■ESSE9H Afd. Schiedam N.C.B. bestaat 45 jaar of»»01 Voetbaljeugd streed aan de Boshoek Beperking door gebrek aan nodige leiders SSH opent complex VOETBAL: dè promotie wedstrijd voor DHS Concert van Jacq. Bekkers in de St. Janskerk Vlaardingen wil weer in kosten bouw brug over de Vijfsluizen bijdragen Helmond bij Hermes UITBREIDING ÏS GE WENST Jeugd Jolijt: actie die al vijf jaar lang voor recreatie zorgt Huldiging mn oud-gedienden DOOR PPSC GEORGANISEERD Sportief spel GERUST Hermes jeugd-elftal wint toernooi van Laakkwartier. Succes voor WF handbal-jeugd Excelsior '20 speelt gelijk Inbraak in loods van scheepswerf Bromfietsers gevallen Gezellige Instuif van Rijks H.B-S. Opendeurdienst JANSE Herenmodes Voorzitter S.V.V. treedt af Burgerlijke stand rBfltf SIS Vrijdag 31 mei 1957 3 „Jeugd-Joltit", de recreatie voor de kinderen In de lange zomer avonden, bestaat deze zomer vijf jaar. Het programma voor dit jaar, dat al in kannen en kruiken is, krijgt dan ook een bijzonder tintje. Eigenlijk is deze heel bijzondere vorm van jengd-recreatie al iets ouder, want reeds in 1950 werden er in verschillende stadswijken spel- avonden gehouden, besloten met een poppenkast-voorstelling. De be langstelling van de jeugd was echter zó groot dat er een groter opgezette organisatie moest komen en de Schiedamse Gemeenschap was wel het meest aangewezen lichaam om hierbtf de leiding te nemen. Op S mei 1952 is dan ook onder auspiciën van de S.G. een bijeen komst gehouden in het clubhuis St, Joris Doele van meer dan 60 ver tegenwoordigers van jeugd- en sport wijk- en buurtverenigingen, waarbij de heer Karei Schollen Sr., een in leiding hield over de vrijetijdsbe steding onder de jeugd. Meer variatie Het resultaat was dat er een klein werk-comltê voor de „jeugd- recreatie" werd gevormd, dat door de heer M. Holl in juni 1952 is if geïnstalleerd. Doordat nu veel meer organisaties de medewerking verleenden kon ook een groter en (Advertentie IM.) meer gevarieerd programma worden opgezet, o.a. rolschaats, en auto- pedwedstrtfden, wielrennen^1 op ge wone fietsen, gekostumeerde optoch ten met een bekend sprookje ala gegeven, enz. De belangstelling, zowel bij da kinderen als bij de ouders, is altijd groot geweest en honderden meisjes en jongens hebben aan de reeks van evenementen deelgenomen. Veelal was er ook een mu2iek-uitvoering aan verbonden, zodat er genoeg „jolijt" bij was. Geen wonder dan ook dat in 1953 de naam veranderd werd van „jeugd-recreatie" in „Jeugd-Jolijt", een naam "die de be doeling zo goed weergeeft Maar steeds heeft het v/erk-comité vastge houden aan het beginsel dat de jeugd er actiéf hij betrokken moet zijn, want passieve vryetijds-beste- ding is er genoeg in deze tijd. Een andere verandering is dat dit programma dit jaar voor het eerst zal uitgaan van de sectie „Jeugd" van de S.G. Dit is gedaan omdat veel jeugd-organisaties aan de uit voering meewerken. Uitbreiding Hoewel de Jeogd-Jolfjt al heel wat recreatie biedt aan de kinderen, is de heer Karei Scbolten Sr., die steeds de algemene leiding in han den heeft, van mening dat er nog veel meer voor de jeugd gedaan kan worden in de wijken, zo b.v. op de vrije woensdagmiddagen, wan neer de schooljeugd maar door de straten sliert. Werk-comité's in de wijken, zo wel in Schiedam als Kethel, zouden dit ter hand kunnen nemen. Een ander moeilijk punt is het gebrek aan leiders en leidsters, dit ondanks de vele medewerking die verleend wordt. Een beroep wordt dan ook gedaan op oud-leden van de jeugd beweging en op jonge vaders en moeders, die nog wat vrije avonden beschikbaar hebben. Wanneer er een groot aantal leiders beschikbaar komt zal er dit jaar, het eerste lustrum-jaar, een programma gege ven kunnen worden dat klinkt als een klok. Dh jaar Over het programma van deze zo mer kan overigens reeds gezegd worden dat er weer rolschaatswed- strijden komen, autoped-wedstrijden, een puzzeltocht op de fiets, wiel rennen, opvoering van het lekespel „prikkebeen", enz. De bands van de Harmonie en van de Oranje Garde verlenen medewerkingterwijl de vereniging „Het Singelkwartier" in juni en juli weer tal van bijeen komsten in het oosteïyfc stadsdeel verzorgt. Muziekschool Reeds enkele firma's hebben hun terreinen in de buurt van het station moeten verlaten. De werkzaamheden aan bet in '59 op te leveren station vorderen gestadig. Ook deN-V.Schie- damsche Steenkolenhandel heeft van de N.S. een nieuw complex toegewe zen gekregen. Dinsdagmiddag Is het nieuwe terrein aan de Parallelweg officieel In gebruik genomen. In de kteinc, doch gezellige kantine bleven directie en personeel enige tijd bij een. Van vrienden en relaties waren er veel bloemen. De vennootschap, die ruim vijftig jaar bestaat, is uitgerust met de mo dernste transportmaterialen. Behalve de groothandel vormt ook de detail handel een bron van inkomsten. Over de 1200 m- aan de spoorbaan gelegen grond zijn de opslagplaatsen voor de verschillende kolensoorten verspreid. Een in frisse kleure.t ingericht douche- lokaal maakt hei de werknemers mo gelijk schoon naar huis te gaan. Ook de kleine kantine is smaakvol in gericht. De bouwer van de opbergruimten en de verdere inrichting van 't com- tafeltje van de bond vormden de plex is de aannemingsmaatschappij Kuyskes. fAdvertentie LM.) Morgen koopt U in onze badafdeling moderne bad costuums voor een prijs, die U eigenlijk niet aan het begin, ja zelfs nret aan het einde van het seizoen kunt verwachten. Badcostuums van stevige fibranne, met bustevorm, geheel met lastex verwerkt, koopt Ugeen guldens, maar rijksdaalders goedkoper dan normaal. Moderne badcostuums, die slank afkieden, was- en zon echtnu voor nog géén drie gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur beeint de verkoop van deze moderne badcostuums, in de kleuren eel - groen - petrol - rood - De afdeling Schiedam.'van de Ne derlandse Christelijke Bond van Werknemers in de Hout- en Bouw nijverheid bestaat 45 jaar. Het spreekt dus vanzelf, dat de jubi- lenmvergadering woensdagavond in Irene een feestelijk karakter had. Het hoogtepunt van het programma was ongetwijfeld de huldiging van de leden, die 45, 40 en 25 jaar lid van de vakvereniging zyn. De 80- jarige Ph. Poort, die de verjaardag van zijn dochter voor de vergade ring in de steek had gelaten en de huidige penningmeester, de heer H. P. Bras waren het middelpunt van de huldiging, omdat ze vanaf de oprichting lid van de afdeling zijn geweest. De heer Poort wimpelde alle vriendelijke en waarderende woor den af met: „Ik heb er zelf veel te veel van genoten"- De krasse oude baas was ontroerd, toen hem namens de afdeling een prachtig vloerkleed werd aangeboden. Ruim zevenentwintig jaar heeft de heet Poort de afdeling als voorzitter ge diend en nog steeds siaat hij vrij wel geen vergadering over. De heer Bras maakte de oprich ting van de afdeling Schiedam als achttienjarige knaap mee. Ook zijn vrouw deelde in de vriendelijke toespraken van voorzitter J. van Tilborg en de afgevaardigde van het bondsbestuur. Een prachtig ra diotoestel van de afdeling en een stoffelijke blijken, van waardering. De heren, die veertig jaar lid zijn van de N.C.B. ontvingen een fraaie zilveren, asbak met een inscriptie en een kist sigaren. Het zijn de heren C. Winkelman, W. van der Gaag en L. J. Timmermans. Ook de bouwvakkers, die vijfen twintig jaar georganiseerd zijn, werden waarderend toegesproken. Tijdens het uitreiken van de oor kondes en het opspelden van dp gouden insignes door bondsvoor zitter J. van Eibergen, Met de heer Van Tilborg toch ook wat kritiek horen. ..Ondanks het feit, dat ik velen van jullie nog nooit op een vergadering heb gezien, hebben jullie toch deze hulde verdiend, omdat jullie hebben begrepen, dat we samen sterker staan." Voorafgaande aan de huldiging heeft de heer Van Tilborg in een lang historisch overzicht aange toond, waarom het zo belangrijk is Md van een vakvereniging te zijn. „Wij hebben niet alleen te bouwen aan de huidige maatschappij, maar ■Lente- Uitvoering van klanken" De kinderzang- en operette-ver eniging „Lenteklanken" geeft mor genavond een uitvoering in het ge bouw Irene. Op het programma, dat onder leiding van mevrouw J Bunter-Heck wordt uitgevoerd, staan leideren en een operette. Aanvang half acht. Jeugd-toneel De aft Jeugdtoneel van de ST.V. „De Amateur" geeft zaterdagmiddag 1 juni een uitvoering van het kin dertoneelspel „Bart; en de Niezende Koning" van A. M. B. Lamboo. De regie berust bij mej. M. M. Kamp De voorstelling begint om 3 uur. In afdelings-elftal In het afdelingselftal van Rotter dam van het zaterdagmiddagvoetbai zijn twee stadgenoten gekozen. Het zijn de oud-SW'ers (nu spelers van GTB), Cobi Dries en Flip van Kan. ook aan die van onze toekomst, die van onze kinderen en kleinkin deren." Bondsvoorzitter J. van Eij- bergen uitte zijn waardering over de Schiedamse afdeling, die ruim driehonderd leden. telt. Voor de minder ernstige onder delen van de vergadering zorgde een uitstekend accordeonorkest je. „Het Accordeon Jeugdkwartef", dat uit zeer jonge musici bestond. Na de pauze, voerde de toneelvereni ging „Lutona" het "bekende blijspel ,.De dochters van de baas" op. Ook deze keer oogstte dit gezelschap weer veel succes met de kolder klucht. (Advertentie tJd.) Wij *8*3»mron V bi] d* h- uH Metering mod»rn«, g«d.lling«»rda brllnM/itoi-ar,, w**rb>j mr miischfon maar «4* ol t»e» Ju<»t -oor U kirt Hw»»t g««ehtlct t Dijkshoorn SC tïdri&rtrwt X - W. 62649 ScitmJom Zondag beginnen de returnwed- wedstrjjden voor de promotie naar de derde klas. DHS heeft met Oudewa- ter en Fiakkee na vier punten uit drie wedstrijden, het schema voor de resterende wedstrijden Is voor DHS wel gunstig, mits de Schiedammers zondagmiddag in Ondewater de las tige klip omzeilen. Daarna speelt DHS tegen Hardinxveld en een week hierna thuis tegen Fiakkee, Oudewa ter zal zondag belust zijn op revan che, thuis was DHS beslist sterker, maar de uitslag toont dit niet over tuigend aan. De Schiedammers moe ten nu gaan tonen dat de overwin ning geen toevallige is geweest. Er mag wel op gerekend worden dat Oude water m eigen huls fel party zal geven, maar ook DKS zal door tal rijke supporters worden gesteund. MEt medewerking van de violist Piet 't Hart en de hoboïst Gijs de Graaf heeft de organist Jacq. P. Bekkers woensdagavond in de Grote Kerk te Schiedam een concert ge geven waarvoor een redelijke be langstelling bestond. De zelfstandige orgelwerken, die het programma vermeldde, beston den uit een Praeludium en. eert Fuga in d. van de zestiende «euwse com ponist A. Kerckhoven, Praeludium en Fuga in es van Bach en Final (uit de Six Pieces pour Orgue) van César Franck. Bovendien bracht de organist nog een improvisatie ten gehore over de melodie van Gez. 74 Hoewel het spel van. Bekkers tdet overal vlekkeloos is, zijn de tech nische tekortkomingen toch niet ze- dan'g dat zij veel afbreuk doen aan de muziek. Zij leidden althans ner gens tot een déraillement. Het grote en majestueuze Praelu dium in es (waaraan de uitgever niet de" componist de Triple Fuga dn dezelfde toonsoort toevoegde) heeft Bekkers met veel overtuiging en muzikale opvatting gespeeld. Slechts had de tegenstelling in tempi tussen de eerste en tweede fuga iets groter kunnen zijn en was de inzet van de derde fuga niet geheel cor rect. Het derde fugathema begint nL niet op de voorafgaande gebroken drieklank van c. kl., een fout die nogal eens gemaakt wordt In zijn improviatie gaf de organist blijk van fantasie en een goede paraatheid om zijn' muzikale impulsen vorm te geven, waarbij hij echter aan de behoudende kant bleef. Van de twee medewerkende In strumentalisten heeft de hoboist Gijs de Graaf het meest voldaan. De gelijke techniek en fraaie loonvor ming waren kenmerkend voor zijn Op de velden van Boshoek heeft de voetbalclub PPSC donderdag een groot junlortoemool gehouden. Deel nemende verenigingen waren HBSS, Schiedam, SFC, TSB en PPSC. leder met een A-, een B- en een C-team Er werden dertig wedstrijden ge speeld en het talrijke publiek heeft kunnen genieten va.ti spectaculaire ontmoetingen. Vooral in de A-afde ling werd goed en enthousiast ge voetbald. Dit was ook een soort kampioensafdeling, want Schiedam- A, PPSC-A en TSB-A zUn leder kampioen geworden |n hun afdeling, terwijl het team van HBSS zaterdag kampioen kan worden. De voorzitter van de juuiorafde ling van PPSC, de heer P. Kalden heeft donderdagmorgen om negen uur met een enkel woord het toer nooi geopend. Hij verwachtte spor tieve wedstrijden en dat zijn bet, behoudens één incidentje, dan ook geworden. Wedstrijdleider M. van Vliet heefl 's avonds de prijzen uitgereikt. Deze had veel lof voor de spontane mede werking van de zes scheidsrechtera Prettig was het dat de elftallen él- kaar in kracht ongeveer gelijk wa ren, het werden daardoor spannende wedstrijden. Ook d® eindresultaten tonen duidelijk aan dat de teams el kaar weinig hebben toegegeven want enkele malen moest een beter doelgemiddelde beslissen. De prijswinnaars zijn: Afdeling A: 1. TSB 6 punten: 2 HBSS 5 punten; 3. SFC 4 punten. Afdeling B: 1. HBSS 6 punten, (6—0); 2. TSB 6 punten, <5—2>; 3. SFC 5 punten. Afdeling C: 1. PPSC 5 punten, <4—1); 2. SFC 5 punten (21); 3. HBSS 5 punten, (3—2). Aan het slot speelden de vetera nen van PPSC tegen de oudjes van Hermes-DVS. Het werd een ener verende strijd, waarbij vooral stop- perspil Lex Janssa van HDVS terzijde gestaan door achterspeler D. Jansse als een rots in de bran ding stond. De ruststand was 1—1, PPSC voerde de stand op tot 4—3, maar daarna scoorde PPSC nog tweemaal in eigen doel. (4—5). Advertentie IM.) Leerlingen-auditie van Toonkunst Muziekschool Door de Schiedamse Toonkunst Muziekschool wordt op dinsdag 4 juni in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen de derde leerlingen auditie van dit seizoen gegeven. Voorname lijk gevorderde leerlingen treden hierbij op. Vlaardingen wil opnieuw bijdragen in de kosten van de bouw van een (tijdelijke) brug bij de Vjjfsluizen op dezelfde basis van de destijds aan vaarde regeling voor het niet tot uitvoering gekomen oorspronkelijke plan, d.w.z. dat Vlaardingen Schiedam wil tegemoetkomen tot 20% van de ge raamde bouwkosten (50% van de bouwkosten komt ten laste van de provincie). Een desbetreffend voorstel van het college van b. en w. van Vlaardingen heeft thans de raad bereikt. Zoals bekend, heeft de raad van Schiedam de bouw van een tijdelijke brug, ten zuiden van de bestaande en op de zelfde plaats waar aanvankelijk de definitieve brug was ontworpen, reeds goedgekeurd. Geen angst voor vernietigende blikken die uw overhemd in één slag tot „afgekeurd" bestempelen. VALANO zorgt voor een royaal model, de volle lengte voor uw geld en al tijd correcte boord en manchetten. POFLIN WIT 12*50 - 14.50 - 16.50 NON-IRON, grijs en wit Moderne 1 O 7 C STREEPDESSINS «T./P WEEK-ENDERS in effen en ge streept, div. modellen 12.75 - 14.75 17.50 - 18.50 17.50 HERENKLEDING HEKENKLEDING HOOGSTRAAT 174 SCHIEDAM spel.- De viooltoon van Piet "t Hart was meermalen, onzuiver. Het best kwam de violist nog voor de dag in het dubbelconcert van Bach in c. dat hij tezamen met, Gijs de Graaf en Jacq. Bekkers speelde.' Vooral het adagio heeft Piet 't Hart móol voor gedragen. Met de feestelijke klanken van Cêcar Frances Final heeft Bek kers dit kerkconcert besloten. AD INTERIM. Op Hemelvaartsdag werd m Den Haag het bekende jeugdtoemooi van Laakkwartier gehouden, waaraan o.a. deelnamen Hermes-DVS. SW, Fortuna VX DHC, Emma enz. Hermes-DVS, dat twee goede krachten moest missen, wist zich door overwinningen op OVVO en Emma en door een gelijk spel te gen Laakkwartier als nr. I in haar groep te plaatsen. In de demi-finale beslisten, na een gelijk spel tegen UW, strafschoppen in het voordeel van Hermes,, dat in de eindstrijd tegen DHC moest uitkomen. Ook deze wedstrijd eindigde in gelijk spel, 0—0. en ook nu toonde de jeugd van HDVS zich sterker in het nemen van strafschoppen. Een mooi resultaat, nadat kort geleden het sterk'bezette -'t Gooi- toernooi eveneens werd gewonnen Op Hemelvaartsdag hebben "de jeugd-teams van Wilton Fijenoord deelgenomen aan *t groots opgezette handbal-jeugdtoernooi georganiseerd door Turnlust in Den 'Haag. Juni orjongens behaalden een. Ie 'prijs door alle drie de wedstrijden in een overwinning om te zetten. Van Turnlust 2 werd met 63 gewon nen en van Turnlust 3 met 6—4, de laatste wedstrijd tegen Wings werd een 5—3 overwinning. Ook de adspirantjés behaalden 'n le prijs door met 10—O te winnen van Turnlust 3 en met 7—0 van Turnlust 2; van Wings wonnen zij met 31. Juniorenmeisjes verloren 1 wed strijd met 1—2 van Turnlust 1; da ontmoetingen tegen Voorburg en Turnlust 2 werden resp. met 2—0 en 4—0 gewonnen. In totaal werden er door de drie jeugd-teams van Wilton Fijenoord 44 doelpunten voor gescoord en 13 kregen zij er tegen zich. In Rotterdam heeft Excelsior'20 de tweede en laatste besllssfcigswed- strijd gespeeld tegen Hillesluis. De Schiedammers speelden een goede wedstrijd, vooral voor de rust wa ren rij voortdurend in de meerder heid, Na een kwartier opent A. Vol- lebregt de score. Even later is het linksbuiten Boon, die door de ver dediging wandelt en met een boog- balletje dé keeper passeert (2—0). Wel kreeg Excelsior nog enkele scoringskansen, maar het overwicht kon niet verder worden uitgebuit. Na rust veroorzaakt spil De Groot in da vijftiende minuut een vrije trap en deze wordt hard ittgeknald Tien minuten daarrrn blijft de aar zelende verdediging staan bij een aanval van Hillesluis en de gelijk maker vormde voor de Rotterdam mers de beloning. Verder laat Ex celsior het niet komen, de Schiedam mers. hebben daarna nog voortdu rend e«n overwicht, maar de kansen worden niet benut. Uit de twee wed strijden heeft Excelsior'20 nu drie punten; Hillesluis een punt en Transvalia geen punt. De wedstrijd Transvalia—Hillesluis zal dus de be slissing brengen wie van de twee Rotterdamse clubs zal degraderen naar de vierde klas, Excelsior'20 blijft derde klasser. Door een plaat uit de omheining weg te breken hebben inbrekers zich donderdag toegang verschaft tot de werkloods van de N.V. Schiedamse Scheepswerf en Con- structiewerkplaats aan de Schieka- de. Na het inslaan van een ruit in de toegangsdeur bereikten zij het kantoor. Hier doorzochten de die ven alle bureaus en forceerden ver schillende laden. Uit een bureau, lade wordt 450.vermist. ÖNl won 2e prijs Het Schiedamse Mandolinegezél- schap O.N.I. 'onder leiding wan de heer J, G.' Hakkèrt heeft op het driedaags concours te Ameide in de superieuren-afdeling de tweede prijs behaald. Bromfiets gevonden In het Sterrebos is donderdag een rijwiel met hulpmotor, merk Rabeneick-Binetta. gevonden. Het motornummer van de bromfiets. 'dis door de eigenaar op. het politie bureau kan worden afgehaald, is 1844246. Wint DHS dan Jb de derde klas ta zicht gekomen. Verder; Hillesluis 2—Martinit 2. Afd. Rotterdam: Schiedam 2—Satur- nus 2; SW 12—CW 8 en Zuiderster 5~Martinit 5. zaterdagmiddagvoetbal Kampioen HBSS 3 moet nog een wedstrijd spelen in de reserve twee de klasse. Deze uitwedstrijd is tevens een afscheidswedstrjjd want HBSS 3 is door de overwinning op WOR 2 gepromoveerd. Ook deze competitie wedstrijd zal gewonnen worden MW "27/3GSS 3. Seriewedstrijden Martinit speelt zaterdagmiddag de tweede wedstrijd, voor de Nederlaag- serie tegen Xerxes 2. Ook het Bos- hoektoemooi neemt zaterdag een aanvang. Begonnen wordt met de ont moeting HBSS—Hermes DVS-comb. Twee aantrekkelijke serie wedstrijden dus, die zeker ruime belangstelling verdienen. De bromfietser C. van der reed woensdagmiddag op de Julianalaan een hond aan. De man kwam daarbij zo ongelukkig te vallen dat,hij door een ambulance van de G.G. en G.D. met kneuzingen aan het linkeronder- been naar de dr. Noletstichting moest worden gebracht. Omstreeks kwart over zes woens dagavond nam de heer A. L. met zyn bromfiets de bocht B. K. laan- Nieuwe Haven met te grote snelheid zodat het-rijwiel onderuit gleed. De bromfietser is door een wagen van de G. G. en G.D. met een lichte her senschudding naar het Gemeente ziekenhuis gebracht Zondag is de laatste wedstrijd van _iL aeizcen, nl. tegen Helmond, op het terrein aan de Damlaan. Aan vang half drie. In plaats van Schenk zal dan Broeders kanthalf spelen. Het zal het afscheid zijn van een seizoen met zeer wisselende kansen. Hier geldt wel; eind goed. al goed. Het 2e elftal gaat naar Amsterdam 2. om te trachten zich veilig te stel len voor de promotie naar de Reser- ve-ere-afdeling. "Wanner er vlot wordt gespeeld en hard wordt ge werkt,zal dit zeker, mogelijk zijn. Cricket Zondag speelt het le elftal thuis tegen HCC 2, direct reeds een vuur proef dus. Jammer, dat juist nu Her mes gehandicapt zal zyn, doordat men nog niet de beschikking heeft over b.v. v. d. Sloot en voorts enkele spelers door militaire dienst verstek zullen moeten laten gaan, HCC 2 komt op volle oorlogssterk te met internationaals Colthof Van Maanen, Van Arkel en de nieuwe aanwinst, de Nieuw-Zeélander Alm, Doordat het terrein aan de Dam laan nog niet gereed is, wordt deze wedstrijd gespeeld op het nieuwe terrein aan de Poldervaart, Bij de aanleg is er op gerekend, dat twee naasrt elkaar- liggende -woetballter- reïnen tot een groot cricketveld kan worden gemaakt. Het 3e elftal gaat op bezoek bij Sparta 2. Zaterdagmiddag ora twee uur ont vangt het vierde elftal op het ter rein aan de Poldervaart Sparta 3. Voorzitter Jan Veldhuyzen ert het bestuur van de schoolvereniging „Onder Ons" van de RHBS zullen zeker geen spijt gehad hebbben van het initiatief een instuif te organi seren voor leden en oud-leden van de schoolvereniging. Ongeveer hon derd instuivers vermaakten zich woensdagavond in de grote zaal van Musis Sacrum opperbest. Op de klanken van twee leerlingen-band jes The Gin Town Dixie Kids en The Crazy Rhythm Quartet is ai- lergenoegeHjkst gedanst. Hoewel het bal de hoofdschotel vormde, bestond er ook gelegenheid voor kaartspel. Door de Hervormde Kerk in Schiedam wordt °P -zondag 2 juni weer een Opendeur-dienst gehouden in het Wijkcentrum Nieuwland. Ds. M. N. Schrale,uit Rotterdam, spreekt over ..Engelen en demonen". Aan vang 7 uur. n.m. (Advertentie tM.) FABLO Elianto - bet ideale weekend-shirt! Met <le two-way boord - overdag sportief, 's avonds gekleed. Italiaanse snit met knoop- loze boordsluiring. fantastisch gemak kelijk l Kies uit onze FA BLO-ach Hge collecties! Hoogstraat 83 Telefoon 67679 Ook in NO-IRON kwaliteiten Apothekers nachtdienst: apotheek Gouka en Co, Groenelaan 127- Beilen bij ongeval: G.G. en GJ2. Tumiaan 80, telefoon 69290. Fotiüe-alarmntimmer: 64665. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 3.30 uur. Zondags ge sloten. BK Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag)van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 1 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. Expositie „Mïchiel de Ruyter". Expositie, H. N. Werkman. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Vier man nen der duisternis". Monopoly, 2. 7 en 9 uur: „Moord op de voorpagina". DIVERSEN Hotel Beyersbergen, S uur; DWS. Jaarvergadering, KAj-gebouw, 7.30 uur: Fancy fair- Tlvoli. 8 uur: Pers. Ver. Gem, Reini gingsdienst. Feestavond. Burg. Verveenschool (Kethel), 9 uur: Ouderavond. De ledenvergadering van 24 juni in de Amstelbron wordt voor de leden van SW een belangrijke by een» kornet, want voorzitter C. Maltha zal dan aftreden. "Wegens omstandighe den kan hij zich niet meer herkies baar stellen. Het bestuur heeft over een kandidatuur voor een opvolger nog geen beslissing genomen. (Advertentie IM Avondgebed in juni Het oecumenische avondgebed, dat iedere zaterdagavond, half acht in de Lutherse kerk wordt gehouden, za! in de maand juni worden geleid door pastoor C. P. v. Berg op 1 juni; ds. J. D. Smids op 8 juni; ds. E. J. Oom- kes op 15 juni; ds. J. A. Hebïy op 22 juni en ds. J. Nawijn op 29 juni GEBDPUN: Linda E/ d. v. G. J. Hodes Notenboom; Johan nes P P. Antbeunisse en G. C. M s - ?ers; Catharïna C. M., d. v. i iO. v. d. Hoeven en A. C. M. Steens; Helene, d. v. G. M. v. Dort en J- Nobel; Geertruida C. M.. d. v..H. J-Thinners' en H. W. van Velzen; Christa. d. v. C. Veenendaal en J. A. v. Veelen. ONDERTROUWD: J. H. Keijzer, 24 j. en W. M. A-. de Vette, 23 jaar: A. A. Brand 29 j. en T, J. de Jager. 22 j.; M. v. Eyk. 28 j. en E, v ,d. Bos, 23 jaar; M. de Jong, 24 j. en J. van Noortwyk, 26 j.; H. D. A. Peroti, 32 j. en C G. van Dijk 40 j.; H. C. H. Reijers, 25 jaar en G. v. Middelkoop, 21 jaar; C. C. H. Swinkels. 28 jaar en C. M. Meijer. 26 jaar; P. A, Versluis, 24 j. en C. Veenendaal 26 j.; B. H. F. Vrauwdeunt, 24 j. eri A. M.' Kalk. 22-jaar:fR. C. v. d. Vonnj 36-jaar en J. M. Kuiters, 25 jaar. GEHUWD: J. F. Becx, 21 j. en L. A- v. Pelt, 2L j.; C. v ,d. Veen, 36 3. en J, C. v. Gerven, 32 j.; F. v. Ma rion. 24 j. en C. Bruggeling. 22 jaar; D. Muilwijk, 2a j, en B. Wijzenbroek, 18 j.; E. J. Baanvtnger, 24 j; én H. v. Beursen, 22 j.; J. v. Nielen, 26 j. en P. v. Logcbem 17 j.; W. J. Pleij- sier, 47 j. .en. E. A. Bron, 41 j.; A. Zagwijn, 25 j. en M. C. Kiesling, 27 j.; J..A Snikkers, 26 j, en P. Veth, 23 j.; J. F. Verhoeckx, 23 3. en M. v. Dam, 21 jaar. OVERLEDEN: E. F. van Steende- rén. 77 jaar vrouw van J. S. Ooms; A, M. Dlngenouta, 81 jaar, wed. van H.' Hendriks. „SOEPEL GEVORMDE SCHOUDERLIJN" ZEGT ITALIË Inderdaad, nu geen veel te zware en belemmerende schoudervul- ling meer, maar een kostuum met natuurlijke vormgeving, die u geeft wat u toekomt: volledige bewegingsvrijheid 1 Nieuwe, zonnige dessins in twee of meer kleuren geven de door slag er» de prijs houdt u zelf in de hand: met epn verschil van tien gulden telkens kunt u klim men van een MULTI-SQUARE van via een luxe VICTORY 1 van tot een exclusieve Ita liaanse Import van 99.- 149.- 199.- herenkleding HOOGSTRAAT 174 SCHIEDAM

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2