i StraalbommenwerpeT bracht koningin Juliana groet Strijd in Algerije steeds feller Diplomatiek geschil Egypte-Jordanië Zesde ILSY geslaagd vliegfeest Rusland wil neutrale zone rond Oostzee Eisenhower heeft last van maagstoornis Regenbui kon koninklijke gasten niet verjagen Oosterse griep bereikt V.S. ffl&m Chroesjtsjew: Amerikaans zaad is prima Scherpe reactie op beurs van New York Bürns ongerust over aanslagen in Gaza Amerikanen op Cyprus Vijf Westduitse soldaten geborgen Bourgès- Maunoury slaagt Crisis jn Irak; succes voor Libanese premier SPROETJE SPARKS w êoor FRANK „GODWIN, Tttarsli ioc* AVONTUREN VAN - KAPITEIN Wet twee Dakota's arriveer den koningin Juliana en haar dochters op de ILSY, de in ternationale luchtvaartshow op Ypenburg. Zij werden be groet door burgemeester drs. T. Th. Bogaardt van Rijswijk en de heer C. Kolff. voorzit ter van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging voor Luchtvaart. Prins Bemhard kon de ILSY dit keer niet meemaken. Hij verblijft in Frankrijk. PAKIJS- De Franse minister mei j Algiers gezegd, dat hÜ het leger en standplaats Algiers, Lacoste, heeft maandag in Parijs naar aanleiding van de bomaanslag in het Casino van KIJSWIJK. Straaljagers met nabranders, helikopters, vliegende ver huiswagen», ballons, zweefvliegtuigen, parachutes en vliegtuigen van „zeil doek en touwtjes" leverden gisteren op ïpenburg voor tachtig- 4 honderd duizend bezoekers een imposant schouwspel op. Koningin Juliana en de vier prinsessen bezochten deze zesde ILSY. Het hoge gezelschap arriveerde in Dakota's om kwart voor twee en woonde bet gehele hoofdprogramma bij. Zelfs de zware regenbui, die omstreeks 4 uur duizenden bezoekers een schuilplaats in tenten en onder tribunes deed zoeken, was niet In staat de hoge gasten te verjagen. Schuilend onder parasols bleven de koningin en de prinsessen Beatrix, Irene, Marijke en Margriet de luchtacrobaten bewonderen. De Fokker Spin was er, en de Avro 504 k, het beroemde Iesvlieg- tuig van het Royal Flying Corps uit 1916, en de Fokker F-Vlla van 1923. De oudjes deden het best en zy wonnen het hart van het publiek. Na het vriendelijk gebrom van de historische vliegtuigjes, werd de ver dere ontwikkeling van de luchtvaart gedemonstreerd en men zag de mo gelijkheden van het vliegtuig voor landbouwdoeleinden, voor reclame, reddingswerk, passagiers- en vracht vervoer enz. enz. Een demonstratie zweefvliegen gaf rust na het ronken der motoren, maar direct daarop was het met de stilte wel gedaan, toen Thunderstreak-straaljagers, Hawker Hunters en Super Sabres in forma- tievlycbten het luchtruim doorklief den. Het Nederlandse Thunder- streak-stuntteam maakte een goed fi guur tussen de Italiaanse, Franse en "Engelse collega's. Maar de meeste bewondering oogste toch wel het on navolgbaar knappe Amerikaanse stuntteam „Skyblazers" Jn Super Sabres, die knallend in geweldige vaart hun loopings en rollg draaiden. Een bijzondere verschijning was dé HAF' Gloster Javelin, de Engelse „driehoeksvleugel", die vooral be wondering van de kenners oogstte. Muisstil was het op het veld tij dens de demonstratie van de Eerste Nederlandse Parachutisten Club. In tegenstelling met de verwachting voerden vijf leden, onder wie twee vrouwen, een vrije val uit met een vertraging van seven seconden. Een van de parachutisten kwam op de harde startbaan terecht, maar liep geen verwondingen op- Imposant waren do normale groepssprongen van de parachutis ten. Vier keer zag men een groep van tien springen nadat twee leden van de ENPC vooraf oriënterings- sprongen hadden gemaakt Spoedig na de bui scheen trouwens weer het oranje-zonnetjeHet was toen, dat een Vickers Valiant straalbommenwerper een speciale groet aan de koninklijke gasten bracht door vóór het ere-terras te taxiën. Het begin van het hoofdprogram ma ivas indrukwekkend, Direct na de aankomst van de koningin en de prinsessen zij werden begroet door drs. A. Th. Bogaardt. burge meester van Rijswijk, en de heer C. Kolff. voorzitter van de KNVvL was er een défilé van de vlaggen der deelnemende landen, gesleept dopr Piper Super Cubs van de Konink lijke landmacht. Drie ballqns stegen op, bemand door mevrouw Nirti Boesman, de heer J. Boesman en de Belg A.,vsn de Bern den. Zij dreven af in de richting van Rotterdam err intussen verschenen op en boven het veld vliegtuigjes uit de beginperiode van de luchtvaart. Ja, ze vlogen echt, de Deense „El- lekammer", bestuurd door Sylvest Jensen, en de Bleriot XI gedemon streerd door de 61-jarige M, Jean Salis, die destijds met dit vliegtuig ook-de prestatie van Bleriot uit 1809, de vlucht'over Het Kanaal, herhaal de. De vliegers zwaaiden vanuit hun open zitplaatsen in de primitieve vliegtuigjes en het publiek wuifde met zakdoeken uitbundig terug. San FRANCISCO. De Aziati sche griep, de. nieuwe soort influen za, welke een aantal landen In het Verre Oosten teistert, heeft zondag de Verenigde Staten bereikt. Dit is meegedeeld door dokters van de Amerikaanse gezondheidsdienst na onderzoek van passagiers en beman ning van het Amerikaanse passa giersschip „President Cleveland" dat uit Manilla la San. Francisco is aan gekomen. Gedurende de overtocht van de Stille Oceaan hebbeh 96 opvarenden aan de ziekte.gèleden. Zij .hadden tot 40 graden koorts en voelden zich meer dood dan levend. De scheeps arts Galbraith noemde de ziekte echter „mild" en „niet erger dan de ouderwetse influenza." In Japan, breidt de ziekte zich nog steeds uit. Er zyn thans 80.000 zie ken geregistreerd, doch. men raamt het aantal ziektegevallen, waarvan geen melding is gemaakt op 300-000. Meer dan 1200 scholen zijn geheel of gedeeltelijk gesloten. HILVERSUM. De jonge leden van de N.V.V.-vakb0nden Zijn ge durende de Pinksterdagen bijeen geweest op de Scheelenberg by Lunteren. Voor het Kinderfonds van de Verenigde Naties werd 6000, bijeengebracht. Het vliegfeest besloot met een pa rade van verkeersvliegtuigen waar onder de Fokker F 27 Friendship en de Douglas DC-?C. De heer F. Zandvliet, voorzitter van de afdeling- ïuchtvaartkennis van de KNVvL, gaf voor de micro foon commentaar op de verrichtin gen van de vliegtuigen. Hij „kruid de" zijn commentaar met.berichten over tientallen tijdens het vliegfeest zoekgeraakte kinderen. Het verkeer werd na afloop vrij vlot afgewerkt. Om de tien meter had men agenten opgesteld en op diverse punten langs de weg stonden kraanwagens, die defect-geraakte auto's onmiddellijk wegsleepten. De deelnemers aan het vliegfeest hebben maandagavond in Rotterdam aan boord van de „Erasmus" aange zeten aan een diner», hun aangeboden door de KNVvL. HELSINKI ln diplomatieke kringen in Helsinki is vernomen, dat de Sowjet-leiders Boelganin en Chroesjtsjew bü hun besprekingen in Helsinki de Finse regering hebben gevraagd een plan voor het neutrali seren van de Oostzee te steunen. Volgens het Russische plan zouden de Sowjet-Unie, Zweden, Denemar ken, Polen en >Oost- en West-D Ui Is land moeten samenwerken om in tüd van oorlog de Oostzee voor alle scheepvaart van oorlogvoerenden af te sluiten. Op een bijeenkomst van het Fins- Russische genootschap pleitte Chroesjtsjew voor de vorming van een Baltische neutraliteits zone, waarvan Finland de kern moest wor den. Die zone zou een voorbeeld kunnen zijn voor de rest van Noord- Advertentie IJHJ Snerpend* pijnen van brandend ntaagrani? Haar neem du toch Bennies. Die dos«n de jsnrbrand d&delpL Vele tienduizenden lijders aan brandend maagzuur verbreiden de roem van RennJes, Ze zijn dan ook een ware uit komst - ook tn de hardnekkigste geval len. En u boeit helemaal niet in het onzekere te zijn over het resultaat, ze helpen vanaf 't eerste ogenblik dat Be uw eerste Rennies laat smelten op de tong. u voelt de zuurbrand doven; één of twee minuten en alle leed is geleden. WASHINGTON Het Witte Huis heelt gisteren bekend gemaakt, dat president Eisenhower het bed moest houden In verband met een maag- stoornis. Hoewel naast specialisten op het gebied van ingewandsziekten óók hartspecialisten werden ontbo den, werd dit nadrukkelijk slechts een voorzorgsmaatregel genoemd. In de officiële bekendmaking wordt op gemerkt, dat er geen enkele aanwij zing bestaat, dat de maagklachten van de president verband houden met de hartaanval, die Eisenhower anderhalf jaar geleden heeft geha4 of met de operatie, die hy een jaar geleden onderging. De reactie op het bericht van Eisenhowers ziekte werd op on dubbelzinnige wjjze weerspiegeld in de aanvankelijke scherpe koers daling van de New Yorkse effecten beurs. Het waren voornamelijk de bezitters van de kleinere fondsen die op dc. markt kwamen. Zolang de Republikeinen aan het bewind zijn verwacht men hier in econo misch opzicht geen ingrijpende wij zigingen- maar voor de massa van het Amerikaanse volk is het begrip vrede nu eenmaal ten nauwste ver bonden met de persoon van Eisen hower. Wanneer inderdaad de ko mende dagen zal blijken, dat zyn ziekte van weinig betekenis is, kan men zich niettemin toch niet losma ken van de indruk, hoe lichtvaar dig de Republikeinse partij des tijds handelde, toen zij de president onder pressie kandidaat liet stellen, omdat deze party zich alleen van een verkiezingsoverwinning zeker voelde met Eisenhower als kandi daat De rechtervleugel van zijn party heeft hem echter sindsdien in het Congres bi3 herhaling in de steek gelaten en toont steeds duidelijker tekenen niet gediend te 2ijn van een „nieuw Republikanisme". Juist gisteren publiceerden de bla den van het Scripps-Howard con cern de resultaten van een enquête onder de Republikeinse leiders van het gehele land. Daaruit bfijkt, dat de sterke conservatieve vleugel wel ke aan de principes van Taft- trouw bleef, vice-president Nixon te zeer identificeert met de politiek van Eisenhower en thans uitziet naar een kandidaat die in I960 in staat zal zijn als vaandeldrager van deze vleugel op te treden. Reeos wordt in dit verband de naam "genoemd van Senator William Knowland. Europa en voor de gehele wereld. Chroesjtsjew waarschuwde tegen provocateurs en reactionairen in Finland, die volgens hem trachten wantrouwen tussen Finland en de Sowjet-XInie te zaaien. Boelganin en Chroesjtsjew zijn maandag een reis van drie dagen door de Finse provincies begonnen. Vergezeld van premier Sukselamen en anderen bezochten de Russen maandag een boerderij te Orimattila en de plaats Lahti, De ontvangst in Lahti was bijzonder hartelijk. In een vrolijk gesprek met ge meenteraadsleden en boeren zei Boelganin, dat Chroesjtsjew alles wist van het verbouwen van mafs, Chroesjtsjew riep tot ieders ver bazing uit: „Dan moet u Amerikaans zaaigoed nemen" maar direct daarop beloofde hij, dat. hij met een vlieg tuig zjjn persoonlijke medewerker op landbouwgebied zou laten overko men, met uitgezocht zaaigoed. „Wij zullen zaaien en u zult eten. Dat is echte samenwerking," zo zei hij. Zondag woonden de Russische lei ders in het stadion van Helsinki een feestelijke herdenking van het vijf tigjarig bestaan van de Finse vakbe weging by". In het stadion, dat plaats biedt aan 60.000 personen, waren slechts 15.000 belangstellenden. De Finse minister-president, Suk- selainen, heeft zondagavond een receptie gehouden ter ere van de Russische bezoekers. Op deze recep tie was ook de president van de Finse republiek. Kekkonen, aanwe zig. JERUZALEM De bevelhebber van de V.N.-troepen in het gebied van Gaza heeft xnaandag met de Israëlische stafchef, generaal Dajan, maatregelen besproken om een einde te maken aan Egyptische aanslagen op Israëlisch gebied vanuit het ge bied van Gaza. Na de besprekingen te Ascalon in Israël verklaarde generaal Burns, dat het V-N.-leger „zeer ongerust" is over recente aanslagen met mijnen, -waarbij aan Israëlische zijde een aantal slachtoffers is gevallen. Een van de besproken maatregelen om- vat het aanleggen van een prikkel draadversperring langs de grens van Gaza, zei hij. Een Israëlische woordvoerder deel de maandag in Tel Aviv mede, dat een Israëlische patrouille zondag avond een groep Egyptische com mando's heeft verrast, die uit Gaza kwam. Da Israëliërs schoten op de Egyptenaren, die daarop de vlucht namen en er in slaagden naar het ge bied van Gaza te ontkomen. GRIEKSE BLADEN: NICOSIA, Griekse bladen heb ben maandag bericht dat een aantal manschappen van de Amerikaanse luchtmacht gestationeerd zullen wor den op de Britse basis voor atoom bommenwerpers te Akrotirï by Li massol in het zuidenwesten van Cyprus. KEMPTEN. Men is er In ge slaagd de iyken van vijf Westduitse soldaten, die vorige week maandag met 10 wapenbroeders bü het over steken van de Hier verdronken, te bergen. De pogingen om de andere lijken t*1 vinden worden voortgezet. De identificatie van de slachtoffers wordt bemoeilijkt door het feit dat zij geen herkenningstekens dragen. Tot de invoering hiervan is het West- de politie ln Algerije gelast heeft de strijd tegen de opstand krachtiger te voeren. Generaal Salan, de bevelheb ber van de Franse troepen in Algerije, verklaarde maandag in een dagorder, dat „niet gerust zal worden voor de rebellen neergeslagen zyn". Zondagavond ontplofte in een Ca sino vier kilometer buiten Algiers een bom, waardoor zeven mensen om het leven zyn gekomen en 83 perso nen werden gewond. Het Casino, dat op een rots aan zee ligt, is een door Europeanen veel bezochte dancing. De meeste slachtoffers zijn jonge meisjes. In veertien gevallen moesten de dokters tot amputatie van armen of benen overgaan. De spanning in Algiers is hierdoor zeer groot. De politie heeft de Mo hammedaanse bevolking aangeraden zoveel mogelijk binnen te blijven. De autoriteiten geloven, dat de aanslag juist gepleegd Is om gewelddadig op treden van de Europese bevolking tegen de Mohammedanen uit te lok ken, om zodoende de kloof tussen de beide volksgroepen nog te verbreden. De hoofdredacteur van het Tunesi sche blad „Action", Ben Small, heeft na een bezoek aan La Casbah in een artikel d« mogelijkheid geopperd, dat een bende mohammedanen, die door de Franse gerecruteerd waren, ver antwoordelijk is voor het bloedbad in die plaats, waarby 302 Algerijnen vermoord werden. De hoofdredacteur vraagt zich af, waarom da Fransen 40 uur gewacht hebben met het bekendmaken van hetgeen zich in La Casbah afgespeeld had en waarom zij niet instemmen met een onderzoek door een internatio nale commissie. Vaststaat, zo schrijft hij, dat het bloedbad van La Casbah niet door Franse militairen is aange richt, „maar het Franse leger heeft zeker toegelaten dat het bloedbad aangericht werd''. Tunesië heeft Frankrijk verschel- dene nota's doen toekomen over de botsingen tussen Fransen en Tune- siërs, die kortgeleden hebben plaats gevonden, da verdwijning van Tune sische burgers en het gebruik van militaire bases in Tunesië door de Fransen, aldus heeft een woordvoer der van de Tunesische regering in Tunis bekendgemaakt. De Tunesische regering zegt dat het zonder succes getracht heeft met Frankrijk onderhandelingen te begin. l'crviili! vaan pat». 1 mist enkele der meest sprekende voordelen. Lacoste is gehandhaafd en men kan zelfs zeggen, dat het hele kabinet om deze figuur is ge boetseerd. Lejeune, militaire steun pilaar van Lacoste, is van staats secretaris minister geworden en dan van de Sahara, Dat belooft aan gename discussie met de vertegen woordigers van Marokko eo Tunis. Bourgès-Maunoury, de minister van Defensie m het kabinet-Mollet is nu minister-president. Het militaire accent in bet kabi net is versterkt, terwijl de sociale invloed zwak is geworden, aange zien een socialistische minister van Financiën is vervangen door een orthodox-radicale. Maar de takti- sche positie van de socialisten was zwak. Doordat zij hun steun gewei gerd hadden aan de katholieke Pfilmlia om der wille van volko men zinloos geworden dogmatische tradities, hadden zij 'n regering die meer naar links gericht geweest zou zijn, onmogelijk gemaakt. Systema tisch elke steun welke regering dan ook weigeren ging ook niet. want dat zou naar nieuwe verkiezingen geleid hebben en die zouden voor de socialisten op dit ogenblik zeker niet op hun gunstigst liggen. Daar tegenover vertegenwoordigde Guy Moliet de nieuwe generatie: de mo dernere opvatting van de politiek. Zijn meesterstuk is, dat hij Gazier, de populaire minister van Arbeid en Sociale Zaken, heeft weten te bewegen in het kabinet Bourgès- Maunoury te gaan zitten, want ook deze Gazier was zeer kritisch Hij is echter tegelijkertijd zeer loyaal zo wel jegens cfe partij als jegens de persoon van Guy Mollet. En zo kon den de socialistische Kamerleden door Guy Mollet in de kooi gedre ven worden, die zij vermoedelijk wel het minst graag opgezocht had den. Dit kabinet het moet gezegd worden is van plan de gemeen schappelijke markt er door heen te slepen. Niemand weet hoe lang dit kabinet zal duren. Die radicalen zullen dan hun steun geven welke in dit kabinet door Bourges-Mau- roury-Mollet door elkaar gerammeld zyn. Zij hebben o.a. moeten slikken, dat Mo rice, de leider der dissidente radicalen, een der voornaamste por tefeuilles gekregen heeft. Zeker Is, dat de crisis die zich in de boezem van de socialistische nen over de evacuatie van de Franse p^rtjJ berint aan te kontoen toe troepen. In de tweede nota wordt £1 nemen ^naigen, toe meegedeeld, dat er „tientallen Tune- sische burgers" verdwenen zijn en ISTANBOLL. Zes personen dat de Franse regering in gebreken zyn zondag verdronken ten gevolge duitse leger totnogtoe nog niet over- is gebleven een bevredigende uitleg) van plotselinge overstromingen m 1 hierover te verschaffen. A Anatoïie. CAIRO De drie voornaamste gebeurtenissen, die gedurende het afgelopen weekeinde uit het Midden- Oosten werden gemeld zün: i, een diplomatiek geschil tussen Egypte en Jordanië; 2. een kabinetscrisis in Irak en 3. een verkiezingsoverwin ning van de pro-westerse regerings partijen in Beiroet, de hoofdstad van de Libanon. De Egyptisch-Jordaanse moeilijk heden vinden, volgens een uiteenzet ting van het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten, hun oor sprong in een poging van de Jor daanse regering de Egyptische mili taire attaché m de Jordaanse hoofd stad Amman te betrekken in een samenzwering tegen het Jordaanse kabinet en tegen koning Hoessein, De stafchef van het Jordaanse kabi net zou met dit doel, een Jordaniër naar de attaché hebben gezonden, die hem bepaalde voorstellen zou hebben gedaan. De attaché zou daar op de Jordaniër hebben gearresteerd en overgeleverd aan de Jordaanse autoriteiten. Volgens de Jordaanse lezing zou juist de Egyptische militaire attaché een Jordaans burger hebben bena derd en hem met alle mogelijke be loften getracht hebben over te halen, bepaalde officiële persoonlijkheden te vermoorden. De burger waar schuwde de Jordaanse autoriteiten en overhandigde hun de wapens, die de Egyptische militaire attaché hem ter beschikking had gesteld. Aldus een. regerragscommumqué, dat te Amman is uitgegeven. Jordanië heeft op grond hiervan de eis gesteld, dat de Egyptische mi litaire attaché en de Egyptische con sul te Jeruzalem het land verlaten. Egypte heeft daarop aan Jordanië verzocht zijn ambassadeur in Cairo terug te roepen. De laatste maatregel is bedoeld als represaille voor de mtwyzmg der Egyptische diploma ten rnt Jordanië. In Irak heeft premier Noeri es Said aan koning Feisal het ontslag van zijn kabinet aangeboden, naar men in politieke kringen aanneemt, (Advertentie IM.) Hot tenuwstillend. ye«n slaap wrwekkeod. BAYER preparaat met de bedoeling een sterker kabi net te vormen. De koning heeft Noe ri. verzocht als premier aan te blij ven totdat de nieuwe regering zal zijn gevormd. Het ziet er inmiddels naar uit, dat Noeri daartoe als ge volg van onverwachte moeilijkheden niet in staat zal zijn. Een andere formateur is door koning Feisal nog niet aangewezen. In Beiroet hebben de pro- westerse regeringspartijen 10 van de 11 zetels bemachtigd. In Zuid-Liba- non veroverde de oppositie 6 zetels en veroverde de regeringspartijen er 5. In de andere delen van het land zullen de verkiezingen de komende drie zondagen worden gehouden. De strijd gaat tussen de pro-westerse Soenni-Mohammedanen onder lei ding van premier Sami el Solh, die esteund wordt door kleinere Mo- lammedaanse groepen en christelij ke groeperingen enerzijds en het pro-Egyptische nationale front van oud-premier Jaffi, Sproet-je LEUKt Pony HEEFT JOUW MERK WACHT ILAttn WtfcVEM KiJKÊIt RITTEN ze allemaal diep geschokt waren toen UW telegram kwam. Ze belde» me op. Ze zeiden, dat u het waar schijnlijk niet had begrepen en ik moest naar u toegaan om het uit te leggen". Troy stak de haard aan. „Gaat u zitten", zei ze. „U zult wel be vroren zijn. Wat dachten ze dan dat ik niet had begrepen?" „Nou in de eerste plaats, dat het een eer was om Papa te schilderen. Ik heb hun gezegd dat het hoogstens andersom was, vooropgesteld dat u zou accepteren. Dank u, ik wil graag even zitten. Het is nogal een lange wandeling van het station en ik geloof, dat ik een blaar op m'n 3023. Met een tevreden glimlach ziet Lupardï op het televisiescherm; dat de indiaan zich snel in zijn kano verwijdert' .Jk heb die- kerels vol komen in mijn macht, Yoto," zegt hij, „alleen-,, hoe lany zullen ze nog in mij geloven? Enfin, ik kan het spelletje nog wel een tijd volhouden en zo erg lang zal het niet meer behoeven te duren." Ondertussen zijn Eddy en Rob een speurtocht be. gonnen langs de voet van de vulkaan, in de hoop dat zy ergens oen ingang zullen vinden tot de grot, waar Lupardi zijn hoofdkwartier moet heb ben ingericht. Zij zoeken zoveel mogelijk dek king achter de rotsen, want zij moeten rekening houden met de gevleugelde spionnen, die de om geving voortdurend in de gaten houden, „Kyk uit, Rob!" roept Eddv op een gegeven ogenblik, „zie 3e die condor daar? Ik vertrouw dat beest met." Rob kijkt omhoog. In grote -cirkels vliegt een condor om hen heen. Maar is het wel een. echte vogel? 2 blikje moeten openen. "Wat verve lend". Juffrouw Bostock bekeek Troy na- >(Ik niet in, waarom hy hier denkend. De vier jaar werk bij het moe(; blijven. Er is een café in het iToSooi"1 teD "iotte op Wik» hoe hij uit- Jjrf ejeo din zwaar beproefd. Ze was mager ziei - goj- heen voelen" en een beetje nerveus. Ze zou er „Doe 39 je werkjas niet Uit?" Gaat u rang"' zei Trov beter aan toe zijn als ze wat meer „Nee, ik denk het niet", zei Troy - g' CT7- kon schilderen, dacht Kattï, die het vaag en liep het pad van het ate- rnaken van geschilderde militaire lier naar haar huis af. Het was een kaarten, hoe precieus ook, niet be- koude middag. Naakte bomen knis- paald een volledige compensatie perden in een. noordenwind en don- W6y we£trekkpn Over-"m'n vader voor het verlies van de ware kunst kere wolken zeilden door de lucht dan F ÏÏklSik dkt hij de vond. Vier jaar werk met een beet- „Stel je voor", dacht Troy, „dat ik gand Old Man5 het Engelse je schilderen en zonder echtgenoot binnen kom en het is Rory. Stel je toneel is daar hoef ik dus niet op „Goddank"ti dacht Katti^dat an- vooidat hji het •?"&«•- WA K „ja", zei Thomas na een poosje. „Het is een blaar. Dc zal, voor het fatsoen, alleen m'n tenen in m'n schoen houden en dan zal die blaar ders ben.. Ik rad me wel" houden en nu in de bibliotheek op „Eronder veel", zei Troy.' Ze „Als hij hier over drie weken me wacht Hij zou de haard heb- wa_ ïiii dat rk!arin/ waar komt", zei Troy, „waar zou hij dan ben aangestoken. Zijn gezicht zou w JJ' merkwaardig min 20U, 1? Misschien is hii in New er uitzien, zoals de eerste keer toen „f£i, - nü zyn? Misschien is hy in New er uitzien, zoals de eerste keer toen York. Maar bij zou telegraferen als hij daar stond, een beetje bleek hebben doorvrond riasy- w« Tif» laatste IrwBm van oowindinc_ Stel -fe voor Ze voelde ze, een beleefde uitvlucht hij daar was. De laatste brief kwam nog uit Nieuw-Zeeland. En het te legram ook" van opwinding. Stel je voor Ze had een levendige fantasie en ze bouwde haar voorstellingen snel op, „Oh ja?" zei hij. „Dat is fijn. Hij is natuurlijk goed, hoewel hij soms een beetje knarserig doet, vindt u „Waarom ga 3d piet door met 3e re wamde er haar geda^ten aan „fet; Bn'dan aï"di?mVrdïrties! Hu werk? Haar fantasie was zó duidelijk, dat tan fppn pmntinnpl*» mi snolpn zoti- „Werk?" vroeg Troy vaag. „O, ze een fysieke reactie voelde; haar de? S adem noeal luidruriitig hi goed. Ik zal dat telegram verstu- hart klopte «nelier en haar hand tl zidSen ^et m Ma^ hS is tocb ren." Ze liep naar de deur en kwam trilde zelfs een beetje toen ze de werk^fifk' - terug om de brief op te .pakken, deur, van de bibliotheek opende. „Meneer Ancred" vroeg Troy, „Zes bij vier", zei ze, „stel je voor. De man die voor de onverwarmde „waar wilt u heen?5' „Thomas Ancred? zei Troy, ter- haard stond was lang en boog wat „Nou, het is een onderdeel van wyl ze naar het kaartje keek. ,He- voarover. Zijn haar. dat zijdeachtig de'aanvaL Het is bedoeld om u de ve Katti, hy ishier glansde stond overeind als bij een dingen in een ander licht te doen Katü, die by na met haar forse kieui kind. Hij droeg 'n bril en knip- zien. De grote Britse acteur geschil- schildertf klaar was, legde haar pen- perde achter de glazen, tegen Troy. derd door de grote Britse kunstena- selen neer en zei: „Dat is het ant- Gocdenmiddag'7, zei hij. „Ik ben res, voelt u? En hoewel ik niet denk, woord op je telegram. Hy is geko- Thomas Ancred, maar dat weet u dat Ancreton u zou bevallen, zou men om je te pesten Wie is t. natuurlijk al vanwege m'n, kaartje, het u toch wel amuseren. Het is „Een zoon van Sir Henry Ancred, hoop dat u het niet erg vindt erg baxon-achtig. Het portret zou, denk ik. Ik geloof, dat hij die toneel- gat ik gekomen ben. Ik had er echt met speciale belichting, onder de producer is Het staat me voor de gcen rin in, maar de familie stond minstreelsgalerij komen te hangen. g-«esj er°P'.'* Het kan hem niet schelen wat hij Broduktie Thomas Ancred onder Hij stak zijn hand uit, maar deed er voor moet betalen. Het is ter her- de cast heb zien staan. Ja, dat is er niets mee toen Troy de groet denking van z'n vijfenzeventigste hij natuurlijk. Die opvoering van beantwoordde, zodat ze verplicht verjaardag. Zijn eigen opvatting is, Macbeth, waar we het over hadden, Was hem even te drukken en toen dat de natie het hem had moeten m het Unicom Theater Ja, daar ios te laten. „Het hele gevBl is mal" geven, maar omdat de natie er niet had hy iets mee te maken. Kyk, hjj, „Ik bedoel natuurlijk het aan gedacht schijnt te hebben, wil er staatUnicom Theater op het portret van Papa. We noemen hem hij het zichzelf geven. En aan het kaartje gekrabbeld. We gullen hem papa, weet u. Sommige menren vin- nageslacht, natuurlijk". voegde voor het eten moeten vragen, Katu. den het overdreven, maar zo is het Thomas er aan toe, terwijl hy zijn Vóór negenen gaat er geen trein nu eenmaal. Over Papa's portiet vinger voorzichtig in rijn losse meer. Dat betekent, dat we nog een dan- Ik moet u eerst vertellen, dat schoen wrong;

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 1