vmma C D „Wildé" eenden vinden tehuis in de Schiedamse siru EEN BRIL De gebr. Kroon begonnen 30 jaar geleden met één „Straatvijand numme II Avond vierdaagse W.K.R. in Schiedam gestart Tenniswedstrijden Kring Schiedam begonnen Koeriersters De koelkast die U past „JE MOET ER LIEFHEBBERIJEN HEBBEN.. Bezuiniging treft zwanen huivelijk Rovers n Overbevolking Experimenten Liefhebberij Duivensport Wie heeft iets verloren Museum-concert Waarom TWEE Avond- n Diefstal opgehelderd Slachtoffers van verkeer Jübileumtocht ,ft Voorntje" Burgerlijke stand Op sportpark „Spieringshoek" Finales om de Eureka-cup Bedrijfsvoetbal competitie van Wilton De 50.000e bij Bad Groenöord Adverteren doei verkopen Dinsdag 18 juni 1957 Ongeveer dertig jaar geleden vingen de gebroeders Kroon een wilde eend in een polder rond Schiedam. Ze kortwiekten de vogel en brachten hem naar de Snelliussingèl over. Nu is Schiedam één van de weinige gemeenten in Nederland, waar het wemelt van wilde eenden in de singels en stadsparken. Ook andere fraaie zwemvogels, zoals zwanen en ganzen, hebben het in ónze parkvijvers best naar hun.zin. Doorliet heerlijke zomerweer naai* buiten.gelokt, zullen ook dit seizoen weer.veel. mensen de schoonheid van de vogels bewonderen. Vooral de kinderen zullen vertederd worden door d.e wollige eendejóngen eri de eigenwijze jonge gansjes. Opzichter P. Kroon be schouwt de zwanen en de ne gen jongen zo'n beetje als petekinderen. Als hij ze wat gras toegooit, komen ze direct op hem af. In ruim dertig jaar heeft de heer Kroon dan ook veel ervaring opgedaan in de verzorging, van de zwemvogels. Apothekers nachtdienst: apotheek Gauka, Hoogstraat 29, Bellen bij ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 80, telefoon 69290. Pohüe-aiarnintimmer: 64666, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot ■L3Q uur; en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7.tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R-K- Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend - iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; Iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot-SJSf U.ur. Zondags geslóten.' Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend: van10 tot 5 uur; zonda- gen van«2.: tot, 5' uur. BIOSCOPEN Passage, 2 - en8,15 uur; „Sissi, de jonge Keizerin". Monopolë, 2, 7 en 9uur:„Straat- yyand no.' 11". Vï'": .DIVERSEN. V, Techn. School, 7-uur: Openbareles. Kantine HAV-bank,. 7.30" uur;.- ESS Streek-toernooi schaken. De mensen, die al meer dan dertig jaar een. oogje op de broedende vo gels houden, rijn hoofdopzichter L. Kroon en 2ijn broer opzichter P, Kroon, die beiden ai héél veel jaren b»j de plantsoenendienst werken. „Als je niet van vogels houdt, zul je ook nooit lièfhebberij in dit werk kunnen krijgen," zeggen, ze vrijwel tegelijkertijd. Opgetogen praten ze over de zwanen in de singel bij de In het Schiedamse Juliana- park .woont een zwarte zwaan, een prachtig zeldzaam en ook kostbaar dier. Wanneer men het trotse dier zo ziet, zou men niet zeggen dat het een van de ergste slachtoffers is van de bestedings-beperkïng. Vóór dat minister Hnfstra zyn bezuinigingen ging uitvoeren, was hem (het is een manne lijk exemplaar) een echtgeno te beloofd, óók 'n zwartje. Maar daarna werd dit te duur bevonden en zo zwerft hij nu als vrijgezel door het park. Blijkbaar ziin er toch vader- instlncten bij hem aanwezig, want bij heeft nu de bescher ming op zich genomen van zeven jonge en zwarte eend jes. Maar het blijft beperken! Spieringhoek, die een zeer grote zeldzaamheid negen donzen jon ge zwaantjes met veel gesis én ver vaarlijk vlëugelwerk besehermen. Ze beschouwen deze dieren als pete kinderen. En als iemand daar het recht toe heeft, dan zijn het zeker wel de gebroeders Kroon. leder jaar voor de broedtijd be gint, zorgen ze met hun staf van de Klantsoenendienst voor nestgelegen- eid door stro op de plaatsen te leg gen, die voor de dieren aantrekke lijk zijn. Ais er later eieren zijn, be schermen ze de broedende vogels te gen het publiek en de katten niet een gaasafrastering. Helaas kunnen ze niet voorkomen, dat er toch nog, eieren en jonge dieren verloren gaan. IN MONOPOLE „Schrandere" Red Skelton is er weer, op zijn best en met Vivian Blaine en Janet Blair als twee blonde, bekoorlijke tegenspeelsters. ,,Re d-met-h et-hond engezicht" be leeft als „Straatvijand no. 11" \veer. avonturen, die zijn „fans" zullen doen huilen van het lachen. Kort om, 't ia met hem weer: twaalf vreemde ambachten en dertien al- lerkoddigste ongelukken. Met enige goedkope geestigheid- jes neemt hij een aanloopje; echt leuk wordt het echter als hij zijn zuurverdiende centjes op de gemak kelijkste manier uit zijn spaarvar ken haalt en er bij een paar be ruchte oplichters enige waardeloze aandelen voor koopt. De drang om zijn geld terug te krijgen brengt hem dan tot zijn zoveelste, maar meest geslaagde „ambacht": geheim agent. Natuurlijk is het een en al kol der, maar een goed soort kolder. De dikwijls geforceerde grappige situaties worden door Red handig uitgebuit. In de nachtclub, waar hij als speurder binnendringt en tot vluchten wordt gedwongen, geeft hij een uitstekende parodie op de „vecht-film". Na al het vechten sleept slimme Red de uitgeloofde beloning voor het vangen van de oplichters in de wacht. Dan staat niets hem meer in de weg om met luchtige passen en een blonde schoonheid naar The End te stappen. Een vrolijke zomerfilm voor de liefhebbers van het koldergenre. Stolk in Nederlands crieket'elftal Mantis Stoik van Hermès-DVS weer gekozen in het Nederlands Cricket-elftal. De grootste vijanden van jonge eendjes, zwaantjes en gansjes zijn de ratten en katten. Ook komthet wel voor, dat een snoek het propje dons, dat achter moedereend aan zwemt, tussen de lange tanden neemt. Zelden zal een karper zich aan een jonge zwemvogel vergrij pen: wanneer dit al gebeurt, is het meestal een vergissing, omdat de vis de kleine rode pootjes voor brood aanziet. De mensen belagen de fraaie vo gels vrijwel nooit. Af en toe vindt er een eend of zwaan de dood, doordat een automobilist niet tijdig voor dé zwemvogel op de weg kan uitwijken. Neen, het Schiedamse publiek is trots op de vele prachtige dieren, die de plantsoenen en parken op vrolijken. Het voeren van oud brood aan de dieren wordt door de plantsoenen- dienst zeer op prijs gesteld. Niet .al leen. dat dit de vogels met de mén sen vertrouwd maakt, maar ook. omdat het voeren van de dieren door kinderen en andere vogelliefhebbers de mannen van de gemeente een beetje helpt. Weliswaar een heel klein beetje, want jedere dag wor den eenden, zwanen en ganzen in vijvers en grachten bedeeld met hun portie graan en brood. Dit jaar was een recordjaar, wat het geboortecijfer van jonge zwanen betreft. De 30 oude witte zwanen kregen gezamenlijk 64 jongen, waar van er 62 in leven 'bleven. Op het ogenblik zijn de Schiedamse vijvers en grachten, overbevolkt met witte zwanen. Men hoopt dit euvel op te lossen op dezelfde manier als bij overbevolking van mensen: door emigratie naar dunner bevolkte stre ken. Daar de zwaan tret jongen geen andere dieren in zijn omgeving duldt, vormt het grr-ie aantal zwa nen hier en daar een bedreiging voor de eendenstand. De eenden hebben zich in deze omgeving altijd op hun gemak ge voeld. Wie er eens de moeite voor neemt op deze kleurrijke beesten te Ie*ten. zal het opvallen, dat o.m. in het Juliana park en in het nieuwe recreatiegebied bij Kethel, buiten gewoon veel soorten eenden rond zwemmen. Om enkele te noemen: smienten, pijlstaarten Kaapse een den en zomertaling. In de kwekerij aan de Nassaulsan wordt al jaren geëxperimenteerd met de exclusiefste soorten. Daar het heel moeilijk is deze eendensoorten in gevangenschap in leven te hou den. mislukt het grootste deel van deze proeven. Dit voorjaar hebben de gebroeders Kroon het zover kun nen krijgen, dat twee Caroline-een» ,den een nest met drie eieren bebroe den. Als ze aan het resultaat denken, houden de twee fors gebouwde en bruin gebrande kerels hun hart vast. Toch geven ze het nooit op. daarvoor hebben ze teveel liefheb berij in hun werk. Bij het broeden doen zich vaak ontroerende tafreel- tjes voor. Om de moeder te troosten hebben- de mannen' van de plant- solnendienst dit voorjaar de eieren i van een knobbelgans in het nest van j..een eend'gelegd, die maar op zijn l-.-,,5tinkeiéren";" (dod'e- eieren)"" bleef zitten.. Nü loopt ep iri ..het Juiiana- park een moeder zo trots als een pauw mét twee „kuikens", die lan ger zijn dan alle andere jonge eend jes van hun leeftijd. Als straks de zomer weer voorbij is en niemand meer naar de parken, en plantsoenen trekt om daar een frisse neus te halen, kunt u de man nen van de plantsoenendienst bezig zien met het voeren en het hakken van -bijten, opdat ook de- volgende- zomer kinderen en ouders van de donzen propjes kunnen zeggen: „O. wat lief." Want zoals de gebroeders Kroon het 2eiden. „wanneer je geen liefhebberij in dit werk hebt, kun je er beter mee ophouden." De Schiedamse postduivenvereni ging „De Blauwe Dofter" hield' 'n wedvlucht vanuit St. Crislain, een afstand van 172 km. Er namen 190 duiven aan dit concours deeL De uitslag is: 1 14 21 J. Wentler; 2 6 9 H, v, d. Steen; 3 31 32 H. v. d, Kant; 4 10 gebr. Lems; 5 B. Rookers; 7, 19 Loopik en zn.; 8 A. Limborg; 11 17 35 C. Paardenkooper; 12 J. v. O pij nen; 13 M. Muilwijk; 15 C. A. Hes- bach; 16 30 M. Pullers: 18 N Kerk hof; 20 H. v. Put; 22. Van Gogh en Co.; 23 H. v. Wijk: 24 36 B. van Gogh; 25 J. Kaazenbrood; 26 27 H. J. Brokling; 28 M. Bakker; 29 A. Broeders; 33 A, Kaasenbrood; 34 37 gebr. Hesbach; 38 'Vrouwendeunt; aipl. Van Rouw. Jeugd Jolijt, uür: school- Oude Kerkhof speiavond én pop penkast. .7-uur: Frans Halsplëin autopèdwedstrijdéh. Te bevragen, aan het hoofdbureau van politie -te Schiedam tussen 9 12.30 en 26r uur: Jongensjasje; .damesportemonnaie met inhoud; ponstang. Te bevragen bij de vindèrs: Broche, H. Kuhneman, Daltonstraat 50a; hanger met steentjes. Groene- wegm. PK..O Daan 134: 1. rol as- faltpapier. Portier,, rijwielstalling Werf Gusto; herenbril. Zonneveld, Parallelweg 152a: zonnebril, Zonne-. veld, Burg. Pruijssingel 14, Vlaar- dingen; portemonnaie met inhoud. De Voogel. Vlaardingerdjjk 125a; portemonnaie -met inhoud, F- Stolk, Mathenessérweg 95b; portemonnaie met inhoud. Dekker. Groen van Prinstererlaan 75; zwarte portemon. naie met inhoud, P. Boks, Simon Stevihstraat 17b; speelgoedautootje, C, Brussaard,. S. v. Houtenlaan 5; 2 badmintonracketten, A. J. Bon man, Woudweg 8, Kethel; bal .met slagplank, v. d. Tempel, Marconi straat 65b: autostep met luchtban den. W. de Roo, Beijerlandsestraat 43a; kinderregénjasjé, Bersma. B.K.- Laan. 180;. wollen .damésvest^.Gunne-. wegh. Villastraat 4; jongenscolbert- jë. .G. van.'Gerit," v. Smaleveltstraat 39a; overall. A. de Jager, Marconi straat 67b;, poppejurkje, J. - Bats, PK.O.Laan 138b; zwempak met handdoek,Gerartz, v. EsveMstraat 22;basketbalschoen (L) met sport- broekje, mevr. Ringels, Korfmaker straat 19b; kinderschoentje <R>. Th. Beukers, Doelehof je 5; zwembroek en handdoek, H.M-eijen. - Vlaardinger- .straat 29b: 2 washandjes. C- v. d- Zee.: Middellandsplein 63, Rotter dam; padvïnüersriem met portemon naie, sleutel en fluit, W- van Hei ningen, v. Limburg Stirumstraat 67; linnen regenjas,' J.. Neuswanger, Nic. Beetsstraat 42b; jongens) opper. Zon neveld. Parallelweg 152a; jóngens- jasje, J. Roeters. Jacob. Marisstraat 7; 2 paar sportkousen. J. Brussaard, S. v. .Houtenlaan 5; kindèrsandaal, J.. Harte. Lekstraat 67c. Dé Vereniging Vrienden van het Siedehjï' Museum te Schiedam or ganiseert op vrijdag 21 juni weer een Museum-concert in. de aula. Ditmaal treedt het Delfts studenten- muziekgezelschap „Apóllo" op, be staande uit méér dan veertig in strumentalisten. onder leiding van dirigent P. H. Cuperus. Soliste- is Anne - Bijlsma, celliste. Uitgevoerd worden een. concerto- grosso van Corelii, de symfonie nó. 102 in bes van. J. Haydn, ëen ada gio van de Waalse componist Guïl- laume Lekeu en het cello-concert van Schumann door Anne Bijlsma te vertolken. Voor de elfde Avond-vierdaagse, uitgeschreven door de W.K.R., aan gesloten b|j de N.B.V.L.O. zyn gister avond de Schiedamse wandelaars voor do eerste maal gestart. Doordat in Schiedam twee Avond-vierdaagsen worden gehouden, kan het niet uit blijven, of b|j elk der organisatoren moet de „soep" dun blijven. Hoewel ook dezer dagen wederom de vraag naar voren kwam om te ge raken tot slechts één Avond-vier daagse, is het op heden nog niet zo vér en zou zulks in het belang van het Avond-vierdaagse evenement wel zeer toe te juichen zijn. De startplaats was ook dit jaar we derom aHn de Korenbeurs; de leiding was in handen van het bestuur van de Schiedamse wandelsport vereni ging „De Trekvogels". Deze .vereniging liep zelf met drie groepen; ook DST zette een drietal groepen in evenals SWJ OV. De vereniging Don Bosco en het Rowal- lënhuis kwamen -elk met één groep. In totaal startten 264 wandelaars, waaronder 59 indivïduelen. De oudste loper was dé heer J. Bamberg, die op zijn 70-jarige. leeftijd nog 4 avonden achtereen een wandeling gaat maken. De par cour sen over 10 en 15. km Nadat - gisteravond de .wandelaars aan de Beun voor hun eerste wan deltocht voor de Avond-vierdaagse waren gestart, heeft de voorzitter van de wKR, de heer N. J. van Heiten aan de pers inlichtingen ge geven omtrent de verhouding WKR en NWB, Zulks'in verband met het feit, dat 'de heer A. Hukshorn vori ge week op een bijeenkomst van de afdeling Schiedam als zijn mening te kennen had gegeven,dat één Avond Vierdaagse in Schiedam ten zeerste gewenst zóu zijn. Ook de heer Van Heiten verze kerde, dat de WKR ais lid van de NBvLO niets liever dan dat .zou zien. De heer Van Heiten wees op de eerste olaats er nadrukkelijk op. dat bij Ministerieel besluit slechts die bond in een stad .of kring een Avond Vierdaagse mag organiseren, die minstens 60 van de wande laars als lid ingeschreven heeft. Dit Ministerieel besluit wordt door de NWB met voeten getreden; de NWB slaat de voorschriften in de wind en gaat haar eigen gang zo zei de heer Van Heiten. Spreker memoreerde, dat de Avond Vierdaagse in Gouda, steeds zeer vele wandelaars trekt. Hier was Üe'NWB het eerst, hoewel de NBvLO daar een veel groter aantal leden telt. Hoewel dit zulks zo is, heeft de NBv.LO hier nooit inbreuk willen maken, op het aldaar door de NWB behaalde succes, hoewel het haar goéd recht zou zijn ge weest. In de Kring Rotterdam van de NBvLO. waaronder ook Schiedam ressorteert, organiseert de WKR dit jaar voor de elfde maal een Avond Vierdaagse. Waarom beeft de NWB dit recht niet aan de WKR gelaten, en is zij in 19S4 tegen het besluit van de Minister in, een Avondvier daagse begonnen? Hoewel ook blijkbaar het Ge meentebestuur van Schiedam gaarne slechts één Avondvierdaagse zou zien, zal er volgens de heer Van Heiten zeer veel moeten veranderen in het standpunt van de NWB, al vorens het zo ver zal komen. De diefstal van een aantal katte- kop-pompen en 'n hoeveelheid oud ijzer ter waarde van driehonderd gulden van het terrein van een aannemer aan de Lange Nieuw- straat is opgehelderd. De dief, de 45-jarige koopman M. V., zal voor de off. van Ji^titie worden geleid. voerden naar de Vlaardingerdijk, langs Poldervaart, Sportpark BPM, Ketheiweg naar Dorpsweg, Schie damse weg terug via DamJaan naar de Beurs. Uitvallers "waren er niet,^ zodat de zelfde lopers wederom vanavond aan de start worden verwacht. Bij de start werden de groepen in massa uit geleide gedaan door de drumband van de „Oranje Garde", die ook op de laatste avond de lopers hopelijk wederom met bloemen getooid onder de tonen van vrolijke marsmuziek naar de Beurs zullen begeleiden. Op de Rotterdamsedijk bij het rode hek reed vanmorgen een wiel- rijdster tegen een stilstaande RET- bus. De vrouw kwam zo ongeluk kig'te vallen, dat zij met een her- senschudding en. een gebroken pols in het Gemeenteziekenhuis moest j worden opgenomen. De berijdster van het rijwiel lette alleen op het verkeer uit de richting Rotterdam en zag daardoor de autobus te laat. Bij. de knipperbollen op de BK- laan is gistermiddag omstreeks 12 uur de motorrijder C. G. B. tegen een voor de spijkerpaden stilstaan de \vagen gereden. Daar men' de knipperbollen met zodanige snelheid behoort te nade ren, dat men. tijdig kan remmen, is tegen de motorrijder proces-ver- baal opgemaakt. De Schiedamse her.gelsportvereni- ging „t Voorntje" bestaat 20 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum hebben de leden een bustocht naar het Aar-kanaal gemaakt. Aan deze tocht was een hengelconcours ver bonden. De vangst viel tegen.maar dit had geen nadelige invloed op de stemming. Jn het clublokaal in de Lange Kerkstraat zijn 's avonds de prijzen uitgereikt. De uitslagen luiden: dames: 1. mevrouw Lupker, 2. mevrouw B- J. Lupker, 3. mevrouw G, Lupker. Heren: 1. G. Vermeer, 2. J. Lupker, 3. B. J. Pil. GEBOREN: Johannes, z. v.- J. van Doesburg en J, H. Bruijn; Francois J., z- v. P. Verspuij en M. van den Berge: Theodora S„ d. v. W. H. M. Gerritsen en S. M. Minderraan; Frans C., z. v. F. W. van Ark en J. F. van de Laar; Comelis. z. v, K. Boer en E. Riedijk; Hendrica J., d. v. A de Keijzer en C. Vlug: Roelof, z. v. M- Bakker en J. Bak ker. Robert, z. v. H, Zwaan en E. Groenendaal: Petrus M., z. v. P. M. Balvers en A. Crezee. OVERLEDEN: A. Verlinde, 85 jaar, weduwe van J. C. Jansson; J. Beijer, 53 jaar. Biljarters gaan hengelen Traditiegetrouw zullen de leden van het hiljartdistrict „Schiedam" ook weer een dag gaan hengelen. Dat gebeurt op 21 juli. Zoals gewoonlijk worden de voorbereidingen weer ge troffen door de b.v. „Voiksgebotiw" Vlaardingen. Zwerm bijen Tegen een boom aan de Warande heeft zich gistermiddag een zwerm bijen vastgezet. Verscheidene ama teur-imkers hebben getracht de voortvluchtige insecten te scheppen* echter zonder resultaat. Bfj een welhaast tropische tempe ratuur zü" gisteravond in het tennis park Spieringshoek te Schiedam de tennb-wedstrydenvan de Kring Schiedam begonnen. Deze kring-wed- Biljart De winnaars van de voorronden in de Eureka-Cup, zuilen na de Cup hondster, de biljart vereniging „Con- flance" in Vlaardingen, om beurten moeten bestrijden. Gisteravond had DKC de primeur hiervan; de uitslag was, dat elke. vereniging twee par tyen won. Speler H. van Rees vpn de Con- fiance, die 136 caramboles tegen de DKC'er van der Velden moest maken, bracht het niet verder dan 82 hetgeen niet zijn schuld geweest is, want hij speelde met- een moyenne van 3,72. Doch van der Velden was bijzonder op dreef en maakte een serie van 61. zodat hij precies 6 speelde. Coens nam hierna echter revanche, door zijn partij van Heeze te winnen, doch de Jong liet de balans door een overwinning op van Wijk weer naar de kant van DKC overslaan. In de laatste partij bracht Verhei] door eén overwinning op Knipscheer de par tijen op gelijke stand. De uitslagen zijn: C. Ccges J. Heeze H. .van Wijk W. de Jong J. Verheij 136 82 22 14 3.72 132 132 22 61 6.— 70 70 28 7 2.57 80 40 28 6 1.42 64 47 31 8 1.36 68 68 31 15 2.19 43 43 36 5 1.19 40 31 36 4 0.86 stryden zijn vorig jaar voor het eerst gehouden, waarbü Vlaardingen als gastheer optrad; ditmaal is de eer aan Schiedam. Wederom bestaat er grote belangstelling voor deze wed strijden, die gehouden worden onder goedkeuring van het district Rotter dam Tan de K.N.L.T.B., zjj het ook jets minder dan vorig jaar. En weer is er ingeschreven door spelers uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland. De organisatie van dit Kring-toer- nooï berust bij het kring-comité, waarin zitting hebben de heren Wij- lacker (honds-gedelegeerde) en A. Hofman en mevrouw van Toorn. Als wedstrijd-leiders treden op de heer A. Hofman uit Vlaardingen en de heer G. «^Bernard uit Schiedam. Er zijn ongeveer 90 inschrijvingen op de totaal 12 nummers als héren- en dames-enkel, dubbel en gemengd- du bbels; dit alles dan weer onderver deeld in drie klassen, de A's van de sterken en de C's de minst sterken voor welke klasse weer de meesten hebben ingeschreven. Er wordt naar gestreefd om di'. toernooi reeds op zaterdag a.s. be ëindigd te hebben, omdat er enkele spelers zijn die ook in Rotterdam op de districts-wedstrijden zullen.uitko men. Gisteravond dan zijn de eerste achttien partijen gespeeld op de ne gen banen die „Spieringshoek" rijk is. Er was een grote belangstelling van de zijde van het publiek, zijnde de niet-spelende tennissers. De uitslagen van de gisteren ge speelde wedstrijden zün: Klasse A. Heren-enkel: A. Hof man sl. G. van Bèrgën Walraven 6—2, 6—1; Klasse B. Damès-enkel: mevr. N„ Jiskoot sl. mevr. M. van.Toer 6-M, 6—2. Heren-enkel: A. van Buysèn sL G. Bernard 6—2, 6—2; H. Pleket sl, C. de Menthon Bake 61, 46. 60; J.- Hoogéndoorn sl. K. Raams- donk 63, 46. 6—0; A. van De venter sl, M- Jansen 6—4, 6—4. Klasse C. Dames-enkel: mej. P. den Engelsen sl. mevr. Sigterinan 6--0. 7—5; mej. P. v. d. Made sl. mevr. A. Magnin fr—1. 6—6: mej- B. Kleiss sl. mej. H. Mulder. Heren enkel: B. Foet sL H. Wiecke 61, 4—6 6—3; C. Nolet sl. C. Valk 6—2, 7—5; P- Vermeulen sl. W, Sikkele rus 60. 61; D. Houthuysen sl. W. Bloemhoff 63. 62; L. Verduyn sl. N. Zantvoort 61, 6—3. Heren- dubbel: C. Nolèt-J. Nolet sl, M. van Zeye-H. Meyer 64, 6—1; C. van Damme-L. van Damme sl. H. Wag- tendonk-W. Spruyt 62, 62. Vorige week dinsdag is de zomer- avondbedrijfs-competitie van Wilton Fijenoord weer begonnen. Er wal een openingswedstrijd tussen de ve teranen en de ..veteranen bazen re paratie S B.". De uitslag 94 be wijst wel de grotere kracht van d» „veteranen" waar velen in mee speelden die nog in verschillend# verenigingen, in comp.-verband uit komen. De grote inschrijving, van de. ver schillende afdelingen maakte het noodzakelijk om in drie afdelingen, te spelen, elk uit 7 ploegen bestaan de. 21 afdelingen hebben voor deza competitie ingeschreven. De bekerhouder van het vorig# jaar. Mach. Fabriek-draaïers won d# eerste ontmoeting tegen Electro, doch de andere kandidaat van vorig jaar voor de beker de afö. Lassers verloor vrijdag van de Buitensjou- wers. Er wordt met veel animo gespeeld en vaak kan men: van goed voetbal genieten. De uitslagen van de afgelopen week waren als volgt: Mach. Fabriek draaiers—Electro 3—1; Mach. Fabriek reparatie—IJzer- werkers R'dam 02; Koperslagers— Bankwerkers N.B., 0—0; Uzerwer- kers rep.—Geschut I2; Plaatwer kers—Branders-Kokers 2—2; Kan toorOnderhoud comb. 52: IJzer- werkers N.B.:Timmerlieden 01; Lassers—Buitepsjouwers 0—1; Scho lingBankwerkers rep. 15, De indeling is; Afd. A: Mach. Fabriek draaiers, IJzerwer- kers reparatie. Electro, .Geschut, IJzerwerkers nieuwbouw. Timmer lieden, Mach- Pers, S.B.L. Afd. B: Mach. Fabriek reparatie. Plaatwer kers. IJzerwerkers R'dam, Branders- Kokers. Lassers, Buitensjouwers» Machinehal A.D. Afd. C: Koperslagers, Kantoor tekenkamer, Bankwerkers nieuwbouw. Onder houd combinatie. Scholing,. Bank» werkers reparatie, BedrijfsschooL Als de voortekenen niet- bedrie gen. zal verrnoedèlijk morgen d« 50000ste' bezoeker(ster) (vroeger dan redelijkerwijze mocht worden verwacht) aan de ingang van „Bad Groenoord" kunnen worden ontvan gen. Na nauwelijks 40 dagen, dat het bad voor het publiek werd opengesteld, een mooi resultaat. Het stichtingsbestuur zal deze ge beurtenis niet ongemerkt laten voorbijgaan. Aan de gelukkige zal een passend geschenk worden aan geboden. Hondje gevonden Op de Rotterdamsedijk is zondag een lichtbruin, langharig hondje ge vonden. Het dier. dat ong. 20 cm hoog is. was zonder halsband of tuigje. Eventuele eigenaars kunnen het hondje afhalen in de Van Ruys- daeilaan 64b- Het hoofdbureau van politie ver strekt gaarne telefonische inlich* tingen (tel. 6933). SCHIEDAM Bij beschikking van de Kan tonrechter te Schiedam d.d. 28 mei 1957 werd aan Daniel Visser, geboren te Schiedam, 22 september 1938. wonende te Schiedam, Lange Nieuw- straat 169, handlichting ver leend en derhalve rechten van meerderjarigheid toege kend voor wat betreft het deelnemen in de administra tieve werkzaamheden van de N,V. Visser en Co., Distil leerderij en Likeurstokerij „De Vink", gevestigd te Schiedam aan de Lange Ha ven no. 52 en meer speciaal wat betreft het drijven van nering en handel, een en an der mét inachtneming van de in artikel 484 van het Bur gerlijk Wetboek gestelde be perkingen. Schiedam, '17 juni 1957. Mr. A. F. A. v. Velzen Diversen Alles op het gebied van glas in lood. Aa-Ve Glas-in-lood- bedrijf, West Frankelandse- straat 16. telefoon 66280 DAN NAAR D. DÊ BRUIN 1 Oranjestraat 9 Schiedam - TeL 66431 Qw mes of schaar bot? „So ling en" slijpt en knapt ze op. Slijperij en Staal waren handel ..Solingen", Broers- vest 57, Telefoon 55193: Wie echt kiezen wil, heeft geen keus. Die moet naar „Solingen". Scharen, messen, Gero specialist, Broersvest 57, Telefoon 55193. Dank onze enorme sorter/ng Electrolux comb, gasforn./koelkast Alaska Ba u knecht Alaska Prestcold Bauknecht Liebherr Frlgidalre Lec Frijfidalfe Até Bauknecht Liebherr Bauknecht Bauknecht Frjgtdaire 50 Itr. 60 Itr. "O Itr. 83 itr. 81 Itr. 110 Itr. 110 itr. tlQ Itr. 120 Itr. 126 itr. .128 Ur. 130 Itr. 140 Itr. 140 Itr. 150 itr. 226 Itr. f 653.- f 433,— 545.- 534.- 696.— 773.- f 698- 1 777— t 750.- f 795— 895— 875- I 875— 945— 1075— 1550— Vakfcund/ge voorlichting Prima service Oranjestraat 13 - Tel. 65675 SCHIEDAM

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2