C Adj.-directeur Reeser verlaat Rijks-HBS „Poppenclroom C. J. Kars neemt rust na 35 jaar feest-gewoel Ook in Schiedam vaccinatie tegen kinderverlamming SFC verloor van 't Noorden HONKBAL Spanning stijgt door Schiedamse winst Laakkwartier teruggewezen Unieke expositie in Stedelijk Museum tiidens Vakantiefeest Na 36 jaar dienst 10.000 Mtr. OPENLUCHT-MEETING VAN GEREF. JEUGDVERBAND „Kees van Musis" en ïrene Afscheid C. Maltha Jaarfeest van .Demos" Bad Groenoord: 13.277 WALDO-RIJSCHOOL 69915 TE WARM voor voethal!! Bij oversteekplaats oncler brommer Automobilisten bekeurd Schiedammers in het R'damse negental Burgerlijke stand Ouderkerk: Laat ons maar links liggen SCHIEDAM KOERIERSTERS Maandag I juli 1937 'AFSCHEID IN BOORDEVOLLE ZAAL In aansluiting op de berichten uit Rotterdam en Vlaardingen, dat daar de kinderen van bepaalde leeftjjden met. bet zogenaamde Salk-vacein in- geënt zullen worden tegen de kin- Ook in de laatste wedstrijd om 'het kampioenschap van Rotterdam heeft SFC geen bijzonderè prestatie kunnen leveren. Wel maakte SFC nti vier doelpunten, maar; tegenstander Het Noorden had voldoende .over wicht om er acht goals tegenover te kunnenstellen; SFC heeft dus - alle derverlamming, kunnen wy melden,wedstrijden in deze. competitie tus- 1 sen. de afdelmgskamptoenen verloren, een teleurstellend resultaat. Het dat ook in Schiedam deze vaccinatie zal plaatsvinden. Het betreft; de kin deren van de,\jaarklasse 1953. *Dit zal vermoedelijk omstreeks oktober geschieden, maar van de zyde van de Gemeentelijke Genees kundige en Gezondheidsdienst kón men ons .nog niet meedelen, - hoe de organisatie zal ïyn, welke aantal len kinderen er by betrokken zul- 1 zijn, noch waar de inenting Noorden en Hekelingenmoeten nu in een beslissingswedstrijd uitmaken wie dit jaar de gouden plak verdient. Kosteloze ineiiting Op vrijdag 5 juli 1957 's middags van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen difterie, kinkhoest en tetanus voör kinderen vanaf 6 maanden oud, in het gebouw van de G.G. èn G.D.* Tuinlaan SO. In de boordevolle gymnastiekzaal de leerlingen „hingen" zelfs in de wandrekken van de Rjjks HBS nam zaterdagmorgen de onderdirec teur dr, C. A. Recser, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van de school. Ruim 36 jaar heeft de heer Reeser de HBS gediend, aanvankelijk als natuurkun- deleraar en sinds 1953 als onder-di recteur. De scheidende leraar zal als onder-directeur worden opgevolgd door de huidige leraar biologie, de beer dr. C. J. J. van der Maas. Dat de ónder-directeur zeer geliefd bij de leerlingen was. bewees het oor verdovende applaus en gejuich, dat opging toen hij aan het hoofd van zijn gezin de gymnastiekzaal binnen kwam. Na een zeer kort welkomst woord van de directeur, de heer dr. R. Oort, was het woord aan do voor zitter van hét huldigingscomité, - de heer J. Kreber. zelf oud-leerling van de; Rijks HBS. Op vlotte en vaak zeer. geestige Nam e ns de oud-leerlingen, leerlingen en collega's bood directeur dr. R. Oort de scheidende onderdirecteur, dr. C. A. Reeser, een prachtig televisie-toestel aan Aüvenenne LM.) In twee dagen tijd verkoch ten wij tijdens onze laatste aanbieding duizenden meters „Ducasette" en nóg moes ten wij daarna honderden klanten teleurstellen. Voor hen en al onze andere klanten die. de mooiste zomerstoffen willen kopen voor bijna de helft van de prijs, is dit een herhaalde, maar beslist ook de laatste aanbieding van deze „Du casette". Moderne „Ducasette"..... de meest elegante bedrukte japonstof, die voor 2.45 de meter algemeen als een pres tatie wordt beschouwd,.... kunt U nü kopen [omdat bij de scherpe fabrieks-contrSIe enkele drukfoutjes zijn ontdekt) voor. bijna, de helft van de prijs. tientallen zeer moderne dessins en zomerkleureti, 80 en 90 cm. breed. VOOR Dinsdagmorgen, om 9 uur begint de. verkoop van deze tienduizend meter: „Duca sette", een prachtige kwa liteit zomer-japonstof met satijnfinish, voor blouses, japonnen/rokken en kinder jurkjes, voor één prijs, meer dan een gulden lager dan normaal. wijze schetste de heer Kreber óp loopbaan van de scheidende leer kracht. ..Er gaat van deze HBS eer zeer sympathiek oud-leraar met pen sioen1'. Als voorschotje 'op de twee boekwerken, die namens de commis sie van toezicht aan de heer Reeser worden aangeboden, overhandigde de voorzitter een fraai boek over. de na. tuurkunde. Hierna was het woord aan de di recteur van de HBS dr. R- Oort. Deze hield een zeer grondig betoog, waar. bij hij niet alleen de eisen, die aan een onder-directeur worden gesteld opsomde, maar ook enkele anecdoti- sche bijzonderheden uit de loopbaan van zijn naaste medewerker ophaal de. Na iedere geestige opmerking werd zijn rede telkens door de leer lingen. met geestdriftig applaus on dersteund. Als stoffelijk blijk van waardering bood de directeur de heer Reeser en zijn familie een prachtig televisie toestel aan. Het geld voor dit cadeau is geheel door leerlingen, oud-leerlin gen en collega's, bij elkaar gébracht. Het koor vars de school, „De Ma- thenesser Kring", onder leiding van A. C. Pak zong een stemmig lied, waarvan de tekst in het Middel-Ne derlands was geschreven. Namens zijn collega's en namens de kamplei. ding is de scheidende onderdirecteur nog toegesproken door. de heer ir.'E; de Jonge- In zijn dankwoord toonde dr. Ree ser zich dankbaar en zeer geroerd door de vele vriendelijke woorden, eh de fraaie cadeaus. Vanuit artistiek en cultureel gezichts punt bezien zal de belangrijkste mani festatie van de komende Vakantie- feesten van de Schiedamse Gemeen schap zijn de tentoonstelling, die van 19 juli tot cn met 31 augustus in het Stedeiyk Museum wordt gehouden. „Poppendroom" is de zeer toepasse lijke naam, want als we goed zQn in gelicht zal het ook een dróóm van een expositie worden. Conservator P, h. A. Janssen is er in geslaagd,-echter met grote moeite, om een welhaast unieke verzameling poppen bijeen krijgen; een collectie zoals er in Ne derland maar zelden óf nooit is ge weest. Uit ongeveer vijftig verzame lingen Is hiervoor geput, zowel van particulieren als van musea en bui tenlandse ambassades, terwijl ook H.M. de Koningin poppen uit haar particuliere collectie afstond. De meest opvallende collectie is wel dievan Harry van Tuschembroek, Nederlands grootste nog levende pop- perunaker. Deze 70-jarige kunstenaar exposeert maar heet zelden, zodat het wel iets heel bijzonders is dat in Schiedam zijn werk te bezichtigen zal zijn. Zijn poppen zijn uiterst zorg vuldig en zeer artistiek samengesteld en ietwat bizar. Zoals bv. als de groep „Knekel-ballet", een groot aantal fi guurtjes samengesteld uit botjes en schedeltjes van muizen en andere kleine -dieren. Verder groepen pop pen, die de „wetenschap", de „kunst", enz. symboliseren. Deze col!ect:e zal :n de bovenzalen te bewonderen zijn. In de beneden-zaler. zal men de Pop zien als sier- er» speel-voorwerp. maar ook ais medium voor de kur.st. Er is n.l. een collectie van „hand poppen" en marionetten, die dus een rol spelen in het theater. Hier ook veel buitenlandse inzendingen zoals de wajang uit Indonesië, de Chinese en Japanse toneel-poppen, enz. Als bijzondere attractie wordt in de lin kerzaal van het mjseum op- woens dagen het poppen-tneater opgevoerd, door telkens wisselende groepen van de Ned. Kring van Poppen-spelers. Zowel overdag voorstellingen, voor kinderen, als 's avonds voor volwas senen. F - -:-;V In de auto verschijnen de poppen van historische waarde. Zo de beken de Napolitaanse Kerstgroep uit het bisschoppelijk museum te TJtrecht: ook poppen in de nauwkeurig nage bootste kledij van voorbije-eeuwen. Opvallend is het reusachtige poppen huis, bezit van mevr. Tholen—de Ra. nitz, naüwkeurig weergevend een pa triciërshuis uit het einde vorige eemv, met prachtige miniatuur meu belen en ook authentieke A. Corne schilderijtjes. Van ethnologische waarde zijn de poppen uit ver-afgelegen gebieden: China,. Japan, de Angola en de. pri mitieve Eskimo-poppen van walvis- been en drijfhout vervaardigd. Men ziet het: deze „Poppendroom" 3s niet. in de eerste plaats een droom voor het jonge meisje; vooral voor de volwassene is veel te genieten op deze uitzonderlijke tentoonstelling van culture el-historische waarde. Honkbalmlnnend Schiedam kan trots zijn op de prestaties van het afgelopen weekeinde, want de stad genoten hebben zich er niets van aangetrokken dat het weer zelfs voor de zomersport, honkbal, ongeschikt was. want SW slaagde er in na. felle strijd leider PSV met 98 te kloppen en Schiedam bleef by het viertal koplopers door gedecideerd Laak kwartier terug te wijzen. De wed strijd Schiedam-—PSV zondag wordt nu van groot belang. In de eerste innings ging de strijd op de Boshoek gelijk op. Werper Rey- nierse had een goede dag, maar het veld van Laakkwartier bleef geslo ten, zodat beide partijen geen sco ringskansen kregen. In de derde in ning opende aanvoerder Molenaar de score. Hij kwam door een goede twee-honkslag op de honken; het derde honk werd er bij gesmokkeld en door verkeerd aangooien van de Hagenaars kreeg hij een vrije loop naar de thuisplaat. In de vierde innings drukten de Schiedammers, hun gasten naar de nederlaag. Op èen mooie vangbal van J. van dér Touw. in het verre veld gingen twee man uit, waarna Schie dam een productieve bui kreeg. Sprohk en Van der Kooy kwamen op de honken,.zij namen enkele vooruit geschoven posities in en door een stootslag van A. P. Zonneveld kwam Spronk binnen. Reynierse kwam daarna aan slag en hij joeg de bal ver het veld in, Zonneveld op het eerste honk en Koo-y verhoogden daarop de voorsprong, j In een spannende vijfde inning i bleef de stand 40. hoewel beide teams enige kansen kregen. Bij de gelijkmakende zesde inning beslecht te Schiedam het pleit. Weer was het Reynierse, die door een goede slag een clubmakker een kans tot scoren gaf. W. van der Touw voerde de stand op tot 50, terwijl D, Molenaar door een. formidabele twee-honkslag Reynierse, die op het derde honk was gekomen, naar de vijfhoek kreeg. Ook Molenaar kwam door sluw spél aan een punt, want door een foute aanworp naar het derde honk kreeg deze sportsman zijn kans. Met de stand 10 had Schiedam de winst in het hèzit, maar door en kele fouten van de Schiedammers werd het aan het eind nog benauwd. W. van der Touw gooide eenmaal slordig aan en Reynierse kreeg het nog even moeilijk. Ook achtervanger Zonneveld reageerde te traag bij het aanwerpen. Met goede slagen kwa men de Hagenaars op 72. Daarna gingen twee man uit. In de achtste en laatste innings kwam ondanks een goede vangbal van W. van der Touw nog een tegen stander binnen. C7—3). Het heeft er in die laatste Ininuten nog gespan nen, maar daarna kon Schiedam de tijd uitspelen en kwam een verdien de zege in zicht. In die laatste slag beurten kwamen de zwortwitten door het vele wijdwerpen nog wel op de honken, maar gescoord werd er niet. De Surinaamse aanvoerder van Laak kwartier; Remi Zaandam, bleek in zijn ploeg een gevaarlijk werper en slagman. In conflict met scheidsrech ter De Ruiter veroorzaakte hij echter enkele onsportieve incidentjes. De lagere negentallen: De honkbal, afdeling van SVV heeft het derde team wegens een tekort aan spelers uit de competitie genomen. Schiedam 2—ADO 1116 en Schiedam 3Feye_ noord 2 221. DE STRAATVOETBAL. COMPETITIE Voor de Straatvoetbal-competitie -s voor deze week het volgende pro gramma opgesteld: Maandag: Afd. A F.C.- Juvente Joris Doele (DRZ) 7.30; Afd. C DVW—DGB (DRZ) 6.30; Afd. B DGBDSB 7.00; Afd. C Rode Dui velsPiet Hein 7.00. Dinsdag; Afd. B St. Joris Doele-r- DSB 7.00: Afd. C KMD—DGB 7.00; Woensdag: Afd. A RapidRowal- lenhuis (DRZ) 7.30; Afd. B WR~ Het Anker I 7.00: Afd. C WW— Rode Duivels (DRZ) 6.30; DVW Piet Hein 1 7.00. Vrijdag; Afd. A VEKSt. Joris Doele (DRZ) 6,30: Eldos—Piet Hein (DRZ) 7.45; Afd. C DDB—Piet Hein 1 7.00; KMD—DW 7.00. In aanmerking genomen, dat degens de spreker „De Opdracht Stemt meeting van 't Gereformeerd Jeugd verband, zaterdagmiddag op het ter rein van Martinit tn de Boshoek, was georganiseerd voor Schiedam, Vlaardingen, RotterdamDelfshaven en Rotterdam—Overschie, viel: het aantal deelnemers heel erg tegen. Niet eens .alle stoelen voor specia le genodigden waren bezet en slechts weinige zaten in het. gras. Dank zij het enthousiasme van de leider van de meeting, de voorzitter van het gereformeerd Jeugd verband Ln Schie- j dam, dominee G. Brinkman en de gloedvolle toespraak van dominee H. Heule uit Deventer, zal niemand spijt van zijn komst gehad hebben. Dominee Brinkman baseerde zijn openingswoord op de voorletters van Delfshaven," Overschie, Schiedam en Vlaardingen: DOSV betekende vol- Een bekende figuur uit het Schie damse vermaaks- en amusements-le- ven gaat zich binnenkort terugtrek ken uit het feest-rumoer. Het is de heer C. J. Kars, buffethouder-con- cierge In het gebouw van „de Be langen", beter bekend als „zaal Ire ne". De oudere stadgenoten echter zullen hem vooral kennen als „Kees van Musis", daar hij voor de oorlog als kelner bij Musis Sacrum een gro te reputatie genoot. Vijf en dertig jaar achtereen heeft hij temidden van het feestgewoel ge staan. maar nu hij zo zoetjes aan. de zeventig begint te naderen, wordt het tijd om het wat rustiger-aan te doen. Vooral ook nu .de gezond heids-toestand van zijn echtgenote, de trouwe steun in het drukke werk, te wensen overlaat. Met tegenzin heeft het bestuur van „de Belangen" op de laatste vergadering het ver zoek van de heer Kars ingewilligd en hem ontheven van zijn post. Maar een huldiging bij zijn afscheid staat hem nog te wachten. Eigenlijk een merkwaardige loop baan. die van de heer Kars. In de bloeiperiode van de glas-industrie kwamen z'n ouders uit Kuilenburg naar Schiedam en ook „Kees" kwam al jong als glas-blazer in „de hut". Maar de toenemende industrialisatie in dit vak benauwde hem, hij „zag er geen brood méér in". Hij had wel eens als ..hulpje" in een consumptie- tent gewerkt en toen dan ook om streeks 1922 een vriend een nieuw café opende, en hem een plaats als kelner aanbood, greep hij de kans aan. En kelner is bij gebleven. Hij kwam "in contact met mevr. Stok, eigenares van het toenmalige Hotel Suisse in de Hoogstraat, die ook beheerster "was van Musis Sa crum, De heer Kars ging toen over naar Musi's en is daar toen 23 jaar lang gebleven. De exploitanten wis selden. maar „Kees van Musis" bleef; Hier heeft hij ook z'n grondige vak opleiding gehad. In de drukte -Heel wat mooie feesten, toneel avonden, enz. heeft hij daar mee gemaakt en ook een generatie van. jonge feest-gangers zien vergrijzen. Maar .met 't stijgen, der jaren, .Werd het avond-aan-avond laat werken, te bezwaarlijk. Vandaar dat hij de, kans aangreep om direct na de be vrijding als zelfstandig beheerder naar „Irene" over te gaan. Ook hier vele voorstellingen en feesten uiter aard, maar nooit zo „wild" en lang-, du rig als in Musis. Toch rustiger werk dus. Met de administrateur-penning meester van „De Belangen", de heer H. Schuyfcvlot, vormde de heer Kars een goed team voor het dage lijks beheer van Irene, waarvan de in 1933 gebouwde grote zaal na- de oorlog dan ook zeer in trek is geko men en nu in het seizoen vrijwel avond aan avond - is uitgeboekt. Het echtpaar Kars heeft zich in de omgeving van Irene direct goed kun nen aanpassen en het is er populair geworden. Hetgeen wel zal blijken wanneer .de heer Kars en echtgeno te in- september afscheid gaan ne men. Vreugdevol". „De Opdracht God te dienen schenkt ons plezier in het leven". Over de geringe belangstelling, die er soms voor het verenigingswerk bestond zei hij: '„Dat we soms niet op de verenigingen komen, komt, omdat we soms niet iets voor elkan der willen- zijn. En juist in het voor elkaar iets betekenen schuilt de boodschap van het geloof". De volgende spreker dominee H. Heule sprak eveneens over dé bete kenis van het' verenigingswerk, maar verklaarde uitdrukkelijk niet als do minee. maar als „burger" dit onder werp te willen benaderen. Na het aanheffen van de bonds liederen speelde het muziekkorps 'an de christelijke muziekvereniging „Crescendo" onder leiding van de heer D. v. d. Waal een -aantal be kende volksliederen, die door de aan wezigen luidkeels zijn meegezongen. Als zeer smakelijk dessert- van de gezamenlijk gebruikte broodmaaltijd gaf de christelijke gymnastiekvereni ging „DOK" een aantal turn-demon- straties, die uitstekend te verteren waren. De predikant van Delfshaven, do minee H. J. Kouwenhoven, sloot ten slotte de rij van sprekers over het onderwerp van aeze openlucht-mee ting. Hij vroeg zich af, „wat we ei genlijk nog met de jeugdvereniging doen?" Terwijl de lucht er steeds dreigen der uit ging zien, sloot dominee Brinkman de jeugd-meeting. De plannen voor dé afscheidsbij eenkomst voor de scheidende voor zitter van .SW, de heer Maltha zijn. gewijzigd. In verband met de volle agenda vande ledenvergade ring zullen slechts de léden van SVV hedenavond afscheid kunnen nemen van-de heer Maltha, De sportwereld krijgt zaterdagmiddag in Musis Sa- crunv gelegenheid de "heer Maltha te huldigen tijdens een speciale receptie, die van "vier tot zes uur -wordt ge houden. MULO-EXAMENS In de tentoonstelling „Pop pendroom", die gedurende de Vakantiefecsten in het Sted, Museum wordt gehou den, krijgt men ook deze twee prachtige poppen te zien, behorende bjj het Na politaanse Kerstspel. PSVSVV 8~ In Eindhoven heeft SVV een zwaar bevochten zege behaald op concur rent PSV. De overwinning is te dan ken aan de goede conditie van SVV, waarin vooral Cor Bras met een drie- honkslag de uitblinker was. In de eerste innings bleven de wer pers meester van het terrein. In de tweede inning kwam C. Bras door een tweehonkslag en een doorgescho. ten bal op het derde honk, waarna H. de Lange met een opofferingsslag Bras over de thuisplaat hielp. Ri chardson kwam in de gelijkmakende slagbeurt op de honken, maar door gewaagd stelen sneuvelde hij op het derde honk. De Lange zorgde daarna voor de twee overige nullen op het scoringsbord. De dubbele derde in ning leverdé SVV een schijnbaar vei lige 80 voorsprong, omdat elke roodgroene honkballer het slaghout goed hanteerde. Na vier-wijd van werper Compaan kwamen door een-honkslagen van Van der Gaag, Kolmeyer, Verzijl- berg, Kooy en een tweehonkslag van Bras heel wat "S'W-ers op de kus sens. H. de Lange kreeg vervolgens vier-wijd. Voor PSV kwamen twee man op het thuishonk door slagen van Kerstens en Wijnands, die Van der Gevel met vier-wijd op de hon ken gekomen, lieten scoren, terwijl ook Kerstens binnen kwam. Een fan tastische driehonkslag van Bras en tweemaal vier-wijd in de vijfde in ning had beter verdiend. Er werd niet gescoord voor C, Bras voor de derde maal een twee-honkslag plaat ste. Dit gebeurde in de zesde inning nadat G, Gommel door vier-wijd op de honken was gekomen. In de zevende en achtste inning werd het nog benauwd voor SW, Door goede twee-honkslagen van Compaan en Richardson voerden de Pbilipsmensen de stand op tot 9 met 2 en 3 punten. Er waren .nog twee minuten te spelen, zodat" de laatste inning de beslissing moest brengen. Ondanks tweemaal, vier- wijd konden de SVV-ers niet scoren omdat de slagen te kort waren. Van Berkel van PSV boekte wel succes. Na vier-wijd en gewaagd stelen kwam hij door een tik van Wijnands binnen. Een felle grondbal van Com. paan werd goed afgewerkt door Nico In gebouwTivoli heeft de Schie damse sportvereniging „Demos" za- Ef£Td HLjaaSSie.e,Slia7?n^ 6™° «.«e.™,, aoor A/Ti5Kolmeyer zodat SW de buit op het Schiedam kon den voor deze Schiedamse voetbal lers, heeft de aanwezigen bijzonder vermaakt. Na het openingswoord van voorzitter G. van 't Geloof brachten de artiesten Inderdaad een program ma op de planken dat de titel „Elck wat wils" waardig was. Het showorkest „The Melody Mixers" verzorgde vlotte wfjajeS, waardoor de stadgenoten zich lieten horen met community singing, het duo „The Melo-ers" bracht de voet balliefhebbers in verbazing met him balanceerkunst, terwijl zij ook het nummer met de sprekende pop ver zorgden. De „Rioeo's", twee jongens met een guitaar, zongen en speelden dwaze liedjes, er was een gooche laar en Jossié en Co hadden een keur van internationale chansons in hun repertoire. Onder leiding van het dansorkest The Melody Mixers werd tot ver na middernacht gezellig ge danst Apothekers nachtdienst: apotheek Nieuw! ar. d. Ds. V/. W1 ba ut plein 17, spotheek C. Jansen. Swara- merdamsingc: 41. Bellen bij onges-al: GG en GJD. Tuinlaan 80. telefoon 69290. Politie-alarmnummer: 64SoS. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, I.ange Haven; Geopend iedere werkdag (be halve maandag) vaa 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; Iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8 30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Mnseum: Dagelijks ge. opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2. 8 uur: „De ondergang van de Graf Spee". Monopole, 2, 7 en 9 uur: Bloed op de weg". Niet minder dan 13.277 personen passeerden zaterdag en zondag de lo ketten van „Bad Groenoord". Het re- cord-dagbezoek aan zondag 16 juni j.l. (6732). werd gisteren ruimschoots overschreden. Als nieuw record kon zondagavond het getal 7623 worden genoteerd. Gerekend tot en met zondag, werd „Bad Groenoord" sedert de openstel ling op 12 mei door 77.569 personen bezocht. Derhalve een gemiddeld riagbrzoek van 1.551 personen. Lange rijer stonden 's morger.s voor het zwembad op de opening tc wachten. Hoewel het bad pas om tien uur opengaat (op verzcek var. de gemeenteraad'hadden velen er graag een uurtje wachten voot over om als eersten verkoeling ln het nieuwe 2wembad te mogen zoeken. Als opvoedende maatregel ver wijderde de politie rijwielen van do bezoekers uit de plantsoenen Om streeks het heetst van de. dag kon echter de officiële rijwielstalling, dia berekend is op tweeduizend fietsen, de drukte niei meer venverken. Do politie kon er toen niets meer tegen doen. dat de rijwielen zich in. d© plantsoenen ophoopten. Advertentie LM.) Voor het mulo-examen, dat vrijdag in Irene is gehouden slaagden: Voor diploma A:.M. C.;de Lange, P. A. v. d. Spek, A van Vuuren (Midden standsdiploma), P iï. v, Winden (Midd. dipl.) uit Schiedam, J. J. v. d. Velden, C, D. Kramp (Midd.. dipl,), T. Hoogland, Y, A. M den Draak, M. C. Sloot (Midd. dipl.) uit Vlaardin gen. N.Beekenkamp. J. J. Bliek,. J. P. Bakker, E.'v. d: Linde, J. Beeken kamp,B. Boe] uit'Hoek van Holland. Voor diploma B: J. G. de Boer, H. J, A. Brökling uit Schiedam. M. 'Ro- za, A. v. Klink. D. W. R„. Teunis- sen, T. v. d; Drift; C. Bijlsma, P. N. C. den Daas. C. V. Altena, J. N. v. Bemniel, J. G, Smit, W. Smeding uit Vlaardingen. De finale van de afvalserie van de Boshoeksclubs is.zaterdagmiddag niet verspeeld zoals in de bedoeling lag, want zaterdagmorgen hebben de or ganisatoren in overleg met de be trokken clubs, HDVS en SVDPW, be sloten de wedstrijd vanwege het war me weer uit te stellen. Jammer dat niet tijdig aan dit besluit voldoende bekendheid is gegeven, want nu zijn velen zaterdagmiddag vergeefs naar Boshoek geweest. Doze wedstrijd wordt nu donderdagavond: gespeeld op één der terreinen van HermesDVS aan de Poldervaart omdat Boshoek deze week gedeeltelijk wordt stilge legd voor'herstelwerkzaamheden. Na afloop van deze match HermesDVS— SVDPW worden de prijzen uitge reikt. De 19-jarige pijpfitter kwam zaterdagmiddag bij de- over steekplaats op de Nieuwe Haven on der een bromfiets. De jongeman kwam met het hoofd tegen de paal met het bordje „hier oversteken". Na m de Dr. Nolefstichting behan deld te zijn, mocht het slachtoffer naar huts. In het afgelopen, weekeinde is te gen vijf automobilisten procesverbaal opgemaakt, omdat zij bij het stop licht op de B.K. laan door het rode licht reden. Bijenzwerm in boom Bij het huis van mevrouw C. in de Fabristra'at hing zaterdagochtend een bijenzwerm in de boom. De voortvluchtige insekten zijn door het hoofd van de Groen van Prinsterer- schooi.. de heer Th. M. van. Schoone- veld, geschept. Fiets gestolen De fiets van de, tienjarige Ingrïd Z. iszaterdagochtend in de omge ving van Bad Groenoord gestolen. Het meisje had haar rijwiel zonder slot weggezet. Enkele stadgenoten zijn gekozen in de vertegenwoordigende Rotterdamse honkbal negentallen, die zondagmid dag op het veld van RFC tegen Am sterdamse teams spelen. In het seni orenteam van Rotterdam spelen: "A. Fabric, linksveldcr, speler van Spar-' ta 1 en B Heshof, midvelder en spe ler uit het eerste van SW. in het jeugdtcam van Rotterdam staan opgesteld de spelers van SW Pronk (le honk) en De Kamer (linksvcld). Van Schiedam spelen rr.ee K. Lupkcr (rechtsveld) en J. Kooymans (2e honk), terwijl J. Lup- ker bij de reserves is ingedeeld. GEBOREN: Christina M. A. d.v. Y. D. Rijrtja cn C. J. M. de Rijk: Johan nes B. M. z.v. J. B. M. Ouwens en M. G. Woestenburg; Willem, z.v. W. Veidlniijzen er. L. Barendregt. OVERLEDEN: J. A. Hcybetk, 83 jr. H. M. Govaart. 50 jr., echtgenote van: Legen. Josephus J. De gemeente Ouderkerk aan den I.Tssel wil niet met de andere ge meenten :n de Krimpenerwaard sa menwerken om een recreatieplan voor dit gebied op te stellen. De cemeeuterand heeft besloten geen gelden beschikbaar te stellen voor dit plan. De rechtse partijen vrezen dat de zondagsrust er door in ge vaar 2ou komen. De Stichting Krimpenerwaard had een bijdrage van 25 cent per inwo ner gevraagd; het voorstel werd met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Ou derkerk blijft dus in de toekomst maar het liefst een geïsoleerd stuk je grond in de Krimpenerwaard. Als nc brtig bij Krimpen klaar zal z.ijn zou rrer. graag zien dat uit recreatie-oogpunt bezien het dorp hnks bleef liggen. Geslaagd veor het examen ter verkrijging van de staatsbevcegd- heiö voor heilgymnastiek en mas sage mej. M. L. Hendriks te Rotter- cam. ..De Reddingboot" zal woens dag om 7.30 uur in De Samaritaan aan de Linker Rottekade een zang en getuigenisdienzt met muzikale om lijsting houden _mct medewerking van de Rcccingboot-zangvoeels. Spreekster is zuster M. P. C. Haaijer. Te koop aemgeb. Te koop een Zündapp Nor- ma 200 C.C., '24000 km. gelo pen, in goede staat. Buiten havenweg 5 b, Nw. Schiedam, 3 k. keuken, kelder. 2 balkons, douchecel voor 4 a 5 k. "woning, Feh- drecht of elders nw. Brie ven onder nummer S 591 de Schiedammer. Lange Haven 103, Schiedam. Permanent Wave Dameskapsalon VP. N. v. Erk, speciaal adres voor perma nent wave, compleet 6.—. Broers vest 115, teL 67237; Permanentwave „Tiède" 22.50. Natuurlijke' golf, prettige behandel. Stroora- permanent8.—' en ƒ10:—, Oliepermanent ƒ11.— Kap- salon van der Kruit, "Singel 195 (nabij station), tel. 69841. Nummer brie ven dia naar ons oordeel niet bonafide op :d© inhoud der advertentie» reage ren worden niet doorgezonden. RIJSCHOOL! r TEtEF. 655471 ">3.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2