STASSEN LICHT NAVO IN s Bama Verminkte, zwartgeblakerde Stony Point" in Antwerpen Metaalindustrie in België ligt stil FRANSE GELEERDE MAAKT ANTI-KANKER-SIGARET Wereldproduktie stijgt in langzamer tempo Alleen 'n beetje schor zegt kapitein Engels SAS bestelt Caravelles Spoedzitting in Parijs Krachtproef begonnen MANNEN VAN SMIT KLAARDEN 'T Miljoen schade bij brand in Hulst Postorderbedrijf is zwaar gedupeerd Huurcompensatie aan personeel van rijk en gemeente Beurs van de KSG voor Nederlander sfc- Vijf Britten bij Diever met auto tegen boom Vrijgesproken Britten verlaten Egypte Uitgaan van Duitse jeugd beperkt Meer hulp van VS voor Jordanië Op eivol strand Landmijn nabij Den Helder gevonden Eindpunt HAL naar Manhattan Overstromingen in Griekenland en in Bulgarije On geregeldheden om woningen in Poolse stad Onzekerheid is groter geworden Flitslampjes vergroten bet „jachtveld" de vakantie- camera Aziatische griep op Nie.uw-Guinea Hongaars gezant in Nederland van functie ontheven Vloeitjes veel gevaarlijker dan tabak Kleurenfilmstrips van Vlaamse meesters Tien alpinisten in ravijn; één overlevende Pseudo-cowboy zet Parijs op stelten Maandag 1 juli 1957 (Van onze correspondent) ANTWERPEN. De Stony Point is geborgen. De job, die door Franse en Engelse ber gers voor onmogelijk werd ge- honden, is door de mannen van de Thames van hSmit en Co's interationale sleepdienst ge klaard. Zaterdag om negen uur bereikte de Thames met haar sleep het Bel gische loodsstation ter hoogte van Oostende, waar Belgische en Neder landse esperts aan boord kwamen om. zich van de toestand, waarin de uitgebrande tanker zich bevond, op de hoogte te stellen. Na enig wik ken en wegen, werd toestemming ge geven om de reis naar Antwerpen voort te zetten. Het schip lekte toen al niet meer en. op het water rondom de beroete resten van de eens zo trotse tanker waren, geen sporen yan olie meer te bekennen. Aan het stuurboord gaapte het gat. op de plaats waar de Griekse vrachtvaarder „loannis" zich met daverend geweld in de flank van de f,Stony Point" had geboord. Hier, waar de brand was ontstaan, was de ravage het grootst. De enorme dui- mendikke platen waren door de hitte kromgetrokken en waterdichte gchotten waren als het ware opge rold. Toen het schip nog brandde, kwamen uit dit gat tonnen branden de olie, die de zee rondom bedekten. Daarin zwommen de zeelieden van de ..loannis" rond. De gevaarlijke blussingswerkzaam- heden, die om drie uur begonnen, werden om negen uur 's avonds be ëindigd, waarop kapitein Engels uit Maassluis vastmaakte en koers zette naar Falmouth. Slechts een tot ander halve my! per uur liep het schip, want de tanker smeulde nog. Ein delijk bij het bereiken van Falmouth was het gevaar geweken. Doch hier gaven de autoriteiten geen toestemming om de haven bin nen te komen. Lang werd er nog gewacht tot kapitein Engels er de brui aan gaf en naar Oostende op- stoomde. „Het was niets bijzonders", zei ka pitein Maarten Engels toen we ter hoogte van Vlissingen aan boord kwamen. „Ik beu alleen een beetje schor. Ik heb wel andere staaltjes verricht, het was een doodeenvou dige job". Gisteravond arriveerde de „Stony Pont" veilig en wel in. Ant werpen. waar kapitein Maria Cap- pelletto door een ambulance van boord is gehaald en naar een zieken huis overgebracht. OSLO De Scandinavische lucht vaartmaatschappij SAS heeft zes Franse straalvliegtuigen van het type Caravelle besteld. Begin 1959 zal de eerste Caravelle worden af geleverd. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de SAS zal een Frans vliegtuigtype worden ge bruikt. SAS zal de Caravelle op de lijnen in Europa en voor het nabije Oosten gebruiken. Het zal een combinatie worden van eerste klasse en toe ristencabines. Op deze wijze zullen 70 passagiers tegelijk kunnen wor den meegenomen. De Caravelle 210 zal een kruissnelheid bezitten van SGO km per uur- De normale vlieg hoogte bedraagt 7.500 tot 12.000 me ter, De vliegtijd van Stockholm naar Parijs zal met de Caravelle 2 uur 18 minuten bedragen. VLISSINGEN Een zeer fel uit slaande brand heeft zondagmorgen het nieuwe gebouwencomplex van het postorderbedrijf „Zeeuwse tex- tieïcentrale" te Hulst geheel In de as gelegd. Het complex gebouwen •was nog maar een jaar oud, en de zich hierin bevindende voorraad textielgoederen, waarvan de waar de wordt geschat op ruim een mil joen gulden, werd eveneens een prooi der vlammen. Om dne uur 's morgens werd de brand ontdekt en hoewel de brand weer met volledig materiaal onmid dellijk ter plaatse was slaagde men er niet in het als een fakkel bran dende gebouw te redden. De hitte was dusdanig, dat men de vuurhkard slechts tot op 'n afstand •van ?00 meter kon naderen. De ad ministratie van het bedrijf ging eveneens verloren. De oorzaak van de brand is niet bekend. Een deel van de schade is verzekerd, DEN HAAG. Voor het rijk en lagere publiekrechtelijke lichamen «al dezelfde regeling ten aanzien van de Iooncompensatle In verband met de huurverhoging per 1 augus tus a.a. worden toegepast als de regering heeft voorgeschreven voor het vrije bedrijf. Bij het rijk zal de uitbetaling ge schieden in twee uitkeringen over 1957, n,L in augustus en in oktober. De minister van Binnenlandse Za ken heeft er geen bezwaar tegen, dat de uitbetaling door de gemeen ten op de gebruikelijke manier ge schiedt. Voor het overheidspeïsimeal zal wat de kindertoelage betreft een voorschot worden gegeven (volgens bij de Tweede Kamer aanhangige wijziging der kinderbijslagwetten). Dit zal bij het rijk, wat dit jaar aangaat, worden uitbetaald twee maal over drie maanden- LUXEMBURG Een van de vijf door de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal voor studenten uit de KSG-lanqteri Uitgeloofde studiebeur zen is te Straatsburg toegekend aan een Nederlander, de heer Paul Kap- teyn uit Leiden. De vier andere beurzen gingen naar een Belg, een Italiaan, een Fransman en een Duit ser. Elk der vijf heeft zich ertoe ver bonden voor het einde van de msand juni 1958 een essay te schrijven over een politiek of economisch aspect van de KSG. Point" spreken duidelijke taal. De „brandwonden" van de „Stony '-"V DIEVER Zondagmiddag is te Diever een personenauto tegen een boom gebotst. ïn de wagen bevon den zich twee vrouwen van Engeisa nationaliteit en drie Engelse mili tairen van de luchtbasis Gelsenkir- chen, die een bezoek aan een hon- dententoonstelüng te Groningen hadden gebracht. Een van de militairen kreeg een schedelbasisfractuur en een van de vrouwen een ingedeukte borstkas. Twee anderen werden licht gewond. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Voor het leven van de ernstig gewonde militair wordt gevreesd. De auto is geheel vermeld. CAIRO. De Britten Stanley en PARIJS. Stassen, president Eisenhower's ontwapenmgs-expert, heeft zaterdag de NAVO-landen in gelicht omtrent de nieuwe Ameri kaanse ontwapeningsvoorstellen, die hij morgen in een speciale zitting van de subcommissie voor ontwapening te Londen aan de Russische gedele geerde Zorin zal voorleggen. Stas sen heeft de regeringen der NAVO- landen verzocht, hem uiterlijk maan dagavond hun standpunt kenbaar te maken. Stassen werd bij de speciale be sprekingen in het paleis de Chadlot vergezeld door de Franse gedelegeer de Jules Moch, die verklaarde, dat zijn regering volkomen met het Ame- teit konden waarnemen. De kanselier zei overtuigd te zijn, dat Russische vliegtuigen reeds aanhoudend het ge bied van "West-Duitsland fotografe ren. De Duitse bondskanselier ver klaarde, dat de politiek der Duitse socialisten, die erop gericht is om Duitsland uit de NAVO te doen tre den, neerkomt op neutralisering van West-Duitsland. Hij waarschuwde, dat elke verzwakking van de NAVO de oppositie der Russen op de ont wapeningsconferentie sterker zou maken. Adenauer waarschuwde, dat de ontwapeningsbesprekingen lang zou den duren. Hij deelde mede. dat mi- pittudk, die een week geleden by het naar Londen te begeven maai- hu rikaanïe voorstel instemt. Stassen i mster fu«w ds duur ervan op twee straalde van optimisme toen hl) de I 1™ taxeerde. Het Westen diende zitting verliet om zich per vliegtuig I jP ®ie Ui'd zijn geduld niet te ver liezen. De kanselier was er vast va» overtuigd, dat Moskou slechts met ontwapening zou instemmen als het kwam te staan tegenover een hecht en onwrikbaar front van de Weste lijke mogendheden. BONN De Bondsdag heeft met slechts één stem tegen een wets ontwerp aangenomen, dat de Duitse jeugd strenge beperkingen oplegt wat betreft het bezoeken van bio scopen en vermakelijkheidsinstellm- gen. Cabarets, revues en varïété's zul len slechts bezocht mogen worden door personen boven de 18 jaar. Aan personen onder de 16 jaar mag geen sterke drank worden verkocht. Per sonen onder de 16 jaar zullen ook voor "militaire in West-Duitsland Russische militai-1 geen restaurant mogen bezoeken S re missies, die elke militaire acüvi- tenzij begeleid door volwassenen. spionageproces m Cairo vrijgespro ken zijn, zijn zondag Per vliegtuig uit Cairo naar Engeland vertrekken Met het zelfde vliegtuig reisden ook de Joegoslavische kolonel Gre- gorovic, die eveneens terechtgestaan heeft en het Britse parlementslid Cyril Banks. WASHINGTON wiuacmiK was ten tin i. nuuiia utn kaanse ministerie van Buitenlandse j k t t een gehoor van 30.00o per. Zaken heeft bekend gfrnaakt oat de j s£nen t gelegenheid van de opening Verenigde Staten opnieuw ecn kre- van de verkiezingscampagne van dl SStaS? 555 ^^ten-democratische partij als economische hulp.' Hiermee is het Adenauer wees erop. dat West totaal van de Amerikaanse hulp se- Duitsland reeds aan conti ole en in- dert april op 30 miljoen dollar ge- spectie is onderworpen door de unie komen Zaterdag jongstleden kreeg der^zes^ Bovendien^wareneer Jordanië tien miljoen 1 bijstand. ■ergerde bijzonderheden bekend te maken. Zijn komst naar Parijs, gevolgd door een buitengewone zitting van de permanente vertegenwoordigers van de NAVO-landen was een ver rassing. Bondskanselier Adenauer heeft gisteren in Dortmund verklaard in te stemmen met de schepping van een ontwapemngszone m Europa met inbegrip van Westduits gebied. Hij ontkende met grote nadruk, dat West-Duitsland tegen een overeen- M Am komst op de Londense ontwapenings- Wfonlanrftpconferentie was gekant. Adenauer (Van onze correspondent) DEN HELDER. Gistermorgen heeft een. bader op het eivolle strand hij de Donkere Duinen te Den Helder een actieve landmijn gevonden. Inplaats van direct de politie te waarschuwen, die op drukke dagen een post in de duinen betrekt, heeft de man de mijn uitgegraven en naar de politiepost gebracht; een handelwijze, die zeer noodlottige gevolgen had kunnen, hebben. De marine-opruimingsdienst heeft zich over het levensgevaarlijke pro» jectiel ontfermd en het op een vei' lige plaats laten springen. NEW YORK De Holland-Ame- rika Ljjn en het stadsbestuur van New York schijnen het zowat eens te zjjn geworden over ecn project, dat het eindpunt van de scheep vaartlijn zal verplaatsen van Hobo ken aan de overkant van de Hudson Rivier, In New Jersey naar New York City. Het project voorziet in de bouw van een grote pier voor goederen en passagiers aap de Hudson, bij Manhattan. Het plan werd meer dan een jaar geleden aangekondigd, maar de onderhandelingen mislukten bii- na wegens de kosten welke de Hol land Amerika Lijn 2ou moeten ma ken. De bouwkosten' werden oorspron kelijk op 16.240,000 dollar berekend. De HAL zou, naar verwaeht werd 614% van dit bedrag aan huur be talen jaarlijks ongeveer 1.053.000 dollar. Het stadsbestuur heeft thans aan geboden de kosten terug te brengen tot een niveau, dat de maatschappij kan aanvaarden. De Holland Amerika Lijn heeft 70 jaren lang haar eindpunt in Hobo- ken gehad. SALONIKI tn Macedonië en Thracië (Noord-Griekenland) zijn ernstige overstromingen ontstaan, doordat de rivier de Strymon bij de Bulgaarse grens buiten haar oevers is getreden. In het district Serrai is de noodtoestand afgekondigd. Veel vee is verdronken en. de oogst heeft zwaar geleden. Het Bulgaarse persbureau meldt, dat door de hevige regenval der laatste dagen talrijke rivieren in Bulgarije zijn gezwollen waardoor grote overstromingen zijn ontstaan. Huizen zijn ingestort, vee is omge komen, bruggen zijn weggeslagen en aan de oogst is ernstige schade toe gebracht, Of er slachtoffers zün is niet gemeld. (Van onze correspondent) BRUSSEL De algemene staking In de Belgische metaalindustrie Is vanmorgen begonnen. Men kan aan nemen, dat sinds hedenochtend het werk in deze voor -België zo vitale industrie vrijwel volledig Is tot stil stand gekomen. Het aantal arbeiders, - dat hierbij is" betrokken, bedraagt ongeveer 250.000, van «de er reeds vorige week naar schatting tegen de 200.000 het werk hadden, neergelegd. Niet alleen het gebied om Luik en Charleroi 1» door het conflict ge troffen, maar In bijna het gehele land is het werk Jn deze Industrie tak gestaakt. De hoop, dat voor vandaag er nog een oplossing tot stand zou komen was reeds geheel vervlogen, toen na de radiorede van eerste minister Van. Acker vorige week, waarbij hij de'staking afkeurde, de socialis tische Bond van de Metaalbewerkers op zhn standpunt bleef staan, om de betaling van een extra week va kantiegeld ai te'dwingen. In de Volksgazet van vanmorgen schrijft een anonieme, maar belang rijke vakbondsleider in een hoofd artikel: „De krachtproef is be gonnen". Hij acht'de eis der metaal bewerkers bescheiden en zegt. dat de stijgende produktïviteit zonder prijsverhoging toelaat haar in te willigen. Uit uitlatingen in de me- taalbewerkersbond kan men opma ken. dat men zich daar heeft voor bereid op een langdurig conflict. WARSCHAU Naar het orgaan van de Poolse communistische jparttf, „Trybuna Ludu" meldt, hebben zich zaterdag te Sledlce, 65 km ten wes ten van de Rnssiach-Poolse grens, ongeregeldheden voorgedaan, toen met hulp van de militie een aantal gezinnen op straat werd gezet, die eigenmachtig nieuwe flats hadden betrokken- De betrokken gezinnen waren tot hun actie overgegaan, nadat een ma chinist, die zeer slecht was gehuis vest, niet als bewoner van een der flats was aangewezen. Toen de mi litie in actie kwam om de betrok kenen op straat te zetten, was er ecn grote menigte belangstellenden toe gestroomd. van wie er enigen het optreden van de militie trachtten te verhinderen. Alleen de machinist mocht met zijn gezin in een flat blijven, omdat hij er ten onrechte aanvankelijk geer had gekregen. De hmsvestings commissie van Siedlce is hangende het onderzoek geschorst. DEN HAAG. In een overzicht van de "Verenigde Naties omtrent de economische wereldsituatie in 1956 wordt vastgesteld, dat de stijging In de wereldproduktie. welke begon na het einde van de vijandelijkheden op Korea, in 1956 werd voortgezet, maar dat vrijwel overal het tempo (Advertentie IM. Breng dit raar de vollt buit aan vakantie-foto's mee terug. Kiek niet langer alleea buiten-in-de-zon, maar ook „onderdak" of bi) avond en slechf weer! Met Philips „Photoflux", het moderne, handige fljcslampje, dat overal bomt waar de zon met komt Steek enkele doosjes „Photo flux" in uw bagage en ga Sitsen: feilloos, goedkoop en gemakkelijk! Het onmisbare vakantie-zonnetje Taftrttlijtt in At tint... tudtitat... ap ttn lenmtrrijh /trtai/ikmtn (FitH) nu éSk in uw i'<tkamtt-<tlbum! HEBT U KOO GEEN FUTJCAMÏMI» SCHAF ER DAN NU EEN AAHt MELBOURNE In het westelijk deel van Nederlands Nieuw-Guinea, in de omgeving van tie olievelden van Sarong zijn 2300 gevallen van Aziatische griep geconstateerd. Geen edr patiënten verkeert in ernstige toestand. Men neemt aan, dat de besmet ting is overgebracht van een schip uit Singapore, dat 00 13 mei Sprong pindeed, PARUS, Radio-Bcedapest meldt, dat Jozsef Karpfitl, Hongaars gezant 5n Nederland, van zijn. func tie is ontheven. gaan. beide een chemische behan- het blad, de eerste ter wereld wot- deling, voornamelijk met ammo- den die de gevaren van long- en nium-sulphamaat om de gevaarlijke keelkanker „aanzienlijk" terugdrin- teersoorten in het papier te bestrij- gen, den en met zekere stikstof samen- Bij het onderzoek is gebruik ge stellingen voor de vernietiging van maakt "an twee robot-rokers. De dit teer-element in de tabak. Vol- natuurkundigen ontdekten in de gens de „Journal du Dimanche" leersoorten van papier en. tabak 'n zullen deze chemische samenstel- substantie, die geïdentificeerd werd Imgen in het vervolg op de Franse als 3.4 benzoiyrene"'. Volgens rap- tabaksfabrieken worden gebruikt. porten van de laatste tijd is deze PARIJS. Franse natuurkundige Twee laboratoria, 't ene geleid door substantie de hoofdoorzaak van zijn er in geslaagd een methode te de kankerspecialist dr. Raymond La- kanker-aandoeningen in keel en vinden voor het fabriceren van an- barjet, 't andere door de nationale luchtkanalen. Verder wezen de on- tl-kanker-sigaretten, Dïi meldt h&t tabaksindustrie, werken nauw sa- derzoekingeti definitief uit, dat si- Franse blad „Le Journal du Dl- men bij het toepassen van deze garettenpapier veel en veel gemak manche", anti-kankerbehandeling op tie Fran- kehjker kanker veroorzaakt dan de Tabak en sigarettenpapier onder- se sigaretten, die daarmee, volgens tabak die erin rit. van de styging verminderde. Hoe wel per saldo de vooruitzichten schijnen te wijzen op een lichte ver dere stijging in de komende maan den, is de onzekerheidsfactor veel groter dan een jaar geleden. Het uiteindelijke effect van de Suezkanaalcrists was veel minder ernstig dan. aanvankelijk, werd ge vreesd.' In de meeste landen stegen de kosten aanzienlijk waarbij de toenemende produktïviteit niet even groot bleek te rijn als de stijging der Ionen. In de belangrijkste exportlanden was de binnenlandse produktie over het algemeen hoger terwijl het ver bruik eveneens groter was, terwijl er voorts een flinke stijging viel te constateren in het- deel van het na tionale inkomen, dat voor kapitaal- ming wordt besteed. Opnieuw is de agrarische produk tie in de Sowjet-tJnie aanzienlijk gestegen, maar alle overige Oost- europese landen ondervonden een aanzienlijke daling van hün graan oogsten. De buitenlandse handel van de communistische landen steeg in. 1956 meer dan in 1955 en hun han del met de overige wereld nam sneller toe dan de handel van deze landen onderling. De verhoging van de kosten voor levensonderhoud stimuleerde de vraag voor loonsverhogingen waar bij in het afgelopen jaar de loons verhogingen groter zijn geweest dan de prijsstijgingen. De staging in de kosten, welke voorvloeide uit de ho ger® lonen, werd echter niet geheel gecompenseerd door een toegeno men produktïviteit. Voor de naaste toekomst wordt geenversnelling in de economische activiteit verwacht terwijl evenmin een ernstige economische inzinking wordt verwacht De toestand waarin alle produktie- en arbeidscapaciteit volledig wordt benut, werd in de meeste landen reeds in 1955 bereikt en de situatie voor bepaalde sleu telartikelen. zoals brandstoffen en staal, is sedertdien niet krapper ge worden. HAARLEM. Vermoedelijk nog voor het a.s. vakantieseizoen zal Polygoon een aantal kleurenfilm- strips uitbrengen van. schilderijen van Vlaamse meesters uit de 17e eeuw en van meesterwerken van primitieven en schilders uit de Vlaamse school. Gezien de grote belangstelling voor kleurenfilmstrips over werken uit de Nederlandse musea, die Po lygoon in 1956 heeft vervaardigd, en waarvan in het begin van deze maand de tienduizendste kopie in het buitenland is afgeleverd, wil men de bestaande kunstserie uit breiden. Hiertoe is een samenwer king tot stand gekomen tussen po lygoon en een Belgische firma „La Cmeecopie" in Brussel. Wat de regering daartegen zal doen ig moeilijk te zeggen, ook al stond te voren reeds vast, dat men rich ra die kring tegen de staking heeft verklaard. Het merkwaardige is echter, dat van socialistische zijde einde vorige week plotseling een wetsontwerp bij de Kamer is ingediend, om voor het hele land en alle bedrijfstakken een dubbele week vakantiegeld mogelijk te maken. Hierin ligt dus de kans besloten, dat als onderhandelingen tussen metaalbewerkers en de on dernemers achter de schermen zui len plaats vinden, de regering naar dit parlementaire initiatief gaat ver wijzen en vragen de staking voor lopig stop te zetten cn bovendien het probleem met tussen werkgevers en werknemers in de metaalsector alleen te bespreken. Dat het die kant uitgaat staat in het geheel niet vast, maar het is opmerkelijk, dat er nu reeds bench- ten zijn, dat de ondernemers bereid zouden zijn in afwachting van een definitieve regeling van de vakantie- kwestie een premie van 1000 franca aan de arbeiders te geven. Deze premie zou dan niet beschouwd worden als een loonsverhoging, waardoor hij in theorie uiteraard niet strijdig zou zijn met de wet op de conjunctuur belasting. Het conflict in het bouwbedrijf is inderdaad met ingang van van daag vrijwel tot een einde gekomen. Intussen is een nieuw conflict bezig te ontstaan, ook alweer over eett loonsverhoging, en nu in d« voedingsmiddelenindustrie. Zatef-dag reeds werd in een groot bedrijf in deze sector het werk neergelegd en het lijkt erop, dat deze staking uit* breithng zal vinden. Het duidelijkste bewijs, dat het toch echt «iel abnormaal warm is levert deze_ foto van spoorstaven op de lijn tussen Upney en Becontree in En geland. Treinen vielen uit en puffende passagiers moesten; strompelend ooer grint en. dwarsleggers dit stukje lopen. Een mooie herinnering voOr laterwant zo iets was hier nooit eerder voorgekomen. PONTRESINA. Negen Italiaan se alpinisten zün zaterdag in Zuid oost-Zwitserland om het leven ge komen teen op de Plz Palue oen sneeuwlaag, die door de warmte zacht was geworden, begon te ver schuiven en de bergbeklimmers in de afgrond meesleurden. Een man overleefd® als door een wonder dn val In de 650 meter diepe afgrond. Aanvankelijk vreesde men. dat al len om het leven waren gekomen. De piloot van een red dings vliegtuig die kort na het ongeluk een onder zoek instelde, nam zeven lijken waar. Gidsen hebben echter zater dagnacht op ruim 3000 meter hoogte tussen de lijken van de negen an dere» de overlevende aangetroffen, die zwaar gewond was. Zij zijn de gehele nacht druk bezig geweest om hem in. veiligheid te brengen. Behalve de overlevende die niet levensgevaarlijk gewond is. werden vijf lijken gevonden. Vier worden er dus nog vermist. Aan het opspo ringswerk nemen reddingsploegen en vrijwilligers uit het gehele gebied van Engadin deel. Zondagmiddag moest het zoeken naar de vier ver miste slachtoffers worden afgebro ken wegens het voortdurende lawi negevaar. Het« uitzonderlijk warme weer veroorzaakt telkens nieuwe la wines. PARIJS Een jonge dokter ia een auto, gekleed als «en cowboy en uitgerust met twee revolvers en een. patronengordel, begon zaterdag in Parijs te schieten toen een politie agent hem sommeerde te stoppen, omdat hij te hard reed. De agent schoot terug en trof een band van de auto. De dokter sprong er, met een re volver in de vuist, uit. Hij werd, na een worsteling waarbij hij werd ge wond, gearresteerd en naar het zie kenhuis gebracht De politie heeft twee dozen muni tie en ecn dolk in zijn auto gevon den. "DEN HAAG. Binnenkort Is de benoeming te venvachten van de heer A. H. J. Lovink, momenteel Harer Ma jest sits ambassadeur te Ottawa, tot Harer Majesteïts bui tengewoon. en gevolmachtigd am bassadeur te Canberra. Hij volgt in deze functie de heer A. M. L. Winkelman op. die de buitenlandse dienst met pensioen 2al verlaten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 3