Pensionhouder verspeelt fortuin aan de roulette Strijd met de tijd bij bouw van school in Nieuwland Tegen speelclubhouders zware straffen geëist Kwart eeuw Passage Koeriersters hufp-molenaars expeditie-personeel j^ivmerscnooi is al gereed AGENDA Burgerlijke stand VERLIEZERS KREGEN KORTINGEN Spaarbank had goed halfjaar Sporttoernooi van de C.J.M.V. Weer 'n Transport fietsenrace DHS sluit Martinit Nederlaagserie Se sportsnippers Loos alarm voor brandweerwagen WALD0-RIJSGHQ0L 69915 Karei Doorman-team slaat PPSC Getuigschriften voor EHBO'ers Wachtverbocl voor Bad Groenoord Om kampioenschap rolschaatsen ds JOioni AANK. BEDIENDE (tutti, of vri.) JONGSTE BEDIENDE SHIPS RADIO SERVIGE feSraakltWBS.9 ,ot 6 "ur of na ,elBf°nI- Woensdag 10 juli 1957 In Nieuwland, waar overal hard Inwerkt wordt aan de huizen, wordt op één bepaalde plaats een hevige strijd geleverd tegen de tijd. De in zet Is de openbare school voor vglo, die in de toekomst aan de Borg. van Haarenlaan komt te liggen, maar nu omgeven is door telkens van loop veranderende wegen. Zal deze school nog voor de aanvang van het nieuwe cursus-jaar gereed zijn? De mannen van de aannemlngs-mSj. C. Leen- derts vragen het zich met spanning af. De vooruitzichten zjjn wel guns tig, want men ligt gelijk met het bonw-schema, maar er kunnen zich complicaties voordoen. En er is nog wel het een en ander aan te bouwen. "Eén deel van dit school-complex is echter gereed gekomen: de op de foto afgebeelde- kleuterschool, die (nu nog) aan de Scbiedamseweg grenst, In'elk geval zullen, dus de kleuters in september hier naar school kunnen- Deze kleuterschool heeft drie speeL werklokalen, die zeer modern zijn ingericht en. plezierig aangekleed met veel dier-motieven als versiering. In de gangen zijn mozaïken van dubbel uitgebakken tegels aangebracht. De lagere school, de ..grote" school dus, krijgt acht leslokalen, verdeeld over twee. verdiepingen. Daar ban ken Uit de tijd zijn, komen de leer lingen in. het nieuwe gebouw aan afzonderlijke stoelen en tafels te zit ten. De toiletten zijn hier. evenals Pij de kleuterschool, centraal gegroe peerd- Een vernuftig systeem van verwarming maakt het mogelijk dat pp een centrale plaats voor beide «cholen wordt gestookt. Indien een van de beide gebouwen meer door de zon wordt verwarmd dan het an dere, kan de warmte-toevoer onaf hankelijk. worden geregeld. Het ontwerp van deze school, ook wat het interieur betreft, is van ir. L. A. de Haas, de kortgeleden ver trokken gemeentearchitect. Bij het school-complex komt «en speelplaats van ruim 800 m2. De tuin zal door de plantsoenendienst met veel „groen" worden aangekleed. Bij dit terrein wordt ook het nu nog wat verloren liggende singeltje aan de Burg. van Haarenlaan getrokken. Tevens is er voor gezorgd dat de kinderen via een secundaire weg de gebouwen kunnen bereiken,, vrij van druk verkeer. Apothekers nachtdienst: apotheek Gouka Co., Groenetaan 127 Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 80. telefoon 69290. Politie-alarmnuminer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be- halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. RJK. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend Iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Musenm: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zoo da gen- van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 3.15 uur: „...en schiep de vrouw". Monopole, 2, 7 en. 9 uur: „Vuurdoop van een lafaard". DIVERSEN Grote Kerk: 8 uur, orgelbespeling. Jeugd Jolijt: 7 uur, Goeman Borge- siuslaan: autopedwedstijden. Pa rallelweg: 7 uur, gekostumeerde optocht. Öostsingel: 7.15 uur, rij wielwedstrijden. GEBOREN: Antoinette P., d.v. P. v. Waardenburg en E. J. Stam; Eli sabeth H. A., d.v. H. Kemmer en H. A. Staal; Jan, z.v. J. "Wetter en M. Kieiberg; Robertus W. M, en Eduar- dus A. M., z.v. H. P. v. d. Vaart en T. J. C. .vart Haasteren; Rudolf A., z.v. A. van Dijk en M. J. J. van Ger- wen. (Advertentie LM.) (Van één onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Met doffe stem vertelde een Haagse pen sionhouder gistermiddag aan de president van de Rotterdamse rechtbank, hoe hg een fortuin van 26.000,heeft verspeeld in een speelhol in de Roovalkstraal te Rotterdam. Binnen vyf weken was hg door zijn geld heen. Het had maar weinig ge scheeld of hg had ook zjjn auto in het roulette-spel, dat daar volgens een „nieuw systeem" werd gespeeld, verloren. Later hoorde hij van de politie, dat er met de draaischijven geknoeid werd en dat er in de bak een dubbele bodem zat. Tegen de drie mannen, die het hazardspel als bedrüf uitoefenden, eiste de officier van justitie gevan genisstraffen, die varieerden van twaalf maanden tot zes maanden met aftrek. In de maand juni. een maand waarin doorgaans vrij veel geld wordt opgenomen voor vakantie doeleinden werd bij de Spaar bank anno 1820 Schiedam inge legd 704.288,15 en terugbetaald 669.887, 19. Een inieg-overschot dus van 34.400,96, De in het eerste halfjaar T957 be reikte resultaten zijn zeer gunstig te noemen, tenminste in deze tijd van geldschaarste. De inlagen overtroffen namelijk de terugbetalingen met ruim 1.200.000.—- Als gevolg van het bovenstaande zijn zowel de beleggingen als de liquiditeit aanmerkelijk toegenomen. In het B,P,M.-Sportpark Vijfslui- zen tussen Schiedam en Vlaardin- gen wordtzaterdagmiddag a.s. het Schiedams Interstedelijk Tafeltennis en Atletiektoemooi van de Federatie van Schiedamse C.J.M.V.'s gehouden, door de- afd. Westerkwartier geor ganiseerd. De officiële opening met vlaggeparade geschiedt op 2.45 uur door wethouder Th. J. L. van den Berg. Daarna wordt, een programma van atletiek (hardlopen over verschil lende afstanden, hoog- en versprin gen), volleybal (met vijf deelnemen de teams) en tafeltennis <51 deel nemers in enkelspel en. 5 dubbel- ploegèn) afgewerkt. In het kader van de Vakantie- feesten komt er dit. jaar weer een Transport-fietsenrace. Vorig jaar heeft zo'n. wedstrijd niet plaatsgehad, doch. op veler verzoek zal ditmaal deze „slagers-race" weer een 'plaats op het programma hebben en wel op maandag 19 augustus. Belangstellenden wordt verzocht zich zo ispoedig mogelijk maar vóór 12 augustus op te geven en. wel bij de heren: M. van Dijk, Galileistraat '4 a; W. Nieuwstraten, Maasdijk 108 a; P. F. van der Ploeg, Prof. Aal- berselaan 63 en aan het bureau van de Schiedamse Gemeenschap, Plan tage. Getuigen vertelden, dat het nieu we systeem bijzonder attractief en opwindend was. Zelfs als de schijf draaide, kon men nog affiches inzetten. Boven dien werden aan de verüezers aanzienlijke kortingen verstrekt. De eerste keer kregen zij tien pro cent van het verloren bedrag te rug. De tweede keer twintig pro cent..-1 Reden voor de slacht offers om steeds terug te keren. De Haagse pensionhouder ver speelde er zijn erfenis, een Rot terdamse schoenwinkelier verloor er ruim ƒ800,en een taxi chauffeur, die ook wel eens „vrachtjes'' op het adres aflever de. kwam er ook al met groot ver lies vandaan. Allen verklaarden wel eens vermoed te hebben, dat er vals gespeeld werd. maar. 2ij hadden de bankier nooit kunnen betrappen. Die bankier, de 66-jarige P. W, J., heeft steeds volgehouden, 'dat hij niet wist, dat er in de roulettebak een mechanisme zat, waarmee men het nummer van het vakje, waarin het balletje bleef liggen, kon laten verspringen. „De techniek staat niet stil", spotte de president mr. Ch. J. Enschede, toen hij precies door had hoe het mechanisme werkte, ,.Ik hoefde niet vals te spelen" merkte J. op. „De spelers konden toch niet winnen. Als ik ongelukkig draaide, nam de crou pier mijn taak over". Deze. de koop man G. van K. beweerde eveneens niets van de fraude-af te weten. Als croupier had hij een goede ƒ4000.— verdiend, maar de laatste tijd kreeg hij het vermoeden, dat J. hem aan de kant wilde zetten. Tegen 3., die veel geld voor zijn vriendin „Rokertje" had uitge geven. eiste de officier, mr. Groe- ninx van Zoelen, een jaar met af trek en vernietiging van het spel. Verdachte had zelf het laatste woord: „Ik heb de pensionhouder keurig behandeld", vertelde hfö. „Ik heh hem dikwijls genoeg ge zegd: blijf weg. Maar hy kwam steeda terug". „Ook van K. moet een flinke tik op zjjn vingers hebben," meende de officier. Hij vroeg tegen hem zes maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De raads man van verdachte vroeg om on middellijke in vrijheidsstelling. De rechtbank wees het verzoek af. De 42-jarige fabrikant van red dingsvesten L. C. F., die een kamer van zijn. woning aan de Roovalkj straat aan J. had verhuurd en ook de speeibak en schijven had gele verd. stond eerst terecht. Zijn ver klaringen ter zitting verschilden nogal met die. welke hij tegenover de politie had afgelegd. Tegen de rechtercommissaris had hij gezegd, dat hij op verzoek van J.- aan het apparaat was gaan dokteren. Nu trok hij deze verklaring in. "Hij zou er samen met een onbekende Am- sterdammer wel aan geknoeid heb ben. maar daar wist J. niets van. Maandelijks incasseerde F. van J. 160 gulden. F. had niet toegestaan, dat er 's avonds gespeeld werd. De goklustigen konden allen tussen vier en zeven terecht. De officier meende, dat F, grof misbruik had getnaakt van de zwak- w held van zijn medemensen. Hij eisté scooptheater bij zou komen. Voor de Nederlaagserie van Mar tinit staat deze week de laatste wed strijd. die bijzonder interessant kan worden omdat het een derby tussen twee felle teams is, op het program ma. DHS zal trachten de 4—1 over winning, welke" -Neptunus 2 behaal de en waarmede zij op de eerste plaats staat. te verbeteren. Het zal een zware opgaaf worden, daar Mar tinit zaterdag bekerhouder Excel sior 2 met een 3—1 nederlaag in het zand deed bijten. Hetzelfde elftal, echter pas enkele "ja ren later biiee-i?1eV sUeen. Maltha erbij, welke za- komen, hoewel bij de bouw wel re- ferc\5^ verhinderd was, zal de strijd kening is gehouden dat er een blo- aanbmrif,n- Het zal op 16 juli aanstaande 25 jaar geleden zijn, dat de „Pas sage", het bekende winkelcentrum In Schiedam, feestelijk geopend werd. Het gebouw is verrezen oo de plaats waar voorheen het ge bouw van „De Vereniging", stond, terwijl ook enkele aangrenzende woningen afgebroken moesten, wor den.: Het Passage"-theater"'"' is er twaalf maanden met aftrek, waar van vijf maanden voorwaardelijk. De rechtbann doet in alle zaken over veertien dagen uitspraak. Bij DHS heerst nogmaals vreugde. want Joost van Dijk, die voor het ÏLanjL£?ï \s, ontvangers dat eerste van SVV te licht bevonden de. ziekte van de linksbuiten min der erg is dan het zich eerst liet aanzien. Hans Roozen kan er over twee maanden weer bovenop zijn. De geelzwarten, hebben hun sport- makker niet vergeten en regelmatig bloemen en fruit gebracht. Op de receptie van DHS kon de heer J. C. Bronneman. die namens het gemeentebestuur de felicitaties overbracht, een persoonlijke noot - aan de vele vriendelijke woorden werd, gaat naar VFC. Nieuwe secretaris van SVBPW is de' heer H. Niemeyer Parallelweg 104. De feestelijke opening heeft 25 Jaar geleden nogal wat moeilijkhe den gegeven. Er waren incidenten eri zo meer. En met de verhuur van de winkels is het de eerste jaren ook niet erg vlot gegaan. Dit ver anderde echter in en na de oorlog. Naar wij vernemen, zal het jubi leum zonder feestelijkheden verlo pen. De brandweer rukte gisteravond ongeveer kwart over acht met twee Op de jaarvergadering van Excel- - voertuigen uit voor loos alarm Me- sioi'29 werd het bestuur herkozen. vrouw Vink. die boven garageVink Een contributieverhoging ƒ1.75 per maand in het vervolg, werd door gevoerd. Ook Excelsior heeft evenals een aantal andere Schie damse .KNVB-ers aan het bestuur van de KNVB verzocht in de zwak- toevoegen. Jan Bronneman-was ïn faZ VR 1° T* zwati" vroegere jaren nameliik een Schip- „{,geacJ}teHa_a*se afdeling te mogen (Advertentie fjjf PPSC heeft dinsdagavond op één der nieuwe terreinen van Hermes DVS langs de Poldervaart een ge noeglijk partijtje voetbal gespeeld tegen een team. gevormd uit leden van de bemanning van het. vlieg kampschip „Karei Doorman". Voor rust scoorden de marinemensen de «nige goal- Verder kwamen beide partijen in deze gelijkopgaanae strijd niet. De jeugdige knapen in de voor hoede van PP (hoofdzakelijk A-ju- nioren) hadden het toch niet ge makkelijk, want voor het eerst speelde Ten Braak uit HRC (Ben Helder) mee en deze speler uit het Nederlandse amateurelftal betekent een geduchte versterking voor het marineteara. De linkshalf Ten Braak komt in de nieuwe competitie voor HDVS als semiprof uit, hy is bij de marine overgeplaatst van Den Helder naar Schiedam, vroegere jaren namelijk een Schie damse voetbalcrack en reeds bij de eerste wedstrijd van DHS, toen nog SDO, moest hij deze club assisteren, want SDO had slechts tien voetbal lers ter beschikking. Geen nood. Jan Bronneman hielp de geelzwar ten het moeilijke voetbalpad op. Dat kon .vroeger, "u gaat dat echter niet meer, de KNVB kent slechts voet ballers met „paspoorten." Toch heeft Jan Bronneman in de laatste jaren ook weer de dankbaar heid van DHS verworven, want door zijn vple adviezen is het DHS gelukt de moeilijke periode van de verhui zing naar Kethel door te komen, Bij de lange lijst van nieuwe scheidsrechters is ditmaal slechts één stadgenoot. Het is Andries Aan- dewiel, die na een prettige voetbal periode bij Hermes DVS 1 en in dit seizoen als aanvoerder van een promoverend derde team gaan pro heren de regionen van de KNVB- scheidsrechters te bereiken. Een prettig staaltje van samen werking in de voetbalwereld is het herstel van de grasmat op Boshoek. De leden van PPSC. SFC en Schie dam hebben de Plantsoenendienst heel wat werk uit de handen geno men en vorige week is iedere avond aan het veld gewerkt. Nu is het ter rein vv komen opnieuw bezooö. de voetballers hebben eer van hun werk en de drie clubs hebben al weer een nieuw object op het oog: het clubgebouw op Boshoek zal ge verfd worden. Het'is de tijd van de overschrij vingen. Legio Schiedamse clubs krij gen versterkingen of zien elubmak- kers vertrekken, VFC uit Vlaardin- gen krijgt Schiedamse versterking, aan de Gustoweg woont, had vlam men langs de miuir van haar huis gezien en onmiddellijk de brand weer opgebeld. Even later bleek, dat baldadige jongens stukken pa pier hadder, aangestoken. spelen. Op 20 juli speelt Excelsior in Van het motorschip „Rijnkerk", Middelharnis vriendschappelijk te- i dafc bij de werf "WÏlton-Fiientxird gen Flakkee. De tribune aan de j ligt. zijn gisteren twee ventilatoren Oudedijk wordt hersteld, er komtgestolen. In verband met deze'dief- tevens een bescheiden zittri- i stal heeft de politie de bankwerker bune bij. 1 H. B. aangehouden. aanbinden, DHS komt met de sterke ploeg waarmede het 3e kïasserschap ia be haald. met uitzondering van Hans Roozen. welke door ziekte gedwon gen is enige tyd te gaan rusten. Het zal donderdagavond om 7 uur op het Volkspark gaan spannen en kan een mooi sluitstuk van deze se rie worden. Concert Harpe Davids Donderdagavond, 11 juli zal „Haroe Davids" concerteren in de Plantage. Er staan enige populaire werken op het programma zoals de ouverture „Apollon" van de Belgische militaire kapelmeester M. Spoel. Bovendien de mars „Arromanches". genoemd naar een plaatsje van historische be tekenis aan de Normandische kust Het programma wordt omlijst met koraalmuziek. Albert Meij heeft de leidin; vang 8 uur. Harin gvangstberichten Vanestb-richten uit zee van heden morgen; VL 70 3 kantjes: VL 73 2- VL HS geen vangst: VL 203 2: VL 2oa Vv.: L 97 45142 35: VL 199 30: VL 61. 25; VL 33 4: VL J66 7; VL 14 8; VL 36 12: VL 89 3- VL 112 SO; VT. 132 g.V.; VL 121 75. Marktnotering van gistermiddag Maat jesharing groen f 89 tot 74: kiein t 14.BO tot f 47.80; groot t 4-5.70— t dg Aan- In Arcade besloot de afdeling Schiedam van de RK EHBO-vereni- ging het lesseizoen met een feeste lijke uitreiking van de diploma's. De cursusleider dokter P. J. W. Beukers reikte de getuigschriften met een toe passelijk speecbje uit. In totaal be haalden 42 cursisten het diploma. Ala stoffelijk blijk van waardering voor de vele vrije tijd, die de dokter aan de lessen heeft besteed, kreeg hij van zijn. leerlingen een fraaie werp hengel. De voorzitter van de afdeling Schiedam de heer F. C. M. van den Klink dankte de arts voor zijn werle en toonde zich verheugd over da grote belangstelling voor de cursus sen. Onder leiding van de heer J. J. van Kesteren heeft het gezelschap de rest van de avond gevuld met een aantal spelletjes. Daax- op hei gedeelte van de Scbie damseweg, celegen tussen de brug over d? Poldervaart en die over de Molensingel, het stuk weg dus voor het Bad Groenoord. het verkeer in gevaar gebracht kan worden door daar geparkeerde auto's, hebben B en V/ besloten voor het stuk weg met de daarop aansluitende weggedeelten een wachtverbod vast te stellen. Tegen dit besluit staat voor iedera belanghebbende een beroep open. HONGKONG, De Chinese pre mier, Tsjoe En-lai, heeft dinsdag te Peking verklaard, dat de Chinese en de Birmaanse regering overeenstem ming hebben bereikt óver de kwestie van de grens tussen beide landen. In het kader van de Vakantie- feesten wordt er op zaterdagmiddag 31 augustus in de Nassaulaan weer een rolschaatswedstrijd gehouden voor kinderen van 8 tot,en met 16 jaar. De inzet is het Kampioenschap 1957. Deelname is gratis en de kin deren kunnen zich tot 24 augustus opgeven bij de heren M. van Dijk, Galileistraat 74 a; W. W. Nieuw straten, Maasdijk 108 a; P. F. Ploeg, Prof. Aalberselaan 68 en aan het bu reau van de Schiedamse Gemeen schap, Plantage. Heden overleed na een korte ziekte nog geheel onverwacht mijn irrnig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder en be- huwdmoeder, zuster en behuwdzuster MARIE "WlLMïEN VAN HOEK echtgenote van Willem van Zon in de ouderdom van 73 j. W. v. Zon G. W. v. Zon A- E. v. Zon-Loopik Schiedam, 9 juli 1957 Hoogstraat 32 Geen bezoek Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op de Al gemene Begraafplaats te Schiedam vrijdag 12 juli a.s, omstreeks 14.45 uur. Vertrek van het sterfhuis 14.15 uur. Meubelen Nuirunerbrleven die naar ons oordee) niet bonafide op de inhoud der advertentie» reage. ren worden niet doorgezonden rotogtafi» Voor pasfoto's naar K. van Vuur en. Hoogstraat 108, tele foon 66720, In spoedgeval desgewenst in l'uur klaar. Gezellige zitjes- 4 stoelen (blank) met kunstleer 100. 1 ronde tafel met rand 47, Zie 4e etage. Plate, Grote Markt 1921, Schiedam, Te koop aangeb. Te koop rood-bruine Duitse staande jachthond, diep glanzend, teef, zeer lief. ook voor kinderen. Zeer gezond en zindelijk. Zuivere raé- hond. s: 2 jaar, 25.Fam. Wiese, Noordvest 8, Schie dam, na 7 uur. Personeel gevr. Nette jongen gevraagd voor lichte fabriekswerkzaamhe- den, 1415 jaar. Tramkos- ten worden vergoed, N.V. Suikerwerkfebriek Arba, Rozenburgsestraat 14. Schie dam. H. JACOBS' Industrie- en Handelmaatschappij N.V. te Schiedam vraagt en Aanmelden dagelijks, Tuinlaan 76—78 - Schiedam. kunt U niet missen geen dag! Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. van Vuur- ren. Hoogstraat 106, N.V. W. Ps. HOEK'S MACHINE- EN ZUURSTOFFABRIEK Havenstraat 39 - Schiedam vraagt voor haar afdeling Boekhouding eert Leeftijd 17 jaar. Sollicitaties aan bovenstaand adres. Gevraagd per half augustus a.s. voor bediening van telefooncentrale en een. voudig administratief werk. Sollicitaties te richten aan: Adm. de Ruyterweg 20 - Schiedam JUFFROUW ;™Ll'Clre administratie, voor direct of later ge- vfkanS ff.St ï1"' werkkring. Met -12Lt2 ^pker. wordt rekening gehouden. DAMES- EN KINDERKLEDINGMAGAZIJN Firma Herman Eyl Hoogstraat 58 Schiedam Telefoon S8428

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2