Jubileumtocht van CAB met veel deelnemers Kreuger ruimt op! Timco' I m I I J I Huldiging actief bestuur door dankbare pupillen Vogelleven staat in teken van pas-uitgebroede jeugd Waarom 2°en ooievaar als polder-stoffering? De K W-mars Nederlaagserie ten einde Rotterdam-B vs Antillen Opruiming bij 'Rembrandt' stut" I j lil 1 'Bil «fel I Luisterrijke boottocht van 3 uur Groot raadsel Het mooiste AGENDA Dijkshoorn Taptoe tot besluit Roofvogels Koekoeks-roep DHS wo n3-2 Huizenbouw aan Newtonplein Honkbal in Boshoek Ooievaars Bevordering bij 't Gymnasium Burgelijke stand Maar voor alles naar Herenmodes Herenconfectie Diefstallen rlfii |M| f mm S'i'Éi i® tpfL I fff- tpi I I Am tfïfii Vrijdag 12 juli 1957 (Advertentie IJA.) D^T ZEGT ALLES I BROERSVEST6 Telefoon 68206 De 150e tocht van het Comité voor Auto- en Boottochten voor minder- validen,die gisterenis gemaakt droeg vanwege het jubileum een zeer fees telijk karakter. Ruim honderd pu pillen van de CAB genoten van de autotocht naar Oude Wetering aan het Brasemermeer. De CAB deed zijn naam dit keer bijzonder veel eer aan, want als hoofdschotel vax» het aantrekkelijke reisprogramma was er een boottocht van drie uur over de Brasemenneer via de Oude RÜn en de Kaag terug naar de Bra- 5emermeer. Het hoogtepunt van de ze dag was zonder twijfel de hul diging van het CAB-hestuur door de pupillen tijdens en na de lunch in het watersporthotel „De Brasem". De toespraken van de pupillen tot het bestuur waren ontroerend van eenvoud en hartelijkheid. Maar om dat de stemming er vanaf het begin van de maaltijd al direct inzat, veroorloofde men zich toch ook een aantal kwinkslagen. De heer B. Vis ser begon zijn huldigïngstoespraak met de kreet „Mooie aardbeien", i daarna werd hjj ernstig. genoeg voor hun beschermelingen was." Om mevrqjiw Schuddebeurs het gemis van haar man tijdens de voorbereidingen van de tochten en de lange vergaderingen een beetje te vergoeden beloofde hij haar een mooie bos bloemen. Annie Hoogerboord, die voor de 24e maal een CAB-tocht meemaak te, bood het bestuur een buitege- woon fraaie herinneringstegei aan. Voorzitter Schuddebeurs was hier 20 dankbaar voor, dat hij haar spontaan met een klinkende zoen beloonde. De anderen wilden zich ook niet onbe tuigd laten en hieven een luidkeels „Lang zal ze leven aan". De laatste in de rij van sprekers, de heer Huizer, kreeg de lachers op zijn hand door tegen de heer Schud debeurs te zeggen „tl bent voor mjj altijd een groot raadsel geweest, om dat u tijdens de tochten zoveel bochten en hoeken weet te vinden." In zijn dankwoord verklaarde de u au erna uk 1 voorzitter uitdrukkelijk, dat zowel heer Visser verklaarde ,ün de voorbereidlngen als de tocht zelf dank aan het bestnur niet OIlder o»k Toor iBders en seleiders W.on- woorden te kunnen brengen, daarom j aardig werk is. had hü zittend in zijn wantje se- 1 durende de afgelopen weken bij de andere pupillen een bedrag bjj- elkaar „gebedeld". Met een trots ge baar overhandigde hij de voorzitter van het comité, de heer A. T. Schud debeurs. een enveloppe met welge teld ƒ102,50. Als stoffelijke blük van waardering had de heer Visser voor penningmeester K. ,T. Heijboer een grote kist sigaren meegebracht. Een andere CAS-pupil, de heer J. H. Lugtenburg, hield een treffend speechje tot de geestdriftige be stuursleden, die er altyd vanuit gin gen, dat „het mooiste nog niet goed (Advertentie IM.) waar zou U nog op wachten Een nog betere kwaliteit of een nog lagere prijs? Uitgesloten!! Nü, maar beslist geen tweede keer kunt U een plastic boodschaptas kopen, niet alleen een practische, maar ook een solide tas, met trek- sluiting, voor nog geen twee gulden. Een tas die iedereen er bij moet hebbeneen aan bieding die niemand mag missen, ook U niet, omdat U zich met deze tas geen guldens, maar rijksdaafders kunt sparen. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze boodschaptassen met door lopende banden, geen enkele, maar honderden stuks, in de kleuren zwart en wijnrood, voor De rest van het programma tijdens de koffiemaaltijd droeg een gezellig en ongedwongen karakter. Eén van de CAB-sponsors ging met de pet rond. Opbrengst: 223.22, Pianist H. Brok vermaakte de zaal met schlagers uit de dertiger jaren, die luidkeels zijn meegezongen. Een neefje van de voorzitter, Dicky Schuddebeurs. deed Tom Manders na in „Twee motten" en „De Nacht, wacht van het Rembrandtsplein". Tijdens de inscheping m de „Neel* tje" van de rederij Blom uit Amster dam, die puffend van ongeduld voor de aanlegsteiger lag, deed zuster G. Plooy weer onbetaalbaar werk door iedereen met adviezen terzijde te staan. Ruim dertig jaar profiteert de CAB reeds van haar medewer king, zodat ze met de pupillen om- gaat als oude vrienden. Door de kapitein persoonlijk afge duwd zijn bemanning, die uit zijn vrouw bestond, had het te druk met het ontkurken van flesjes ver frissend vocht koos de tweedeks salonboot de Brasemmermeer. Vro lijk schalde de gramofoonmutiek over het water. Af en toe onderbrak de kapitein de muziek voor een uiterst korte mededeling in de trant van: „En dit is dan De Kaag, deze grote eenzame plas is De Kaag, het is hier niet erg druk, maar daar is het dan ook De Kaag voor." Grote hilariteit veroorzaakte ook zijn noodkreet per microfoon bij het passeren van een brugwachter: „Wie heeft er een kwartje, want ik zit helemaal zonder poen, ik heb geen poen. meer." Gelukkig redde een be stuurslid de schipper uit zijn benar de situatie door een duit in het klompje te doen. Als dank toeterde de kapitein luid. Het uitgesproken Hollandse pol derlandschap met het goudgele graan hter en daar een fraaie zwart-witte koe en eindeloze fris groene weiden was voor de dank bare CAB'ers een lust voer het oog. Geboeid keken ook velen naar de sierlijke zeilboten, die het water schijnbaar zonder moeite doorklief den. Vooral de waterskiërs waren een lust voor het oog. De stemming aan boord, was mede dank zij het mooie weer opperbest. Van tijd tot tijd hief het gezelschap eenstemmig een lied aan om de schoonheid van Nederland te bezingen. Voldaan bereikte men omstreeks vjjf uur weer hotel „De Brasem"*. In de 45 auto's, die in een lange co lonne via Roelofarendsveen, Zoeter- woude, Zoetermeer, Berkel en Hil- legersberx weer naar Schiedam re den, is nog druk nagepraat over de 150e tocht van de CAB. Hartelijk zwaaiend naar de achterblijvers op de walkant kozen de CAB'ers het „ruime" sop van het Brasemermeer met de salonboot „Neeltje". Apothekers nachtdienst: apotheek Gouka Co., Groeneiaan 127 Bellen bij ongeval: G.G. en G.D, Tumlaan 80. telefoon 69290. Poli tie-alarmnummer; 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.3D tot 4.30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7. tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot o utir; zonda gen van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en S.IS uur: „To be or not to be". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Hij zij en. de petticoat". HAR1NGVANGSTBEKICHTEN Vangstberlchten uit zee van heden: VXi 70 thuisvarend; VL 79 Skantjes: VX* 85 8: VXi 203 7: VL 203 8; VL> 216 7: (nog SO netten» VL 115 g. v.; VL 142 14; VL 197 45 tr: VL 199 51 tr; VL 61 3; VL 83 4; VL 166 4; VL 56 5; VL 89 50- VL 132 VL 121 85. Binnen: VL 9? F. Verschoor met 255 kantjes: VL 112 A. Bot met 344 kantjes. Marktnotenng van heden: maatjes haring groen f 6560 tot t 85.—, klem f 46.70 tot 1 48 90; groot i 46.70 tot f 47.—. G Dankbaar schudt penningmeester J. Heiboer de band van Annie Hoogeboord, die het bestuur fraaie tegel heeft aangeboden. Glim lachend kjjken van links naar rechts de heren W, Fontefjne, P. van Pelt en. A. de Jong, toe. (Advertentie IJM.' O» sportte*», modern» bril d"» U h«t t>**te «toed, -ind» tl In o«n jjret, collectie. Wij edrlieren U bi) Uw keuze. (5fc UMuiitfftlreei i Iel. 67(549 Schiedeai, Klaverjasclub DVS In Schiedam is weer een nieuwe klaverjas-vereniging opgericht, de naam is D.V.S. en m het voorlopige bestuur hebben zitting de heren: L. J. van Hagen. Bellstraat 3, voor zitter: R. van Smirren, Stationsstr. 8, penningmeester en C. v.d. Tuijn, dr. Zamenhofstraat 117, secretaris. De deelnemers vaö de 13e'Konin gin Wilhelnuna Mars zullen morgen om 3 uur van de Plantage vertrek ken en via West vest en Lange Haven naar de Grote Markt trekken waar gedefileerd zal worden voor het Ere- Comité op 't stadhuis. Vanaf 2"45 uur zal de drumband van het Veteranen. Legioen Nederland voor het stadhuis marsmuziek ten gehore brengen. Na het défilé 2ul3en de wandelaars langs verschillende route's de stad verlaten. De 30 km gaat via Boterstraat en Overschiesestraat, de 18 km vja Ke- thelstraat en Damlaan, terwijl de 12 km via Vlaardingerdijk, Troelstra- laan. Burg. Stülemeijerlaan en Burg. van 'Harenlaan afmarcheert. De bm* nenkomst voert voor de 12 km scho len via Hoofdstraat en Lange Nieuw- straat. De binnenkomst der overige groepen via Willem de ZwijgerJaan, Schoolstraat, Nieuwe Haven, Oran jestraat en Lange Nieuwstr. Diverse drumbands zuilen de wandelaars binnenbrengen. De finish is gelegen, voor het V.V.V.-gebouw In de Plantage. Na binnenkomst 12 km groepen wordt op het plantagepodium een feest programma verzorgt terwijl na af loop een grootse taptoe zal worden uitgevoerd door de drumbands van 't Veteranen Legioen Nederland afd. Den Haag en Delft. Het spreekt van zelf dat aanbieden van bloemen aan. de wandelaars zeer op prijs zal wor- den gesteld. De Schiedammers worden opgewekt om ter gelegenheid van deze mars de vlag uit te steken, vooral in de straten waar de tocht door heen voert. Deze maand staat ah steeds in het teken van het jonge le ren in de vogelwereld. In de weiden alarmeren de laatste kievitentureluursgrutto's en scholeksters als we ons in de buurt van hun nog niet vlieg- vaardige jongen bevinden. On geveer halverwege deze maand zullen deze laatste kun eerder vertrokken collega's volgen naar de slikken en stranden. Soms zagen we reeds begin juiu kleinere troepjes kieviten in de wei den by eikaar. Dit waren naar mijn mening vogels, die niet tot broeden zijn gekomen of wier legsel verloren ging door allerlei oorzaak. Wordt een nest m het vroege voorjaar verstoord dan kan het nog wel gebeuren, dat de vogels aan een tweede legsel be ginnen. doch wanneer het ieeds wat verder in de tijd is, is de kans daar op niet bijzonder groot meer. Thans hebben de enkele sterntjes of visdiefjes. die in onze cmgevmg broeden, eveneens jongen en het zal niet lang meer duren of deze jonge vogels zullen in staat zijn de vleu gels uit te slaan waarna zij met hun ouders ter visvangst zullen tijgen. De pas geboren visdiefjes zijn. even als trouwens ook alle dito weidevo gels, pracht diertjes. Hun fraai bruin grijs donspakje staat hun keurig en aan de kleine pootjes kun je zelfs al kleine zwemvlieajes ontdekken, ap paraten die zij in hun leven hard no dig hebben. Een prettige gewaarwording Is het dat dit jaar de enkele roofvogels dïe py ons broeden bet zo goed doen. Vertelden wij reeds dat het toren- valkenpaar op de Frankenlandse to ren wederom heeft genesteld, ook op de toren van de Grote Kerk broedt thans een torenvalkenwijfje op haar hijna rood-bruine eieren, die zij zo maar, zonder van een nest te kunnen spreken, in een der galm gaten onder het carillon gedeponeerd heeft. Jammer is dat zij hiervoor een nis heeft uitgezocht precies op het noorden, waardoor uitwaaien der eteren niet denkbeeldig is. Zulks is trouwens al een keer gebeurd, doch moedig is zij weer aan een tweede legsel begonnen. Op de begraafplaats heeft de vo rige maand een tweetal jonge rans uilen het eerste levenslicht aan schouwd en toen wij voor het eerst kennis met hen maakten, zaten zij reeds in een boom die enkele meters van hun nestboom verwijderd stond. Als die kleine'ransuiltjes nog slechts een paar weken oud zijn klauteren zij al van boom tot boom. De aan wezigheid van zo'n stel uilen bete kent de dood van een onnoemelijk aantal muizen, want daarmee wor den zij vrijwel uitsluitend gevoerd. Een enkele maal wordt er wel eens een mus of een spreeuw in de kraag gegrepen, maar het hoofdvoedsel is toch muizen, net als by de torenval ken. Precies als bij de torenvalken dra gen de jonge ransuilen in het eerste levensstadium een smetteloos wit donspakje. doch. na enkele weken worden de uilenkinderen langzamer hand lichtgrijs totdat zij tegen de herfst het brum-grijze verenpak der oude vogels hebben. Daar op de begraafplaats waren De Bouwcombinatie .Newton plein" te Rotterdam is van voor nemen op het stuk open grond aan het Newtonplein te Schiedam zesen twintig woningen te bouwen met twee winkels en 11 garages. De grond was oorspronkelijk ge reserveerd voor de scholenbouw, doch het terrein is naar heden daagse inzichten voor dit doel ruet goed bruikbaar meer. Voor de scho len is reeds naar een andere plaats gezocht en deze gevonden op het Lorentzplein. Zodoende is bedoelde grond nu vrijgekomen en Burge meester en Wethouders hebben dan ook geen bezwaar deze uit te geven voor de woningbouw. De koopprijs van de grond is 45(_ per w2; bovendien krijgt de koper de verplichting het ter rein tussen de nieuwe rooilijn en de huidige straatgrens tot het peil van de straat op "te hogen. Heel wat Schiedammers hebben donderdagavond genoten van een spannende laatste wedstrijd van de Nederlaagserie van Martinit, DHS en Martinit wilden in het Volkspark kennelijk zeer goed voor de dag ka men en het is daardoor een aantrek kelijke party voetbal geworden, er werd fel, doch sportief gespeeld. In het begin zag het er naar uit dat DHS de eerste prijs van dit toernooi zou gaan winnen, want vooral door energieke aanvallen van linksbuiten Van Hagen werd het al spoedig 20. Martinit voetbalde echter even eens zeer enthousiast en middenvoor J. Nijs ontving het eerst de beloning. Vlak voor rust drong bij heel handig door de geelzwarte defensie en. het was 2—1. In de tweede helft deed Fabrie dit zijn clubgenoot na en met een strak schot in de rechterhoek was de gelijkmaker een feit. Lange tijd heeft Martinit daarna het beste van het spel gehad, maar ten slotte werd keeper Den Uil gepasseerd door een goed genomen vrije trap van midvoor Van Dijk. Martinit kwam daarna nog her haaldelijk voor het doel en toen één van de aanvallers in het strafschop gebied ten val werd gebracht wees de Schiedamse referee naar de stip. Broere nam de penalty echter niet scherp gei ioeg en keeper Bergman kon de bal fraai uit het doel tikken Het bleef 32 voor DHS, terwijl er tot het einde toe door beide partijen zeer goed gevoetbald werd. In deze vorm gaan de twee kampioenskandi- daten van de vorige competitie ook in -het komende seizoen weer ge ducht meetellen. Het team van Nep- tunus heeft nu met een overwinning van 51 de wisselbeker gewonnen. Over enige weken wordt de prijsuit reiking gehouden. Honkbalminnend Schiedam zal zondag verstoken zijn van competi- tiehonkbaL Dit betekent niet dat er geen wedstrijden zijn. Op de Bos hoek zal het Rotterdamse B-team spelen tegen 'n negental gevormd uit landslieden van de Antillen, die in Nederland verblijven en in Neder landse clubs honkballen. Deze An tilliaanse groep speelt uitstekend honkbal en al enkele malen hebben zij van andere vertegenwoordigende teams gewonnen. De Rotterdamse re. serves krijgen het dus moeilijk. Van onze stadgenoten zijn in dit Rotter damse negental vijf man opgesteld, n.l. C. Reynierse van Schiedam en de SW-ers, De Lange, J. de Haas, N. Kolmeyer en C. Bras. Met het Rotterdamse negental gaan mee naar Amsterdam G. Kok van Schiedam en G. Heshof van SVV. In hefc jeugdteam, dat «veneens de retummatch tegen Amsterdam speelt, gaan naar de hoofdstad de SW-ers G. Gonunel, L. van der Ha mer en J. Pronk. Van Schiedam: J. en H. Lupker en Kooytnans. In de drie Rotterdamse teams is Schiedam dus talrijk vertegenwoor digd. De reserves spelen de compe titiewedstrijden: SVV 2—Tjikalong; Schiedam 3—USC 3. trouwens nog meer bijzonderheden te zien. Daar was allereerst het ge- kraagde roodstaartje, dat vroeger steeds m of by de volkstuintjes in het bos was aan te treffen en waar naar we ai enkele jaren tevergeefs hadden uitgezien. Aan de manier waarop zij met voer wegvlogen mocht worden aangenomen, dat ook zij jongen, te verzorgen, hadden. Ook een braamsluiper zong er zijn tame lijk eentonig liedje. Deze vogel kwam tot verleden jaar ook in het bos voor en wel id minstens drie jaren, doch ditmaal heb ik er niet meer dan één kunnen ontdekken. De koekoek wordt daar ook meer malen gehoord, doch deze vrijbuiter opereert eveneens in het Kethelse, waar wy hem vrijwel dagelijks ho ren roepen. Weldra zal de koekoeks- roep weer tot het verleden gaan be horen, waöt als we hem na de 21ste van deze maand nog horen hebben we geluk gehad. Eveneens in het gebied om Kethél zingen de rietzanger en de kleine karekiet op plaatsen waar de sloot kanten met een rietkraag zijn be groeid en tot mijn vreugde vernam ik bovendien het snélle raielliedje van de bosrietzanger. wiens gezang zowel op dat van de rietzanger als op dat van de spotvogel lijkt. Deze bos- rietzangers zyn in het algemeen nog al wispelturig van aard; het ene jaar broeden zij met verscheidene nesten, bij elkaar, terwijl het kan gebeuren dat ze zich daar jarenlang met ver tonen. Nu we toch over Kethel hebben, onlags kreeg ik op een avond een telefoontje, dat er op de hervormde pastorie daar twee ooievaars te zien waren. Helaas had ik die avond geen gelegenheid, doch toen ik er de volgende dag kwam waren de vogels in ae ware zin van het woord gevlo gen. Ook in de weilanden in de om geving geen spoor meer: kennelijk waren zij dus weer verder gereisd. Daar het reeds ver in juni was, was het niet aan te nemen, dat de vogels naar een nestgelegenheid zochten. Ik vermoed dat net vogels waren, die hetzij te jong waxen om een gezin, te stichten, hetzij dat zij door soort genoten van een of ander nest ver dreven waxen. Dit laatste gebeurt nogal eens en daarbij worden vaak rake klappen uitgedeeld.- Hoe het ook zij, het zou toch wel pret tig zijn indien men daar in de polder een nest voor de ooie vaars gereed maakte3 bijvoor- Advertentie LM.) is kwalifeitskleding tegen spotkoopjes! Rembrandtlaan S3 Op het stedelijk gymnasium zyn^c- volgende leerlingen naar een hogere klas bevorderd: Van I tot H: 3. E. Adnaatwe, A. Berghuis, W. Blankert. M. Boldingh, E. W. Bot, H. A, C. van Bul ren. J. Th. Burggraaf. W F. van Everdingen M. Frieling, H. W. ,7. van Haseien, P. R. Hoekstra. E-' J. Horvath. F. Kloots, B. 3, M. Kiumpee, A. M. L. Loriè. B. Quispel. F. A. de Wolff, X. Just. Van Jl tot HE: J. H. van Ameyde, A. F. Binkhorst R. Engelse, J. W. C. Frl ta ling. F. C. Hemmes. N. A. Heykoop, R. H. Holi, ,T. G. Moltzer, W. G. Monte, A. Paalvast, M. M. de Ridder, F. Smids J. Verhoef. W, Hoekstra (voorwaarde lijk). Van Hi tot IV; C. van Bochove, B. L. Brand W, Haanstra. T. A, den. Har- tog, I. S. Jeppo. W. P. Jorissen, M. Jf. Moot, M. O versluizen. A F. Pleyeier. W. Rip, E, R. Schuddeboom, T. V. Tjla, J. W. Tulling. Van IV tot V: S. Gütlich. B. J.Kepp- „•r J- A. de Konsng, A. Rip, T. San ders, 3. M, van Weele, M, de Bruyn (voorwaardelijk- Van V tot VI; E A. G. Augusteyn, A. Blankert. A. A. Haaksman, J. 3. L, Huber, G. F. KuxperS, R. B. Orrnel, E. Reerink, W. M. Schulier. H. Smits TV H. Tjia, J. P. Veithuizen, J. B. Alger*» (voorwaardelijk) GEBOREN: Franciscus J„ z. v. L. C. Veger en A. v. d. Zee; Andries z.v, J„ v. <L Sluis en T. Poot, Adria- nug S, M., z.v. C. M. J. Verbeek en M. A. v. Es; Petronella C. <Lv. J, de Bidder en H. J. Radstake; Rudolf, z.v. G. J. v. Aalten en P. C. v. d. Geer; Johanna A. d.v, J. C. Groten dorst en W. Timmerman; George L. Z-v. J. v. Groadelle en G. HovelL ONDERTROUWD: A. v. d. Biev 26 en F. J. H. Tjaden, 21 j.; H. J. M. van Dyk. 27 j- en C. M Bierhuizen. 24 j.; D. Groenewolt, 55 j. en E. J. A. Boitjes, 47 j.; N. Henock, 41 j. en A. v. Noor dennen, 32 j.: L. W. v. d. Hoonaard. 24 j. en M. G. de Heer. 22 j.; J. F. den Houiing, 27 j. en W. Kruit, 25 jB. P. Jeene, 30 j. en B. M. J. Verhagen, 22 j.; J, H. Nieuwen- huizen, 34 j. en E. de Bruin, 22 j.; C. V. d. Pal, 34 j. en T. Bilker, 21 j,; C. Schets, 28 j. en C. M. Clarijs, 23 j.; L. Verhoeven, 22 j. en L. de Ruijter, 19 j. GETROUWD: P. Jansen, 23 j. en GC. van. Dijk, 19 j.; J. Stöver. 22 i. en H. C. Kerkhof, 25 j.; J. J. Smits, 21 j. en W. M. La Lau, 19 j.; G. v. d. Hoff, 26 j. en A. P. M. Blom. 23 j.; W. A. A ,M. Verbeek, 34 j. en P. j. Stor, 30 j,; L. E. Tanasale, 35 j. en J. de Wilde, 26 j",: W. den Ouden, 35 j. en M. Meerkerk, 24 j. OVERLEDEN; C. Boekehnan, 77 j„ wed. v. H. van. Brakel. LONDEN. Bfjna zeventien jaar na de „luchtslag om Engeland" zyn de laatste drie Spitfires, die bij het afslaan van de Duitse luchtaanval len een belangrijke rol hebben ge speeld, naar Biggin Hill in Zuid- Engeland overgevlogen, waar zij met 'n .Hurricane" uit dezelfde tija zul len worden opgeborgen om by her denkingen nog dienst te kunnen doen. Zy werden op hun vlucht ver gezeld door straaljagers van het type „Javelin" en „Hunter*. visdiefje op nest beeld op een hoog dak of op een wagenwiel dat op een hoge paal in een weiland wordt ge plaatst. Welke Kethélaar wil zich daar eens mee belasten? Zo'n paar ooievaars zouden een machtige stoffering van het polderland zijn. A. DE TONG (Advertentie IM.) BROERSVEST 56 Uit de schuur achter het pand 1 aan de Damlaan is gisterochtend 'n bromfiets gestolen. De eigenaar, d« portier C. J. M.. had zijn rijwiel met hulpmofor achter slot wegge zet. Toen hij 's morgens vroeg wil de wegrijden, waren zowel brom fiets als hangslot verdwenen. De loodgietersfirzna Van Kleeft, uit Krimpen a. d. IJssel, deed gif- teren aangifte van diefstal van een stortbak, twee mengkranen en dri« vlotten, iot een gezamenlijke waar de van f 60. De benodigdheden zijn uit een in aanbouw zijnde wo ning in Nieuwland. gestolen. (Advertentie IM.) Dtt te geen aanbieding uit onze eigen voorraad, néén» dit is een hele fa brie ks- voorraad hoogpolige wollen Wilton karpetten, 200x280 cm, geweven van glanzende wollen Wilton garens op vaste rug, een prachtkarpet van 129 gulden (en zo zijn er duizenden voor verkocht), maar die U nü koopt voor nog géén negentig gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint, zolang de voorraad strekt, de verkoop tot de laatste toe (geen te/ef, of schrift best.) van deze Wiltons In warme Perzische dessins met terra a s hoofdkleur, Ook in <fa e*t« grole m»al 225 x 3f5 em. 'S3 U-y-'l éi o 1 WH®!

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2