Eis tien maanden tegen tandtechniker J. v. W. MAGGI C D 1 SVV en HDVS bespelen voorlopig oude terreinen Nog geen kapitaal voor nieuwe stadion Oude stadswijk valt onder slopershamer Grote weegbrug de N.V. Gulf voor Fiscus kwam tonnen te aan "If A II Koeriersters lil 81 :fjï WALBÖ-RIJSCHOOL 69915 EEN LEKKERS SOEP \VOOR WEINIG GELD Jaarboekje van Geref Kerk Foulefsoep JK VOEL ME EEN OPGEJAAGD HERT Clubwedstrijden R.C. Schiedam Schiedamse sportsnippers Kampioenschap trok geringe belangstelling Burgerlijke stancl Kanariegele shirts voor HBSS Gevluchte inbreker opnieuw in arrest Jaarverslag 1956 Hu man Has" van SCHIEDAM germut- typiste JONGSTE BEDIENDE WM 'Mi :;ili •a Mi 'SÉ o^.i J,J{i 17 juli 1957 Ook dit jaar zullen SVV en Hermes DVS op de oude velden blijven vofltballon, hoewel sedert maanden bjj beide clubs de zekerheid van een %-erhulzing op korte termijn naar het gemeenschappelijke hoofdterrein langs de Polden aart aanwezig was. In het jaarverslag van de afdeling Rotter dam van de K.N.V.B. werd zelfs meegedeeld dat de verhuizing spoedig zou plaats vinden als de onderhandelingen over de accommodatie hun be slag hadden gevonden. Wat de tand des tijds in ons oud' ite stadsdeel nog niet heeft kunnen verorberen, doet de slopershamer van de firma De Jong hu in versneld tempo. OP bijgaande foto vallen de brokken uit het hoekhuis Kethel- Breedstraut eens de grensafschei ding van de oude stau bomen nu heel wat grote, gaten. Het oude gaat plaats maken voor het nieuwe Met weemoed zullen vele Schie dammers deze aantasting 'van de oude stadskern zien. Hier leefden tientallen jaren lang de arbeiders in hun kleine huisjes naast het werk: de branderijen. Heel wat verhalen zijn er te verteilen over het leven en het werk in die straten met die ty pische pakhuizen, kleine distilleerde rijen en aangebouwde woningen. Het was dé bekende schrijver F. Borde- wjjk, die in zijn verhalencyclus „Bij gaslicht" de toestanden in dit oude Schiedam- heeft beschreven. Schiedam zal hier over enkele ja ren een volkomen ander gezicht gaan. tonen. De oude huizen verdwijnen nu om plaats te maken voor andere en betere woningen. Door het oude stadsdeel zullen 5rede verkeerswe gen komen. Niet meer de sleperswa gens hobbelend over de keien, de „kinderhoofdjes", zullen het karak ter van het verkeer bepalen, maar snelle auto's op vlakke geasfalteer de wegen. Het oude stadsdeel -trekpleister voor vreemdelingen verdwijnt. Eerst gingen de stinkende grachtjes, die noodzakelijk moesten worden gedempt. Nu verdwijnen de te kleine huisjes. Een nieuwe tijd breekt aan met nieu we mogelijkheden, maar ook nieuwe moeilijkheden, want hoewel heel wat mensen zullen beamen dat het tijd wordt dat dit gedeelte van de stad wordt gesaneerd, toch denken de bewoners; met angst aan de ko mende verhuizingen. De huisjes zijn te klein, maar de huren zijn laag. Het bewonen van nieuwbouw wo ningen brengt voor deze stadgenoten op radicale wijze heel wat financi ële consequenties met zich mee. Dat is even een moeilijke o vergans per ia» de, maar de verhoogde uitgaven zul len zeker worden vergeten bij de voordelen, die de moderne wonin gen bieden. Voor de buitenstaander is het steeds een romantische wandeling geweest langs de huisjes en fabrie ken in Breedstraat. Raam,. Verbran de Erven en Achter-de-Teerstoof. De toerist heeft waarschijnlijk nimmer bedacht dat in die nauwe stadswijk, -waar lang de aïcohollucht.heeft o\ er in een bijeenkomst van gemeente bestuur, gemeentelijke sportcommis- sie en de besturen van de voetbal clubs SW en Hermes DVS' hebben de beide semi-profclubs de toezeg ging gekregen dat zij nog enkele ja ren, op de oude hooftlvelden mogen blijven voetballen, In verband met de bestedingsbeperking ziet het ge meentebestuur geen mogelijkheden een geschikte accommodatie voor de beidé clubs .op hethoofdveld langs de .Poldervaart te plaatsen. Het is een békend geheim, dat de onder handelingen der beide clubs met de gemeente nogal stroef zijn verlopen, omdat de partijen onderling geen grote bedragenbeschikbaar konden stellen voor. de accommodatie van het nieuwe stadion. Ten laatste was besloten zoveel mogelijk, materiaal van de oude ac commodaties te gebruiken, maar des ondanks zouden er. nog kapitalen met de verhuizing gemoeid zijn, De nieuwe noodoplossing" is dus voor alie partijen bevredigend. De eerste elftallen van SVV en Hermes DVS blijven nog enige jaren spelen op de oude hoófdtérreinen. Een toezegging (Advertentie l.M.) heerst,, gedurende tientallen jaren hele gezinnen in één- en tweekamer woningen waren „gehuisvest". Als we denken aan de slechte woontoestan den in die nauwe straatjes, valt het gemakkelijker zich te verzoenen met het feit dat een slopershamer de ro mantiek van een oude stadswijk naar..de .historié verwijst, (Advertentie IM.) Een licht gebonden soep met een fijne pouietsmaak- Bevat tevens, weinig vermicelli. Apothekers nachtdienst: apotheek F. H. Backer, St. Luduinastr. 53. Bellen bjf ongeval: G.G. en GJ). Tuinlaan 80. telefoon 69290. Politie-aiarmnummer; 64666, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag {be halve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (be- halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags ge sloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur; zonda gen van 2 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 3.15 uur:',.To be or not to be". Monopole, 2 7 en 9 uur:, „Moord en contrabande". DIVERSEN Jeugd Jolijt, 7.00 uur: Prinses Julia- naschooi, spelavond.7.00 uur, W. Brouwerschool, spelavond 7.15 uur, Fultonstr./Bellstr. vaar digheidswedstrijden. 7.30 uur, sluitingsavond in het Emma- plantsoen. voor een termijn kon niet worden gedaan, de clubs dienen er dus re kening mee te houden dat een plot selinge verhuizing zich alsnog zij het niet binnen afzienbare tijd kan voordoen. Het gereed gekomen nieuwe hoofdterrein lancs de Polder vaart zal voorlopig worden bespeeld door de lagere elftallen van SW. Het kleedlokaal van het bijveld is daarvoor verplaatst. Het gebouwtje staat reeds op dc fundering, maar het mogt vanwege de voorschriften van de K.N.V.B, nog worden ver bouwd. In dit. kleedlokaal waren ge meenschappelijke wasplaatsen: de K.N.V.B. schrijft afzonderlijke was gelegenheden voor „vriend ën. vijand" voor. Het_ zal dus nog enkele weken duren vóór. de SVV'ers van het ver bouwde clublokaal en de niéuwe terreinen langs de Poldervaart ge bruik kunnen maken. Wie op de hoogte wil blij«en uan het kerkelijke leven in de gerefor meerde kerk vindt allerlei wetens waardigheden in het keurig verzorg de, nieuwe jaarboekje van de Gere formeerde Kerk «nu Schiedam. Ds. F. C. Meyster uit Rotter dam heeft weer voor een duideïyJc joaroi?er- zicht gezorgd over 1956. Foor het eerst worden in dit jaarboekje de namen nan alle leden, uan de kerk f tenminste gezinshoofden en alleen- wonenden) genoemd. Daar zijn maar liefst tien pagina's mee. gemoeid. De leden, die de kerk in 1955 door vertrek kwijt raakte, fctoamen er in 1956 iveer bij. Over de kerkgebou- wen.wor.dt gezegd, dat men de nieu- we Zuiderkerk hoopt te bouwen bij de Spuisluis aan de Havendijk, waar de ingang is van de weg naar de nieuwe Maasboulevard. De Nieuw- landkerk zal daarna gebouwd wor den. In Kethel verrijst, in 1957 een hulpkerk met- 250 zitplaatsen. Met de aankoop van hel pand aan de Tuinlaan,34 is de gereformeerde kerk (Van een onzer verslaggevers} een pastorie rijker geworden. ROTTERDAM. ,,U voelt Sinds L januari 1957 werd een klei- i «e liturgischs wijziging ingevoerd, 21 CD als eell opgejaagd bert» welke het begin en het einde van de zegt u, en dat is eën volkomen verkeerd, opvatting. Natuur. gegevens bevat het jaarboekje bij- lijk, iedereen mag er naar stre- zonderheden van_de kerk uit binnen- -yen om rijk te worden, sis dat maar met fatsoenlijke midde len gebeurt." De president van de Rotterdamse rechtbank, mr. Ch. J. ^Enschedé zei dat gister middag tegen de 40-jarige tandtechnikér J. van W., die terecht moest staan wegens be lastingontduiking en een ge vangenisstraf van tien maan den met aftrek tegen zich hóórde vorderen. A3 was dit dan eon zuiver fiscale zaak. het kon niet anders of ook de veelbesproken instituten van de ver dachte. Evipan. Vacupan en tenslotte de Invérso. kwamen ook ter sprake. diepe borden Andere voordelige Maggi soepen o 1.5 ct zqn-i KONINCINHEIOtr Rijrr-jULiiMNE ©5PEST AARTSOEP TOMATENSOEP ASPERGESOEP GROENTESOEP KERRTSOEP WIHOSORSOEP en buitenland. De diaconale arbeid wordt daarbij niet vergeten. DB internationale relaties, van onze Schiedamse sportverenigingen zulten weer worden uitgebreidwant de voorzitter van Martinit, de heer Van Dijk, gaat begin augustus naar Duitsland om definitieve afspraken met de voetbalclub Kettingen te ma ken. Het elftal van Martinit is daar enige weken geleden op prettige wijze te gast geweest en in het ver volg zal er een geregelde spoi'tuit- wisseüng komen. Het Duitse elftal, dat van de sterkte van een tweede klasser is, zal de viering van het der tigjarig bestaan van Martinit volgend jaar in 'Schiedam komen opluisteren. Tijdelijk voorzitter van SFC is de heer Verdam. Het nieuwe secreta riaat van SFC is G. Kuyl, Morse- straat 27. Het gewijzigde secretariaat van Martinit is nu: A. C. L. Fa brie, Vlaardingerdijk 286. In enkele, jaren tijd heeft de Schie damse Scheidsrechters Vereniging een reputatie opgebouwd, die er mag zijn. In de verre omtrek hebben onze scheidsrechters een uitstekende naam. Kwalitatief is de zaak in orde. toch is er nog steeds een groot te kort aan spelleiders en dus ook goede scheidsrechters. Het is daarom ver heugend.dat ditmaal weer bij de vier benoemde fluitisten in Rotterdam twee stadgenoten zijn, nl. A. H. van der Sande en.J. W. van der Sande. IN het jaarverslag van de KNVB, afd. Rotterdam, noemt het bestuur van de1 afdeling de moeilijkheden rond de kleedgelegenheid van SVV en Hermes-DVS voor het hoofd veld van beide clubs. Het is bekend dat dit een slepende kwestie is geworden met veel touwtrekken tussen ge meente en verenigingen. Het valt toch wel te betreuren dat dit gebeurt, want er is grote kans dat Schiedam met het topvoetbal nog verdei; ach terop raakt. Wanneer er. lakoniek in dit jaarverslag staat, dat bet hoofd terrein al gereed is. kunnen we met aan de indruk ontkomen dat er nog wel iets hapert aan de onderhande lingen. Wel zijn de bestedingsbeper king en het kapitaaltekort in het spel, maar dit neemt toch niet weg dat het wat vreemd aandoet een ter rein ongebruikt te laten liggen bij de huidige veldennood. Het idee is ge opperd om de oude accommodatie van de clubs naar het nieuwe ..sta dion" over te brengen. De besturen van SW en HDVS doen goed te be seffen dat. het stadron de represen- tante moet zijn van het Schiedamse topvoetbal. Meer samenwerking misschien wel iri een andere: vorm of met een andere organisatie - is dan ook-gewenst. Nu ook in andere ste den het bedrijfsleven de semi-prof clubs steunt valt het te wensen'dat in Schiedam ook industrieën gevon den .zullen worden, die iets willen bijdragen tot het benodigde kapitaal van eriige honderdduizenden guldens. Voor het behoud van het beste voet bal dat Schiedam aan de Schiedam mers en de belangstellende Neder landse sportwereld kan bieden is deze steun onontbeerlijk. KEEPER Nic Onderdelinden van PPSC heeft het tijd gevonden het doei aan een jonge figuur over te laten. De lange markante figuur van Onderdelinden heeft meer dan vjjf-en-twintig jaar het wel en wee van PPSC meegemaakt. Nimmer ont brak hij in de goal van het eerste. Het zal dus vreemd zijn dc lange Nico niet meer te zien bij de topwed strijden op Boshoek, Hij heeft in middels een goede opvolger gevon den. want de jeugdige Van der Gaag heeft in tie oefenwedstrijd tegen de Karei Doorman al laten zien dat hij kwaliteit heeft. Zaterdag bewees P. van der Gaag ondubbelzinnig zijn kracht, want met formidabele spron gen werd hij ais de beste atleet eer ste m het vei-- en hoogspringen op de eerste Sita van de Schiedamse CJMV. die gehouden werd in het sportpark van de BPM, Het bonasbestuur van de KNVB gaat enkele belangrijke beslissingen nemen. Binnenkort wordt voor elke vereniging de Koninklijke goedkeu ring verplicht gesteld. Dat betekent dat heel wat Schiedamse clubs hon derd gulden uit de schrale kas moé ten halen voör het %'erkrijgen van die goedkeuring en dat in veel ge vallen de reglementen zullen moe ten worden herzien. De besturen van de Schiedamse voetbalclubs doen goed zich reeds nu op de hoogte te stellen. Tevens heeft het bestuur van de afdeling het plan de adspiranten on der te brengen in de bond- De jonge ren zullen dan reglementair wedstrij den kunnen spelen en_ uiteraard ook aan de nodige bepalingen moeten voldoen. Zij zullen dus medisch moe ten worden gekeurd. Dit plan is ze ker toe te juichen en het ziet er naar uit dat de Schiedamse adspirantën- en pupillen competitie die zo floreert en dit jaar voor het eerst op initia tief van DHS in het leven is geroe pen, volgend jaar reeds de steun en de leiding van de KNVB zal kunnen ontvangen. Vóór het gebouwencomplex van de N.V. Gulf Oil (Nederlandj aan de Adm. Ruyterstraat is men begonnen mét het helen van pulspalen voor een weegbrug met een capaciteit van 34 tot 36 ton. Deze weegbrug, die met een lengte van 36 meter'één van dé grootste van Schiedam wordt, toont duidelijk de snelle' ontwikke ling van de Gulf Oil in Schiedam aan. 1 Men hoopt, nog vóór-het nieuwe sei zoen, dat in september begint, met de bouw van de weegbrug klaar te komen, die een belangrijke rol gaat spelenin het olietransport. Tot nu toe moest menhet 'bij deGulf Oil zonder weegbrug stellen en werd het gewicht van de lading bepaald door het vaststellen van de binnenmaat van de tanken óp de wagens. Bij de temperatuursverschillen was het dan mogelijk, dat wel het gewicht van de lading hetzelfde bleef, maar dat het aantal liters in d? tanken ver schilde. De .weegbrug garandeert de grootst mogelijke nauwkeurigheid bij het vaststellen van het gewicht. Het bouwen van het weegtoestel is een duidelijk teken voor de toename en de omvang van het transport. Wa ren omstreeks 1933 tankwagens met een inhoud van 10.000 liter de groot ste. die dé Nederlandse wegen bere den, thans zijn er wagens in bedrijf, die gemakkelijk 16.000 liter kunnen vervoeren. Bij de tankwagens met "trekkers komt men zelfs aan ds 22,000 liter. Voor de N.V. Gulf Oil betekent de" weegbrug in dit ver band een. belangrijke aanwinst. Voor de komende weken heeft de rennersclub' „Schiedam" weer. eer.' aantal clübontmoetingen op haar pro gramma. Zeven clubs nemen deel aan de wedstrijden van zondag. 21 juli. Om 9.30 uur wordt et* gestart bij café Biesheuvel aan de Terbregseweg. Op 28 juli is er een clubontmoeting bij Feijenoord. waarvoor om 9.00 uur ge start wordt Een week later, op 4 augustus, wordt er om negen uur op het parcours Gustoweg vertrokken 1 Ais directeur van deze laatste onder voor clubwedstrijden in Schiedam. neming had Van W. zijn zuiver in komen over 19o5 veel te laag. opge geven; Het wasvoor het eerst sinds jaren, dat hij een; belastingbiljet in vulde. De voorgaande jaren had hij zich ambtelijk laten aanslaan. en geen bezwaar gemaakt, toen de in specteur tweeëneénhalve ton van hem vorderde. Ditmaal vulde hfij het biljet wel in. Ruim dertienduizend gulden inkomen vermeldde hij, maar dat bleek bij onderzoek ettelijke tien duizenden guldens te weinig te zijn, Rolschaatsen Jeugd Jolijt De rolschaatswedstrfidenvan Jeugd Jolijt om het kampioenschap van Schiedam, die gisteravond in de Lange Nleuwstraatzjjn georgani seerd. trokken zeer weinig belang stelling. Voor de CJMVers, die deze wedstrijden leidden, de deelnn- 5l,eIlMs A"*™ I gevaarlijk kan rijn,', werkte de pre meisjes wel erg teleurstellend sUn „alr Welding van ds geweest. By de jongens waren er I - slechts twee kandidaten voor i In enveloppe Voor de belastingen was het niet makkelijk precies na te gaan hoeveel er werd verdiend bij Inverso. „U bent waarschijnlijk tot de conclusie i gekomen, dat papier buitengewoon tel Schiedams kampioen rolschaat sen. ij Uit nood liét men toen maar enige deelnemers in de leeftijdsgroep van 810 tegen de enige deelnemer in de groep van 1113 rijden. Tegen al le verwachtingen iri won de jongste. LucVerhoef, van de oudste. Kees van Schijndel. Ook wat betreft de aange kondigde show van een Vlaardings rolschaatsteam viel het program in het water. Tot zijn teleurstelling moest de wedstrijdleider, de heer W, F. de Wolff, de kinderen medede len, dat de Vlaardingers verhinderd waren. Maar de rolschaatsers kon den op de gramraofoonmuziek zelf een show weggeven... Bij de meisjes waren er zeven ti tel kandidaten in de categorie van 810 luidde de uitslag: 1. Cokkïe Tjader, 2. Ineke. Kins, 3. Ria. van Noort. In de categorie van 11—13 won Emmy van der Kolk het Schie dams kampioenschap. Tweede werd Corry Kins, derde Corry de Waard met de op vierde plaats Marjan Vel- lekop.I De prijzen waren nietaanwezig, maar de wedstrijdleider deelde de winnaars mede. dat zij hun trofeeën (boek of medaille) toegestuurd zou den krijgen. GEBOREN: Adrians 35.,'d. van D. van Loopik en 'H. den Houting; Leonora J. K.. d, van. W. B. Riste- ruw en G. L. van Hattem; Johan, z, van A, Post eh P. de Boer. OVERLEDEN: C. P. A. van Dis- hoeck, 84 jaar; J. J. Kersteman, 72 jaar; A. C. Holleman, 77 jaar, vr. van C. Beljaars. Geslaagd gang van zaken in het bedrijf, waar de inkomsten zonder boekhoudkun dige omslag In een enveloppe wer den gedeponeerd. De verdachte gaf de valse aangifte toe. Tegen het tweede deel van de tenlastelegging, een foutieve aangif te van de omzet, waardoor tè weinig omzetbelasting is betaald, had hij méér bezwaren. „Dat vergrijpt stamt uit de periode, waarin ik mijn hele bedrijf over wilde dragen aan de mondarts T„" zei verdachte. „Een paar maanden is dat ook zo geweest, maar toen liep de zaak spaak en ben ik me er weer mee gaan bemoeien." De mondarts in kwestie vertoeft reeds geruime tijd. in Duitsland. Hij is destftjds aan de grens door fiscale ambtenaren ondervraagd. Zaterdag gaat HBSS met het eer ste en tweede elftal naar Hoog vliet om ih de nedeïlaagserie te trachten de gastheren een neder laag toe te dienen. Maandag speelt HBSS op het terrein Spieringhoek tegen een elftal geformeerd uit, de bemanning van het vliégkampsehip Karei Doorman. De stadgenoten kunnen maandagavond in het team van de marine de nieuwe speler van Hermes-DVS, Ten Braak, zien voetballen... In de nederlaagsérie van Martini heeft HBSS zijn ereprijs voor spor tiviteit gewonnen. Deze prijs be staat uit elf shirts, Omdat HBSS echter twee maanden geleden nieu we shirts, heeft aangeschaft (na het behalen vah het kampioenschap)." krijgt de club ditmaal geeii oranje- hemden; Het bestuurvan HBSS heeft het. bestuur...van. Martini .me-., utxr u, l,. vivciiiBwe^, js gis degedeeld prijs te stellen op zeven j bij de te Den Haag gehouden exa- shirts; dit zullen dan kanariegele i mens geslaagd voorde akte han- j hemden worden. 1 denarbeid. t l is ,.Wet enschapflelijk" Met een zachte stem gaf de ver dachte kleine grijze man met wat melancholieke ogen achter een bril met gouden montuur de feiten toe- Fel werd hij pas., toen de pre sident, zijn werkmethode ter sprake bracht. „Ik heb met hard werken geld .verdiend," zei hij, „en het was niet in de eerste plaats mfin bedoeling om rijk te worden. Ik wilde een zaak opbouwen en het publiek van dienst zijn. De mensen hebben zich nooit over mij kunnen beklagen. Ik werk te volkomen wetenschappelijk, maar de Nederlandse tandartsen mogen mtjn methode niet toepassen, ln het buitenland gebeurt het al lang." „Hebt u een dipioma tandtechni ker." vroeg de president. „Ik heb hét vak voor de oorlóg geleerd. Toen bestonden er nog geen diploma's," antwoordde verdachte, die zei nu wel in te zien. dat tand- - i arts en dienst voor de Volksgezond- Het hoofd van de chnsteiykeheid met uitconcurrentienijd zijn school voor gewoon lager onder-bedrijven aanvielen, wys aan. de Westmoleastraat 24, de hM,- o. t: GrDenaweg. is gisteren JViet te schatten ten. zei de officier van justitie mr. A. Klein in zijn requisitoir. Hij aeht- te een ernstige straf op zijn plaats en vroeg een 'gevangenisstraf van 10 maanden met aftrek van het voor arrest De verdediger, .mr. H. de Waard, vroeg een gedeeltelijk voorwaarde lijke straf. Van W. is reeds zwaar getroffen, doordat de belastingen zijn bedrijf hebben 'geveild tijdens zijn voorlopige hechtenis. Die veiling bracht "een ton op. Volgende week dinsdag doet de rechtbank uitspraak. HILVERSUM. De 31-jarige Am sterdamse koopman C. J„ die op 10 juli uit zijn voorlopige hechtenis wist te ontsnappen, is door de re cherche gearresteerd in een loge ment in het centrum. De koopman was opgesloten in het Huis van Bewaring m Amster dam, verdacht van diefstal Op 10 juli mocht .hij, onder politiebewa king, zijn vrouw bezoeken. Hij maakte van de gelegenheid gebruik te ontsnappen. In het jaarverslag over 1956 van de Vereniging voor Maatschappelijk Werk „Hurnanitas". afdeling Rotter dam, wordt gezegd dat,, ook al kreeg de vereniging door verrui ming" van de geldmiddelen een gro tere armslag, er toch niet genoeg financiën waren om alle taken te kunnen aanvatten. Het ledental steeg van 2137 tot 2183. Er zijn twee nieu we ónderafdelingen gevormd: Pan drecht en IJsselmonde. Door subsi dies van rijk en gemeente was het. mogelijk sedert 1 januari 1956 een permanente bureau bezetting te heb ben. Bijna driehonderd- vrijwilligers gaven in het ver slag j aar hun bes te krachten aan 't verenigingswerk. De vereniging had in het verslag jaar bemoeienis met de hulp aan de Hongaarse vluchtelingen en. evenals in andere jaren, belastte zij zich opnieuw met een gedeelte van de zorg voor Rotterdamse bejaarden. De activiteiten op het gebied van de kinderbescherming nemen steeds meer toe. Naar het fonds voor maat schappelijk werk kon 1906,47, zijn de saldo van de verlies- en winst rekening, worden overgeschreven. CAIRO Krachtens een bepaling van het Egyptische ministerie van Financiën mogen Britse lijnvlieg- tuigen weer over Egyptisch gebied vliegen én in Egypte landen. Industriële onderneming te Vlaardingen %'raagt Voor geschikte kracht uitstekende beloning en gunstige werktijden. Gegadigden dienen tenminste een Mulo-op leiding te hebben genoten. Voorkeur genie ten zij, die ervaring hebben in het' typen van staten etc. Schriftelijke aoilicitaties met uitvoerige inlichtin gen onder letters TSA aan Nijgh van Ditmar, Advertentiebureau, Postbus 830, Rotterdam. Hoogewerff, Chaoot Visser Wijnkopers sinds 1834 vragen per 19 augustus of 1 september (mnl. of vrl.) Aanmelden, schriftelijk of mondeling, Lange Haven 23 te Schiedam, Fotografie -Voor pasfoto's naar K; van Vuuren, Hoogstraat -106, tel. 66720. In spoedgeval desge wenst in .1 uur klaar. Hoeveel de fiscus aan deze man tekort gekomen, valt'niet te schat- Rolfllm» vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. v. Vuu ren. Hoogstraat 106. Pertotteai gevr. Nette jongen gevraagd voor lichte fabrlekswerkzaamhe- den, 14—-15 jaar.' Tramkos- ten worden vergoed. N.V. Suikerwerkfabriek Arba, Rozenburgsestraat 14, Schie dam. Personeel oemgeb. Net persoon, in bezit, van luxe auto, b.z.a. voor be stelwerk of vakantietrips. Br. nr. S 594 bur. v. d. blad. Meubelen Keukenstoelen 10.90, ƒ13.75, 15.90, 16.90 «n 20.met leerdoek. Grote keus en stoelen zie 4e ver-:, dieping. Plate, Grote Markt 1921, Schiedam. Te koop aangefe. f$|ff i ?|;S: M' «f rr ..feii koop aangeboden: 8^ staaf» gaskachel, twee per- soons.bsd, nachtkastje, twee stoelen. Tel. 67247. Tussen 18 en 20 uur»

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2