Afwisselend programma tijdens Vakantiefeesten in maand augustus Straatvoetbal legt definitief beslag op de wisselzuil Succes van UVG samen op nieuw sportcomplex Uitreiking getuigschriften huishoudschool 140 geslaagden Afscheidsavond van drie scholen I c r k Opruiming AGENDA N Wieden naar Aken Koeriersters mm dat mil draait KL de Vriesschool met revue Wandelmars van NW Mooie sterke kinderdriewlelfietsen 120 L190Mm' Z Prijsuitreiking Schiedams succes in zeilwedstrijd NIEUWE OPLEIDING LEERLING-VERKOOPSTERS Comeniusschool B Burgerlijke Stand Broederscholen SVV morgen tegen „Hazenkamp Franse raket voor Westduitse leger SCHIEDAM Vrijdag 26 juli 1957 Het vakantiecomité van de Schiedamse Gemeenschap biedt een afwisselend pro gramma tijdens de vakantie feesten in de maand augustus. „Voor elk wat wils" gaat hier zeker op. SLAAPKAMERS „ONS HUIS" Personeel gevr. Te koop aemgeb. Te huur gevraagd Permanent Wave «i Na enkele dagen van rust begmt het in feite woensdag 31 jolt weer met het optreden van het Poppentheater Colom- bine in het stedelijk museum. Om 9, 11 3 en 4 uur is het kindermatinee met Henk Zoutendijks poppenkast „In de vroede Zotscap" met „De Gestolen To verdrank" 's Avonds om 8 uur kun nen volwassenen gaan kijken naar „De schelmse streken van Remaert de Vos" Een zestal Italiaanse zangsolisten (Ma- risa Morel, sopraan; Nancy Riccardl; co loratuur sopraan, Luigi di Stefams. ly rische tenor, Evan Carteri (tenore leg- gero. Gi-.o Orlandmi. bariton en Gastone Presset. bas en Efnm Casagrande aan de vleugel) zingen en spelen (m kos tuum) scenes uit beroemde opera's op donderdag 1 augustus in het Passage' theater (aanvang 8 uur). Gebracht wor, den: Rigoletto (duet en aria). La Ser- va Padrone. Lucia dl Lammormoor (duet en sextet), Parelvissers (duet). Lakmé (duet en aria's) en La Bohème (eerste derde en vierde acte). Op zaterdag 3 augustus, aanvang 8 u. komt het gezelschap St. Helens van de Engelse vereniging voor volksdans en volkslied op het Plantagepodium, waar Schotse en Engelse dansen zullen wor den gebracht m nationale klederdrach' ten, compleet met de kilts, strohoeden en kmebelïen. Het gezelschap zorgt zelf voor de karakteristieke muzikale bege leiding. Woensdag 7 augustus is het Ponpen- theater Colombinc weer m het Stede lijk museum. Kmdermatinée om 9, 11. 2 en 4 uur van het theater Manol van Lucie van Ees met „De avonturen van Pietje Paraat", 's Avonds om acht uur speelt voor volwassenen het sprookje ..Het pad van de eenzame dood". In de Grote Kerk verzorgt Jacq. P. Bekkers diezelfde avond (8 uur) weer een or gelconcert. eventueel met medewerking van een koor of solisten. Op donderdag 8 augustus, aanvang 8 uur, speelt het Nationaal Pools Danstea- ter m het Passagetheater. Een grote groep van tachtig Polen (24 dansers, 40 zangers en 16 orkestleden) voeren met eigen orkest en gemengd koor liederen en dansen uit. Zaterdag 10 augustus (10 uur) brengt een gratis filmvoorstelling in het Pas sagetheater. aangeboden door de di rectie van het Tuschinskl-concern. Evenals voorgaande jaren wordt de Schiedantse ouden van dagen en de pu pillen van het Comité Auto- en Boot tochtjes de film „Carnaval in Wien" vertoond "s Middags om 3 uur is er een hengelwedstrijd voor junioren in de Schiedamse Schie. De aspiranthenge laars (tot 16 jaar) kunnen -zich tot S augustus gratis opgeven bij: H. Dege- ling. Lange Kerkstraat (Schotse Poort), D. Voets, Leliestraat 33 en het bureau van de S. G. Plantage. Het Poppentheater Colombine komt op woensdag 14 augustus andermaal in het stedelijk museum. Kindermatinee om 9 11. 2 en 4 uur met de marionetten van Don en Ly Veruieire in het sprookje „De kleine waternimf", 's Avonds om 8 uur voor volwassenen de Nederlandse première van Karl Orloffs poppenope- ra „Die Kluge" (Nederlandse tekst). Onder de naam „Zomercoektail" wordt donderdagavond IS aug. aanvang 8 uur m het Passagetheater een programma gebracht, waaraan medewerken, de imitator Jan Oradi accordeonist Johnny Meyer, zang. Corry Brokken, de ilL Ste- faiu's Loud Bandy, de dansparodiste Ci- h Wang en Koos Vermeulen. Zaterdagmiddag 17 aug. om 3 uur is de hengelwedstrijd voor senioren in de Delfshavense Schie. Het concours duurt twee uur. Inschrijving; C. de Nijs, van Beverenstraat 44 b, C. van Leeuwen, Broersveld, C. v. d. Velde. Zwartewaal- sestrsat 26, "D. Voets. Leliestraat 33. K. Meijers, Mariastraat 10c. bureau S. G. m Plantage. Sluiting inschrijving op 12 aug. De traditionele transport- en bakfiet senrace is na een jaar afwezigheid weer terug in het programma. Start maan dagavond 19 aug. 6.30 uur aan de Buys Ballotsingel. Opgeven vóór 12 aug.: M. van Dijk, Gallleistraat 74a, W. Nieuw- straten. Maasdijk 108a. P. F. v. d. Ploeg, Prof. Aalbertselaan 68, bureau S. G. in Plantage. Een vakantie-modeshow van eigen bo dem, met de nieuwste zomer en wmter- modellen in de goedkopere prijsklasse wordt -door diverse firma's op dinsdag (Advertentie t.Mj om nooit te vergeten Zaterdag beginnen wij met de verkoop van tweeper soons kernmatrassen, de meest solide matras in de lage prijsklasse. Een kern van veerkrachtige vezels, afgedekt met een dub bele wattenlaag en over trokken met een Ijzersterke streep-stores. Zij, die ze eerder hebben ge kocht voor de gewone prijs, 66 gulden, betaalden geen cent te veel.... maar dit is een Opruiming „om nooit te ver geten" en daarom koopt U ze nu, zolang de voorraad strekt, voor nog géén vier enveertig gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze tweepersoons kern matrassen, a Q/% van 68 gulden MF voor tW# Ook t, éénpersoons. 20 aug. aanvang 8 uur georganiseerd in Musis Sacrum. Nogmaals Poppentheater Colombine op de bekende tijden in het stedelijk museum op woensdag 21 aug. Henk Zou tendijks poppenkast brengt op het kin dermatinee „Het spel van ridder Joris" en 's avonds ,De geschiedenis van Ma- rtken van Nieumeghen" met licht ver tier tot besluit. Jacq Bekkers verzorgt 's avonds het ogelconcert op de bekende plaats en tijd. Donderdag 22 ang. om 2 uur vindt de opening plaats van het attractiecentrum aan de Nieuwe Haven, dat daar ndm een week zal blijven, 's Avonds om 8 uur treden de Skngerknaben vom Wie- neiwald op in het Passagetheater. Diri gent m Kar] Etti. Traditiegetrouw be staat van 23 aug. tot l sept. van 2 tot 4 uur weer gelegenheid de toren van de Grote Kerk te beklimmen. Cor Don de monstreert het klokkenspel. Een muzikale bonte avond, waaraan medewerken het orkest Malando, Cor Steyn (hammondorgel), kunstfluiter Jan Tromp, Christine Spierenburg en Bert Robbe (zang), wordt vrijdagavond 23 aug. 8 uur gebracht op het Plantagepo dium. Voor de dertiende maal wordt op za terdag 24 aug-, aanvang 2 30 uur. Plan tage. de wielerronde van Schiedam ver reden. Parcours Lange Nieuwstraat— Tuinlaan. Voorwedstrijd klassementsrit over 12 ronden in drie klassementen voor nieuwelingen. Om 3 uur start van onafhankelijken (semi-beroeps) en ama teurs over een afstand van 110 km. De puzzeltocht voor fietsers en brommers begint 's middags om 3 uur bij de Ko renbeurs. Senioren: parcours 60 km.: junioren (Lm. 15 jaar) parcours 40 km. De brommers krijgen een afstand van 90 km. te rijden. Inschrijven: bureau S.G. in Plantage tot en met 17 aug. 's Avonds om 8 uur presenteren Gerard Walden en Berrie Kievits met hun gezelschap de cabaret-variétérevue „Van dit en dat Van alles wat" op het Plantagepo dium. Een grote groep Schiedamse amateurs speelt maandagavond 26 aug., aanvang 8 uur, m het Passagetheater de revue „Laat de poppetjes dansen" onder lei ding van Piet Rhuis en R. J. Dorren- boom. Dinsdag 27 aug. 9, 11 2 en 4 uur. is er variété voor de jeugd in het Passage theater met jongleur Dick Harris. Ted Valerio, The Dutch Rolling Stars e.a. 's Avonds laten de amateurs de poppe tjes weer dansen in het Passagetheater. De toneelgroep Arena brengt.woens dag 28 aug. 9 en 11 u. in het Pas sagetheater toneel voor jengd met „De reis naar Bombola". 's Middag» om 2 en 4 uur komt het Scapino-ballet met een speciaal programma voor de jeugd in het Passagetheater. 's Avonds komen daar de Schiedamse amateurs voor de derde keer op met hun revue. Donderdag 29 aug. geeft een herhaling van het programma van woensdag. De laatste boute avond op het Planta ge-podium is vrijdag 30 aug. aanvang 8 uur. Medewerkers o.a. de drie Jacksons, jongleur Dave Parker, Willy Albert! en Willy Vervoort. Zaterdag 31 aug. begint met de Mo- tenzoekrit (puzzelrit) van de motorclub Schiedam. Start 8 uur bij Volksgebouw. Inschrijving: bureau S.G. in de Plan tage. Zaterdagmiddag 3 uur begint aan de Nassaulaan de rolschaatswedstrijd (voor 8 tot 16 jaar) om het kampioen schap van Schiedam. Inschrijven tot 24 aug. M. van D(jk, Gallleistraat 74a, W. Nieuwstraten, Maasdijk 108a, P. F. v. d. Ploeg Prof. Aalberselaan 68, gebouw S.G. Plantage. Het zevende vakantie- feest eindigt zaterdagavond om 9 uur traditiegetrouw met vuurwerk aan de Vlaardmgerdijk. (Advertentie IM.) meneer, als U t mij vraagt, ik blijf bij Essex filter. Dat is nou de enige filter-sigaret die lekker is en lekker blijft. Ik wou filter gaan roken en nu is Essex filter mijn merk. Waarom? Omdat ik dat de lekkerste Vir ginia met filter vind. 2357 Of ik Essex filter een goede sigaret vind? Ja, héérlijk! Die speciale fil ter maakt hem zo zuiver en zacht voor je keel. Voor 'n keurig-getlkte brief èn voor de lekker ste sigaret kunt U bj) rnjj terecht. Ik heb altijd Essex filter bij de hand. Zaterdagmiddag organiseert HBSS de jaarlijkse vijfkamp voor junioren op liet terrein Spiering- hoek. Na afloop vindt de prijsuit reiking plaats. Er wordt deelge nomen aan deze kamp door A-. B en C-junioren. HARINGVANGSTBER1CHTEN Vangstbericht uit zee van heden: VL 70 90 kantjes uit een halve vleet; VL 78 300 kisten VL 79 50 kantjes (nog 20 netten) VL 85 20 kantjes; VL 172 51 uit een halve vleet; VL 216 100 (nog 40 net ten); VL 97 15; VL 113 thuisvarend; VL 190 30; VL 197 thuisvarend: VL 61 10; VL 71 50 (20); VL 166 1; VL 14 140 uit een halve vleet; VL 56 geen vangst; VL 89 12; VL 112 17; VL 132 65 uit een halve vleet; VL 153 85. Binnen: VL 114 J. Spaans van de treil- vhserfj met 34 last, 100 kabeljouwen, 25 ton zoute makreel; 130 kisten verse ma kreel en 1 ton zoute vis. Marktnotering van hedenmorgen: Trawlharing groen f 6366; id. kiem f 4047.30; ld. groot 36—38.Ï0: makreel f 30.50; zoute vis 110 per ton. Evenals vorige jaren Is ook de straatvoetbalcompetitie 195? weer be sloten met een voetbalwedstrijd van een gecombineerd straatvoetbalelftal tegen een team van PPSC. Op het terrein van Spieringhoek hebben de uitverkorenen met succes het bezit van de wisselzuil verdedigd. Gemak kelijk is het niet gegaan, wa it hoe wel de straatvoetballers technisch bij na voortdurend in de meerderheid z|jn geweest, kreeg het slot nog een verrassende wending. Bij de rust stond het keuze-elftal met 31 voor. Bij het begin van de tweede helft brachten de blauwwitten de stand bij een uitval nog op 3—2, maar daarna hebben de straatvoet ballers voortdurend keeper Van der Gaag belaagd. Het werd 42 en bij enkele verrassende uitvallen kwam PPSC tegen de verhouding in nog op 44. Daarna werden strafschoppen genomen. Het straatvoetbal benutte twee van de drie penalties, maar de PP-ers deden het heel slechL Onder hilariteit van het talrijke publiek ging de eerste bal hoog over en het tweede sch6t werd gestopt. De secretaris van de straatvoetbal competitie heeft daarna voor het kleedlokaal de prijsuitreiking inge leid. Hij meraoreede de moeilijkhe den van het afgelopen seizoen. Enke le clubs hebben de organisatie nog wat extra werk bezorgd door het team terug te trekken. Ook de ter- reinennood heeft 'n woordje meege sproken. Geestig merkte Scholten op dat de commissie in het begin vreesde dat de grote knapen op vlot te wijze naar het ziekenhuis zouden worden geholpen. Door de medewer- Advertentie IJl.) ParMoalllfcfcadan IwUi» nnm «ai* hun brtt» Voor •on „portOonlljW* bril KrtiU„ ymtOUÈtÊttlKtÊm SlUëiiiAastr.1 SCHIEDAM Tolofoon A7AAO Wiflinj.u-iWliM king van de Plantsoenendienst had-de commissie de beschikking gekregen over twee kleine terreinen aan de Oudedijk. Voor de jeugd waren dit prettige speelveldjes, maar de kna pen van achttien jaar renden op het beperkte gebied tegen elkaar aan. Ook hier werd weer een oplossing ge vonden en de groten gingen voetbal len op het derde veld in Kethel,maar daar moesten weer eerst de goalpa- len in de grond gezet worden en voor een geïmproviseerde kleedruimte worden gezorgd. De heer Scholten bracht dank aan de instanties die het werk van de voetbalcommissie heb ben mogelijk gemaakt. De leden van de voetbalcommissie en hun huisgeno ten kregen als vergoeding voor de vele avonden, die deze functionaris sen op de velden hebben doorge bracht, sigaretten en een taart. De voorzitter van de voetbal commissie heeft daarna de prijzen uitgereikt, maar voordat hij dit deed. heeft de heer W. Bras de verdiensten van de organisator Karei Scholten ge roemd. De clnbhuisleider werd ver rast met een vulpenset „om de vol gende competities uit te schrijven". De voetbalcommissie formeert elk seizoen uit de beste elf een gecombi neerd straatvoetbalteam. Dat dit team dan heel wat mans is, bewijzen de overwinningen in successie op het team van PPSC. Voor de derde maal kon de aanvoerder van het gecombi neerde team de wisselzuil in ont vangst nemen. Het fraaie eremetaal krijgt dus nu een vaste plaats in de trofeeënkast van 't clubhuis St-Joris Doele. Een prijs kregen de aanvoerders van de volgende teams: A-afdeling le prijs Eldos. 2. Rapid. In de B-adeling werd de voetbal commissie bijzonder gehandicapt door het vele terugtrekken van de teams. De eerste plaats verwierf ten slotte 't Anker. Tweede werd DGB. In de C-groep was de animo groot, ook is de strijd feller geweest De eerst prijs was voor DW. Op de Apothekers nachtdienst: apotheek Rembrandt. Rembrandtlaan Bellen bij ongeval: G.G. en G-D Tuinlaan 00 telefoon 69290. Politie-alarmnummer: 64666. Gemeentelijks Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: wegens vakantie gesloten tot 10 augustus. ELK. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder, dag en zaterdag) van 7 tot 8-10 uur Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge. opend vaB 10 tot 5 uur: zonda gen van 2 tot 5 uur. Tentoon stelling ..Poppendroom" (t.m. 1 sept.) bovendien geopend woensdag- en zaterdagavond van 7 tot 10 uur. Boofd, 2, 3.30 en 5 uun havenrond vaarten. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: ,A C en de Rock'n Roll". Monopole, 2. 7 en 9 uun „The Wrong Man". DIVERSEN Stedelijk Museum: 8 uur „Over het poppenspel". Irene: 8 uun Comeniusschool A, ouderavond. De heer L. Moerman uit Schie dam heeft in de open zeilwedstrijden op de Zeeuwse stromen een bijzon dere prestatie geleverd. Maandagen dinsdag werd hij eerste in deze drie daagse zeilwedstrijden. Woensdag avond kreeg hij in Zierikzee op de laatste wedstrijddag twee bekers omdat hij met zijn kruiserjacht Ma- garetha 4 de heeft gemaakt snelste tötaaltijden tweede plaats eindigden drie teams, die allen een tweede prijs ontvingen. Dit zijn HMD, DVW en De Dofle- •Boys. De club van het Rowallanhuis heeft ieder jaar de meeste pech. De jongens dragen de tegenslag echter sportief en zo kregen ze dus ook de ze keer de prijs voor de sportiefste deelnemer. De korfbalclub en de handbalver- wedstrijden van het straatvoetbal eniging UVG, die sedert enige sei zoenen een veld aan de Oudedijk hebben bespeeld gaan de nieuwe competitie op een nieuw terrein langs de Poldervaart spelen. Het oude speelveld langs de Oude dijk moet worden bebouwd en de De stemming was donderdag bijzonder feestelijk in de huishoud, en industrieschool voor Schiedam en omstreken aan de Prins Mauritsstraat, waar de directrice, mej. H. J. Tb es, 's middags en 's avonds de diploma's uitreikte. Tachtig leerlingen kregen het getuigschrift voor de primaire opleiding (28 geen). Verder werden getuigschriften uitgereikt: kinder verzorgster 14 (I geen), leerling-verkoopster 5 (1 geen), gezins- en huis houdhulpen 9, naaisters 13, kostuumnaaisters 8 (1 geen), assistente w oo huihouding 10 (1 geen). De uitreiking van de diploma's aan de primairen, die 's middags plaats vond door de directrice, werd opge luisterd met een schetsje door de leerlmgen onder leiding van mej. Steffelaar en de heer Ackema. Het schoolbestuur was hierbij aanwezig. Namens de leerlingen bedankte een tweedejaars en bood mej. Ybes een bloemstukje aan. 's Avonds bij de uitreiking van de diploma's voor de vakklasscn. waar bij ook ouders en het schoolbestuur aanwezig waren, kwam duidelijk naar voren hoe bevredigend het re sultaat was. Na het openingswoord van de directrice en het zingen van het vlaggelieri en het H.I.S.-lied door de leerlingen, wijdde de voor zitster van het schoolbestuur, me vrouw H. Houtzager, speciale aan dacht aan de nieuwe opleiding voor leerling-verkoopsters, waarvoor voor de eerste keer diploma's werden uit gereikt. Zij wees op de moeilijkheid ook voor de leerkrachten om zich in de geheel nieuwe leerstof in te wer ken en de daadwerkelijke steun, die hierbij ondervonden was van de Kamer van Koophandel en Midden standsorganisaties. Ook voor deze opleiding valt een toenemende be langstelling te constateren, evenals de toeloop bij de school in het al gemeen gróót is (de nieuwe cursus begint met zeven eerste klassen: vo rig jaar zes). Mevrouw Houtzager wees er op, meisjes nodig heeft en wenste de meisjes het allerbeste voor de toe komst. Bij de diploma-uitreiking sprak de directrice over het Centrale School examen, dat een bijzondere plaats op de school inneemt. De oudere meisjes, die hieraan deelnemen, werken ook praktisch. Zo kon het gebeuren, dat enkele meisjes bij het diploma een loonzakje kregen met geld voor naaiwerk verdient. Hierna kwamen de leerlingen aan het woord met zang (naaisters I on der leiding van de heer Ackema). een schetsje (assistenten in de huis houding o.l.v de heer Arkema en mej. Steffelaars. pantomime (assis tenten in de huishouding onder lei ding van mevrouw LapDe Wolff) en declamatie (leerling-verkoopsters o-l.v, mevr. LapDe Wolff). Het was bijzonder genoeglijk de meis jes aan te horen. Vooral de ouders amuseerden zich uitstekend. Diverse leerlingen spraken namens htm klas sen een dankwoord en geschenken werden overhandigd. De resultaten waren als volgt: Getuigschrift Kinderverzorgster: N. de Boer. Schiedam; T. de Bruin. Schiedam: H. Buyze, Vtaardirtgen: R. v. d. Hoeven, Schiedam; A. v.d. Moezel. Schiedam: I. Prins, Schiedam: A. Rob- beregt, s-h!edam; J. Schoei. Schiedam; C. v.d. Wal, Rotterdam: T. Lingbeek. Vlaardlngen (Centrale Raad); A. Vreug- dehtl. Maassluis; C. Wierlnga. Schie dam: J. v.d. Kuil. Vlaardlngen (Cen trale Raad); L. Noordhoek, Vlaardin- dat do maatschappij vakbekwame gen (Centrale Raad) Getuigschrift Leerling-Verkoopster: W. de Jager. Schiedam; T. Ia Lau, Schiedam: O. v. Leeuwaarden, Schie dam; W. v.d. Velden, Vlaardlngen; C. v. Wijk, Schiedam. Getuigschrift Gezinshulp volgens leer lingstelsel: M. v. Rossen. B. v.d. Most, J. Muil wijk, R. Pil, N. de Kaper, allen te Schiedam. Getuigschrift Huishoudhulp volgens leerlingstelsel: G. Bargmann, Vlaardlngen: A. Sey, Schiedam; R. Kramer. Vlaardlngen; A. Witter, Schiedam. Getuigschrift naaister: A. Admiraal, Schiedam: J. Bolk, Vlaardlngen; T. v. Buren. W. Bijkerk, L. Dekker. M. v. Geerenstein. T. Heu- bel. S. v.d. Hooft. R. Kerssen. T. de Ligt, A. Vermaat. J. Vroon. E. Zappey. allen te Schiedam. Getuigschrift Costuumnaalster: R. v. Doorn. Schiedam; A. Kemper, Schiedam: W. v. Mourik. Vlaardlngen: H. de Ruiter, Schiedam; H. Schouten, Vlaardingen: C. de Vaal. C. Verhagen, H. Zuidgeert, te Schiedam. Getuigschrift Assistente in de Huis houding; T. Beckers. E. Frauendorö, A. vd. Hoeven, F. Langejan, T. Marsehall T. Schroot, J. v. Tiiborg. te Schiedam; I. Vermeer. Vlaardlngen; A. Voogt. A. Hoogendoorn. te Schiedam. Getuigschrift Primaire Opleiding: J. Breeman, D. Donker, W. Dijks hoorn. N. v. Eek. te Vlaardingen; A. Klapwijk, Rotterdam; N. Klut, L. Mul, J. de Ruyter, W. v. Rij. A. v.d. Schel de. M. v. Smderen. L. Smith. J Stok. A. v. Teylingen, allen te Vlaardingen T. Venema, Rotterdam; E. Verbeek. H. Watz, I. Wijga. allen te Vlaardin gen: T. de Bruyn. M. Wieringa. B. Blom, allen ie Schiedam; W Gloudie. Rotterdam; J. Goedhart. S. Huyzer. te Schiedam:' J. Kloos. Vlaardingen. G. Krommenhoek. Schiedam; W. Löhr. D. v.d. Meer. te Rotterdam'. L. v Meurs. B. Nelis. G. Pols. J. Scheffers, A. Teeuw. T. Toutijn. allen te Schie dam; R. v.d. Waal, G. Wlegmann, te Rotterdam; A. du Mortier. Vlaardln gen; G. Akkermans, C. Brenkman. E. de Bruin. N. Bruynjé. E. Fijnekam. J. Heiman. C. Jansen. E. v.d. Knaap, G Lanser. T. Middeldorp, A. Oostrom. D Prins, C. v. Put. T. Schriek. C. Sluis. G. Brouwer. R. Damme. C. v.d. Geer. A. v. Hattum, M Hobbelman. E. v. Houwclingen. S. Huysdens, A. Kreft, T. v.d. Nagel. J. de Reuver. G. Rob- Bérégt. M. Valk. J. Witier. G. Lamens, J v. Geerenstein, A. Jongbloed. A. Koppejan. A. Kraan. C. Steenbergen. C. v. Walsum. Th. Snelleman, M. v.d. JCooy, H. Entrop, E. Kaper. A. Zeeman. H. Bijtenhoorn. D. Opschoot-, R. Don ker. allen te Schiedam. van de laatste weken zijn de laatste sportwedstrijden geweest, die op het terrein zijn gehouden. In de vorige competities hebben Succes en UVG dit terrein gemeenschappelijk be speeld. Het kleedlokaal, dat op dit laatste veld aan de Oudedijk stond, is eigendom van de gemeente. De ge meentelijke Sportcommissie heeft de zer dagen het kleedlokaal naar hét nieuwe complex langs de Poldervaart gebracht. In de nieuwe competitie gaat Hermes DVS drie velden be spelen evenals SW en het zevende terrein is dus nu geschikt gemaakt voor UVG en HDVS Aan het ge bouwtje voor SW dat van de West- frankelandsedijk naar het nieuwe complex is overgebracht wordt de laatste hand gelegd. Ook het kleedlo kaal dat UVG en Succes gebruiken zal enige verandering ondergaan. De Gemeentelijke Sportcommissie ver dient waardering voor deze oplossing, want de verhuizing brengt voor UVG en Succes nu geen financiële conse quenties met zich mee. Ook is er eni ge verlichting gekomen in de terrei- nennood, want er bestond enige angst dat de beide clubs op het Boshoek- complex zouden worden ingedeeld. In het Volksgebouw namen gister avond 39 zesde-klassers afscheid van de Klaas de Vriesschool. Ze deden dit op een bijzonder ongedwongen en dikwijls komische manier. Na het bondige openingswoord van de voor zitter van de ouder-commissie, de heer M. Boomsluiter, kwamen de leerlingen voor het voetlicht met een vlotte revue. Voordat deze revue uegonnen was, barstte de zaal met ouders en familie al in lachen uit, omdat vlak na de toespraak van de heer Boomsluiter een „actrice" het hoofd door het gor dijn stak met de waarschuwing: „As- trid, kom nou." De leerlingen-show, die was ingestudeerd onder leiding van de heer L. Schilperoord. was een getrouwe imitatie van een repeti tie voor de ouderavond. Toen een van de meisjes ook vroeg of de an deren zich konden voorstellen, dat een zaal met publiek naar hen keek, brulde er dan ook een: „Zie je wel daar zit mijn opoe!!" Na de pauze voerden de scheiden de jongens en meisjes een éénacter op met als titel „De Zwarte Bandiet." Ook met dit roverstuk van een be drijf oogstten ze veel succes. Een aardige geste van de ouder commissie was het aanbieden van boeken en atlassen aan de kinderen, die de school gaan verlaten. Drie en twintig kinderen kregen een atlas en dertien jongens en meisjes een boek met een oorkonde. Onder leiding van het hoofd van de school, de heer H. Schenk, is nog een aantal liedjes ten gehore gebracht Aan het einde van deze geslaagde avond dankte de heer Boomsluiter de ouders voor hun belangstelling en de leerlingen en leerkrachten voor het aantrekkelijke programma. De Comeniusschool B heeft vrij dagavond een bijzonder gezellige ouderavond gehouden in Irene. Het hoofd van de school, de heer J. Bij- Ioo. wees er in zijn openingswoord op. dat 71 leerlingen uit de twee hoog ste klassen de school gaan verlaten. GEBOREN: Cornells, zoon va". J. de Hoop en J. v. Hofwegen: Pie- ter, zoon van P. Roodenburg en J. P. Buijtenhek; Pietemella M W„ dochter van B. A. Nelis en W. C. M. v Eekelen. ONDERTROUWD: C. G. Coster. 23 j en L.*G. Maas, 21 j: A. Hagen. 25 j. en L. Eykenboom. 21 iR. B. Hartog, 28 j. en E. A. M. van Troost. 31 j.; J. H. Kerssemeuer, 18 j. en C. Netten. 17 jW. Ko ning. 26 j en C. W. J. Kreuget, 27 j.: M. v .d. Kruit, 26 j en A v. Kooij. 27 j.: A. Monster. 27 j. en M. Poppeliers. 27 j.; T- P. van Pelt.. 24 j. en W. J. Schotte, 24 j.; H. v .d. Voort 23 j. en E. N. Red man, 23 j.: T. C. van Vulpen, 29 j en H. v. Weelie, 29 j A. F. Weijts, 20 j. en F. W. Timmerman, 18 1 G. W. Willemsen, 21 j. en M. E Bergvelt, 20 j.; E. Kruize. 36 j. en \V. G. Vermeulen, 22 j.: D. Huijs- soon. 39 j en H. E. C- Kolff. 29 j. GEHUWD: J. F. v. Hese, 26 j. en E. W. v. Doorn. 21 j; A. v .d- Bie, 26 j. en F, J. H. Tjaden. 21 j; C. Schets, 28 j. en C- M. Clarijs, 23 J Vlugman, 27 J. en A, G. H. Bierhotf, 22 j.; J G- v .d. Arend, 24 j. en J. W. Snel. 21 j.; L. W. v. d- Hoonaard. 24 jaar en M. G. de Heer. 23 j.; J. M. Blazer, 57 j. en B. Veenstra, 54 j.; B. P. Jeene, 30 j. en B. M. J. Verhagen. 22 j.; J. F. den Houüng. 27 j. en W. Kruit. 25 j.; D. Groenewolt 55 j en E. J. A. Boltjes. 47 j.; C. v- d. Pal, 34 j. en F. Bilker, 21 j.; L. Verhoeven, 22 j. en L. de Ruijter, 19 j.: N. Henock. 42 j. en A. v. Noordennen. 32 W. Snikkers, 24 j- en C. T. E. Wink. 23 j.: P. Jansen, 24 j. en H. Ulsamer, 22 j. Vorig jaar organiseerde de NW- Bestuurdexsbond te Rotterdam voor de eerste maal een wandeltocht Om dat het succes groot was zal ook dit jaar een tocht worden gehouden en wel op drie augustus. De Schiedam mers die aan deze tocht willen deel nemen, moeten zorgen dat ze om half drie aan de Veemarkthallen, Boezem singel te Rotterdam, zijn. De afstanden bedragen tien, acht tien en vijf en twintig kilometer. Iedere deelnemer ontvangt een fraaie medaille. Inschrijven bij de NW- Bestuurdersbond Schiedam, West Franke landsestraat. Leden van de bij de NW-Bestuur dersbond Schiedam aangesloten or ganisaties kunnen deelnemen aan de grenslamimeeting te Aken op 25 augustus. Men vertrekt om zeven uur uit Schiedam, aankomst in Aken twaalf uur. Inlichtingen bij de NW- Bestuurdersbond Schiedam. De leerlingen van de school haddea het leeuwendeel in deze avond met de verzorging van een program ma van zang. muziek en voordracht. Een paar kleine meisjes vormden een charmant koortje en m de vorm van een potpourri werd nog een zang stukje gebracht tot genoegen van da ouders. Tenslotte werd nog een film pje vertoond over de vakantieschool in Oosterhout Het was een bijzon der aardig idee de kinderen 'n Delfts blauw wandbordje aan te bieden met de naam van de Comeniusschool er op. In Arcade werd de afscheidsavond van de R.K. Broederscholen gehou den voor de leerlingen van de hoog ste klassen. Broeder Ernest, overste van het klooster in de Warande, wees op de noodzaak voor de scheidende leerlingen zich verder voor het leven te vormen. Van de jongens, die de school verlaten, gaan 44 naar de vJ.o„ 21 naar de r.k. technische school, 24 naar het v.g.Lo., 6 naar speciale scholen en 13 gaan de praktuk in. Pastoor L. Oorsprong OJP. bracht namens deWillibrodus Stichting dank aan de ouders voor het getoonde ver trouwen. Tenslotte kwamen de leer lingen zelf aan het woord met een aardig programma van declamatie, muziek en gymnastiek. In tegenstelling tot voorgaande we ken zullen de SW-honkballers niet op zondag, doch op zaterdag het strijdperk betreden. Na hun overwinning op Schie dam. krijgen de Roodgroenen De Hazenkamp uit Nijmegen op be zoek. De Nijmegenaren beschikken over een strijdlustig team, wat deze competitie al tot opvallende over winningen is gekomen. Het behaal de tegen PSV een gelijkspel, zodat de SVV-ers er goed aan doen de strijd energiek aan te pakken. De wedstrijd wordt op het hoofd terrein van SW gespeeld en begint om 5 uur. Het tweede negental speelt een vriendschappelijke wedstrijd tegen Feijenoord in Rotterdam. 69 (Advertentie tJIJ VRIJE TOEGANG E X P OS IT I E V E R LOV I N.G S R I N.G E N KOM ONGEHINDERD KIJKEN U ZULT VERBAASD ZIJN UNIEK IN NEDERLAND LEO VAN IERLAND WEST-KRUISKADE SO ZO NObtG AAChTEN. OP'GHAVk'RfN KIEL. Een krachtige nieuw» Franse anti-tank raket, die om een hoek afgeschoten kan worden, is gisteren voor Westduitse autoriteiten gedemonstreerd. Het Westduitse leger heeft reeds 1000 van deze raketten besteld voor proefnemingen. De resultaten van die proeven zullen beslissend zijn voor de vraag of deze raketten voor het leger besteld zullen worden. in gotisch, blank, mahonie, van 525.voor ƒ450. Hoogstraat 48. Schiedam, tel. 63717. - Krediet service Gevraagd le verkoopster en verkoopsters. Bata, Hoog straat 111» Schiedam. N miner orieveo <lie oaar ooi oordeel ntet oonatlde op de tnh ,tir oer advertentie reage ren ntet dooreerondeo Onthoudt één ding. Voor uw pantalons „De Broekenko ning" Hoogstraat 88 Ford Zephir 1953-54. In pri ma staat. Zeer zuinig. Inruil mogelijk. Tel. 63091. na 6 u. 67312. 100.beloning voor wie net, jong echtpaar aan woon ruimte helpt. Br. onder no. S 597, bur. van dit blad. Dames: Bij ons stevig houd bare permanent f 4.— roet de bekende toestellen Geen kroes Maison „Sykina", Broersveld 99 telef 68938 hebben wij in prijzen van 14.50, 17.90, 22.26. in alle kleuren Autopeds van 23.90, 27.—, 31.50, de bekende Trio Verder bandjes, wielen, zitjes, spatborden enz. Rijwiel-kinderzitjes vanaf 9.00 Voetrusten, ook voor brommers, windschermen, tassen, mooie zware dubbele tassen, bagage binders. zadels, pompen, banden in alle maten, enz. enz. Kom eens even kijken HOOGSTRAAT 67—69, Telefoon 68436

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2