Lecreatie voor ieder Competitie-indeling lagere KNVB-teams is niet ongunstig Om voetbaleer van hun straat EEN BRIL ISRAËLISCH verzoek tot arbitrage van de hand gewezen door Den Haag Koerierstars Slechts twee clubs in Haagse afdeling Joe E. Brown doet zaken Wie heeft er iets verloren Afscheidsavond van Goeman Borgesiusschool Oef enwedstrij den van SW VZC 2 kwam niet tot winst Burgerlijke stand Agent arresteert geitenpaar Duivensport De Postduif Leeshonger in Nederlaagserie van WW SZC ontsnapt aan degradatie Schaakcompetitie van „Schiedam" Voetganger kwam te vallen Snijkopzuiger kwam in Suriname aan Misdadigheid in Polen neemt toe Wandelmars van NVV op 3 aug. Defensie-geheimen in W.-Duitsland gestolen Tsjechen klagen bij VS over schending van luchtruim Nederlandse auto in Denemarken geslipt Jong Leven-mars op 10 augustus Yakantiefeest Overscliie SCHIEDAM BIJVERDIENSTE* Dinsdag 30 juli 195 t 3 WANDELPARK De indeling voer de lagere KNVB- elftallen, die w|j gisteren publiceer den, Js beslist wel een verrassing voor de Schiedamse clubs geworden. Verwacht mocht worden dat niet alle teams ook al was daarom verzocht in de zwakker geachte z.g. Haagse afdeling terecht konden komen- Er zijn zelfs clubs, die verzocht hadden niet by een stadgenoot te worden in gedeeld. Ook hieraan kon de compe- titjeleiding geen gevolg geven. Het x|jn tenslotte slechts Schiedam en BVD PW geworden die' in de verlang de afdeling terecht kwamen. In de derde klas C zijn Excelsior '20 en DHS bij elkaar gekomen. Dit worden dus in het nieuwe seizoen interessante derbies. Twee Vlaar- dinese clubs, het gepromoveerde RK WIK en De Hollandiaan, en liefst zes Rotterdamse clubs, waaronder vele oude bekenden maken er een inter stedelijk onderonsje van. De jonge In Monopole: Alexander Botts (Joe E. BrownJ is in „Zaken zijn zaken" reiziger in allerlei onbenullige snuisterijen, het geen hem onmogelijk maakt in de ogen van mr. Blair. op wiens doch ter Sally (Carol Rughes) hy een oogje heeft. Sally raadt hem aan om Iets gróóts te gaan verkopen iets waar meer provisie in zit. Botts vertrekt en weet gedaan te kriigen, dat hij verkoper wordt bij de Aardworm Tractor Maatschappij, met de opdracht tractors te verko pen aan de houthandelaar Jackson, maar Botts die vaak met namen in de war raakt gaat naar een zekere Johnson in plaats van naar Jackson. Hij maakt kennis niet Johnson's dochter Mabel, die onmiddellyk op Botts verliefd wordt. Na allerlei dwaze avonturen, waarbij het hem niet lukt om aan Johnson ook maai den tractor te verkopen, keert Botts terug naar zijn eerste liefde Sally, die inmiddels is getrouwd en vol en thousiasme gaat hij dan op zoek naar Mabel, die inmiddels naar Chicago is vertrokken. Nadat Botts in- Chicago ettelijke bladzijden in het telefoonboek, met de naam „Johnson" heeft afgewerkt, vindt hij eindelijk toch zyn Mabel Johnson terug, die niets meer van hem wil weten, maar na een levens gevaarlijke tocht met de oude heer Johnson in Botts Aardworm Tractor, ziet Botts toch kans om hem maar liefst 14 exemplaren ervan te verko pen en tot beloning hiervan sluit de dolgelukkige Mabel hem vol liefde in haar armen. Te bevragen bij de vinders: Tasje met gereedschap, C. •Wil- lems, Lange Nieuwstraat 35b; hand- pompje, P. Scheurhuizen, v. Esveld- straat 20c; bril. Knotsenburg, Villa- Etraat 71: vulpotlood en balpen in etui. v. Kersen, Ph. v. Bourgondiè- straat. 4a; ring met sleutel, J. Prein. Hoofdstraat 89b; sigarenaansteker. J. L v. d. Kruit, Zalmstraat 3: gouden kmderrlngetje. mevrouw Vermeu len, P. Potterstraat 4b; herenpols horloge, Schoot, Goudsbloemstraat 24c, Vlaardingen; bedrag aan, geld, N. Seij, Prof. Kamerlingh Onneslaan 120a; autoped, v.» Son, Goeman Bor- gesiuslaan 31; speelgoedbeertje. L. de Roo, Beierlandsestraat 43a; kin derschepje, A. v. Berkel. Nic. Beets- straat 31b; speldenkussen, v.Pelt, Korte Singelstraat 21; cel van een belichtingsmeter. A. J. v. Vliet, Sportlaan 131, Vlaardingen; stuk lo den pijp M. de Borst. Nassaulaan 3a; etui met postzegels, J. L. v. d. Kruit, Zalmstraat 3; 15 m touw, Fie- ters. W. Frankelandsesfcraat 90; ge ruite jongensjas, F. Scheifers, Lo- rentzlaan 56b; handdoek met zwem broek, J. Boer. J. v. Lennepstraat 11b; zwart jack. tnevr...v. 'd. Toom. Stadhouderslaan 54; grijs kinderjas- je, Ossefort Havendijk 220; plastic regenjas. Zeverboom, Geert Rein- der&straat lie; beige regenjas, v. d. Wal, kantoor Havendienst, Hoofd straat 21; plastic regenjas. De Bois, Nassaulaan 30b; beige kinderschoen, M. Groenhorsi v. Smaleveltgtraat 15a; linnen schooltasje, Lansbergen, Polderweg 86, Kethel. derde klassers OVV COostvoome) en Flakkee brengen het „eilandenele- ment" in deze groep. Het gepromoveerde SFC is zoals te verwachten was in de laatste groep (en dat is gewoonlijk de. lastigste) ingedeeld. De vierde klas H is een eilandenafdeling. Dirksland. PFC en Bockanje zijn nog aanwezig van vorig jaar en het gepromoveerde He kelingen is het nieuwe gezicht. De overige clubs verblijven in Rotter dam. In 4F gaan twee roodwitte stad genoten elkaar bestrijden. Martinit en DRZ.'Ook dit kunnen interessante derbies worden, hoewel de krachts verhoudingen wel sterk gewijzigd zijn de laatste maanden, DRZ mist keeper Zonneveld, vermoedelijk nog enkele spelers en In ieder geval Zee man, die voorMartinit zal uitko men, Martinit heeft de laatste maan den weer zoveel aanwinsten in haar gelederen gekregen, dat verwacht mag worden dat de kampioenskandi daat van het vorig seizoen binnen kort tot nog betere resultaten zal ko men. Dilettant. 's-Gravendeel. Nieu- wenhoom, Foortugaal en Strijen zor gen voor de verre reizen. Als de bei de Schiedammers de vorm van het vorig jaar slechte kunnen handhaven dan gaan de stadgenoten In deze be slist met sterke afdeling meeteRen, In een prettige groep zijn Schie dam en SVDPW terecht gekomen. Het verjongde SVDPW gaat zeker meetellen, maar ook mag dat worden verwacht van het versterkte Schie dam. Geduchte kandidaten worden RAVA (Den Haag) en BEC'(Delft). Vier Haagse clubs, een Rotterdamse, twee Schiedamse, een Delftse en een team uit Hoek van Holland, Naald wijk en 't-Gravenzande. Hoewel het moeilijk is zes weken voor de competitie de kansen van de clubs te beoordelen geloven we wel dat DHS en Excelsior '20 flink gaan meetellen in 3C: Schiedam en SVD PW kunnen dat zeker doen in 4B, Ook Martinit en DRZ zullen in 4F van zich laten horen. Het debuut van SFC in 4H zal beslist niet gemakke lijk zijn. Voor de afscheidsavond van de Goeman Borgesiusschool was gebouw Irene maandagavond geheel gevuld. De afgetreden voorzitter van de ou dercommissie, de heer J. A. M. Knaa. pen, sprak het openingswoord. Hij vertelde dat hij nog het woord voer de op deze bijeenkomst, omdat de nieuwe voorzitter, de heer Sluiters, met vakantie was. Het hoofd der school, de heer M- Beneker, bood de heer Knaapen voor zy'n vele ver dienstelijke werk ten bate van de school daarna een bloemenhulde aan. De kinderen uit de4 zesde klas heb ben een zeer gevarieerd programma verzorgd van muziek, declamatie en schetsjes. Zelfs community singing vormde een onderdeel van dit aardi ge programma. Aan het slot kregen de 37 scheidende kinderen als af scheidsgeschenk een atlasje. Een bij zondere noot op deze aan afscheid ne. men zo rijke avond vormde hel af scheid nemen van de actieve concier ge, de heer G. van der Horst, die we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd de school gaat verlaten. Hij kreeg een fraaie lees- lamp. SVV gaat weer de eerste oefen wedstrijden spelen. Zaterdagavond komt Amsterdam op bezoek. Uiter aard zal de nieuwe trainer Arie de Vroet met belangstelling de verrich tingen volgen van zijn pupillen op het terrein aan de Bosrand. Donderdagavond speelt een combi natie van SW tegen VFC in Vlaar dingen.' HARÏNGVANGSTBümCHTENT Vaxtgstberichten uit zee van heden: VL 172 2 kantjes uit een halve vleet; VL 203 8 uit een halve vleet; VL 208 15 (nog 20 netten); VL 97 15; VL 142 5; VL 199 40; VL 61 20; VL 168 17: VL 56 geen vangst; VL 113 10 thuisvarend; VL 153 17; VL 151 70. Binnen: "VL 190 G. van Roon met 26 last, 48 kisten makreel, 50 kabeljauwen en 200 kisten verse makreel. Marknotering: Trawlhanng groen 55— 60; vleetharing klein 43.30—49.70; groot 37-40—38.20; Bteurharing 22.10—26,90; ma kreel 30, „WANDELPARK WILTON- FI JEN OORD". Het staat met duidelijke letters op het bord aan de smalle weg, die naar de oude Maaskant voert en kan moeilijk misverstaan worden, Alleen: voor ingewij den betekent het meer dan wandelpark; bet opent een wfjd perspectief op de recrea tieve toekomst van dit onde gedeelte Sterrebos aan de Maasoever. Sportvelden, ten nisbanen, een speelveld voor de jeugd, alles gegarneerd met nieuwe aanplanting en oude bomenpracht het zal er allemaal b|j zijn in de toe komst, De theeschenkerij zal niet ontbreken en hier en daar zal stellig nog wel een gebouwtje voor de sportbe oefenaren verrazen. Zelfs wordt er gesproken over een kinderboerderij, zoals men die kent in het Zuiderpark In Den Haag. Een bijzonder aan trekkelijke gedachte. Vele toe komstmogelijkheden dus voor ontspanning en dat bepaald niet alleen voor IVHton-men- sen Want de omheining bij dit terrein in aanTeg moet niet misverstaan worden. Het - betekent niet, dat andere Schiedammers dan de "Wilton- Fijenoorders er niet mogen komen. Het Is bedoeld ale af scherming tegen jeugdige van dalen en bovendien: men wil bet rustig houden, zonder ron kend verkeer. In alle opzich ten (de beplanting niet het minst) moet het recreatiege bied nog groeien. Maar bet belooft iets aan alle Schie dammers, die het zo hard van node hebben. In de waterpolo-wedstry'd SZC 2 VZC 2 in Bad Groenoord hébben, de Schiedammers het maandag avond bijzonder moeilijk gehad. SZC kwam met enkele invallers, waaronder twee veteranen en de snelle Vlaardmgers, die pas kam pioen zyn geworden, waren geen portuur voor Schiedam- Binnen, en kele minuten stond het al 3—0 voor VZC 2. Het reserveteam' van SZC kon zich daarna iets herstellen; het werd 31 voor de rust, SZC bleef fel aanvallen en de oude midden voor Kraayenbrmk slaagde er in voor de tweede maal te doelpun ten. Vlak daarop bracht De Bruin de stand op gelijke voet. VZC 2 kreeg nog heel wat kansen. Her haaldelijk slaagden zij er in snel los te_ zwemmen, maar doordat zij niet tijdig schoten bleven deze kan sen onbenut. SZC 2 bevrijdde zich enkele malen van de VJaarding&e druk door wat uitvallen, maar het overwicht was gewoonlijk aan Vlaardingse zijde. GEBOREN: Maaike J., d. v. E. Vis ser en C. v. d. Steenhoven; Johanna H.. d. v. C. Kerkhof en E. v. d. Boor; Maria M„ d. v. K. H. Jetten en F. A. v. d. Velden, OVERLEDEN: P, H, Kies, 55 jaar. Apothekers nachtdienst: apotheek fa- Gouda. Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G.G. en GJ3, Tuirdaan 30 telefoon 69290. Politie-alarmnummer: 64666. Gemeentelijks Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: wegens vakantie gesloten tot 10 augustus. RK. Leeszaal en Bibliotheek. Dam Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.J0 uur. Zondags geslolea Stedelijk Museum: Dagelijks ge. opend van 10 tot 5 uur: zonda gen van 2 tot 5 uur. Tentoon stelling „Poppendroom" (t.m. 1 sept.) bovendien geopend woensdag- en zaterdagavond van 7 tot 10 uur. Hoofd. 2, 3.30 en 5 uur: havenrond vaarten. BIOSCOPEN Passaee, 2 en 8.15 uur: „A C en de Rock'n Roll" Monopole. 2, 7 en 9 uur: „Zaken zijn zaken". Een Schiedamse agent van politie heeft vawnorscn ont zes uur een opzienbarende ar restatie verricht. Na een wilde jacht slaagde hij er in een geit en een bok te overmeesteren, die samen de vrijheid hadden verkozen en zelfbewust de Damlaan afwandelden. De po litieman heeft zijn vangst overgebracht naar het abattoir om een afschrikwekkend voor- beeld te stellen. De eigenaar kan echter gerust zijn, kan 2un dieren heelhuids in ont vangst nemen bij het slacht huis. De geit en de bok zijn beide zwart-wit gevlekt, ter wijl de geit bovendien een groen lederen halsband draagt. De S.C.V. De Postduif vloog met 800 jonge duiven een wedvlucht van uit Sittard over 140 km. De uit- prVERSEN BeijersbeTgen, 8 uur: Contactavond Hr. Ms. Cornelis Drebbel, C „L J 4. 10 15 19 36 154 158 159 M, Mouriki bcnieclam wordt 07. Mevr Bakker, 12 w? steeds groter De vereniging WW organiseert in augustus een nederlaagserie voor voetballers van 11 tot 14 jaar. Het DRZ-terrein aan de Laan van Ons Genoegen kan hiervoor worden ge bruikt. Er worden mooie prijzen be schikbaar gesteld, -Het is de bedoeling, dat maandag 5 augustus wordt begonnen. De op gaven moeten uiterlijk vrijdag 2 au- gustus in 't bezit zijn van de h'eer A. Verbaten, Otterbuurt 11. Het bestuur van de voetbalclub verwacht, dat verschillende clubs van de C-afde- ling van de straatvoetbalcompetitie zullen deelnemen. Onder grote belangstelling heeft het eerste van SZC zich maandag In Bad Groenoord bevrijd van de de- gradatiedruk. De belangrijke water- poiowedstrijd tegen DVZ uit Den Haag werd namelijk gewonnen. De Schiedammers waren voortdurend in de meerderheid en reeds bij de rust was het 4-0 voor SZC. Daarna her slag was: l 128 Koos Christen, 2 63 i stelden de gasten zich iets en het 171 Harmeien en Co.. 3 21 70 96 186 J. Doejaaren 4 S3 109 W. Jansen 5 64 148, C. de Tuinder 6 7 33 73 86 94 99, A. Delmotte, 8 23 Joh. Christen, 9 26 39 90 127 130 H. v._ d. Kant, Het overzicht van de Gemeente lijke Openbare Leeszaal en Biblio theek over de maand juli toont we derom aan, dat de Schiedammers steeds meer gaan lezen. In alle fi- gGn 32 lialen werden aanzienlijk meer boe- JL 'r0 ken uitgeleend, dan in dezelfde maand van het vorig jaar. In de Centrale Bibliotheek aan. de Lange Haven werden in totaal 6.4B5 boeken uitgeleend (v.j. 4.717), Het filiaal aan de Dwarsstraat leende 775 boeken uit (v.j. 245). Verder zijn de aantallen: Filiaal Lorentz- laan 2.110 (1.747), filiaal Dr. Wi- bautplein 2.582 (v.j. 269), Jeugdaf deling: 2.252 (1.770), filiaal Kethel: 1,210 (745), uitleenpost Lïndenhof 197 (316), uitleenpost ziekenhuis 344 (316). correspondentschap Maasdijk 275 In totaal werden ruim 6.000 boe ken meer uitgeleend dan in juli 1956, Houders van leeskaarten wa ren 5.025 (vj 4.344); het boekenbe zit was 56.689 (v.j. 52.065). De stij ging is over alle linies zeer aan zienlijk. Varensgezellen reden Op gtJLdlpr» fiets - Twee Schiedamse varensgezellen, de 21-jarige G. K. en de 19-jarige P. van K., zijn vanmorgen om kwart voor vijf door een. agent naar het bureau gebracht. Zij reden samen op een fiets,, die van diefstal af komstig was en wilden juist In een dienstbus van de RE.T. stappen, toen de politie-a gent "ingreep. 147 1 51 157 174 M, de Ruiter 13 30 35 37 41 «0 133 V. Bolkenbaas, 14 110 116 H. Eijkenbroek. 16 27 44 54 126 176 w. van Deurzen en Co., 17 127 150 156 L. Borrani en Co.. 18 47 149 A. van Gogh. 20 51 93 C. van Tricht. 22 26 145 P Gouweleeuw, 24 Bosman, 25 133 M, Lancer, 29 40 78 117 136 155 J. Tweeboom, 31 H. Ha- 49 92 121 J. van Leeuwen 34 100, F. Eijkenbroek. 36 144 A. Vis. 38 55 63 107 111 119 132 142 L. v. d. Meij. 42 72 J. Koog- je, 43 50 71 104 152 C. Verlinden, 45 56 87 125 172 A Heeren, 46 65 79 A. Vis. 43 J. Lips, 52 105 J. Ver boom, 53 58 J. Brand, 57 131 134 163 J, de Waard, 59 68 88 129 J. de Koster, 60 74 89 95 122 W. Poel man en Co., 61 120 165 L. Verheu gen 69 N. v. 't Hof. 75 A Moog, 76 97 C v. «J. Grijp 81 v. Ark. 82 160 F. Koppenhage, 84 A. Wagtendonk, 91 153 C. de Graaf 101 114 C. Koog- je, 102 173 C. Fossen, 103 U8 W. v. Beuren 106 112 160 Th. v. Weelie, 108 123 137 182 H. Crama 115 D. Ram. 135 138 161 Piet vab Os, 139 140 J, Westerholt, 141 164 J. v. d. Windt, 146 L. Crama. 170 C. du Chartenier, 175 F, Bruinsel, De uitslagen voor de onderlinge competitie van de schaakclub ..Schie dam'' gespeeld op vrijdag 26 juli zijn: Chr. Slagmolen Sr-C. Vrijland 0-1, M. Marbus-P. Poulus 0-1. G. Groen- J. Penning 1-0, C. Meier-H. Groen afgebr., Chr. Slagmolen Jr-A. Scheels werd tenslotte 5-3. In deze goede en snelle wedstrijd maakten voor SZC de doelpunten Kolmeyer (2), Ver- kaaik, Roelink en De Raay. De 73-jarige J. S. uit Schiedam, zonder beroep, die onder de invloed van sterke drank verkeerde, kwam gistermidcag te vallen in de Gerrit Verboonstraat. Met een gapende wond aan zijn achterhoofd is de man overgebracht naar het Gemeente ziekenhuis. PARAMARIBO De zeesleep boot „Noord-Holland" van de firma Wijsmuller en Co. is met de nieu we snijkopzuiger „Akanswarie"' van de Surinaamse Bauxite Mij. behou den in de haven van Paramaribo aangekomen. De nieuwe zuiger werd door de Industriële Handels Combinatie ge bouwd op de scheepswerven van J. en K. Smit te Kinderdijk. Kapitein O. Edelenbosch had het commando over de sleep. De volgende dag ver trok de Noord-Hol] and" naar Aru ba om daar te bunkeren en zijn reis verder voort te zetten naar de V.S. en Venezuela. SCHIPHOL De tweede Vickers „Viscount 800" bestemd voor de KLM, de PH-VIB („Louis Blériot") is op Schiphol" geland. Het toestel werd van het vliegveld te "Weybrid- ge, waar een deel der Vickersfabrie- ken is gevestigd, naar London Air- port overgevlogen. Vandaag heeft men de Louis Blériot" doorgevlo gen naar Schiphol. WARSCHAU. In het eerste half jaar van 195? zijn er in Polen 129 misdadigersbenden, waarvan er 41 zich schuldig hadden, gemaakt aan gewapende overvallen, onschadelijk gemaakt, zo meldt een Warschaus blad, dat een verklaring van kolonel Gorecki. het hoofd van de criminele politie, aanhaalt Volgens de kolonel maken de Pool se autoriteiten zich bezorgd over het toenemend aantal moorden. In de ge noemde periode was het aantal ruim vijftig procent hoger dan in de eerste helft van het vorige jaar. "Vooral het aantal misdaden in treinen is hoog. HAN5WEERT. Gisteravond is het 2té-jarig zoontje Adri van de familie Hamelink in de Westerschel- de verdronken. Het kind was met een vriendje aan het spelen op de glooiing van de Schelddijk, toen het uitgleed en in het water viel. Het werd door de stroom meegevoerd. Het vriendje ging de vader van Adri waarschu wen, die er na geruime tijd in slaag de, hem op het droge te krijgen. Hij vertoonde aanvankelijk nog teke nen van leven, doch medische hulp mocht niet meer baten. ROME De Italiaans» politie heeft vijf geraamten gevonden in een grot bij Monfalcoce. Het bleken de stoffelijke resten te zijn van soldaten, van het Oostenrijks-Hongaarse leger, die in de eexste wereldoorlog tegen de Italianen hebben gevochten- De identificatie geschiedde aan de hand van wat er van de laarzen van de soldaten was overgebleven. ROTTERDAM Vorig jaar organiseerde de NW- Bertuurdersbond in samenwerking met de „Wandelsportvereniging voor Rotterdam en Omgeving", deel uit makende van de Ned. Bond voor Li chamelijke Opvoeding, voor de eer ste maal een wandelmars. Zij beoog de hiermee een stimulans ta geven voor een vorm van gezonde, actieve vrijetijdsbesteding. Dit is een ge slaagd experiment geweest, waaraan enige duizenden personen hebben ded.genomen. De NW-Bestuurders- bond heeft in verband hiermede be sloten op zaterdag 3 augustus as. een vakantiewandelmars te organiseren, waarvoor door iedereen die meent in staat te zijn de tocht te kunnen vol brengen, kan worden ingeschreven. Het parcours is zo zorgvulig mogelijk uitgezocht. De te lopen afstanden bedragen 30. 18 en 25 km. De start zal plaats vinden 's middags om half drie aan de Veemarkt. Voor deelnemers be neden de 16 jaar bedraagt de prijs O,BS en voor deelnemers boven de 10 jaar ƒ1,10. Men kan zich voor deelname aanmelden bij de NTV-Be- stuurdersbond, Mathenesserlaan 302 alhier, en voor de start aan het start- bureau in een van de Veemarkthal len. GEEN BEMOEIENIS MET PRIVé-BELANGEN (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De Nederlandse regering heeft afwijzend gereageerd op een verzoek van de Israëlische regering om haar invloed aan te wenden met het doel de Koninklij ke Shell-groep te bewegen terug te komen van haar besluit haar ver koop-activiteiten In Israël te staken. Namens de Israëlische regering heeft de nieuwe Israëlische gezant Cidor vrijdag besprekingen gevoerd met de secretaris-generaal van het ministerie van buitenlandse zaken, over het verzoek van de Israëlische regering aan de Nederlandse rege ring om te bemiddelen. Namens de Nederlandse regering heeft de secretaris-generaal echter verklaard, dat de Nederlandse rege ring zich niet kan bemoeien met de handelsbewegingen van particuliere Nederlandse ondernemingen, aldus deelde gisteren een woordvoerder van buitenlandse zaken mede. Er bestaat uiteraard geen twijfel, dat het besluit van de Koninklijke/ SheU-groep en British Petroleum om hun verkoop-activiteiten in Is raël te staken, direct gevolg is van de druk van Arabische landen die ven de Britse parlementsleden Her- bert Morrison (Labour), Walter El liot (Conservatief) en Clement Da- vies (Liberaal) vrijdag: „Wat ook de economische overwegingen mo gen zijn, die een rol hebben ge speeld by het nemen van de beslis sing der oliemaatschappijen, het pu bliek in Engeland, Israël en in de Arabische wereld moet deze beslis sing wel uitleggen als een succes van en een aanmoediging voor de politiek die beoogt Israël te isoleren en te verzwakken door middel van een economische boycot." Door de Shell-groep wordt echter verklaard, dat „de verkoopresultaten in Israël niet van dien aard zijn, dat zij aanleiding geven om de ver koop voort fce zetten". Een woord voerder van de groep in JSederland verklaarde, dat het onjuist is dat het besluit onder druk tot stand zou zijn gekomen. Op de vraag of dat antwoord inhield, dat hij de uitoefening van druk ontkende gaf hij geen commentaar. De woordvoerder van de Konink- Alsof him leven ervan af hings Zó hebben de jon gens van de Gashouderstraat en de Korte Kade gisteravond op de speelweide aan de Wil lem Ruyslaan „geknokt" voor de voeibaleer van hun straat. Dat belooft wat voor de vol gende wedstrijden, die in de komende drie weken worden gespeeld. De jongens uit de Buffelstraat „de Buffels" die vorig jaar als winnaar uit het strijdperk traden, ztil- len het zwaar te verduren krijgen. De uitverkorenen uit de Gashouderslraat werden In hun eerste wedstrijd .warm aangemoedigd door de meisjes uit de straat. Het hielp: de jongens van de Korte Kade kregen met 30 klop. Het toernooi wordt georga niseerd" door de Wijkraad voor K ral In gen In samenwerking met de voetbalverenigingen NRC, Nestoro en Excelsior, De Excelsior-speler Gerrle den Hartog heeft de aftrap van de eerste wedstrijd verricht LANDAU. Ds Westduitse politie Heeft bekend gemaakt, dat tekenin- wuwu.usmw v«m. ue «.vu»!*- ^en voor de afvuurinrichting van lijk, Shell-groep ta Dm How „«ft medegedeeld, dat het beriuit van de Shell om haar verkoopactivitei ten in Israël te beëindigen, genomen het streven om Israel economisch is door de Britse branche van het te boycotten, onverminderd voort- concern aïe voor de verkoop en het zetten. In een gemeenschappelijke transport brief aan de Londense Times schre- I draagt. stolen uit het kantoor van de Duitse aannemer, die hier een Nike-basis aan het aanleggen is., De tekeningen werden gestolen on danks de aanwezigheid van een de verantwoordelijkheid nachtwaker, die toegaf even geslapen te hebben. PRAAG. Tsjecho-SIowakye heeft maandag 'jij de V.S, geklaagd over een scheading van zijn luchtruim door vier, Amerikaanse militaire vliegtuigen op 27 juli. Volgtns een nota, welke op de Amerik-anse ambassade te Praag werd o 'erhandigd. kwamen de toe stellen uit West-Duitsland. Via het Tsjechisch luchtruim vlogen zij naar Oostenrijks gebied. In de nota wordt er aan herinnerd, dat er vaak over soortgelijke gevallen is geprotesteerd. AABENRAA (Denemarken)- Een Nederlandse auto, bestuurd door de Rotterdamse verpleegster mej. H. Doxie, is gisteravond bij Aabenraa, even over de Duits-Deense grens, door de gladheid van de wegjfcge- (Slipt en tegen een boom gebotst. De verpleegster zelf, haai- in Karls ruhe wonende moeder en haar neef de heer D. Suringa uit Rotterdam/ liepen een hersenschudding en lich tere kwetsuren op. Een broer van de verpleegster, de heer P. Doxte uit Karlsruhe, bleef ongedeerd. DEN -HAAG. Op uitnodiging van het Nederlandse bedrijfsleven brengen de minister van Publieke Werken van Ecuador, de heer Sixto Durén Ballen en de directeur van de Ecuadoriaanse burgerluchtvaart de heer Manuel Correa Arroyo, een bezoek aan ons land. In tegenstelling tot anders luidende berichten gaan de wandelmarsen» die dejeugd-wandelsportvereniging „Jong Leven" in Capelie aan de LTs- sei voor 10 augustus heeft vastge steld, in ieder geval door. De te lopen parcoursen zijn 10, 15 en 25 km. De start is om drie uur van da Kinsbergenstraat. Het startbureau is gevestigd in de Openbare Lagere School West in Capelie aan de IJssel (geopend om twee uur). Voorin schrijvingen tot 1 augustus (laatste post) te richten aan L. Moree, v, Speykstraat 9, A. de Jong, van Speyk- straat 54. mevr. C. Verbaas-Middel- koop. 'sGravenweg 720 (allen te Ca pelie) en W. de Graaf, Schaardyk 224, Rotterdam. De wandelmarsen van .Kinder vreugd" In Ridderkerk, die enkele weken geleden wegens het slechte weer niet konden doorgaan, worden u op 17 augustus gehouden. Zaterdagavond zal te Overschie voor café-rest. Schanswijck aan de Abtsweg -het openingsdefilé gehou den worden van de verenigingen die deelnemen aan het vakantiebe- stedingsprogramma. Alleen geüni formeerde verenigingen nemen deel o.m. 3 muziekkorpsen. Na de ope ning zal er een gymnastiekdemon- stratie plaats vinden op een gras veld nabij* de Baanweg. En 's avonds is er openbaar dansen met mede werking van een amusementsor kest uit Overschie, de Amoquita's o.l.v. de heer Van Dorp. De gym- nasfeiekdemonstratie geschiedt door leden van de Overschiese Turnver eniging en de R.K. Sport Ver» Overschie. Instelling voor maatschap pelijk werk zoekt actief perseen voor het innen van kleine bedragen. Br. no. 6728, bur. v. d. Wad DAN NAAR D. DE BRUIN I Oranjestraat 9 Schiedam - Tel. 85431 Diversen Alles op het gebied van glaz in lood. Aa-Ve Glas-in-Iood- bedrijf. West Frankelandse-' straat 16, telefoon 86289."

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2