Het Balkengat groeit DICHT A.N.W.B. verschafte reeds voor f 80.000 krediet G D Een wielerronde van nationaal formaat Gesprek over opslag atoomprojectielen Couponboekjes voor toeristendie pech in buitenland hebben EEN BRIL Koeriersters ersraee Poppentheater vertoont oude Reinaert de Vos SVV-coinb. bood VFC niet voldoende partij1-2 V er keersaf sluiting voor a van 3 Bijna alle kampioenen komen! Succesopvoering „Colombme" Motor met rijder te water Hond gevonden Lelijke val Inbraak zonder buit Ursus—GTB - AGENDA Record bezoek aan Museum Amerikaanse minister in Nederland Schiedamse sportsnippers Muziekinstrumenten Burgerlijke Stand Uitkomst Gratis repareren Pechrekening Weer zakenman in VS minister van defensie Expositie De Ruyter in Vlissingen ontving 10.000-ste Schrijver lichtte Haagse dame op voor 37.500 Ho Tsji-minh spreekt met Tito S C HIED A M Donderdag 8 augustus 1957 SBS---- *- «a» Dat er. achter de Maasboulevard harögewerkt wordt aan het bouwrijp maken van het terrein, Iaat deze mooie overzichtsfoto duidelijk zien. Waar tot voor kort het wateroppervlak van Het Balkengat nog- vlezig: spiegelde list nu de donkere baggerhrij (rechts op de foto) cn het water Js er al bijna geheel teruggedrongen. In de reeds a«nomritel ijk verbreed de Spuihave» (links) ligt nu een modderzuiger-perser. vlijtig te rom melenom de baggerspecie die met de schuiten vanaf de Wilheïmiha- haven In ccn eindeloze rij wordt aangevoerd vla een lange buis over het1 terrein te verspreiden. De dikké pluim van zwartachtig modderwater 1 die uit die pijp komt ziet men nog geheel rechts op de foto. Midden op de foto bot riijklichaam dat het begin moet worden., van de kade; waaraan eens, hopelijk binnen niet al te lange tijd, de zeilhaven van 1 Schiedam komt te liggen. TIJDENS VAKANTIE-FEESTEN De dertiénde wielerronde van opgenomen voor een spectaculaire Schiedam gaat een grootse gebeur tenis worden. Het bestuur van de r.c. „Schiedam" Is er ïn geslaagd bijna alle kopstukken van de Neder landse amateurwereld te contracte ren voor dit evenement, dat op 21 augustus rond de Plantage wordt verreden. Reeds 78 renners hebben bet 'contract getekend en enkele tientallen zullen voor deze wedstrijd voor onafhahkeltjken en amateurs over 110 Km nog hun bandtekening zetten. O"-'V -C'4 -:-l Het is voor het eerst dat in Schie dam. zulk een sterk rennersveld komt en met "recht mag worden, ver wacht dat- de belangstelling, gróót, zal zijn. Enkele renners willen nog afwachten wat, hun prestaties in de wereldkampioenschappen te België zullen zijn voor zij een beslissing voor Schiedam nemen. Bij deze be horen Gijs' Pauw, Arend van het Hof, Schalk Verhoef en Van Steen- seleti--•;--k.f A In iedergeval verschijnen op -het snelle Schiedamse parcours de felle sprinter Piet .Steenvoorden,- kam pioen van Nederland in 3957. Verder de kampioen van Zuid-Holland Ab van Egmond- De winnaarvan, vorig" jaar'Wil'. Bravenboer is'weer van .de. partij. "Manus Brinkman een match winnaar-van formaat en kampioen', van Rotterdam komt, evenals, Theo Sijthoff. Coming man Jan van Vliet, Ln wie velen een nieuwe Tour de France rijder zien, zal aan de start verschijnen. Ook Jan Buis! Dan is er nog Coen Niesten, die bij de wereldkampioenschappen 1956-' culk .een goede prestatie leverde. Als 'grote verrassing is er .het deel nemen-van Jan Buis, .de Australi sche Nederlander, die onlangs uit Australië is teruggekeerd. Hij was lid van de Olympische ploeg en' werd derde bij de wereldkampioen- icbappen 1956. Een zeer 'sterkrennersvelddus, van deze genoemde namen zullen er teker- worden gehoordbij de we reldkampioenschappen volgende week. Ook de resterende namen Zijn. echter allen van wielrenners van klasse. Er zijn ettelijke rondewin- naars. bij, zodat: Schiedam op het prachtige parcours rond de Plan tage, dat bijzonder snel is vanwege de geringe bochten, een goede strijd tal kunnen zien. Deze wedstrijd wordt verreden voor de hoogste prijsklasse van de KNWU. De - organisatoren hebben voor deze. wielerronde nog. heel wat plannen. Er- komen enkele speciale prijzen naast hetgrote geheel van prjjzenmateriaal. Het bestuur van de r.c. Schiedam heeft veel vertrouwen in haar kandidaat de Italiaan Bruno Callegari, die over een goede' eind sprint beschikt. Dit kan tevens de laatste wedstrijd zijn voor dé Schie damse Italiaan omdat Bruno weer naai- zijn vaderland moet vertrekken wanneer zijn contract met "Wilton-! Feyerioord niet wordt verlengd. Met Cockie Gasteiaaxs is contact start. De nationale en "wereldkam pioene zal het star terspistool hante-.; ren bijdéze wedstrijden." Voor snelle knapen- Op maandag 19 augustus zullen rond da Buys Baïlotsihgel transport en bakfietsenraces worden 'gehou den.' Tot. hu. toe"is de belangstelling bij! de Sclüëdamse jongeren echter gering.. Uit .Rotterdam, waar deze races onder auspiciën van Het Rot-'", terdamsch Parool wél een succes zijn, wordt vpor. deze Schiedamse; wed strijden wel belangstelling getoond. Er. is .hier voor de Schiedamse, kna pen dus een; góede. gelegenheid- om te tonen dat zij in een interstedelij-, ke ontmoeting nog heel watmans zijn op de -fiets. w"'=-->'1 Natuurlijk Is het ïn deze z.g. „sla gers-races" niet verplicht slagers knecht te zijn. een ieder in het bezit van een/ rij wiél\ en vaardige benen kan zich opgeven: bij de';, heren M. v. Dijk,. Galileistraat" 74; ,"W. Nieuw- straten, .Maasdijk 108. of bij P. F. van der Ploeg, Prot Aalbertselaan. 68. De sluitingsterxnijn voorinschrijving.'.is 12 augustus. Voor deze slagers- race zijn heel:wat fraaie-prijzen ba- schikbaar-/gesteld, - Functionarissen van de r.c! „Schiedam'! zullen als deskundigen zitting nemen in de. jury; Vf';!/ MATIGE OEFENWEDSTRIJD SCHIEDAM. VFC heeft van Vlaardingse voorsprong. Wat SW ook probeerde, he* lukte' de Schie dammers niet de hechte. Vlaarding» se defensie te doorboren. Twintig 'minuten in de .tweede i helft -boekte doorzettèr-middenvoor Frans Slavenburg het enige succes! Daarna kregen, de bonderden Schie dammers matig voetbal.te. zien. SW gingop de helft van VFC spelen, maar -de roodgroenen de den": ook! niet meer. Het "slót was een onaantrekkelijk partijtje heen- en-weer-getrap. De heer G. H. uit Schiedam, die met zijn zware motorfiets aan de hand over de Polderkade, aan de rand van de Poldervaart te Kethel liep. verloor de macht over zijn mo tor, met het gevolg dat ér. motorrijder én eigenaar in de vaart vielen. De schade door dit onbedoelde bad was niet groot Bij het kantoor van de Gemeente lijke Reinigingsdienst aan de Bui tenhavenweg is een hondje af te ha len, dat de Iaatste dagen door Ke thel zwierf. Het .is .een bruinharige, jonge reu, geschoren en met een pluimstaart. Het dier draagt een rode halsband met 'n bruin riem pje daaraan bevestigd. Gisteravond tegen elf uur is de 76-jarige mevrouw N. van V.. uit de Veenlantstraat. by de dichtstbijzijn de. oversteekplaats over de..iJK-laan. gestruikeld cn lelyk komen.,herval len. Zij kreeg daarbij een heupfrac tuur. Een arts heeft de eerste -hulp geboden, waarna mevrouw Van' V. naar het Gemeenteziekenhuis is ge bracht. Bij de N.V. Gimantex, aan de Westvest, is in de afgelopen nacht ingebroken. Een met planken dicht gespijkerd raam werd daarvoor opengebroken en een glas-ih-lood' venster ingedrukt.In het kantoor werden een bureau en een kast overhoop' gehaald,' - maar er wordt niets van belang vermist. 1 de tweede oefenwedstrijd tegen SW niet veel profijt gehad. De SVV-combinatie heeft maar matig partij gegeven. De formatie van de roodgroenen was ook niet bijzon der sterk, slechts Jan Offerman, Frans Slavenburg en ln de achter hoede- Joop -Meerwjjk en Clements van Dijk toonden dat zij van klas se waren. Bij SW speelde als links buiten op proef Van Hagen van DHS mee, hy kwam niet tot groot se": .verrichtingen., !-:• Het niet .talrijke publiek heeft met aandacht naar de prestaties van de oud-Schiedammers in het Vlaar dingse team gekeken. Joost van Dijk (ex-SW) als rechtsbuiten en middenvoor Nico Huët (ex-Excel- sicr '20) zwoegden verdienstelijk. In het algemeen voetbalde VFC beter dan de SW-combinatie. De ploeg van de Schiedamse. trainer Coen Poulus (ex-SW—ex-HDVS) speelde energiek en vooral daar door was het voor rust van Vlaar dingse zijde een aantrekkelijke par tij. Toch rammelde het deze avond in beide gelederen, zodat de be sturen van de clubs niet geheel voldaan zullen zijn. -Er. werd dik wijls zeer slecht geplaatst. VFC kreeg voor rust loon naar werken. Rechtsbuiten Van Dijk gaf goed voor aan linksbuiten Bors- boom, -waarna deze ;inkopte, Vyf minuten later maaktelinksbinnen Seen het tweede doelpunt.Hij was naar rechts gezwenkt." en met een hard laag schot vergroottehij. de Ursus en GTB, die beide het ter rein san de .Havendijk -bespelen, voetballen zaterdagmiddag vriend- schappelijk tegen elkaar ter voorbe reiding van het nieuwe' seizoen /Ür- :sus is verplicht- deze wedstrijd -,te winnen omdat Ursus hoger geklas seerd staat dan GTB.: Het zal" heel gemakkelijk anders kunnen uitval len in deze oefenwedstrijd, want GTB. is een zeer sterke: tweede, klas- ser en bovendien heeft. GTB weer enige versterkingen gekregen. Het kan dus zaterdag een aantrekkelijke voetbalmatch worden. Apothekers nachtdienst: apotheek M. M. H. Evers, Lange Haven 81, Bellen bjj ongeval: G.G. en GJi TuinJaac 80. telefoon 69290/. Petitie-alarmnummer: 64660, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: wegens vakantie gesloten tot 10 augustus. BJK. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend Iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedéiyk Museum: Dagelijks ge opend van 10 tot 5 uur: zonda* „V gen van 2 tot. 5 uur. Tentoon stelling .Poppendroom" (km. 1 sept.), bovendien. geopend woensdag- en zaterdagavond van 7 tot 10 uur. - lloofd, 2, 3,30 en 5 uur: havenrond- vaarten, BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur: „Sport staalt spieren". Mono pole, 2, 7 en 9 uur: „The King and four Queens". DIVERSEN Passage, 8 uur: Nationaal Pools Dans-theater. Gisteren Js in het Stedelijk Mu seum te. Schiedam een record geves tigd wat het bezoekers-aantal be treft. Er z^n ni, 950 betalende be zoekers geweest hjj de tentoonstel ling „Poppendroom", terwijl er bo vendien nog 800 kijkers zijn ge weest in het Poppentheater „Colom- bine". Daardoor is het dag-bézoek gekomen op i.750, een aantal dat nog nooit bereikt Is ln de geschie denis van ons Stedelijk Museum. Verder kan geméld worden dat nog deze week de 7.500ste bezoeker van „Poppendroom" wordt ver wacht. „Deconservator/ heeft zich reeds gereed gemaakt met' een ge schenkje dit cijfer niet onopgemerkt voorbij te; laten gaan, In verband met de buitengewone toeloop" op de poppenvoorstellingen op woensdag heeft het museum maatregelen ge nomen .tót een vlottere .verkoop van dè entree-bewijzen. Daarvoor wordt een aparte kassa gevestigd in dfi linkervleugel van het museum. Het is raadzaam, met het kopen van toe gangsbewijzen niet te lang te wach ten, daar de voorstellingen tot dus ver bijna alle uitverkocht waren. Bekeurd Op. de BK-Iaan zijn gisteren door de politie drie bromfietsrijders be keurd wegens te snel rijden. Van een onzer rédacteuren) DEN HAAG. De Amerikaanse minister voor het leger, Wilber.M. Brucker heeft bS zjjn aankomst op het vliegveld Valkenburg verklaard, dat de Amerikaanse regering het in richt van alle betrokken Europese regeringen wil horen over het vor men van voorraden atoomprojec tielen in West Europa. Brucker die een langdurig onderhoud heeft ge had met de Nederlandse minister voor defensie, ir C. Staf, antwoord de op een vraag van ons, dat de opslag van atoomprojectielen in Eu ropa zal worden besproken met al le ministers van defensie. „Wij zul len van onze kant niet pogen onze politiek op te leggen, maar; wij zul len wel bijzonder openhartig zijn ln deze gesprekken", aldus Brucker. Het probleem van opslag van door Amerikaans militair personeel'be waakte voorraden' atoomprojectielen op het gebied van de -Europese NATO-landen is reeds verscheidene maanden in discussie, maar veel re sultaat hebben deze besprekingen tot nu toe niet afgeworpen. In-ver scheidene van de Europese NATO- landen is dit onderwerp politiek sterk omstreden. De Nederlandse re gering heeft enkele maanden gele den duidelijk gemaakt, dat zij er, in principe niet tegen gekant is, maar dat zü Nederland geografisch gezien niet het meest aangewezen gebied acht voor het opslaan van atoomwapens. Naar aanleiding van de vermin dering van de. inspanningen op de fensiegebied in-een aantal NATO- landen, waaronder de V.S. zei Brucker,. dat iedere regering haar GEMEENTE ISCWEDA» GOFFICIEEL NIEUWE-! Afsluiting verlengde U'illem de Zwijgerlaan en Westfrankelandsedijk In verband met de dakwerkzaam heden nabij de nieuwe Spuisluis zijn de Verlengde Willem de Zwij gerlaan en de Westfrankelandsedijk in de omgeving van de samenkomst van deze wegen tijdelijk voor alle verkeer afgesloten. ■5? In het poppentheater „Colombïne" in het Stedelijk Museumhebben gisteravond voor de afwisseling eens. geen marionetten hun verhalen verteld, maar gewóne, op de hand gestoken poppen. Het was ditmaal het poppentheater ..In de vfoede zotscap" van Henk Zoutendijk (die In Schiedam al lang geen onbe kende meer is) dat optrad met de listige avonturen van „Reinaert de Vos". Ook dit theater Is er in geslaagd om een volledig gevulde zaal te trekken tot verheugde verbaring van conservator F- L. A, Janssen die in z*n voorwoord ver telde er niet op gerekend te heb- hen dat het spel met de poppen ook onder de volwassenen zo'n be langstelling zou hebben- Henk Zoutendijk heeft daarop in een wat heel .erg. uitvoerige _toe- spraak'het verschil proberen uit.te De terrelnennood dreigt in Schie dam een slachtoffer te maken. Na ja ren van goede arbeid verkeert de atletiekvereniging van SW nu in een diepteperiode. Er kan niet meer worden getraind en de".enkele oefe ningen worden op .het sportpark van de B.P.M. gehouden. Naarstig zoekt de atletiekcommissie van SVV naar een oplossing. Het bestuur van SW Is van ménirfg dat elke afdeling „selfsupporting" mnet zijn, maar on der deze omstandigheden zullen de atleten zichzelf, niet kunnen reddcn.- Er is zelfs voorgesteld om de.atle- tiekafdeling op te heffen, waardoor Schiedam voorgoed van deze fraaie en zuivere sport verstoken zal. zUn. De atletïekcommïssle houdt echter nog vol en hoopt dat er ergens nog een trainingsgelegenheid kan worden gecreëerd. Vroeger waren de atleten wél te gast bij Wilton Feyenoord, misschien dat nu ook de oplossing kan worden gevonden In het nieuwe sportpark van WF? .Ondanks de teleurstelling van het vórig seizoeu -werkt .GTB weer bard aan de uitbreiding. Er zijn weer nieuwe krachten bijgekomen en- als doelverdediger heeft Rademaker GTB versterkt,. Deze vroegere, keeper van HBSS was. enkele jaren in: hét buitenland.Ook heeft het bestuur van GTB de oprichting van .e«n ju- Diórafdeling ter hand genomen., In het clubblad van Hermes DVS roemt voorzitter A Stouthandei da prestaties van de cricketer H. Stolk, die zich als Schiedammer nationale faam heeft vei-wor\ren. Hij heeft een record btvestigd met een slagpresta tie van 10.000 runs. Dit -totaal ,werd nog door vijf andere, sportlieden be reikt. Geheel Hermes DVS (en Schiedam) vólgtnu met- belangstel ling de verrichtingen van „good old: Manus" of deze in staat zal' zijn nog vierduizend 'runs te slaan in de ko mende jaren en, zo nationaal record houder-te. wordén.' Óp. maandag 2 september hotidkde s.v. en h.v. Schiedam in de kantine, op de Boshoek de jaarvergadering. Belangrijke "punten zijn. de bespre king van de viering!van het vijftig jarig bestaan en het uitreiken van de karripioerisvaantjes aan de A-junio- reh. Tevens gaan de .zwarhvitten af scheid nemen van een oude getrou we. Tweede voorzitterJo P. Spruyt voelt zich wegens gezondheidsrede nen niet meer; in staat zijn functie, voldoende waar. te nemen. Hij zal worden opgevolgd door één der. jon geren; V !-• !•.-•-* Als op 18 augustus de bekercompe- titie begint dan heoft :deze voor de stadgenoten een enigszins ander as pect dan vorig jaar." Toen merendeels zwakke en minder bekende tegen-j standers, die de! Schiedammers prompt uitschakelden. Nvt gerenom meerde tegenstanders. Slechts DHS krijgt het gemakkelijk in de uitwed strijd tegen Dilettant. Excelsior '20. krijgt het moeilijk in!Rockanje..Nog zwaarder wordt de strijd voor SFC, Schiedam en Martinit Alle. drie spe len' /tegen sterke Rotterdammers. Schiedam thuis tegen Coal; Martinit- "uit; tegen Neptunus en voox hét; eerst spelen de pas gepromoveerden 'uit' de - afdelingen ook mee.waardoor SFC uit gaat naar Overmaas. leggen, tussen de poppenkast voor de kinderen en voor de volwasse nen,' waarbij hij ook nog ev€a mo raliserend de vanger opstak en 'het publiek voorhield dat men bij het bekijken van een poppenspel het best kon gebeuren dat men dan eens in een spiegel keek. 'Hetgeen bij" het verhaal van „Reinaert de Vos" zeker wel het geval is, daar immers in'dit beroem de middel-Néderiandse verhaal, de menselijke gebreken in de.dier-fi- guren. worden verzinnebeeld. Zou tendijk heeft van de vertolking van. het oude' verhaal werkelijk iets zeer kunstzinnigs weten-.te. ma ken, .waarbij hij gebruik maakte van zijn prachtig gesneden, dieren- poppen. -. v. Twee jaar geleden ris dit zelfde verhaal ook op het Plantage-po dium door personen ten tonele ge bracht. ook een zeer artistieke uit voering toen, maar de poppenkast biedt uiteraard in het kleinere vlak veel minder mogelijkheden tot uit beelding, welk gebrek Zoutendijk echter'meesterlijk opving, door veel aan de verbeelding van - de toe-, schouweróver te laten en. alles slechts te suggereren.; V Henk Zoutendijk heeft dan ook wel succes weten te boeken, welk succes mogelijk nóg overtroffen werd tijdens deuitvoerihgeh. over dag voor de kinderen, die het reeds eerder vertoonde sprookje van „De gestolen toverdrank"! te geniéten kregen. Was de aandacht, van! de ouderen 's avond meer stilzwijgend, bij ,de kinderenkwamdit tot uit drukking in een uitbundig meele ven met de avondturen van .de lepe Jóóst, de. tovenaars-leerlingen, die de,dief van de drank weten te achterhalen. !-' (Advertentie LM.) GEBOREN: Albert D.. z. -v. -P, j. Mulder en A. C. de Bruin; Erik, z. v. A,; J. Schipper - én G.. Postmus; Andries„.Z„: v., H. .Schrooten en A. A. van deri/VIiési Anna. :M.,d.: v.A. Koning en A. M. van der .'Hoeven:! Cornelis, d. v. J. G. Niks en A. 'G. Sulsters. De Weetfrankenlandsedyk, als mede het verlengde ran de Wil lem de Zwügerlaan, dat door het Volkspark loopt, zal met ingang van morgen geheel voor het ver keer naar de Havendijk en de Ha venstraat worden afgesloten, ook voor de voetgangers. Dit is nodig, omdat het zand- lichaam gestort moet worden van de Grotedijk, die van de nieuwe thans bijna voltooide spuisluis zal lopen naar de WestfrankenJartdse- dijk ter hoogte van het hoofdter rein van SVV. Aan dé rand van. het Volkspark zijn reeds een aan tal in de weg staande bomen ge veld. Het bijterrein van SVV is nu definitief verloren, daar de dijk over het- veld zal lopen. Voor de aanleg van de dijk wordt gebruik gemaakt van zwaar materiaal, graaf machines en 'bulldozers, zodat het ongewenst is dat voetgangers die van de Westfrankenlandsedijk naar de Havendijk willen, zich óp het terrein bevmden. Over deze dijk zal een grote verbindingsweg lopen, maar de aan leg daarvan zal niet direct volgen op het storten van het dijklichaam- Is de dijk er, dan kan het terrein ten zuiden daarvan afgegraven worden, zodat er dan van de oude spuisluis niets meer te zien zal zijn. Een groot aantal Nederlandse loeristen, dat in het buitenland ln finan ciële moeilijkheden kwam door onverwachte reparatierekeningen Voor auto's of motoren,ris reeds geholpen door de kredietbrieven. Sinds de In voering van deze regeling, nu ongeveor een half jaar geleden, heeft de ANWB in samenwerking met de buitenlandse toeristenbonden ruim tachtig duizend gulden betaald aan garages, advocaten en ziekenhuizen. De bedra gen, die de ANWB op die manier heeft voorgeschoten variëren van enkele tientallen guldens tot soms het maximum van de kredietbrief: vijf honderd gulden. - >- Het systeem van de internationa le kredietbrieven werkt zeer een. voudig. Iedere Nederlandse toerist, die in een voertuig over de grenzen trekt, kan een couponboekje krijgen, waarmee hij garagerekeningen, zie kenhuis. en dokterskosten en soms het honorarium van een advocaat kan betalen. Bij zjjn thuiskomst kan de onfortuinlijke Nederlander het schadebedrag aan de toeristenbond terugbetalen:. "i j-:- Het voordeel van deze regeling is, dat niemand boven het vakantie budget een groot bedrag hoeft mee te nemen voor de. somshoge repa ratiekosten en bovendien geeft deze regeling een garantie: de rekeningen van garages worden gecontroleerd en dat is een bescherming van de soms onwetende toerist tegen mala fide geragehouders. De h igenaar, die ln Milaan een vsrkeeroODgeluk had. het geval, kostte ongeveer tweehonderd gulden, hoefde zijn vakantieplannen niet te .wijzigen wegens gebrek aan geld. Met een coupon uit zijn kredietboek- je betaalde hij de rekening. .Dit deed ookde man uit Leiden, die op de terugweg van Oostenrijk bijKeulen een klapband kreeg. .Met de. enkele marken, die hij voor de doorreis bij zich had, kwam hij niet ver sn ook - voor hem was de kredietbrief een uitkomst. De scooterrijder, die! in Zwitserland een fikse ziekenhuisre- kening kreeg voor transport en een dag verblijf ter observatie, hoefde rijn vakantie voor die valpartij niet te bekorten. De rekening -eon hij na z'n vakantie in Den Haag betalen. In één dag kreeg de ANWB voor byna duizend gulden rekeningen van buitenlandse, toeristenbonden; een bewijs dat de Nederlanders m het buitenland onfortuinlijk kunnen zijn. Ze kunnen zelfs de couponboekjes verliezen, zodat het de oneerlijke vinders mogelijk wordt hun voer tuigen gratis te laten repareren. Daarvoor wordt nu een oplossing ge zocht In de herfst van dit jaar gaat de ANWB dit risico op zich nemen. Het verlies van een couponboekje wordt bij de politie in de verschil lende landen aangegeven en de vin ders rullen dan zeker snel tegen de lamp lopen. In Nederland hebben buitenlan ders, die coupon-pechboekjes van hun toeristenbonden ontvangen, tot dusver - voor twintigduizend- gulden krediet opgenomen. Dit bedrag i* veel lager dan de Nederlandse pech rekening in het buitenland. Een op merkelijk verschijnsel, dat waar schijnlijk zijn oorzaak vindt in het feit, dat de wegenwacht in ons land klein- reparaties verricht. Het vorig jaar gaf de wegenwacht 4500 keer assistentie aan buitenlanders. De kredietregeling blijkt ds ver wachtingen van de ANWB te over treffen. Men schatte aanvankelijk dat 50 van de leden er gebruik van zou maken. _Nu de regeling in een half jaar tijds haar praktisch nut heeft bewezen, rijdt ruim 80 met het kredietboekje over de grens. eigen souvereine verantwoordelijk heid heeft maar dat de samenwer king in NATO-verband gericht is op het behoud van de veiligheid en dat het een verkeerde instelling zou. zijn tot uitgangspunt te nemen, hoe weinig men kon doen Wat ons richtsnoer moet blijvends dé vraag, hoeveel we ons kunnen permitteren. Voor hü naar Nederland kwam heeft de 62-jarige minister bezoe ken gebracht aan Engeland, Frank rijk- en Duitsland. Hij heeft echter zijn aandacht vooral geconcentreerd, op. het rin Duitsland gelegerde 7de Amerikaanse leger en op de Ame rikaanse militaire organisatie, die zich van de Golf van Biskaye uit- strekt tot aan hét ijzeren gordijn. Brucker zei geconstateerd te hebben dat niettegenstaande reorganisaties welke met. zekere vermindering van mankracht gepaard gingen,, de Ame- rikaanse troepen in Europa in ge vechtskracht vooruit zijn gegaan. WASHINGTON, President Elsenhower heeft woensdag op zijn persconferentie gezegd, de benoe ming van Nell McElroy, president van een zeepmaatschappy, tot op volger van de minister van Defensie, Charles Wilson, ernstig te overwe gen. Eisenhower liet doorschemeren, dat Wilson spoedig zijn functie zal neer leggen. De huidige minister van De fensie heeft woensdag zijn ontslag aanvrage ingediend. De Senaat moet de benoeming van McElroy nog goedke'„en- Eisenhowers perschef, Hagerty, deelde woensdagavond mede. dat Wilson McElroy deze maand zal in werken. VLISSINGEN De De P-jyter-ten- toonstelling die op 3 juli werd ge opend noteerde woensdagmiddag de tienduizendste bezoeker, zodat de organisatoren verwachten het aan tal bezoekers dat de tentoonstelling in Amsterdam bezocht (24.767) te kunnen overtreffen. De tienduizendste bezoeker was de elfjarige Ad van den Broek uit Eindhoven. Ad, die van plan is aan de Zee vaartschool in Vlissingen te gaan studeren, ontving uit handen van de burgemeester het gedenkboek over de Ruyter ..Bestevaer MichieP', ge schreven door P. van der Leeden. DEN HAAG. De 38-jarige schrijver A. L. S„ die. zoals hy heeft bekend, oplichtingen en ver duisteringen heeft gepleegd voor ongeveer f 50.000 "heeft voor het ge rechtshof terechtgestaan. De man had met allerlei verzinsels over acties in Indonesië een Haagse dame voor minstens ƒ37.500 opge licht Verder had S enige kleine oplichtingen gepleegd. De procureur-generaal, die zei dat S, langzamerhand een beroepsop lichter was geworden, meende dat de door de rechtbank opgelegde straf een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaarde lijk wel juist was. Hij vroeg het hof de schrijver een gevangenisstraf van één jaar, waarvan drie maanden voorwaardelijk, met aftrek van zeven maanden voorarrest opte leggen. Het hof zal op 14 augustus arrest wijzen. BELGRADO. Op een eiland in de Adriatische Zee nabij Brionl zijn gisteren politieke besprekingen be gonnen tussen president Tito van Joegoslavië en Ho Tsji-minh. presi dent van communistisch Noord-Viet- nam. Vervolgens werd ter ere van Ho Tsji-minh een lunch aange boden die bijgewoond werd door vice-presidenten Kardelj en Ranko- vie, minister van Buitenlandse Za ken Popovic en andere Joegoslavi sche functionarissen. Uit een exploitvan my, deurwaarder d.d. 7 augustus 1957, blijkt, dat ten verzoeke van Arendje Vader, wonen de te Vlaardihgen, is opge roepen, ADRIAAN VADER,, varensman, wonende iti Amerika, wiens woon- of verblijfplaats onbekendis, om te verschijnen dinsdag 13 augustus 3957 des voor middags 10 uur voor de E.A. héér kantonrechter te Schie dam in het kantongerechts gebouw aan de .Lange Ha ven 65 te Schiedam/ten ein de te worden gehoord op een. verzoek tot tussenkomst hu welijk van Arendje Vader met George Mattheus Zweek- horst, wonende te Vlaardin- gen. Deurwaarder G. L. SPENKELINK D. DE BRUIN Oranjestraat 9 TeL 68431 Fotografie Ontwikkelen van rollilms, des morgens gebracht, des avonds klaar. K. v. Vuur en. Hoogstraat 106, Schiedam. Tc Scoop oemgofc. Televisie-tafels 59.50, draaibaar. Verschillende mo dellen. Komt zien bij Plate. Grote Markt 1921, Schie dam. Mveraot Solide scboolvulpannen, reeds vanaf 3.95 met gou den pen. Eén jaar garantie bij kantoorboekhandel Mo dern, Boerhavelaan 124, Schiedam. Een uitgebreide leesbiblio theek, steeds voorzien vaa nieuwe uitgaven. Geen in- schrijf geld. Leesbibliotheek- Kantoorboekhandel Modem, Boerhavelaan 124. tel. 68415, Schiedam. Alles voor de school: Agen da's - schriften - linialen - kleurpotloden (div. merken) - school etui's - passers - pas serdozen enz. enz. by kan toorboekhandel Modem, Boerhavelaan 354» Schiedaai

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2