Oi/€f?A Beurs afgekeurd voor alle competitie-wedstrijden! -kanttekeningen Schandaalverhalen worden opgelezen EEN BRIL Hellende vloer oorzaak van de moeilijkheden 10.000 bij Poppendrbom gisteravond „Vrijbank" in Slachthuis Jacq. Bekkers in de en Ria Koens Kerk Klap voor de tafeltènnis-sport Gerononder •nieuwe „Clubhuis"-kamp is 'n succes Oplichter aan ïschiebh» Bij laatste optreden echtpaar Vermeire Inbraak in volks tuinhuis ja Van vrachtauto gevallen Vettige vondst Burgerlijke stand Klimmers STRAAT OPEN Bloemendag ROMANTIEK IN RECHTSZAAL IN VS.: Stijgende vraag naar Confidential Amerikanen op weg naar China Zes Nederlanders(?) in Canada bij instorting gedood SCHIEDAM Spt^C£>tfiek '^ÉS De krant die men altijd leest Donderdag 15 augustus 1957 "3 Voor de Schiedamse tafeltennissers Is de klap gevallen: de Korenbeurs itt afgekeurd" voor" alle competitie-wedstrijden, fic vloer ïn bet gebouw helt te veel. Dit Is officieel medegedeeld door de Ned. Tafeltennis Bond ain de Schiedamse clubs. Het Is een zware slag die liard aankomt. Wat rtü? Waar moeten de tafeltennissers nu hun competitiestrijd uitspelen? Er is zo'een-twee-drie geen oplossing te vinden voor dit probleem, een pro bleem dat overigens wel dringt daar in oktober immens de competities weer., beginnen. Toen de eerste ploeg van -Naad kampioen werdin de eerste klasse en wedstrijden moest spelen, ook In Schiedam, voor een plaats in de overgangsklasse (welke plaats overi gens veroverd is) heeft de technische commissie van de NTTB met afschuw naar de hellende vloer .in de Koren beurs gekeken en het hoofd geschud dat dat niet kon. Noad was er dus op voorbereid dat er zaal-moeilijkhe den zouden komen voor de over- gangsrkiasse spelers. Maar de technische commissie heeft een nader onderzoek ingesteld, met het toch niet verwachte gevolg dat de zaal voor alle competitie-wedstrij den 'afgekeurd is. Tenzij de vloer weer recht wordt getrokken. Hier zit een grote moeilijkheid. Wie draagt de kosten? De zes tafeltennis verenigingen'die in het Beursgebouw spelen zullen de hoge kosten aan de verbetering verbonden niet kunnen dragen èn het is zeer de vraag dat de gemeente het wil doen. En in deze tijd van bestedingsbeperking hoeft er helemaal niet aan gedacht te worden. De geref, reciteer-vereniging „Ge ron" maakt bekend dat met ingang van heden de spelleidmg van het gezelschap is opgedragen aan de heer Theo Kling. Deze is assistent- regisseur verbonden aan het Rot terdams Toneel, dus wel een des kundige in het toneelvak. Nu is „Geron". een van-de besté ■toneelverenigingen (als we het zo, mogen zeggen.)-- van: Schiedam en in de afgelopen toneelwedstrijd werd de vierde prijs veroverd, waarbij dan aangetekend dat de keuze van het stuk 'niet gelukkig was en het spel onder het gewone peil bleef. Met een beroepsman als regisseur zal het peil zekér aan kracht win nen. .-.V-K.'--.r- Men kan zich van, een-eventuele vooruitgang spoedig -Overtuigen, want op 23 november wórdt de pre mière 'gegeven van. het nieuwe re pertoirestuk „Ze kregen wat ze "wil den", een; blijspel vanLouis. D'AI- tori, uit het Engels vertaald en be werkt door A. Defresne:-Een repri se op vrijdag 29 november. - „Regen en -wind kan ons niet-de ren", zo wordt gezegd in het. ver slag van het zomerkamp van het clubhuis :St, Joris Doele, dat van uit het landgoed „Groot Spri-'i'Vbij Putten in Schiedam is'.o*- =n. De stemming- is opperbe 'e jeugd, die zich namen heu. ge meten als „Dehne-appel", .v'üen dwergje", enz., amuseert zit. -.ast mét speurtochten, vlaggeroof en. zwerftochten in bos en hei. Woensdagavond ia èr nog 'een groot kampvuur gehouden, waarbij dé jongens en meisjes zelf een pro gramma ten.' beste hebben gegeven. Maar vrijdagavond is het uit met de pret. Dan komt; tussen 6.00 en 6.30 uur de bus met de jonge kam peerders weer .aan op het Doele- plein en dan blijven, nog slechts de .herinneringen aan een leuke tijd óver. De rest van. de maand augustus blijft het clubhuis dicht, om in sep tember de deuren weer wijd te openen voor. de Schiedamse jeugd. Nu is het wel zo dat het verbod alleen geldt voor - wedstrijden, zódat er voor het oefenen npg wel, degelijk 'gebruik gemaakt; kan'worden van. de Beurs..Maar hetjis,voor de clubs on aantrekkelijk om hier te oefehen en ergens anders wedstrijden te spelen. Dat komt te duur -uit. - j Het aanwenden' van 'een feestzaal voorspeelterrein is ook niet goed koop en zal bovendien in de winter, wanneer déze zalen avond aan avond uitgeboekt zijn niet makkelijk val-' len. Neen,de tafeltenissers zitten: echt wei -in de knoop en 'n oplossing, is nog niet gevonden.: Bloei-periode Toen énkele jaren geleden de Ko renbeurs ter beschikking werd .ge steld voor hét beoefenen van de in- door-sporlen, in de eerste plaats ta feltennis en verder cricket en 'n èn- keLe maal honkbal, hebben de Schie damse clubs gejuicht,.En.later weer, toen bleek dat het met de inrichting van een Gedistilleerd Museum in de Beurs niet zo'n vaart liep. De tafeltennis-sport heeft- er wèl bij gevaren. Nog nooit heeft de sport •zo gebloeid in onze stad en nog nooit is het spelpeil zo hoog geweest. Dit- blijkt .uit bet-feit, dat voor het eerst, Schiedammers in de overgangs-kias- se spelen, terwijl er bovendien twee, clubs in de eerste klas zijn inge deeld. Het ziet er nu wel naar uit dat het wedstrijd-verbod een eind zal maken aan een schone illusie. Tenzü er een oplossing gevonden kan worden. Het geen we maar hopen. De heer M., winkelier inleder waren aan het DroersVeld,deed aangifte, dat hij door een hem on bekend persoon is opgelicht voor een aantal aktentassen, portefeuil les en andere lederwaren. De Schie damse .politie wist echter direct met wie zij te maken. had. "Want zwerft door heel Nederland een jarige man rond. die er-zich in ge specialiseerd heeftom handelaren in lederwaren op te lichtenHet signalement van de winkelier M. klopt bovendien met de gegevens van de politie. Deze man, die. mo menteel dus in Schiedam, en- omge ving opereert, is nog niet gepakt. Men zijgewaarschuwd. GEMEENTEi (OFFICIEEL NIEUWS) Tijdelijke afsluiting Vesterha ve nbrug In verband met onderhoudswer ken. zal de Westerhavenbrug (Stad houderslaan—Rceenburgsestraat) in de nachten van 15 op 16, 16 op 17, 19 op 20 en 20 op 21 augustus a.s. van 0,30—6 uur v.m. voor het ver keer zijn afgesloten. DIEFSTALLEN ;De jongeman Dirk van de.' P. deed .aangifte, dat de lederen.'tas met- levensmiddelen, die hij bij het winkelen in een warenhuis te Schie dam even op de grond had neer gezet, is gestolen. Van de heer T. V. is de brom fiets gestolen, -die" hy, niet óp slot, voor zijn woning aan het Boerhaa- veplein had neergezet Een beeld van de tafeltennis- drukte jn het Beursgebouw. Zal dit tot 't verleden behoren? (Advorten&e £J4.) 67949 Muziekschool De tienduizendste bezoeker van i tentoonstelling „Poppendroom" werd woensdagavond op bijzondere wijze verwelkomd. Bjj de aanvang van de voorstelling van *t poppen theater Colombine heeft de con servator van het Stedelijk Museum, de heer P. Janssen, deze tiendui zendste bezoeker, de heer F. van der Berg uit Botterdam, met een kort woord gehuldigd. De heer Van der Berg werd tevens verrast met een fraaie pop. De* geheel ge vulde geïmproviseer de schouwburgzaal in het Stedelijk Museurn werd daarna enigszins te leurgesteld, omdat de aangekondig de poppen-opera van Karl Orff» 'n Amerikaanse Duitser, niet kon wor den opgevoerd. Don en Ly Vermei re hebben nog geen vergunning ge kregen om dit stuk van een: leven de componist in Nederland te ver tonen. Het publiek was de teleur- KOOPJE VOOR DE HUISVROUWEN: Gisteren hebben de Schiedamse huisvrouwen, althans zü dié er kien op zijn, een „koopje" kunnen halen. In vlees. Want. in het Openbaar Slachthuis te Schiedam is weer eens een -„vrij bank" gehouden. Dat wil dan zeggen dat bij zo'n gelegen heid vlees wordt verkocht dat door de Keuringsdienst voor Vlees onder bepaalde voorwaarde» wordt vrij gegeven voor de verkoop en dan wel in kléinere hoeveelheden dan gewoonlijk aan. de slagers worden geleverd. De voorwaarde dan - is dat de distributie op zodanige wjjze geschiedt d=»t, het vlees snel gecon sumeerd kan wordfen, Het vlees d,:n is afkomstig van noodslachtingen, of uit een andere bron, maar', steeds is het zo dat het niet te lang meer. bewaard kan worden, en dus niet geschikt voor distributie via de slagerswinkels. De prijs ligt dan ook aanzienlijk, lager dan normaal en dat is voor de op koopjes beluste huisvrouw eén zeer aantrekkelijke omstandigheid. Vandaar dat voor zo'n „vrijbank" steeds grote belangstelling bestaat, ook al doen deze gelegenheden, zich altijd onverwacht voor. Men weet in het slachthuis immers nooit lang van te voren wanneer er weer vlees aanwezig is dat op die wijze ver kocht moet worden.Uitdrukkelijk moet er wel bij gezegd worden dat het geen „afgekeurd" of „slecht" vlees is, daarvoor is de controle van de keuringsdienst (gelukkig) te streng, .-. Gok gisteren was de opkomst van de dames (met enkele wat on zeker kijkende heren er tussen) weer groot. De verkoop begon om twee uur, maar om half tien zat de eerste .kooplustige al voor de deur en toen de verkoop begon, stond er een lange rij. Dat er tus sen de afgunstige blikken op de dames, die met gróte pakken in de tassen wegslopen, de nodige, con fidenties werden gedaan over de wijze waarop het vlees opgediend grote belangstelling* en. liet "jeugdige zal worden, spreekt wel haast van publiek toonde zich zeer ingeno- zelfmen met het gebodene. stelling gauw vergeten, want op sublieme wijze heeft het echtpaar een sprookje uit India vertoond. Daarvoor hebben zij de poppen ge bruikt, die zij voor de tentoonstel ling beschikbaar hadden gesteld,- „Een'' dronk uit het hemelse blauw" is 'een verhaal ;van Henri Borel naar een oud gegeven, dat door de marionettenspelers vrij werd geïnterpretéefd. Een koning richt zich in dit antieke Oosterse verhaal ten gronde. Hij wordt ver leidt door een demon, leeft, als een vrolijke prins en zijn vrouw in het Nirwana smeekt de goden Of zij hem mag redden. Dit blijkt het noodlottige einde te zijn. Op be kwame wijze hebben de Vermeire's de sfeer van dit stuk kunnen weer geven. Verrassend was de metamor- foze van de prins. De begeleidende muziek op de geluidsband met veel elektronische -effecten samen gesteld paste volkomen bij het grillige karakter van. ditverhaal van een mens, die zich niet de baas is. Het publiek dankte met een har telijk applaus na de vertoning van dit drama. Op veler verzoek werd tenslotte nogmaals vertoond de musical „Ca- pricio", het komische dansspel van de koning, die zo graag een kermis wilde hebben. Dit was helaas het laatste optre den van Don er) Ly Vermeire in Schiedam, dat, getuige de grote be langstelling, zeker in de smaak is gevallen. Met drie voorstellingen voor de kinderen van het sprookje „De kleine waternimf" hebben de ar tiesten eveneens op goede wijze af scheid genomen. Er was woensdag Het programma, datJacg. P. Bekkers voor 2ijn orgelbespeling, in de Grote Kerk woensdagavond had samengesteld, werd- enige malen af gewisseld met vocale werken, uitge voerd door de alt Ria Koens. Hét "optreden van ,deze zangeres liet over het geheel genomen- zeker geen onverdienstelijke indrukken na. Haar stem bezit verschillende goede eigenschappen. Dé intonatie is cor rect, en technisch -klinkt haar stem, zo goed als steeds verzorgd, 'én dit viel zoveel temeer te waarderen, daar de akoestiek van het kerkge bouw. in het algemeen eén nogal zware nagalm heeft. Bovendien weet Ria Koens haar stem ook wel glans te verlenen, ofschoon de hoge en lage tonen in dit opzicht nog wel om meer ontwikkeling vragen. Ook moet zij zich nogvocaal een grotere expressie eigen maken, want haar zang wórdt nu nog veelal door éeh zekere monotonie overschaduwd. Al met al heeft zij echter een tweetal aria's van HaendeL de „Gellert-lie- deren" van Beethoven en Schuberts „Fax Vobisciun" en „lm Abendroth" een artistiek sympathieke vertolking weten te geven, een vertolking die bovendien niet 'zonder beloften voor de toekomst was. Bekkers deed zich ook deze avond van zijn goede zijde kennen. Wel had men de snelle delen van het concert in F. van Haende! met meer vaart willen horen uitvoeren, maar overigens speelde hij dit werk even als de twee stukken va Buxtehude en de charmant klinkende: Air en Gtga van Loeiliet technisch en mu zikaal op een wijze, die gehoord mocht - worden. Met een improvisatie over Gezang 199. die veel zin verried voor' een levendige harmonisatie en muzikale uitbeelding, heeft Bekkers dit con cert uitstekend besloten. H. VAN BORN, Apothekers nachtdienst: apotheek Van Westendorp, Singel 81. Bellen hg ongeval: G.G; en GD Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Geopend iedere werkdag (be halve maandag) van 9.30, tot 4-30 uur en iedere avond (be halve woensdags en zaterdags) van 7 tot 860 uur. Zondags ge- sloten.: R-K. Leeszaal eu Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donder dag en zaterdag) van 7 tot 8.50 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: Dagelijks ge. opend van 10 tot 5 uur: zonda gen van 2 tot 5. uur. Tentoon stelling „Poppendroom". (km. I sept.) bovendien geopend woensdag- en zaterdagavond van 7 tot 10 uur. BIOSCOPEN Passage, alleen2 uur:„Carnaval .in Wien". Monopole, 2,- 7, *9 uur: „De zeven bandieten van. Silver-Springs". Passage, 8 uur: Cabaret-Zomer- cocktail, In. het tuinhuisje van de heer L. de J. in het volkstuinderscomplex Klein Babberspolder hebben enkele personen, mogelijk baldadige jon gens, ingebroken. Zij zijn. door een klein raampje binnengekomen" én hebben in het huisje de boel over hoop gehaald; onder andere zijn de tuinstoelen vernield. Verder wor den cr een. paar messen en een busje poederkoffie vermist. Wim van A uit de Buys Ballot singel, 10 jaar oud. klom gistermid dag om half zes tegen een vracht auto op, die bü hem in straat stond. De. zijklep .van de laadbak sloeg echter' ópen' èn'TVim Viel van anderhalve meter hoogte niet bet hoofd op straat. Hij kreeg een her senschudding en moest in de Dr. Noletstichting worden opgenomen. De politie heeft een merkwaar dige vondst gedaan, n.L 42 pakjes bak- en braadvet, die onbeheerd zijn aangetroffen. Wie is de eige naar? Hij gelieve zich te vervoegen op het hoofdbureau van politie. GEBOREN: Maria C„ d. van J. T. G. Mossou en W. Legerstee; Her- mina C., d, van W. v. d. Geer en A. J. de Jonge; Johannes H. A„ z. van J. H. A. Heetkamp en W. M. Volk; Josephus F., z. van. F. J. Heijr koop en W. van Rutten; Hendrik je P„ d. van H. Kroos en P. Mole naar; Gerardus H., z. van G. H. Schell en J. M. J; Ham; Astrid, d. van J. Hoogendoorn en F. Snijders; Styn-ke L„ d. van J.. de Boer en F. J. Altena. OVERLEDEN: L C. Reedijk, 69 jaar; W. Liefhebber, 63 jaar, vr; v. W". van Dijk; J, C. v. d. Meer, 62 jaar; C. van Baaien, 84 jaar, wed. van G. van Dijk, Het vriendelijke zonnetje dat gis teren, zo héél onverwacht nog door de wolken kwam kijken en Schiedam in een gulden schijn hulde, heeft in spirerend gewerkt op uw verslagge ver, Schiekanter, en hem zelfs kun nen overhalen tot een lange wande ling door ons aller Schiedam. Een stad, die kennelijk onder de invloed verkeert van de vakantie want het is er zo stil, zo rustig. De stadgenoten zijn óf met vakantie en dan zie je ze dns niét, óf ze zijn pas terug van va kantie en dan zjjit zt nog bezig om zich wat knorrig in te spannen In het gareel van het dagelijks leven, dus ook weinig geïnteresseerd, óf ze zijn op het punt met vakantfe te gaan. Die 7-Un met hun gedachten In Italië (bij de zónt), in Zwitserland of OLsterwijk of gewoon by hun volkstuintje. Maar bok zij zjjn nérgens, geestelijk al thans. Daarom is het rustig in Schiedam. Er gebeurt ook niks hier, zegt men dan. Toch heeft Schiekanter op z'n lange tocht zoveel gezien, dat h£j. blijkbaaropgewekt door het boven omschreven zonnetje, zich gedrongen voelt om iets te vertellen van het geziene. Kanttekeningen op 't Schie damse leven dus. Schiekanttekenïh- gen, Schiekanter hoopt dan verder dat de inspirerende zon ook verder zal blijven schijnen, opdat hij vaker ïn dit blad «ijn Schiekanttekenlngen kan plaatsen. Daar gaat'ie dan!. Wel eens gemotoriseerd alpinisme gezien? Neen? Daarvoor moet u in Schiedam zjjn! En wel bij de aanleg van de nieuwe dijk langs de Wilhel- roinahaven. Daar wordt -de oude Spuïsluis (vele oud-Schiedammers zeggen hardnekkig n i e u w e Spuï sluis, want zij hebben zo'n vijftig jaar terug 'n nóg oudere Spuisluis gekend) ondergewerkt Het, metsel werk is al verwijderd en een. aantal nog mooie gave heipalen omhoog ge haald. Nu moet er zand over. Maar voorlopig is er op die plek riog 'n diepe put van zo'n vijf meter met steile wanden, waar de jongens in de buurt „klip-geitje" spelen (het lijkt er althans op). Op de bodem gromt een tractor-met-reuzen-sehep om het zand te verdelen dat door grote vrachtwagens er van boven in gestort wordt. Om de vrachtauto's gaat het nu. De bestuurders rijden de wagens niet tot aan de rand van de diepe put, om daar het zand te lossen met bakken tegelijk, neen, zij rijden gewoon over de rand. De achterwielen zak ken een metér of wat en de wagen blijft ergens aanhangen.'In die.grie zelig schuine stand wordt de bak pas gekiept. Dan wordt de motor aangeslagen en grommend trekt de wagen op te gen de rulle zaïidhelling. „Dat halen ze nooit", dacht Schiekanter.' Maar verdraaid, laat ze het toch wèl halen! Keer op keer opnieuw!'Het is'een spannendgezichten zelfs'de „klip geit-jongens" staan vol bewondering, stil tegen him steile wand. Dit nu vindt Schiekanter een machtig staal tje van „gemotoriseerd alpinisme" en 'n mooi staaltje van rij-bekwaam- heidl. Zomertijd straten-opbreek-tydl Dat kan niet missen. Zo nemeii de gemeentelijke stratenmakers, momen teel de Juüanalaan (aan het eind, bij het tankstation) onderhanden. Het „diepte-werk" aan gas. "en waterbui zen en kabels geschiedt en nog deze week gaat de hele straat „open". Tot aan dé Bosboomlaan toe. Geen kip (nou ja.' die misschien wel) kan er dan meer door. Omrijden zal het wor den. Gebr&ikers van die weg, bv. de werkers bij Wilton mogen er wel aan denken. Wanneer, het klaar-is? Tja, wie zal het zeggen! Afwisselende baan lijkt mé dat: stratenmaker bij de gemeente. Niet dat het maken van de ene straat verschilt van dat van 'n andere, maar je weet *s morgens nooit met zekerheid te 2eggen waar je des middags de stijve knieën na gedane dagtaak zult strekken. Je begint hier en dan komt er 'n spoed-kar- weïtje ergens anders en hup, weg zijn de stratenmakers, 'n Half-affe straat het bewijs dat zé er toch ge weest zijn. 't Zit 'm, zo hebben ze Schiekanter uitgelegd, aan het tekort aan straten makers en het teveel aan defecte straten. En aam nieuwe straten. Denk maar aan Nieuwland, waar nog ki lometers straat gelegd of herlegd moet worden. Vindt u het ook zo plezierig cm door het tot recreatieoord verheven volkstuinders-complex aan de Pol dervaart te lopen? Ik "zou zeggen van wei, gezien de menigte wandelaars daar op zaterdagen en zondagen. Hefe is er dan ook prettig, niet in 't mmss door de vele bloemen die er. in volla bloei staan. Zomaar tussen de kool ett de bonenstaken. Ze staan er in mas sa's te geuren en te kleuren. Het bestuur van de volkstuinders- vereniging „Klein Babberspolder' heeft er kennelijk ook'naar gekeken en oók naar'de kalender waarop staat dat zaterdag 14 september Bloemen dag is. de dag dat zieken in de kli nieken en de ouden van dagen be dacht worden met een ruikertje. Dat gebeurt elk jaar, mar ditmaal zyn er zoveel bloemen dat het bestuur het plannetje heeft om die'bloemen ook verder rond te brengen, bv," naar mensen die ziek thuis liggen en wei nig van het zomerse weer merken. Het is 'n mooi plan, om anderen ta later» delen in de vreugde van het be zit van bloemen. Het is echter met zeker dat het lukt. Er: zit nogal wat administratie aan vast, ziet u. Hebt u gisteren die „maileoach" ook gezien? Een statig, ouderwets geval met een alleraardigste, jongedame ea Ti grijze heer in de romantische maar onpraktische klederdracht van de vo rige eeuw er boven op. Ze trokken stilletjes door de straten van "Schie dam. Het paar groette minzaam naar alle kanten, maar het kan ook zijn dat zij hun (grote) hoeden, graag in de hand hielden bij 't straffe windje- Niemand snapte wat het was/ ds huismoeders, dienaar buiten kwamen snellen;niet en de jeugd, in grote schare achter de wagen aangetrokken evenmin. Alleen 'n klein meisje wist 't, „Het zijn de koning en de koningin, dia gaan trouwen," vond ze. „Is het niet» meneer?". Schiekanter dacht het ook en zo is het bij een vorsteuhu'weiijk gebleven- Voor de prozaïsche ouderen is da erklaring: een reclame (wat voor de hand lag) voor een bepaald merk snoepgoed. -Zou - de. Bessenfee van Rynbende nu al concurrentie krijgen? LOS ANGELES. Op droge toon is griffier William Ritzi woensdag begonnen met het voorlezen van schandaalverhalen uit de Ameri kaanse tijdschriften „Confidential" en „Whisper", waarvan de leiding zich moet verantwoorden wegens smaadschrift. De verhalen handelen alle over beweerde sexuele uitspattingen van bekende filmsterren, zoals Maureen O'Hara, de negerzangeres Dorothy Dandrige, John Caroll, de pianist Liberace, Alan Dale, Frank Sinatra, Robert Mitchmn, Corlnne Calvet, Mae West en Jtme Allyson. De jury luisterde nauwlettend naar het voorlezen en toen er een keer gegiecheld werd. in de zaal, vermaande president Herbert "Wal ker: „In de rechtszaal wordt niet gelachen." Griffier Ritzi zei, dat het voor lezen misschien wel drie dagen in beslag zal nemen, daar gehele num mers van Confidential en Whisper als bezwarend materiaal zyn gere gistreerd. Maureen O'Hara is reeds als ge tuige gehoord door de jury, welke een akte van beschuldiging opge steld heeft, waarin Confidential en Whisper samenzwering ten laste gelegd wordt met het doel misdadig smaadschrift en het drukken van obscene verbalen. De openbare aanklager heeft als bewijsmateriaal twaalf afleveringen van de tijdschriften gedeponeerd en verklaard van plan te zijn, een aan tal verhalen over sterren van Holly wood te laten voorlezen Met het voorlezen van de ver halen werd begonnen, nadat een Ondanks waarschuwing MOSKOD, Een en veertig Ame rikanen, die hebben deelgenomen aan het jeugdfestival in de Russische hoofdstad, zyn woensdag per trein naar China vertrokken ondanks de poging van het Amerikaanse ministe rie van Buitenlandse Zaken om hen hiervan te weerhouden. Drie Ameri kanen zullen per vliegtuig naar China gaan. Behalve de Amerikanen vertrokken ook andere deelnemers aan het festi val naar China. In een verklaring van 34 leden van de Amerikaanse groep wordt gezegd, dat zij geloven in het recht der Ame rikaanse burgers om vrijelijk te rei zen en dat zij dit recht in volledige getrouwheid jegens hun land uit oefeoen. Zij wiizen de beschuldiging, dat zij instrumenten van de commu nistische propaganda" zouden zijn, van de hand. jreenote van prostituee in Hollywood verklaard had, dat zij-Robert Harrison, de uit gever van Confidential, „meer sap pige verhalen" over .filmsterren had horen eisen. Zij vertelde, dat Harri son een man genoemd, had. die telefoongesprekken zou afluisteren om inlichtingen te verkregen. Als gevolg van het proces is da. vraag naar Confidential in de kios-4 ken sterk gestegen. Hoofdredacteurs Govoni vertelde, dat het proces' dei verkoop van Confidential eerde» goed dan kwaad gedaan had. D^ oplage bedraagt ongeveer drie mil joen exemplaren per maand. Govoni zei veel brieven ontvangen te hebben, waarin de schrijvers zich keren tegen hetofficieuze verbod van hef tijdschrift in Califomië. Govoni' zei. dat Confidential nor maal een oplage van een half mil joen exemplaren in Californië beeft. Hij voegde hieraan toe, dat'! reeds vele Califomiërs.50dollarcent per brief opgezonden hebben voor een exemplaar van het tijdschrift, dat 25' cent kost. DRESDEN (Ontario). Zes ar beiders' die bezig waren beton te storten voor de fundering, van een pompstation x(jn bedolven door 150 ton klei, toen de kofferdam be zweek van de bouwput waarin z|| werkten. De aaonemersmaatschap- pjj, Öie hen in dienst had, geeft als hun namen op John Oldervening, John Bresmer, Ryke, Emie, Wil fred Houces en Hendrik Drendt. Waarschijnlijk zjjn zij allen Neder landse immigranten. Harry Okkema, een 9-jarige Ne derlander. die in de ploeg werkte en. er het leven afbracht, vertelda dat er al eerder instortingen waren voorgevallen, dié echter nooit* zo groot waren als die welke nu ont stond, waarschijnlijk door de> tril lingen van betonmachines. Heden overleed zacht én kalm na een langdurig geduldig lijden in volle vrede mijn geliefde zorg zame Man, onze Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer NICOLAAS CORNELIS GROENEVEDD echtgenoot van Catharlna Slak op de leeftijd van ruim 59 jaar.- ,Uit aller naam: C., Groeneveld-Mak Schiedam, 14 aug. 1957. Dr. Wibautplein 3. Geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Al gemene Begraafplaats te Schiedam, zaterdag 17 augustus a.s. omstreeks 11.30 uur. Vertrek van het woonhuis 11.15 uur. DAN NAAR D. DE BK0IN Oranjestraat 9 Schiedam TeL 66431 Te koop exongeb. Televisietafels 59.50, draai baar, verschillende modellen. Komt zien bij Plate, Grote Markt 1921, Schiedam. Fotografie Ontwikkelen van rolfïlms, des morgens gebracht, dés avonds klaar. K. v. Vuuren. Hoogstraat 106, Schiedam. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onze geachte bedrijfsleider, de heer N. C. GROENENEED. na; een .langdurige ziekte nog- plotseling in het Diaconessenhuis te Rotterdam is overleden. .Zijn grote trouw en -verantwoordelijkheidsgevoel voor .onze coöperatie zal altijd in onze herinnering blijven voortleven. Bestuur en commissarissen der Coöperatie D.E.S. Schiedam, 14- augustus 1957. De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 17... augustus a,s. ,11.30' uur op de Algemene Begraaf plaats te Schiedam. f OVERALLS prima drill,' blauw,, kalei, wit, special* prijs OVERALLS xaer aterka drill, prima kwalltalt, senior, blauw en kaki OVERALLS extra; zware satijn, santw, blauw 8.75 11.90 13.90 k»kl 14.90 Alle overalls sportlef model elastiek In de rug en v*le zakken. Koopt d* overal) voor de TECHNISCHE SCHOOL Irs Neèrlands grootste speciaalzaak. U bent er beslist beter uit! -, ROTTERDAM i, Wf,t K.ul.k.d, S? W.n, 80 Zw.rtjanstraat 133 jankt» Fianislraaf 114 -G*udieu"n««l 89 SCHIEDAM: R«H*kdan»adljk 424 VLAARDINGEN: Hasfiiraal 95 DEN HAAG: B«kh„„i,i,„m? DELFT: Cb...straat 36 WTCfSOTI Solide school vul pennen, reeds vanaf 3.95 met gou den pen. Eén jaar garantie bij kantoorboekhandel Mo dern, Boerhavelaan 124, Schiedam, Alles voor de school: Agen da's ■- schriften - linialen - kleurpotloden <div. merken) - schooletui's - passers - pas serdozen enz. enz. bü "kan toorboekhandel Modern, Boerhavelaan 124, Schiedam Een uitgebreide leesbiblio theek, steeda voorzien vaa nieuwe uitgaven. Geen In schrijfgeld. Leesbibliotheek- Kantoorboekhandel Modern, Boerhavelaan 124, tel. 68415, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2