Keurslager Poot Poppentheater „Colombine*5 sluit met een oud mirakel-spel -kant-tekeningen Koningin vandaag op Schouwen-Duiveland EEN BRIL Het succes is groot! ja graag Waardige vertolking van Henk Zoutendijk Twee leiders van T.O.P. namen afscheid Kind, 2 jaar, overreden Kijkje achter de schermen van de SG-amateur-revue Dansschool B. Schilperoord Koeriersters De duivel Goede s feer Jongen valt in Westerhaven Mislukte poging tot inbraak AGENDA Schiedamse sportsnippers Afsluiting Korte Havenbrug België gaat in Amerika lenen Dansvloer TÓCH EERDER Pakistan wil clebat in Veiligheidsraad over Kasjmier Per rijkspolitïeboot naar Bruïnisse Heden inschrijving nieuwe danslessen Een Koerierster brengt het U! Donderdag 22 augustus 19S7 3 Meer dan vol was het geïmprovi seerde schouwburgzaaltje in het Stedelijk Museum woensdagavond. Er moesten zelfs stoelen bijgezet worden opdeze laatste avondvoor stelling van, het poppentheater ,iCo- lombine". Henk Zoutendijk heeft de honderden belangstellenden met zijn voorstelling van het oudst bewaarde Middelnederlandse mirakelspel zeer aan zich verplicht. Op geestige eh subtiele wijze heeft hij vooraf een. toelichting gegeven bi] dit spel „Mariken van Nieu- meghen", een schets die oud en .mo dern is omdat de strijd tussen goed en kwaad al zo oud is als de wereld. „Eik huis heeft, een gevel" zo leidde de heer Zoutendijk zijn poppenspel in „en naar wat daar achter leeft moet men dikwijls raden." Zo is het ook met het spel „Mariken van N.ieumeghen" waarin het verhaaltje slechts de gevel is en men door goed luisteren slechts .tot de moraal kan komen. Deze moraal van dit zo. oude en moderne spel leert ons de mensen te zien zoals.: zij .en ook. wij zün. (Advertentie IM.) 1 Maak- 'zo'n pak;eRxy- ineenskhe.lemaaf open. en snui f d t eh e e r 1 i j k e g e ur zfph-dbortrokken, - ;s volfijpe tabakken, pp; Steek.dan öp en Uweet waarom steed& mèer mensen zeggen Leert óns te zien dat de overgang van goed naar kwaad zo klein is. Het gegeven van„Mariken 1 van Nieumeghen" is - eenvoudig. Het ouderloze meisje Mariken wordt bij heeroom Gysbraght in huis' genomen, en op een dag krijgt het nichtje de opdracht proviand te halen voor de priester in het verre eh grote stadje Nijmegen. Het onervaren kind krijgt de raad niet in het donker terug te komen èn dan liever- bij tante te overnachten. Tante heeft, net een. boze'biii en overlaadt: het kind met laster, bovendien [wijst zij haar de deur.. Dan "staat de maagd .in.de don kere vijandige stad(wereld). Zonder steun en nog onder de indruk; van de grove verwijten van de vinnige tante is Mariken dan een gemakke lijke prooi voor de verleider Moe- nen, die een duivel is. Zeven jaar leidt Mariken - een leven van piet zier met -Moenen, zeven jaar. lang maken-zij slachtoffers onder bun medemensen uit winzucht eh zacht naar avontuur. Dan krijgt Mariken berouw.Zij vindt in Nijmegen eén mens, die haai- wü steunen bij dat berouw in de strijd tegen dc duivel en Moenenmi de. nederlaag lijden. Met haar oon gaat Mariken dan. naar de paus, die haar een" peniten tie oplegt. Zij toont dit berouw zo oprecht dat haar zonden haar later worden vérgeven. De prachtige poppen, die -Hans Petri voor Zoutendijk heeft ge maakt, hebben onder de werking van vele .'lichteffecten; éen waardig aandeel geleverd aan de sfeer van dit Middelnederlandse drama. Henk Zoutendijk en zijn medepoppenkast- bespeler, zijn er in geslaagd de juis te vaart te handhaven in dit spel. Er waren geen hiaten eh de woorden van de proloogzegger sloten" steeds goed aan bij de handeling van de personen. De geringe actie is steeds een bezwaar bij een handpoppen theater, maar dit werd nu zeer góed ondervangen door de boeiende tekst. Ondanks de. bezwaren,dip dit tijde lijke zaaltje —vooral voor de ach terste rijen met zich brengt heb ben dëtalrijke toeschouwers in ge spannen stilte geluisterd. Hun dank baarheid voor de goede vertolking van dit oude verhaal van hypocrite mensen die een slachtoffer ten val brengen door niet te willen helpen of juist net doen alsof zij helpen toonden de Schiedammers aan het slót. met een ovationeel applaus. Voor de kinderen heeft de heer Zoutendijk met zijntheater „In de Vroede Zotscap" woensdag enkele voorstellingen gegeven van „Hel spel van ridder Joris". In Arcade heeft de RK. vvar.de!- vereniging „Tot Ons Plcizier" af scheid genomen van de broeders Ar noldus en. Blaslus, die deze maand zijn overgeplaatst. Het is een groots afscheid geworden, waarbij talrijke vriendelijke woorden werden ge wisseld en' geheel TOP. in eeuaau- trekkelyk programma hulde heeft gébracht aan de scheidende functio narissen; !-• j'-ï'J Aan het begin van de avond heb ben talrijke sprekers hun waarde ring betuigd voor het-vele werk van, de broeders Arnoldus en. Blasius, Vooral broeder Arnoldus, die één der 'oprichters van TOP is 'kwam in het'zonnetje te staan. Achtereen volgens spraken de voorzitter' van de Nederlandse Wandelbond, de heer J. .Denekamp, de commissaris van Politie, de heerK. Rijpma. die van de goede samenwerking tussen po litie en TOP repte, .dë broeder overste, de pastoer van de Haven- kerk e.a. Voorzitter W. A. van der Steen nam de honeurs waar. hij gaf onom wonden te kennen dat de beide broeders de ziel van hét organisato rische.werk zijn geweest. De gebroe ders Henderickx hadden twee fraaie tékeningen (zeer groot formaatV ge maakt waarin zij op geestige wijze het afscheid Van de broeders hebben uitgebeeld. Deze schetsen zullen een waardevol aandenken voor de broe ders blijven. Namens de honderd vijf tig kinder ren kregen de beide broeders een vaantje in.de vorm van dë vlag van TOP aangeboden. Voorzitter Van Nicolaas Schut, 7 jaar oud, die het woonschip „Argo" in de Westerha ven thuis hoort,Vis gistermiddag om half drie bij het spelen in het water van de haven gevallen. De 11-jarige Marius van den Berg., van de Paral lelweg 160, die naar het opslaan van de kermis was kómen kijken, heeft de jongen uit het water gehaald. Ni colaas had geen slechte gevolgen van zijn nat pak. Terwijl de familie M. B. met va kantie was, is er in hun woning, aan de Nassau-Dillenburgstraat, ingebro ken. Of beter gezegd, mëri heeft ge tracht in te breken. Eén glas-ih- lood-ruit naast de voordeur is er uitgelicht, maar de inbrekers hebben de voordeur tóch niet opengekregen. Ook aan. de achterdeur is een po ging ondernomen om binnen te ko men, evenmin met succes. De poli tie stelt een onderzoek in. der Steen bood de scheidende lei ders namens de vereniging prakti sche geschenken aan. Broeder BlasL- us werd verrast met een bureau- lamp eti broeder Arnoldus met een vulpen met inscriptie. De leden van TOP hebben het af- scheidsprogramma verzorgd met schetsjes, zang en gymnastiek. (Advertentie LM.) Feestartikelen Apothekers nachtdienst:. apotheek Gouka Co.. Groenelaan 127. Bellen bjj ongeval: G.G. en GJ>„ Tuinlaan 80. telefoon 69290, Politie tólarmmimraer: 64886, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.S0 tot 4.30 uur en Adere avond (behalve woensdags tn zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten.- E.-K, Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) [van'2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donderdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur- Zondags .gesloten. Stedeiyk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 2 tot 5 uur.vTn' augustus boven- dien geopend op werkdagen van 7 tot 10 uur 's avonds. Tentoonstelling Poppeudroom (tot ëri niet 1 september). BIOSCOPEN Passage, alleen - 2 uur. „Je komt er wel uit"; Monopole. 2, 7 én 9 uur, „Drango". DIVERSEN Passage-theater S uur,. Sanger knaben vom Wfenerwald; Westerkade-Nwe Haven 2-12 uur, Kermis,. Chauffeur mérkte niets Gistermiddag om drie uur is de tweejarige Lambertus van Lingen vlak bij de ouderlijke woning, in'de Mariastraat 17a te Schiedam, door een vrachtauto overreden en op. slag gedood. Het kleine kind kwam hef buis uit stóppen 'én- liep -een' eindje over het trottoir. Daarbij is het waar schijnlijk gestruikeld en onder de achterwielen gevallen van de vrachtauto, bestuurd door de 32-ja- rige E. O, uit Den Haag, die. met een matige "vaart door de smalle straat reed, waar tal van kinderen speelden. De chauffeur had 'niets gemerkt van het ongeluk en was doorgere den haar Rotterdam, maar is later door de politie naar Schiedam ont boden. De politie, te Schiedam ver zoekt ooggetuigen van het ongeval zich te melden op het hoofdbureau. Het lijkje is naar de Dr. Noletstich- ting gebracht GEBOREN-. Friedrich, z.v. E. A. Steeg en L, de Vries; Martien J., z.v. S. Kiaassë en M.A.'J. van den Heu vel; Leslie R... d y.- F. L. Wijnberg en K. Risakahöe.' OVERLEDEN: N. Kramer Freher, 68 jaar. Voor de amateur-revue „Laat de roppetje6 dansen" die tijdens de Vakantie-feesten vertoond zal wor den is gisteravond in Musis Sacrum de eerste „grote" repetitie gehouden, waarbij dus alle groepen op de plan ken kwamen, zowel de spelers, als de zangers, de balletgroep als. bei •orkest.- -.■■■; ;:- Wij hebben een kijkje kunnen né men in deze: S.G.-revue-keuken, waar dus gespeeld, gezongen, ge danst en gemusiceerd is onder lei ding van de twee chef-koks, de he ren Rhuis en Dorrenbocra. En hoe wel de „gerechten" ef- nu nog wat kaal bijliggen, geloven we toch wel dat we niet te ver 'mistasten wan neer we voorspellen„dat het weer bést wordt"; Vele „artiesten" van vorig jaar zagen we ook nu weer.[opkomen en de ervaringen toen opgedaan "zal het spel yan dit jaar zeker wél ten goe de komen. Trouwens, het. begint er zo'n beetje op te lijken dat Schie dam-een vasté kern van atnateur- revue-artiesten krijgt. De heren Rhuis en Dorrenboom zijn dan ook niet ontevreden met wat er dif jaar gebóden zal kunnen worden. Een- opwekking oni deze revue volgende week in het Passage te ko men zien zal dan ook wel nauwelijks nodig zijn. Alleen hééft men van S.G.-zijde éénverzoek -aan het pu bliek: tel ken jare blijkt weer dat de eerste^ avond van de. opvoering, de première dus zogezegd, de zaal nooit vol is, terwijl het op dé laatste avon den vèel drukker is. Vorig jaar' liep het zelfs storm, waarbij veie hon derden stadgenoten teleurgesteld moesten worden omdat er:; geen plaats meer was in Passage. Daarom; sla ditmaal de eerste avond, dat is maandag 25 augustus, nu eens niet over, men kan er teleurstellingen mee vermijden'. In Nederland en ook in Schiedam is de atletiek op de terugweg Leuter en alleen omdat deze sport geen winstgevend bedrijf is. Dat deze achteruitgang een terugslag voor onze volksgezondheid is be hoeft geen "betoog. Atletiek la-'één van de zuiverste en veelzijdige sporten. Het Is daarom jammer dat het.kleine groepje atletlekminnaars In Schiedam de strijd gaat verlie zen, alleen - omdat geen- mens -aan de aanleg van een sintelbaantje wil denken, ter wijl, de cijfers toch be wijzen dat er wel degelijk belang- stellling voor atletiek is. Vandaar dan ook dat we tegenwoordig geen Schiedamse namen meer onder de uitslagen aantreffen en waar niet gestimuleerd wordt de terugweg Ingeslagen. Evenzo is hot met het wielrennen, in Schiedam. Sedert vijftien jaar ziet de r. c. Schiedam uit naar .een niet- zo-, kostbare .wielerbaan. De voorverkoop voort de dertiende wielerronde van Schiedam bewijst dat in" Schiedam heel wat belang stelling is - voor de wielrensport. Ook. hier- liegeni- de cijfers niet. Maar helaas moeten de renners steeds tot last van de autoriteiten zijn omdat er geen baan beschik baar: is. Het is bekend dat het parcours Lange Nieuwstraat-Tuin- Iaan slechts node is afgestaan, hoe wel het verkeer daar.ernstig hinder 'van ondervindt en ook vele doktor reh én hét Rode Kruis worden ge handicapt door een van de belang rijkste gebeurtenissen van de va- kantiefeesfceri. Zou ..het- nu echt niet mogelijk zijn (zodra de bestedingsbeperking het toelaat) enkele duizenden gul dens. te offeren ter' stimulans .van de atletiek- en wielersport in. onze stad Het is toch heel goed moge lijk wielerbaan, sinteibaan en het middenveld van dit complex met een derde sport te combineren. DRZ gaat de nieuwe kantine met fanfare ingebruik nemen: Zoals wij reeds enkele malen mededeel den hebben eigen leden de oude kantine verbouwd en uitgebreid, nu is er eén apart kleedlokaal en een aparte kantine op het derde veld in. Kethel. Zaterdagmiddag om-half vier zal rar. P. van Bochove .de opening verrichten. Er zijn daarna wat sportwedstrijden. Het junior- elftal speelt 'tegen juniorelftal van HBSS. Om vier uur speelt DRZ te gen buurman DHS. Tevens wordt de tweede voorzitter A. Groenenwe gen, die de verbouwing heeft ge leid,-gehuldigd vanwege zijn vijf- en twintigjarig lidmaatschap van het bestuur. Op zondag speelt om half tien DRZ 3 tegen Sehiedany 3, Daarna -spelen- de veteranen ..van DRZ tegen Ursus. Het tweede speelt tegen SVDPW 2 en een elf tal geformeerd uit dames van DRZ speelt tegen een Rotterdams Da mes-elftal Op woensdagavond 28 augustus speelt DRZ tegen HBSS- Op 1 sépt- gaat DRZ met de twee elftallen, eh het junior elftal - naar een toernooi van ATV,; in DenHaag.. Voorzitter A. Hardeman heeft zijn pogingen met succes bekroond gezien. Reeds geruime tijd ijvert hij voor e«n- dubbladcommissie in SVDPW, Eerst leek dit geen kans van slagen te hebben, maar "nu -wordt zijn volhouden toch beloond. Er is met verbluffende energie een commissie aan het werk gegaan en deze week verschijnt een aantrekke lijk eerste .orgaan van de groeiende club uit het oosten van de stad. GEM'ENTE ajgggSCHIEDAM OFFICIEEL NIEUWS i De brug over de Korte Haven bn de,Koopmansbeurs (Korte Haven- brug) is wegens herstelwerkzaamhe den voor onbepaalde tijd afgesloten voor alle verkeer, behalve voor wiel rijders en voetgangers. BRUSSEL België zal omstreeks 11 september overgaan tot de open bare emissie van een lening van 30 miljoen dollar, met een looptijd van 15 jaar op de Amerikaanse markt. De nieuwe lening wordt vast over genomen door een syndicaat van banken,gevestigd in alle streken der Verenigde Staten. Ter aanvulling van deze lening wordt met de Internationale Herstel Bank onderhandeld over .een. lening van 10 miljoen dollar' voor verbete- ringswerken aan het kanaal Brussel- Charleroi. Ook. zijn onderhandelingen aan de: gang tussen de Internationale Bank en Belgisch-Congo over een lening van 40 miljoen dollar of een gelijk bedrag in andere valuta, welke lening door België zal gewaarborgd worden. Ditmaal een „kanttekening" by een jubileum. Het is dan ook wel een héél bijzonder jubileum, vindt Schlekanter. Het Is vandaag n.l, precies een halve eeuw geleden dat de heer A. Post als vijftien-jarig jochie bij het expeditiebedrijf En- gering binnenstapteen daar de gaarden ging inspannen'. Dat bedrijf deed het werk toen nog grotendeels met paard-en-wagen af. Nu niet tneer, nu gaat bijna al het vervoer bij Engervug per schip. Slechts één wagen met één paard Is er overge bleven en de koetsier op de bok van die wagen Is nu de heer Post. Hy is dus een halve eeuw lang zijn paarden trouw gebleven. Kijk, dat is het opmerkelijkste t?cn dit jubileum. Dat je vijjtig jaar lang bij één baas blijft werken is lang zamerhand een zeldzaamheid ge worden e» in de toekomst zal het tot de héél hoge uitzonderingen gaan behoren, maar nu komt het nog wel eens voor. Dat dit jubileum echter gevierd wordt op de bok van een museumstuk als een paard-en-wagen, dat 16 wel tets héél aparts Laten we eerlijk wezen, icd&r zie je nu nog de grote sleperswagens met de zicare knolten cvuoor be spannen? Nergens, immers. Van Gend en Loos heeft nog lang de reputatie van dit uit-de-tijdse gerij kunnen handhaven, maar toen het bedrijf in Schiedam, ging -moderni seren vorig jaar, toen zet de direc tie: „Wéy er mee" en toen verdween deze glorie uit een voorbije tijd uit het stadsbeeld. Voerman Post mag, op dehoge bok van z'n machtige gerij nu alleen de eer van dit gerij hooghouden. Voor hoe lang nog? Want hij is nu ook al vijfenzestig geweest en hoe wel hy er nog niets voor voelt om de leidsels uit handen te geven, zal binnen afzienbare tijd het ogenblik 'komen dat het er toch van moet komen. Paarden zijn z'n lust en z'n leven: in die halve eetrn dat hij dit werk doet heeft hij er al tientallen onder de teugels gehad. Paarden, worden niet zo oud als mensen, zodat er voor het zware werk telkens andere, jóngere dieren moeten komen. En kele maanden geleden nog heeft kij een paard van z'n twee-span ver loren, gestorven door ouderdom, zo dat voerman Post zijn wagen nu maar met één paardekracht drijft. Maar in die éne paardekracht heeft hij dan ook veel meer ver trouwen dan in de tientallen, die uit 'n motor komen. „Ze laten, je nooit in de steek," vindt deze paardenliefhebber. De motor wél. Nu het amvsements-seizoen weer voor de deur staat komt Musts Sa crum, het oud? vertrouiode adres door so menige feestavond, met een nieuwtje: er komt een nieuwe dans vloer in de grote zaal. Binnenkort wordt er begonnen, zodat te ver wachten is dat volgende maand er gedanst kan worden op een gloed nieuwe,- spiegelgladde parketvloer. Het wordt 'n ruimte, van totaal 120 vierkante meter, dus de gehele zaalvloer tot de verhoging is er mee gemoeid. Jarenlang hebben vele Schiedam mers de zolen van hun (dans)-schoe- nen op de vloer gesleten, „het moet er hu maar van komen" vindt de geva^delyfce directeur., J. de Groot. Overigens heeft Musis ook wat schii- derwerk betreft een frisse opknap beurt gehad, zodat deze feestzaal met een „nieuw gezicht" het seizoen in gaat. Er staan overigens nog meer plannen tot verbetering op het agen da-boekje van de heer De Groot, maar daarover een volgende keer. Hef gebeurt niet vaak, maar Schte- kanter heeft nu toch kunnen consta teren dat Schiedam Rotterdam een vlieg heeft afgevangen wat betreft het toepassen van nieuwe ideeën.- Onze grote, nabuur-stad gaat er nog al prat op dat daar alles zo energiek wordt aangepakt en dat men niet praat maar direct doet. Ditmaal is echter het kleine Schiedam kennelijk een slag voor geweest methet in voeren van het nieuwste-van-het- nieuwste op verkeersgebied. Ik bedoel maar de knipperbollen.' In april nam de Maasstad een „proef" met het opstellen van zo'n 'apparaat ter verbetering van de veiligheid van de voetganger. Maar. nu hoort Schie- fcanter. van z'n Rotterdamse vrienden dat die bollen pas in september wer kelijk zullen gaan „knipperen" en dus dan pas werkelijk bescherming gaan geven aan de voetgangers. En er moet eerst nog een uitgebreide propaganda gemaakt worden, voor dat die vriendelijke beschermers van de langzaamste soort van weggebrui kers ook gebruikt zullen worden. Wei, in Schiedam staan die lei kleurige apparaten al ginds maanden uitnodigend te knip-ogen naar de wandelaar. We zijn al bijna ver trouwd geraakt, met diedingen. Of ze nü werkelijk zo ideaal zijn, och, dat wil Schiekanter hiér in 't midden latenMaar ze zijn er eh in Rotter dam moeten ze n ag komen! NEW YORK Pakistan; heeft in een brief aan de voorzitter van de Veiligheidsraad, dr. Francisco Urm- tia, verzocht om een bijeenkomst van de Raad in de eerste.week van sep tember ter bespreking van de kwes tie-Kasjmier. Urrutia betwijfelde, of de Raad de kwestie dan in behandeling kan ne men daar de Indische minister van Defensie, Krisjna'; Menon, pas in dë derde week van september in New Yorkaankomt. De Britse jachtvliegtuigen zul len vervangen worden door ge leide projectielen van het type „Bloedhond". Het gaat hier hoofdzakelijk om - de operaties 1 van defensieve aard. De topsnel-'' heid van dit"" 'apparaat ligtver boven dié van. 'het geluid. ZIERIKZEE. Voor een werkbe zoek aan enkele gemeenten op het eiland Schouwen en Dulveland arri veerde koningin Juliana vanmorgen tegen elven, vergezeld van een klein gevolg, bij de grens van de provin cie Zeeland. Zij werd daar begroet door de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. tnr, A. F. C. de Casern broot, en de districts commandant der rijkspolitie, de heer )V. H. van Ballegoyen de Jong. Na de begroeting-begaf het ge zélschap zich naar Anna Jacoba en ging men om elf uur aan boord van de rijkspoiitieboot 18. Er werd koers gezet naar Bruïnisse. .waar bijhet naderen van de haven het konink lijk gezelschap al een groet werd ge bracht door enkele van Re, ongeveer 40 in de haven van Bruïnisse gepa- voiseerde vissersschepen, die de RP 18 tegemoet voeren. Aan de wal werd koningin Juliana verwelkomd door de burgemeester van Bruïnisse, de heer K. K-. Michaëlis. Even later trad de oudsta inwoonster van Bruïnisse, de 97-ja- rige weduwe Van Gilst-Okkerse, dia in de oude Schouwen-Duivelandsa klederdracht gekleed was, naar vo ren en bood hare majesteit bloemen, aan. De koningin wisselde enkele vriéndelijke woorden -met het vrouwtje, waarna zij zich met haar gevolg begaf naar het na de storm ramp doorZwitserland geschonken - wijkgebouw van het Groene Kruis, dat op' ongeveer 5 minuten afstand van de haven ligt. Het bestuur werd aan „hare majesteit voorgesteld. Na de bezichtiging :van defooxenkamer voor de baby's en de dokters-, hoog- te2on- en operatiekamers, gebruikte het hoge gezelschap de koffie in de hal van. het wijkgebouw. Tegen, twaalven vertrok men uit Bruïnisse naar Nieuwerkerk. Niéu we woningen Daar werd koningin Juliana door de burgemeester .de heer A. A. van. Beten, begroet. Vervolgens reed* men langs'de na de stormramp gebouwde nieuwe woningen, waarvan een. groot aantal door Denemarken en Noorwegen is geschonken. De ko ningin bezichtigde, een der gemeen- tewoningen. nl. de woning van de 75-jarige mejuffrouw Krina Lemsoru Het negenjarig achternichtje van de bewoonster, EAly de Braai,bood da koningen bloemen aan. In „Het Dorpshuis" werd een ont vangst gegeven door de echtgenote van.de burgemeester en de echtge note van de commissaris der konin gin. In de grote zaal werden de echtgenoten van de burgemeesters van de gemeenten op Schonwen- Duiveiand aan de koningin voorge steld, met wie zij de lunch gebruik te. Na de Innch vertrok men om half twee uit Nieuwerkerk naar Haam stede waar burgemeester jhr. R. J. W. G. Roëll d« koningin om bR tweeën begroette.. Vervolgens bracht koningin. Juliana een bezoek van en kele uren aan het In öe duinen ge legen vakantiekamp voor de jeugd van Katendrecht, Op dit bezoek'aan het kamp, dat door Katendrechte.es zelf werd ge bouwd. komen -wij morgen terug. Walvisstraat 4, hk. Vismarkt Schiedam Telef. 66265 D. DE BRUIN Oranjestraat 0 Schiedam - Tel 68*31 Fotograf!» Ontwikkelen van rolfiln», des morgens gebracht, des avonds klaar. K, v. Vuuren. Hoogstraat 106, Schiedam. Te koop mmgeb. Te koop: 2 kolenklsten, 8 en 3 inhoud; 1 lichtWtauw emaille fornuis in. prima staat: 1 jongens winterjas, leeftijd 1416 jaar. v. Pelt. Stephensonstr. 33, Schiedam, Personeel gevr. Bas v. d. Heijden, Zelfbedie ning,-vraagt. nette verkoop sters. Prettige, werkkring. Hoog loon.Aanmelden fi- liaalBroersvest. 16. Bonds Autorijschool v. Ekelenburg lest met Ford Taunus a f 6.— per les. Rot- terdamsedijk TOB, Schiedam, telefoon 63141. Heeft u onze geheel gemoderniseerde slagerij reeds gezien Kom eens kijken en profiteer dan gelijk van onze heropeningsreelama Broersveid 159Schiedam Diversen Solide sohoolvulpennen, reeds vanaf 3.95 met gou den pen. Eén jaar garantie bij kantoorboekhandel Mo dern; Boerhavelaan 124, Schiedam. Ben uitgebreide lceahlbllo-1 theek, steeds voorzien van nieuwe uitgaven. Geen in schrijfgeld, Leesbibliotheek.- Kantoorboekhandel Modern, Boerhavelaan 124, tel. 88415, Schiedam. Alles VOOS dé School: Agen da's - schriften - linialen kleurpotloden (div. merken) - schooletui's - passers - pas serdozen enz. enz, bij kan-v toorboekhandel Modern, Boerhavelaan 124, Schiedam

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2