In stromende regen krijgt Hermes SVV op de knieën Fietsers en brommers aan het puzzelen Vakantiegangers door failliet reisbureau ernstig gedupeerd Jongen (11) vermist BOOTEN TER BRAAK GOEDE AANWINSTEN Repetitietoont sterkte van nieuwe formaties De zelfgebouwde kantine van DRZ geopend Plantage-revue kon weer geen publiek trekken Schiedam wint 13-11 PLATE net persoon Bootde stuw Inzinking Slot-offensief WALDO-RIJSCHQOL 69915 A H. LOCH REED PRECIES OP TIJD 'n Gering aantal deelnemers AGENDA De winnaars in de SBC ontvangen hun prijzen Competitie sluit met feestavond Kinderen zetten het St. Aloy-feest in Beschonken, gepakt, losgerukt, weer in café gevonden Burgerlijke stand Stormschade Zeelui „charterden" fietsen Proces-Girard in Japan begonnen Voor Jongelui met diploma M.U.L.O. Postcheque- en Girodienst - Sptttncpictn I - Deense stoeien Maandag 26 augustus 1957 3 De Schiedamse seml-profclubs hebben met het spelen van de derby Hermes DVSSW drieduizend toeschouwers een bijzondere „generale repetitie" getoond. Niet het sterker geachte en ook meer homogene SVV won, maar een door aanvalsleider Boot goed aangevoerde verbeten Her- mes-DVS! De iveersomstandig-heden waren dermate slecht dat goed voetbal niet tot de mogelijkheden scheen te behoren, totdat echter een zware regen val een exra handicap vormde. Het laatste kwartier gaf daarna echter niet voor het talrijke wegvluchtende publiek een groots aanvallend Hermes-DVS te zien, waardoor de stand van 2—0 op 41 werd gebracht. Deze laatste oefening voor het gro te spel begint, heeft, ondanks de han dicap van de weersomstandigheden, de beide clubs toch heel wat kunnen leren. Linkshalf Ten Braak cn mid denvoor Boot hebbon zich zonder meer al? formidabele aanwinsten voor Hermes-DVS getoond. Vooral op het middenveld heeft Ten Braak de aandacht getrokken. Met hem verdient Boot ex-Sparta) alle lof voor zijn stuwend werk waardoor Hermes-DVS tot produktief spel is gekomen. Een zwakke plok hy Her mes was wet de linksbuiten Willems, die voor Cock van der Tuin is op gesteld. SW liidt, bij fraai combineren, pog steeds aan improduktiviteit en slechts de rappe Konemann toonde zich voldoende doortastend. Gevaar lijk waren de SVV-ers zelden, terwijl daarentegen Hermefe-D.VS steeds op winst speelde. Vooral voor rust was de ontmoe ting weinig aantrekkelijk. Er werd goed gevoetbald, maar het plaatsen ging te niet door de felle wind. die van doel tot doel stormde. Bovendien begingen de spelers de fout de bal door de lucht te plaatsen, er werd niet veel langs de grond gevoetbald en daardoor zweefde het leer naar een andere plaats dan was bedoeld. Met bet windje in de rug stond HDVS in de eerste helft bijna voort durend op bet gedeelte van SW7. Boot toonde zich alras een goed mid denvoor, hoewel bij een niet te mis sen kans ongebruikt liet. Linksbin nen Jacobs speelde hetzelfde stugge spel als Boot, maar h(j bezondigt zich voortdurend aan zelfzuchtig spel. Feeds in de tiende minuut moest Fr. van de Oever zich laten vervangen door Schippers. "Wink ging toen naar de llnksach terplaats. N In de vijftiende minuut toonde Boot zijn waarde. In een duel op links met Romein kreeg Boot de bal •met moeite op zijn linkervoet mee. Hij herstelde zich, stoomde stug door en met zijn rechtervoet knalde hij snel en zuiver in. Met dit doorzetten kwam HDVS dus verrassend aan het eerste doelpunt. Met een keurige safe op links kreeg Tap nog de handen op elkaar, terwijl aan de andere zijde rechts achter De Groot op vreemde wijze een zeker doelpunt voorkwam. Val lend verwerkte hu met zijn borst de bal tot hoekschop. Konemann. die zich met moeite vrij had gespeeld, gaf daarna Van Hees nog een sco ringskans maar daar bleef het bij. In de tweede helft werd het een heen en weer getrap. Boot en Hek man probeerden het met harde scho ten, maar dit was ook het enige. In de zeventiende minuut liet Boot het voorspel zien van een onverwacht slot. Weer forceerde hij een door braak. Zijn schot met de rechtervoet kwam in de linkerhoek buiten de berekening van Tap f20>. Even la ter kreeg Van der Burg de faal en zijn schot tegen de binnenkant van de rechterpaal ketste weer in het vela. Het goede samenspel van SVV werd daarna nog beloond. Via een aanval van Van Pelt op de rechter vleugel daalde de bal in de doel- mond. Konemann tikte naar Cecs Maltha en deze knalde in. Dit doel punt vormde de ouverture van een grootse finale. Het begon heel hard te waaien. De Schtedamse vlag vloog van de mast en stormde het veld in. Het publiek moest vluchten voor de Zware regen val. Hermes-DVS ontplooide juist toen een offensief. Jacobs vergat zyn individualisme. Met een handig voor zetje zette hjj het duo Boot en Van der Burg aan bet werk en bet uitste kende samenspel van deze drie werd afgerond met een treffer van rechts binnen Van Herwaarden, Twee minuten voor tijd gaf rechts buiten Fr. van der Burg vanaf de hoekvlag een voorzet en de bal draai de in het doel (4—1). Tap raakte nog met zijn hoofd de paal, maar hij bleek niet geblesseerd. Hermes-DVS; A. van Diest; De Groot. J. Rijke, C. Rijke, W. van Sloot, J. tert Braak, Fr. van der Burg. Van Herwaarden, Boot. Jacobs en Willems. SVV: H. Tap. P. Romein, Van Kampen, Fr. van der Oever (Schip pers). Hekman, Wink. G. van Pelt. C. Maltha. H. Konemann, B, van Hees .en Kleys. Dit is het elftal dat SW gisteren in het veld bracht tegen Hermes- DVS: knielend van links naar rechts: G. van Pelt, C. Maltha, H. KonemannB. van Hees en Klets. Staande van links naar rechts: H. Wink, H. TapVan Kampen, H Hekman-, P. Romein en Fr. u. d. Oever. Advertentie LM.) De puzzeltochf voor fietsers en brommers is zaterdag een aangenaam evenement geworden, hoewel de organisatoren Vendel Schiedam van de Oranje Garde «iet tevreden zjjn over het getal deelnemers. Vorig jaar namen tweehonderd en tachtig fietsers deel aan deze wedstrijden en dit maal was het totaal een-en-negentig deelnemers. De dertig functionarissen van het Vendel Oranje Garde hebben vakkundig gezorgd dat dit onder deel van de vakantiefeesten naar behoren is geslaagd. De aanvangstijd was vervroegd en om kwart voor twee vertrokken de eerste rijders vanaf de Korenbeurs naar het station Berkel. Daar was de eerste controlepost. Voor de twaalf jongens van twaalf tot vijftien jaar ging het daarna richting overzetveer Hermes-DVS beschikt nu over een n teute en sterker elftal, dat gis teren de derby tegen SVV met 4—2 won. Het gyn, knielend van links naar rechts: Jan ten Braak HRCD'-n HelderNederlands amateizrel/fel, De Groot, A. van Diest en C. Rijke. Staande van links naar rechts: Fr, van der Burg, Boot, Jacobs, W. uan. der Sloor, Willems, Van Her waarden en J. Ryke. De Kandelaar naar de post in Kethel en met het fietstochtje naar Schie dam zaten de twintig kilometer er toen al weer op- Twee Rotterdamse knapen kwamen als eersten binnen, vijf-en-twintig minuten buiten de tijdslimiet. De deelnemers vertrokken vanaf de Beurs om de halve minuut. De fietsers moesten zeven-en-dertig ki lometer rijden via de controleposten Berkel. Pij nacker._ Delft, Schipluiden. Kethel. De prijswinnaar maakte slechts een fout van vijf minuten met het gestelde tijdschema. De bromfietsers reden ongeveer hetzelfde parcours als de fietsers, zij gingen echter van Schipluiden naar de mannen van de Oranje Garde in Maassluis. Winnaar A. H. Loch reed de verplichte achttien kilometer per uur zeer correct, hij maakte een. tijd, die nog geen minuut verschilde met het schema van de organisatoren. Vergissing De puzzeltocht heeft nog enkele komische puzzels opgeleverd, want een aantal deelnemers heeft niet op de afstand gelet. Zij meenden bO de brommers bijv, dat de voorge schreven afstand negentig kilometer was. Dit getal werd door de voorge schreven gemiddelde snelheid ge deeld en ze bleven vijf uur weg. Toen het bureau gesloten was, des avonds om zeven uur, kwamen zij zich melden, echter zonder de prijs in ontvangst te kunnen nemen zoals ze hadden uitgerplfend. Alle deelnemers hebben een her- innenngsmedaille ontvangen Vorig jaar zijn voor het eerst wisselbekers voor deze tochten beschikbaar ge steld. De heer Ph. van Oordt heeft Apothekers nachtdienst: apotheek Nieuwland Dr. Wibautplein 17 en apotheek C. Jansen, Swammer- damsingel 41. Bellen by ongeval: G.G. en G.D., Tmnlaan 80 telefoon 69290. Folitie-alannnummer: 64666, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woensdags en zaterdags) van 7 tot 8.30 uur, Zondags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van. 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve donderdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 2 tot 5 uur. In augustus boven dien geopend op werkdagen van 7 tot 10 uur 's avonds. Tentoonstelling Poppendroom (tot en met 1 september). Grote Kerk. Torenbekiimmen, elke dag van 2 tot 4 uur. Tot en met 31 augustus. BIOSCOPEN v geen voorstellingen. Mono pole, 2, 7 en 9 uur. „De grote Buit". DIVERSEN Weslerkade-Nwe Haven 2-12 uur. Kermis. Passage-theater, 8 uur: Amateur revue „Laat de poppetjes dan sen". Marijke, 8 uur: Reisver. Vriend schap. Contact-avond. (Van een onrer verslaggever») ROTTERDAM. Tientallen men> »en zijn het slachtoffer gewor den van het Rotterdamse Reis bureau Holland Transport N.V., dat donderdag failliet is verklaard. Het reisbureau organiseerde boot reizen langs de Rijn In Duitsland. Het gevolg, van het faillissement is dat de deelnemers over het ge hele tand enkele honderden van daag niet met vakantie gaan. Ook degenen, die volgende week zater dag zouden vertrekken zien hun vakantie in bet water vallen. Ge zien de ongunstige financiële posi tie van het reisbureau ziet het er naar uit, dat zü het reeds gestorte geld kwijt zijn. De kosten van de reizen, die via vertegenwoordigende reisbureaus worden geïnd, bedragen ongeveer 175 gulden per persoon. Pas gisteren werd de deelnemers" aan de reizen bekend, dat KJ van morgen niet zouden vertrekken. De reis bestond uit een bustocht naar Dusseldori. waar de twee boten van de N-V. klaar lagen voor een vaart van «en week langs de Rijn, Deze reizen, die sinds enige jaren worden georganiseerd door de direc teur-eigenaar van het reisbureau, de Rotterdammer P- E. J. K., (58 jr.), stonden al in een kwade reuk. Voort durend waren er klachten over de slechte verzorging aan boord, die voortsproot uit het slechte financiële beleid van de directeur van het reis bureau. De man is thans spoorloos. Er waren zaterdagavond twee ta fels nodig in Musis Sacrum om al le prijzen te kunnen uitstallen, die de teams in de Schiedamse Bedrij ven Competitie hebben, verdiend. Met animo hebben deze zomer weer achttien elftallen in twee af delingen op de beide velden van Pieterman gestreden en zaterdag avond was dan de feestelijke af sluiting. De zaal was niet uitslui tend gevuld met voetballers en hun dames, want tekenend voor de goe de gang van zaken is dat talrijke scheidsrechters en vertegenwoordi gers van de KNVB, w.o, de heer W. Nieuwstraten en de vertegen woordiger van de Gemeentelijke Sportcommissie, de heer J. C.Bron- neman aanwezig waren. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de commis sie, de heer P, Bijl, waarna de heer A. Verlinde aan de op het podium aanwezige aanvoerders de bekers die steeds kleiner werden naarmate het team lager op de ranglijst is geemdigd uitreikte. De heer Ver- linde was verheugd dat het be drijfsvoetbal bij»de autoriteiten nu officieel erkenning en medewerking heeft gevonden. Hij verzocht de voetballers door een waardig ge drag deze erkenning naar verdien ste te eren. De heer W. Nieuwstra ten roemde het werk van de scheidsrechters. Hij verzocht de voetballers waardering te tonen voor deze functionarissen bij hun vrijetijdsbesteding. Het bekende Confetti Cabaret verzorgde weer op de bekwame wij ze met muziek, zang en sketches het programma, Na afloop werd het bal onderhou den door de Confetti Stars. Zevenhonderd kinderen hebben zaterdagmorgen in het Passage theater het gouden feest van de r.-k. metaalbewerkersbond St.-EIoy gevierd. Het feest werd geopend door de voorzitter van het jubi leumcomité, de heer Th. Verschu ren. De kinderen kregen bij de aan vang een vlaggetje en bij het ver laten van de zaal werden 2Ü ver rast met versnaperingen. Met de va riété-revue „Rang, die zit" heeft de jeugd een goed aandeel gehad in de feestvreugde. Clowns, gooche laars en jongleur hebben de kinde ren op kostelijke wijze vermaakt. De curator, mr. Th. Ruys, heeft een regeling kunnen treffen voor de boot passagiers, die vandaag in Düssel- dort ontscheept zouden worden. Zy komen per bus naar Rotterdam. Drie Haagse reisburaus hebbende boekingen voor Holland Transport verricht, Eén daarvan was een ves tiging van de Rotterdamse N-V, in Den Haag. De twee andere (zelf standige reisbureaus) hebben zich uiterst loyaal getoond tegenover hun gedupeerde dhénten. Het reisbureau „Apeldoorn" heeft de deelnemers han de reizen een andere bootreis langs de Rijn aangeboden, om hun de grote teleurstelling van „geen vakantie en geld weg" te besparen. Een ander bureau heeft inmiddels de provisie terugbetaald. De Hage naars. die rechtstreeks aan Holland Transport de reissom hebben vol daan, vragen zich af hoeveel zij van hun gespaarde vakantiegeld terug zullen krijgen. Het staat nog niet vast of zij zullen worden beschouwd als preferente crediteuren. De verontwaardiging, die het fail lissement bij de bonafide reisbureaus heeft gewekt is groot- Vooral omdat van de kant van de failliete N.V. nog deze week, twee dagen voor de uitspraak ïs aangedrongen op de storting van de reissom. Er was toen de reisbureaus nog niets bekend van de faillissementsaan vrage. Op de dag van de uitspraak zijn de spoedgiro's binnengekomen, voor een reis, waarvar wel vast moest staan, dat zij niet door zou gaan De Rotterdamse politie is van me ning dat deze zaak een civiele af faire is. Voorlopig is er geen aan leiding. voor een strafrechtelijke vervolging. Door voorbijgangers erop attent gemaakt, hebben twee politie-agen- ten zaterdagmiddag op het Schie damse kermisterrein A. B. van W. uit Rotterdam aangehouden, die zo sterk onder de invloed van drank verkeerde, dat hy zijn auto niet i behoorlijk kon besturen. Overge- bracht naar de patrouille-auto (het hoofdbureau van politie was onbe reikbaar door de wielerronde) ruk te Van W. zich los. Hij werd weer ontdekt in het dichtstbijzijnde café! Later werd hij naar het hoofdbu reau overgebracht. Politie dregt, in Nieuwe Haven Sinds zaterdag wordt uit de ou derlijke woning aan de Van Hogen- dorpstraat te Schiedam vermist de 11-jarige Gerrit Lam, die zich, naar zfln stiefvader, ook wel „De Jong" noemt. Gerrit ia zaterdagmiddag naar de kermis gegaan en niet meer teruggekomen. Hij was samen niet zijn 17-jarige broer Cornells op stap gegaan, maar op de kermis zijn ze elkaar kwijt geraakt. Cornells, die alleen thuis kwam, wist echter te vertellen, dat Gerrit „naar de visjes was gaan kijken" in de Nieuwe Haven-, Ge vreesd wordt nu, dat de jongen in het water is gevallen en verdron ken, zonder dat iemand het heeft gemerkt. De politie heeft zaterdag en zondag gedregd, zonder resultaat echter. Vandaag is het werk voort gezet. De mogelijkheid bestaat, dat Gerrit zich elders ophoudt. Zijn signalement is: lang 1.01 me ter, tenger postuur. lichtblond haar, vooruitstekende boventanden en een groot litteken aan de linkerkant van het hoofd. Hij was gekleed in een korte zwarte spijkerbroek en een grijs jasje, en droeg gym nastiekschoenen. GEBOREN: Robert N„ z. van C. Plooij en G. M. van Dijre; Korne- lis J„ 2, van G. J. Hogeboom en H. de Krijger; Martina C. M„ d. van M. Berger en 3". P, Hellemons; Marjo, d. van C. H. Heukels en J. Holleman. Onder grote belangstelling heeft de voetbalvereniging DRZ zaterdag middag (i? nieuwe kantine, die een aantal leden deze zomer heeft ge bouwd. in gebruik genomen. Wethouder H. Sabel wandelde De Schiedamse Gemeenschap heeft het niet getroffen met de open- luchtprogramma's op het Plantage- podium. Voor de voorstelling van zaterdagavond was de belangstel ling miniem, er waren ongeveer tweehonderd aaawezigen. Mogelijk dat de steeds weer dreigende regen voor een goed deel spelbreker Is geweest, maar de fout kan ook ge zocht worden la het verouderde, deze drie bekers na afloop aan de winnaars uitgereikt. Prijswinnaars zijn: Bromfietsers: I. A. H. Loch; 2. J. J, A. Garnaat: 3. Bruinhof Fietsers (senioren): 1. A. van Loor- broek: 2. J. Kraaveveld; 3. C A. van der Drift Junioren: 1. Aad Verhoeff (Rotterdam): 2. Bep Smit (Rotter dam): 3. R. Fontijn. Er hebben twaalf junioren, negen en-dertig senioren en veerhg brom-' fietsers deelgenomen. in Schiedam vaker vertoonde, pro gramma van Gerard Walden en Berrie Klevite „Van dit en dat. van alles W*t", dat hier reeds meer vertoond is. Toch hebben de toeschouwers zich uitstekend geamuseerd, maar, het duurde tot vijf rrtinuten voor het einde .voordat er enige sfeer kwam in het feestprogramma. De twee Pico's in. folkloristische kostuums zorgden met hun potpourri van schlagers als „Over vyf en twintig jaar" e.a. dat een gedeelte van het publiek ging deinen en meezingen. Het verdere gedeelte van het goe de programma verwierf uiteraard het nodige succes. Het Majoco-trio speelde Zuidamerikaanse liederen. Harry Woodson liet enkele koste- door een erehaag van junioren, waarna hij van de jeugdige Pietje van Os de sleutel van het nieuwe gebouw kreeg aangeboden. In het nieuwe clubgebouw op het derde veld in Kethel heeft wethou der Sabel als eerste spreker vele waarderende woorden gesproken voor deze goede vorm van vrijetijds besteding. Ook commissaris K. Rijp- ma sprak in deze geest De jeugd criminaliteit vermindert sterk en dit kan aan het vele verenigingswerk worden toegeschreven. Ook de heren H. J. Scheffer (SB LO); A. Bijloo (KNVB, afd. Rotter dam). spraken in die geest. Van de bevriende clubs spraken de verte genwoordigers J. i'an der Touw Schiedam), A. Hardeman (SVDPW). G Kerssemeyer (DHS) en K, F. Ei bers (HBSS). Namens de KNVB voerde de heer G. Been het woord. Hij overhan digde de heer A. Groenewegen, die in. totaal vijf-en-twintig jaar be stuurslid is geweest en zoveel voor de bouw van deze kantine met kleedlokaal heeft gedaan het bonds- onderscheidingsteken, "Van het be stuur kreeg de heer Groenewegen een vulpen. Namens de leden werd DRZ een klok aangeboden. De voorzitter van de terremcom- missie de heer G. van Os kreeg voor zijn jarenlange werk een paar voetbalschoenen Ook het damescomité, dat onder leiding van mevr. F. van Rooyen lïjke parodieën zien. oa. het „spe- len" van een opera met behulp van f De Waard een grote verloting Heeft de grammofoonmuziek. Vervelend, georganiseerd, deelde in de hulde, wat oud-bak ken,, deden de schetsjes &e waarnemend voorzitter C. H. G. aan, vooral het overbekende „\Lief- j van Rooyen heeft alle sprekers in- dadigheïd". Zelfs het extra koddig s geleid en met een enkel woord be- doen kon hier de zaak niet redden. dankt. HONKBAL: De laatste honkbalzondag wordt nog belangrijk voor de Schiedam mers» want PSV heeft de voorlaat ste wedstrijd met liefst 26—9 gewon nen van Laakkwartier. Wint PSV van De Hazenkamp 2 dan heeft SW zondag geen kans in de uitwed strijd tegen Facifico. De SVV-ers wachten dus af of PSV een puntje zal verliezen. Voor Schiedam was de laatste honkbaldag weinig enerverend. Met 13-11 werd gewonnen van De Ha zenkamp 2 in een match, die dcor de vele stormregens telkens moest worden, onderbroken- De beste slag man bij Schiedam was Jan van der Kooy, terwijl ook Gerard Kok de gladde bal wel wist te raken. Bij Schiedam verschenen Reynterse en Oosteman afwisselend op de plaat. Hun resultatén waren negen maai drie-slag. acht maai vier-wyd en vier honkslagen tegen. Werper Van Hal van °e Hazekamp kwam op tien maal drie-slag, dertien maal vier-wijd en acht honkslagen tegen. In de eerste drie innings had Schiedam reeds een. 10—0 voor sprong, maar in de vijfde inning scoorden de bezoekers liefst acht maal In de laatste slagbeurt be haalden de gasten nog drie punten. Schiedam speelde de gelijkmakende inning niet meer. Het tweede elftal van Schiedam verloor met 75 van DVH. De re serves staan nu met twee punten voorsprong op de voorlaatste plaats, Schiedam 2 kan. nog in aanmerking komen voor de beslissingswedstrij den voor degradatie. Door de hevige stormwinden is zondagochtend om zeven uur op het Rubensplein een stuk zink van onge veer 10 vierkante meter van een dak gewaaid en. tegen een ruit van da winkel van de heer B. aangekomen- De ruit grog aan stukken. Drie jeugdige Engelse zeelui, R. S., P. V. en J- T„ afkomstig van een schip dat bij Wilt on-Fijenoord in dok ligt, werden in de nacht van zaterdag op zondag door de politie aangehou den, daar zij zwaaiend over de B. K. laan fietsten. Zij waren onder invloed van sterke drank en vertelden, dat rij de fietsen hadden „gecharterd". Daar er tegelijk met de zeelui op het hoofdbureau van politie een Idacht binnenkwam over een gestolen fiets, die by de zeelui werd teruggevonden, zijn de drie jongelui aangehouden wegens diefstal. MAEBASJI. De Amerikaanse soldaat William S. Girard hseft voor drie Japanse rechters ontkend, dat hy de Japanse, die hij op 30 januari op een Amerikaanse oefenbaan neer schoot, eerst zelf het terrein binnen gelokt zou hebben. Zijn verdedigers verzochten het hof te beslissen, dat het hof en de andere gerechtshoven van. Japan niet bevoegd zijn de zaak te behan delen. omdat het incident gebeurde terwij] Girard op wacht stond. Handeladagsehool, B-Jartgm middelbare Mmndmtaa vandaohaa! af orergengsbewlfs van 3e naar de klam N.B.3. af Gymnasium of gelijkwaardige ontwikkeling, Is plaatsing mogelijk In een administratieve functie bij de Postcheque- en Girodtorat, op aantrekkelijke voorwaarden. Leeftijd tot 30 {aar. Volledige vergoeding van reiskosten tussen woonplaats en 's-Gravenhage. Minstens 15 dagen verlof per jaar met een vakantie-uitkering van 4%. Datum van indiensttreding in onderling overleg te bepalen. Belanghebbenden kunnen alle Inlichtingen over salaris enz. mondeling verkrijgen. Daartoe ra/ door de Postcheque- ma Girodienst zitting worden gehouden van 19J0 tot 21J0 uttr, te Rotterdam Groothandelsgebouw, za&l 7, (2e verdieping tt bereiken via Hoofdingang A) Stationsplein <5 op dinsdag 20 augustus en woensdag 21 augustus Schiedam t Restaurant de Amstelbron, (benedenzaal) Broersvett T3, op dinsdag 27 augustus Maassluis j Tehuis voor zeelieden, Wip 1* op woensdag 28 augustus Naaldwijk Hotel Torenburg, Wilhelminaplein 21, op donderdag 29 augustus Leiden t Café-restaurant Zomerzorg, Stationsweg 35a, op wydag 30 augustus. Sc/irlffcefrjke setticftilfes te richten aan de Prachtig, elegant en.... niet dtmr! Stof naar keuze MODERNE STOELEN EN TAFELS Zie on^e toonzaal boven nr. 19 Komt binnen en komt zien, vr&gett ko«t niet» bij GROTE MARKT 19—21, Schiedam 59 Jaar. met telefoon, als portier» controleur, magazijnmeester of der5. Br. no. S 601 bur. v. d. blad of telefonisch onder «o. 64453. T» koop tsemgeh. OereUige aitles 140.60, 4 stoelen met róód plastic, ron de of vierkante tafel 45.' Koopt ineens. Komt naar binnen, 4 hoog. Plate, Grote Markt 21. Schiedam. Aangeboden 2 persjes f 20.» en 35.-, groot karpet 30.-, zes lampskroon (scheeps roer) 12.50, aquarel 2.50, fauteuiltje 5.—, fietszltje, achter, 2,50. twee autosteps elk f 5Rott-dyk J94 a, tel 87989. Te koop: Sussex en Black Red hennen, a. d. leg. Lo- rentriaan 37 c, Schiedam. Permanentwave „Tiède" 1230. Natuurlijke golf, prettig® behandel Stroom- permanent 8.— en f 10.—% Oliepermanent 13.—, Kap salon van der Krolt, Singel 195 (nabij station). t«L 68841. Dameekapsalon W. N. v. Bric, speciaal adres voor perma nent wave, eosmhwt 1 Brosmt U8, tei. 07217.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2