Opbrengst van kermir beneden verwachting Kater Loeloe draagt duivenvriendinnetje Puck II op zijn rug Bekkers en l Marl in Grote Kerk Uitslaande brand op zolder Dansschool B. Schilperoord keurslager Poot Koeriersters - door „bestedingsbeperking" - O 'n Extra-sematie- nummer op de draad op vrijdagavon d Burgerlijke-stand Veertig jaar Seheffers bij ROLSCHAATS- WEDSTRIJD Diefstallen Nieuwe boeken Gem. bibliotheek SW opent nieuwe terreinen Gestruikeld Heden inschrijving nieuwe danslessen CHAUFFEURS en KOLENWERKERS bü Schiedam, Nieuwe Haven-Westerkade Vrijdag 30 augustus v.a. 2 uur lO uur precies Dansschool ASchilperoord De krant die men altijd leest Lang wachten is er in OVERALLS], prims drill,blauw, kaki en wit, ..«pèciale prijs 0 75 Alfa overalls sportief model, met elastiek ir* de rug, -f vele xa leken en doortasten near beido lijden. OVERALLS, zeer sterke drill, prir liteit, sanfor, blauw en kaki 1' OVERALLS, extra zware satijn,, sanfor, met rugplooien 14.Q0 kaki 15,90 OVERALLS, extra sterke kwaliteit drill, ge heel onopgemaakt, sanfor, a t Ort met rugplooien I Oj 7v DAN. NAAR Schiedam Is. het streven vaat de „bestedings beperking", het mode-woord van de laatste tyd. ook si doorgedrongen tot de Schiedamse burgerU? We be doeïen niet het gemeentebestuur dat reeds zwaar zit te puzzelen om de moeilijkheden die uit de bezuini- gingsmaatregeien voortvloeien, maar de bewoners van onze stad zelf. Mr. H. M. Janvier, de organisatorische contactman van dc kermis-exploi- tanten, die momenteel in Schiedam zjjn neergestreken meent van wél. Anders kan hy niet verklaren, hoe bet komt dat de opbrengst van de kermis niet voldoet aan de gestelde verwachtingen. Aan de belangstelling ligt het met. want het is er elke avond erg druk en ook op de' middagen mag men beslist niet klagenover het bezoek. Zelfs op.de dagen dat het weer niet ideaal is of dat het regent, komen de Schiedammers in drommen naar het geïmproviseerde kermis-terrein aan. de Nieuwe Haven en -de Wes terkade. En met stralend, mooi weer. dat ook niet zo best is Voor het ker- mis-bezoek zijn we ook al niet ver- wend. Be mensen febméir dus wei... maar ze besteden zo weinig,, althans. aan de kennis, maar omdat deze kin deren nu net met vakantie zijn. is overgeschakeld op het andere uiter ste: 150 ouden van dagen, aan te- wijzen doorde Algemene Bond en de Katholieke Bond,; worden uitge nodigd om vrijdag om twee uur de kermis' te bekijken. Daarbij zullen diverse; etablissementen bezocht worden (vast niet de slinger-wagen tjes of de draaibare vloer!) en aan versnaperingen zal. het ook. wel niet ontbreken.'n Aardige geste van de exploitanten. Geboren:'- Jan tb z.v. Ar Weltering eri I. Remerie; Jeannette W. d-v, A. Aideriieste en C. J. Kok; Antoinet te LAG. M. d.v. 'C. M.' A. Smulden en M., M. de Jong; Peter J. z-v, C, A_. Meuldijk en H. Schultinge. Overleden: T. A v. 'Leeuwen; 70 jr., wed. V.A. L. Boks; J.: Schaeffer 76 jr; M. W. -Hueting. 78 jr.; vr. v. 3. H. Jansen; W, Mak, 83 jr, wed- v. P, Loendersioot; H. W. T. Coilig- non. 77 jr. .L^v: ^Jiet alle werken die de organist a Jacq P. Bekkers op het concert in de Grote Kerk te. Schiedam uit- egent, komen f voerde kwamen even goed tot hun recjjk De twee „Noelsin A kl. t. en G.- gr. t: - van L. Chl Daquin, die als opening van het programma dienden, zijn kennelijk voor klavecimbel ge componeerd. De heldere registratie die de organist toepaste koii toch het aparte .klankkarakter (vooral voor deze werkjes zo geëigend) niet rea- ------ j liseren. Het was heel iets-anders! r,a:ar de auH Jan. mi. Janvier, Te dik, te zwaar, te vast. rinndemk minder dan vnris» isai' F.rt duiidelijk minder dan vorig Jaai'. Êri daft wordt öoor. öe exploi'anten dui delijk in de beurs gevoelt. Eigenlijk duóiha1 gevmnbj wmiv* jip het succes van vorig jaar zijn de pacht-som- men verhoogd. Aan de andere kant willen we toch ook weer niet aannemen dat ér nu bepaald verlies wordt ge leden. Want toen we de heer Jan vier zo langs de neus weg vroegen of de teleurstelling in. de opkomst er nu toe zou leiden dat de exploitan ten volgend jaar niet meer wilden komen, was het prompte antw-ord: „O. nee, dat niet volgend jaar komen we beslist weer." Sensatie Wel zinnen de exploitanten op middelen om wat meer mensen naar de kermis te trekken. Een middel is dat de „geachte burgerjT' een gratis buitengewone voorstelling wordt aangeboden op vrijdagavond 'om 10: uur. Dan za] een gezelschap van vier personen „halsbrekende" toeren verrichten op of aan een stalen draad dwars over hel kermis terrein, Men kan dan lekker gaan grieze-1 len... en allicht kruipt men dan „om hij te komen" In een draaimo len, of laat men zichergens op een of andere manier rondslingeren, of gaat men met trillende vingers „bumperen... of poffertjes eten.' Verder is er ook dit jaar aan ge dacht om de weeskinderen of .de jeugdjge bewoners van inrichtingen te tracteren op een gratis bezoek (Advertentie IM.) Grammofoonplaten Veertig jaar lang is de heer ,C.' van de Heuvel in dienst bij de N.V. Schefferg Apparatenbouw als koperslager en voor dit -jubileum Is Hij 'gisteren, in de kantine van Hetbedrijf aan de Jan van Bie» beeckweg gehuldigd. Ssmqn met zijn echtgenote is Hij van de wo ning aan de Wattstraat $9 gehaald en in de feestelijke kring van chefs en collega's'binnen gehaald. Dé oudste directeur heeftde ju bilaris. zeer waarderend toegespro ken en hem aan de jongere genera tie ten voorbeeld gesteld., De woor den-gingen" vergezeld van een ca-, deau onder couvert. Ook dé colle ga's en personeel hebben zich niet onbetuigd gelaten en verschillende geschenken alsook bloemen aange boden.. Van de Maatschappij voor Nijver heid eu Handel was .'er de légpen- ning en het getuigschrift. Op zaterdag 31 augustus zal de jaarlijkse rolséhaatsweastrijö plaat? vinden in het kader van de Schie damse Vakantiefeesten. Het eerd er aangewezen traj eet Nas- saulaan komt te vervallen in verbaud met het slechte wegdek, zodat dit festijn gehouden zal worden in de Lange Nieuwstraat bij het Hoofd bureau van. Politie. De deelnemers dienen om kwart over twee aanwezig te zijn. Door een bekend Schiedams sporthuis is- een paar prachtige rolschaatsenbeschik baar gesteld, terwijl er nog meerdere mooie prijzen te behalen zijn. De, deelname is gratis en nog enkelei meisjes en jongens van 8 t/m, 16 jaar kunnen zich opgeven bij: M. van Dyk, Galüeistraat?4a; W. Naeuw- straten. Maasdijk 108a; P. F. v, d. Ploeg, Prof. Aalberselaan 68; kantoor der Schiedamse Gemeenschap. Slui ting, inschrijving op vrijdagavond. HONKBAL Belangrijke eind strijd voor SVV De "laatste honkbalwedstrijd in het komende weekeinde wordt voor SVV na^ bijzonder belangrijk. Er is een klein kansje dat SVV aan de kop van de 2e klasse C eindigt. PSV zal dan echter niet moeten winnen van De Hazenkamp 2, Vant wint PSV en daar is veel kans op 1 dan Is PSV kampioen. Verspeelt' PSV een punt en slaagt SVV erin te winnen van Pacifico in Tilburg dan worden beslissingswedstrijden noodzakelijk. Hoewel deze uitwedstrijd niet ge makkelijk is voor SVV moeten dé Schiedammers wel in staat zijn te winnen. Zij eindigen deze competitie dan naast DOS en afgewacht dient dan te worden of PSV zaterdag de kampióensvlag kan hijsen, j BENOEMING Met ingang van de nieuwe cur sus, die op fi september begint, is tot leraar Engels aan de gemeen? staande uit de-nummers: dribbelen, lelijke Middelbare Handelsavond-doelschieten; verschieten, balwerpen school te Schiedam benoemd de en koppen. Om 10 uur v.m. zal de heer W. N. Rehorst, leraar aan de I voorzitter van. SVV. de heer M. El- ;,Van Oldenbarneveld-HBS" te Rot-1 sing, deze onderlinge wedstrijden terdaca. I openen. Apothekers nachtdienst; apotheek Nieuwland Dr. Wibautpiein 17 en apotheek C. Jansen, Swammer- darasingcl 41, Bellen by ongeval: G.G. en GD-, 'Cuinlaan 80 telefoon 69230. Politie-alarmntimmer: 64666. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Ge- Dopend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 430 uur .en iedere avond (behalve woensdag an zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. ft.-K, Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur; iedere. avond (behalve donderdag .en zaterdag) van 7 tot 8.30 utir. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen vso 2 tot 5' uur. In augustus boven dien geopend op werkdagen van 7 tot 10'uur 's avonds. Tentoonstelling Poppendroom (tot cn met I september). Grote Kerk. Torenbektimmen, elke dag van 2 tot 4 uur. Tot en met 31 augustus. BIOSCOPEN Passage: geen voorstellingen, iVïonopole, 2, .7 'en 9 uur: „Met ruw gewéld". DIVERSEN Westerkade-N we Haven 2-12 uur, Kermis. Passage-theater, 8 uur: Aroateur- revue „Laat de poppetjes dan- sen". Irene' 8 uur: Middenstandscursus, Feestavond. Uit een consumptietehfc aan het Koemarktplein is een collectebusje ten bate van de blinden gestolen. Het busje was goed gevuld; naar schatting zat er ongeveer tien gul den-in'.. Gistermiddag omstreeks drie urn' is mevrouw J. de' W.-van. O. op het kermisterrein haar portemoh- naie, inhoudende veertig gulden,- kwijtgeraakt. van ,drie bezoekers aan de ker mis. die 'hun fietsen wel op slot, maar verder onbewaakt op de. Wa randa hadden neergezet, zijn ver schillende lietsonderdelen gestolen, te weten twee zadels en een fiets- pompje. In de Gemeente -Bibliotheek te Schiedam zijn de volgende nieuwe aanwinsten te verkrijgen: Filosofie. F. L. Polak: Hoopvolle toekomst perspectieven; A. Olden- dorff: Mensen onder elkaar. Godsdienst, De profeten Nahum, Habakuk, Zefanja, Haggaï. Zacha- ria, Maleachi. Sociale wetenschappen. F. F, Lin deman: De spelregels van het weg verkeer; W. M. Nijkamp: Het boek in kleuterland. Natuurwetenschappen. Artis. B Crzimek: Geen plaats voor wilde dieren; R. Katz: Van hond tot hónd. Toegepaste wetenschappen.-F. Pol lock: Automation; G. Schmitz: Psychiatrie in kort bestek; A. Rau- werda: Mijn huis tochtvrij maken: J. Mulder: Spoor \vegmodelbouw; Culinaireencyclopedie, Kunst en sport. M. Flonsoone: Les grandes. périodes de l'histoire de l'art au Musée du Louvre; Gids voor bergwandelaars. Letterkunde. J. van Schaik-Wil- ling: Onder wiegende sterren; E- Eybers:1 Versamelde gedigte; A. P. Tsjechow: Verzamelde werken, dl. 4: F. Sillanpaa. F. E. Hilde en Rag nar. Aardrijkskunde en Geschiedenis. M- Z. Goneim: De verdwenen, pyra- mide; J. W Kessens: Gids voor Zweden; A. L. C. A. van Nijnanten: Gids voor het meer van. Geneve en het Wallis; Limburg; industrie, handel, nijverheid. Zondag 1 september- gaat. SW of ficieel haar. nieuwe bij-terreinen ten westen van de Poldervaart in ge bruik nemen met een junior-sport dag. Voor de SW-juniores wordt een voetbalvijfkamp verwerkt 'be- Zo hadden .wij ook graag Praelu- ditun én Fuga in F van G. F. Handel wat doorschijnendér van klank ge hoord. De briljante melodievoering, de gevarieerde registratie in het uit werken van deFuga, zo typisch „Handels", 't. was alles wat te eender. Maar gaaf 'en. levendig was de knap pe uitvoering van hét „Largo uit de trio-sonate 5" van J. S. Bach en de aristocratische geest en virtuose stijl van C; Saint-Saens. spraken duide lijk in diens „Rhapsodie over een Bretonse volksmelodie". Ccsar Franck heeft „Piecé Heroique" zo geïnterpreteerd, 'dat dit machtige werkevengoed door een orkest uit gevoerd kon wórden. Uitbundig van coloriet is het klankidioom van Max Reger in zijn „Toccata". Zo was dart de tweede helft van het orgelprogramma in de uitvoering meer verantwoord dab het eerste. Het samenspel van orgel en viool was ook van zeer. goede muzikaliteit. Piet 't Hart strijkt op zijn'instrument een heldere zangrijke toom- Gevoelig cn weloverwogen is zijn voordracht. Vooral viel zijn fraaie uitbeelding op in de Sonate 4 in D van Handel en de suite in A van Max Rcger. AI. Vannacht omstreeks kwart voor cot is «r een flinke uitslaande brand geweest in de Brugmanstraat, in het pand bewoond door dc fami lie J. Markus. De brand ontstond door nog onbekende oorzaak aan de achterzijde van de zolderverdie ping. De oudste zoori van de fa milie die op deze verdieping slaapt, kon de trap niet bereiken en nioest zich vla een regenpijp in veilig heid stellen.;. De brandweer, dié ónder leiding van de hoofdbrarfflmeester. D. de Jager aanwezig was; met de nevel- spuit, twee. aulospuiten en een ma teriaalwagen heeft het 'vuur geblust. De gehelebovenverdieping brand de uit. De schade aan huis en in boedel is aanzienlijk, .Bij het verlaten van de bus van lijn 40 op de" Burg. van Haarenlaan is mevrouw C. van- der H.-Z. uit de Van Hogendorpstraat gestruikeld. Ze heeft haai- enkel gebroken. Zij - is door de GG- en GD naar het Ge meenteziekenhuis overgebracht U)IT is het verhaal van Loeloe-de-kater en de duiven Puck I en Puck II;. de troetelkinderen van me vrouw A. van de Ster- Van Breé uit Vlaardingen. Loeloe is een van de meest doorvoede katers van Vlaardingen en de eerlijk heid gebiedt te zeggen, dat Loeloe ook wel een beet je verwend is. Hij behoeft de straat niet op om vuil nisbakken open te maken of muizen te vangen. Loe loe krijgt vis inovervloed, mits hij doet wat zijn mees teres van hem verlangt Dat wil zeggen: mooi zit ten, pootjes geven cn an dere kunstjes vertonen. Het is dus niet zo vreemd dat Loeloe de hoge katten- ouderdom van maar liefst negentien jaren heeft be reikt. Maar kort geleden heeft Loeloe een zware klap gekregen, die zijn ge zondheid danig heeft aan getast. Toen stierf namelijk Puck-de-duif, waar Loeloe vijftien jaar mee had sa mengeleefd. Puck werd 25 jaar: een mooie leeftrjd voor een duif. Het scheiden deed Loeloe lijden. Wekenlang liep hij te jammeren en de komst van een nieuw duifje deed hem zijn verdriet niet ver. geteft. Later ging het wat beter en nu is het dan zo ver dat Loeloe en Puck II goede maatjes geworden - A zijn. Nu neemt de kater kater tot. deze prestataes zit: op de rug van de ka- Helaaswas onze foto zijn vriendinnetje op de aanzet. Buurvrouwen, ken- ter of op een stok, graaf toen niet in de buurt, rug om er mee door de nissen en kinderen zeggen Tenslotte nog een grap-En toen hij er wel was, kamer te .wandelen, op' haar het woord.na en iede- pig voorval uit liet leven wilde Loeloe niet geeuwen, stoelen te klimmen of om keer weer vertoont Loe. van Loeloe én Fuck. Me-Die keek met angstige blik er mee van de', pianokruk loe dan zijn kunsten. De vróuw Van de Ster zal naarhet blitzapp'araat én te springen. duif krijgt niets voor het nooit vergeten hoe Puck daarom, met onze veront- V vertoonde. Maar die hoeft zonder angst haar kop in sehuldiging, zo-maar-een« ISStE" is het tover- per slot van rekening al- de bek van de kater stak, plaatje van Loeloe en Puck woord, waarmee me- leen maar te zitten en wat toen deze zat te geeuwen. II. vrouw Van de Ster haar doet het er toe, waar hij Het leek de tandarts wel... "Walvisstraat A, hk. Vismarkt Teïef. 66265 Schiedam Wij vragen Douchegeiegenbeid aanwezig. SSM. NOORD VEST 13 TELEFOON 68^08—68831 U zoekt thans zelf in ónze rijk gesorteerde kijk- wijs-toonbank wat. van uw gading is. Voor u uitgestald liggen een- keur van riees én vleeswaren van de allerfijnste kwaliteit, zowel rund- als varkensvlees en de nieest uitgelezen worst soorten. Ook vindt-u bij ons kostelijk züig-lamsvkes (een delicatesse voor fijnproevers) en zeer blank, gemest kalfsvlees. Onze vleeswaren zijn samengesteld uit de-beste grondstoffen en worden door de chef-worstmaker met de uiterste zorg gefabriceerd. Voor vrijdag cn zaterdag kozen wij voor u ut onze kern-keuken een keur-sortering van twee meest ge liefde vleeswaren: A RUNDERROOKVLEES en LUNCH- WORST, samen 200 gram, voor de 9 Q uitzonderlijk lage prijs van slechts Wegens enorm succes: 500 gr. doorregen lappen 500 gr. boferrnalse riWappen Ê.48 kyken. kiezen en kopei Braersveld 159 b feestdag voor ouden van'dagen van Schiedam aangeboden door de gezamen lijke exploitanten. Populaire prijzen vele verrassingen en gratis ritten voor alle bezoekers sensationele luchtattracties op de hoge draad met vuurwerk Fotografie Ontwikkelen van rolfiims, des morgens gebracht, des avonds klaar. K. v. Vuuren. Hoogstraat 106, Schiedam. ADVERTEER REGELMATIG Diverss Overtrekken vai stoelen, clubs, bankstellen .-nz.' Prijs opgaaf vooruit in 10 dagen klaar. Plate, Grae. Mai-kt 1921, Schiedam.A ROTTERDAM: W.Kruiskade 57, W. Wagenstraat 80. Scb'sdamjeweg 1, Zwarljamtraat 133. Jonker Frarmtraal 114. Goudiejingel 89 SCHIEDAM RoUerdemsedijk 429 - VLAARDINGEN: Hoogstraat 95 DEN HAAG: Boekkorslstraal 167 DELFT: ChoersUaat 36 AJJea voor de school: Agen da's - schriften - linialen - kleurpotloden (div. merken) - schooletui's - passers - pas serdozen, enz. enz. bij kan toorboekhandel Modern, Boerhavelaan 124, Schiedam Vanaf héden Solide so hooi tul pennen, reeds vanaf J 3,93 met gou den pen, Eén jaa' garantie bij kantoorboekh.ndel Mo- Boerhavelaan 124, tel. 68415! dern, Boerhavéaan 124, Schiedam. Schiedam. uitgebre: theek, steeds voorzien van nieuwe uitgaven. Geen in schrijfgeld. Leesbibliotheek- Kantoorboekhandel Modem, Inschrijving nieuwe lessen REMBRANDTLAAN 105 A TEL. 67338 Donderdag 29 augustus 1957

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2