Zieke kinderen maken hun eigen speelgoed „Geldroof in Londen5' waarachtig filmwerk Handbal-weekeind met vele verrassingen POOT Proef de nieuwe Moceona Bil j art-kampioeiiscliappen 4e en 5e klas libre Jeugd-rally EEN BRIL Koeriersters Kapitein Rob Dinsdag 12 november 1957 IN GEM. ZIEKENHUIS Ook poppenkast ontbreekt niet de extra-krachtige poederkoffie van' Douwe Egberts pittig en vol aroma! MOCCONA direct klaar in de kop Schooltentoon- stelling over tankvaart KORFBAL Schiedam herstelt zich en ODI zegeviert met elan Succes komt op laatste plaats MONOPOLE VERTOONT: Wilton-dames weer aan top Cefa: „Hongarije in vlammen" Burgerlijke stand Lood en mengkranen gestolen De Dilettantjes bestaan 5 jaar Wie heeft iets verloren? Maximum-snelheid overtreden Fiets gestolen De Sint bij Wandellust Dankstond Krisnja Menon weer ingestort Verordeningen van de Mijn Industrie Raad Potasch-Perlemoer bij Kath. Kring ITALIË had alleen Hakenkruis-vlaggen W. C. NOORDIJK dsp Jikardt kun) U niet missen geen dag! WOENSDAG GEHAKTDAG Ons succes Keurslager 3 pïii Maandag1 was het feest in de kin derafdeling van het gemeentezieken huis. Ter gelegenheid van de ver jaardag van dr. A. van Wely werd de gehele dag een tentoonstelling ge houden van het werk dat de jonge patiënten in het jaar 1957 met han denarbeid hebben gemaakt. In de keurige kinderafdeling was een ruimte geheel voor deze tentoonstel ling ingericht. Aan de wanden hin gen talrijke tekeningen. Op een ta feitje lagen stapels tekeningen. Het boetseerwerk stond uitgestald. En dan waren er de papieren, ka toenen poppen en speelgoedbeesten, die door de patiëntjes onder leiding van de spelleidster zijn gemaakt. Er was een fraaie draaimolen van pa pier, grote kubussen en nog veel meer dat de kinderen geknipt, ge plakt en genaaid hadden. Het was 'n demonstratie voor de goede sfeer in deze afdeling, een teken dat de kin deren daar onder goede led mg ook vele plezierige momenten beleven. (Advertentie LM.) Door zelf te breien geld verdienen... maar dan ook wol kopen als de prijs het laagst is.,, dat zijn voorde Rotterdamse huismoeders van ouds bekende waarheden. Maar dan moet U er morgen ook bij zijn, want morgen beginnen wij met de ver koop van een nagekomen partij Summum wol. IJzersterke wol voor jumpers, vesten en kinderkleding. Summum wol, die Rijzon- der goed uitbreit, in knotten van 100 gram, waar U nor maal 1.95 per knot voor betaalt, koopt U morgen meer dan 30 goedkoper. Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van de bekende Summum wol in Jaeger en in het complete kleurassortiment, w.o. grijs, blauw, rood, groen, beige, zwart enz., per knot van 100 gram voor Dat bleek maandagmiddag bij de poppenkastvoorstelling wel. die de spelleidster aan groepjes patiéntep gaf. In rolstoelen of zomaar gedra gen in een deken gehuld kwamen de kinderen naar het tentoonstel lingskamertje en het plezier was niet van de lucht. Zelfs al zit je been zwaar in het gips dan kun je nog lachen, dat toonden deze jongeren ren verentooi, ook zij waren in een goede stemming; vermoedelijk wa ren ze in gedachten in het woud bij wek De knapen droegen een papie- de indianen. Uiteraard viel de voor stelling van de zelfgemaakte pop pen, die het roemruchte leven van Jan Klaassen en Katrijn hebben uit gebeeld, m de smaak. Maandagmorgen is de tentoonstel ling geopend en heel wat ouders hebben met belangstelling het hand werk bekeken. Er is een tekening van een Zweeds jongetje bij en dui delijk heeft deze knaap andere op vattingen ovei" de beeldende kunst dan zijn Hollandse vrienden. De te ken- en schilderkunst op deze ten toonstelling is toch vrij ruim van nonfiguratief tot figuratief verte genwoordigd. Er is een grote prijs voor iedereen, tenminste zo staat 't aangekondigd. Aan de wand hangt een schilderij in nogal felle kleuren en de bezoe ker mag antwoorden op een vraag: „Waar doet u dit schilderij aan den ken?" Een zelfvervaardigde stembus staat* gereed om de briefjes met de critische opmerkingen tot zich te nemen. In een jury hebben zitting zr, Hagendoorn, zr. Brouwer, zr Bag german en M. ten Have om de in gekomen antwoorden te beoordelen. Een leuk initiatief van de functiona rissen in de kinderafdeling van bet ziekenhuis, die er op deze manier de beste stemming in weten te houden. Dat is ons wel gebleken en dat toont de foto eveneens waar kin deren naar de poppenkast van de spelleidster kijken. Deze spelleid ster heeft een volledige dagtaak m de kinderafdeling om het de kinderen zo goed mogelijk met spel en handenarbeid naar de zin te ma ken. Zelfs boetseren met vette klei doen de kinderen er, „En of de la kens vuil worden?" „Wel nee, hoor, daar zorgen we wel voor, de handen worden wat smerig, maar die zijn zo gewassen." Bellen b|j ongeval: G.G. en G.D, Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarrrmummer: 64666. Apothekers nachtdienst: apotheek M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 930 tot 4.3Q uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend ieder dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur: iedere avond (behalve donderdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 2 tot 5 uur. Cult, Contact Centrum. Geopend op werkdagen van 10 tot 5 uur; *5 maandags gesloten. BIOSCOPEN Passage, 2 en 815 uur: „Ariana", Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Geldroof in Londen". DIVERSEN Aula Sted. Museum, 8 uur: Opening tentoonstellingen Ger Lataster en Theo v. d. Horst. Irene, 3 uur: C.N.V. Propaganda- avond. Volksgebouw, 8 uur: P.v.d,A. Ver gadering met lezing. Musis Sacrum, 8 uur: Ons Belang. Cabaret, Maison Westhuis, 7.30 uur: R,K, Kerkkoor, Contact. (Advertentie LM.) Week-end bus Normale bus (of po,je) Gezinsbus f 1.36 f 2.40 Douwe Egberts poederkoffie Op 18 november 's middags om 4 30 uur zal in het schoolgebouw Oude Kerkhof 13 de tentoonstelling „Tankvaart op de internationale bin nenwateren" worden geopend. Deze tentoonstelling gaat uit van de stichting Onderwijstentoonstellingen te Den Haag. Van 39 november tot en met 10 december zal hij in klas- severband worden bezichtigd door de leerlingen van de twee hoogste klassen der lagere scholen en door de leerlingen van de scholen voor u.Lov.g.l.o. en n.o in Schiedam. Esperanto-agendo Jaudon, Ia 14an de novembro Klubvespero. ParoJkaskado ce gek. v. Gink Ploegstr. 19. Na 28an de novembro ni kunvenos ce fam: Mennmgh Gr. Markt 4, Schiedam heeft zich van de ne derlaag van verleden week volledig hersteld. Het Haagse De Raven is op vlotte wijze naar een 7—2 nederlaag gespeeld. ODI zegevierde met het zelfde elan met 08 over VEO 2, maar Succes heeft zich door faekke- sluiter De Overkanters lelijk in een hoek Zaten dringen. Het degradatie spook laat zich voor de blauwwitten nu weer duidelijk zien, Schiedam speelde nu wel twee klassen beter, dan tegen de Danaï den, Tot de rust ging de strijd gelijk op, maar in de tweede helft werden de Hagenaars volledig overspeeld. F. Veer opende de score, maar daar door konden de bezoekers op 12 komen. Nog juist voor de rust bracht H. Verschoor de balans echter in evenwicht. Na de hervatting leidde Schiedam binnen 5 nvnuten met 4—2 door doelpunten van P Bogaers en J. v. d. Kooy. Daarmee was de te genstand van de Hagenaars volledig gebroken en konden J. v. d, Tuuk, Als er een categorie films bestaat, die bewijst dat het ook zonder ex travagante hulpmiddelen als breed beeld, dieptegeluid en rUke kleur mogelijk is een waarachtig produkt te maken, dan hoort daarbij zeker „The good die young," een Brits- Amerikaanse produktie die in Ne derland de wat neerhalende titel „Geldroof in Londen" heeft meege kregen. De Schiedamse handbalteams heb ben dit weekeinde voor verrassingen gezorgd. De dames van DWS boek ten de eerste overwinning en nog wel met grote cijfers en de Wilton dames hebben de eerste plaats her overd. Bij de heren leed Wilton 1 onverwacht een nederlaag en DWS 1 won verdiend mei 10—6- Het was 't Haagse Animo die de DWS-dames aan de Oudedijk de eerste winstpunten bezorgde. L. Ro- bart opende de score, waarop Ani mo gelijkmaakte met het enige tcgenpunt! B. Kouwenhoven zorgde nog voor de rust voor de voorsprong en daarna speelden de blauw-witten zoals ze deze competitie nog niet ge daan hebben. De gezusters Robart en de dames Van Geene en Olczak schoten om beurt .tot de eindstand van 8—1 was bereikt. De Wilton-dames kwamen weer op de bovenste plaats doordat zij met 3—1 van de Jagers wonnen en concurrent Minerva met 02 van Olympia verloor. Overigens was de overwinning reeds bij de rust 'n feit door twee fraaie doelpunten van C. Zandbergen en één van W. Ezerman. Daarna konden de Jagers nog net Na de voorweds traden 5e klasse libre, zijn een 8-tal speleis gepromo veerd naar de vierde klasse. Het zijn H. v, d. Meljden (Vgb) 184, C. v d. Berg (Luctor) 135, N. Droppert (OBKP 151. A. Spronkers (LEV) 144, J v. d End (Lactor) 1.42, c Schewe (E.N.) I.31, H Zwaarus (HVO) 130 en 3. Dirk zwager (BelJev.) 27 In de eind wedstrijden zijn geplaatst: M. Meijer (Vgb) F. Fraterman (DKC). G Bezemer {Sluis), W. Koena (EN.), H. Schra (Sluis), P. van Opstal (OBK), J Vcrheij (Conf) en H. de Groot (DKC). Voor de eind wed strijden 5e klasse libre werden gespeeld: Bezemer H, Sohra H. de Groot F. Fraterman M. Jansen J. Verheg 50 36 55 30 22 53 3 30 50 48 In de voorwedstrijden kampioenschap 4e kl Schiedam speelden: Groep J. Kloosterman 75 M. Geerhngs 75 7, 7 0 35 persoonlijk libre district 41 9 41 11 54 12 54 5 H. v. Wijk M, Geerlmgs J. Kloosterman H. v d. Vaart J. Helmich C. v. d. Bei C. Kentie J. Verbeek A. de Wit H. v. Wolde J. Smits H. v, d Berg D. Verdam J. Smit 75 66 39 9 169 75 73 39 12 192 75 73 38 14 197 75 58 38 7 1 35 Groep 2 7S 64 35 a 1 32 75 75 35 8 2.14 75 30 31 6 0,96 75 75 31 11 2 41 75 75 50 9 150 75 55 50 7 1.10 75 31 32 1 59 75 75 32 U 234 75 45 51 8 0 38 75 75 81 6 1.47 Groep 3 73 75 34 7 220 73 49 34 7 1.44 75 75 42 9 1.78 73 71 42 8 1.69 75 58 53 6 1.11 75 75 53 8 1.41 75 75 50 9 1.50 75 69 50 6 1-38 cn voor row ei het 5e klasse kampioenschap als 4e klasse, worden elke maandag- en woensdag avond gespeeld. de eer redden. Keepster J. de Jang- v. Es was in prima vorm. Heren i van Wilton was niet op gewassen tegen Hellas 2. De Haagse voorhoede, met internationaal van Duursen aan het hoofd scoorde er rustig op los. Bij de rust was de stand al 63, waarbij Van Eelm, Overheul en L. Boer voor de tegen- punten zorgden. Daarna kwam Wil ton er maar nauwelijks aan te pas, zodat het een verdiende 144 zege voor Hellas werd. In de 2e klasse haalde DWS 1 he ren de volle zege op Hios. A. de Hoog opende de score en bh de rust was de stand 33. De Schiedamse aan valsleider H. Dokters was de gevaar lijke man en nam de helft van de doelpunten voor z'n rekening. Het werd 106. Heren 2 van Wilton heeft met 143 een bloedige revanche genomen op de vorige 3—2 nederlaag tegen GONA. De rust stand was 50. De Wiltonploeg combineerde aardig en werkte de aanvallen goed af. DWS dames 2 verloor met 72 van HMS en dames 2 van Wilton boekte een mooie 0—6 overwinning op Snelwiek 3. Heren 2 toonde zich met 125 de meerdere van St, Lambertus, De plaatselijke partij tussen de derde herenteams van Wilton en DWS werd een 86 overwinning voor de schepenbouwers. Een. aan trekkelijke. spannende wedstrijd, waarbij Wilton met 41 voorstond maar DWS tot 55 ophaalde. De Christelijke Film-actie zal op vrijdag 15 november de bijzondere film .Hongarije in vlammen" verto nen. Dit zal geschieden in de Julia- nakerk en wel 7 en 9 uur. Deze film is voor een deel door Hongaar se verzetstrijders met levensgevaar opgenomen en geeft een indrukwek kend beeld van de enorme offers die de Hongaren, gebracht hebben voor hun vrijheid. Geboren: Ingrid. d.v. P. Brouwers en C. M. Hoorman; Bertha H. d.v. G, A. Teunissen en W. A. Altorf; Adriana M. d.v, A A. Klepke en A. Peute; Adriana J. M. d-v. D. J. Rensman en M, A. F Hofsteede; Koenraad W, zv. J. W. van Bogge- len en M. E. Groeneveld: Angelique D. d,vt P. F. van der Ploeg en J. van Dijk; Gerardus H. z.v, H. van Gorp en VL H. Rodenburg: Ingetje, d.v. M. J Weordenburg en C. Zwarts. Overleden: G. Spronsen, 78 jr. echtg, v. H. Smit; C. Willemsen. 70 jr, echtg. v. J Vryland; E. F. A. van Laar, 78 jr wed. v. B. van Zwol', W. C. Noordijk, 49 jr; A. M. A. M. Lafort, 27 jr; J Pot, 75 jr. Vier jongemannen in een auto, op weg om gewapend een roofoverval te plegen, ziet men in de begin-scène, vier jongemannen wier eigenlijk doodgewone geschiedenis, de aanloop tot deze misdaad, wordt verhaald in vrij lange, orthodoxe flash-backs. De verwende boemelaar-speler, de in valide bokser, de Amerikaanse vlie ger met huwelijksmoeilijkheden, de man wiens huwelijk te gronde gaat door de onverzoenlijkheid van een schoonmoeder: alle vier komen zij in geldnood alle vier zijn zy als aankomend volwassenen het slachtoffer van de omstandigheden, van de moderne tijd. Alle vier, óók die „rijke" jongeman, bedorven door en door. en tenslotte alleen gelaten door zijn vader. Maar hij brengt de anderen tot de misdaad en naar de dood. Laurence Harvey is overtuigend als de verwende knaap, Stanley Ba ker evenaart hem als de bokser die een hand verloor. John Ireland's spel als de piloot doet weinig onder voor dat van de genoemden. Individueel- is hun spel dus uitstekend; helaas worden de rollen van hun respectie ve vrouwen minder harmonisch ver tolkt (Margaret Lelghton, René Ray, en Gloria Grahame). Hieraan lijdt niet 't vierde paar. Richard Basehart en Joan Collins, het stelletje dat aan de grend raakt door eindeloos getraineer van een moeder. Hun aandeel aan de film is het meest natuurlijke. De Britse ex centrieke acteur Robert Morley zij nog genoemd voor zijn spel als de verbitterde vader van de knaap die zijn makkers naar hei verderf voert. Deze film, vermomd als de door snee-thriller, heeft aanzienlijk meer te zeggen dan men oppervlakkig vermoedt. Sympathie voelt men di rect voor drie der jongemannen, en tenslotte zelfs ook medeleven voor die vierde, Laurence Harvey. Regisseur Lewis Gilbert kan bogen op een goede prestatie. Mej. S. Krug en H. Vemchoor de stand geleidelijk aan op 72 bren gen. Bij Succes heeft men het hoofd weer eens laten hangen toen er een achterstand van drie punten ont stond. In de eerste helft was weinig krachtverschil te bespeuren. Mej. N. Ouwendijk vond het eerst de korf, gevolgd door een gelijkmaker. In tweede opstelling kwamen de Rotterdammers tot 3—1, maar mej. J. Yeenendaal haalde op tot 32. Na de hervatting kon een succes-vak niet in vorm komen, en daarvan maakten de Overkanters handig ge bruik door de voorsprong te verho gen tot 5—2. Het tegenpunt van B. van Krogten bracht geen verandering meer (5—3). De eindstand werd 63. Met 2 winstpunten uit 6 wed strijden staan de blauwwitten nu ste vig op de onderste plaats. Deelge noot is Overkanters met 2 uit 5 ODI is het beste voor de dag ge komen. Zonder veel inspanning werd VEO 2 naar een 0—6 nederlaag ge speeld. De doelpunten werden netjes over de eerste en tweede helft ver deeld. Onze stadgenoten oefenden voortdurend groot overwicht uit. Als alle geboden kansen zouden zyn be nut waren er stellig dubbele cijfers uit de bus gekomen. De overige door Schiedamse teams geboekte uitslagen luiden: Sperwers 4Schiedam 2 113; Oranje ZwartODI 2 52; jeugd DOP—Succes 2—2 en aspiranten Ro zenburg b—Schiedam a 21; Zui den b—Succes a 20; Schiedam b Spangen d 11 en Oranje Nassau a—ODI a 8—0. Gisteravond heeft de politie de chauffeur L. H. B. en de onder houdsmonteur J. van der S. aange houden. B. wordt verdacht van dief- stai van lood en mengkranen, de Rotterdammer Van der S. wordt verdacht van hekng van een gas stel en mengkranen. Zondag 24 november organiseert het Interkerkelijk Evangelisatie Co mité „Jong Schiedam voor Chris tus" een Jeugd-rally in de Juiana- kerk aan de B.K. Laan. Aanvang 20 uur. Aan deze samenkomst werken mee: Het IJE-koor van. Rotterdam-Char- lois, het duo Stoop, solozang. Flip de Koning, orgel, het Vlaardings Kopertrio en Johnny Buurman, sa menzang. Het comité doet een beroep op de leden der chr. jeugdorganisaties me de te werken aan de propaganda en uitvoering van deze samenkomst. Opgaven hiervoor worden gaarne ingewacht door het secretariaat Von dellaan I3a. Verder zijn alle belang stellenden welkom op vrijdag 22 november om 20.30 uur in de zaal, Broersvest 139. 12 Nov. a,s. zal het 5 jaar gele den zijn, dat met een klem groepje kinderen onder leiding van mevr. N. DettmeyerTettelaar „De Dilettant jes" werd opgericht. En nog steeds heeft zij de moeilij ke taak de regie te voeren, nu over niet minder dan 47 kinderen, die zij wekelijks in drie groepen de schone kunst van het toneelspel bij brengt. Misschien zullen vele Schiedamse toneelverenigingen later kunnenpro- fiteren, van deze jonge kweek. Zaterdag 16 november gaan zij hun Eerste Lustrum vieren. Dan bieden de Dilettantjes aan hun 142 trouwe donateurs, ouders en genodigden in Tivoli een gratis Cabaret-avond aan. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 9—-12 30 uur en 2S uur* Etui met schaar en sleutel; 1 p. bruine halve laarsjes; blauwe puntmuts; vloer- kleedje. Te bevragen bij de vinders: Zwart wit hondje. Gemeente Reiniging, Buiten- havenweg; bruinharige hond. D. v. Wijk, Faulus Potterstraat 55b; kanarievogel, v, d. Smissen. Voltastraat 8b; stropket- ttog, Gebr- Vincent, Adm. de Ruyterstr.; buigtangetje, Dingenouts, Numansdorp- sestraat 12a; gedeelte van koplamp, Gokke, Willemskade 41; doos met Smyr- nawol, A. Buitenhuis, Lorentxlaan 19b: weegschaal met bloemkool, Oostewaal, woonschip Frisia, liggende Overschiese- weg tegenover pand 24; gekleurd zijden hoofddoekje, v. Loenen, ToJlensstraat 16; zwart jongensjack, H. Jansen, Vlaar- dingerdijk 165: keukenkleedje, v. Otter- loo, Jacob van Lennepstr. 6b; bruine glacé dameshandschoen mevr, Peu te, Burg v. Haarenlaan 1258, Torenfiat, wit kinderwantje, mevr Vis. Dr. Kuq- perlaan 231: 1 p. zwarte glacé dames handschoenen. mevr. Siere, Ntc, Beets- straat 29a; 1 p. bruine glacé herenhand- schoenen. Den Ouden, Ouddorpsestraat bnl, K. Vermeer. Alb. Thymstraat sleutel, v. Otterloo, J. v. Lennep- straat Sb; herenportemonnaie met mh„ Dorueme. Gordonstraat 15; herenporte- monnaie, K. Borsboom, Da Costastraat 10b: fietstas met inhoud, portier Wilton Fïjenoord: portemonnaie met inhoud, K v. Gils, Hoogstraat 71; damesportemon- naie. G. Gruppelaar, Lange Achterweg 14 (Lindenhof); portemormaie, A. Lek, Galileistraat 40b; autoped. Droog p/a Colling, Brugmansttaat 23; dameshor loge. K. Timmers, D. A. de Jonghstr. 10c. Gisteren zijn door de politie twaalf bekeuringen uitgedeeld aan over treders Van de maximum-snelheids bepaling. Het waren tien automobi listen. een bromfietser en de be rijder van een scooter. Van M de B. uit Rotterdam is gisteravond de fiets gestolen, die hij voor een café op de Broersvest met afgesloten had neergezet Op 7 december viert W.S.V. „Wan dellust" weer haar Sent Nicoiaas- feest. Daar zullen enige leden schetsjes op voeren en ook het muziekclubje zal de avond opvrolijken. De Ned. Herv. Gereformeerde Evangelisatie houdt woensdagavond om 7.30 uur in gebouw Irene een een Dankstond voor het gewas en de arbeid. Voorganger is ds. H, G. Ab- ma uit Monster. Wijkavond Morgenavond komt de wijkge- meente I der Hervormde kerk oLv. haar wijkpredikant ds. J. D. Smids bijeen in het lokaal naast de kerk In de Nieuwe Maasstraat. Een der directeuren van „De Horst", Drie bergen, zal daar een film vertonen over het werk van deze stichting. Na de pauze wordt een documen taire film vertoond over het vluch telingenprobleem. NEW YORK. De Indiase minis ter van Defensie Krisjna Menon, heeft maandag voor de aanvang van de vergadering van de Veiligheids raad over Kasjmier een instorting gehad, waardoor de opening van de vergadering later geschiedde dan ge woonlijk. Menon, die reeds eerder in februari van dit jaar tijdens het debat over Kasjmier een in storting had gehad, kwam later zwaar leunend op zijn stok toch naar de vergadering en sprak langzaam en moeilijk tot de raad. Nadat Menon anderhalf uur had gesproken schortte de voorzitter de vergadering enige tijd op om Menon gelegenheid te geven uit te rusten. Na hervatting van de vergadering nam een plaatsvervanger Menons plaats in. De Rus Sobolew stelde voor de vergadering te verdagen, het geen geschiedde. Geen PCWG-bijeenkomst Wegens omstandigheden gaat de bijeenkomst van de Prot. Chr. Werkgemeenschap in de PvdA die dinsdag 12 november gehouden zou worden, met door. De leden kunnen Sffn WoiVtWt i Sr"""01 kon worden toe- BEERLEK. De MUn Industrie Raad heeft gisteren een verordening vastgesteld, krachtens welke de kin dertoeslagen in het mijnbedrijf met- ingang van 1 juli 1957 worden ver hoogd. met dezelfde bedragen als waarmee de landelijke kinderbijsla gen op die datum zijn vermeerderd. Ook stelde de M.LR een verorde ning vast tot wijziging van de ver lofregeling, waardoor tot I januari 1959 de regeling wordt verlengd, dat gehuwde mijnarbeiders, wier gezin i.v.m. de woningnood elders in het land verbluft, maandelijks een dag PvdA-afdeling wordt gehouden en waarbij 'Alfred Mozer zal spreken over „De ontwikkeling achter het IJzeren Gordijn sinds de dood van Stalin". Voor de leden van de Katholieke Kring Schiedam brengt het toneelge zelschap Johan Kaart donderdag a.s. in het Passage-«.heater de première van het blijspel „Pota3ch, Perlemoer en de Pekinees" van George M. Mon tague, Een vervolg dus op de beken de en succesvolle reeks van Potasch/ Perlemoer verhalen. De regie berust bü Louis Borel. medcspelenden zijn Job ar Kaart en Johan Boskamp, gekend. Vervolgens wees de M.I.H. de vrije zaterdagen voor 1958 aan. ROME. Ambtenaren van het pro. tocol van de Italiaanse regering heb' ben de schrik van hun leven gehad, toen zy in verband met het op handen zijnde bezoek van president Heuss van West'Duitsland op zoek gingen naar Duitse vlaggen. Zij vonden m het magazijn van het Romeinse stadhuis een enorm aantal Duitse vlaggen van voor 1945. Rode vlaggen met een zwart hakenkruis er op. Met grote haast heeft de Ita liaanse regering nu een order ge- Tllly Perïn-Bouwmcester, Annie j plaatst bij een vlaggenfabriek voor v. d, Vorstembosch, J .Bouwmeester- een flinke partij Duitse vlaggen van Kluun, Willem Faassen, Marjo de het laatste model: rood-zwart-gouden Vries, Rudi West, Jack Wolf, Nol banen. Die vlaggen moeten voor 19 Stanowsky en het hondje Cycloon. november klaar zijn. Met diep leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden op 10 november van de heer bedrijfsleider N.V. Deluxoi Olie My. De grote toewijding waarmede hij de belangen van onze vennootschap bijna 25 jaar heeft gediend, rijn warme en opgewekte persoonlijkheid zullen wij steeds dankbaar blij ven gedenken. Commissarissen, directie en personeel dér N.V. Deluxol Olie Maatschappij Rotterdam, 11 november 1937 DAN NAAR iD. DE BRÜIN Oranjestraat 9 Schiedam - T«L 66431 Klem atelier vraagt vrl. kracht voor strijkster-op- maakster, fijnlmgerie. Aan melden: Corsela, Het Witte Huis, 9e etage, Wijnhaven 3, tel. 112136. Eenvoudig kosthuis aange boden, goede verzorging. Br. Alles op het gebied van glas In lood. Aa-Ve Glas-in-lood- bedrijf. West Frankelandse- straat 16, telefoon 66280. De speciale keurslager-kruiden maken ons frisse kwaliteitegehakt tot een delicatesse van de eerste rang U neemt het natuurlijk op woensdag, dan is het voor deliger. n AC Per 500 gxatn met zakje zout en kruiden HACHEE COMPLET 300 gr, hacheevlees m. zakje zout en kruiden 1 «28 Dubbel complet 2.46 VOOR DE BOTERHAM 150 gram fyne lnnchworst voor 44 cent Neem een Gelderse rookworst, het is bij zuurkool en erwtensoep heerlijk eten! KOM KIJKEN, KEUREN EN KOPEN BIJ BROEBSVELD 159 b SCHIEDAM Vraag een boekje roet de avonturen van Ze kosten slechts 75 cent per deel Verkrijgbaar bij uw bezorger of boekhandelaar

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2