Wintermans Huisvrouwenver. vierde haar veertigjarig jubileum t Leven der indianen in 't land der Inca's Schijnwerpers op de Schiedamse Sport Oprichtster mevr. Deelder met bloemen gehuldigd Dr. Pot zocht kloosters en monniken in grens gebied van Thibet BILJARTEN COMPETITIE-WEDSTRIJDEN EN HET MALTHA-TOERNOOI Koeriersters Voorlichting Donatèursavond van Leger des Heils „Familie"-feest bij „Schiedam" GENÈVE 22 Lezing „Oost en West" Mob. kruis DR. T. DE BOOY VOOR IvAO Vernielingen aan auto C. Dirkzwager overleden Winkels open voor Sinterklaas Burgerlijke stand WALDO-RIJSCH0OL vr- 64.65.0 Milde straf geëist voor buschauffeur Sigarenwinkeliers roepen hulp van prof. Romme in Aanvaring in haven van Hansweert Investerin gsaf trek voor grote rederijen blijft 10 procent Geen interpellatie over positie spoorwegpersoneel Zilvéren jubileum A. Radem akers SCHIEDAM Woensdag 20 novemïjer 1957 Hei veertigjarig bestaan van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen afdeling: Schiedam la gister, avond in Musis Sacrum In een pret tige sfeer gevierd met een cabaret voorstelling en enigre feestelijke toe spraken. Mevrouw M. C. Schroot-Drooglever fortuyn, voorzitster van de afdeling opende de avond en heette alle aan wezigen. onder wie de burgemeester mr. J- W. Peek en diens echtgenote, hartelijk welkom. In het bijzonder verheugd toonde mevrouw Schroot rich. dat deze keer ook de echtgeno ten van de huisvrouwen van hun be langstelling hadden doen blijken. Aan de oprichtster van de afdeling, me vrouw A. M. Deelder-Diependaal bood de voorzitster een fraai bloem stuk aan- Staande zongen de aanwe- 2lren hierna het bondslied: „Neder, lands vrouwen, van huis uit gewend san spaarzaamheid, reinheid ^Mevrouw Deelder haalde enkele herinneringen op aan de begintijd v«n de Schiedamse afdeling, die hu de oprichting slechts 26 leden telde. Namens de feestcommissie bood me vrouw M. Bronwasser-van Hugte de voorzitster en de secretaresse een diplomatentas aan. Voor de andere bestuursleden van de jubilerende ver eniging waren er bloemstukken. Tot slot sprak de burgemaester een woord van waardering voor het werk van de vereniging van huisvrouwen, „u kunt met fierheid en voldoening terugzien op uw werk in de afgelopen jaren. In deze maatschappij kan niet iedere huisvrouw nog zelfstandig de kwaliteit vaststellen van tal van pro ducten. Deskundige voorlichting is een noodzaak geworden, evenals het keuren van producten door deskun. digenvan de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Moge het u gege ven zijn ook in de toekomst de cen trale plaats van de huisvrouw in de maatschappij te versterken", Na al deze waarderende woorden en felicitaties begon een gezellig ca baret-programma. waarin onder an dere enkele bekende radio-artiesten optraden. Jan Oradi vermaakte het talruke publiek uitstekend met zyn conferences en imitaties, terwijl Henk Bouwman gemoedelijk keuvelend si. garatten uit de lucht greep of tientjes tot in het oneindige vermenigvuldig de. Het duo Salberti bracht duetten uit het operette-repertoire en caba retliedjes. Truusje Koopmans zong charmante niemandailetjes, waarbij zij zichzelf op haar gitaar begeleidde. Het geheel vormde een werkelijk voortreffelijk gerecht voor de leden van deze jubilerende huisvrouwen- vereniging. Voor de aanvang van de feestavond heeft het bestuur in de met bloemen versierde foyer van Musts Sacrum gerecipieerd. Het bestuur van de jubilerende Schiedamse afdeling van de Ned. Vereniging ran Huisuroutoen: zit- tend van links naar rechts: voor zitster mevr. M. Schroot, ere-voor- zitster mevr. A. M. Deelder, die een van de opricktsters van de af deling is geweest, mevr. R. B. Tip en mevr. M. C. SteinerStaande: mevr. M. W. van Breda, mevr. J, van Stapele en mevr. J. Ingelse. Bellen bU ongeval: G.G. en GD. Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnuimnex: 64666. Apothekers nachtdienst: apotheek Van Westendorp, Singel 81. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en Iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. K.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur", iedere avond (behalve donderdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 3 tot 5 uur. Tentoonstelling schilderijen van Ger Lataster en grafiek van Theo van der Horst (tot 12 december). Cult. Contact Centrum. Geopend op werkdagen van 10 tot 5 uur; 's maandags gesloten. BIOSCOPEN Pweage. Alleen 8.15 uur „Zarak". Monopole. 3. 7 en 9 uur. „Elke minuut telt DIVERSEN Zonnehuis. 26 uur en 7.3010.00 uur, Bazaar. Muita Sacrum 8 uur Pers. Ver- Wilton-Fijenoord. Cabaret. Grote Kerk. 8 uur Samenzangavond ol.v. Kees Doornik. Irene. 8 uur Wijk V. Toneel door O.DG. Volkagebouw, 8 uur. Alg, Bond v. Voed. en Genotmidd- Cabaret. Het muziekkorps van het Leger dei Heils houdt op donderdagavond in .Arcade" een. donateursavond Behalve een muziekuitvoering, staat er ook een lekespel op het pro gramma, dat zal worden opgevoerd door het Lekespel-team der Zuid- Nederland Divisie van het Leger des Heils, De avond begint om acht uur en staat onder leiding van Brigadier H- Lahuis, hoofd van het Nationaal Muziek Dep. Dit alles als voorbereiding voor de viering van het zèstig-jarig bestaan van 't Korps in Schiedam. Vtngstberlchten uit ze* van heden- VL TB thuis varend: VL 172 22 kantjas; VL 208 1 thuis varend: VL 216 90; VL 9T 40; VL 142 f>5: VL 61 5; VL 14 weinig thuis varend: VL 89 7 thuis varend; VL 112 12; VL 132 7. De voetbal- en honkbalclub Schie dam beschikt over een stel goede functionarissen, dat moet ook, an ders kan het vijftigjarig bestaan niet op de gepaste wijze worden gevierd, voorzitter J. van der Touw wees hier dan ook op in zijn openings woord op de contactavond in Tivoli dinsdag. Dat het gouden jubileum goed gevierd zal worden staat, als een paal boven water, dat is wel te merken aan de activiteiten, Schie- damse artiesten musiceerden voor de grote familie, die „Schiedam" heet. Voor de dansmuziek zorgde 't dans- orkest „The Rhytm Aces". Als in termezzi was er het optreden van „The Girl and the three lads", een viertal jeugdige accordeonisten, en dan waren er „The babies", twee zin gende en jodelende stadgenoten. (Advertentie LM.) V/SSS- V> s M? >,In het land der Inca's" heette de prachtige kleurenfilm, die dr, T. de Booy dinsdagavond voor de leden van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling heeft gedraaid in de grote zaal van het Volksge bouw. De*e tttel geeft juister het karakter van de lezing met film weer, dan de aangekondigde „Naar de onbestegen And es-toppen". Wel hebben de toeschouwers kunnen ge nieten van fascinerende tochten naar de nimmer bestegen toppen van de. beroemde Andes in het al even mysterieuze Peru, maar ge lukkig is het daar niet bij gebleven. Dr. De Booy heeft ook een kijk en dat was een scherpe en bijzon dere blik gegeven op het leven van de Indianen in Peru. In zijn inleiding zei de spreker dat hij tezamen met prof. dr. C. G- Egeler in 1952 en 1956 vanuit Am sterdam naar Peru was gegaan voor een wetenschappelijk geologisch onderzoek. Er zijn drie toppen be klommen tot een hoogte van 6400 meter. Peru is een oud en achterlijk land. Het rijk heeft ve... mineralen in de bodem, maar de bevolking leeft onder erbarmelijke omstandig heden. De film heeft dit goed weer gegeven! In fraaie kleuren toonde de rolprent deze nazaten, van de trotse In ka's- Ook d« resten van de bouwwerken van de vroegere ras sen kwamen op het witte scherm. In 1531 veroverde de conquistador Francisco Pizarro dit „gouden rijk" en sinds die tijd heeft het Spaanse stempel van de overheersers een -rote cultuur uitgewist. Nu leven ie nazaten nog slechts met dé her innering aan betere tijden- Hun le ven,' hun geloof is westers, maar hun handelen heeft nog de binding met de tijd van voor de Spaanse overheersing. Hoe primitief deze mensen leven toonde de documentaire over de arbeiders, die gedurendè acht maan den op onbewoonde eilandjes de kunstmest scheppen. Een kijkje op De vrijdagavond afgebroken partij tussen R. van Soelen en G. Buitèn- hèk is gisteravond afgespeeld. Van boelen heeft zijn partij gewonnen, i speler startte aanvankelijk slecht en had in 7 beurten pas 10 caramboles bijeen, terwijl zijn tegen speler met series van 17, 13 en 12 op 50 was gekomen. In zijn 9e beurt scoorde Van Soelen een serie van 42 «n kwam hierdoor op 55, doch Sui te nhek antwoordde met 30 en kwam op 82. Hierna kwam Van Soelen be- SL2®» spel en noteerde series y™ j?' 12, 13, 41 waardoor hij met i»7 dicht bij zijn tegenstander ge komen was, die 182 noteerde. Toen deze hierna 3 maal achtereen een poedel voor zich liet noteren, pas seerde Van Soelen hem met een se- 54 en kwam op 213. Met een £1". stand werd gestaakt Gisteravond haalde Buitenhek zijn achterstand bijna in zodat in de 32e beurt de stand 266—251 geworden was. Er kon toen nog van alles ge- f? i?renals v®d Soelen in zijn «e beurt geen serie van 29 had ge- en op 295 kwam. Buitenhek poedelde. Van Soelen maakte in zijn J?eurt een serie van 5 zijn partij uit. 5- Soelen 300 300 35 54 8.57 G. Bmtenhek 300 257 35 34 7.34 Voor afdeling li in dè competitie E werden gespeeld: 08E,Confiznce 6—2 2.76 J. v. Doissen 83 83 30 13 H. Boomert 79 73 30 15 2.43 J. Groèn 80 80 38 9 2.10 J. Vink 72 54 38 7 1.42 W. Hariog 76 76 369 2.11 C. Coens 66 65 36 8 1.80 M. Geerlings 68 43 29 6 1.48 H. van Wijk 61 61 29 6 2.10 Afd. 2 D.X.C.—Luctor 4 —4 M. Qusnjel 73 63 31 9 2.03 J. Bakker 84 84 31 13 2.70 W. de Jong 69 57 38 9 1.50 L. Verduin 64 64 38 U 1.68 H. de Wolde 64 64 27 14 2.37 A. de Wit 63 2T 27 9 1.00 W. v. Hoovenen 60 60 24 12 2.50 M. Degeling 56 25 24 7 1.04 Entre NousVolksgebouw 4— -4 G.v. Schellenbeek 73 68 39 9 1.74 E, Gast 76 76 39 10 1.93 H. Hardingsveld 70 70 25 36 2.80 P. Mondt 65 44 25 7 1.76 A, Vos fifl 59 30 9 196 C- Kentie 59 59 30 6 1.96 J. Heihsbroek 57 57 45 5 1.26 J. Helmich 55 42 45 5 0.93 de manier van feestvieren in het platteland, waarbij duizenden voor dagen dronken zijn, vormde de aanvulling bij dit overzicht van. arbeid en vrijetijdsbesteding. Na de pauze hebben de bezoekers met aandacht de bestijging gevolgd van de Nevada Veronica. Hoe moei lijk deze bestijging is kon men op het filmdoek zien. springen over JJoven van twee meter breed be hoorde daarbii. Een expeditie naar de Andes kost de Nederlandse geleerden telken male vijftigduizend gulden. Daarom houden de academici duizend le zingen in de vier jaar, om het kapitaal bijeen te brengen voor een wetenschappelijke Nederlandse ex peditie naar de Himalaya in I960- Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag vernie lingen aangericht aan de auto van de heer G. C. J. L., die op de Koe markt bij hotel „De Kroon" ge parkeerd stond. De deurkruk en de ruitenwisser werden vernield. In Schiedam is overleden de be kende distillateur C. Dirkzwager, firmant van de distilleerderij M, Dirkzwager, en voorzitter van de Vereniging van Distillateurs. De z.g. „derde steiger" van de Tankerclaening N.V. in de Wühel- mina-havenhonderdzestig meter lang, is nu in zoverre gereed ge komen dat daar gisteren, de eerste tanker ontvangen kon worden Het schip dat deze eer te beurt hiel was de Deense ,Aase Maersk", een tanker van 6.285 b-rt. Dr. P, H. Pott, conservator van het rijksmuseum voor Volkenkunde ln Leiden heeft gisteravond de le den van de Kon. Ver. „Oost en West" en van de Ned. Bond van Dragers van het Mobil isatiekruis In Schie dam op een goed bezochte bijeen komst in het gebouw voor Chr, Soc. Belangen meegenomen op een zoek tocht naar monniken en kloosters in het grensgebied van Thibet. Dit dan aan de hand van een met lan taarnplaatjes geïllustreerde causerie. Om zijn theorieën over 't Boedbis- tisch godenstelsel te toetsen heeft dr, Fott naar Thibet willen gaan, daar dit nog een van de heel weinige ge bieden ter wereld is waar het Boe- dhisme nog levend bewaard wordt. Maar aangezien men tegenwoordig niet meer tot Thibet wordt toegela ten heeft hij zich voor z*n weten schappelijke onderzoekingen moeten bepalen tot de grensgebieden. De wetenschappelijke beweegrede nen tot de moeizame tocht zijn op de causerie van gisteravond met of nauwelijks ter sprake gekomen; het is gebleven bij een beschrijving van de zwerftocht in dat woeste, vrij ontoegankelijke grensgebied. Hier heeft dr. Pott met Sherpa-dra ger (bawoner van Nepal dus) maan den lang getrokken en het was zeer interessant wat hij daarover te ver tellen en te tonen had. Het moeizame en oncomfortabele van de tocht is wel duidelijk tot uiting gekomen. Bijvoorbeeld hoe de heide trekkers, komende uit de hete Kulu-vlakte en trekkende naar de Rhotan-pas In vier uur tijds te voet een 2800 meter moesten stijgen daar deze pas midden op de dag „dicht" gaat door de mist. Ze trokken daar bij langs steile, nauwe paadjes die toch een van de drukste verbindings wegen is van India naar eentraal- Azië: pak weg, drie kleine kara- vaans per dag. Tal van kloosters zijn aangedaan op de tocht en onderzocht, waarbij de schilderachtige details goed be licht werden in de plaatjes. Maar vooral de majestueuse Himalaja doemde telkens weer op. ,Als u eens daar geweest bent, dan is Zwitser land maar aardig speelgoed", .vond dr. Pott. Heel amusant kon hij voorts vertellen over de levensge woonten aan de rand „van het dak van de wereld" :zo bijvoorbeeld over de volksdrank ,de thee .die echter geconsumeerd, wordt getrokken, in bouillon van schapenvlees, met zout en soda en 'n kluit boter .Voor de lunch komt er dan nog gerstemeel bij! De Schiedam se Middenstands Centrale heeft namens de detail handel het ge meen te-bestuur vee- zocht om in de St Nlcolaas-tjjd de winkels langer open te mogen hou den. Dit zoo dan moeten gelden voor de periode van 29 november tot en met 4 december, waarbij de winkels dan tot 10 uur 's avonds open blüven- De gemeenteraad zal er nog de goedkeuring aan moeten hechten. GEBOREN: Johannes G. zoon van J. van Nielen en P. van Logchem; Jacques S. zoon van S. Males en Y, M. Geleijnse; Yvonne, dochter van R- Meinert en E. Verhaar. OVERLEDEN: C. M. Huisman, 83 jaar, echtg. van L. T. Paalvast; J. M. Reinsbergen. 86 jaar wed. van P. Kujjpers. Na de pauze werd deze causerie, die met belangstelling aangehoord js ,nog aangevuld met de vertoning van een ftlm, door dr. Pott zelf op genomen. De bijeenkomst is geopend door de heer P. van Rijn, voorzit ter van het „Mobilisatie-kruis,' ter wijl de heer F. Sterenberg, voorzit ter van „Oost en West" een woord van dank sprak na afloop De «pel regel testwedstrijden voor de junioren van Voetbalclubs zullen in januari beginnen. Er wordt weer strijd geleverd tussen ploegen van negen „man", drie A-, drie B- en drie C-junioren. De wedstrijden worden iedere woensdagavond ge houden in de kantine op het Volks park. Aan het slot volgt dan weer een feestelijke prijsuitreiking. Dit is de negende maal dat de Schiedamse Scheidsrechters vereni ging op een idee van wijlen de heer J. Bergijk deze wedstrijden gaat organiseren en dat het belang loze streven van de SSV succes heeft blijkt wel uit de animo van de knapen. Er wordt nu reeds ge oefend door de jongens en op de avonden blijken ze hele „keien" in de voetha [theorie. Zo zelfs, dat ze dikwijls meer van de spelregels we ten dan talloze ouderen. Op deze wijze kan de SSV zich met recht de instantie noemen die een Schie damse voetbalgeneratie meer begrip voor de spelregels heeft bijgebracht. Dat dit geen sinecure is, ervaart een ieder uit de ondeskundige kri tieken langs de lijn tijdens wedstrij den. GSS houdt vrijdag weer de eerste contactavond. Ook de week daarna op vrijdag 29 november komt GSS bijeen in Marijke. Er zullen weer de gebruikelijke wedstrijden in ge zelschapsspelen. worden gehouden, het bestuur heeft de mogelijkheden voor deze ontspanning echter uitge breid. Na 29 november kunnen de leden van GSS om de veertien da gen. op vrijdag in „Marijke" terecht. Er is veel kans dat Schiedam er ecu derde honkbalvereniging bij krijgt. Al lang bestaan er btf DHS plannen om tot de oprichtitng van een honkbatafdellng te komen. Het ontbrak uiteraard aan de nodige er varing. Nu Jan Ph. Roetman te kennen heeft gegeven lid van DHS te worden zal het echter anders worden. Jan Roetman leerde het honkbal bij Schiedam, daarna was hy een van de grondleggers van de honkbalafdeling v»n SVV. Het suc ces van de roodgroenen is niet in de laatste plaats aan deze organisa tor t« danken. Het zou daarom prettig zijn voor DHS wanneer deze deskundige steun kan medewerken aan de vor ming van. het honkbal in Kethel. Gezien de grote belangstelling in Schiedam voor deze sport mag ook in Kethei veel animo worden ver wacht De aanschaf van het kostba re materiaal is nog een handicap, maar gezien de activiteit van de geelzwarten zal ook deze barrière worden genomen. Er is nog enige (Advertentie LM.) maanden tijd voor de voorbereidin gen kunnen worden getroffen. De heer H. van Veen is op snelle wijze in het gemeentelijke zieken huis hersteld, zo snel dat sommige sportvrienden te laat kwamen om hem te bezoeken na zijn operatie. Het adres van de SW is du® weer Goeman Borgesiuslaan 39. Tevens neemt de heer Van Veèn de keu ring van het complex Boshoek weer voor zijn rekening. De taken van de heer Chr. van Dijk blijven in handen van de heer Van Meurs. De heer Chr. van Dijk zal na een tweetal operaties nog enkele weken in het ziekenhuis moeten blijven. Hij verheugt zich ia de belangstelling van de Rotterdam se en Schiedamse sportwereld. Tal rijke functionarissen kwamen «em reeds bezoeken of zonden namens de organisaties bloemen. "Wielrenners uit Rotterdam, Schie dam en Vlaardingen zullen elkaar op initiatief van de R.C. Schiedam op woensdagavond 27 november be kampen met klaverjassen in het clublokaal Liberty van de R.C. Schiedam. Ongeval Hulshorst Zwolle. De officier van justi- j tie heeft tegen de 49-jarige bus- chauffeur J. W. W. uit Enschede een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand, voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs voor de tyd van zes maanden en 100 boete geëist- W. reed 8 juli op de Zuiderzee straatweg bij Hulshorst (gemeente Ermelo) als chauffeur van een auto bus zeer d3cht achter een andere bus. Toen de chauffeur van deze laatste bus plotseling moest stoppen, gooide W. het stuur naar links om een botsing te vermijden- Van de andere kant kwam echter juist een autobusje, waarin zes militairen zaten. De botsing wes zo hevig, dat twee militairen werden gedood en vier zwaar gewond. De officier van justitie wees op de goede staat van dienst van ver dachte. die 22 jaar zonder ongeluk ken had gereden. Uitspraak over 14 dagen- Met de afbraak van de bebouwin gen aan de zuidkant van de Ha- remfyfc saat het de laatste tijd vlot. Na „de fabriek van Hase- kamp" is nu ook het laatste icoon huis daar in slopershanden geval len. Het. is het huis waar tot voor kort nog de fam. Damen heeft ge woond. Maar of ze het verlies van hun huis betreuren? Bij hoge wa terstand of na zware regenbuien- stond het huis vaak blank en dan was het geen pretje om daar te huizen. Hogere belastingen: UTRECHT. De Nederlandse Ka tholieke Bond van Sigarenwinkelier* beeft gistermiddag tijdens een ver gadering haar grote ongerustheid uit gesproken over het wetsontwerp tot verhoging van de omzetbelasting met drie procent. De verhoging ban volgens de bond betekenen, dat de sigaretten per pakje gemiddeld met tien cent ver hoogd moeten worden. De vergadering zond aan prof. rar. C. P M. Romme een telegram, waar in zij de KVP-fractïe verzoekt de grootst mogelijke aandacht aan dit vraagstuk te besteden. VLISSTNGEN Het Nederlandse sleepscbip „Damco 32". geladen met erts onderweg van Antwerpen naar Duitsland is gistermiddag bij het binnenvaren van de haven van Hans- weert aangevaren door het Duitse schip „Schoeneck". De „Damco 32" liep zware schade op aan het achterschip. Door het vaartuig onmiddellijk in de vlucht- haven aan de grond te zetten, kon men zinken voorkomen. De „Schoen eck" is even voor anker gegaan, maar heeft daarna de reis naar Ant werpen voortvezet. DEN HAAG Minister Hofstra ziet niet in dat dé zeescheepvaart door het geldende fiscale regime wordt beknot in zijn concurrentiemoge lijkheden ten opzichte van die van andere landen. Een herleving van de investeringsaftrek alleen voor de zee scheepvaart zou een niet-verant- woorde discriminatie ten opzichte van de andere bedrijfstakken beteke- i nen. Wel heeft de bijzondere positie van de reders voor de grote vaart de regering doen besluiten om bij een eventuele temporisering tot 5 procent i dit niet te laten gelden voor schepen, zodat in deze bedrijfstak op de be staande voet, dus 10 procent per jaar, afgeschreven kan Wijven worden. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De Tweede Ka mer heeft het verzoek van de com munistische fractieleider Gortzak tot het houden van een interpellatie over de afwijzing door de regering van de herziening van het regle ment dlenatvoorwaarden voor het spoorwegpersoneel, niet Ingewilligd. Voorzitter Korten horst meende dat deze kwestie bij de behande ling van de begroting van Verkeer, en Waterstaat kan worden bespro ken. Op het ogenblik is minister Algera ziek. zodat hij deze en vol gende week niet in. de Kamer zal kunnen verschijnen. In het met bloemen versierde pri- vékantoor van de bakkerijen <L Jansse Wz. werd de heer A. Rade makers met vrouw, dochter en schoonzoon ontvangen ter viering van zijn 25-jarig jubileum als ver koper. De heer A, P, C. Jansse sprak waarderende woorden over zijn acti viteit en zijn trouw. De personeel- chef, de heer A. de Btuyn. noemde hem een prettig collega, die vele vrienden heeft. Een cadeau onder couvert, me daille, oorkonden, en ere-insigne van de firma, alsmede een tafelkleed als cadeau van het personeel, werden de gelukkige jubilaris overhandigd. Gisteravond heeft de christelijke oranjevereniging „Strijders voor Oranje" in gebouw Spes de eerste van drie Oranjeavonden gegeven. De christelijke reciteer vereniging „Oranje Getrouw" verleende haar medewerking: Zij bracht het derde deel van „Marjatta" van Ar ie van den Lugt ten tonele. Er werd góed gespeeld. De regie was in goede handen bij P. van Winden. De ere-voorzitter, de heer A. Ho- geweg, wethouder van sociale zaken en volksgezondheid te Rotterdam, opende de avond. Hij sprak zijn vol doening erover uit. dat de zaal zo goed gevuld was. Vanavond en mor genavond zal de opvoering, ook in gebouw Spes, worden herhaald. Fotografie Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K- van Vuu- ren, Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar K. van Vuur en, Hoogstraat 106, te lefoon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Personeel gevr. Klein Atelier vr. modinet- Ie. opl. fijnUngerie. Aanmel den Corsela. Het Witte Huig, 9e etage, Wijnhaven 3. Tei 112136.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2