T anker cleaning officieel derde Hard nodig: er moesten tankers afsewezen worden gebruikt steiger Gezellige avond voor Hongaarse jongelui Om de Van de Water-beker LEXINGTON Moet u eens horen I Kosten-verhoging van de Bejaarden-flats VORST: denk aan water meters en -toestellen! Schijnwerpers op de Schiedamse Sport Vincent van Gogh in Sted. Museum NYV en de kerstviering Koeriersters Aan park in Kethel wordt weer gewerkt AGENDA SVG-volleybal resultaten Kilometerlaan verdwijnt Lexi wenst U het beste met Kerstmis en Nieuwjaar Indruk van zijn ontwikkeling Esperanto Tien maanden geëist tegen Schiedammer -O' Dr. Tinanye: Goede aanpassing Ouderavond Thorbeckeschool Kerstzangdienst KERST-TENTOONSTELLING Voor Kath. Bejaarden Brand snel geblust Burgerlijke stand Sir Hugh ontvangt Cyprioten WALD0-RIJSCH00L 64.65.0 SCHIED*# Woensdag 18 december 1957 Ontvangst Noodzakelijk V BILJARTEN from America's Best Tobaccos Schiedam voor Christus Drie bijeenkomsten Fotografie Diversen I v - - 3 a Werd- b|j de opening in mei 1956 van bet bedrijf van de Tankerclean ing N.V. aan de Schiedamse Wilhel- minahavèn reeds de bouw in het vooruitzicht gesteld van een 160 me ter lange steiger als derde ligplaats voor tankers die bij dit bedrijf schoongemaakt moesten worden, het heeft tot vorige maand geduurd voor dat deze derde steiger gereed was. Dit kwam doordat voor de bouw daarvan eerst de openluchtbaden op geruimd moesten worden en ook de daaraan grenzende jachthaven, ter wijl bovendien de Wilhelm ina-haven ter plaatse eerst op een diepte van 9.60 N.A.P. gebracht moest worden. Maar door een goede samenwer king met de gemeentelijke diensten en°.de havenmeester van Schiedam, konden de moeilijkheden overwon nen worden en Geerdink's Aanne mersbedrijf kon in mei 1957 met het werk beginnen. En gisteren nu is de ze „derde steiger" officieel in ge bruik genomen kunnen worden. In een met veel vlaggen, groen en bloemen tot ontvangstruimte omgeto verde loods heeft directeur C. Freund zijn gasten ontvangen. Hieronder be vonden zich burgemeester mr. J. W. Peek, de wethouders mr. M. J. M. van Kinderen en Th. J. L van den Berg, gemeente-secretaris mr. N. J. Post, directeur Gemeentewerken ir. J. van den Akker, havenmeester M. A. van Reenen, vele andere gemeen telijke autoriteiten en natuurlijk ook zeer vele leiders van bedrijven die belanghebben bij de Tankercleaning. In een korte rede heeft de heer C. Freund de gemeentelijke autoriteiten bedankt voor hun medewerking om de bezwaren op te heffen die de bouw van deze derde steiger in de weg stonden. Hij had overigens be gripvoor de moeilijkheden, waarmee zij hebben moeten worstelen. Ook havenmeester Van Reenen werd har telijk bedankt voor zijn enthousiaste medewerking. - Overigens heeft het oponthoud bij de bouw een goede kant gehad, want nu kon de directie rustig overwegen of deze derde steiger wel noodzake lijk was. Dat is inderdaad zo geble ken, want in het afgelopen jaar moesten veertig tankers „behandeld" worden aan_ de boeien op de rivier of in de Wilhelmina-haven, terwijl ook vele aanvragen afgewezen moes- ten worden.j Ook heeft de heer Freund nog ge- i wezen op de zeer gunstige ligging van het bedrijf, zo temidden van de olie-bedrijven in de Rotterdamse ha- ven èn tussen de vele werven en dok- ken. Hierdoor heeft Tankercleaning I zich kunnen opwerken tot het best geoutilleerde en grootste tanker- i schoonmaakbedrijf van de wereld. Voor kapitein Jackson van de tanker „Sommerstad" welk schip 1 bij deze officiële ingebruikname aan de „derde steiger" lag, had de heer Freund een verrassing: een boekwerk over ons kleine,maai toch zo mooie landje. j Diep in de kragen van hun jassen gedoken hebben de gasten daarop i een kijkje genomen bij de nieuwe steiger om zich daarna in de ont- vangstloods weer te verwarmen met de daartoe geëigende drankjes. C-A directeur C. Freund aan 't woord Bellen bü ongeval: G.G. en G.D..Tuin- laan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer: 64666. Apothekers nachtdienst: Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.-k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 2 tot 5 uur. Cultureel Contact Centrum: Geopend op werkdagen van 10 tot 5 uur; 's maandags gesloten. BIOSCOPEN Passage, Alleen 2 uur: „Mam'zelle Striptease". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Een kus voor je sterft". DIVERSEN Chr. Soc. Belangen. 8 uur: Lasclub Schiedam. Lezing. Passage, 8 uur: Kath. Kring. Zuide lijk Toneel. Musis Sacrum. 7.30 uur: W. <~V Zwij- gerschool Feestavond. Wijkcentrum (Nieuwland). uur: Alg. Fotokring. Tentoou :ig. Het Centraal Vrouwencomité In Schiedam heeft gisteravond in het Wijkcentrum Nieuwland een con tact-bijeenkomst georganiseerd voor de Hongaarse vluchtelingen en hun pleegouders, die bijzonder goed ge slaagd is. In Schiedam verblijven nu nog 35 Hongaarse jongelui en twee echtpa- K.L.M. die prachtige kleurenbeelden te zien gaf van de vele landen waar heen de toestellen van deze maat schappij vluchten maken. Deze derde contactavond voor de Hongaarse vluchtelingen en hun pleegouders werd geopend door de presidente van het Centraal Vrou wencomité, mevrouw W. den Boer, ren. Twee meisjes zijn in de loop van jjn haar ^openingswoord ook wet dit jaar naar hun vaderland terugge- 1 J c,"u-' 1 gaan omdat hun ouders daar achter gebleven waren. Er zijn dit jaar meer inschrijvingen voor de wedstrijden om de „Van de Wa terbeker" dan voorgaande jaren, zodat in twee poules voorwedstrijden ge speeld moeten worden. Vermeldenswaard is ook wel. dat top- spelers uit het District, zoals o.a. Van Duijl. Van Soelen en v. Stigt Thans, dit jaar meedingen naar de beker. Gisteravond zijn in poule 1 de eer ste voorwedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen zijn: R. v. Stigt Thans 225 225 12 57 C. van Duikercn' 120 38 12 12 18.75 3.15 M. Kooij J. Broekhuizen 215 109 23 42 120 120 23 34 Dr. Tihanye, die kortgeleden Hon garije verlaten kon. omdat hij boven een bepaalde leeftijd was, sprak zijn landgenoten toe. Hij .vertelde dat hij vele landen had bezocht waar vluch telingen verbleven en dat hem daar bij gebleken was, dat de aanpassing van de jonge Hongaren, in Neder land in het bijzonder, zeer goed ge slaagd mag worden genoemd. Hij besloot met zyn landgenoten het bes te te wensen voor de jaarwisseling. Enthousiast waren de Hongaarse jongelui over het optreden, van de zangeres Gitta von Konkoly-Klinszki die Hongaarse volksliederen enen kele operette-aria's zong, waarbij zij begeleid werd door Joop Walvis aan de piano. Ook de goochelkunsten van de heer H. Grootenboer vielen in goede aar de. De Hongaarse jongens hadden er kennelijk wel plezier in, om als handlanger op te treden m talloze kaartentrucs en een eindeloos spel van touwtjes-aan-elkaar-knoperij. Op deze bijeenkomst is ook een al leraardigste film vertoond over de houder H. Sabel kon verwelkomen. Het Trio XYZ zorgde op deze avond voor de muzikale omlijsting. De SVC-teams. die in de afgelopen week het wedstrjjdperk betraden, konden over het algemeen niet veel succes boeken. Heren 1 speelde tegen Concordia 2 en moest met een gelijkspel, 2—2, genoegen nemen. De SVC-heren schijnen de juiste cadans kwijt te zijn, want ook in de tweede wed strijd tegen Smash I ging het niet zoals verwacht kon worden. De strijd ging gelijk op en nadat beide partijen een set in hun voordeel wisten ten beëindigen, moest de wedstrijd wegens tijdgebrek worden gestaakt - De overige uitslagen luiden: Dames:SVC 2Smash 2 03: Het bekende Kllometerluntje ln het Sterrebos, populaire wandelweg in de zomer, is gedoemd te ver dwijnen. Dit deel van het Sterrebos is Immers verkocht aan de Dok- en Werf MU Wilton Fjjenoord en deze maatschappij moet binnenkort over een deel van het laantje beschikken. Met ingang van I januari za] het voor het openbare verkeer afgesloten worden. Van de gelegenheid om te gen deze afsluiting een bezwaar schrift in te dienen, is door geen van de belanghebbenden gebruik ge maakt. De Thorbeckeschool aan de Thor- beckesingel heeft een ouderavond gehouden. Nadat de ouders eerst in het schoolgebouw gelegenheid had den gehad het werk van hun kin deren te bezichtigen en het onder wijzend personeel te spreken, trok men gezamenlijk op naar het Wijk centrum. op het Dr. Wibautplein. Na enkele huishoudelijke mede delingen hield de heer H. Usel- stein een causerie over het sparen. Tenslotte- zij. nog vermeld, dat ook enkele leerlingen aan het sla gen van deze avond hebben mee gewerkt. (Advertentie LM.) Smash 3—SVC 3 0—3; SVC 4—DOP len de „service-kosten" bij de huur 2 .3—0; DOS 2—SVC 5 3—1; dames 1 van de Bejaarden-flats in Nieuw- was vrij i land met J 1,35 per week verhogen, Heren: Rotterdam-Zuid 2—SVC 2 Burgemeester en wethouders wil-j to Leerboek in een oplaag van 95000 exemplaren. Hst boekje, dat enige tijd voor het jeügdfestival in Mos, 0—3; SVC 3Concordia 3 03; Con. cordia 4SVC 5 30; heren 4 was vrij. - Nu de Vorst weer streng regeert wordt het tijd maatregelen te treffen ter. voorkoming van vorstschade aan warmwatertoestellen en meters in dien zij in niet-vorstvrij te houden ruimten "zijn opgesteld; zó geeft de directie van de Technische Bedrijven in overweging. Volgens de verordeningen moet bo ven de watermeterput een luik zijn aangebracht en zijn de verbruikers verplicht de gas- en watermeters af doende te "beschermen tegen vorst zo lees ik in „De Schiedammer". In 1950 was de huur 5,75 plus 2.— service-kosten plus 1.40 voor de verwarming: dat is totaal ƒ9,15 per week. Nu, in 1957 is deze huur ai ƒ8,25 per week, plus ƒ2,service kosten, plus ƒ2,55 voor de ver warming, dat maakt ƒ12,80 per week. Daar komt nu dan nog ƒ1,35 per week bij, zodat de flats ƒ14,15 per week gaan doen. Mensen, die na 1950 in deze woningen zijn komen wo nen betalen zelfs 4,10 per week voor de verwarming. Bijna alle bewoners van deze flats zijn boven de 65 jaar oud en go- I nieten hun A.O.W. Daar kunnen zij toch deze verhoogde huur niet van betalen! Alles in de huisjes moeten wij zelf laten doen; we krijgen geen verfje op het houtwerk en geen be hangetje, niets. Wel laten b. en w. in deze tijd van woningnood" één huisje 10 weken aansteekvlam uitgedraaid. Ook in dien me:: tot aftapping.van de water leiding in huis overgaat dient, na hel openen van de beide kranen van het toestel, de omwikkeling toch te wor den aangebracht. Alvorens het toestel weer in gebruik te nemen verwij dert men de omwikkeling. i Ook grote gasgeysers. die in niet j leeg staan en 'n ander 5 weken lang. vorstvrij te houden badkamers zijn i Dat is toch ongehoord, opgesteld, worden zoveel mogelijk af-j Een fiat-bewoner getapt. Ten aanzien van electrische In 1950 bedroegen de huur en kou werd - uitgegeven is nu reeds uitverkocht. In Riga zag een nieuw Letlands-Esperanto-woordenboek het licht, waarvan in de eerste 2 weken reeds meer dan 5000 stuks werden verkocht: In de stad Hanoi (Vietnam) werd onder bescherming van het Ministe rie van Onderwijs een cursus georga niseerd, waarvoor zich 450 personen lieten inschrijven, waaronder een groot aantal schrijvers, journalisten, leraren en artisten. Ik doe hierbij slechts een greep uit de vele berichten, die bij ons binnen stromen uit de gehele wereld. Zo juist lees ik in „Vrije Geluiden" van 14 december, dat de Russische Radio 80 talen gebruikt om haar onderda nen op Russisch gebied te bereiken, terwijl zij er „slechts" 34 gebruikt voor buitenlandse uitzendingen, .in totaal dus 114 talen! Men zou ook Rus. sisch plus Esperanto kunnen gebrui ken, indien men voor de laatste taal meer propaganda zou maken. Bij een algemene invoering van Esperan to als tweede taal zou iedereen met iedereen kunnen praten. In alle toonaarden lezen wij in de pers, dat wij Europeanen moeten worden, maar daarvoor is een bindmiddel no dig. Esperanto is de oplossing. Jammer, dat de pers hiertoe niet medewerkt en in 't algemeen berich ten over de steeds groeiende Espe- ranto-beweging naast zichneerlegt. Esperanto Persdienst Het bestuur van Hermcs-DVS j dat vanzelfsprekend slechts gekozen heeft een vooruitziende blik, daar- I had kunnen worden door de afge- om is alvast de commissie samen-j vaardigden van alle clubs. Nu gesteld die de voorbereidingen treft kweekt ook dit college ondanks de voor de viering van het 75-jarig be staan in 1959. Het zijn voorzitter A. heetwatertoestellen wordt opgemerkt j de bijkomende kosten ƒ9,15. Reeds: Stouthandel, oud-voorzitter A. de door middel van krantenpapier, droge i dat deze zolang met heet water I op 28 juni 1951 werden deze kosten G. Valkesteijn 180 70 21 13 3.33 W. Stigter 120 120 21 22 5.71 Eindwedstrijden 4e klasse Deze wedstrijden worden gespeeld in het verenigingslokaal van de B.V. Bel- levue, te Maassluis. W. de Jong 75 75 42 6 1.78 J. Kloosterman 75 75 42 11 1.78 W. de Jong 75 64 44 S 1.45 M. Geerlings - 75 75 44 7 1.70 w. de Jong 75 57 30 10 1.90 J. Suurmond 75 75 30 14 2.50 G. Walda 75 55 32 7 1.71 W. de Jong 75 75 32 10 2.34 J. Suurmond 75 75- 33 13 2.27 J. Kloosterman 75 44 33 7 1.33 J. Kloosterman 75 74 49 6 1.51 G. Walda 75 75 49 9 1.53 Vrijdag organiseert de interkerke lijke evangelisatiecommissie „Schie dam voor Christus" een Kerstzang- dienst in de Julianakerk. Het mu ziekkorps en het zangkoor van het Leger des Heils verlenen hieraan hun medewerking. Ds. G. Julius uit Rotterdam houdt een Kerstoverden king. De zangdienst begint om acht uur. Hartstochtelijk zong de Hongaarse Gitta vou Konkoly-Klinszki voor haar jeugdige landgenoten enkele volksliederen en oogstte daarbij een ovationeel applaus. - In het Stedelijk'inuseum te Schie dam wordt op vrijdagavond 20 de cember om 8 uur een Kersttentoon stelling geopend van werken van Vincent Van Gogh uit de collectie van ir. V. W. van Gogh te Laren. De tentoonstelling die tot en met 27 januari 1958 te bezichtigen is, om vat 50 schilderijen en 30 tekenin gen, die chronologisch gerangschikt een Indruk geven van de ontwikke ling van de kunstenaar. De tentoonstelling kwam tot stand door samenwerking tussen de bruikleen gever, het stedelijk mu seum te Amsterdam, het stedelijk museum „De Lakenhal" te Leiden en het Schiedams museum. De Van Gogh tentoonstelling wil in dit kader allerminst wedijveren met de grote exposities van het her denkingsjaar 1953, maar is toch zo danig van omvang en niveau, dat de kunstenaar Van Gogh er in zeer tot zijn recht komt. In het gebied Rotterdam/Schiedam is nimmer tevoren een zo ruime keu ze uit Vincents schilderijen te zien geweest. 'Bovendien meent de~ con servator van het Schiedams museum dat het van groot belang blijft het publiek uit de eigen streek kennis te doen maken met de originele werken van kunstenaars die juist door hun beroemdheid, het gevaar lopen nog slechts gekend te worden uit boeken en reproducties. De expositie waarin men verschei dene van de meest beroemde werken van Van Gogh aantreft, gaat verge zeld van documentatie van brieven en andere bronnen. Er is een leesta fel met de belangrijkste lectuur over de meester. Behalve voor 1500 schoolkinderen (die overigens het gewone bezoek niet zullen storen) heeft het museum ook de mogelijkheid geopend voor avond-rondleidingen voor volwasse nen. Deze rondleidingen vinden plaats op avonden dat het museum normaal voor het publiek gesloten is. Het museum geeft hiervoor gaar ne nadere inlichtingen. De tweede avond van de reeks „Ontmoetingen met de kunst" op 10 januari a,s. zal geheel aan Vincent Van Gogh gewijd zijn. doeken of droog stro. Om bevriezing van gaskeukengey- sers zoveel mogelijk te voorkomen verdient het aanbeveling voor de nacht en tijdens de uren waarop zij niet worden gebruikt het gedeelte, waar de bedieningskranen zitten, met behulp van kranten of. droge doeken te omwikkelen. Vantevoren wordt nog even warm water getapt, waar door toestel en inhoud op tempera tuur zijn gebracht; daarna wordt de De Vrouwenbond van het N.V.V. heeft gisteren in het Volksgebouw drie Kerstb(jeenkomsten georgani seerd. De samenkomsten die 's mor gens en 's middags werden, gehou den, waren vooral bestemd voor de oud-leden van het N.V.V., die met aandacht hebben geluisterd naar een toespraak door de heer G. v. d. Hou- ven. voormalig bondsbestuurder van de Metaalbewerkersbond. Hij sprak óver „De dagen onzer jaren" en haalde hierbij tal van her inneringen op aan de tijd waarin de vakbeweging ontstond. „Het Kerst feest is het feest van het verlangen naar vrede, en ook voor het N.V.V. heeft dit feest zin", aldus de spreker. Verder wees de spreker erop dat het van groot belang is voor ~de ouderen om contact te blijven houden met elkaar en met dé huidige vakbewe ging. - Na de pauze hebben leden van de Vrouwenbond en'van h't N.V.V. het spel „Forum der Gerechtigheid" van A. Pleysier opgevoerd. Hierin werd een beeld gegeven ©va» de sociale strijd in het begin van deze eeuw. De regie hierbij had de heer P. van Leeuwarden. De tweede voorzitster van de Vrou wenbond afdeling Schiedam, me vrouw M. Heukels-Kruines opende de bijeenkomst. 's Avonds heeft mej. C. van de Born, hoofdbestuurslid van Mercuri- us. een toespraak gehouden voor de leden van de Vrouwenbond. gevuld geen bescherming tegenherzien en daarna nog vier maal, vorst behoeven. j zodat de bedragen nu zijn 12,80. Daar bij vorst veel extra-werk- i Dat is dus een verhoging van 39,8% zaamheden ontstaan zal men om Komt hierbij nu een verhoging van wachten te voorkomen goed doen f 1.35 bij, dan wordt het 14,35 of reeds thans de afsluiter bij de water-een verhoging van 54.6%. meter op gangbaarheid en dichtheid Voor bewoners die na de eerste te beproeven; functionneert deze af- i verhoging zijn gekomen bedragen de sluiter met dan~ wende men zich tot kosten heden ƒ14,35 en dat is een installateur of huiseigenaar. verhoging van 57,2%. De nieuwe hu ren worden dan ƒ15,70 of een totale verhoging van 72%. Deze bedragen gelden voor dé Kon. Emma-flat le tot en met 4e etage; voor de bene den en 5e etage komt hier nog een verhoging van ƒ0.70 bij en voor de hoek-woningen ƒ1,25. In beide flats wonen op het ogen De leden van.de Kath. Bond van blik 117 oude en 51 nieuwe bewo- Bejaarden en Gepensioneerden ners. Twee woningen staan al weken kunnen vrijdag 20 december, van 10 lang leeg en dat terwijl er veel ge- to 5 uur 's middags hun kersttrac-1 gadigden voor zijn. tatie afhalen in het gebouw Don- J. J. W. Bosco. Langehaven 92. met mede- brenging van hun contributiekaart en een tas. i Dinsdag 24 december is er geen j soos, met eerder dan vrijdag 27 dec.! Met belangstelling las ik het sym pathiek gestelde artikel in uw blad Jong en bestuurslid J. van der Griend, die de activiteiten zijn be gonnen. Hermes-DVS staat o-verigens voor een moeilijke periode, want als eer ste taak voor de toekomst zal HDVS aan de bouw van een clubhuis moe ten beginnen nu de gemeentelijke sportcommissie binnenkort het be heer over het huidige gebouw, dat in huur is gegeven, op zich gaat ne men. Op 1 mei 1958 zullen de blauw- wittcn het kleedlokaal moeten prijs geven en nu zal het bestuur een voorstel tot de gemeente voor oen oplossing indienen. Het wordt in ie der geval -een kostbare kwestie voor HDVS. Het lid van de amateurcommissie de. heer Loet Stouthandei. spreekt er in het cluborgaan van HDVS zijn verwondering over uit dat „de men sen. wegblijven die zich vroeger zo felie voorvechters toonden voor 't amateurisme dat ze meenden des noods op een veldje achter Kethel te willen spelen als de amateursta- lus maar behouden bleef". Hij he kelt de lauwe houding van de aan De officier van justitie bij de Rot terdamse rechtbank heeft gisteren een gevangenisstraf van tien maan den met aftrek, waarvan drie maan den voorwaardelijk, geëist tegen de 24-jarige classificeerder H, G. J. van D., uit Schiedam, die bij een winkel in tweedehandsgöederen in de Lange Kerkstraat in Schiedam een radio en een grammofoon heeft gestolen. De man had eerst vergeefs naar geld gezocht. Verdachte had nog een blanco strafregister. De rechtbank wijst in deze zaak over veertien da gen vonnis. Bij de N.V. BEFO, een fabriek van etalagemateriaal in de Nijverheid straat, raakte gisteravond omstreeks zes uur een petroleumvergasser in brand. De chauffeur van een passe rende vrachtauto zag het brandje en haalde onmiddellijk een blusappa- raat uit een naburige garage. Hij heeft het vuur hiermee spoedig be dwongen. Een, metalen scherm dat rondom de vergasser was geplaatst heeft uitbreiding van de brand voor komen. van 11 december over „Dr. Zamen-hang. Nu er ook in deze oude club hofs volgelingen in Schiedam". Het l een gebrek aan leiders gaat unt- gevaar bestaat echter, dat de Schie-staan (want het gold hier een plei- dammers een totaal verkeerd beeld' GEBOREN: Hui'bert H. R. z. v. H. Liefhebber en P. C. Bredewoud: Henrietta, d. 'v. C. van Selm en E. H. M. van der Velden: Johanna P. M. d. v. J. J. A. van Winden en W. C. P. van Mil. OVERLEDEN: R. van Zwol, 81 jr.; J. van der Ent. 56 jr. krijgen over de uitbreiding van het Esperanto. De beoefening van het Esperanto breidt zich uit in de gehele wereld en staat of valt niet met de belang stelling er voor in een bepaalde stad of in een bepaald land. Gedu rende het 70 jarig bestaan van Es peranto, dat wij dit jaar herdenken, is de taal herhaaldelijk verboden geweest speciaal nn de dictatoriale landen van uiterst links tot uiterst rechts. In Rusland b.v. verdwenen na de revolutie alle Esperanto-Orga- nisaties. Thans verscheen voor liet eerst wederom een Russisch-Esperan- goede bedoelingen reeds «weer on prettige situaties.' Men moet echter een broedende kip niet storen. We kunnen de ongeduldige en uiteraard nieuwsgierige functionarissen slechts aanraden te wachten tot de eieren van de schaal zijn ontdaan. Wel we ten we dat over het embryo, een verandering van de vorm van de huidige bond van sportverenigingen naar een federatie, nog heel wat tongen in beroering zullen komen. Verheugend is dat weer een groot aantal Schiedammers bij de Afd. Rotterdam zijn toegelaten als scheidsrechter, het zijn de heren: H. A. Bollen; G. Bouwman: J. Th. C. van Houwelingen; J. Mast: P. W. J. den Ouden: H. F. J. Rorije; B. Sabel; D. van Veen. NICOSIA. Grieks-Cypriotische burgemeesters hebben een bezoek gebracht aan de nieuwe gouverneur van het eiland. Sir Hugh Foot. Men beschouwt dit als een belangrijke stap in de campagne van Sir Hugh om de spanning te verzwakken. Het was de eerste ontmoeting tussen Grieks-Cypriotische burgemeesters en de gouverneur van Cyprus sinds bijna twee iaar. Britse militairen hebben vanoch- - (Advertentie LM.) Sedert kort wordt er weer gewerkt aan het Stadspark, het recreatie-ge bied in Kethel en vindt de verdere aanleg en afwerking weer voortgang, zo melden b. en w. aan de gemeente raad. Dit houdt dan verband met het ruimer worden van de arbeids-markt. Op 9 december is begonnen met 17 arbeidskrachten in D.A.C.W.- ver band en dit aantal is inmiddels ge stegen tot 26. Maar over de duur en het tempo van deze werkzaamheden kunnen b. en w. geen definitieve mededelingen doen, aangezien de gemeente geheel afhankelijk is van de beschikbaarstelling van deze ar-, beidskrichten en van de weersom standigheden. - 1 Begonnen is met het deel bij het Sportpark aan de Oudedijk, dat reeds eerder is gedraineerd en gedeeltelijk gespit. Hier zal nog van de winter worden geplant en in het voorjaar het gras ingezaaid. Daarna komt het deel in het noorden van het park bij de voetbrug over de Polder vaart, dat reeds gedraineerd is en ge deeltelijk beplant, aan de beurt voor de afwerking. Vervolgens een park- deêl langs de Poldervaart en tenslotte wordt volgens het aan de gemeente raad voorgelegde plan gewerkt aan een stuk in het oosten. Dit deel zal worden opgehoogd, gedraineerd, ge spit, beplant en met graszaad inge zaaid. dooi om het tekort aan elftallen leiders op te lossen) is het dubbel jammer dat de actieve Loet zijn functies ter beschikking zal moeten stellen op doktersadvies. Het gaat overigens niet goed met debelangstelling voor de actieve vrijetijdsbesteding. Ook de wedstrij- I den in het betaalde voetbal hebben daar hinder van en het iijkt wel tend in het oosten van Cyprus een of het remmend werkt op het spel-1 5C ondernomen tegen de EOKA, peil van de stadgenoten, want zo- de verzetsbeweging van de Griekse wel HDVS als SVV voetballen wer- Cyprioten. De militairen openden het kelijk niet zo slecht, maar steeds j XliJiC'A een lid van de weer ontbreekt de „finishing touch". EOKA, dat al enige tijd werd ge- Zondag speelde SVV zeer onge- zocht, werd gedood en een ander interesseerd. Het publiek werd niet gewond, geboeid, tot omroeper Henk de Vries door de microfoon de mede deling voor de B-junioren deed dat ze na afloop bij de bestuurskamer werden verwacht. Het was een lou tere zakelijke mededeling, die niets met het verminderde spelpeil te ma ken had, maar plotseling was de I indolentie van de toeschouwers vqr- i dwenen en laconiek klonk het uit de mond van de spotters op de tri bune: „Oh. ze gaan het zeker met junioren proberen". Er heerst ontstemming bij diverse clubs die „niets meer van de SBLO horen". Dat is wel te begrijpen want op dinsdag 15 oktober werd een tijdelijk bestuur gevormd zonder voorzitter (de kandidaat trok zich op de dag van de vergadering te rug) en zonder secretaris. Besloten werd toen dat het tijdelijk bestuur van negen man zou gaan uitzien naar nieuwe kandidaten en dat op korte termijn een vergadering zou worden belegd Inmiddels zijn twee maanden verlopen en de clubs vra gen zich af waar de activiteit van het tijdelijke college blijft. Wij zijn nog niet gerechtigd mede te delen wat er alzo gedaan is, maar wij kunnen de verontruste clubbestuur ders mededelen dat inderdaad bin nenkort een vergadering zal wor den belegd. Er komen dan vergevor derde plannen ter discussie.. Of de gang van zaken de juiste is moeten deze functionarissen uiteraard nog beoordelen. Beter ware het geweest Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar.. Alle soor ten films. Foto K. van Vuu- ren. Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar K. van Vuu ren. Hoogstraat 106, tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaax. den" eerst voor de vorming van een definitief bestuur hadden gezorgd, Dame met zöon 8 jaar. zoekt voor kerstvakantie bezighe den.. Bekend met verple ging. Br. onder nr. S 625 bur. van dit blad. Vuurwerk. De grootste en nieuwste sortering. Knal- ic-nd sissend - fluitend! Verkoop boven 18, jaar. v.a„ 27 december. Dagelijks tot en met 31 december. Schie dams Speciaalzaak „Het Masker", alleen Broersveld 125. Een-twee-vijf. Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2