duurder - ondanks zuinig beheer G D Schoolhoofd Gotink nam afscheid Begrotingsdebat begint pas einde februari HOUTMAN Wilton verlaat de laatste laats na overwinning Zondag eerste ronde van mikro-korf balcompetitie Duo Laurel en Hardy bij de Luchtbescherming „Koning Voetbalt KERSTMIS KEURSLAGER UIT DE GEMEENTERAAD Biljarten om de vm de Water-beker Raadslid, gevallen PIANO'S - ORGELS Artsen op zondag - TAFELTENNIS Na 35 jaar dienst bij het Chr. onderwijs in Schiedam VAN LOENEN VOOR LIJSTEN PASSAGE VERTOONT: Kerstfeesten mr Showroom van Jurgens Het fijnste voor van de Kerstrollade Kerstsoepcomplet Voor de boterham x Keurslager Zaterflas 21 december 1957 3 pc protesten die enkele bewoners ven de bejaardenflats in Nieutvland, individueel of in comité verbonden, hebben laten opklinken tegen de voor gestelde verhoging met 1,3a per week van de servicekosten van de flatre- bouwen, hebben m^ar weinig weerklank gevonden In de vergadering van de Schiedamse gemeenteraad van gisteravond. Alleen de communist B. E. Collce wierp zich op als de verdediger van de belangen van de bewoners, maar het valt te betwyfelen of hij nu wel de juiste pleitbezorger is in de v kwestie. Mevr. B. R. Drukker-Brink, die 'namens de socialisten het woord nam in. deze aangelegenheid, 'ging 'tenslotte, zij het „met een bezwaard hart", zoals ze zei, akkoord met de "voorgestelde verhoging. ..Zij en haar fractie waren geschrokken van het grote bedrag, waarmee de meest niet-kapitaal krachtige gepensioneer de bewoners nu extra-belast zouden worden, maar na bestudering van de kostenstijgingen vond zij de. ver boging toch wel gemotiveerd, temeer daar de bewoners vrijgesteld %varen van - de: stijgingen, waarmee andere huurders geconfronteerd worden. Wel verklaarde zij,, dat het voor de bewoners prettiger zou zijn ge weest, wanneer de verhogingen wat meer geleidelijk aan waren inge voerd en niet met de schok van een groot bedrag per week. Verder drong zij .er bij B. .en W. op aan, om de exploitatie vande flatgebou wen ze' zuinig mogelijk te doen ge schieden. Was de personeelsbezet ting ei het gebruik, van de installa ties vel zo efficient mogelijk? Dit achtte^! zij de. enig mogelijke wijze om de kosten te drukken.. Liever de fi.ll. De'heer Collée had ernstige be zwaren tegen de verhoging, die juist een fhancieel zwakke groep zo hard trof. Als er eeri .tekort is op de ex ploit die, haal het geld dan. maar af van le kosten voor de Dienst - Bs- scheming Bevolking, vond hij naïef. Opidit laatste voorstel ging Wet- houefcr mr. M.J, M. van Kinderen uitenard niet eens in. Hij wees cr op dat dnda de opening van de beide Bejairden-flats dc gemeente al 58.00 op de exploitatie had moeten toelagen en dit gaat niet aan. Wat de ,/chok" van de plotselinge ver- hoghg betreft, merkte hy op, dat de bewoners eigenlijk financieel voorleel hadden door deze wijze van verlaging; als het „geleidelijk aan", was gebeurd, dan hadden ze in het verbden al meer moeten betalen. My Van Kinderen stelde voorts in het vooruitzicht dat .de exploitatie kosten per half jaar bekeken zouden worfen en zo de kosten vastgesteld. De ëcploitatie is een studie-object van te Woningdienst, waarbij steeds gestréfd wordt naar een zo zuinig megeijke exploitatie. „De bewo ners ',ijn hier "nog altijd goedkoper af dar elders," stelde hij vast. Ebuw van industrieën Nasaanleiding van het voorstel om tereinen aan de De' Nijverheid- is tra ai uit te geven aan twee bedrij ven, nerkte ir. K. J. J. Dominicus op, d.t het meermalen voorkomt dat bedrijven terrein in erfpacht aan vragen en dan niet overgaan tot het stichten van een bedrijf op die ter reinen. Wilden B. en W. er scherper controle op-uitoefenen? Wethouder Th. J. L. van den Berg gaf grif toe dat het wel eens voor komt (maar niet schering en inslag), dat bedrijven niet binnen de in de erfpachtsovereenkomst vastge stelde termijn van één of twee jaar overgaan tot de stichting van een •bedrijf. Maar dit komt meest door financiéringsmoeilijkheden en dan heeft de gemeente weinig machts middelen om de bouw af te dwingen. Hij gaf echter de verzekering, dat in de twee onderhavige aanvragen, nï. van de Electrïsche Timmerfabriek „De Schei" voor een timmerfabriek en van de heer F. Karstanje voor een scheepsreparatiebedrijf, er geen stagnatie-zóu zijn, - Opheffing vglo-school Het voorstel om de eerste school voor vglo op te heffen btf gebrek aan leerlingen en het overblijvende deel te voegen bjj de andere vglo- school, deed bü de heer Collée de vraag rijzen of deze opheffing niet wat voorbarig was, gezien de gro tere toevloed van leerlingen, die te venvachten is door de topjaren In de geboorten vlak na de oorlog; deze extra-grote jaarklassen komen nu van de lagere scholen af. Maar wethouder H. Sabel zag hier geen moeilijkheden. Mogelijk dat er wat meer kinderen dan gewoonlijk naar de vglo-scholen zouden komen, maar toch niet erg veel. En zij zou den best opgevangen: kunnen wor den door de overblijvende school. Overweg De heer J. Poot had nogal wat be zwaren tegen het voorgenomen plan .van de Nederlandse Spoorwegen om de bewaakte overweg bij Kerklaan in Kethel in de spoorlijn Rotterdam- Den Haag te vervangen voor een ge automatiseerde bewaking met slechts halve afsluitbomen. Gevaarlijk voor de vele schoolkinderen, dië hier pas seren, vond hij. En het blok- wachtershuisje op die plaats belem mert het uitzicht. Waarom betalen de NS maar zo weinig in de weg aanleg? Bij de uitvoering van de plannen heeft de gemeente maar zéér weinig stem In het kapittel^ legde wethou der Van den Berg uit. De minister heeft de NS nu eenmaal gerechtigd om dergelijke kunstwerken in de spoorbaan aan te leggen. De aanleg van de toevoerende wegen moet de gemeente zelf bekostigen; hetvalt nog mee dat de NS althans nog 5000 willen bijdragen. Wat die halve afsluitbomen be treft, dat zal wel meevallen daar. de NS veel ervaring habben met der gelijke beveilingen.Het blokwach- tershmsje was inderdaad erg hin derlijk, maar de wethouder zegde toe èr naar te zullen blijven streven het huisje opgeruimd te krijgen. Maar ja, ook de NS heeft te kampen met woningnood voor het personeel. Begrotings-behandeling „Maar wanneer komt de begroting in behandeling?" informeerde mr. H. B. Engelsman belangstellend, nadat hij er mee akkoord was gegaan dat B. en W. maar. vast bij de regering zouden aankloppen om een hogere uitkering uit het Gemeentefonds, daar de begroting 1957 een tekort te zien zal geven. Het ontwerp-begroting is nu hij de drukker, vertelde wethouder mr. F. van Bochove. Omstreeks 6 januari zullen de lijvige boekwer ken aan de raadsleden aangeboden worden, die dan op 29 januari In sectie-vergadering kunnen komen. Op 15 februari is daarop het ant woord van B. en W. te verwachten, zodat op 28 februari de openbare behandeling kan plaats hebben.. Alle andere voorstellen, door- ons reeds min of meer uitvoerig ver meld, werden zonder discussie aan genomen. "Néuwjaarsvergadering Kimër van Koophandel De bijzondere ni euwj aars-verga d fi ring van de Kamer van Koophandel en Eibrieken voor de Beneden-Maas is vstgesteld op 9 januari 1958 in zaal Harmonie te Vïaardingen. Gsteravond zijn de eerste partijen gespeeld in poule 2, voor de Van de Wa;«-beker. •;.Heé is wel typerend, dat in' allo drie partijen, de sterkste spelers hun partij verloren. Deiuitslagen zijn: J. v. i. Velde 150 125 26 15 4.80 P.v.t Water 140 140 26 20 5.38 B. v. Soelen 330—266 P, Ellen broek 150 150 J. vai Du ijl 400 311 G. Biitenhek243 240 16.40 6.00 18 48 18 36 17.22 13.33 "~S De gemeenteraadsvergadering van gisteravond is met één raadslid minder gesloten dan deze geopend werd. Het raads lid P. Meyer is namelijk vlak •- vóór het Stadhuis met zijn bromfiets geslipten gevallen toen hij moest remmen toen een voor hem rijdende tutel- rijdster eveneens slipte op het gladde -wegdek. De heer Meyer Kneusde de schouder b« de val; wel liep hij het Stadhuis binnen en. heeft zelfs nog de presentielijst getekend, maar daarna kreeg hy zo'n pijn aan de schouder dat hij met een ambulance van de GG en GD ■naar. het gemeenteziekenhuis Ï3 gebracht. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D.,Tuln- laan 80, telefoon 69290. -.. Potitie-alarmnummer: 64668. Apothekers nachtdienst: Apotheek M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Ge- opend iedere werkdag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur en iedere avond (behalve woensdag en- zaterdag) van 7 tof 6.30 uur. Zondags gesloten. R.-k, Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag(behalve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondag9 gesloten. Stedelük Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 2 tot 5 uur. Tot 27 januari: Vin cent van Gogh-teatoonstelling. Cultureel Contact Centrum: Geopend op werkdagen .ran 10 tot 5 uur; 's maandags gesloten.: Tot en met 9 januari tentoonstelling beeld houwwerk en schilderijen van P. van Stuyvenberg. BIOSCOPEN Passage. S, 4.15, 7 en 8.15 uur: „Lau rel en Hardy bij de Luchtbe scherming".; Monopole, 3, 5, 7" en 9 uur: „Ko ning Voetbal", jorvEB.SEjf i Oosterkerk, 8 uur:. Geref. J.V. en M.V. Kerstdeclarnatorium. Kantine Excelsior, 8 uur:. Pers, Ver. Kerstbal. Musis Sacrum,8 uur: DHS. Kerst- bal. "Wijkcentrum (.Nieuwland), 8 uur: La Matinata; Concert. Tivoli, 8 ;uux: SMHC. Asvion, Dans avond. Café Bushalte, Broersvest/ 8 uur: BJV Bushalte. Contactavond. Café De Nieuwe Brug, 8 uur: KJV Onder Ons. Contactavond. Met een lekke voorband reed de 30-jarigè J. H. H. vannacht met zijn personenauto .door-dé bocht van; de Gerrit 'Verbobmstraat naar - de. Lange ;Niéuwstraat. Daarbij reed hij zo snel dat hij uit de bocht vloog, en tegen, enkele ijzeren paal tjes op de stoeprand terecht kwam. De auto enV de paaltjes werden zwaar beschadigd. Het bleek dat H.'onder de invloed van sterke drank ver keerde. Er isproces verbaal opge maakt. (Advertentie iJH.J Singel 114-116 Schiedam Sedert jaren vertrouwd adres Gisteravond heeft de heer H. Go ting, hoofd van de Dr. de Savor- nin Lohmanschool, tijdens een bijeenkomst in Irene afscheid ge nomen van het Christelijk On derwijs. Op de foto ziet men dc heer Gotink (links) zijn opvol ger, de heer D. M. Corpel be groeten. In spoedgevallen zijn dit weekein de de volgende artsen te raadple gen: L. H, Geerdes, Veenlantstraat 2 tel. 68357 en W, A. de Ridder,. Stad houderslaan 46, tel. 67590. Geopend is apotheek M. M. H. Evers. Lange Haven 81, die ook gedu rende de volgende week de nacht dienst waarneemt,. Kt belangrijkste treffen .voor de eerte klas was ongetwijfeld de ont- mcuting Maasstad 7—Wilton 1. Bei de teams delen de onderste plaats in hun afdeling, in de eerste klas. Ome stadgenoten moesten dus dit dud winnen om niet in degradatie- ge'aar te komen. De spèlers waren zet ook met deze i gedachten be- ziéd want zij behaalden een vrij m:kkelijke overwinning, Het was Wm Maasseri v.d. Brink die de grindslag legde voor de overwin ning. Hij zorgde voor drie overwinnin gen Alleen'Piet Boer en Mart Gr»eneweg moesten eenmaal capitu- leén oak het dubbel werd door Wil ton gewonnen zodat zij met 8—2 ze- getferden. Wilton heeft nu.de onder ste. plaats verlaten ten koste van Méysstad 7. Beady blijft het in de eerste klas god doen. Zij versloegen .Maasstad 6 net 10—0, een keurige prestatie. On de eerste klas. uitslagen, nog te conpleteren was het NOAD 2 dat M.-asstad 8 met 7—3 versloeg. Al met aleen onprettige week voor de Miasstadteams in hun ontmoetingen «Kt de Schiedamse ploegen, In de tweede klas doet PTTS het riet al te best. Deze ploeg kon het tezoekende Elan 2, dat tot nu toe èechts één puntje had veroverd, niet rit een nederlaag brengen;. De eind uitslag was 55. De uitslagen in de ligere klassen. Derde klas: WF 3 ïoteb 4. 7—3. Vierde klas: WF 4— SKB 2 5—5. Vyfde klas: WF 5— isef 2 8—r2. TSF kon het in de vier- ce klas niet bolwerken tegen Germi- xal 5 en verloor. De kans is nu wel lfeel klein geworden dat' TSF. nog aanspraak kan maken op de titel. Deze week spelen de meeste teams de laatste wedstrijd voor de eerste helft en dan gaat men zich voorbe reiden op het TSF-lu5trumtoecnool, dat op acht, negen en tien januari wordt gehouden in de Beurs met de finale's op elf januari in Tivoli. „Ik. heb tegen deze avond opge zien" zei de heer H. Gotink vrijdag avond in Irene „de wet eist nu een maal dat we gaan als we de pen sioengerechtigde leefiijd hebben be reikt, maar het is niet gemakkelijk afscheid te nemen van een school, die men vijfendertig jaar heeft ge diend". Deze woorden sprak het scheidende schoolhoofd vrijdagavond om elf uur nadat sedert acht uur een lange rjj van sprekers hulde had gebracht aan deze actieve wer- fAduérXcntte l.M.) Inlijsten van foto's, platen, enz. DAM 41—43 - TELEFOON 66192 Voor Schiedam en Succes kunnen ditmaal de speelvelden niet worden afgekeurd. Deze clubs nemen name lijk deel aan de mikrokorfbalcom- petitle, die de R-KJB. op enkele zon dagen in dit seizoen in de Energie hal organiseert. Behalve vrijwel alle Rotterdamse verenigingen nemen nog deel een aantal Dordtse. een Haagse, een Td- burgse en enkele Leidse ploegen. De eerste ronde van de geprojecteerde competitie wordt a.s. zondag afge werkt. Succes heeft met een jeugd- achttal ëri twee sen iorachttallen in geschreven. Schiedam met een se niorteam. Er. zijn groepen van 6 achttallen geformeerd. De jeugd- ploeg van Succes krijgt als tegen standers Rozenburg, Velox, Over- kanters, Het Zuiden en Spangen. Schiedam is ingedeeld b^WION 2. Vicus Orientis 2, Velox 2, HSV en Het Zuiden 4. Succes 2 ontmoet Trekvo gels 3, Ahoy, Sperwers 3, Het Zuiden 5 en Eureka. Tenslotte is het eerste team van Succes opgenomen in een afdeling met Zwervers 2,.WION. Het Zuiden 4, Oranje Wit (Tilburg) en OSCR 2. We zijn benieuwd welke resulta ten onze stadgenoten in deze eerste ronde zullen-behalen. Voor de Sue- ees-jeugd zijn vastgesteld Spangen Succes (9.30 u)Het Zuiden—Suc ces (10.30 u). voor het12e twaalftal van de blauw witten Succes 2—Ahoy (10 u>, Succes 2—Trekvogels 3 (11 u), voor Schiedam de wedstrijden WION 2Schiedam (12 u), Schiedam —Het Zuiden 4 (13.30 u) en voor Succes de ontmoetingen Zwervers 2 —Succes (15 u) en Het Zuiden 3 Succes (17u). Voor korfbaïliefheb- bers valt er zondag in de Energiehal te genieten; In de veldcompetitie is voor ODI op zaterdag vastgesteld Oranje-Nas- sau—ODI. ker, die niet alleen maar een schoolhoofd van de Dr. dé Savornin Lohmanschool in de Galileistraat is geweest. Zelf schetste .de. heer Gotink In het kort zijn loopbaan. In Warnsveld m de Achterhoek geboren kreeg hij zijn opleiding in Zutfen, In 1912 startte hii'in zijn geboorteplaats op een jaar salaris van 375 gulden. Er was toen een overvloed van leerkrachten. In april 1913 ging de heer Gotink naar Slïedrecht VDOr een salaris van 575 per jaar. Dankbaar was hij Schiedam voor de prettige ervaringen. In februari 1914 kwam hij naar Schiedam. Het salaris was niet best en „papa moest dikwijls- bijspringen". Op 1 november 1922 werkte hij in de school op.de Broersvest. Het Christelijk onderwijs maakte toen vorderingen m Schie dam'en iri 1925 en 1927 kwamen er nieuwe scholen. -Trr 1931 werd :de fraaie school in de Galileistraat ge opend en daar is de heer Gotink ge bleven. Uitvoerig dankte de heerGotink allen die Hem zulk een prettige af scheidsavond hadden bereid en die hem met zovele geschenken hadden verrast.: Daarwas de prestatie; van concierge Den 'Uil,: die vroeger schil der is geweest, en nu als afscheid een schilderstuk had gemaakt van het liefelijke dorpje Warnsveld. De heer Gotink heeft daarna een veertigtal foto's en ansichtkaarten met dé epi diascoop vertoond.'Het werd een hu moristische filmvoorstelling. Bö afwezigheid van de voorzitter de heer Th. H. J. L. van der Berg heeft de secretaris mr. H. Snoep het werk van de heer Gotink voor het Christelijk Onderwijs in Schiedam geschetst. „Bij 17 was het werk In goede handen", aldus spreker,'„het bestuur van de Vereniging tot bevordering van het Christelijk Onderwijs kon dan: de aandacht ergens anders aan besteden." Deze, vriendelijke woor den. gingen vergezeld van 'een en veloppe met inhoud. Mevr. Gotink kreeg bloemen. De heer Snoep heette voorts het nieuwe schoolhoofd de heer D. M. Corpel van harte wel kom.' Namens de Rijksinspectie sprak de heer Warnaars, die het afscheid van de heer Gotink geen „verstandige ge dachte" konnoemen omdat er een gebrek aan leerkrachten was. 'Hij hoopte dat de heer Gotink wanneer (Advertentie IJd.) VAN DE NATIONALE WONINGBOUWLENING 1957 Er zijn Rentespaarbrieven van f 25.-. f100.- en f500.-. Na 13 jaar is de waarde ver dubbeld.") Zfj zijn verkrijg baar bij alle banken.kassiers en com missionairs. De stuk ken van f 25.- zijn ook ce koop aan alle postkantoren. I Briiöoéent bevoegdheid van de Bank om na JO /aar legen 17S% af te tossen. Stan Laurel ca Oliver Hardy zijn hun loopbaan lang de roeesters van het heel lichte amusement gebleven, een duo dat het van alle filmkoppels het langst heeft uitgehouden, totdat ook elndeLijk hun partnerschap la een ruzie eindigde. In hun luchtbeschermxrigsklucht zijn ze nog broederlijk; verenigd als de twee sukkelaars-ln-zaken, die in de oorlog eindelijk:hun kans zién om ook eens iets - te presteren. Natuur lijk, hun loopbaan als luchtbescher mers wordt een fiasco én zë worden ontslagen, maar juist dan presteren ze het een spionage-complot op te rollen.'Ze staan er zelf versteld van. Dat is het verhaaltje van de film, Op Eerste Kerstdag, zal het Leger des Heils weer de. gebruikelijke Kerstwijdingsdienst organiseren in 't Passage-theater en wel 's morgens om 6 uur. Ds. W. A. Krijger, geref. predikant zal spreken en- het Kerst spel „De Kerstklokken" zal opge voerd worden. De zelfde dag is er 's middags om 6 uur'in het,eigen ge bouw, een „.Familie, Kerstfeest" rond de verlichte boom. Op Tweede Kerstdag is' er om 7.30 uur een muziek- en zangfeest met medewerking-vap solisten, zang en muziekkorps. Op. Oudejaars- :en Nieuwjaarsdag, telkens om 7 uur zijri er bijzondere samenkomsten. Maar het Leger des Keïls heeft meer op,.het programma staan: van middag om 4 uur het Kerstfeest voor de ouden van dagen. De zangbrigade komt dan nog in actie vanavond om 7.30 uur in. het „.Zonnehuis",zon dagmiddag 3.30 uur in het Hervormd Rusthuis aan de Tuinlaan en maan dagavond 7.30 met de bewoners in het St Jacobs Gasthuis.. 1 GEBOREN: Paulus J.'-A., z. v. B. van Kampen en J. M. Versteeg; Jo- zeph C.,;Z. v. M, J. van Dijk en M. H Swagemakèrs. 'OVERLEDEN: A. de Munnik.' 53 jr.; H. Osephius, 42 jr. K KKK1 )i KNSTEN Ned. «erv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur da. J. G. Jansen. 5 uur ds. M. J. C. Visser,Rotterdam (Jeugddienst). Bethelkerk 10 uur ds. H. W. Hemmes. 5 uur .tls. A. Hoffman. Opstandingskerk 10 uur ds. A, Hoffman. 7 uur ds. J. G. Jansen Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. A. J- Fiug. 7 uur ds., H. J.. Jaa- nus, Rotterdam (Opendeurdienst). Ned. Herv. Geref, EvanK. Gebouw Irene 10 en 4 uur ds. G. Alers, Bot terdam. v Evang, Luth. Gemeente. 10 uur ds. J. Wlersma. Ede. Baptisten-gemeente. Kerkxaal Lange Haven 59, 10 uur evang. B, Greevink, Kijsoord cn 7 uur. evang. Kloos, Gouda. Ned. Prot. Bond. Westvest: 92, 10.30 uur ds. J. A. Hebly. Jehova's Getalgen. Volksgebouw Tuinlaan. 2 uur Wachttorenstudie, on derwerp „De genezing der natiën Is na bijgekomen". Woensdag 7.30 uur dienst- vergadering en theocratische bedie- ningsschool. Oud-Kath. Kerk. Dam 20, 10 uur Hoogmis. Chr. Geref. Kerk. Kerkgebouw Wa rande hoek BK.—Laan. 10 en 5 uur leesdienst. .- Chr. Geref. Gemeente, Volksgebouw 10 en 4 uur. ds.'M. J, Middelkoop. Oud-Geref. Kerk. Jeugdhuis Lange Haven 97. 10 en 5 uur ds. F. Luytjes. Leger des Hells. Lange Haven 27, 10 uur heiligingssamenkomst en 7.30 uur verlossfngssamenkomst. Gerrit Ver- boonstraat, 6.30 uur apenhichtbtleen- komst' óJ.v., majoor en mevr.' J.H., Drehtje. Ziekendlenst Gemeenteziekenhuis 7 uur ds.J. D. Smids. Een ruime en aantrekkelijk inge richte. showroom, is vanmorgen om negen uur in de "Hoogstraat geopend. Het is de derde zaak van de heer L. Jurgens en in de toonzaal zijn was machines, gasfornuizen, radio- en. te levisietoestellen' en oliehaarden ten toongesteld. Het intérieur is uitge voerd door het aannemersbedrijf J. Vlugman; het schilderwerk aan de hard-board wandenis in heldere kleuren verricht-door Reyer Smit. Voorheen was èr. in. dit pand in dé Hoogstraat ,eën atelier gevestigd. Iri de Hoogstraat en dé Passage.bestaan, sedert enige tijd" zaken, van/de heer L, Jurgéns...Dè heer D, Mooiman.: is filiaalhouder van denieuwe winkel. Gistermiddag was er een receptie waarop'vele relaties hun gelukwen sen kwamen aanbieden. het nodig was ter beschikking zou blijven.' De heer Harmsma sprak als hoofd bestuurder van het .Christelijk Volks onderwijs. Ds. J. Gras gaf namens de Centrale Kerkeraad zijn inzicht op het werk van een onderwijzer. De school van de heer Gotink had de juiste - sfeer, omdat, daar het goede samenspel is tussen ouders én onderwijzers met de kerk op de achtergrond. Namens de collega's sprak de heer Leewis en de heer Van Stigt. Thans, voorzitter van de 'oudercommissie schonk met'zijn dank bloemen en een fraaie stoel. Een tuinstoel schonk de heer Van der Bruggen namens hét personeel. De. ;,oude vriend" en. col lega Zonneveld haalde eveneens vele herinneringen op. maar wat de handeling aangaat, die verschilt maar heel weinig van al de andere handelingen iri al de vorige produkten. Er raken weer ledematen beklemd, de slagroom staat in grote schalen gereed en de valpartijen heb ben met grote regelmaat plaats. Waarom blyft dari toch het publiek bij zoveel herhalingen schateren? Omdat Stan Laurel en Oliver Hardy werkelijk komieken zijn,: Omdat ze de slagroo mgebruiken, maar hem net zo goed kunnen missen. Twee toneelspelers voortgekomen uit de pantomime, die de stomme film heb ben meegemaakt en zich bij het ge luid hebben weten aan te passen. Ze hebben de ontwapenende ontbehol- penheid van twee in .het leven vol komen misplaatste personen, totaal nutteloze figuren, die alleen voor het vermaak van anderenschijnen te bestaan. Dat was het geheim van hun succes, een succes dat nog steeds bestaat. IN MONOPOLE: „Koning voetbal" (That's roy boy) is 'n film waarin Jeiriy Lewis (nog niet geheet In zijn aan debiliteit r&r kende grollen is verstrikt. Oh natuurlijk hij heeft zijn onwel-, luidende 'stem en zijn' onwelvoeglijke hoofd ook in dit op 'n college spelend verhaal meegebracht en ook nu wordt men overspoeld door een groot aantal gooi-, smyt- en valpartijtjes, maar Lewis is iets minder cru in zijn grappen dan in latere films. Hij ir. de zoon van een destijds ver maard': (Amerikaanse) voetballer, die zijn aamborstige zoon gaarne doch vergeefs een gelijke carrière ziet maken. Mot behulp van partner Dean, Martinen c?n doortastend meisje lukt .het tenslotte toch:en voert Le wis énkele onwaarschijnlijke voet- baltechnische voortreffelijkheden uit. Wij hebben ons er vaak bij geamu- seerd om te zien'hoe die dunne mal-' lerd een voetbalheld wordt. SCHIEDAM Uit een exploit van mij deurwaarder d.d. 19 dec. 1957 blijkt dat werd opge roepen Ary Willem van Eyk, zonder bekende woon- of verblijfplaats in bet Ko ninkrijk om te verschijnen op dinsdag 31 december '57, des voorm. 10 uur voor het Kantongerecht te Schiedam aan de Lange Haven 65, ten einde te worden gehoord naar aanleiding aan een ver zoek van zijn dochter Adria- na van Eyk, wonende' te Schiedam tot tussenkomst voor het aangaan van een huwelijk.' C. L. SpehkeJirik. Ptrnumffst Ware Hélène Permanent met toe stel, het beste wat er is, com- Sieet 5.stroomloos 7J0 >p vertoon van deze adver tentie 1.— korting! Dames- en herenkapsalon .„Hélène", Rembrandtlaan 22, telefoon 67170. Te koop aongeb. Te koop een zwart heren colbert roet vierkante slui ting 'plus vest en streepjes broek, maat 50—52 90. Donkerblauwe ulster, maat 5052 90.Beide zo goed als nieuw. Alleen aan parti culieren. Tel. 47765 Kerstbout, Te koop kalkoe nen èn, ganzen. K. v. d. Bos, Schiedamseweg '224, Kethel. Tel. 65323. Naaimachines koopt u bij de vakman. Voor Schiedam het vertrouwdste adres A. van Leeuwen, Hoogstraat 62, te lefoon 65783. Reparaties on der garantie, Betelïng in: overleg. Fotografie Rolf ilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. van Vuu- ren, Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar K; van Vuuren. Hoogstraat 106, tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst Sn'1 uur klaar. Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modem opklap- of kan- telbed.; Prima afwerking als', nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal, la (Broersveldpad), tel, 67028 (na 6 uur telef. 66789). Ledi kanten, matrassen, opklap-, bedden, hutledikanten, kam- peerbedden enz. Kom eens praten. Alles op bet gebied van glas In lood. Aa-Ve Glas-in-lood- bedrijf, West Ftankelandse- straat 16. telefoon 66280. Vuurwerk. De grootste en nieuwste sortering. Knal lend - sissend - fluitend! Verkoop boven 18 jaar. Vanaf 27 december. Dage lijks tot en met 31 december. Schiedams Speciaalzaak Hét Masker", alléén Broersveld 125. Een-twee-vijf., Schiedam Als hoofdschotel voor uw kerstdiner een van uitgelezen mals vlees en heerlijk gekruid. Bestel vooral tijdig om teleurstellingen (en LANG WACHTEN te voorkomen, 'n Heerlijk bord soep vooraf, neem daarom 'n van soepvlees, soepstaaf en gehakt samen voor 1.89. Daarbij een zakje met de heerlijk ste kerstsoepkruiden. Zorg voor royaal en rijk belegde boterham men. Neem daarvoor een KERST-SORTI bestaande uit: 100 gram heerlijke ham en 100 gram mals Pekelvlees samen voor 99 et. 'Verras uw gezin met het fijnste dat u krijgen kunt bij BROERSVELD 159 SCHIEDAM

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2