ss I De Schiedamse semi-profs „bekeren" ens de kerst ff C Klein maar spannend voetbal-programma Kers t-wi j di n gs d iens t van Leger des Heils Orpheus 'gaf kerstconcert in Grote Kerk Krans voor Gevallenen voor Rembrandt-libre-beker Weer strijd in de zaal Nogmaals „spoorweg"-strijd Antwerpen-Schiedam Koeriersters Delft geen partij voor Hermes, SW met hakken over de sloot Hermes-Delft 4-0 19» vah22fs- Spartaan-S W 2-3 BILJARTEN "V an de Water-beker VOOR T LAATST DIT JAAR Mooie derby: Excelsior-DHS Burgerlijke grind Duiven- tentoonstelling van „De Postduif" Onze stadgenoten ditmaal winnaars .Auto botst tegen Verkeèrszuil Sterovita én M en S slaan eerste SCHIEDAM Vrijdag 27 december 1957 3 Een deputatie van de. plaatselijke afdeling van het Veteranen Legioen Nederland heeft gistermorgen om elf uur een bloemstuk gelegd bij het Monument voor-de Gevallenen n de Gerrii Verboonstraat. De kranslegging werd verricht, door de heer 'E. de Brabander,, waarna de deputatie een minuut stilte in acht nam. De voorzitter van de afdeling Schiedam van het Veteranen Legioen de heer J. H. Wever ling sprak daar op een kort woord waarin hij de kranslegging toelichtte. De duizenden gesneuvelde militairen in Indonesië en Korea worden nóg steeds niet officieel herdacht op 4 mei. Daarom heeft het Veteranen Legioen hiertoe het initiatief genomen. Na de korte plechtigheid vertrok de delegatie haar Amsterdam, waar de doden werden herdacht bij het Nationaal Monument. Voor het langzamerhand traditio neel geworden kerstconcert van de Kon. Zangver. Schiedams Mannen koor ..Orpheus" in de Grote Kerk te .Schiedam was wel een wonder lijk programma samengesteld. Na tuurlijk is het niet nodig, dat een mannenkoor uitsluitend kerstliede ren zingt. Gijsbeit Nieuwianö had voor deze avond zijn keus laten vallen op composities van Saint Saens (Les soldats de Gédéon), Otto Siegle en Hubert Cuypers. Maar de solistische afwisseling be stond ditmaal uit. een werk van John Stanley, uitgevoerd voor „Tho mas"-orgel en piano en... de derde klaviersonate van Chopin. Nog- af gedacht van .het feit, dat deze so nate kwalijk paste in dit overigens toch al zo bonte programma, was ook uit akoestische overwegingen de vertolking door Pierre Palla een mislukking. "Wij weten allemaal wel, dat Pier re Palla voortreffelijk piano speelt en dat deed hij tijdens dit concert stellig ook. Maar. buiten de prachti ge caufilenen uit het eerste en derde deel, werd het snelle, soms uiterst snelle passagewerk een vrij wel ondefinieerbare chaos van klan ken. Hoe kon het anders in zulk een grote kerkruimte. Niettegen staande'deze klankvex'edelende ruim. te waar het de mannenzang betreft, heeft „Orpheus" toch. niet door een fraaie koorklank kunnen impone ren. althans niet in de werken, van Saint Saens en Siegle, wiens „Klin gendes Jahr" voor sopraan, mannen koor en piano een compositie met wéinig overtuigingskracht bleek te zijn. De sopraansolo werd gezongen door Mizzi van der Lans, die zich ook nog ineen aria uit Haendel's „Messiah" liet horen. Een' muzikaal genot werd het niet. Slemmiddelen. techniek en muzikaliteit waren ge heel ontoereikend voor Haendel's muziek. Het experiment Thomas- orgel en klavier was op zichzelf niet interessant. De toon van dit orgel klinkt beschaafd en wellui dend, maai' kan niet vergeleken worden met die van een goed ge- intoneerde orgelpijp. Het was mis schien toch maar beter geweest, wanneer Gijsbcrt Nieuwland zich had bepaald tot uitsluitend kerst liederen. Voor dit concert, dat be sloten werd met Te .Deum 'Lau- damus van Hubert Cuypers (solis ten- ensemble- mannenkoor en or gel) betekenden zij stellig het. mu zikaal meest verantwoorde deel van het programma. A.T. (Advertentie IJA.) Volkomen overeenkomstig de verwachtingen hebben de beide Schiedamse clubs uit de eerste divisie hun wedstrijden gewon nen voor het voetbal om de KNVB-beker tegen clubs uit het amateur-voethal. Op vrij gemakkelijke wijze won Hermes-DVS thuis van de derdeklasser Delft. De score bleef eigenlijk nog te laag, want het veldoyerwicht is steeds zeer groot geweest. SW had het tegen Spartaan'20 niet gemakkelijk. Vooral voor de rust speelde SVV zo matig dat Spartaan zelfs 'n voor sprong kon nemen, Daarna kwam SW nog tijdig tot een beter inzicht zodat bij de aanvang van het laatste kwartier Gerrit van Pelt SVV nog net in de volgende ronde kon schie ten. Voor Hermes DVS gaat de strijd om de beker nu interessant .worden, want een ontmoeting tegen Sparta staat op het programma. SW krijgt als volgende tegenstander de club uit de tweede divisie Tubantia. Derde klasser Delft is geen ver vaarlijke „spRrrfngüartner'" geweest In de bekerwedstrijd tegen Hermes- DVS aan de Damlaan, want geen moment behoefde invaller-doelman Van der Tuyn (Aad van Diest was geblesseerd) in actie te komen. De 4—O-zege is daarom, eigenlijk een zwakke afspiegeling van het veld- overwïcht van HDVS. De Schiedammers hebben te wei nig gebruik gemaakt van de moge lijkheden die deze match als oefen- partü bood. Dc duizend toeschouwers hebben-een weinig aantrekkelijke party voetbal gezien, waarbij het uitstekende verdedigen van doel man Van'Wijk van de gasten de po- Advertentie l.M.) Nooit hebben wij kunnen denken dat wij deze wollen jumpers, stuk voor stuk van rond twintig gulden, nog eens zouden verkopen voor minder dan de halve -'prijs.;- Maar .wat wilt Ubijna eind december en onze ma gazijnen zitten nog propvol, i Daarom koopt U nu de mooiste jumpers in tiental len modellen van prima kwa liteiten, w.o;; zuiver wollen wevënlt en jersey, in ruim vallende long-torso modellen, door elkaar voor nog geen negen gulden. 989 stuks van 625 stuks Zaterdagmorgen óin 9 :uur begint de verkoop van deze jumpers in de maten 38 tot en met 46, in de kleu ren. bleu, geét, RAF, beige, zwart enz., voor sitieve zfjde was van dit lusteloze" voetbal op een tniBtig terrein. Herrhes DVS tobt met 't probleem van de vervulling van de linksbui- .tenplaats. Van Zuylekom deed het als vleugelspeler niet slecht in te genstelling .tot Johnny Krabbendam, die op de rechtervleugel volkomen uit de toon viel. Frans van der Burg speèlde als rechtsbinnen een goede partij. Mijnsbergen voldeed ook wel als .linksbinnen, ook al. houdt hij het spel dikwijls op en Jacobs was dit maal weer eens middenvoor. Tegen de zwakke defensie van Delft slaag de Jacobs er. wel in tot goede, aan vallen te komen, maar er kleefden toch veel foutjes aan zijn. spel. De middenlinie niet Ter Braak en Van Herwaarden toonde zich weer, .even als de achterhoede met De Groot en aanvoerder Van der Sloot, betrouw baar. Wij vermoeden dat ook Delft ben eden het normale niveau bleef. (de bezoekers kwamen met twee Jn- vallers), wantin deze vorm speelt' deze. club uit de top van de derdè klas beslist minder dan de Schiedam se vierde klassèrs, die tenminste spe lers met technische vaardigheid' in hun eerste elftal hebben,' Voor rust werd de score geleide lijk en volkomen overeenkomstig de verhouding - opgevoerd en daardoor was de strijd reeds na twintig mimi- 'sultaat van Spartaan '20. ten beslist. Na tien minuten gaf raid- denvoor Jacobs rechtsbinnen Van de Burg een goede kans (10). Vijf mi nuten later werd een scherpe voor zet van Krabbendam op rechts vlak langs de lijn door Jacobs ingekopt. Nog geen vijf minuten daarna gaf Mijnsbergen de bal aan de vrijstaan de Jacobs-en op vrij gemakkelijke wijze werd het 3—0. In de tweede minuut van de tweede helft passeer de Frans van der Burg iedereen ook doelman Van Wijk en het was 40. Daar bleef het bij, ondanks het streven van de actieve Mijnsbergen om ook een doelpunt te maken. Drie maal was hij er dicht bij. maar drie- maai verdween de bal nog net over de. lat en eenmaal kopte hij d.e bal in, handen van de doelverdediger. Voor een talrijk publiek speelde Spartaan '20. zulk een geestdriftige pasty, dat het tot veler verbazing voor de rust £—0 voor de Rotterdam mers werd. SW had het spel te kort gehouden en de eerste drie kwartier nogal een. lauw verweer geboden. Het zag er dus naar uit dat de Schie dammers gingen verliezen van deze tweede klaaser en daarom werd na rust met meer animo gevoetbald. Het elftal, van SW zonder in vallers overspeelde de zwakkere tegenstanders geleidelijk; Het tempo Was te hoog voor de thuisclub en SW betrok de' vleugelspelers 'nu meer in het spel; Na tien minuten ontstond daardoor het- eerste tegen- punt. De bal kwam bij linksbuiten Van -Hees. Deze wilde voorzetten, maar de keeper van Spartaan ver keek. zich op deze voorzet en het was 2l. Tien minuten later lanceer de middenvoor Könemann met een goede pass rechtsbuiten Corbeau en het was 2—2. Even later was het 3—2 door rechtsbinnen Van Pelt. Verdér liet Spartaan het niet komen en SW. nam genoegen met deze kleine zege. Overigens een fraai re- ;j Dë inschrijvingen voor deelname aan de strijd om de „Rembrandt- libre-beker"" zijn dit - jaar- zo groot, date er voorwedstrijden •- .gespèeld mueten worden in een drietal pou les. Maandagavond, de eerste spcet- .avohd, 'ishét /programma,echter niet 'geheelafgewerkt. De 4 par tijen, welke bij OBK te' Vlaardingen gespeeld zouden worden; zijn uitge steld, tot' 7:":'januari,; terwijl in hét vastgestelde program bij', de ."BV Confiance, eveneens te Vlaardingen, enige wijzingen waren gekomèn. Bij DKC te Schiedam - werden slechts drie partijen gespeeld. Dé uitslagen van de partijen ge speeld bij Confiance zijn:; Gk; Bolle J. Verhèij 50 '45 34 45 H. Schra J.. Woudenberg- 50 50 50. 33 De uitslagen.- vandepartijen ge speeld bij DKC te Schiedam zijn: J. Prèin R, Sch\vagerman"j 20 0.66 0.54 W; de" Jong J, Schaap v. Buitenen Oosterholt.'V 37 40 36 42. 50 42 VAN DE WATER-BEKER De uitslagen van de dinsdagavond gèspeelde partyen om deVan. De Watëvbèker, zijn als volgt: J. Broekhuizen 12Ö&20 35 19 314 120 99 35 14! 2.82 W. Stigter C. v. Duikèrèn M; KÖoy 120 120'27 14 215 197 27 27 R v. Stikt.Thans 228-225 15 45 15.90 C. Valkestijn .180 125 15 23 8.33 Zondag - a.s. trekken weer negen tien Schiedamse handbalteams naar de Energiehal. Alleen gaat bij de dames DWS 1 naar de Haagse Houtrusthallen voor de eerste uit wedstrijd tegen CWP. Deze ploeg zal het niet makkelijk hebben, maar als ze weer speelt zoals in de laatste wedstrijd, dan kunnen er nog ver rassingen volgen. Wilton dames 1 ontmoet in de Energiehal AHC '28 en het zal wel weer een verliesparty worden.Tn het veld is het een prima ploeg, maar in de zaal moet ze de eerste winst nog. halen. De UVG- dames, stevig op de eerste plaats in de klasse, kunnen, zich vaster, nes telen door volle winst op Oliveo. DWS 2 moet kunnen winnen van ADO 2, maar Wilton dames 2 krijgt het moeilijktegen het Vlaardingse Hóllandiaan. Bij de h e r e n moet Wilton 1, fier aan de kop van de districts 2de klas met 6 punten uit 3 wedstrijden, het opnemen tegen het laiig niet zwakke AHC '28. Een overwinning zou een mooie afsluiting zijn van de eerste helft van de competitie, maar dan zal direct tot het offensief over gegaan dienen te'worden tegen deze gevaarlijke tegenstander. In de „af delingsklasse is DWS 1 nóg niet'tot grote daden gekomen en tegen het frisse team van Activitas (uit de NKS gekomen) zal het ook wel een nederlaag worden. Dit.geldt ook voor de UVG-heren die tegen het sterke Attica uit Dordrecht uitkomen. Wil ton. 2, ook. nog niet tot grote presta ties gekomen, kan" de eerste1 winst halen op Schutters 2. DWS 2 moet ook makkelijk vanDynamo 3 kun nen winnen. Wilton 3 neemt het op tegen RODA 2 en hèt zal wel op het delen vande punten uitdraaien. DWS 3 opent de .zaalstrijd. om 9 uur tegen Actief.3.' SCWEOAM De laatste voetbalzondag van hef jaar brengt weliswaar een klein, maar toch een bijzonder spannend programma. Voor de liefhebbers is er de derby Excelsior '20—DHS. Nu er geen betaald voetbal is In. Schie dam, verdient een bezoek aan deze strijd tussen de sterksten uit het la-; ger voetbal zeker alle aanbeveling. De andere KNVB-ers moeten tegett tegenstanders., die een kans hebben op de titel of tegen clubs, die io degradatiegevaar verkeren. Ook hier dus een maximum aan spanning.: De derby Excelsior '20—DHS is een wel zeer aantrekkelijk onderdeel van het programma. Eerst hadden de bei de derdeklassers een vrije dag, toen publiceerde „Sportkroniek" een ver keerd programma, maar nu blijkt dat de'clubs toestemming'hebben ge kregen op deze inhaaldag tegen el kaar te voetballen overeenkomstig hun verzoek. Aan de Oudedijk heeft Geboren: Anna M„ v. J. Frèrik- sen en C. J. A. Lansbergen; Johanna M. L., d. v.. P, J. J. van de Brug en J„ G, T. Sozef; Emilia G d. v.T. Z. Buursma en C. Kammeijer; Annette M. Ai, d. v.H. R.,Dost en:H. Schaft huizen; Antonius W. M.; z. v. S. J. Holierhoek en M. G.Timmers: Jan P., z. v. G. van der Graaf en K. Hennevanger;. Alfred' R., z. v, J. Sj oerdsma en C. P; Asmus. GEBOREN: Adri'anus P. J., z. van A. P. de Knegt en W. I. van Dijl; Kees, z. van. J. Klinkenberg en A. Nieman; Margaretha -H., d. van J. L. S. Herkelman en M. W. Verdóes; Lilian, d. van J. v. d. Steen en D. A. Tjia; Cornelia M., d, van C. P. de Laat en M. Bruin; Antonius P., z. v. K. van Dijk en A. M. Hengst; Marja, d. van - J.-- W. Sauveur en M. A. Leensvaart; Robert, z. van A. Visser en W. Winter: Franciscus M. J., z. van L. van Katwijk en. H. Hessel- bèrth. Overleden: J. van der Mark,; 76 jaar; C. van der' Brugge, 85 jaar;. A. P. de Jong, 48 jaar;, M. M. Kloos, 74 jaar: J. Schell, 43 jaar; E. J. Berk hout, 79 jaar: J. M. Webèr, 62 jaar, echtg. v. C. TI. Rodenberg. OVERLEDEN:- C, de Kroes, 80 jr. J. M. Janse, 82 jr. C. J. Merten, 67 jr, echtgen. v. D. J, v. Doorn. J. C. Speijer, 72 jaar. Hen bö ongeval: G.G. en G.D., Tuin- laan 80, telefoon '69290 Politie-aiarmnummer: 64Ö66. Apothekers nachtdienst: Apotheek Van Westendorp, Singel 83. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur ;en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8^0 uur. Zondags gesloten. R.-k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend "tedere dag' (behalve maandag) van 9.31) tot.4.30 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag.) van .7 tot 8.30. uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: "dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen vah 12 tot5 uur. Tot 27 jan.: Vin cent van Gogh-tentoonstelling, Woensdagavond; open van -.7-10 uur. Cultureel Contact Centrum: Geopend op werkdagen van 10 tot 5 uur: 's maandags gesloten. Tot en mét 9januari tentoonstelling beeld houw werk en. schilderijen van P. van. Stuyvenberg. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Afrikaanse Leeuw".L-;'.--.- Monopole, 2. 7 en 9 uur: „Marine- duivels"; DIVERSEN.' Musis Sacrum, 8 uur:. Schiëd. Gym. Bond. Kerstbal, Wijkcentrum Nieuwland, 8 uur:. Oranje Garde.7. Film.;; Deze laatste dagen van het jaar organiseert de SCV „Dé Postduif" een grote rayoh-postduiven-tentoon- stelling waaraan wordt deelgenomen door postdulvenliefbebbers -. uit Schiedam, Vlaardingen en Overschiè. De tentoonstelling wordt, gehouden in Arcade aan de Lange Haven. Hedenavond tussen 7 en 9 uur wor den de duiven ingezet. Voor'het pu bliek'is deze tentoonstelling gratis toegankelijk op zaterdag van 4 tot 10 uur en op zondag van 12 'tot 5 uur.- Zaterdagavond worden er bonnen verkocht voor jonge duiven, dié geschonken zijn door een aantal du i venhouders. Al heel spoedig hebben de lede» van de Schiedamse Spoorweg Spnrt- J. Verheij H; Schra H. Schra G.: Bolle .50 50 50 .41. 45 48 50 48 Dè heer H. E. C. ,van dér W., reed woensdagmiddag omstreeks zes uur in zijn personenauto tegen een ver- keerszuïltje in de Oranjestraat. Het zuiltje werd vernield èn de voorzijde van de auto werd zwaar beschadigd. Het ongeval ontstond, .doordat de automobilistniet lette .op eèn..stil staande autobus en toen plotseling moest, uitwijken'. Evenals vorige jaren heeft dè dans school Sitton het traditionele Kerst bal gegeven in Music Sacrum, waar voor grote belangstelling bestond, Het was er gezellig en feestelijk,- me dé door de passende -versiering eh de verzorgde toiletjes van de da- I més, De stemming kwam er snel in, medé door de leuke polonaise/, en door de attracties, waaraan pryzèn waren' verbonden. Een geslaagde dansavond, die onder leiding stond van de heer Sitton, Nu het nieuwe jaar voor de deur staat, laat het vutiricerk zich ook u-cer horen. Het gebruikelijke knal lende bijverschijnsel van de viering van Oud .en Nieuw. Maar dat oppe- schoten jongens het nodig vinden om hun vreugde over het nader komen van het nieuwe jaar kenbaar te maken door het vuurwèrk op straat af te steken en dan liefst dit vuur werk tussen het publiek te gooien ts ergerlijk. Ook nu reeds kan men deze norm van baldadigheid in ver schillende st raèe» constateren.Laten de jongens tóchbedenken, dat het beslist niet de bedoeling is om het nieuwe jaar te beginnen met .brand wonden en beschadigde kleding.; vereniging het beloofde tegenbezoek aan de collega's in Antwerpen ge bracht. Zoals békend speelde 't voet balelftal van de spoorlieden uit Ant- Averpen ter gelegenheid van de in- terland-Avèdstryd Nederland—België op zestien november een wedstrijd tegen de Schiedamse spoprv/egman- nen op het terrein vah: MartlnJt. Het is toen een feestelijke dag géwordén en de stadgenoten verloren met ere met 42 van de sterke Belgen. Tóen zyn de vriendschapsbanden aange knoopt en een tegenbezoek werd lö het vooruitzicht gesteld. Zaterdag zijn de' - Schiedammers naar Antwerpen gegaan. Tot verras sing-van allen toonden de Schiedam mers zich ditmaal de sterksten. De. returnmatch werd met 5—2- gewon nen. Vooral voor rust wérd de basis gelegd A'oor dè. overwinning. Na- de pauze bleek de bouillon.van de gast heren niet die stimulerende uitwer king te hebben dié men*er aan toe- I schryft, want het spelpeil zakte aan merkelijk. Vandaar dat Antwerpen de achterstand van 3—O kon avég- werken tot 3^-2. Toch slaagde Schie dam er nog in twee doelpuntentè. .maken. Voor Schiedam scoorden ,J. van dér Belt (2); B.'Walinga (1) èn-J. Juzèn(2>;.; ;.y. y Tijdens dé gezelligè ,ën geméén-: 'schappelijke maaltijd wérd op voor stel van de heèr Verbergt van dé Antwerpse Spoorwegsportvereniging besloten deze ontmoeting een perma nent: karakter te geven. De héér J. Bekens, voorzitter van de SSVS, bood als herinnering aan hét. bezoek aan Schiedam de Antwerpenaren een ingelijste .foto. mét de elftallen, die toen strijd hebben geleverd aan. Voor de a anvang va n dematch kre gen de Schiedammers een fraai vaan tje aangeboden".'-' Excelsior '20 het voordeel van het eigen terrein en dat mag niet onder schat worden. Het ligt zelfs in'de lijn der verwachting dat Excelsior voor eigen, publiek zeker de sterkere zal blijven, maai- toch houden we het op een (kleine?) zege van DHS, Van de beide uitwedstrijden wordi BEC—SVDPW bijzonder intéressant- Leider BEC poogt voor' de tweede maal terug te "komenin de derde klas, waar de Delfteharén, zo lang in hebben gedomineerd. Nu SVDPV? eindelijk de goede vorm gevonden heeft zullen de Schiedammers de gelegenheid om BEC te onttronen niet onbenut AVillcn laten, Vocig jaar speelde SVDPW tegen BEC ook uit stekende partyen. Het bezoek van SFC aan PFC zal niet veel winst opleveren voor de stadgenoten. PFC heèft nog een re delijke kans op de titel en SFC speelt nog steeds weinig overtuigend ook a3 is een lichte verbetering merkbaar. De blauwzwarten zien dè laatste plaats echter zo dreigend naderen, dat e'en extra inspanning mag wor den verwacht. Van de drie thuiswedstrijden né men Martinit en Schiedam het op tegen hekkesluiters. Beide clubs zijn weer in de opmarsen vooral het spel van Martinit v/ekt verwachtin gen. Dilettant is échter een grillige bezoeker. Toch moeten Jan Schrumf c.s. in staat worden geacht te winnen van deze gasten. Schiedam heeft nog Aveinig neiging vertoond 'een constante vorm te ver overen: Een nederlaag tégen Her mandad behoort dus niet tot de on mogelijkheden, maar dat zou Schie dam weer heel dicht bij de afgrond brengen en daarom vërtroÜAven wë op de wilskracht vah de Schiedam- vmers, die toch zullen pogen in hét jubileumjaar goed voor dë dag te komen. In Kethel speelt DRZ tegen DDC. Ondanks de tèlëursteling tegen Mar- ROTTERDAM In Spaanse Polder (Van een onzer verslaggevers) In de Spaanse polder wordt aanslaande maandag een begin gemaakt met de bouw van twee groJe fabrieken, 's Mid dags worden eerste palen ge slagen voor een melkfabriek van de N.V. Sterovita en een broodfabriek van de N.V. Van der Meer en Schoep. Van der.Meer en Schoep gaat bou wen, op eèn terrein bij Van Nelle. Daar zal een broodfabriek en banket bakkerij worden gesticht, die waar schijnlijk de grootste en modernste in West-Europa zal worden, Ook Sterovita bouwt een groot en modern bedrijf- Het komt te staan op een terrein dat wordt begrensd door de Scbuttevaerweg, de Keen- straat en de Industrieweg. Zoals wij reeds berichttën. kan het in septem ber 1959 gereed zijn. Nieuwjaarsmiddaggeeft Feike Asma eèn concert in de Wilhelmi- nakerk aan de Oranjèbobmstraat. Op het programma staat werken van Jan Zwart, J: L. Krèbs, J. S. Bach e.a.Het concert begint om 'half. ..vier. 'fy. tinit waarbij de 1 derbysfëer van invloed is geweest is DRZ zéker in staat de Rotterdammers, die nim mer grote prestaties hebben verricht, eèn nederlaag toe te dienen. De reserves*. 'exceslior '20/2—Coal 3: DCV 3—DHS 2; Martinit 2—CKC 2; DHS 3—HION 2: Excelsior '20/3—DCV 4 en RFC 4— DRZ 2. - Tn de vroege ocbt«nd-uren van dfe eerste Kérstdag heeft het Leger des Heils een bijzondere Kerst-wydlngs- fliost in. het Passage-theater gehou den. Deze dienst die geleld'/werd door envoy B. FC J. v. d. Hoek en waarin ds. W. A; Krijger, ger- predi kant gastspreker was. trok bijzonder veel belangstellenden. Na-, de opening van de dienst door samenzang en gebed-hield; envoy v, d. Hoek een korte inleiding. Daarna werd hèt Kerst-evangelie, naar de beschrijving van Lucas, gelezen door mej. J. Boele. Ook het muziekkorps en zangkoor'van het Leger des Heils verleende medewerking aan deze dienst, o.Lv. kapelmeester A, van Gulik. Het muziekkorps vertolkte op fevoelvolle wijze dè selectie „A innexs Plea", het zangkoor zong twee kerstliederen. Ds, Krijger schetste in zijn toe spraak de droefheid, zorg en'ellende waarin talloze mensen ook _nu, tij dens de kerstdagen 'van 1957, ver keren en de verlossing, wrede en het geluk die een ieder ten deel valt die het Kind van' Bethlehem aanbidt als zijn of haar Verlosser en Zaligmaker. Na 'de. toespraak bracht het jeugd- zangkóor o,i.v. mevr, E. den Ouderi- Jansèn het lied. „Geloofd zij onze' Jezus" ten gehore. Daarna voerde, de lekenspél-groep oXv. mej, H. H. Kats hét kerstspel ,.Dè Kerstklokken" op. Ook ïh .dit kérstspël werij de Kerst geschiedenis uitgebeeld. Tot slot zongen alle aanwezigen de engelenzang en sloot ds. Krijger d* dienst met dankgebed. Samenkomsten Even Ava's bet muziekkorps van hèt Leger'des Heils weer op;z'n post in hetGemeente-Ziekenhuis vroor hèt verzorgen van een Kerstconcert voor de verpleegden. Aan alle patiënten werd een aardige verrassing, in de vorm van een pakket biscuits, ter hand gesteld. 's Avonds was er een z.g. „Fa milie-Kerstfeest" in het gebouw van het Leger des Heils. In deze dienst die geleid werd door envoy B. F. JJ v. d. Hoek werden kerst liederen gezongen rond de.verlichte kerstboom. Jong en oud nam hieraan met enthousiasme deëL Cp Tweede Kerstdag was er voor de buitenkerkelijke jeugd een sa menkomst waarin 'n prachtig kerst verhaal werd verteld door mej. M. H. Kats waarna een film werd ver toond. Te 7.30 uur werd de laatste samen komst van het Kerstfeest gehouden. Deze stond in het teken van kerat» muziek en zang. Ook nu weer ver leende het muziekkorps en zangkoor van jeugd cn volwassenen medewer king aan de dienst De heer- C. den Ouden bracht enkele vibrafoon en xylofoon solo's ten gehore. Ook voor cezè dienst was veel belangstelling. Héden ging van óns heen, onze lievè móéder, be- huwdmoedër, gróót- en overgrootmoeder, onze. 'zuster en tante 'v MARIA MOOKHOEK Weduwe van Jan van der Graaf ïh de ouderdom van 96 jr« C. Mak—'v Van der Graaf M. Mak M. van. der Graaf Kléin- en achterkl.kind eren Schiedam,. 25 Sec. 1957 Eerste Tuibsingel 31 De tereUfdebEStelling zal plaats hebben op dè Al- feinene/Begraafplaats te chiedam, zaterdag 28 de cember: -a.s. omstreeks 11.30 uur v.m. Vertrek van het sterfhuis 11/ uur voorm... Ontwikkelen van rolfUms, des morgens gebracht, des avonds klaar. K. v. Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam. Diversen Onthoudt één ding. Voor uw pantalons. vJ3e "Broekenko ning" Hoogstraat 86. >o<>c><x>p<><xx>o<x><xx>iK UW OMZET VERGROTEN? ADVERTEERT DAN IN ONS BLAD DE ALGEMENE ZIEKENFONDSEN te Schiedam, A'iaardïngen en Maassluis Cïak.n hiermede het volgende bekend: Vrijwillige venekering: Het premietarief voor déze verzekering is;.mët ihgöng van 29 december .1937 vastgesteld op: 2.— pér betalende verzekerde per ..week (kin- /deren onder 16 jaar vrij). I D« fondsreductié acL'- ƒ0.70per betalende Vver- zekerde per Ayeek blijft Vooralsnog voor. de jpróe- pep, die in hèt genot van déze reductie zijn ge handhaafd. j y';: ibe. vérstrekkingèn. worden uitgebreidmet de .KRAAM- GELD UITKERING, overeenkomstig de regeling voor de verplichte ..verzekering,, evénwel mét; inachtneming /Yan.L een wachttijd ,voör, meuw-ingeschreven verzekerden,-als wordt toegepast bij dë verstrekking v,Verloskundige hulp". De datum van Ingang van deze verstrekking is, gestéld op 29 december 1957. Aanvullende verzekering: De bestaande premietarieven blijven gehand- haafd.- 1

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2