Jonge verzamelaars liepen warm voor de „Ruilbeurs „Afrikaanse leeuw", grootse natuurfilm C D HOUTMAN Postduivententoonstelliiig voor het rayon Schiedam Gevarieerde Voetgangerstunnel onder station geoj naar Volendam Marine- duivels Ned. Ballet met première naar Rotterdam ACCURATE JONGEDAME Koeriersters Geslaagd experiment van S. G.-sectie Jéugd .Kenners'met dikke albums,maar ook vele schuchtere beginners PIANO'S - ORGELS „DE POSTDUIFORGANISEERT: Vflritvegë PvdA eri NVV kindermiddag Maandprogram van IvAO Ontwerp nieuw stadhuis door ivangers Geen perronkaartje meer nodig Misschien ook voor fietsers geschikt Orgelconcert in St. Liduinakerk - PASSAGE VERTOONT: t--uÏN MONÖPOLE: Bevolkingsloop in november Artsen op zondag KERKDIENSTEN Nieuwjaars-receptie burgemeester Gecompliceerde aanrijding j Geslipt met fiets Jongen aangereden bij oversteken Burgerlijke stand Hond redt twee mensenlevens „Starfilm" gaat samenwerken met NV Cefima Hermes 3-Sliedrecht SCHIEDAM Diefstal uit woning Biljarten om de Van de Water-beker GirtrnnMdasr Is er „Seiirs" gelioofen in Srhtediun.' Niet dat er stemmig rrklede, drlüre heren hier naar toe gekomen om met zorgelijke re- richten de uiterst kostbare papieren te verhandelen die de indrukwekkende va b^delslichameu. Nee, het was de jeugd, variërend van het dik in wol verpakte knulletje van drie turven hoor m*É «en smoezelige enveloppe in de knuistjes geklemd, tot de by volwassene, de diplomaten-tas vol dikke albums achteloos onder de Irm, die naar Irene was gekomen. Naar de „ruïl-beurs", die daar door de sectie Jeugd van de Schiedarose Gemeenschap Is gehouden ais onderdeel van het vakantiewerk voor de jeugd. Toch was er inderdaad wei een overeenkomst met de „echte" effec tenbeurs, Dezelfde drukte, honderden belangstellenden! en het gedrang om de tafeltjes, de roezemoezige sfeer, de gespannen gezichten met de ietwat wantrouwige blik in de ogen bij de „handelaars". En ook hier diverse „hoeken".'r In het midden van de grote zaal had zich de grootste groep genesteld, die van de postzegel-verzamelaars, met daarnaast de „tabaks-hoek" al ging het hier niet om het geurige kruid zelf maar. om de kleurige si garenbandjes, die er bij'horen. Dan een „suiker-hoek", gekenmerkt, door de verpakking, de beroemd gewor den suiker-zakjes. Wat geheimzinnig zaten bij elkaar de. „geld-makelaars" die. hun. kostbare munten vergeleken, druk streden over de waarde ervan, om dan tot'een eigen „koers" te ko men. Druk was het ook bij de ver handelaars in plaatjes; voetbal-plaat je», die van auto's, schepen en weet ik wat voor plaatjes nog meer. Daar-, om heen zwervend de houders van de minder-gangbare waarden, kaas etiketten van hotels, enz. Doos en album Was er een grote verscheidenheid in leeftijden en. grootten van Ce beurs-bezoekers, de zelfde verschil len waren er ook in de uitrusting. Van het meisje met in een cartonnen doosje de losse postzegels, tot'de „ken ner" met zijn dikke albums, catalogi, loep en zegel-pincet al was de laat ste groep ver in de minderheid. „De stemming was opgewekt", zo als dat in de beurs-overzichten ge zegd wordt, maar de koers-verhou dingen nogal wisselvallig, zo te zien. In de geest van „Wat jij hebt. dat ik niet heb. .wil ik wel hebben". Maar er waren ook de serieusen, die met het vergrootglas de tandjes aan de zegels gingen tellen, of de jon gen die van te voren lange lijsten had aangelegd van ontbrekende plaatjes in een serie, of het meisje met dikke plakboeken vol suiker zakjes, van plaatselijke etablissemen ten, maar. ook van elders, zelfs' vele uit het buitenland, die zonder vee! woorden de neus ophaalde voor 'n gekreukt suiker-omhulsel van *n Schiedams café. Maar overal rond de tafeltjes se- rieuse gezichten van de kinderen, verdiept in de belangrijke handeling van het ruilen, als onderdeel van de verzamel-hobby, die hier uitgeleefd wordt. Er waren echter ook volwas senen in de zaal, vaders die hun kinderen hielpen bij het uitzoeken van de te ruilen - objecten of de oudere heer, die: de alleen-handel had in lucifersmerken (waarvan hij overigens een verbluffende ver zameling had). Dit is eigenlijk niet de bedoeling van Tde organisatoren. Het moet vakantie-ontspanning zijn voor de jeugd ex\het blijven ook. Deze „ruilbeurs", is in zekere zin een experiment geweest van de sec tie Jeugd, al zijn er meerdere ruil beurzen geweest in het verleden. Of dit experiment geslaagd is? „Ge weldig", was het oordeel van orga nisator Karei Schollen, die in gezel schap van de heer A. M., Sunder- man een oogje in het zeil hield, al was de orde-bewaking in hoofdzaak overgelaten aan de zeeverkenners van Groep XXI. En dat za! ook we!, gezien de enorme opkomst enbe langstelling van de jeugd. Zelfs in de gangen «n voor het gebouw stonden de kinderen te ruilen, Het ziet er. dus wel naar uit dat er m de toekomst meerdere ruilbeur zen georganiseerd zullen worden. Wel is er gedacht om de jeugd te splitsen in twee groepen, nl, voor de kleintjes en voor de scholieren voor het voortgezette onderwijs. Dit ie eerlijker ten opzichte van de jonge- i,Xóat .'eens- kijken.-ie at heb jij?" Vol interesse buigen de- hoofden van ae jeugdige Ruilbeurs-bezoe kers zich over de dozen volge- propt met postzegels. ren. die nu wel eens het loodje i moeten leggen tegen de zoveel han- diger en beter onderlegde ouderen. Bovendien zou dan bij de beurs van de ouderen door een deskundige voorlichting en leiding gegeven kun nen worden. Toekomstplannen De plannen gaan echter nog ver der. In deze - Kerstvakantie staan nog andere evenementen voor de schooljeugd op het programma, zo als film-voorstellingen. Ook dit is 'n experiment. Als- er inderdaad be langstelling voor bestaat (wat »ve wel aannemen) dan za] de sectie Jeugd ook voor de komende vakanties pro gramma's opstellen om de kinderen in de vrije tijd prettig en nuttig bezig te houden. Dit kan geschie den in de vox-m van een meer ac tief bezig zijn, in sport of spel. Maar hier komen we op het terrein van de toekomst-plannen, die nog niet; helemaal ..uitgebroed" zijn. Maar hoe dan ook, de sectie Jeugd van de S. G. is na jaren van slui merend bestaan, tot activiteit geko men. Hetgeen voor de Schledarose jeugd alleen maar goede en prettige gevolgen kan hebben.- Bellen by ongeval: G.G. en G-Di; Tuin- v laan 80, telefoon 69290. PoÜtie-aiarmnummer: 64666. Apothekers nachtdienst: Apotheken: Nieuwland-Apotheek, Dr.Wi- bautplein 17 en C. Jansen, Swsro- merdarasingel 41. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. R.-k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iédere, dag (behalve maandag: van 9.30 tot 4.30 uur en tedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 12 tot 5 uur. Tot 27 jan.: Vin cent van' Gogh-tentoonstelling. Woensdagavond open van 7-10 uur. Cultureel Contact Centrum: Geopend op werkdagen van 10 tot 5 uur: 's maandags gesloten. Tot en met 9 januari tentoonstelling, beeld houwwerk en schilderijen van P, van Stuyvenöerg. BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, ,7 en 9.15 uur: Afri kaanse Leeuw".' Monopoie. 3. 5, 7 én 9 uur: „Marine- duivels". DIVERSEN - Wijkcentrum (Nieuwland) 8 uur: Oranje- Garde. Jaarsiuitings- avond, Arcade, van 4 tot 10 uur: Duiventen toonstelling De Postduif'. Irene, 7.45 uur: HBSS-contactavond. Kantine Excelsior, B uur: Pers. Ver, TUm. tAdvenentHr tM:) - Singel 114-116 Schiedam Sedert ïareo vertrouwd adres Bijna vijfhonderd postduiven van i'tis toegankelijk voor het publiek en öuivenliefhebbers uit Schiedam, wel van 4 tot 10 uur. En als u van- Vlaardingen en Overschie staan dit avond niet kunt, dan morgen, want weekend tentoongesteld in gebouw Arcade. De vereniging ,JDe Postduif" organiseert daar namelijk dè grote jaarlijkse rayon-tentoonstelling, waaraan deze keer door zes postdui venverenigingen wordt deelgenomen. Behalve „De Postduif: zelf zijn dat „Keer Weer" uit Vlaardingen, „De Blauwe Doffer" uit Overschie en de' Schiedamse verenigingen „De Vrij heid", ,.De Snelvliegers" en „De Blau we Doffer", Gisteravond tussen zevén en negen uur zijn de duiven ingékorfd, In de benedenzaal van gebouw Arcade staan de hokken ruim en overzichte lijk .opgesteld, zodat de bezoekers van de tentoonstelling er zich ge makkelijk kunnen bewegen temid- dan kunt u er terecht van 12 tot 5 u. Het keuren van de vogels en dus. ook het vaststellen, van de winnaars,} moet vandaag nog gebeuren.i Tot de laatste plaats is Musis Sa crum gistermiddag bezet geweest met honderden jongens en meisjes van zes tot twaalf jaar. die een spontaan en enthousiast publiek vormden voor de all-round vartété-artist: Meester Janno, Van begin tot eindheeft" Meester Janno deze "kinderen van leden van de PvdA of van het NVV weten te 1 boeien met' zijn één-maris-sliow waarin hij onder andere optrad, als goochelaar, buikspreker en poppen kast-speler. Welgemeend. maar uiterst kritisch' waren de opmerkin gen van het'jeugdige'publiek bij een snelteken-wedstrijd. Als Meester Jan no een grootmoedertje getekend heeft protesteert er iemand „Het lijkt ;wèl een leeuw!" -eri als de-wielen van een auto veranderd worden in de ogen yan "n zekere Oom'- Henk van Mees ter Janno, klinkt het commentaar: „Dat zag ik al aankomen!" Maar kort daarop, als er een. pas klaar portret .wórdt' gemaakt van enkele kinderen uit de" zaal, heeft iedereen zich weer verzoend 'met. dé. tekenaar. En als aan het slotvan de twee voorste Hingen Meester Janno aan zijn publiek een hartelijk „Tot ziens!" toeroept, stemmen honderden kinderen daarmee .in. Op het programma voor de maand januari van de Schiedams® afdeling van het 'Instituut voor Arbeiders ontwikkeling staat voor donderdag 16 januari genoteerd een leden-ver gadering hu het Volksgebouw. Be- sproken.zal o.a, wórden het voorstel van het centraal bestuur tót ver hoging van de contributie. Daarna zal het lid P. van Haaasteren een aantal dia-positieven, opnamen in eigen land," vertonen. Verder start op dinsdag 21 januari de cursus „Toerisme" niet een lezing over „Italië, Rome en Napéls"; in leider isde heer G. Bloten uit Utrecht. Op 18 februarien 3 april hebben de volgende lezingen in de2e cursus plaats. Alle lezingen worden toegelicht met fcleuren-dia's., B. en w. ran Schiedam «tellen aan de gemeenteraad voor om hei architectenbureau ir. E. H. Kraaij- vanger en.H.M. Kraaijvanger te Rotterdam uit te nodigen voor hét maken van een voorlopig ontwerp voor het nieuwe stadhuis v&tn Schie- daa:. Bu deze keuze heeft, bij b. en w. de overweging gegolden dat voor een zo belangrijk object als een stadhuis slechts architecten In aan merking kunnen komen, die hun sporen hebben verdiend. Daar zij voorts het toezicht zouden moeten hebben by de bouw, die zich over nog vele jaren zal uitstrekken, ver dient het de voorkeur om geen te oude bouwmeesters te kiezen. (Van écn onzer verslaggevers) Sinds vanochtend elf uur bedraagt de afstand tussen de Spoorsmgel en het Stationsplein niet meer dan een paar honderd stappen. Wie van BI ij- dorp naar. -het centrum wil gaan, hoeft niet langer meer een perron- kaartje te kopen, nu omler het sta- tionsemplacemenl een openbare voet gangerstunnel is geopend. Fietsers 2Ullen voorlopig hun rij wiel aan de hand moeten meenemen in" deze 135 meter lange, tunnel. Mis schien echter1 zal-er ook een „fiets pad" in worden aangebracht. De niéuwe „perforatie van de spoorweg door Rotterdam" ris acht meter breed .en slechts 2.35 meter hoog. De lange en lage PÜP wórdt evenwél gebroken door enkele ho gere delen, terwijl ook achttien ver lichte vitrines een levendig element wij SVV en Volendam hebben elkaar nog niet ontmoet.in het voetbalstrijd perk, zodat dit een nieuw duel bete kent en allerlei verrassingen kan in den van de hokken. Hét geheel maakt j houden een prettige en verzorgde indruk en j De IJsseimeerbewoners beschikken de vele duxvenliefhebbers m onze j over eeii elftal mét technisch bekwa- stad zullen.;als zij de tentoonstelling men spelers. Stoppérspil Maurer, die een bezoek gaan brengen, zeker kun- - nen genieten van de vele prachtige beesten die hier braaf en bescheiden toestaan dat iedereen hen recht in de glanzende kraalogen kijkt. Vandaag .is de tentoonstelling gra- RUIM drie jaar heeft een Walt Disney-cineastenteam rond de Kilimanjaro in Centraal Afrika ge zworven om het groot wild te betrap pen in zijn natuurstaat. Het resultaat van deze byna wetenschappelijke filmarbeid is het indrukwekkende „true life adventure": De Afrikaanse Leeuw. James Algaiy die de rsgie voerde en ook meegewerkt heeft aan het scenario, heeft minder dan in vooraf gaande Disney-natuurf-lms een ver haal .geconstrueerd, het leven en de strijd van de dieren niet omgebogen voor een gekunsteld grappige o£ dra matische „intrige". Daardoor is een filmdocument ontstaan," dat van beeld tot beeld de aandacht vast houdt, soms; overrompelt dooi- na tuurlijkheid en echtheid. Het fotogra- fënechtpaar Al en Elma Milotte heeft niet. alleen de meest spectaculaire pa_ norama's van grote grazende kuddes in onmetelijke vlakten weten, vast te leggen, maar het dierenleven ook van zeer nabij geobserveerd. DE Afrikaanse leeuw keert regel matig ih de opnamen, terug, want het is in zijn Tijk, dat dit na- tuur-epos zich afspeelt. Overigens blijkt de koning der dieren 'n tame lijk lui sinjeur, die het meeste zware werk aan zijn. gemalin overlaat Spannend is de episode van de jacht op een kudde antilopen. Majestueuze olifanten rriet schatti ge, pasgeboren babytjes, dis naar hartelustih waterpoelen spetteren, sierlijke giraffen ineen geweldige sprint, vogels,-die een „schoonheids behandeling" toepassen op geduldige nijlpaarden, men: ziet het allemaal van nabij in de meest verrassende op namen. Een bezwaar, is wel, dat te veel; van veitraagde beeld-sequenties is gébruik gemaakt. Te weinig, er vaart men de werkelijke snelheid van dé vluchtende of achtervolgende die ven.. - t? -SN aparte; verschijning is dé sier- •^(lijke en geduchte cheetah.die dank zij zijn geweldige snelheid (125 km per uur) elk dier kan „dood lo pen", De kwaadaardige rinocerossen ontbreken evenmin in deze film: dra matisch is de scène, waarin .zo'n ko los tevergeefs tracht uit de zuigende modder te komen, Sprinkhanenzwer_ men, tropische regens, allerlei na tuurverschijnselen toont de film. Het is een machtig werk, in voor treffelijke kleuren vastgelegd. Het Nederlandse commentaar klinkt min der opdringerig dan gewoonlijk. In het voorprogramma van Passage ziet men ook nog een voortreffelijke documentaire over een merkwaardige Afrikaanse nomadenstam: De blauwe mannen van Marokko. 53 Met de „Marlnednivels" worden de bemanningen van - de Amerikaanse onderzeeërs 1 bedoeld, die in de tweede wereldoorlog in het gebied van de Pacific strijd voerden tegen de Japanners, Hoe aie' strijd gevoerd werd onder en boven water, met alle mogelijke wapenen - is een van de aspecten, die deze film behandelt. Een ander, én'men heeft daar naar onze smaak te zeer het accent.op .ge legd, is dat" van hetstoere vechtjas zijn. Het is allemaal zo beetje van „kom bij de marine, want die maakt een kerel van je". De officier, die zijn commandant eerst om zijn harde beslissingen aanvalt, wordt zelf een ijzervrèter van de eerste, orde.De gunstigste indruk maakten de uitste kende - onderzee-opnamen.. De man, die" voor de trucage verantwoordelijk was,.verstond zijn vak. Nathan Jüran voerde de regie. Ronald Reagen en Arthur Franz speelden de hoófd- rollen. - In de St. Liduinakerk aan de Niéu- \ve Haven wordt zondag 29 december op hetpas gerestaureerde orgel een concert gegeven door de heer Jan Schmidt, organist van de Jacobus- kerk te 's-Gravenhage, De toegang is gratis. Het programma vermeldt:Praelu- dium en fuga ina-mineur van J. S. Bach; Orgel-concert in Bes van G. F. Handelandante-allegro-andante uit Grande pièce symphonique van C. Frank; Fantasie pastorale van -Jan Kritel Kuchar; de Canzona en de Rhapsodie sur deux ncëls van Jean reeds 'ruimschooK d4 naar Spart,^anglais en Dieu parmi neus (uit verhuisde Jarie Schiller heeft ver-Katlvlte 011 Seigneur) W1 Messraen. vangen en de beste doelman boven het Y „Aaltje" Keizeiy vormen op zich .reeds een hechte basis; in deze Volendamdefensie. Daarnaast be schikt aanvalsleider Dick Tol over een sehuttersreputatie waaraan men de volle aandacht kan schenken. De overwinning van SVV in Ro- zendaal hééft het zelfvertrouwen van dé rood-groenen kunnen versterken, nl.dat men ook in uit-wedstrijden tot succes kan kooien, terwijl men tevens de wetenschap .heeft dat Vo lendam in eigen huis ook niet meer de onoverwinnelijke ploeg is van voorheen. Een overwinning van de rood-groenen kan de SVV voétbal- balans over 1957 rjDg een goed sluit stuk. geven. .RESERVES: ■- SVV 3 speelt om 10 uur aan de Poldervaart tegen HOV 2. Deze SW- reserves staan met vijf punten voor- spx-ong aan de kop. SVV 4 gaat een moeilijke uitwedstrijd tegemoet te gen RHZ 2.. 78.000 inwoners By wijze van uitzondering is er in de maand november in de gemeente Schiedam eens een vestigings-over- overschot geweest; er kwamen zich nameljjk in die maand 350 personen van buiten in Schiedam vestigen, ter- wyi er 278 Schiedammers naar elders verhuisden. Een vestigings-overschot dus van liefst 72 personen, éen zeld zaamheid in onze gemeente. Hierdoor ishet bevolkings-aantal met 144 kunnen stijgen tot totaal 78.089. Overigens is bet geboorte overschot in november ook respec tabel geweest, ;nl. 72, 114 kinderen werden er géboren (iets meer jon gens dan meisjes) en 42: personen overreden —"veel meer mannen dan vrouwen. In november werden 54 .huwelij ken gesloten,' waarbij slechts vijf jong-gehuwde paren in .een eigen •woning, trokken. In spoedgevallen zijn dit weekend de volgende artsen te raadplegen: J. van Buren, .Buys Ballotsingel 72-76, tel. 69661; A. Q. C. Klomp, Jul. van Stolbergslraat 3, tel. 69952 en. J. J. G. de Maeyer,. Burg. Knappertlaari 30, tel. 68163. Geopend zijn apotheek C. Jansen, Swammerdamsingel 41 eri de Nieuw- land-apotheek, Dr. Wibautplein 17. Zij nemen tot en met 31 december nachtdienst waar. Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk; 10 uur dr. L, J. Cazemler. 5 uur ds. J. Gras. Betbelkerk. 10 uur ds. J. D. Smids. 5 uur ds. H. F. Meijer (Maassluis). Op- standingskerk. 10 uur ds. J. G. Jansen. 7 uur ds J. D. Smids. Vredeslcerk, 9 10.45 uur ds. J.- Gras 7 uur ds. A. J. Plug. Ziekendienst Gemeenteziekenhuis, 7 uur ds. A. Hoffman Ned. Herv. Geref, Evang. Gebouw; Ire ne. 10 en 4 uur ds, ,X, Asmus (Zwijn- drecht),'-.■ Evang Luth. Gemeente. io uur ds. S. G. v. d. Haagen. Ned. Frot. Bond. Westvést -92. 10J0 Uur ds. J Laföret, Rem Botterdam 7 uur Wijkcentrum Nieuwland ds. J. B, Schouwink. Jehovah's Getuigeii.. Volksgebouw 2 uur Wachttorenstudie, onderwérp „Be vrijding wegen rechtschapenheid jegens God". Woensdag 7.30 uur dienstvergade- ring. en theocratische bedieningssehool Ouü-Kath Kerk. Dam 28.. 10 uur Hoogmis. Chr. Geref.Kerk,; Kerkgebouw Wa rande,- hoek B JC,-3aan 10 en 5 uur lees- dienst.- Chr, Geref. Gemeente Volksgebouw, 10 en 4 uur ds. M. J. Middelkoop. Oud Geref. Kerk. Jeugdhuis Bange Haven 97, 10 en 5 uur ds. "F Luytjes. Baptisten-gemeente. Kerkzaal Lange Haven 59, 10 en 7 uur evang. KIoos (Gouda), Leger des Heils. Lange Haven 27, 10 uur heïlxgingssamenkomst en 7.30 uur verlossingssamenkomst. Gerrlt Verboon- straat 6^0 uur openluchtaamenkomst o.f.v. majoor en mevr/J..H; Drentje. Geref. Kerk. Oosterkerk. 10 uur ds. W.. A. Krijger, 5 uur ds, G. Brinkman. Flantagekerk, 9.30 uur ds. J. Nawfjn, 4.30 uur.ds. W. 'A. Krijger. .Julianakerk. 10 uur ds, G. Brinkman,'-5 uur ds. J. Nawijn Kethel „De' Aark", 9.30 uur ds. H- H. Grosheide, Rotterdam, 2.30 uur ds. J. Nawijn. De burgemeester van Schiedam en mevrouw Peek-Llnthorst aullen op Nieuwjaarsdag van 12 tot 1.15 uur n.m. in de aula van het Ste delijk Museum recipiëren. Op hét Koèmarktplein vond gis- terenmorgen een aanrijding plaats tussen' een bestelauto, bestuurd door C. M. R. en een autobus, bestuurd door P. A. V. De aanrijding ont stond. toen een voor. de beide auto's rijdende bestelauto plotseling moest remmen voor de wielrijdster, me juffrouw L. S„ die overstak van de Hoogstraat naar de Buitenhaven wég. De eerste bestelauto bestuurd door H. O, had namelijk zijn rich tingaanwijzer; naar links uitgezet, zodat mejuffrouw H. ongehinderd dacht te kunnen oversteken.. De be stelauto reed echter recht door. Bij de aanrijding werden de bromfiets en de .auto's licht beschadigd. Tegen H.O. is proces-verbaal opgemaakt. De 51-jarige L. V slipte gister morgen met zljn fiets in de Hoofd straat. Hij' viel en klaagde over pijn in het linberdijbeen. Door dé G.G. en GD. is hij naai* het - Ge meente'-Ziekenhuis gebracht.' - De 6-jarige Dirk C. stak gis teren plotseling -,van acjxter- een geparkeerde verhuiswagen de.B.K.- laan over en werd daarbij aan gereden door. een personenauto, be stuurd door de heer S. A. T. On danks krachtig remmen kon de automobilist een aanrijding niet voorkomen.De G.G. eri' G.D.heeft de jongen riaar ;het Gemeente Zie kenhuis getransporteerd en daarna naar huis. GEBOREN; Wüh'elmina C. M., d. V. A, J. Wijj-enbroek eri M. J. van den Berg; Johanna C„ d. v. J.' C. Bonefaas en F. J. M. Schaap; Gijsbert J.. z. v. J. P. Houweling en J. Romljn; Yvon ne, d. v.Rf.Beumer en J. de -Wit: Gertruda J„- d. v. D.- de Bruin en J. E. Zwartendijk; René. z. v. J. de Ligt en M. Schippers. Dirk A. z. v E. A. P.' Weljgertze en G. van Win gerden; Margarethe-d. v. F. A. Leenderts en A., C. P- Westdijk; Jo hannes A.z. V. J. Mackaij en A... C. van der Velden; l mei da VV. A. d. v. W. J. van Tilburg en J. F. Wijzen- broek- Maria. d. v, H. Burger en A.. Teeuw; Jacobus H„ z. v. c. H, van Dijk en B. A. de Bruin. ONDERTROUWD' P. Dijkstra, 20 j Jaar en J, van der Sluis, 20 jaar; J J B; Huising, 33 jaar en J.'S. Burger.! 29 jaar- J. W. M, van der Moezel 50 i jaar en C. T. M„ Hollander, 50 jaar, G. L.ML Koeling 29 jaar en J. N.: C- van der Knoop 26 jaar. GEHUWD: T. J. vsn Waart. 39 Jaai en J. M. van Etswijk. 29 jaar: P.- G.. M. Stoopman, 30 jaar en M: A. Een huizen, 23 jaar; H, T. de Klevltli. 23 jaar en A. M. J, Groenweg; 21 jaar: M. A. Bogaard 33 jaar en J. Av Tim merman. 20 jaar; M. C.- Koning 25 jaar en J. B. van Breda '30 jaar; M. van Opijnen. .24 jaar en G. G. San- ting. 23 jaar: A Karstanje. 29 jaar en M. Lauschke. 21 jaar- _A. J. de Vos Burobart. 24 jaar en H. Notenboom, 21 jaar; B Dijkshoorn 23 jaar en H. A. ran dsn Berg24 jaar; C. Koole. 31 jaar en :J. Rietkerk' 24 jaar. OVERLEDEN: A. Leendcrts, 32 Jaar; A. N. A. M. Scheidelaar. 7S jaar; M. Mookhoek, 96 jaar, wed. van J- v. d. Graaf: S. de Lange," 70 jaar,, wed. van J. Tettelaax; S, H. Penders ?i jaar.' verlangd sinds de spoorweg hJ«f •ligt", zei vanochtend.ir. J. A. C. Tu- lema hoofddirecteur van gemeente werken. Hij verwelkomde een groat aantal autoriteiten, onder wie drié Rotterdamse wethouders. Lr. Jurgens, directeur van de N.v. Spoorweg Opbouw, droeg de timnel over aan de gemeente; waarna wet houder J. Meertens een lint-door knipte, Tezelfdertijd werden de 104 tl-buizen en 26 k lichtbakken ont stoken. LA PICAXA (Argentinië). Tw» trekkers hebben verteld hoe hun Duitse herdershond leven heeft gegeven om hen te redden van eea aanval door een troep wilde zwij nen. De trekkers Miguel Miteiff en, Rodolfo Pampki waren uit hun auto gestapt om xnet hun hood Zorró een wandeling te maken. Op korta afstand van hun auto stonden zij plotseling tegenover een wild zwijn. Fampin greep 'zijn geweer, maar. door. het schot werd het dier slecht* •gewond. '*f\ Op het luide gegil van. het ge- wonde dier kwam een grote troep wilde zwijnen opdagen, die het da trekkers onmogelijk maakte naar hun auto terug te keren. Hierop viel Zorx'o de zwijnen aan. Hij slaagde erin deze uiteen te drij ven, maar liep daarbij dodelijke:ver wondingen - op. AMSTERDAM, De n.v. Joop Geesink's filmproduktie „Starfllm* en de n.v. Cefima-lilm. zijn een be langengemeenschap aangegaan, waar bij de Cefima-filmproduktie toever trouwd zal worden aan „Starfilm". Beide maatschappijen blfjven, zfl het in Dauw overleg, zelfstandig werken. Concentratie van de reclamefilm-, produktie bleek' steeda meer wense lijk in verband met de. in een klein land als Nederland, kwantitatief niet onbeperkte technische en artistieke mogelijkheden, Hét besluit,, een belangengemeen schap aan te gaan, is door de beide ondernemingen ook genomen met het oog op de commerciële televisie, met de komst waarvan zij reeds geruim* tijd rekening hebben gehouden. Het derde elftal van Hermés- DVS zal de wedstrijd tegen Slie- drecht 2 zondagmorgen om 10. uur spelen op het terrein "Damlaan en niet aande Poldervaart. Via een openstaande slaapkamer deur aan de achterzijde van de wo ning van de heer J. B, aan de Ho- gebanweg zijn onbekenden donder dagmiddag binnengedrongen toen er niemand thuis was. Een loonzakje met f,75 is'verdwenen. GSsteravond zijn in d* voorronde biljarten om de Van de Waterbelter ïn poule 2 drie partijen' gespeeld, waarvan de uitslagen rijn; 10 en 17 januari 1958, resn. bij veiling en afslag, tel- v.m 11 uur in het GEBOUW „ARCAIir" De Notarissen "W. ROBERT, te Vlaardirigen en A. H. A. BL'AISSE, te Schiedam, zullen opvrijdagen J' «P- kens des v.m 1L uur in h.c Lange Haven 71. te Schiedam. IN HET OPENBAAR VERKOPEN: I. Een winkel- en woonhnis met bei-étage «n bo-_ venwoning, pakhuis eri erve; te Schiedam. SINT LIDTIINASTRAAT 61, hoek. Tielman Oemstraat 15, groot 1 Are 44 c.a. Verhuurd: winkel met woning voor 102.30, de bo venwoning voor 59.95 en het pakhuis voor 30.85 alles per maand. II. Een winkel- en woonhuis met bovenwoning en erve, te Schiedam, VAN LEEUWENHQECK- STRAAT 64.. groot 1. Are 19 c.a. Verhuurd:' de winkel met woning voor 19.55 en de bovenwoning voor 9.80 per week. Voorts zal Notaris BLAISSE .voornoemd op dezelfde dagen en tijden en plaats in het openbaar vérkopen: III. Éen herenhuls en erve, te Schiedam, LANGE NIEüWSTRAAT 113, groot 94 c.a. Leeg en vry van huur. /-N.- IV. Een wfnkel met woning en open plaats, boven woning én exrve, te Schiedam, LANGE KERK STRAAT 44, groot 75 c.L,.met onverdeeld aandeel in de belendende gang, Verhuurd: de winkel voor 10.35, de bovenwoning voor 5.70 per week. V. Een pand bestaande uit twee benedenwoningen en één bovenwoning en erf, te Schiedam. WEST MOLENSTRAAT 3 a-b-c, groot 63 centiaren. Verhuurd: de benedenwoningen elk voor 4.50 en de bovenwoning voor 4.95 per week Aanvaarding en betaling 17 februari 1953. Bezichtiging, woensdag 8 en donderdag 9 januari 1958. van 10—12 en van 2—4 uur. Inlichtingen^ én 'toegangsbewijzen ten kantore van Notaris Blaisse, Nieuwe Haven 149, te Schiedam. tel,.68116. N.V. KON. NED. BOEKDRUKKERIJ H. A. M. ROELANTS - Schiedam zoekt voor haar advertentie-debiteuren-ad- ;.mmistratie .een.?.)';' 4- t Geboden wórdt een afwisselende en zelf standige functie,- waarvoor enkele.jaren kantoorervaring gewenst is. j. "Uitvoerige sollicitaties/met opgave van leeftijd, ;op-:-' leiding etc. worden gaarne tegemoet 'gezien aan ons kantooradres: LANGE HAVEN 141, SCHIEDAM, Te koop aangeboden Te koop Opel Rekord 1957 m. kachel en radio, 6000 km, 6000.Faulussen, Van Qs- tadelaan 25 b. Schiedam. Op maandag 6 januari za! het Ne derlands Ballet onder artistieke: lei-' ding van mevrouw Sonir. Gaskell de landelijke première brengen van het ballet „De Verloren Zoon" in de Rotterdamse Schouwburg te Rotter dam. V.v'i. Dit ballet werd vorig jaar ingestu deerd door dé" Amerikaanse choreo graaf van Russische origine. Darvïd Lichlne, die destüds ln de twintiger jaren de choreografie maakte voor de Ballets Russes de Basil. De rixu- ziek is van Serge Prokofjieff. Het ballet zal gebracht .worden in de oorspronkelijke decors en kostuums van George Rouault Jaap Flier zal de rol van de verloren zoon vertol ken Als première voor Rotterdam zal aan het slot van de avond „Leg ca prices de Cupidon" vertoond wor den. het oudste ballet uit de ballet geschiedenis, choreografie van Ga- leotti, muziek Jeas Lolle en enige tijd geleden door Harald Lander bij het Nederlands ballet ingestudeerd. Harry Wich zorgde voor de décors en kostuums. De muzikale begeleiding van deze avond wordt verzorgd door het Am sterdams Kunstmeand Orkest onder leiding van Anton Kersjes. Naaimachines koopt u bij de vakman. Voor Schiedam het vertrouwdste adres A. van Leeuwen, Hoogstraat 62. te lefoon 65783. Reparaties on der garantie. Betaling in overleg. Foto, film, optiek Voor pasfoto's naar K van Vuuren. Hoogstraat 106, tele- foon 66720 In spoedgeval desgewenst In 1 uur - klaar. Rolflims vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. van Vuu ren. Hoogstraat 106. Permanent wave Hél éne Permanent met toe-:V: stel, het beste wat er is, com pleet ƒ5.—t stroomloos 750 Op vertoon van deze adver tentie f 1.— korting! Dames- en herenkapsalon „Hélène", Rembrandtlaan 22. telefoon 67170. Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modem opklap- of kan tel bed. Prima afwerking als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal la (Broersveldpad).teL 67028 (na 6 uur telet 66789). Ledi kanten, matrassen, opklap- bedden, hutledikanten, kam peer bedden enz. Kom een* praten. Alles op het gebied van glaa ln lood. Aa-Ve Gïas-tn-lood- bedrijf. West Frankelandse- straat 16, telefoon 66280.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2