Excelsior en Dl IS delen in derby de punten: 2-2 aars-toernooi Oranje Garde wil een showband: majorettes Toepassing glijdende bouwkosten in studie De mooiste postduif oliebollen Marti uit wijst met hoge cijfers Dilettant terug 44 zwijgers van 14 tot 74 jaar Bij de Jaarsluiiingsavond: Mars verfilmd SCHIEDAM Excelsior—DHS 2-2 PFC—SFC 2-1 Voor 858 woningen op Meeuwenplaat WALDO RIJSCHOOL *»- 64.65,0 Jeugdfilm in hét Vakantieprogramma Honden wachten in het Dierentehuis jaars-concert Dirk Jzn. Zwart Krediet voor de nieuwe centrale Bacil-cyclus in Waalhaven MartinitDilettant 7—1 BEC—SVDPW 3-2 Schiedam Hermandad 3-2 Burgerlijke stand Jaarwisseling bij dé Pvd A-Vrouwenbond Nice Oosterkerk Filmvoorstelling voor ècliolieren Diefstal op schip Winkelruit vernield Auto botst op tram In Pendrecht komt een „Plein 1953" SCHIEDAM Mevr. J. H. H. Qerding-Eggink GROOT NIEUWS! En.... Keurslager bekwame adminisir. kracht (vrl.) Maandag 30 december 1957 in geaacnten verzonken, geconcentreerd op het spel, si'ten deze tuiec deel nemers aan het fi-ieawjaars-toernooi van Het Zwarte Paard, de» zoterdae is begonnen. Links J. A. Smit van Westërtbren eft rechts A. de Bruin van 't Zwarte Paard. - Vierenveertig schakers ztfn zater dagmiddag in het Wükgebouw in de Nieuwe Maasstraat gestart met het Nieuwjaars-toernooi dat wordt ge organiseerd door de schaakvereni ging „Het Zwarte Paard", Vorig jaar namen aan dit toernooi zesendertig schakers deel,'een teken dat de belangstelling wel groeit. Het zelfde kan niet gezegd worden van de deelname van de kant van de huisschakers. Ook nu weer zijn het merendeels verenigingsschakers die elkaar bekampen. Er zijn elf groepen van vier deel nemers gevormd, die onderling drie wedstrijden kunnen spelen. Zo zijn er twee groepen die in de hoofdklas se spelen, drie spelen er in de eerste klasse, één in de tweede en vijf in de derde klasse. Aan het eind van het toernooi worden er pér groep twee aardige prijzen beschikbaar ge steld. Leeftijdsgrenzen bestaan er niet bij ";deze sport. De oudste deelnemer is 74 jaar, terwijl de jongere gene ratie vertegenwoordigd is door twéé jongens van veertien jaar. namelijk H. Groen van SCS en T. van Driel van Wilton.-Feyehoord. Ook de afstand schijnt geen rol te spelen. Vier schakers komen er uit' Waddinxveen naar Schiedam én éér deelnemer komt zelfs uit Harderwijk. Zwijgend zal de strijd worden voort gezet op zaterdag 4 en zaterdag 11 januari; af en toe eèn kopje koffie of een druk op de knop van de klók en daarmee uit. En het- volgend jaar pas weten wé Wie de pot gewonnen heeft Binnenkort training E op de Zandvlakte De voetbalvereniging HBSS heeft de traditie niet gehandhaafd om bü de jaarwisseling een olieboJlenavond te organiseren. In Irene sprak voor- w zitter K. F. Eibers er zaterdag zijn gaankwam Güdde vrij voor doel. Bellen bij ongeval: G.G. en GJX, Tuin- laan 80, telefoon 69290. PoLitie-alarmnummer: 64666. Apothekers nachtdienst: Apotheken: Nieuwlarid-Apotheek, Dr, Wi- bautplein 17 en C, Jansen, Swam- merdamsingel 41. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 2 tot 4 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. - R.-k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag (behalve - maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot .5 uur; zondagen van 12 tot 5 uur. Tot 27 jan.: Vin cent van Gogh-ten toonstelling. Woensdagavond open van 7-10 uur. Cultureel Contact Centrum: Geopend op werkdagen van 10 tot 5 uur; 's maandags gesloten. Tot en met 9 januari tentoonstelling beeld houwwerk en schilderijen van P. van Stuyvenberg. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Afrikaanse Leeuw". IVïonopole. 2. 7 en 9 uur: „Marine- duivels". DIVERSEN Volksgebouw, 8 uur: Vrouwengroep PvdA. Jaarwisselingensbijeen- komst Het Vendel Schiedam van de Oran jegarde heeft vrijdag- en zaterdag avond twee volle bovenzalen van het wijkcentrum Nicuwland getrokken. Vrjjdag waren de medewerkers aan de Kom'nging Wilhelminamars te gast. Dit zijnde functionarissen van de dïe hebben geassisteerd en meegeor- ganiseerd aan dit jaarlijkse -grote wandelevenement. Zjj werden wel kom geheten door de vendelcomman- dant de heer Pb; van Oordt, die de vaantjes heeft uitgereikt aan de drumbands, die aan dé mars hebben meegewerkt. De heer Oortlt dankte alle medewerkers voor hun onont beerlijke hulp. HU hoopte dat de KW-mars ook dit jaar weer een succes zal zijn. Zaterdag warén de leden en dona teurs van het vendel naar het wijk centrum gekomen, voor de „Jaarslui- tingsavohd." Voorzitter J. H. V. van der Brugge was dankbaar dat dit afgelopen jaar zo succesvol voor de Oranjegardé was verlopen. Het Schiè- De laatste voetbalzondag van 1957 heeft gunstige resultaten opgeleverd voor de Schiedamse KNVB-ers. Schiedam won van hekkeslulter Herman dad, waardoor het gevaar voor de laatste plaats verminderde. Martinit drukte met een monsterscore Dilettant vastèr op de sluitpost. DRZ won met grote cijfers (5—2) van het Rotterdamse DDC. SVDPW verloor wel, maar tegen aanvoerder BEC werd in Delft een goedé prestatie geléverd. SFC verloor met geringe cijfers van PFC (2—1). De beide derdeklassers slaagden er niet in van de plaatselijke ontmoeting Excelsior '20—DHS het verwachte hoogtepunt te maken. Het werd een puntendelïng, waarmee hei de teams tevreden koii zijn. Over het algemeen wékken resultaten en spel van de zeven derde- en vierdeklassers goede verwachtingen voor het vol gend jaar. Dezé met spanning tegemoet ge ziene derby is niet géworden wat men ervan verwacht heeft. De teams hebi?en een lauwe wedstrijd ge speeld. Voor rust speelde Excelsior een hogèr tempo en plaatste DHS wat beter, maar de gelijke stand bij de rust en tenslotte aan 'het eind heeft steeds- de', verhouding goed weergegeven.- want de partijen zijn nauwelijks' tot gevaarlijke aanvallen gekomen. Van krachtsverschil was weinig sprake. De thuisclub kwam in dé zevende minuut aan het eerste doelpunt toen ïchterspeler. Kersseméyer verkeerd uitschoot en linksbinnen.Theo Bier huizen de ba) direet retourneerde, waarbij hét.leer onhoudbaar in het het verdween:. DHS, ontplooide..en kele goede tegenaan vallen. Nadat de ba]eenmaal "tegen dé paal was ge- gemakkelijke wijze aan eert doelpunt toen zevèn minuten voor de rust eèn voorhoedespeler té kort terugspeelde en de linksbuiten van Hermandad ^de bal kón bemachtigen en op links in schoot. Twee minuten voor rust was het Jo van Gent die in een aanval op links middenvoor Osëphius de ge legenheid gaf tót het maken van het derde'doelpunt. .Na deze prachtige kopbal blevèn de. partijen in. evenwicht en het was Hermandad dat na dé hervatting één legenpunt kón scoren. In de twaalf de minuut doelpuntten de Rotter dammers èh-/behoudens enkele uit vallen zijn ze 'er daarna niet meer aan te pas gekomen. De halflinie met Van Buren en-De Koning was zo uit stekend op dreef, dat Schiedam nog heel wat aanvallen kon opzetten, maar hét lichte overwicht werd niet uitgebuit...::.:. 'Met de wind in de. vug kon "SFC voor. rust. niet verdèr komen dan eèn voorsprong van. 1—0. In de vijftien de minuut', had aanvoerder -Jo Bos man eerst dé doètman: omspeeld en daarna de bal in het verlaten bet ge deponeerd. Hét .werd zelfs nóg- eèn gelijke stand toen een. kwartier later damse yendel was uiterlijk, maar vooral innerlijk" sterker geworden. De drumband zal wordenuitgebreid, maar het kapitaal is nog niet in voldoende, mate aanwezig. Door mid del van'advertenties in het maand blad konden van de opbrengst twee trommen worden, gekocht. Enkele trommen moeten nog worden aan geschaft eh; ook zal de hoomsectie een aanvulling tót tien blazers voor de eerste partij" en daarbij dé zés besté blazers voor de tweede partij ondergaan. Tevens Is er het plan meer aan dacht aan de show te geven, zodat drié majorettes meisjes die mani puleren voor de band met korte stok jes zullen Worden opgeleid, tèrwifl er een nieuwe tamboermajoor komt. De groep wordt dan zevenendertig man (en vrouw) sterk en voor dé leiding zorgt daarnaast de vendel commandant. Het kan nog wél enke le jaren durèn voor hét gehéél goed is verwezenlijkt. Leden van het 1 Veteranenlègioen Nederland, de heren L. C. Pieters en J. van Driel, lieten daarna dè smal film zien, die zij hebben'opgenomen van de dertiénde KW-mars. De gèhe. Ié tocht kwam op hét witte scherm, van de parade van 'de lange stoet voor het stadhuis tot de 'wandeling over de werf. Wilton Feyenoord by deze ;;cheepyaartmars toe. Er stonden twee filmprojectors, zo dat d a voorstelling nonstop kon door gaan na de vertoning van deze Schie damse documentaire. Twee Ameri kaanse 'kleurenfilmpjes, „Autorama, een schets van het wezen vaneèn Arnèrikaans automuséum" en' een kfikje op de Niagarawatervallén werd opgevolgd door het verhaal van Tom Jonès, dé eenzame herder, die met zijn honden en zijn paard de grote kudde in bedwang houdt. Het gardejournaal '57 toonde activiteiten van de groep in hét afgelopen jaar. Er kwamen hèèl.wat tochten, marsen én het zomerkamp op het witte doék. Voor de kleurenopnamen heeft de heer A. W. Krijger zorggedragen, de gebroeders Van Oordt hebben de opnamen, commentaar en de mon tage van deze rolprent verzorgd. Met een humoristische film werd beslo ten:... v Advertentie f M - teleurstelling over uit dat door om standigheden de oliebollen verstek moesten laten gaan, maar hy was verheugd dat daarvoor op deze laats te zaterdag van het jaar een grote propaganda-fecstavond kon worden belegd. Hij had nog meer vrèugedevols in petto, want ais de gemeentè de Zand vlakte geschikt heeft v gemaaktdan zal HBSS volgende week 6 januari of de week daarna met de-training op .de zandvlakte beginnen. Ditis vooral verheugend omdatdan ook de talrijke' junioren .voor het eerst aan de veldtraining. kunnen gaan deelnemen. Op het ogenblik oefenen de junioren nog: in een zaal Ómdat HBSS niet over een eigen terrein be- schikt, als de ..trainingsgelegenheid' gereed is dan kan ook dè jeugd van de grootste zaterdagrniddagclub in de buitenlucht trainen. De bekende oud-SVV'er Jan Molendijk blijft ook onder de nieuwe omstandigheden .de oranjehemden trainen. De propaganda-feestavohd - heeft zaterdag in Irene de 'nodige belang stelling getrokken want Irene .was geheel gevuld. Het amateurgezelschap „Tempo" o.Lv. P. van Houwelingen heeft een gevarieerd programma ver zorgd. De :Frendo's speelden accór- deonmuziek; Perplexica liet wéér ie dereen perplex staan door zijn kun-, dlge goocheltrucs hét trio X speelde onder leiding van Cor Lansbergen dansmuziek.Het kwartet Elk wat Wilszong een groot aantal sèmi- klassieke nummers. Vooral :de duet ten van Mies de 'Hartig en de heer Faassè werden gave vocale vertol kingen. iV7" Wij brengén, misschien ten over vloede, in herinnering dat in hèfka- der vdn hetVakantie-ontspannings programma van de, Schiedamse Ge meenschap er voor dé -jeugd van de lagere scholen, morgenochtend in hét Passage-theater een jéugdrfilmvoor- stelling plaatsheeft, aanvangende 10 uur. Kaarten zijn aan het theater verkrijgbaar. h Donderdagavond 2 januariwórdt het Nieuwjaarsvuur. van'oude kerst bomen om 8 uur op dé Zandvlakte ontstoken. De kinderen kunnen de bomen die dag tot 5 uur toe ter plaatse afleveren. We] wordt men verzocht de bomen tot die dag rus tig thuis te laten staan. -Dè beheerder, van het nieuwe .Die ren-tehuis" van dé Dierenbescher ming verzocht onsbékend ie willen maken dat in het tehuis drie hon den op dé eigenaars wachten- Het zijn een grote bouvier, reu. die zwer vend werd - aangetroffen en, twéé slachtoffertjes van aanrijdingen. Dit zijn een klein zwart-met-wit reutje én' eên kléin tèefje, zwart mét bruin. De dieren kunnen aan het Dierente huis worden afgehaald, St. Annazus- terstraat 47. de bal tioor de DeLftse middenlinie opgebracht en via Jinks kwam de bal bij rechtsbinnen Jan van 't Wout die een schtcrspeler passeerde en toen onhoudbaar inschoot. Hiermede kwatr. het einde, waardoor BEC wel- diger. Linksbuiten Van Haagcn gat iswaar verdiend maar gefiatteèrd maar hij schoot tegerï de dóelverdè- iihksbuiten. Deze' schoot in toen-de dèfensie van. SVDPW op. het fluit signaal van dè scheidsrechter wacht te. Na afloop heeft SVDPW ;tegen het toekennen van dit doelpunt ge protesteerd. Ietwat geprikkeld, door 'deze on verdiende achterstand trokken de Schiedammers goed ten 'aanval. Het was rechtsbuiten Aad van 'Dijk dié met èen fraai schot de stand óp 2—4 bracht cn daarna: was'- het Van der Vlht die voor het tweede doelpunt zorgde. De resterende twintig rnihu- Icon scoren. Het zag er somber voor vaIL Jan, ^*wart ®n de ten heeft S\TDPW uitstekend ge- SFC uit Middenvoor Van 't Hof..Er ?*f>l ruimschoots gelegen- speeid slaagde er in zijn dub op fraaie wij- heid 2,Jn totsamenzang. Het orgel- Na rust werd verwoed gestreden leiding en de winst te geven. ert zanguur is vrij toegankelijk, én dikwijls moest de Schiedamse i >s eigenlijk nog een goed resul- doelman. die in goede vorm was. in- taat veweest voox SFC, want het ge- grijpen. In de laatste minuut" werd toonde een weinig fraaie wed- - stryd met over het algemeen iets beter spel van de thuisclub. Op nieuwjaarsdagmiddag té" 4 uur geeft de organist Dirk Jansz, Zwart een orgelbespeling in net gerefor meerde kei-kgebouw aan de We3t- vest te Schiedam. Het programma vermeldt werken' van -Paradies, Scar latti. HSndel, Guilmant én Samuel Kejjjse stana toen een swaiuer.wver T V-i rechtsbuiten Febus met een schuiver alsmedekoraalbewerkin gen van Jan Zwart en de concert- De gemeente Rotterdam be spreekt met de Rijnlandse Be tonbouw Maatschappij ih Delft de mogelijkheid om bg de bouw van 858 woningen op de Meeuwenplaat in Hoog vliet eèn soort glijdende schaal voor de bouwkosten toe te passen. Dit gebeurt met het oog op een mogelijke prijsver laging ih de toekomst. De Rijnlandse Betonbouw Maat schappij heeft zich bereid ver klaard hef werk uit te voeren voor ruim veertien miljoen gulden. Het ligt echter in dè bedoeling, dat de gemeente Rotterdam zich niét zal vastleggen pp-.de prijs van het ge hele complex. De mogelijkheid moét openblijven om bij een eventuele gunning in gedeelten dè materiaal- prijzen opnieuw te verrekenen. Te vens moet één beroep kunnen wor den gedaan op andere prijsverla- gende factoren. B en W vanRotterdam stellen de gemeenteraad nu voor over. te gaan tot de bouw., van genoemde woningen. Hét bouwplan omvat 853 woningen,, t.w; 546 portiekwoningen in vijf bouwlagen én. 312 woningen van het maisonnéttè-type in- zes Jagen. De woningen bieden hüis- %resting aan vier tot negen perso nen.. Onder de portiekwoningen zijn 21 afzonderlijke ruimten geprojec teerd, De totale slichtingskosten zijn geraamd op ruim negentien en een half miljoen guldén.. De gemiddelde netto-weekhuur is berekend op ruiin zestien gulde.ru Het is dè bedoeling, dat de gemeen- te het complex na voltooiing in eigendom zal Overdragen aan de Stichting voor "Volkshuisvesting Hoogvliet i.o- in. de twintigste, minuut e^n strakke pass naar Bonefaas én deze scoorde de gelijkmaker., Na de rust zakte het tempo geheel. Wel begon DHS uitstekend. Reeds in de tweede minuut juichte de gehele geelzwarte aanhang toen Van Haa- gen bij èen-snelle aanval het,twèede doelpunt, scoordé. maar. dé vréugde was van korte duur. Excèlsior'kreeg dé gelegenheid', ovér het gehele veld naar het doel van DHS te komen en daar greep dë achterhoede -van DHS niet tij dié in(2—2). Na dit doelpunt van - de zWarhvittèn. ditmaal in blauwzwarte reserveshirts. heeft dè strijd weinig aantrekkelijks meer ge-, boden. Er werd sportief gèvoetbald, naar het Plaatsen én het opstellën was matig. Het gaat wéér goed bij Martinit en de witroden zijn dan zo dat zij dat gelijk willen tónen. Zondag wérd Dilettant op het terrein m het Volks park volkomen overspeeld. Vanaf het begin was.-Martinit technisch be ter. Mét geraffineerde combinaties werd verwarring gesticht in de ver dediging van.de bezoekers. In de tiende minuut vónd rechtsbuiten A. Fahrie .de goede weg naar het doel en vijf minuten later .was de snelle Fabrie weer. eerder bij de bal dan de; tegenstander in het strafschopgebied én het was 2—0.; Dilettant probeerde nog. even de bakens te verzetten, maar benauwd hééft' Martinit hét niet gehad, ondanksenkele tegen aanvallen. In de vijftiende minuut scoorde Fabrie zijn tweede hattrick van déze competitie op een pass van- A. van der Horst. Dilettant kreeg neg gelegenheid de eer té redden toen de verdediging van de Schie- dammers aarzelde met het wegwèr- ken van de bal en rechtsbuiten Dek ker van het misverstand, gebruik kon makèn. Martinit deed het ha dè rust heel kalm aan en daardoor bléven véél kansen - onhétiut.- Ondanks dat werd dé score met regelmaat 'verhoogd-. Tweemaal scoorde KrijnMaltha op. briljante, wüze. Middenvoor J. Nijs liet nummer zes noteren en het was JanSchrumf die met een keihard schot de eindstand op 7—1 bracht. Ondanks de gróte nederlaag, bleef Dilettant èen sportieve tegenstander, Wéer heéft SVDPW een uitsteken de wedstrijd gespeeld, De Schiedam mers troffen echter éen BEC. dat de leïderstitel in Delft wenst te houden. De Deïftenarèn begonnen in een hóóg tempo: dat 'heeft maar éven ge duurd want.daarna, had SVDPW hét goéde antwoord gereed én zo is' hét éen partij geworden van goed ge; halte v 'p'-v- i-"'-"" Reeds na tien .minuten hadden de stadgenoten een 20 achterstand.. SVDPW Was. énigszins overbluft en vooral hét toekennen van het tweede doelpunt schokte de. gemoedéren. De rechtsbuiten had de hal - enkele me ters voor hét doël gedeponeerd waar de middenvoor van BEC de bal door tikte naar de vér buitenspel staande! wor.. Voor SVDPW is o'eze nederlaag een grote teleurstelling Schiedam ontdekte dat hekkeslui- ter Hermandad een gevaarlijke te-: senstander is. In de twaalfde minuut kreeg Schiedam een voorsprong toen na goed samenspel linksbinnen Ri- nus Vis kon scoren. In de vijfentwin tigste minuut was het zelfs 20 toen de Rotterdamse achterhoede bleef staan voor vermeend buitenspel en middenvoor Jan Osephius dankbaar gebruik maakte van de situatie. Hermandad kwam daarna ook op Jaarfeesten van het Singelku-artier De vereniging ..Het Singelkwartièr" zal het gebruikelijke Jaarfeest hou den op zaterdagen 4 en 11 januari, beide malen in Arcade. GEBOREN: Cornelis, z. van C. KÓnemann en G. A. van Dongen; Joost. z. van T. Kalkhoven en S. W. J. Eijsberg. OVERLEDEN:H. F. Jorigèpxer, 65. jaar. Hedenavond wordt in het Volks gebouw de jaarwisseüngsbijeen- komst gehouden van de Vrouwen- g:oep van de Partij van de Arbeid. Ir. C. Beerman, voorzitter van de PvdA afd. Schiedam. 2a] „Een ern stig woord" spreken. Gré van den Berg komt met gedichten en .ver haaltjes van Anniè Schmidt e.a. Het gezelschap „La Matinata" verzorgt de muzikale omlitsting van het pro gramma. Aanvang 8 uur. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. HET programma dat Koos Bon» voor hel tweeëntwintigste con cert van zijn Bach-cyclus in de Nieuwe Ooaterkerk zaterdagavond had samengesteld, bestond zaterdag uit een aantal kleine vocale en in strumentale werken (waarvan som mige In twee bewerkingen werden ten gehore gebracht), die 'stuk voor stuk klank juweeltjes mogen wor den genoemd, Een gedeelte hiervanwerd uitge.- voerd door het Koór eh Orkest-van het Rotterdams Barok-Ensemble on der léiding van Laurens van' Wip; gerden en wel..op een wijze, die over het geheel genomen uitsteken de indrukken naliet. Want evènals de vorige malen viel ook thans,weer: de koórklank, die .steeds door éen gave en warme toon vorming, een uitstékendstilistisch begrip en -.'een fijnzinnige toegepaste dynamiek uitmuntte, ó.a. in de koralen „Gèld- bet seist du. Jesu ^hrist"eh .Wié schon léuchtet dèrMorgenstern" zeer te loven. Dat dit klèinè vocale ensemble hëel-goede krachten telt, bewees de voordracht van enige aria's (en gè'en trio's 'toals het programma' abusievelijk vermeldde!) uit; een drietal cantaten. Hierin waren wel zéér talentvolle amateurs aan het woord, want de vertolking -van het. Schlummerlied door. de bas André de Goèij viel in vèrschihendeop zichten al éven zeer téwaarderen alsde weergave van dè 'sopraan- aria „öffne dichméin ganzes Her- zè" door de verdienstelykë zangeres Mona Voswijk. Het. instrumentale ensemble léver de, behoudens enige kléine schom melingen in deze composities heel goéd wérk en komt ^daarvoor dan oók stellig een woord Van loftoe. Hét. spel van Bons schonk ook deze avond alle voldoening, want me; de uitvoering van 'de orgelko ralen. zomede die van Praeludium et Fuga in A. de Fantasia en de Fuga in C (ed. Peters. Band VIII nr. 9 en 10) toonde hij zich weer de technisch en artistiek knap mu sicerende organist, wiens congeniaü- teit roet de kunst van de" grote Leipziger Cantor bovendien onbè- twistbaar is. H. van BORN Zai*4« xUHio# brvjImiinï Oude RU551 Deze vijf keurmeesters hebben za terdag In gebouw Arcade hun best gedaan om uit te maken wie de mooiste was van de vijfhonderd dui ven op de rayon-tentbonstelllng van „De Postduif". Dat bleek te zijn eett oude duif van de heer J. Bodegom, De schoonste, oude doffer, jonge duif en jong doffer waren die van re spectievelijk de heren H.C v. d. Kant/F, Koppenhagen en A. Pronk- De éigen aars.. van deze schoonste postduiven zijn dus "de" gelukkige winnaars van de fraaie bekérs: die aan deze wtedstrijd 'vérbonden, zijn. Winnaars in de klassen-wedstrijd, waarbij dus géltt werd. op de con ditie van de 'vogels en op dé afstand die rij .hebben, afgelegd; waren:., Klasse 3 (pribevlogen duiyen)': dé heer.E. Koppénhagen;: Klasse II fon- bevlogen dófférs):. A, Pronk. Klasse Hl (bevlogen duiven tot 300 km) gebr. Poelman; Klasse IV (bevlogen doffers tot 300 km): H. Crama. Klas se V (duiven van 300 tot 300 km): gebr. Poelman. Klasse VI (doffers van 300 tot 500 km): H. C. v. d. Klant. Klasse VII (duiven boven 500 km): M. van -Mourik... Klasse VIH (doffers boven 500 km): H. C. v. d. Kladt, Klasse -IX (jonge duiven, tot 150 km): Van Deurzen, Klassy X (jonge doffers" tot 150 km): gebr. Polman. Klassè'XI (jonge duiven tot 150 km, prijswinnaar); J. Wenteler. Klasse XII (jonge doffers tot 150 km,, pryswinnaar): Droog: en Stam. Klasse XIII (jonge duiven boven 150 km): J. Wenteler. Klasse XK (jon ge. doffers boven 150 km): P, van Öoijen. Klasse XV (jonge duiven bo ven .150 km; pryswinnaar):.. J. Wes- terholt. ..Klasse XVI .(jonge doffers boven .150.km..prijswinnaar); A. Hee. ren. Klasse XVII (laté jonge dui ven): H. C_v. d. Klant. Klasse XVTII (latè jonge -doffers):- J-. Schrümpf. Klasse XIX (Orleans Klasse): A. Pronk. Klasse XX (Orleans): A. Pronk. De leerlingen' van de scholèn voor voortgezet onderwijs in Schiedam hebben vanochtend kunnen genieten van een goed .filmprogramma in het „Passage'* theater, dat hun werd aangeboden door dè Séctxe Jeu.gd van de' Schiedamse Gemeenschap. Dé musical „Jammin-the blue", een-vér- filmde jazz-session, had (de overi gens rustige) aandacht, evenals de korte film „Crin blanc"' van La Mau rice. De hoofdschotel werd gevormd door de comedie „Sabrina" met Audrey Hepburn en Humphry Bo- gari. Een goed programma dus. zorgvul dig uitgekozen. Jammer dan ook. dat niet meer jongelui gebruik hebben gemaakt .van deze gelegenheid hun door de S. G. geboden om deze spe ciale films tè gaan zien. De zaal was slechts ten dele gevuld. Uit éen bureaulade, van de marco nist aan boord van de Noorse tankér „Hallingdal". die bij de N.V. Tanker-' cleaning ligt, is zondag een bedrag van 2.685 gulden gestolen. Later we: d een bedrag van 700 gulden terugge vonden in de stuurhut. Het geld was bestemd voor het uitbetalen van de gages. De daders zijn onbekend. Twee jongens van zéstien en ne. gentien jaar hebben zondagmiddag by een stoeipartij de etalageruit van de winkel van de heer P. S. H. M. A. in de Hoogstraat vernield. Zij hebben zich daarna vrijwillig bij de politie gemeld. Eén vrachtauto bestuurd door J. W..P. uit Rotterdam kwam zaterdag middag cip de Rotterdamsedijkin aan rijding met één motorwagen' vande RET, tqen de chauffeur plotseling1 moest remmén. voor eèn autodie uit éen rij geparkeerde wagens de rij- baan opreed. De. vrachtauto slipte daarbij en draaide toen dé trambaan op, tegen de tram, die licht bescha digd- werd.. Dé voorzijde van de vrachtauto, werd ingedeukt. Met een poUtiejéep'is de auto 'van de tram baan gesleept, en daarna met een kraanwagen naar R'dam -vervoerd. De tram ondervond tien minuten ver traging. B. en W. van Rotterdam hébben de gemeenteraad '^verzocht een- kre- diet.van 29 miljoen gulden ter be schikking te stellen voor de verde re bouw van de centrale aan de .Waalhavem De N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeentenzal bijna tien miljoen gulden bijdragenin deze "kosten van de bouw. De bouwkos ten van decentrale zijn. thans tot oyna 130 miljoen gulden uitgelopen. Advertentie (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam krijgt in Pendrecht een „Plein 1953". Evenals de andere straatnamen in deze wijk herinnert het jaartal 1953 aan de watersnood- ranap.;: B. en w. hebben de naam met een 'aantal andere aan de raad voorgelegd. Het plein 1353 zal wor den aangelegd ïn de omgeving van de Morgensterkerk,. bij de Slinge. Nieuwe „Port of R'dam" van L. Smit Co. :.L. 'Smit Cos 'internationale Sleepdienst te Rotterdam heeft voor 1858 een nieuwe uitgave dóen ver zorgen van het boekje .- „Port- of Rotterdam", Tide Table 1958 for Hook of Holland. Het, boekje, bevat behalve deze getijdetafel van Hoek van Holland een gróte hoeveelheid inlichtingen:omtrent, alles wat achter het telegramadres ;.,Tug-Rotterdam" schuil gaat. nl. 'de voortreffelijk georganiseerde sleep, "en beriri^gs- dïenst van L. Smit Co's Inter nationale Sleepdienst en Tak's Bér- gingsbedrljf- binnen- ren buitengaats. Voorts zijn o.m. gegevens opgeno men; over. havëntarieven. - douane, dbkgelegenheïd,zeemaftstebuizen, sèmafoprsignalen én de radar-instal- latjè van d" Nieuwe Waterweg. Gevestigd: Arts Specialiste *'oor physische th-Va pie Spreekuur: ma., di.. do., vt. 910 uur Marconistraat 69 Schiedam Huistelefoon 64388 Verloren Verloren: brume nerts bont stola, T.b.t.b.t Swammerdam singel 35, Schiedam, telef. 64647.- ;r r tr De beste, wensen voor '58 aan onzé begunstigers, za kenvrienden en - collega's :te Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. -Gebr.'s Simons, schoenmakers sinds 1929, Broèrsveld 12, telef.- 66840. Schiedam, fÊ In plaats van WOENSDAG nu DINSDAG (Oudejaarsdag) GEHAKTDAG akje ],45 500 gram GEHAKT met zout en kruiden hier k Uw hartig hapje voor Oadejaarsavond: heerlijke gekookte WORSTJES ft TC. nu ,3.stuks voor sléchtsv.vL;3 warm ze éven; dan zijn ze nóg lekkerder. Ook ROOKWORST O» te kokétt ie op oudejaars- Bvond zeér welko^.- -7 .By ons Ie -soort Rookworst voor de laagste prijs,. KOM KIJKEN, KIEZEN EN KOPEN bij BROERSVELD 159 SCHIEDAM Gevraagd: bekend met boekhouding, loon administratie en typen. Br. met opgave leeftijd, verlangd salaris, enz. enz. N.V. v/h Fa. Kuypers Postbus 150 Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 2