SPORT INDUSTRIE Momenten uit het afgelopen jaar in onze gemeente Schiedam EEN TROTSE AANWINST n Eeuw langbrandter nu GAS in Schiedam Vele nieuwe woningen kwamen gereed Bouw van kerken Een bekend beeld verdwijnt - nooit zal men bij trouwen of rouwen gebruik meer maken van de kleine koetsjes - GHOENOORD. Het heeft tobhen gekost en Veel strijd met de te promoveerde. waan, Het belangrijkste rabïïeum?. Oat van het Gasbedrijf in Schiedams De ont-i totbJeelinp vandit bedrijfhier ge brekkig gesymboliseerd door 'rt: oude pas-lantaarn, wordt het best uitge drukt in de titel van he£ jubileum boekje: «Van vleermuis tot TL-buis". Het was een opluchting voor de bewoners van Schiedam-zaid 11 april de nieuwe Hoofdbrug opengesteld werd voor het verkeer. Een fraaie brug overigens, die mooi aansluit bij de te verwachten wegverbete- rïng in de Lange Nieuwstraat, Door de openstelling kwam een eind aan de „isolering" van het zuidelijke stadsdeel, die bovendien voelbaar was door het wegvallen van de verbinding bjj de Havendjjk. Ook daar zal echter binnenkort de nieuwe weg opengesteld'worden. Ook Schiedam heeft meegeleefd met de harde\ slagen Hongarije toege bracht. Vele vluchtelin- gen. vonden hier eert. gastvrij tehuis* zoals onderstaande foto getuigt EEN LMQTIONEEL SPORT-jaar is het geweest. Hiernaast zien we hoe bij het kleedlokaal van Hermes op het nieuwe sportvelden complex de vlag in top gaat' bet teken van de officieuse ingebruikname en ook teken vaneen verbetering in de terreinen-situatie.. Belangrijk winst punt.. Veel successen.' ook. Liefst vier voet bal-clubs werden kampioen: DHS, KBSS, SFC en GTB en drie andere: Excelsior. Demos en GSS konden net degradatie ontlopen. De „groten". SW en Hermes, kregen nieuwe oefenmeesters en speelden een mooie ..derby" bij het afscheid van SW-voorzitter C. Maltha, 'n' Novum: aspiranten-competitie. SW-honkbal werd kampioen er. zo Schiedams eerste ..overgangs-klas- ser". Ook NOAD behaalde bij tafel tennis dit niveau, ongekende weelde. slappe bodem voordat dit bad op IZ mei geopend kon worden. Maar het is dan ook een prachtige aanwinst geworden voor onze stad. Wat de be langstelling betreft, het aantal van 176.000 bezoekers in één seizoen (en wat een miezerig, slecht seizoen was hetn liegt er niet om. Lit de gehele omtrek kwamen de zwem-liefbebber* naar Kethel- Meer dan verwacht was zelfs. Wat de WONINGBOUW' betreft is 1937 voor Schiedam een recordjaar geworden. Wijk Nieuwland breidde zich geducht uit en'er kwamen com plexen gereed In Kethel, aan de Hogcnban weg en Buys Ballotsingel.En dan de drie Torenflats!. Voor deze. grote, de wijdt, omgeving beheersende bouwwerken, bestond „hoge" belangstelling, Want op, 20 februari uitte de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid ir. H. B. J. Witte, staan de op de tiende verdiepingfgehcel links, naast burgemeester Teek en de heer Titujaer, adj. directeur Woningdicnst) zün bewondering voor wat in Schiedam tat stand is gebracht; Overigens is reeds het fundament, gelegd voor nog vier torenflats In het toekomstige winkelcentrum in Nieuw land. En voor nog veel meer woningen. De Damclub had eveneens succes en. Qok voor de dieren is 1957 'li belangrijk jaar geworden. Zij hebben nu een nieuw tehuis van de Dierenbescher ming gekregen. Vele jaren is er voor ge ijverd en eindelijk is 't ideaal in vervulling ge- Bovenstaande foto rpreekt voor zich zelf. De maatregel was niet eén teder aange naam. maar het aantal onge vallen op de weg daalde met ongeveer de helft. En-dit is de hoofdzaak. De zv em-vvereld kreeg een nieuwe ter de moeilijkheden ir. de S-B.L.O., stimulans door de opening van Bad die resulteerden in het aftreden vaa Groenoord. Ook bij handbal werden het reeds jarenlang zitting hebbende mooie resultaten geleverd. bestuur. Een duistere schaduw vormden ech- 1'BKilBliii.ï Laat onder afgebeelde stoere, vier kante toren van de Opstandingskerk het teken zijn dat 1937 een belang rijk jaar is geweest voot de kerke- bouw. Met veel enthousiasme heeft de Hervormde Gemeente zich inge zet voor de bouw van deze kerk en na slechts drie jaar van actie werd op de lSe december de kroon op dit werk gezet bjj de Ingebruikneming van dit moderne gebouw. Daarnaast kreeg de' Geref. Kerk, eigenlijk geheel onverwacht, een eigen, zij het klein, kerkje in Ke thel. ,.De Ark". Plannen zijn op sta pel gezet voor de bouw van. nog twee gereformeerde kerken, in Schiedam-zuid en in Nieuwland. Ook de Katholieken zullen zich twee bedehuizen bouwen, één in Nieuw land, het andere in Kethel. Gedenkwaardig is ook dat de Evang. Lutherse gemeente in Schiedam het tweede eeuw-feest vierde. De „trek" van de bedrijven naar de industrie-terreinen aan weerszijden van de Schie heeft zich in het afgelopen jaar voortgezet. Het westelijke deel is nu „vol" en men is begonnen door opspuiting) met het gereedmaken van nieuwe terreinen. Vooral de „industrie-flats" -mochten rich in de belangstelling verheugen, zodat steeds meer panden van dat tvpc in aanbnuw zijn genomen. Van de vele in 1957 nieuwgeopende bedrijven willen we hier speciaal vermelden (en met 'n foto aanduiden) de Confectie-fabriek Gazanomdat hier „modineues" hun intrede in Schiedam hebben gedaan. Dinsdag 31 december 1957

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1957 | | pagina 4