Sportschool Bishoff kan ontvangen de „judoka's Geref. noodschool in Nieuwland vergroot Scapino Ballet gaf kijkspel met dans Gezellig jaarfeest van „Het Singelkwartier55 Uitgelaten kindervisite voor de televisie-tantes Moet u eens horen! op de grootste „mat" van Nederlatid - Opening met wedstrijd voor „gele banders" Een woekeren met de ruimte Schotse Vendel - na heroprichting - in de opmars Arbeidsmarkt in december Uitbreiding bij de kath. bio-school B.V. Brouwerstraat naar Duitsland Op een regendag WALD0-RIJSCH00L uw 64.65.0 Gesplitst over twee avonden Nieuwe boeken bij bibliotheek Sportief blijven Damlaan-publiek! Inbraken in het weekend officieel niëOWsI Aanslagregeling Hondenbelasting Orgelconcerten door Feike Asma Zilveren EHBO in Ouderkerk 2l/z pet.premielening 1952 uitgeloot Natuurgenot in Huis houdt contactavond SG gaat door met Vakantie ontspanning Belasting voor uw hond ssvrarssswfni ssa^^üssa .Jeugd-concert Burgerlijke stand Maandag 6 januari 195S 3 'JL O De bouw va» de Sportschool Bis hoff vordert gestadiy. Aan het eind van deze maand zal deze sport school, die speciaal voor het. les- Sfven I" judo en jiu-jltsti is Inge richt, dan ook met enig ceremo nieel officieel worden geopend, Op het moment oefenen er al een 'aan tal groepen In het volkomen ver bouwde vroegere kegelzaaltje aan de Westvest, maar de laatste werk zaamheden aan de ingang en het kantoor van deze sportschool, die tevens clublokaal voor de „Judo club Schiedam" wordt, zijn nu be gonnen. Irt februari vindt hier al de eerste wedstrijd plaats, want het bestuur van de judobond heeft besloten de distri ets wedstrijden voor de „gele banders" in de nieuwe sportschool te organiseren. Op zestien februari zullen van dertien sportscholen de beste teams van vier man, die een gele band C5e Kyu) mogen dragen, naar Schiedam komen voor de Kam pioenswedstrijden voor het district Zuid-Holland. Voor het eerst zal dus een der gelijk evenemem in Schiedam kun nen worden georganiseerd. De judo kas zullen in een Drima omgeving komen, want de school van Bishoff beschikt over de grootste mat van alle sportscholen in Nederland, De bekende nationale kampioen An ton Geesink, heeft zich tot heden beroepen op het feit dat zijn school in Utrecht de grootste oefenmat van Nederland bezit en de 84 vferk. m oppervlak Genemuidermatten zijn ook van een respectabele omvang. Maar de nieuwe school in Schie dam beschikt op het moment al over een aaneengesloten oefenmat voor judo en jiu-jitsu met een op pervlakte van liefst 90 vierkante meter. Een groot oppervlak aan schuimpiastic en rietenmat onder n enorm zeil ligt gereed voor de hon derden sportlieden. Voorlopig beperkt de directeur instructeur W. Bishoff, die, evenals de beide andere Schiedamse sport leraren B. Jansse en D. Peute, in het bezit ia van het diploma van het Centraal Instituut voor Oplei ding Sportleiders uit Overveen, zich tot het afvaardigen van „gele ban ders" naar de wedstrijden, want dit is de hoogste graad die leerlingen van hem hebben behaald. Binnen kort zullen zij echter examens doen voor de „oranje ceintuur". Hierna zijn er nog drie Kyu-graden voor dat aan de tien (hoge) Dan-graden te herkennen aan een zwarte ceintuur kan worden gedacht Wout Bishoff, de jonge actieve sportinstructeur. die nu reeds nieu we leerlingen bij tientallen naar zijn nog niet geheel gereed geko men school ziet komen, is drager van zo'n zwarte ceintuur, een. -e- kwame judoka dus. Twee leerlingen van sportmstme- teur Wout Bishoff, die in hun vrije tijd aan de bottin pan de nieume sportschool aan de Westvest wer ken, kunnen dikwijls de verleiding niet weerstaan om hun vaardig heid in het judo op de grootste mat van Nederland, die o.a. als novum een schvlmmbberonderlaag heeftte beproeven. Hier passen Francisco Carlo Luigi Barbierie (zwevend) en Joop Kleyheeg een t.Sutemi" toe. Dit is een opoffe ringsworp die alleen door gele banders" mag worden uitgevoerd en dan op eigen risico. Het Schotse Vendel, groep 3 van de Nederlandse Padvinders Vereni ging, is al oud Dat zei hopman Noordermeer zaterdagavond op de contactavond In Irene. De groep is in 1929 opgericht, maar er was vo rig jaar op Ig januari 1957 - een heroprichting noodzakelijk om de groep weer nieuw leven in te blazen. De moeilijkheden zijn niet uitgebleven in het eerste jaar van het „tweede" bestaan, maar de hop man kon toch met trots aankon digen dat „zijn jongens" bü de vie ring van het eenjarig bestaan een goed en eigen programma konden verzorgen. Vooraf hadden de padvinders ge luisterd naar de padvinderswet, die door een welp werd uitgesproken. Het waren ook de welpen, die in toepasselijk kostuums, een spel uit de jungle speelden. Daarna kreeg de geheel gevulde zaal een verras sing te horen en dat was de PDK- band, een groepje jongelui, die met een grote rhytmsectie en een en thousiaste trompetist voor populaire dansmuziek zorgden. De zaal wist dit te waarderen en onder aanmoe diging van twee zangsolisten werd luid meegezongen. Twee padvinders hebben de con ference voor hun rekening geno men. de hopman verklaarde de be doeling van de spelletjes en enkele schetsjes werden opgevoerd. Er wa ren tal van genodigden aanwezig, o.a. de padvinders van andere groe pen. Dit eerste jaarfeest heeft be wezen dat „Het Schotse Vendel" xv eer in. de opmars is. Op 28 november 1957 stonden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Rot terdam, nevenbureau Schiedam, in geschreven 137 mannen en 81 vrou wen, van wie er resp. 111 en 45 ge heel werkloos waren. Het aantal inschrijvingen geduren de de maand december 1957 bedroeg 298 mannen en 87 vrouwen; ge plaatst werden 93 mannen en 35 vrouwen; afgevoerd werden 34 man nen en 59 vrouwen; zodat op 30 de cember 1957 nog ingeschreven ston den 253 mannen en 54 vrouwen, van wie er resp, 225 en 44 geheel werk loos waren. Gedurende de verslagmaand wer den ontvangen 98 nieuwe aanvragen van werkgevers voor mannen en 30 voor vrouwen, terwijl op 30 decem ber nog 1335 aanvragen voor man nen en 98 voor vrouwen als onvol daan stonden genoteerd. Het bestuur van de St Petrus Ca- nisiusstichting heeft voor de school voor bijzonder lager onderwijs aan de gemeente een bijdrage van ƒ1200 gevraagd voor de aanschaf van meu bilair en leermiddelen, dit in ver band met de uitbreiding van het aantal leerlingen. B. en W. stellen de Raad voor deze medewerking te verlenen. In de toekomst zal fn Nieuwland ook een gereformeerde lagere school verrijzen. Aan dit voorne men heeft de gemeenteraad reeds In juni 1956 de goedkeuring ge hecht, In afwachting van de bouw van deze school zjjn de leerlingen alvast ondergebracht in een lokaal van een houten noodschool aan de Nieuwe Damlaan. Inmiddels is het aantal teerlingen zodanig toegeno men, dat daarvoor drie lokalen no dig zijn. B. en W. stellen nu de Raad voor om twee lokalen aan bet houten noodgebouw bü te bouwen, waarmee een bedrag van f 30.000 gemoeid ls. Tot nu toe was een klasse van. deze school ondergebracht in de R.K. school aan de Dr. Schaepman- singel. Daar deze school per 1 ja nuari 1958 tot een volledige school- form a tie is uitgegroeid en over zes leerkrachten beschikt, dient voor de leerlingen van de Gereformeerde lagere school andere huisvesting te worden gezocht. Dit betekent, dat deze klas moet worden onderge bracht in het houten noodgebouw aan de Nieuwe Damlaan. Als ge volg daarvan moet een kleuterklas, die hierin al enige jaren ls gehuis vest, overgebracht worden als tijdelijke noodmaatregel naar 'n lokaal, dat gelegen is boven de was- en kleedruimte van het gymnastiek lokaal behorende bij de scholen voor het buitengewoon lager onder wijs aan de Burgemeester Honaer- lage Gretelaan, De Inspectrice van het Kleuteronderwijs heeft zich hiermede akkoord verklaard. Het bovenstaande geeft echter geen definitieve oplossing voor het huisvestingsprobleem voor deze Ge reformeerde lagere school Het aan tal leerlingen in Nieuwland blijft in zodanige omvang toenemen, dat het noodzakelijk is, enige noodlokalen te bouwen. Dit zou kunnen geschieden aan voornoemde noodschool aan de Nieuwe Damlaan. Door aan dit ge bouw twee noodlokalen te bouwen zou de Vereniging voor Gerefor meerd Schoolonderwijs beschikken over 5 lokalen. n.l. 4 lokalen voor het glo en 1 lokaal voor het kleu teronderwijs. Het schoolbestuur gaat vanzelf sprekend met deze oplossing ak koord en wil zelfs de gelden, no dig voor de bijbouw van deze lo kalen, gaarne aan de gemeente le nen.. Bellen hjj ongeval: G G en G.D.. rum- laan 80, telefoon 69290 Politie-alarmnummer 64686. Apothekers nachtdienst: Apotheek F. H. Backer, St. Liduïnastraat 58. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; Ge opend Iedere werkdag 1 behalve maandag) van 2 tot 4 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8,30 urn- Zondags gesloten. R.-k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend iedere dag (.behalve maandag) van 930 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8 30 uur Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 12 tot 5 uur Tot 27 jan.: Vin cent van Gogh-tentoonstelling Woensdagavond open van 7-10 uur. Cultureel Contact Centrum: Geopend op werkdagen van 10 tot 5 uur; 's maandags gesloten. Tot en met 9 januari tentoonstelling beeld houwwerk en schilderijen van P. van Stuy ven berg. BIOSCOPEN Passage, 2 en 3.15 u,: „Monpti". Monopole, 2, 7 en 9 uur; „Ten oos ten van Eden". De buurt- en reisvereniging ..Wil lem Brouwerstraat" is een hechte organisatie. Ontstaan in de kleurige bevrijdingsdagen toen de buurtver enigingen by honderdtallen uit de grond schoten heeft deze vereniging het klaar gespeeld om in leven te blijven. Een gezonde sfeer is ook de waarborg voor dè levenskracht "Wei is het karakter van de club iets ver anderd, want de buurtgenoten gaan nu ook gezamenlijk op reis. Eerst waren bet tochtjes in ons eigen land, maar dit jaar zal de blik van de Willem Brouwerstraat verder worden gericht. Een tocht, die drie dagen duurt, wordt naar Duitsland ondernomen. Van de goede sfeer in deze buurtvereniging getuigde de halfjaarlijkse contactavond in Tivoli zaterdag waar tussen een dansje op muziek van The Confetti Stars door een gezellig cabaretprogramma van The Confetti's werd vertoond. De bijeen-komst werd geopend door voorzitter W. Koogje. (Advertentie tM Het gezellige Jaarfeest dat de ver- i de vereniging waren uitgenodigd, aniging „Het Singelkwartier" zater- heeft onbezorgd genoten van de ca- dagavond haar leden heeft aangebo- baretlledjes, accardeonmuziek den in gebouw Arcade, heeft eens te meer bewezen dat deze vereniging nog springlevend is. In zijn openings woord mocht voorzitter A. Teerds zich er dan al over beklagen dat de le denvergaderingen wat minder goed bezocht worden, op deze feestavond mocht hij toch ook burgemeester mr. J. W. Peek en diens echtgenote be- By de Gemeente Bibliotheek zijn de volgende nieuwe aanwinsten te ver krijgen; A, CooJen; „De grote voltige". In de levensloop van de zoon van een eenvoudige Brabantse dorpssmid die later zijn geboorteplaats als grootin dustrieel tot bloei brengt en voor wie de gehele dorpsgemeenschap een krl- 'lekloze adoraUe gevoelt, laat schrij- ■er. door afwisselend het heden en .erleden te belichten, zien hoe groot de Invloed van één enkele mens op zijn omgeving ztjn kan en hoe de2e in „de grote wending" van zba leven zijn omgeving kan doen meedraaien. C. Gaftnelson: ,G a b r I e 11 e'. Schrijf ster verhaalt hoe haar 10-jang doch tertje. ofschoon deze Intuïtief begrijpt dat zij niet meer gezond kan worden, baar laatste levensmaanden door haar spontaneïteit en levensblijheid tots een gelukkige en vredige periode voor haar omgeving weet te maken. F. Helke: „De katastrote", Te kening van de psychische crises die een aantal mensen, wier levens ten gevolge van hun politieke gezindheid ten nauwste met elkaar verbonden zijn doormaken gedurende de beslis sende noodlotsuren van het In 1945 ineenstortende Duitsland. J. Rerseyt „Als een steen in de s t r o o m"- Ervaringen van een Ame rikaans ingenieur tijdens zijn tocht op een zeilscheepje met eenvoudige In heemse bemanning, waarmee hij de Yangtze Klang opvaart op zoek naar een geschikte plaats om de rivier ai te dammen. C. Lei-mart; „De ogen van Roos je". Het ongeluk met „de ogen van Roosje", de geliefde pop van de jong ste van twee rasters wordt aanleiding tot een conflict dat hun beider levens blijft beheersen en dat door hoofd persoon beschreven wordt om zich van een schuldgevoel te bevrijden en het zichzelf mogelijk te maken verder leven. O'Connor: „The laat hurrah' Met humor en een ironie die het men- seUjk-tragische achter alle intriges voelbaar maakt, worden de Ameri kaanse verklezingï-praktijken gede monstreerd aan het fictieve geval van een burgemeester die zich, na 4b jaar wenst nog eens verkiesbaar stelt. O. de Wêhl: „De speer". Een aan zienlijke jonge Romein uit de tijd van keizer Tiberius (14—37 na Chr.) wordt, pa ernstige moeilijkheden irt Rome als bevelhebber onder Pontius Pilatus naar Palestina gezonden, waar hij by Christus* kruisiging het wonder van Diens persoon en woord ondei - gaat. w. j, Bladergroen; „Speel goed met speelgoe d". Schrijfster, di rectrice van het psyoholorisch-pueda- gogisch instituut te Amsterdam, wijst op de grote invloed die het speelgoed, de speelruimte en de speelkameraadjes hebben op het kind. dat tn het spe lend bezig zijn de scheppende kracht van de menselijke geest ontdekt. Zaterdagavond II januari wordt 't gehele feestprogramma herhaald, want in Schiedam is geen zaal groot genoeg om alle achthonderd leden van „Het Singelkwartier" tegelijk 'n plaatsje te verschaffen. „Maar", zo zei de heer Teerds, „ik weet dat ook de burgemeester voorstander is van de bouw van een grote zaal in onze stad en misschien is een verdeling van de feestvreugde in onze grote familie in de toekomst niet meer noodzakelijk en behoeven we ons heil dan ook niet langer in Rotterdam te zoeken, zoals dat tot nu toe dikwijls het geval is geweest". Het maandblad van de vereniging is aan het begin van dit jaar in een nieuw kleed gestoken en de voorzit ter verzocht alle leden daarom bij dragen te leveren om ook de inhoud actueel en gevarieerd te doen zijn. Daarna begon een luchtige revue waarin Harry Bordon optrad als con ferencier en losjes de nummers van het programma aan elkaar praatte. Het publiek, waaronder ook enkele tientallen ouden van dagen die door speelse acrobatiek die werden ge bracht door Conny Renoir, Jane en John en het duo José en Tonny. In de loop van de avond werd er een tombola gehouden waarvoor de vereniging zeer fraaie prijzen had aangekocht. Tot besluit van de avond is er tot drie uur gedanst op de mu ziek van „The blue rhytm quartet" o.Lv. J. den Brinker. Bij de aanvang van een nieuw jaar komen de goede voornemens naar voren. Zo Ook bij Hermes DVS. De spelers van het eerste elftal heb ben zich voorgenomen, om het nieu we jaar goed in te zetten. Maar on danks dat zullen zij wel fouten ma ken en blijven maken, zoals ieder Onbekenden zyn in de nacht van zaterdag op zondag door het open staand keukenraam, de woning van de familie M. v. d. S. aan de Hogen- banweg binnengedrongen. Uit een spaardoosje wordt ƒ110,vermist. In dezelfde nacht is er ongewenst bezoek geweest ïn de woning van de heer J. v. H. in de Groenelaan. Hier kwamen de inbrekers via een onder de woning gelegen opslag plaats binnen. Een deur aan de ach terzijde kon worden geopend, nadat een ruitje was ingetikt. Een aantal gouden sieraden en ƒ435,— worden vermist. I-I EEL toepasselijk, was het pro- -* gramma, dat het Scapino Ballet zondagmiddag tn de uitstekend ge vulde Rotterdamse Schouwburg ver toonde, gevat in het kader van de afleiding, die aan twee kleine meisjes „Op een Regendag" bezorgd wordt. Mies Bouhuys had de korte teksten geschreven voor deze Regendagsuite, waarin de gehele groep aantreedt voor een Kwartetspel (choreografie Hans Snoek), Gamiebord (chor. Jan Rebel) en een vrolijke dans buiten op straat tot slotwant dan is de zon weer gaan schijnen. Dat laatste klopte natuurlijk n i et met de natte, naargeestige werkelijkheid buiten, maar wie zou zich daar nu iets van aantrekken? De beide gezelschapsspelletjes vie len, als kijkspel bedoeld, natuurlijk bijzonder m de smaak bij het jeug dig publiek, dat levensgrote kaarten, dobbelstenen en pepernoten zag rondhuppelen, fragmenten van be kende sprookjes (Sneeuwwitje, Roodkapje, Assepoester) herkende en getuige was van de meest dra matische verrassingen in het ganzen spel als doolhof, dood, put of gevan genis. Dit tweede ballet had overigens wat meer episoden met een duide lijke handeling dan het eerste werkje, dat volstond me* onderling nogal gelijkende typeringen van sprookjesfiguren. Te zien viel er ook veel aan de kostuums, die "Wim Bij moer in grote menigte had ontwor pen naast een handjevol praktische deeortjes en attributen. Wie by dit alles ook nog een rede lijk kwantum dans verlangde, kwam wel wat tekort. Er was voort durend beweging, maar de opeenvol ging van pasjes en sprongetjes werd spoedig monotoon, vooral doordat beide spel-on der delen achter elkaar vertoond werden. De twee balletten na de pauze „De kleine zeemeermin" (chor. Richard Glass tone) en „Piet de Smeerpoets" (van Claudia Moser) verdienden die naam veel meer. Beverley Rowles danste het zeemeerminnetje met een gemakkelijke ên lichte gratie, zij bracht zelfs iets triests in haar voor dracht en Mieke Last creëerde een GEMEENTE SCflEDAM Ingevolge het bepaalde bij artikel 7 der Verordening Hondenbelasting wordt ieder die op 31 december 1957 als houder van een of meer honden belastingplichtig was, voor *t belastingjaar'53 vóór 'tzelfde aan tal honden ambtshalve aangeslagen, tenzij hij vóór 33 januari 1958 ter secretarie afdeling Belastingen, Ou de Kerkhof 17 kennis geeft en des gewenst aantoont, dat wijziging in de aanslag behoort plaats te hebben of dat geen aanslag behoort te wor den opgelegd. Uitreiking van een aangiftebiljet heeft niet plaats. Voor ieder, die in de loop van 1958 belastingplichtig wordt; hetzij door aanschaffing van een hond, hetzij door vestiging in deze ge meente, blijft de verplichting tot aangifte binnen 14 dagen bestaan. in-ondeugende Piet met een opval lend mimisch vermogen. Zo werd het evenwicht toch nog enigszins hersteld tussen dans- en schouwspel op deze Regendag. H. F. REEDIJK De organist Feike Asma geeft za terdagavond 11 januari een concert op het orgel van de Waihelminakerk aan de Oranjeboomstraat. Behalve samenzang vermeldt het prv. "tamma werken van J. S. Bach (pas>acaglia In c moll), G. F. Handel (aria uit het 9e orgelconcert). F. Mendelssohn (sonate no. IV), Cesar Franck icho ral HI), W. Rea, J. CaOaerts (toc cata) S Landsman en een postlu- dium van Feike Asma. Het vrij 'oe- gankelyk concert in de verwarm de kerk begint om kwart over acht. Dinsdagavond 21 januari, eveneens om 8.15 uur, geeft Feike Asma een concert op hetdriekJaviers-orgel van de Geref. Kerk aan de Duyststraat. Rotterdam-Delfshaven. Zaterdagmiddag heeft de EHBO te Ouderkerk a. d. IJssel haar zilve ren jubileum gevierd. Groot was de belangstelling, die de jubilerende vereniging tijdens de receptie in De Harmonie mocht ondervinden. Sport verenigingen de BB speel tuinverenigingen en jeugdorganisatie boden hun gelukwensen aan, en dankten voor de goede samenwer king door de jaren ondervonden. Bij de vanmorgen ten stadhuize ge houden uitlating van 500 obligaties van de eerste 21a pet. pretnieJeninff Rotter dam 1952 groot 10.000.G00, zijn uit geloot: Nummer 45,816 aflosbaar met 100.000; nummer 75 625 aflosbaar met ƒ25 000: nummer 15.990 aflosbaar met 5000, De nummers 3909, 83.372, 23 516, 48 552 en 69 654 zijn aflosbaar met ieder 50G. De overige 492 nummers zijn aflosbaar met ƒ150 ieder. (Advertentie IM 10 fijpüB VOOR HEDEN ROTTERDAMSE SCHOUWBURG» 20 uur, Nederlands Ballet met o a, „De Verloren Zoon" en „Les Caprices de Cupidon". DIVERSEN LUXOR THEATER. 20 uWim Scmne- veld met „A la carte VOLKSUNIVERSITEIT, 20 uur, V.U.- Revue „Rotterdam van toen", SCHOUWBURG-ZUIDPLEIN, 20 uur, Kalanag Mystery Show. FILMS Arena, 2, 7. 9 30 uur: Het schan daal van ClochemerJe. Capitol 2. 8.15 u. uur: two Jima; Centraal 2, 7, 9.15 uur; De liefdesroman van een koningin, cineac 3 30, 11.30, 1.30. 3 30, 5.30, 7.45 en 10 uur: De avonturen van Arsène Lu- pm, Colosseum 2, 7. 9.15 uur: Tarzan en de verloren Safari. Harmonie 2, 7, en 8.15 uur: Ik stierf duizend doden. Lumière 2.15, 7. en 9.30 uur: Nathalie. Lutusca 2.15, 7, 9.30 uur: Zondige vrou wen. Luxor Z uur: Marcelino, brcod en wijn. Metro 2. 7, en 9.15 uur: Esther Costello. Monopole 2, 7 en 9 uur: East of Eden. Passage 2, 815 uur: Monpti. Prinses 2.15. 7, en 9.30 uur; Casino de Paris, «ex 2, 7, en 9.15 uur: Kronos. Scala 2, en 8 uur: Vrije Liefde. Thalla 2.15, 7, 9.30 uur: Funny face. 't Venster 2. 7, en 915 uur' De helden zijn ver moeid. Victoria 2, en 8 uur: Johnny Dark. TEN BATE VAN ASTMATISCHE KIND Op zestien februari zal de aqua riumvereniging „Natuurgenot in Huis" twintig jaar bestaan. Deze enige vereniging op dit gebied in Schiedam begint het jubileumjaar echter niet best. De voorzitter is ziek geworden en de bekende spreker, de heer dr. Dorp van "Vliet, die woens dagavond in de Amsteibron een le zing zou komen houden heeft be richt van verhindering gezonden. Het ledental van. de eens zo bloeiende vereniging is geleidelijk teruggelo pen van 200 leden tot 82. Het schijnt dat voor de liefhebberij van het tro pisch aquarium en wat er alzo bij komt in verenigingsverband weinig interesse meer bestaat. "Woensdag 8 januari wordt nu door „NIH" een contactavond belegd in de beneden- In het kader van het Vakantie ontspanning-programma voor de jeugd van de Schiedamse Gemeen schap heeft zaterdagmorgen in het Fassage-theater de Toneelgroep „Arena" een alleraardigste op voe ring gegeven van het stuk „Hoera voor zon en regen". Een leuk ver haal. uitstekend vertolkt. De jeug dige bezoekers hebben zich dan ook best geamuseerd. De opkomst was overigens niet overdreven groot, hetgeen wel erg jammer is, zov/el voor de kinderen die niet gekomen zijn, als voor de organisator, de sectie Jeugd van de I S.G. Ook bij de twee film-voorstel- i lingen in dit Vakantie-programma I was de zaal lang niet uitverkocht geweest. I We vernemen echter dat de Sectie j Jeugd, die met het invoeren van dit Vakantie-ontspanningswerk een proef heeft willen nemen, rich niet zal laten ontmoedigen door de be neden de verwachting gebleven op komst en verder gaat met plannen voor de Vakantie-ontspanning. Het enorm succes van de Ruilbeurs is zeker een stimulans. Houders van honden en rij. die in het afgelopen jaar houder van een hond zijn geweest, verwijzen wij naar de officiële kennisgeving radii (Van een onzer verslaggevers) Zelden zuilen tantes zo hartelijk ontvangen worden als zondagmorgen tante Hannie en tante Karin in het Luxor-theater. Uitgelaten kinderen, die de zaal tot de laatste plaats be zetten, werden zo enthousiast bij de oproep van hun televisietantes om op het toneel te verschenen, dat er in de gangen tussen de stoelen een ware stormloop ontstond. Deze jeugdvoorstelling ten bate van de stichting Het Asthmatische Kind werd een groot succes, dank zy de belangloze medewerking van een aantal artiesten van de televisie, die in levenden lijve op de planken zo'n aantrekkingskracht op de kinderen bleken te hebben, dat het een. lieve lust was om te zien en te horen. Als oude bekenden werden tante Karin, tante Hannie en oom Adrï van Oor schot spontaan en luidkeels begroet. De goede verstandhouding was al di rect aanwezig, toen de heer A. van Heusden vertelde, waar het hier in j (Advertentie LM.) feite om te doen was. Adn van Oorschot bracht het jeugdige publiek tot oorverdovend geschreeuw en doodse stilte beurtelings, en toonde met 'n goocheltruc, waarbij hij braaf geassisteerd werd door de kleme Marijke, hoe groot zijn vat op de j zaal was. Maar toen tante Hannie en tante Karin op het toneel verschenen, was het hek pas goed van de dam. Hun j oproep tot enkele kinderen om op het toneel te verschijnen voor een I genoeglijke test wedstrijd, ontketende I een stormloop in dc gangen van uit gelaten kinderen, die by hun tantes wilden zijn Het kwam allemaal best zich daarvan wel bewust. Iets anders is het echter dat het „Damlaan-publiek" zich nu niet be paald sportief gedraagt. Bij de eerste de beste fout of rrus-trap wordt er gejoeld en gefloten en worden er woorden geschreeuwd die niet ge drukt kunnen worden. Dit nu beeft een funeste invloed op de spelers. Zjj raken hun zelf vertrouwen kwijt en vervallen van kwaad tot erger. Het peil zakt, met alle kwade gevolgen daarvan voor de competitie. Daarom: Damlaan-be- zoekers Iet op Uw saeckt Toont de clubliefde. Laat die kletspraatjes van „ze worden toch betaald" eens varen. Als het mis gaat moedigt de spelers aan en fluit ze niet uit. Ook de Hermes-jeugd kan iets doen: de oude sfeer terugbrengen op de tribune. Doe een blauw-witte das om en neem een toeter mee om de favorieten aan te moedigen, De spelers zullen er dankbaar voor zijn, wanneer ze voelen niet alleen te staan. Heus zü spelen niet alleen om het geld ook de clubliefde telt nog oij hen. JAC. (Van redactie-wege bekort) sproken. Belangstellenden zijn wel- j den, wel raadzaam is, vooral voor kom. In maart zal de ledenvergade- i degenen, die tot op heden geen aan- ring worden gehouden, waar de Sifte van hun hond Hehben gedaan, voorzitter Faber en de heren Van zich voor de regeling an een en an- den Nieuwenhuizen en br. Leonidaa der in verbinding te stellen met de zullen aftreden. Het Rotterdams Fhilharmaniseh Orkest zal onder leiding vanBduard Flipse een pedagogisch Jeugd-con cert geven ap dinsdag 14 januari in bet Passage-theater; aanvang 10.30 uur. Uitgevoerd worden: Serenade in E op. 22 voor strijkorkest van Antonin Dvorak; het eerste deel uit de Twee- de Symphonie in D van Ludwig von voortkomen Beethoven en de Tweede Arlesien- ns-suite van George Bizet. Secretarie Afdeling Belastingen Ou de Kerkhof 17. De houder van een hond. die in de mening verkeert, dat hij geen be lasting voor zy'n hond is verschul digd. is niet ontslagen van de ver plichting tot het doen van aangifte. aangenaamhe- SOort hersengymnastiek, waarbij het fluistei'end doorgeven "an bood schappen tot de aardigste eindresul taten Jeidde voor de microfoon. Het was een louter genoegen voor de peuters, die maar ai te graag bekende liedjes zongen bij de accordeon, die tante Hannie had meegebracht. Maar er was meer dat m de smaak viel. Het jeugdige trompetduo. ge vormd door Joke en Marius Jansen, werd een overdonderend succes. Joke Óp 'n.aangifteformulier volgt niet [en Marius toonden zich ware virtuo- automatisch een aanslagbiljet. Indien de op het aangifteformu lier gestelde vragen volledig en naar waarheid worden beantwoord, zullen bij de aanslagregeling geen moei lijkheden ontstaan, waaruit ten on rechte opgelegde aanslagen kunnen Esperanto-agendo Jaudon, la 9an de januaro. Klub- vespero. Ni rakontos unu la alian pri nia korespondado dum la jar sango k. tp. Ekstersekcianoj ee vizitis nim kie res tas vi. zen. En dan met te vergeten de Rot terdamse verkeerspolitie, die by monde van brigadier Van Weizen voor een aantal vragen op verkeers gebied zorgde, waarmee de kleine brigadiertjes zich maar al te graag lieten testen. Er was voor leuke prijsjes gezorgd. Een prachtige mor gen, die de jeugdige bezoekers niet gauw zullen vergeten. Geboren: Jacob, z.v. L. Rietdijk en J. P. van Tilborg; Cornells A. z.v. W. T. Jvan Leeuwen en J. Vroegh: Roland, z.v, J. K. H, Vis en E. Soeters; Hendrika J. C. d.v. P. West- dy'k en C. J. Vrijdag. Overleden: J. H. G. Riekwel, 43 jr. 1 Neèt/in ontvangst"nemen1. De heer en mevrouw Van Soest- Stam. Verlengde Kêrkweg te Ouder- kerk. hebben hun gouden bruiloft gevierd. Ze mochten vele gelukwen sen, onder meer van burgemeester Dinsdagmorgen om 9 uur beginnen wij met de verkoop van enige duizenden meters vensterval, waardoor het voor iedereen mogelijk is om voor nog geen gulden voor elk raam klaar te zijn. Vensterval, geweven van 100% katoenen garens, met leuke opengewerkte Ajourbanden en extra ver sterkte onderkant, kant en klaar voor het gebruik.... alleen maar een smalle zoom van boven en klaar is kees. Zo'n venstervai Is nu geen kwestie van guldens, maar van dubbekles. want Dins dag ligt zij voor U klaar, voor nog geen tachtig cent, Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze vensterval 55 cm hoog, per meter voor

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2