Problemen blijven hangen rond vorming Sportraad C D Goed amateurtoneel door „De Optimist Arno met Kertag de wei in. m Fiestoavend van Gruno Geslaagde uitvoering door Bravo en Chr. Mannenkoor jaar Veertig steenhouwer Burg. v. Haarengroep viert op eigen kracht feest In feite is er niet véél veranderd in structuur TV „Steeds Vooruit" met: Ie moet er niet mee spelen mBESBSSSM MEISJES Koeriersters L"ï ..ALS DE KLOK WAARSCHUWT" n Eindstrijd om v. d. Water-beker J. C. BREVE T esUvedstrijden voor B-junioren J. van Kampen j overleden Concert Harmonie Wilton Fijenoorcl Vlam in de pan WALDO RIJSCHOOL m- 64.65.0 Snoep en briketten aestolen Uitgegleden Hersengymnastiek voor jonge lezers RET vervoerde 14 miljoen mensen minder Benoemingen bij bet onderwijs Op Wolphaertsbocht knipperbollen weg SCHIEDAM uw omzet Maandag 27 januari 1958 Een vrij talrijk publiek, dat de kleine zaal van het gebouw Chris telijk Sociale Belangen zaterdag avond geheel vulde, heeft enkele vrolijke en spannende uren doorge maakt bjj de opvoering van het blyspel „Als de klok waarschuwt" De personen die bij de myste rieuze gebeurtenissen rond de burcht „Eikenstins" betrokken wa ren. kwamen mede dank zij de re gisseur cn hoofdrolspeler, de heer H. van Noordennen, goed uit de verf. Meegesleept door het onbe vangen en enthousiaste spel. toon de het publiek meermalen echt mee te Seven met de lotgevallen» yap Kapitein Brouwer, die voor zich en zfin gezin een oud kasteel in Friesland heeft gekocht, om daar zyn oude dag door te brengen. Bond deze burcht hebben zich echter vreemde dingen voorgedaan ten tij de van de vorige bewoners. Twee zoons van de.baron die er leefde zijn verdwenen, de één verdacht van moord op de ander. De ware moordenaar, een dokter, wil nu van de nieuwe bewoners afkomen om dat zij zijn geheim wel eens zouden kunnen achterhalen. Allerlei spookachtige middelen neemt de dokter hiervoor ter hand. zoals vreemde lichtjes voor de ven sters. gestommel op de trap en bet optreden van een half-zwakzinnig poortwachter. De robuuste kapitein iaat zich daarmee natuurlijk niet paaien en slaagt er tenslotte zelfs in. de dingen tot klaarheid te bren- De Liesters" 20 joar Zoaterdagoavend hebben de Grun- negers „Neyaarsvisiele' "hollen in de bebedenzoal van „Amstelbron", dei hailndaal bezet was. Zoal was ekstroa verzierd mit slingers, vlaggen en bloumkes. Gain wonder. „Liesters" vierden heur 20-joarig bestoan. Noa opening van de venrzltter H. Hol, der eerst aalmoal „veul zegen" wens te vuïr 't Grunneger laid zongen. Hiernoa wuiren „liesters" huldigd. D'r wuir o.a. zegt dat het nog nooit Oveur zover bekend) 'n zusterver- ainiging lukfc is 'n zangkoor 20 joar te hollen, dat de verainiging hail trots is op zofn koor en dat het veur de laidster mej. D. Vennik en de doames een haile opoofering is om iedere weke maar weer bie 'n ka an der te komen. Noamens de verainiging kr iedere Liester 'n deuze bonbons. Ain van de oldste Liesters bood juffr. Vennik as aandenken een stel Delfse wand bordjes aan. Hiernoa zongen ze vief verskes. w.o, 20 ;ioar Liesters en Llesterlaid Hall mooi. D'r wuir pauze hollen, veur 'n kopke kovvie mit de beken de ölle wieven en Grunneger kouke, dat beurt er ja bie mit Néïjoar. Don kwam meneer Zijl oet *n Hoag aan 't woord, dei het ons weer troanen lachen loaten veuraal mit „Jelle, Jirre en haardbroodjes eten". liesters hebben nog weer vief laldjes zongen, w.o. Zeemanslaidjes en ons Grun- negerlaand Ze kregen een dankbaor geheur. 't Is 'n geweldige plezairige oavend west. Tot loat in de nacht gungen de bainen van de viouer op muziek van meneer Carre en ain van de leden die drummer is. gen. De heer Van Noordennen speelde deze zeeman, met al zijn ra re manieren die hij heeft overge houden uit zijn vroeger beroep, op indrukwekkende en ook dikwijls komische wijze. Dat hij in het vuur van zijn spel wel eens struikelde over zijn woorden, is vergeeflijk en in elk geval beter dan een afge meten dictie waarbij van een geest driftig betrokken-zijn bij de han deling geen sprake is. Kïa van der Kreké en Tiny van Leeuwen lever den eveneens goed spel als de vrouw en dochter van de kapitein die een waardig tegenwicht vorm den bii deze stormachtige figuur. De misdadige dokter werd, compleet met zijn verwijfde houding die hem als camouflage ten dienste staat, ten voeten uit getekend door Rein van der Meer. Ook de andere medespe lenden leverden goede prestaties. De avond werd geopend door de heer K. Vreugdenhil. Ir de pauze was er een tombola. Bellen btf ongeval; G.G. en G-D„ Ttiiri- laao 80, telefoon 6W2W Folitie-aiarmnummer 64666. Apothekers nachtdienst: Apotheek Fa.Gouka» Groeoelaan 127. Gemeentelijke Openbare Leeszaal e» Bibliotheek. Lange Haven: Ge opend iedere .werkdag behalve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond Cbehalve woensdag en zaterdag» van 7 tot 8-30 uur Zondags gesloten. R.-k. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: Geopend tedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7.tot S.30 uur- Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 12 tot 5 uur, BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „De nachten van Cabiria". Monopole. alleen 2 uur: „Michael Strogoff." DIVERSEN Monopole. 8 uur, Kath, Film-actie „Raices". Aula Museum, 8 uur. Museum vrienden. Concert. Irene, S uur NIVA. Feestavond. De einöwedstrijden om de Van de Water Beker zullen dinsdag 23 januari des avonds om half acht beginnen, terwijl de'laatste partijen op dinsdag 25 februari gespeeld zullen worden. In deze periode zal er elke dinsdag- en vrijdagavond warden gespeeld. De winnaar van 1957, de heer M. Koojj zal in de eindstrijd de beker moeten verdedigen, tegen de vol gende geklasseerde spelers: G. Bui- tenhek, M. Sfcigter. J. van Du ijl. R. v. Stigt Thans. P. Eikenbroek en J. van Duikeren. Voor de eerste speelavond staan op het programma de partijen tus sen: v. Stigt Thans - v. Duikeren, Stigter - Broekhuizen en van Duiil - Eikenbroek. Alle wedstrijden worden weder om gespeeld in het verenigingslo kaal van de B.V. Het Centrum aan het Broersvest. De C.J.M.V. Mondaccordeon-ver- eniging .Bravo" heeft zaterdagavond samen met het Schiedams Christelijk Mannenkoor in gebouw Arcade een aantrekkelijk programma verzorgd waarvoor een ruime belangstelling, bestond. Onder de bezielende leiding van de heer J. J. Krommenhoek werd er goed gemusiceerd en het publiek heeft na elk programma- nummer hartelijk geapplaudisseerd. In zijn openingswoord bracht de voorzitter van Bravo" de heer C. J. P. de Bree hulde aan de voormalige beheerder van gebouw Irene, de heer Hars, en bood deze als „kleine ver goeding" voor het luidruchtige repe teren van „Bravo" in deze zaal, een doos sigaren aan met een doos bon bons voor zijn vrouw. Na „Bravo" trad de bas-bariton H. Schimmel op. die als solist zijn sono re geluid liet horen in twee liederen Esperantoagendo Jaudon, la 30 an de januaro Klubvespero. Ni havos konversa- cion vesperon ce fam. Menning. Mark* 7. Montru vian intereson kaj venu multooe, la cambro estas sufice granda. 1 Februari a.s. zal het 40 jaar geleden zijn. dat de heer J, C. Bre ve zelfstandig de leiding op rich nam van het steenhouwersbedrfjf dat in 1885 door wijlen zyn vader werd opgericht. ïn de loop der jaren heeft dit bedrijf zich gunstig ontwikkeld. Werd de natuursteen aanvankelijk uitsluitend met de hand bewerkt successievelijk werd meer en meer de machinale bewerking toegepast en er zijn thans meerdere elektri sche zaag- en polïjstmachines in be drijf. Opmerkelijk is de grote draad-zaag-machine installatie die het mogelijk maakt blokken en pla ten natuursteen van grote omvang op iedere gewenste maat te zagen. Mede door deze moderne outil lage heeft de heer Breve zich met groeiend succes toegelegd op de uit voering van grote natuursteenwer- ken. Zo werd o.a. hier ter stede de volledige marmerwerk-Icverantle ten behoeve van de nieuwbouw van hef vorig jaar geopende nieuwe r.k. ziekenhuis alsmede het nieuwe zus terhuis door hem verzorgd terwijl momenteel nog in uitvoering is de levering natuursteen voor de bouw van het Politiebureau aan het Mar- coniplein te Rotterdam en tevens voor het Centraal gebouw van de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst te Rotterdam.' beide onder Directie van Gemeentewerken aldaar. Voor belangstellenden zal er ge legenheid zijn de jubilaris op I fe bruari a.s. te zijnen huize tussen 3 en 4.30 uur des nun. geluk te wen sen. van Catharina van Renes en later ook in twee aria's uit ..Die 2auber- flöte" van Mozart. Hij werd op voor treffelijke wijze aan de piano bege leid door Nico van der Werff. Ook het optreden van het Schie dams Christelijk Mannenkoor onder leiding van de heer Jan van der Ree viel bij het publiek in de smaak. „Nachtgesang im Walde" van Schu bert en „Agnus Del" van Bizet wer den sober en met gevoel voor nuan ces ten gehore gebracht. Het gehele programma duidde cr op, dat men er veel zorg aan had be steed en in de uitvoering ervan mag men geslaagd heten. Dit temeer, ge zien de moeilijkheden die vele mond- accordeon- en zang-verenigingen on dervinden om genoeg publiek te trek ken voor een avond die geheel wordt verzorgd door.de vereniging zelf. Het publiek heeft liever een feestelijk programma er bij. Dat dit niet al tijd het geval behoeft te zijn heeft de uitvoering door het Schiedams ChristelijkMannenkoor en door „Bravo" aangetoond. In de cantine in het Volkspark worden woensdagavond de junior- testwedstrijden van de SSV voort gezet. Ditmaal zijn de B-junioren aan de beurt. De juniorafdeling van Excelsior '20 heeft in deze serie op het ogenblik de leiding. De wissel beker is in handen van HBSS. dat vorig jaar met gering versehil Ex celsior '20 klopte. De heer Piet Smit; de bekende trainer en vroe ger speler van HDVS. 2al eert in leiding houden. Op 77-jarige leeftijd fa overleden de heer J. van Kampen, rustend fir mant van de Scheepsbouw- en Re paratie-inrichting „De Hoop", aan de Sehiekade m ICethel. De heer Van Kampen is 47 jaar geleden bij de toen. nog bescheiden werf gekomen om in december 1922 het bedrijf over te nemen van de eigenaars, de familie Kruit. Tot '44 heeft hij daarop de scheepswerf ge leid en tot grotere on wikkeling ge bracht. In dat 3a&r is het bedrijf toen overgegaan in handen van de heec A. Klein Hesseling, maar als rustend firmant is hy steeds grote belangstelling blijven koesteren voer de werkzaamheden. De heer Van Kampen is dan ook naast de werf aan de Sehiekade blijven wonen. De begrafenis zal morgenmiddag om half drie plaatsvinden op de begraafplaats Hofwijck in v,m. Overschie. De Harmonie Wilton-Fijenoord geeft donderdag 30 januari onder leiding van dirigent Joh. F. Pala in het Passage-theater een concert- aanvang 8 uur. Het programma om vat: Marche Lorraine van Louis Ganne, de Öthello-ouverture van Rossini, het eerste concert voor kla rinet van C, M. von Weber (solist: Theo Martijn), het Undineballefc van Lortzing-Etalmeiér en tot slot een taptoe door de Harmonie, tamboers en hoornblazers,- Na de pauze wordt de kleurenfilm „Aïda" vertoond. Een op de parkeerstrook Zijl straat—Breed straat staandebestel auto werd zaterdagavond omstreeks negen uur door een paar spelende kinderen vooruitgeduwd. De wagen, die op de handrem stond, begon de aflopende weg af te glijden en trok de achtjarige Freek B.. die ook te gen de auto had geduwd, mee. Hij viel en kreeg een wond aan de schouder. Door de G.G. en G.D. is hij verbonden en naar huis gebracht Kertag heet het Przewalski- veulen, dat vorige week in Diergaarde Blydorp Is gebo ren. Zaterdagmiddag dartel den moeder en zoon de wei In. vanuit de kinderkamer nage staard door Walski, de een jarige dochter van, het wllde- paarden-gezin in de Rotter damse Diergaarde. Een nevelspuit en een gereed schapswagen van de brandweer zijn zondagmiddag omstreeks half zes onder leiding van brandweercom mandant ir. S. Moesker uitgerukt naar een brand in de Mgr. Noiens- laan. Bij de familie J. S. was daar de vlam in de pan geslagen, maar men had het brandje inmiddels at met een handdoek gedoofd. De brandweer kon. zonder, dienst te hebben gedaan, weer inrukken. De enige schade bestaat uit een ver brande handdoek. fAdpertenrte LAL). De „Burgemeester van Haaren groep" van de Nederlandse Padvin ders Vereniging in Schiedam weet hoe een jaarfeest moet worden ge vierd. Dat is zaterdag In Musis Sa crum gebleken. Vermoedelijk is daarbij de asslsentie van de heer Hazebroek van veel waarde geweest, want reeds ir. 3. van den Akker zwaaide hem In zijn openingswoord veel lof toe en dat heeft hij zeker wel verdiend, want de goede ensce nering heeft tot het grote succes van deze avond veel bijgedragen. De oansband van de Schiedamse Cartonnagefabriek had achter een gordijn plaats genomen en het was dit orkest dat met vlotte muziek er direct de stemming inbracht. Na het ..Lady be good" verdwenen de mu sici achter het laatste gordijn, maar zij bleven op hun plaats. De padvin ders voerden dan voor dit doek hun sketches op en dan ging het gordijn weer op om de zeven van de SCF aan het woord te laten. Met enthou siasme zong de zaal met zanger Chris Osterholt mee „In de bus van Bus- sum naar Naarden".Grappig was de eerste sketch opgevoerd door een parmantig groepje welpen De Schoolmeester. De tweede sketch was voor de Voortrekkers, maar hoewel dit stukje leuk werd opgevoerd ontbrak in dit „Op het politiebureau" de pointe. Voor de pauze waren de welpen nog Don Kozakken en gingen de Verken ners uit .Hengelen. De diverse, groep jes van deze padvindersgroep 4 van de NPV hebben verder nog een aan tal sketches opgevoerd, die allen veel waardering ondervonden. Er zat vaart in dit programma zodat men zich geen moment-beeft behoeven te vervelen. D« voorzitter van de oudercommïs- sie de heer ir. J. van den Akker heeft dit eenentwintigste jaarfeest met een kort woord geopend. Hij deed een beroep op de aanwezigen het werk van de padvinders te steunen. Een speciaal welkom had hij voor de ver tegenwoordigers van het hoofdbe stuur de heren M. Sunderman en A. de Groot. De zang ontbrak vrijwel in dit aantrekkelijke programma van muziek en sketch, maar de heer Van den Akker deelde mee dat zang we! op het programma had gestaan, maar door omstandigheden niet door kon gaan. Overigens heeft dit manco in het programma niet kunnen verhin deren dat de niet geheel gevulde zaal zich goed heeft geamuseerd. <wA Twintig rollen pepermunt en der tig rollen drop zijn zaterdagavond laat uit de automaat van de choco laterie van de heer H. W. B. in de Groenelaan gestolen. L. p. uit Rotterdam is zondag avond door de Rotterdamse politie aangehouden, verdacht van diefstal van een zak kachelbriketten in Schiedam. Hij beweerde de briket ten in Schiedam te hebben, gevon den. (Advertentie LM.) 'De 54-jarige mevrouw W. H.-T. uit de O oy lest ra at is zaterdagochtend uitgegleden op de trap vande HEMA aan de Broersvest, Zij kreeg een snywond aan het achterhoofd en is met een taxi naar het Ge meenteziekenhuis gebracht, waar zij is behandeld. ROTTERDAM Ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan organiseert de Centrale Vereniging van Openbare Leeszalen en Bibliotheken een landelijke her- sengymnastiek-wedstrijd. Ook de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek doet hieraan mee en de eerste ronde in deze wedstrijd, die plaatselijk wordt gehouden, betreft de jonge lezers en' lezeressen. Woensdag 29 januari zullen dertig kinderen aan deze hersen-gyrana- stiek deelnemen, te houden in de Jeugdbibliotheek aan de Westmo lenstraat. GEBOREN: Pieternel la M. dv J. C. Mak en P- M. de Man; Johanna H„ av J. C. Mak en P. M. de Man: Johannes C., zv J. C. Maagdenberg en J. Muit: Leendert A. G„ zv A. H. Wendrich en L. v. Wijk. Voor het eerst heeft de toneelver eniging „Steeds Vooruit" een opvoe ring gegeven voor de donateurs. Ge woonlijk werd gespeeld voor de le den van de gehele ontspanningsver eniging „Steeds Vooruit" maar za terdag was de aanhang van de to~ öeeiafdellng naar het Volksgebouw gekomen. De eerste „eigen" avond is een groot succes geworden. Wel was het aantal belangstellen den niet groot, maar dat heeft de to neelspeelsters en -spelers niet kun nen verhinderen om op vermakelijke wyze de goede klucht „Je moet er ruet mee spelen" van Hans Nesna op te voeren. In dit toneelspel komen ingewikkelde liefdesverhoudingen voor en het lijkt er voortdurend op of de acht tonelisten hun uiterste best doen de onderlinge betrekkingen niet zo nauw te nemen. Dat is echter niet het geval, er ontstaan echter sjechts telkenmale komische situa ties waardoor de betrokken vertol kers de schijn tegen zich krijgen. Natuurlijk komt alles aan het slot weer in orde en zijn er een aantal harmonische huwelijken te verwach ten. De sportwereld kon er vrijdag avond In het Wijkcentrum Nieuw- land niet uitkomen. Was er voor de aanvang van de algemene ledenver gadering van de SBLO al verbazing en verwarring, na afloop was die verwarring nog groter. Het is slechts het idee geweest, dat er Iets moest worden gedaan dat tenslotte een be stuur van tien personen het mandaat van de vergadering kreeg om de voorgestelde vorming van een Sport raad uit te voeren. Bij een groot ge deelte van de voorstemmers, die het totaal van 46 stemmen haalden, gol den deze praktische overwegingen, maar aan de stemming in de zaal was te merken dat men bet beslist niet eens was met de tot nu toe ge volgde gedragslijn en slechts het herhaaldelijk verzoek van de nieuwe voorzitter, de heer J. Byloo, om ver trouwen te hebben in het nieuwe college, waarbij een „proeftijdperk van een jaar" werd genoemd, heeft geleid tot het aanvaarden van een voorstel, dat in zyn vaagheid slechts aanleiding kan geven tot legio mis verstanden. Nu zij gezegd dat dit nieuwe bestuur niet veel heeft,ge daan om die misverstanden uit de wereld te helpen en de verklaringen, die werden gegeven waren zeer on bevredigend. Het belangrijkste punt was wel de ondemocratische gang van zaken sinds 15 oktober. Uit de notulen bleek dat de negen kandidaten op de laatste vergadering gesteld tot taak hadden kandidaten aan te trek ken voor een bestuur dat meer re presentatief zou zijn voor de gehele j Voor het zover is doet de heer A. de Vaal zich op koddige wijze als de heer Max Dilleman voor, die verliefd is op een onbekende Zoezoe en vast van plan is aan geen ander een oogje te wijden. Zoezoe komt hem als Li lian (mej. F. Zuidgeest) het leven lastig maken. Een goede creatie liet mevr. M, Stolk-Zuidgeest zien. die lil, een energieke huishoudster Ange- l lique was. Ook de beer Visser was j «irwoll ft, Fam in een humoristische huid gekropen Ler u°°5 als de notaris Appelman. oe vfjfttónde oktober gelegenheid De avond was geopend door de «en?*5 was ^vreest om kandidaten voorzitter G. Onverwacht, die ook de regie had, Hij heeft zeker veel eer van zijn werk als regisseur, zij het dat de vlotheid van het spel zeker nog wel kan worden opgevoerd. In verband met drukke werkzaamheden heeft de heer P. Kreeft zijn functie als regisseur bjj „Steeds Vooruit" vorig jaar neergelegd, maar men hoopt dat deze belemmeringen niet meer aanwezig zijn en dat de heer Kreeft zyn werk bij „Steeds Vooruit" weer spoedig zal hervatten. Aan het slot van de genoeglijke avond zorgde het orkest van Steeds Vooruit „De Flamingo's" voor dansmuziek. te stellen en dat dit niet was gedaan. Men dacht daarbij niet aan de moei lijke omstandigheden in die periode. De evenredigheid Tenslotte bleek dat men maar ge noegen nam met de situatie, voorzit ter, secretaris en penningmeester, de heren J. Byloo. N. Spithoven en J, J. Kloos. werden in functie gekozen. De evenredige vertegenwoordiging bleef echter het punt waar het om draaide en het heeft ons verwonderd dat niemand dat achter de bestuurs tafel kon begrijpen. Toen de heer Boomsluiter stelde dat zijn groep (ARMA) de eigen bond. Nederland se Culturele Sportbond, ook ver tegenwoordigd wilde zien evenals er speciale afgevaardigden van de Ne derlandse Katholieke Sportbond en de VCV. het Centraal Verband van Prot. Christelijke sportverenigingen, warsn-, begreep men hem niet. De heer Th. J. G. Janse (R.-K. hockey club „Spirit") deed alsof hij niet be greep dat er vertegenwoordigers van de levensbeschouwelijke stromingen waren gesteld, terwijl dit bestuurs lid toch moet weten dat de R.-K. sportorganisaties in Schiedam voor de bijeenkomst van 15 oktober een kandidaat hebben gesteld. Het ver zoek van de heer Boomsluiter als vertegenwoordiger van de NCS was dus zo dwaas niet, al wilde men het. stellen of hij een lid van de PvdA in hei bestuur wilde. Ook het antwoord aan de' heer Var. Noortwyk (DOK) was onjuist. Met de heer Sluiters (THOR) en Boom sluiter betoogde deze afgevaardigde iat het grote blok van gymnastiek- beoefenaren een vertegenwoordiging behoefde Men deed alsof de heer Winkelman een vertegenwoordiger van de Christelijke gymnastiekver eniging was, maar deze korfbal-man is gekozen als vertegenwoordiger van de Prot. Christelijke groeperin gen. Toen noemde men ook de heer j. J. L. Dries als deskundige op het gebied van de gymnastiek. Ook hier werd de kwestie niet naar behoren beantwoord, want de deskundigheid van de heer Dries staat buiten kijf, maar als principiële R.-K. gymnas tiekleraar kan hij moeilijk een bin ding hebben tnet de grootste groep van sportbeoefenaren, die de "gym nastiekverenigingen in. Schiedam vormen. Weinig concreets Over het plan Sportraad werd wei nig concreet» gezegd, men hinkt blijkbaar op een aantal gedachten of men heeft xleh niet In de materie verdiept. In ieder geval hebben de aanwezigen geen Idee gekrpgrn waar het in het komende jaar heen zal gaan, nok al vroegen zü er in veler lei variaties om. Vermoedelijk weet zelfs de nieuwe voorzitter het ook niet, want hij zei dat hü zich niet in de voorgeschiedenis had verdiept. Terecht stelde de heer H. M. van Driel (Succes) dat men de goede ideeën van de voorgangers niet zon der meer overboord kon gooien, maar de heer Bijloo deelde mee dat hij de voorstellen van het oude be stuur nooit had bestudeerd en dat bij niets met de voorgeschiedenis te maken wilde hebben. Het (voorlopige?) „resultaat" van deze vergsdering is dan dat de voor gestelde Sportraad de plaats gaat in nemen van de Gemeentelijke Sport- commissïe. Het voordeel voor de sportorganisaties Is dat er twee ver tegenwoordigers meer zitting in heb ben dan tot nu toe het geval is. Te vens werd een dagelyks bestuur ge vormd, waar de heer Bijloo de lei ding van krijgt. Verwacht mag wor den dat de kleine zaken sneller wor den afgedaan. Dit alles behandelt echter slechts de adviserende taak van deze raad en dan de verdeling van de terreinen en zalen. Waar het echter om gaat bij deze gehele af faire. die al sedert jaren, slepende is, is het coördineren en het stimuleren van het sportleven. Geen stïmuiering Men heeft het oude bestuur van de SBLO steeds verweten dat er in de afgelopen jaren niets meer werd gedaan om het sport leven te stimuleren. Ondanks de vragen van de afgevaardigden bleek, dat het nieuwe bestuur aan deze kant van de zaak geen aandacht heeft besteed. 1 Het oude bestuur van de SBLO is tenslotte afgetreden omdat de kwes- j tie van de beslissende bevoegdheid j van het nieuwe apparaat het tere punt was. Sedert jaren dringt men er op aan de beide lichamen samen te smelten tot een Sportraad, die dan j organiserende adviserende en be- j slissende bevoegdheid zal hebben en i dit met een eigen begroting. Ge- meen tel ijk e S por tcom missie en i SBLO zcuden dan zijn saamgesmoi- l ten en de controversen uit de wereld j geholpen. Nu hlijkt dat allps op de oude voet j z.il doorgaan en dat de voorgestelde veranderingen in wezen gering te j noemen zijn. Slechts het herhaalde verzoek van de heer Bijloo. die om - het vertrouwen vroeg en mededeel- de. dat de nieuwe tien willen wer- 1 ken. heeft de geringe meerderheid j doen besluiten de praktische over- wegingen te laten gelden. "Voor de i vier functionarissen in het bestuur van de SBLO, die geen functie zul- I Sen krijgen in de Sportraad, fcerfi men posities In lichamen als de Schiedamse Gemeenschap gedacht. De Sportraad zal zich slechts met de sport hezig houden. De bijeenkom sten van de SBLO zullen vergade ringen van „kiescolleges" worden, men krijgt dan gelegenheid over nieuwe kandidaten in de Sportraad te discussiëren. De RJLT. heeft in het afgelopen Jaar veertien miljoen minder reizi gers vervoerd dan ln 1956. De be langrijkste oorzaak voor deze ach teruitgang Js de in het begin van het jaar van kracht geworden ta riefsverhoging geweest. Het aantal in 1857 vervoerde rei zigers bedroeg ruim 252 miljoen. Dat is nog 7 miljoen minder dan men bad geraamd. De opbrengst van de R.E.T. be droeg in 1957 byna 26 miljoen gul den. Dat is ongeveer drie miljoen gulden meer dan in 195S. Deze cij- fecs blijken uit een door b. en w. verstrekt overzicht van de op brengst van diverse gemeentemid delen. De gemeenteraad moet een hoofd van „De Rotterdamse Openlucht- school" aan de Laanslootseweg be noemen. Voorgedragen worden de heer F. Bouwen alhier en de heer M. D. de Jong te Vorburg. Voor een benoeming tot logope diste bij het gemeentelijk ónderwijs worden voorgedragen mej. I. G. J. Als de bestedingsbeperking Uw begroting hl de war stuurt en als daarbij koude voeten U 's nachts utt de slaap houden»,, dan is dit een aanbieding voor U. Want morgen beginnen wij met de verkoop van een grote partij wollen blokdekerw in een EXTRA GROTE MAAT. Wollen dekens, die nog dit seizoen bij duizenden voor 29.80 verkocht zijn... ge weven van voorgesorteerde wollen garens in leuke blok- dessins, koopt U nu in de extra grote tweepersoons maat 180 x 230 cm voor nog - geen vijftien gulden. Dinsdagmorgen om 9 «ror begint de verkoop van deze wollen dekens in een extra grote Lm Jk JVQ maat, van Q(j 29d3Ó voor De knipperbollen op de voetEan» gersowrsteekplaats in de "Wól- pbaertsbocht, bij de Boergoense- straat, verdwijnen. Gebleken is dat zij voor het rïjverkeer op hinderlij ke wijze domineren ten opzichte van. de rode signalen, die waarschuwen wanneer een R,T.M.-tram nadert Baggerman alhier c wold t« Borculo. mej. E, Brede- „De Reddingboot" houdt woens dagavond om 19.30 uur een bijeen komst in de zaal Linker Rottekade De heer H. P. Kante?» is be roemd tot directeur van de Rotter damse Blindeninrichting, gevestigd aan de Kipstraat 45 en is vandaag zyn werkzaamheden begonnen. N".V. Handelmaatschappij L. I. AKKER Lange Haven 91—93, Schiedam vraagt voor direct: voor eenvoudig pak- en plakwerk. Hoog loon. Zeer prettige werkkring. AannreMon bij de bedrüfsleider overdag o( moaï- aag-, dinsdag- en woensdagavond van 5—7 uur. koop aangeb. 100 ri- zuiver wollen merk- dekenfl vanaf 33.—. 15% coedkoper dan andere merk- dekens bij: Plate. Grote Markt 19—21, Schiedam. VERGROTEN? ADVERTEERT DAN IN ONS BLAD

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2