toetsen leeskennis" BOLD SM nu ook in normaal formaat 80 ct. Adj. van der Spek verlaat politie S23535H C D POOT Hersen-gymnastiek bij bibliotheek-jubileum Wijk 6 speelt toneel voor ZONNEGLOREN Persoonlijk kampioenschap biljarten 2e klas libre Willem II bij SVV *n béste sigaret J w^m Oecumenische kerkdiensten in de Opstandingskerk Voor een heerlijk zondagsmaal Koeriersters De spin 'n schrander Suri naams dier Verbrand pand wordt parkeex-ruimte Diefstallen Test-wedstrijd B-junioren RUSTIG EN BEKWAAM" Na zevenendertig jaar dienst Het avondgebed in februari Kleurig beeld van Macedonië Burgerlijke stand Extra krediet voor bouw ziekenhuis Kamerbewaarder met pensioen Zeesleper te water SCHIEDAM Keurslager Donderdag 30 januari 1958 '3 Naarstig hebben ze gelezen, die jeugdige klantjes van de openbare Jeogd- bibllotheek aan de Westmolenstraat in Schiedam. Sinds september vorig jaar zijn vele kinderboeken verslonden, met de vingers In de oren oïo vooral niet afgeleid te worden. En voor dertig van de ijverigste lezertjes is gisteren dan de beloning gevolgd; zij mochten meedoen aan «^hersen gymnastiek-wedstrijd. die door de Centrale Vereniging van Openbare Leeszalen eti Bibliotheken is gehouden in verband met het vijftig-jarig bestaan ran de vereniging. Een landelijke wedstrijd overigens, zodat niet alleen in Schiedam, maar in alle Jengdbibliotheken van Nederland gisteren de kinderen, al popelend, aangetreden stonden om hun leeskennis te laten toetsen. Mevr. R. A. M. Meyervan den Bende, de leidster van de Jeugd afdeling. he ft het prima voor el kaar gekregen met haar woelige klantjes. In september hebben ze de „taak" opgekregen, het lezen van de twaalf „verplichte" boeken, variërend van Kinder-poëzie uit de serie „De Leeuwerikken'' tot het eer-oude. maar blijkbaar eeuwig- jonge „Alleen op de Wereld". Ir januari zijn de „voorrondes" ge houden, waarbij de dertig uitver korenen aangewezen waren. Daarop" volgde gisteren de vüur- proet Gesplitst in twee groepen, de Apen (onder protest) en de Be vers, traden de kinderen tegen el kaar in het litteraire strijdperk. Schuchter aanvankelijk en schich tig kijkend naar de grote groep be langstellende ouders, om spoedig, dank zij het taktische optreden van de quiz-meesteres, mevrouw Meyer en haar assistenten mevrouw Zoet hout en raej. Van den Ende (die als „Mieke" voor de punten-telling zorgde), kwamen ze spoedig in het spel: zó zelfs, dat de leidsters wel eens moesten ingrijpen opdat niet iedereen voor de beurt zou spre ken. Erg moeilijk Niet mis overigens, die vragen, echt niet. Uw verslaggever wil wel bekennen dat hjj niets van deze hersengymnastiek terecht gebracht zou hebben. Hem tot troost kwam gelukkig, na afloop de mededeling van mevrouw Meyer dat zö> zón der spiekpapiertje, ook wel op meerdere vragen het antwoord schuldig zou zijn gebleven. Weet U, lezer, welk dier bij tra ditie in de Indische sprookjes, als het schranderste dier wordt ge noemd? Dekantjil, wist een klei- Aan Buitenhavenxveg Het heeft drie jaar moeten duren, maar eindelijk is dan toch het door brand verwoeste pand aan de Bni- tenhavenweg, dicht bij de hoek met de Rotterdamsedyk, onder slopers handen gevallen. Vroeger was bier bet bedrijf van I-D.W. gevestigd, maar na de brand was er niets meer mee te beginnen en bleef het een on smakelijke plek in de bebouwing van het stads-centrum. De sloper heeft de gevel en de mu ren reeds naar beneden gehaald en binnenkort zal op de opengekomen plaats een bescheiden parkeerplaats worden ingericht Een welkome aanvulling voor het aan parkeer-ge- legen heden zo arme stads-centrum. Zoals bekend zal de Buitenhaven weg daar In de toekomst verbreed worden, maar er zal nog meer afge broken moeten worden, voor het zo ver is. ne jongen enthousiast, die zelf schrok van z'n kennis. Maar welk dier vervult die rol in de Surinaamse sprookjes? De spin. Van zelf als- je het weet. Op welk schip maakte Bontekqe z'n ongelukkige reis naar Indië? „De Nieuw-Hqom" verklaarde een jonge avonturier en hees arrogant z'n broek op. Welke taak kreeg Remy in „Al leen op de wereld" toen. hij bij Vitalis kwam? Waarom ging Hans Brinker op schaatsen naar Amster dam? Wat was de aanleiding tot het grote toernooi in „Fulco de Minstreel"? Van welke boekenheld werd gezegd „'t Is 'n bijzondere jongen en dat is ie"? Enzovoort, en zovoort. Allemaal details uit de vaak dikke boeken die doorworsteld waren. Het pleit wel voor de aan dacht waarmee de kinderen lezen. De diepe inspanning uan het denken staat de kinderen op het gezicht te. lezen. Maar het ^slachtoffer" van de vraag, op cfe voorgrond, geeft met 'n zwaai van de arm te kennen dat hij 't niet weetMaar de ploeggenoot' in de hersen- gymnastiek echter hem, weet het wèl.en de eer is gered. dat er nog zoveel goede antwoor den uit de bus kwamen. En het was nog spannend ook. On de helft, na vijftien vragen had den de Bevers met 24 punten een kleine voorsprong on de Apen. die 21 punten hadden. Maar de Apen haalden op en na de een-na-laat- ste vraag was de stand precies ge lijk 42 punten. Toen dan ook een klein Bevertje wist dat de geeste lijke moeder van Beertje Pippe- loentje. Annie M. G. Schmidt was, ging er een hartelijk gejuich op, waarna de Apen wat zielig keken, toen geen van hen wist wat Arend je Pol moest doen om de dieren te verstaan nJ. 'n toverbal eten. Het snoepgoed dat daarna werd uitgereikt, was echter wel een plei: fer op de gewonde trots. De Bevers nu zullen de Schle- damse openbare JeugdbllbHotheek gaan vertegenwoordigen op der her- sen-gymnastiek-wedstrijden die In maart in Den Haag worden gehou den tussen de ploegen van de. bi bliotheken In Zuid-Holland. En wie weet. misschien mogen ze dan la ter deze provincie vertegenwoordi gen op finales die in mei val len. De T-B.C--vereniging „Zonnegloren' heeft gisteravond een propaganda- biieenkomst gehouden in gebouw Ire ne ten bate van de verpleegden in het sanatorium te Soest. Ds. J. Gras. die de avond opende, moest tot zijn teleurstelling mede delen, dat de belangstelling vooj de Zonnegloren-avonden wat terug loopt. „Dit raag ons echter niet als het belangrijkste voorkomen", zo zei ds. Gras, „want de hoofdzaak is op onze avonden de geest van mee leven en meevoelen met de zieken in het sanatorium". De toneelgroep van Wijk 6 heeft hierna een opvoering gegeven van het toneelspel „Nacht en Morgen" van Joh. Blaaser en H. Fedder. waarbij de heer Th. Gubbels de re gie had en de hoofdrol vertolkte. In dit spel wordt de situatie uitge beeld waarin twee broers komen te De 4S-jarige A. K. uit Schiedam is gisterochtend aangehouden door de politie. Hij wordt verdacht van diefstal van twaalf kilo laskabel bij de werf Wilton-Fyenoörd, waar hij werkzaam was. Van de 16-jarige C. van der V. is gisterochtend een zwartleren vest gestolen., uit de schaffkeet van de N.V. Meïzger. Gisterochtend is de 'iets gestolen van de heer J. M. F., die hij niet op slot voor zijn woning, in de Newtonstraat, had geplaatst, Ook de fiets van de heer J- van Z. is gisteren verdwenen. Hij had hem neergezet voor een pand in de Mariastraat. verkeren als zij verliefd worden óp eenzelfde jongedame. Het stuk loopt wat tragisch af. doordat het meisje komt te overlijden, maar daar te genover staat de verzoening van de beide broers. Goed spel in dit stuk gaven de heer Th. - Gubbels en mevrouw A. Lohensteyn. als de ouders en de heren A. Meyboom en G. Visser als de beide broers. In de loop van de avond werd er een tombola gehouden ten bate van het sanatorium. - met Sjel de Bruijckere SW heeft zondag de competitie- primeur van het heroptreden bij Willem II van de ex-international emigrant Sjel de Bruïjkere. De TÜ- burgers beschikken overigens over meer voetbaltroeven: de spectaculai re klasse doelman Feyt. de dure tnidvoor Koopa], de razendsnelle rechtsbuiten de Jong, de voortreffe lijke birtnenspelers Brooymans en de 'talentvolle jonge blonde Zuid-Slaaf Zaro. Stuk voor stuk voetbalcracks die een hoogstaande en interessante voetbalmiddag aan de bosrand be loven. De tricolores Jiebcn, gezien hun technisch knap elftal en hun laatste prestaties, blijkbaar ernstige kampi- oensadspiraties. De SW'ers hebben met hun laatste overwinning op Excelsior een lastige klip omzeild en twee kostbare pun ten binnengehaald. Tegen Willem II zal men echter met nog beter voet bal voor de dag moeten komen wil men de röod-wlt-blauwen behoorlijk partij geven. Scheidsrechter is de heer A. F. Formency. De opstelling van SW is: Tap, Romeyn en v, d. Oever; Hek man, J. v. Sehijndel en H- Wink: J. Offerman, G.v. Pelt, Corbeau, Kö- hetnan en een nog niet vastgestelde speler. - De SW 2 bezoekt zondag Xerxes 2 waarbij de rood-groene reserves met een overwinning hun leiderspo sitie belangrijk kunnen versterken SW 3 speelt om 10 uur aan de Pol dervaart een lastige wedstrijd tegen Forttsna 3 en SVV 4 gaat in den Haag de strijd aanbinden tegen VCS 3. Van de S.S.V. Het college van juryleden van de Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging, praeses L. van SOU en zü« secondanten L. Ravens, H- v. Veen, H. van der Veer, Th. de Graaf en J. Scbriek, heeft woensdagavond In de kantine in het Volkspark toch wel even verbaasd gestaan. Ditmaal waren de B-junioren van de Schiedamse voetbalverenigingen aan de beurt vóór het beantwoor den van de spelregel vragen voor de testwedstryden, maar de knapen hebben dit niet alleen perfect ge daan, doch na afloop bij de bespre king van de vragen blyk gegeven een grondige hoeveelheid kennis van de spelregels te bezitten. Het is een geanimeerde avond ge worden. Wel was de spreker, trai ner Piet Smit, dinsdagavond, ziek geworden, maar de heer H, Stolk werd ter elfder ure aangezocht, en deze was onmiddellijk bereid de opengevallen plaats in te nemen. Manus Stolk, de all-round sports man, hield ditmaal een causerie over de techniek van het voetbaL Ook bier wisten de knapen de juiste antwoorden aan de spreker te ge ven. -■ Over veertien dagen wordt de slotbijeenkomst gehouden. Het ziet er niet naar uit dat HBSS het bezit van de wisselbeker zal prolongeren, want na de tweede ronde heeft Excelsior '20 dé leiding met 149 punten; tweede is SFC met 144punten;, derde Schiedam 333 punten. Ursus heeft 120 punter.. HBSS 111 punten; hefckesluiter SVDFW heeft 99 punten en HDJS heeft tezamen met PPSC honderd punten. De uitslag van de testwedstrijden van de B-junioren is; 1. Schiedam 87 punten; 2. Excel sior '20 78; 3. SFC 75; 4. HBSS 67; 5. ITreus 60; 6. SVDPW 54; 7. HDVS 43, PPSC 44 punten. KING SIZE CIWR£TTES CJSAR£TTÉ* Het oecumenisch Avondgebed, dat iedere zaterdagavond om half acht in de Lutherse kerk alhier wordt ge houden, zal in.de maand, februari worden geleid doon dr. J. Nawljn op Na ruim 37 jaar zijn beste krachten te hebben gegeven in dienst van het Schiedamse po litiekorps, heeft adjudant P, van der Spek gistermiddag in de kantine van het hoofdbu reau van politie afscheid geno men, om van een Welverdiende rust te gaan genieten, nu hjj op 59-jarige Ieeftyd de dienst met pensioen verlaat. Adjudant Van der Spek," die op 31 oktober 1898 in Oversctele werd ge boren, kwam in 1920 in. dienst bij de Gemeentepolitie, waar bi} zich door zelfstudie wist op te werken. Na eni ge tijd bij de straatdienst te U|n ge weest, ging bjj In 1930 over naar de afdeling Speciale Wetten, waarby htf o.a, belast was met het toezicht op de uitvoering van de Arbeidswet, lil 1946 werd h\j bevorderd tot adjudant. Zijn prestaties als politieman en op het gebied van het verenigingsleven bleven, niet onopgemerkt en zo werd hem in 1956 de gouden ere-medallle, verbonden aan de Orde van Oranje- nassau uitgereikt. Het is daarom be grijpelijk dat er voor dit afscheid, óók van de zijde van gepensioneerde politiemannen veel belangstelling be stond. Als eexste spreker gaf commissaris Rijpfna uiting aan zijn erkente lijkheid voor de wijze waarop adju- fcTx'WV «SL'SI februari, pastoor C. F. v. d. Berg op 15 februari en ds. J. D. Smids op 22 februari. De Centrale Kerkeraad der Neder landse Hervormde Gemeente in Schiedam heeft een besluit geno men, dat voor de ontwikkeling van de oecumenische gedachte in onze stad van vérstrekkende betekenis kan worden. Besloten is nl„ om in het jaar 1958 in de nieuwe Opstan- Gisteravond zyn de laatste partijen gespeeld in de voorronde om het persoonlijk kampioenschap 2e klas se libre district Schiedam. In het verenigingslokaal van DKC waren de uitslagen van de gespeelde partijen: Bredius De Grijs Van Duikereo 1J0 150 23 36 7.14 2 J-Mjte 150 85 21 16 4.04 0 De uitslagen van de laatste partijen gespeeld bij de b.v. Entre Nous, zijn ris volgt: Koning 190 ISO 45 31 3.33 2 flrto8 150 144 43 IS 320 0 De laatste party tussen v. d. Steen en v. d. Laar werd wegens tijd-' gebrek bij een 121—104 stand af gebroken. De uitslag van deze partij bad geen invloed voor deelneming aan de eindwedstrijden. Voor de eindwedstrijden hebben zich thans als 8 hoogsten geklasseerd: Van Straelen, De Koningen Van ïiynderhöff rik inet 12 punten; Van Gent met 10 punten; W. Heinsbroek, Van Rees, Bredius en Van Duikeren elk met 8 punten. De eindwedstrijden zullen worden gespeeld in het clublokaal van de b.v. 't Oosten in Vlaardingen, op 3, 10, 17 en 24 februari. Voor Huisvrouwenver Voor de ledtn van de Ned. Vereni ging van Huisvrouwen afd. Schie dam hebben de heren J. en M. Boorn- sma 'gistermiddag in gebouw Irene een boeiende causerie gehouden over „Macedonië en Dalmatië." De beide heren bezochten vorig jaar dit gebied, dat sinds 1912 vrij is van een eeuwenlange Turkse over heersing. die een stempel van ach terlijkheid op het land heeft gedrukt. „De bevolking is er zeer vriendelijk tegenover vreemdelingen, maar met de autoriteiten is dat nog wel eens anders. Zij maken er vaak bezwaar tegen, dat toeristen zo graag foto's nemen van „schilderachtige" maar in wezen achterlijke steden en dorp jes, terwijl zij zelf juist zo graag zou den zien dat men wat meer aandacht besteedde aan het nieuwe in hun land", aldus de heer J. Boomsma. Hoe dit ook zij, de dames hebben op deze gezellige bijeenkomst kun nen genieten van prachtige kleuren dia's, zoals de jaarmarkt in Struga, een boerenbruiloft in Slovenië en lal van opnamen van kleurige na tionale costuums en de ongerepte na tuur in deze streken, waar maar zel den een Nederlands toerist komt. De bijeenkomst werd geopend door de presidente van de Vereniging, mevr. M. C. Schroot-Droogleever Fortuyn. GEBOREN; Bertha C.. d, van C. J. Schaap en B. C. Bevaart; Jeroen M„ z, van P. J. H. Faulides en M. M. van Zuljen; Elisabeth A., d. van H. ten Broek en H. P. Meuldijk; Agina A., d. van A, A. van der PluUra en A. Sagel: Monica G. A. A., d. van L. F. J. R, Bracco Gartner en G. A. van Went; Antonius, z. van T. van Esch en J. M. P. Kerkhof, lange tijd zijn dienst heeft vervuld. verdient mijn persoonlijke en ons aller waardering", zo zei de heer Rijpraa, „voor de rust en de be kwaamheid waarmee u alle moeilijk heden in uw loopbaan tegemoet bent getreden. Wij weten ook dat, als het aan u zeil lag, u nog graag tien jaar langer zou kunnen dienen. Maar ook als u afscheid van ons genomen zult hebben, blijft u voor ons een voor beeld, mede door de ijver waarmee u zich aan zelfstudie hebt gewijd om vooruit te komen". Namens het korps bood de commissaris de scheidende politieman daarop een fraai arm bandhorloge aan en een boeket bloe men aan diens echtgenote. Sociaal gevoel Hoofdinspecteur D. Kniepstra, die dingskerk In de wijk Nieuwland een - achttal oecumenische kerkdiensten te doen houden en de regeling daar van In handen te leggen van de plaatselijke Oecumenische Raad van Kerken alhier. De eerste oecumenische dienst 2al worden gehouden op zondag 9 februari a.s„ de volgende zullen plaats vinden op de zondagen: 9 maart, 13 april, II mei, 8 juni, 14 september, 9 november en 14 decem ber. De diensten zullen steeds aan vangen om 7 uur des avonds, In zijn laatste vergadering heeft de Oecumenische Raad zich uitvoe rig met de organisatie van deze dien sten bezig gehouden. Besloten is, dat in elke oecumenische dienst 2 pre dikanten van verschillende kerkfor- maties zullen voorgaan; één van hen neemt dan de liturgie voor zijn reke ning. terwijl de ander de korte pre dikatie zal houden. Verder wordt er naar gestreefd ambtsdragers uit de verschillende kerken gedurende deze diensten in te schakelen. De achtergrond van dit besluit van de Centrale Kerkeraad wordt mede gevormd door het verlangen, op deze wijze een bijdrage te leveren in zijn streven het samenwerken en samen leven der plaatselijke kerken en in dividuele christenen te bevorderen. Zover wij hebben kunnen nagaan, is dit besluit dan ook allerwege met voldoening ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN. Nog dit jaar wordt met de bouw van het nieuwe algemeen ziekenhuis begonnen. Via de bank voor Nederlandse,, gemeen ten krijgt de gemeente een speciaal krediet, groot 2 miljoen, waarmede de eerste fase van de bouw kan worden gefinancierd. Deze fase om vat het verder bestekklaar maken van de plannen, het bouwrijpmaken. van het 9 ha grote terrein tussen Vaart en Holy weg tegenover de Wil- helminasingel, het uitzetten van het gebouw en het heiwerk. Er wordt naar gestreefd het heiwerk afzon derlijk aan te besteden omstreeks juni dit jaar, waarna het werk ter plaatse ook kan beginnen. Architect is ir. J. W. C. Boks, b.i„ te Rotterdam. Het ziekenhuis krijgt een inhoud van 92.000 kub. meter. De grootste lengte wordt 200 meter. Het beddenhuis met zeven boven grondse bouwlagen wordt 100 meter lang. Een woning voor de directrice en net zusterhuis zijn in het complex opgenomen, maar worden wel geheel losstaand van 't ziekenhuis gebouwd. Het lijkt niet onwaarschijnlijk, dat de volgende fasen in de bouw ook in gedeelten zullen worden aanbesteed, vooral wanneer de situatie op de ka pitaalmarkt moeilijk blijft. De totale duur van de bauw wordt geschat op vier jaren. NameTts "het gemeentebestuur biedt commissaris KRijpma de scheidende adjudant P. van der Spek flinks) hier een en veloppe met inhoud aan. In het midden de zoon vande scheidende poiitieman. hierna het woord vperde, zei bet spij- tig te vinden dat de adjudant, die hij twaalf jaar heeft meegemaakt als wachtcommandant, thans afscheid gaat nemen. „Vooral uw sociaal ge voel heeft op ons indruk gemaakt. Steeds stond u uw mensen met raad en daad ter zijde terwyt uw optre den op straat een toonbeeld was van rust en beheersing, al kon het er in de dertiger jaren wel eens heet toegaan, getuige het feit dat u eens na eert vechtpartij met een halve sabel op uw post terugkeerde". Het sociale aspect in de loopbaan van de scheidende adjudant werd ook belicht door brigadier J. Korpel, die als voorzitter van de Bond van Christelijke Politieambtenaren de heer Van der Spek dank bracht voor al hetgeen deze voor de Bond, waar van hij één der oprichters is, heeft gedaan. Prettige herinneringen had inspec teur H, Willems van Beveren aan adjudant Van der Spek als lid van de Politie Sportvereniging. „Bij schiet oefeningen was het steeds uw inspi rerende voorbeeld dat ons allen aan moedigde tot de beste prestaties. Daarom, de sportmakker Van der Spek zullen we niet Jicht vergeten." Als blyk van waardering overhan digde de heer Willems van Beveren hierop een zilveren zuiltje namens de sportvereniging. Betten bj} ongeval; G.G. en GJ>„ Tuin» iaan 86. telefoon 69296 Polilie-alarmnummei 84669. ApotJieaers nachtdienst: Apotheek Fa. Gouka, Groenelaan 127. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; Ge opend iedere werkdag tbehalv# maandag) van 9.20 tot 430 uur en iedere avond (behajve woensdag en zaterdag) van 7 tot 830 uur. Zondags gesloten. R.-k_ Leeszaal en Bibliotheek, Dam; Geopend tedere dag (behalve maandag) van 930 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 830 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 12 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur: „De nachten van Cabiria". Monopoje, 2, 7 en 9 uur; „De zoon van de wreker"". DIVERSEN Passage. 8 uur, Harmonie Wilton Fjjenoord. Musis Sacrum, 8 uur. Politie-xnu» ziekgezelschap, 20-jarg bestaani. Irene, 8 uur, Frot. Gezondheids zorg. Film. ROTTERDAM - na veertig jaren De kamerbewaarder ten stadhuize, de heer .K. A. J. Spring in 't Veld, zal na een ambtsvervulling van ruim veertig jaar op 1 februari a.s. de gemeentedienst verlaten. In verband met zijn gezondheids toestand zal de heengaande functio naris niet officieel afscheid nemen. Wel zal er gelegenheid zijn hem vrij dag de hand te drukken op de plaats waar men hem zoveel jaren op zfja post kon vinden, nL in de anticham bre bij de wethouders aan de Doel- waterzijde.De heer Spring in "t Veld heeft in zijn laopb&an velen op het raadhuis zien komen en gaan. Met zyn langdurige ervaring was hij de vraagbaak van wethouders en. raadsleden.. Toenadering De heer Van der Spek dankte ten slotte alle sprekers voor hun prijzen de woorden en de geschenken. „Er is in de tijd dat Ik by het korps heb gediend veel veranderd: de grote af stand die er vroeger was tussen de politieman, en zijn superieuren, en Gisteren is bij de scheepswerf A. van Bennekum te Sliedrecht een zeesleper voor Bureau Wijsmuller .te Umulden te water gelaten. Het schip, de Samson, Is de eerste van een serie van vier zeeslepers waarvan er twee gebouwd worden door Van Bennekum en twee door de werf Jonker en Stans te Hendrik Ido Ambacht. Het schip is dertig meter lang, heeft een diepgang van ruim 3 m en is uitgerust met twee Bolnes-Diesel motoren van 600 pk. tnssen de burgerij cn de politie, ls gelukkig voorbij. Na de oorlog zijn we vooral als on* doel gaan zien: een samenleving op te bouwen waarin we met elkaar kunnen leven". Bij het verrichten van deze taak, wenste de scheidende adjudant de le den van het poiitie-korps, de sport vereniging en de Christelijke vakbe- u-eging het beste toe en dankte de brigade D voor het begrip en de me dewerking die hij altijd had mogen ondervinden bU het verrichten van zijn werk. Tot besluit bleef men nog gezellig bijeen in de cantine. zorgt keurslager Poot met fijne BRAAD LAPPEN 2.48 per 500 gram SOEPCOMPLET, 200 gram soepvlees met mergstaaf 98 cent VOOR DE BOTERHAM 100 gram ham en 100 gram pekelvlees samen slechts 93 cent Kenners kiezen KEUR- KWALITEIT bij Mgr. Nolenslaan 846 Broersveld 150 Personeel Foto, film, optiek Ontwikkelen van rolNIm», des morgens gebracht, des avonds klaar. K. v. Vuuren. Hoogstraat 106, Schiedam, Japonnenhuis Steinaa, Hoog straat 83, Schiedam, vraagt voor direct bekwame ja pon- nennaalstera en leerlingen. Tet 67463.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2