Gewijzigd DHS heeft het schot gevonden 25 jaar bij Halvax Start hield vierkamp rk-zwemverenigingen GTB en GSS blijven op de goede weg ,A m icitiavierde zilveren jubileum Mooie prestatie van SFC tegen Rockanje: 5-0 Brandwacht Dick Dónker komt voor de telivisie Jonge Strijd vierde eerste jaarfeest met eigen revue Wilton rukt verder op Noad verloor van Wibo 3 F. v. d. Graaf gehuldigd Feestavond Hollandia II IN SPORTFONDSENBAD winnaar VOETBAL IN SCHIEDAM Boeiende lezing over Afrika Werkers Transit Camp de Hoek „avondje uit" Pokken-inenting WALDO-RÏJSCHO0L w 64.65.0 -VI ZATERDAGVOETBAL HBSS komt op laatste plaats HBSSZuidland1-3 GSS-Goudw.Boys 6-3 GTB-GOZ5-1 Brand in kelder Excelsior-f abri ek in Oosterhout opent in april Brigadier Bonman Fietsen gestolen Burgerlijke stand Maandag 3 februari 1958 De heer F. van der Graaf heeft a. terdagmiddag in het feestelijk ver. sierde kantoor van het Tandtech-. nlsch Laboratorium G. Halvax aan het Plein Eendrag-t het feit herdacht dat hij vijfentwintig Jaar geleden bjj dit bedrijf in dienst trad. Directeur G, Halvax sprak een kort woord van waardering tot de jubilaris en diens echtgenote en bood nera ee» geschenk onder couvert aan. Maar ook het personeel heeft zich op deze dag niet onbetuigd gelaten. De heer Z. Poortvliet las tot kenne- lijk plezier van de jubilaris en alle aanwezigen een voordracht op rijm voor. waarin tal van aardige voorval, len uit .de loopbaan van de heer Van der Graaf werden belicht, waarna hij hem een geschenk aanbood in de vorm van twee onderdelen van een zeilboot, want de heer Van der Graaf is een groot liefhebber van de water sport. Namens het personeel bood de heer W. J. Nieuwenhuys de jubilaris een fraaie prismakyker aan, terwijl de heer W. van Pelt een zilveren mo del van da boot van de heer. Van de Graaf ten geschenke deed. Nadat de jubilaris, die chef is van de staal-afdeling. een dankwoord had gesproken, is men nog geruime tijd bijeen gebleven in de feestelijke kan toorruimte. Op de foto links de heer en me vrouw Halvax en rechts jubilaris Van der Graaf en echtgenote. Eenmaal per jaar komende hon derd leden van.de personeelsvereni ging van de N.V. Gistfabriek Hol landia II gezellig bijeen voor de jaarlijkse feestavond. In de kantine, worden gewoonlijk de onderlinge contactavonden met klaverjaswed. strijden e.d. gehouden, maar de feestavond heeft steeds een grotere omvang. In Tivoli heeft, zaterdag avond het eigen mondaccordeonge- zelsehap van tien musici irHollan- ,diola" enkele aantrekkelijke num mers als Les Patirseurs van Wald- teufel en de Feestmars van Van der Glas gespeeld. De Rotterdamse Beier se Kapel verzorgde verder de muzi kale omlijsting. Ferry Dewis toonde zich een bekwaam jongleur. Het trio Los en Vast haalde op humo ristische wijze 'n aantal acrobatische stunts uit Na afloop was er gezel lig samenzyn. Voorzitter W. A- Plomp heeft een kort welkomstwoord ge sprokén. Et heerste zaterdagavond een ge zellige drukte In het Sportfondsen- bad, waar de Sehiedamse zwemver eniging Start de eerste nationale vierkamp voor JLK. verenigingen or ganiseerde, De deelnemende vereni gingen waren de Baronie Breda, W-1.K. Vlaardingen, L.A.C. Rotter dam en de organiserende vereniging Start uit Schiedam. De heer Jansen opende als voor zitter dit zwemfeest en direct hier na werd overgegaan tot punt 1 van het programma, diplomazwemmen. Voor het diploma 1 waren 47 kandi daten waarvan er 1 werd afgewezen, voor het diploma 2 slaagden alle 24 Voor Vegla-personeel Voor de leden van de ontspan ningsvereniging „Vegla" van de N-V, Vereenigde Glasfabrieken heeft pater V. Suasso dl Lima de Prado zater dagavond In gebouw Irene een boeiende lezing gehouden over Afrika. Voorzitter J. de Pater opende de avond en kon tot zijn genoegen constateren, dat de belangstelling voor dergelijke avonden groeit. Ook deelde hij nog mee, dat de film avond van de Vegla niet op woens dag maar op donderdag wordt ge houden. Pater Suasso die negen jaar in Afrika verbleef, vertelde -hierna van de eigen cultuur van de volke ren in dit werelddeel en verbond hieraan de conclusie, dat er var samenwerking met Europa of Ame. rika alleen sprake kan zijn op basis van gelijkheid. De gevolgen van de slavenhandel is men hier nog niet helemaal te boven en de Sow jet- Unie beeft dit begrepen, door veie Afrikanen achter het IJzeren Gor dijn te laten studeren en hen tevens als gelijken te behandelen. De spre ker luisterde zijn lezing op door het vertonen van een drietal filmp jes en het zingen van enkele Afri kaanse liedjes.. Het personeel dat het Military Exchange Transit Camp in Hoek van Holland onder haar hoede heeft, wordt gerequireerd uit Rotterdam, Schiedam en het gehele Westland. Het kamp voor de Engelse verlof gangers heeft arbeidskrachten van velerlei beroepen nodig. Tussen de 300 heterogene forensen heerst ech ter een geanimeerde stemming. Eens per jaar houdt de personeelsver eniging een grootse feestavond en vorig jaar werd het Musis Sacrum als centrum gekozen. Dat is zo goed bevallen dat ook zaterdagavond uit de omgeving de autobussen naar Schiedam reden, waar een uitste kend gezelschap van artiesten de DE KNVB-ers hebben voor verrassingen gezorgd. De pres tatie van Schiedam tegen lei der BEC in Delft verdient mét ere te worden genoemd. Het gaat goed met de zwarhvitten. Een gewijzigd DHS heeft ein delijk weer het goede schot ge vonden en het was geljjk raak (fi—0). Martinit had veel moeite met lei der VGravenaeel, maar öe achter hoede hield de stand, blank. SFC schijnt uit de Impasse te geraken, want met 51 van Rockanje winnen Is een uitstekend resultaat. Ondanks een veldoverwicht verloor SVDPW In Hcfek van Holland. Zoals te ver wachten was verloor Excelsior. "20 in Flakkee. Een teleurstelling was bet bezoek van DRZ aan Strüen (20). DHS—RKWIIC 6—0 De doelverdedigers waren in goe de vorm en het bleef daarom voor nist in een aantrekkelijke partij met net laatste woord. Martinit's Gravendeel 0—0 Leider "s-Gravendeel is er net in geslaagd de overwinningenreeks voort te zetten. In het Volkspark heeft Martinit de lijstaanvoerder in toom kunnen houden, hoewel de be zoekers na rust het beste van het spel hadden. De verdediging van. de roodbaadjes met B. Vermeulen als beste man was echter uitstekend op dréef en wist van geen wijken. In een eneverende strijd hébben beide partijen voldoende kansen gehad,, maar steeds stonden de verdedigin gen in de weg en vooral .de- doelman van de zwartwitten was in vorm. "Na rust kreeg Martinit het heel moeilijk. Eenmaal belandde de bal bij een vrije trap over het muurtje achter keeper Den Uyl, maar achter speler Aad de Jong was te vroeg toe gelopen. Met snelle uitvallen tracht te Martinit zich onder de druk van de gasten uit te werken en daarbij ontstond bijna een doelpunt, dat ech ter tot hoekschop werd verwerkt. Ondanks het zwoegenvan de aan- valslinies behielden-de verdedigingen. gevaarlijke aanvallen van zijden lang O—O. totdat Gouka in dé zesendertigste minuut een strafschop wegens hands inschoot. Daarvoor had Krommenhoek in de zestiende minuut tegen de binnenkant van de paal geschoten en een schuiver Van Haager. was keurig gestopt. De tweede helft was vier minuten oud toen DHS reeds met 3—0 voor stond. Met twee open aanvallen kwam DHS door Van Bockom en een linksachter op 2—0 en daarna door Krommenhoek op 3—0, Het verzet van RKWIK. werd steeds zwakker en toen Van Bockom in de veertiende minuut het vierde doelpunt scoorde was het met. de Vlaardingers gedaan. Het uithoudingsvermogen van DHS gaf de doorslag. Geheel volgens de verhoudingen scoorde rechtsbuiten Bonefaas in de 29ste en 33ste minuut, waardoor RKWIK met grote cijfers 60 kansloos geslagen iverd. FlakkeeExcelsior 30 Zoals te voorspellen -was heeft Flakkee de goede positie aan de kop niet in de waagschaal gelegd en werd een regelmatige overwinning ber haald op de Schiedammers. Toch heeft Excelsior goed partij e» de geringe nederlaag is tegen de sterke Flakkeeërs een verdienstelijk res,ü- taat te noemen. feestvierenden aangenaam heeft be zig gehouden. Stadgenoot Wim Scholte bleek zeer populair, hij kon het aantal verzoeknummers niet. alle zingen, want ook Jacktini, de illusionist; Gïomanelli de grandioze jongleur; de Snapshots, mondaccordeonnisten; het accordeonduo de Gerto's en con ferencier Bernard Bareodse genoten terecht de volle aandacht. Na afloop van het variétéprogramma werd ge danst op muziek van The Sound Diggers van Dick Renooy. In de televisie-uitzending van de Vara van 12 februari zal men ook een stadgenoot kunnen zien verschijnen. Het is Dick Donker, de bekende en populaire brandwacht in Schiedam. Hy krijgt dan de niet eenvoudige op gave om zUn visie op het begrip „re creatie" duidelijk te maken en zijn ideëen daaromtrent te verdedigen te gen een deskundige als mevrouw De Ruyter-de Zeeuw. We twijfelen er l echter niet aan of onze slagvaardige brandwacht zal z n mond wel kunnen roeren. Hoe dat zo gekomen is? Enkele maanden geleden heeft de Partij van ae Arbeid een landelijke enquête ge. houden om een indruk te krijgen van de meningen op velerlei gebied die onder het volk léven. De Vara zal nogmaals de nadruk leggen op deze enquête door de acht scherpzinnigste en orgineelste inzenders op de enquête voor de televisie te brengen om hun stellingen te verdedigen te gen deskundigen van de PvdA. .Onder die uitverkorenen nu be vindt zich ook Dick Donker.. Samen met de heer Boon uit Krimpen.aan de iJssel moet hij Zuid-Holland ver tegenwoordigen. Het is overigens niet de eerste keer dat de heer Donker wordt „uitgezon den.'. Toen onlangs Geert Elfferich in zijn programma „Leert Uw landge noten kennen", Schiedam onder de toép n<un, kwam hü op de byeen- SFC—Rockanje 5—1 Met verrassénd goed spel is SFC tegen het toch niet zwakke Rockanje van leer getrokken. Al in de eerste minuut bleek dat Rockanje een ge vaarlijk tegenstander is, want mid denvoor Van der Berg schoot raak <0-1). Doch de thuisclub had het goede .antwoord. Linksbinnen Vrauw- deunt ving een ingeschoten bal goed op en keihard trof hij'doel. In de tiende minuut, lanceerde Nieberg een pass in de breedte naar Schikhof en SFC had een voorsprong. Ondanks een offensief van Rockanje verdedig de Hordijk zijn heiligdom feilloos. Hordijk %vas ter elfder ure van huis gehaald om de zieke keeper De Haan te vervangen. Ook na rust bleef het lange tijd 2—1 totdat na twintig minuten Schikhof de stand op 3I bracht en deze speler even later de hattrick verrichtte door het leer op verras sende wijze in te kogelen. .SFC bleef in de meerderheid én door het goe de spel .van de Schiedammers werd het 51 toen rechtsachter Van Buy- tenen de bal ver opdreef en Nieberg de goed aangegeven bal inschoot. BEC—Schiedam 33 Schiedam startte met wind tegen. In de. vijfentwintigste minuut glipte de Delftse linksbuiten langs Dick Molenaar en met een vrij veld voor zich gaf hü bij de doellijn de bal aan de- middenvoor. (1—0) In de 27e mi nuut maakte een speler van Schie dam hands op vijfentwintig meter van het doel. De rechtshalf schoot de bal keihard in. R. Vis maakte binnen een minuuteentegenpunt. uit een voorzet van Ozephïus, die naar rechts was gezwenkt. Rechtsbuiten P. v, d. Zwan kopte in de veertigste minuut de gelijkmaker in op een voorzet van linksbuiten Van Gent. Twee minuten later kreeg BEC éen strafschop toe gewezen. De bal ging tegen de paal. Na rust had leider BEC aan Schie dam de handen vol. Een voorzet van Van Gent werd door middenvoor Ozephius in de derde minuut ineens ingeschoten <23), Met een fraaie kopbal maakte de linksbuiten nog gelijk hoewel doelman Van der Poel door de middenvoor bij zijn shirt werd vastgehouden. Schiedam speel de éen uitstékende wedi'tijd. H. v. HollandSVjjPV 3—1 Tegen de verhouding in heeft SVDPW in Hoek van Holland verlo ren. In de 10e minuut nam SVDPW een voorsprong door rechtsbuiten Van der Wint en .-voortdurend bad SVDPW het beste van het spel. Ook in de tweede helft was SVDPW de meerdere, maarna een kwartier werd bij een uitval de gelijkmaker gescoord en hierdoor geïnspireerd trokken de gastheren vanaf dé door SVDPW genomen middenbal ten aanval en het was 21. Lang behield SVDPW daarna een overwicht, maar er kon niet worden gescoord, Het verwachte doelpunt viel in de laatste minuut aan de andere zijde. StrijenDRZ 20 Ondanks technisch goed voetbal van de Schiedammers slaagden de gastheren erin tweemaal-te doelpun ten. Door dit resultaat is DRZ enigs zins achterop geraakt. Het tweede elftal van DRZ bleef puntloos onder aan doordat DHS 3 met 51 zege vierde in deze belangrijke match. Het tweede elftal van Schiedam zegevierde in de belangrijke derby om de bovenste plaats met 42 over SVDPW 2. kandidaten. Punt 2 van het program- ma was gereserveerd voor de demea van de zwemafdeling van "Wilton Fjjenoord, die onder leiding van de heer Garnaaf figuur- en showzwem- men ten beste gaven. Op de slow-fox Deep Purple werd een aardige show gebracht, ook bijzonder interessant was de Oud Hollandse boerendans die door een zestal dames prima werd uitgevoerd. Tussen de pro grammapunten door .waren ook de acrobaten Herman Bauman en Wim Mulder van de partij met hun fantas tische sprongen van de hoge spring plank. De uitslagen van de wedstrjjdnum- mers waren^25 meter vrije slag meis jes 23 en 14 jaar; i M. Gooe Start IS.3; 2 N. van Aart Baronie 16.8; 25 meter rugslag jongens 13 en 14 jaar; 1 P. Doeleman 16 sec., 2 G. v. d. Kolk L.A.C.16.1; 25 meter vlinder slag meisjes .13 en. 14 jaar; 1 A. Ran ters W.I.K. 18 sec.; 2 L. Krauw Ba ronie .21.6; 50 meter rugslag meisjes 15-17 jaar; 1 F. de Boek Baronie 38.3; 2 P. Pïgmans L.A.C. 38.8; 50 meter vrije slag jongens 15-17 jaar: 1 M. Brocks Baronie 29.9 sec., 2 J. Meeder L.A.C. 31 sec.; 50 meter schoolslag haren 18 jaar en ouder: 1 W. Puins- broeks L.A.C. 38.4 sec,, 2 A. Heynen Baronie 40.0 sec.; 100 meter school slag dames 18 jaar en ouder: 1 A, Kanters W.LK. 1.38.8, 2 H. Borghauts L.A.C. 1.39.5; 4x25 meter schoolslag estafette meisjes 13 en 14 jaar: 1 Ba ronie 1.29.8, 2 Start 1.31; 4x50 meter vrije slag estafette jongens 15-17 jaar: 1 Baronie 2 min. 15 s.p 2 W.I.K. 2 min. 20 sec.: 4x50 meter wisselslag estafette meisjes 15-17 jaar: 1 Baro nie 2.49.5, 2 L-A.C. 2 min 50 sec.; 4x50 meter schoolslag estafette heren 18 jaar en ouder: 1 Baronie 2.41,1, 2 L.A.C. 2.43.1. De totale uitslag: 1 L.A.C. 1114.1 sec.; 2 Baronie 1118.6 sec.; 3 WJ.K. 1210.1 sec.; 4 Start 1221.2 sec. Sum dellen nü ongsvah OU eii U L> laan 80 iele/non 6H2HU Pnlilie-nlarm. ririimei 64KHH Apothekers nachtdienst: Apotheek fa Van Westendorp, Singel 81. OcutrciiU-qjkt l>tiriil)urr Lvrsxaai en Bibliotheek l,ange Haven: Ge opend iedere werkdag ibehajve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en Iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van tot 8.30 uur Zondags gesloten. K.-k, Leeszaal en Bibliotheek, Dam; Geopend tedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 4,30 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 12 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Strijd tegen verdovende middelen." Monopole, 2, 7 en 9 uur: „De man met de wassen beelden." DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur Wilton-FeQen- oord. Bedrijfsjournaal en - Ope rette. Toonkunstgebouw, 8 uur; „Mens en Kunst" (Beethoven). Wijkcentrum Nieuwland, 8 uur:. p.v.d_A, Vergadering en film. Op dinsdag 4 februari des mid dags van 2 tot 3 uur bestaat er ge legenheid tot kosteloze inenting te gen pokken in het gebouw van de G.G. en G.D., Tuinlaan 80. Trouw boekjes der ouders of geboortebe wijzen der kinderen meebrengen. (Advertentie LJM.) In zyn tooning mm de Ouerscfueseströat 17 heeft zaterdagmiddag de heer J. C. Breve gerecipieerd in verband met het feit dat hij nu veertig jaar lang het steenhotiwersbedrïjf dat zijn naam draagt, heeft geleid. Het was er een drukte van belang mant vele vrienden en relaties uit het bouw bedrijf zijn hem komen feliciteren. Onder de gelukwensers bevond zich ook zijn broer, de heer A. J. Breve, directeur pon de Distilleerderij Rijn- bende, die ook bij het jubileum betrokken is, daar hij nu veertig jaar lang de boekhouding voor zijn broer heeft helpen verzorgen. Op de foto rechts de jubilaris J, C. Breve met echtgenote 'en links zijn broer. komst in Musis Sacrum één man te kort. De dicht bij de hand zijnde brandwacht werd er toen bij de ha ren ingetrokken. Maar Dick Donker heeft toen zijn hoogst-onverwachte radio-rol uitstekend vervuld. 26 sne dig en. slagvaardig zelfs, dat hij het succes van de uitzending werd. Van zijn televisie-debuut zal hij, nemen wjj aan, dan ook wei iets weten te maken. Ondanks vele kansen is HBSS er niet in geslaagd de zo nodige zege op Zuid land te behalen. Het wordt nu een precaire situatie voor de oran jehemden in de derde klas. GTB zet de opmars weer voort en 'nu was het GOZ dat vol komen overspeeld werd. Ook GSS is de laatste tijd in voor treffelijke conditie en met goe de cijfers werd van Gouds- waardse Boys gewonnen, de zege had zelfs groter kunnen zijn. Zelden-kan HBSS met alle eerste elftalspelers het veld betreden, maar zaterdag behoefden de reserves geen dienst te doen. De Schiedammers begonnen aarzelend en al direct moest de achterhoede ingrijpen. Met goede combinaties bedreigde Zuid- land het doel van HBSS. In de .ze vende minuut moest de achterhoede toch capituleren toen de midden voor van Zuidland met een onver wacht schot zijn club de leiding gaf, Zuidland bleef gevaarlijk in de aan val en eerste in de. 44ste minuut ge lukte het .de linksbuiten van HBSS ria goed aangeven van de midden voor de gelijkmaker in. het. doel te lopen. In de tweede helft deed HBSS het gedurende twintig minu ten uitstekend. Zuidland werd vol ledig in de verdediging gedrongen. HBSS verzuimde echter de .geboden kansen te benutten. Tevens werd het samenspel te ver doorgevoerd. Het getij verliep voor een HBSS dat geen voorsprong kon nemen en daardoor kwam Zuidland geleidelijk meer in de aanval. In de 27e mi nuut zórgde dé rechtsbinnen van de bezoekers voor 12 en toen in'de 36ste minuut de rechtsbuiten dé stand op 13 bracht was het met HBSS gedaan. Onnodig had HBSS een verdiende nederlaag geleden. Scheidsrechter Van der Brugge leidde uitstekend. Een herboren GSS produceert de laatste weken de ene overwinning na de andereen nu de laatste plaats is verlaten wordt "zelfs een positie in de middenmoot ingenomen. De defensies waren niet in vorm, Na een half uur was de stand 1—Door Verwey en E. van Dijk werd het 3—1. GSS kreeg de kans de voor sprong groter te maken, maar de scheepsbouwers geloofden het wel. Daardoor maakten de bezoekers nog een tegenpunt. Na rust kwam GSS door G. Smits en Van der Heide op 52. waarna een misverstand in de Sehiedamse achterhoede debet werd aan. het derde tegenpunt. Ëef van Djjk bracht de eindstand op 6—3. Bij de aanvang werd een minuut stilte in acht genomen vanwege het feit dat het lid Joop van Leeuwen bij een ongeval om het leven is ge komen. Reeds na vijf minuten spe len nam GTB de leiding toen een Afdelings-voetbal In de afdeling lijkt Wilton Fye- noord onweerstaanbaar. Zoals in de laatste jaren herhaaldelijk het geval is heeft IVF door schutter Shell de tegenstander voor onoverkomelijke problemen weten te plaatsen. Hoewel Eureka in deze competitie heeft bewezen kwaliteiten te hebben kwamen de Rotterdammers aan de Viaardingerdijk niet aan bod. Het werd een ouderwets Schiedams schut tersfeest. (81). ÜrsusTOGB 2—2 Hoewel Ursus voor rust sterk in de aanval was bleef het ondanks vele kansen 0—0. Een half uur voor tijd nam TOGB de leiding. Rechtshalf en voorzitter Chris van der Gaag onder nam tien minuten later een solorush door de gehele Rotterdamse defensie en de stand was weer gelijk. Tien mi nuten later was het na een combina tie van middenvoor N, Huigen en rechtsbinnen Joop van der Pol met een prachtige kopbal 2I. Vijf mi nuten later echter kon TOGB van een mistrap in de achterhoede profiteren en daarna werd zonder resultaat nog fel om het winnende doelpunt ge streden. Tafeltennis Zaterdag ging NOAD naar Den Haag om Wibo 3 te bekampen. Voor Henk Aben moest Jan Hendrikx invallen. Hij kwam in deze wed strijd niet tot winst. Nico Almen- dinger en Jan Verstegen wonnen ieder slechts één partij, zodat NOAD hard ingeschoten bal door de kee-met een g2 nederlaag genoegen. werd WrrtrmM. u Volgende weelt gaat NOAD op bezoek bij USV. Wij gelo ven niet dat .de NOAD-spelers er in zullen slagen het de Rotterdammers erg moeilijk te maken. volgende week begint voor de afd. Rotterdam de tweede helft van de competitiewedstrijden; hierbij zullen de beslissingen vallen. Wij zijn benieuwd hoe o.a. Ready zich in dé eerste klas zal houden nu zij een kleine kampioenskans hééft. Wil ton zal zich nu beter thuis voelen in deze klas. nadat in de laatste wedstrijden van de eerste helft nog wat puntjes zijn binnengehaald. Zo als de stand nu is, staat er van de eerste teams der Sehiedamse ver enigingen echter niet een team bo venaan. per verkeerd werd beoordeeld. Na dit doelpunt van de rechtsbuiten maakte GOZ al spoedig gelijk toen een Sehiedamse achtc-rspeler een foutje beging. GTB Overspeelde daarna echter de tegenstander. Het werd 21 na een goede combinatie óver links door de linksbinnen. Vlak daarop maakte de middenvoor met een prachtig schot het - derde doelpunt en kort daarna speelde de aanvalsleider zich op rechts vrij en in een moeilijke situatie werd het 4—1. Na rust deed GTB het kalm aan en de schoten, die op het doel van GOZ werden afgevuurd.'wérden uitstekend door. de keeper gestopt Vlak voor tijd slaagdè de linksbuiten van GTB er nog in een trefferte plaatsen. Anneke Balm en Corrie Sens heb ben zaterdagavond als „The "Voeal Sisters" een geheel gevuld Volksge bouw in verbazing en in extase ge bracht. Op bekwame en vrijmoedige wijze hebben deze meisjes, goed be geleid door een trio, een aantal po pulaire liedjes gezongen. Zij waren het succes van het jaarfeest van „Jonge Strüd", de jeugdorganisatie van het NW Ju Schiedam. Ook de J-S-Combo was een verrassing. Me; accordeon, drums, bss én klarinet speelden vier knapen po pulaire en jazznummers. Virtuoos verzorgde de drummer in „Lady be good" een solo. De vier knapen speelden pittige dansmuziek .en on der het stuwende zij het iiiét ge heel gave improviseren van kla rinettist Réné Groenendaal kwam het kwartet tot geïnspireerde jazz- melodieën, ook al is een accordeon geen jazzinstrument. Réné Groenendaal bleek een be- bekwaam lid van-Jonge Strijd; want ook als conferencier had hij eën groot aandeel in het succes van de avond, al waren zijn grappen niet steeds, door een ieder te apprecië ren. Dg Baas was een leuk schetsje en mr. Quickfinger toonde zich een vaardig accordeonnist. Het groepje leden van Jonge Strijd heeft bij dit eenjarig bestaan voor een goed va riétéprogramma gezorgd. Iedere zaterdagmiddag oefenen een twaalftal leden van J.S. in een bovenzaal van het Volksgebouw on der leiding'van een Rotterdamse 2wartebander de Judosport en in 'n grappige enscenering hebben een drietal leden zaterdag laten zien hoe vaardig ze deze sport va*i aanvallen en verdedigen beheerse:,. Dc grote zaal van let Volksge- Vannacht Omstreeks een uur is er een brandje uitgebroken in de 'kel der van hotel Atlantic, aan het Ku- bensplein. Bij het uithalen van een kachel zijn waarschijnlijk gloeiende kolen in.papier én hout terecht ge komen: die daarop in brand raakten. De hotelhouder, dg heer W. H- li- probeerde de brand te blussen mét emmers water, maar moest dit op geven dear de enorme ropkontwlk- keling. De brandweer werd daarop gewaarschuwd, die met een navel- spuitwagen arriveerde én het vuur na enige tijd de baas werd. Om twee uur kon de brandweer inrukken. De schade is van weinig betekenis. De officiële opening van de nieu we fabriek in Oosterhout (N. Br.) van de N.V. Metaalbuizenfabriek Mij. „Excelsior" te Schiedam kan zo deelt het bedrijf mede in april a.s. tegemoet worden gezien. Aan vankelijk heeft het in de bedoeling gelegen deze opening reeds in fe bruari te doen geschieden, doch men geeft er de voorkeur aan daar mee te wachten tot de machines zo danig zijn ingelopen, dat een regel matige en ongestoorde pr.oduk.tie gewaarborgd is. De hoofdagent A.'F, J. Bouman !s niet, zoals wij zaterdag berichtten, tot adjudant bij de surveillancedienst benoemd maar. tot brigadier bij dié zelfde dienst. Van de heerC, S. ia zaterdag avond de fiets gestolen; die;hij' 's middags voor een pand. aan'de Nieuwe Mathenesserstraat op slot had neergezet. Ook de heer M. G. is zijn fiets kwijt geraakt. Deze stond op slot voor de r.k. kerk aan de Lange Haven. GEBOREN;. Johari M., zv J. H. Kerssemeijer en C.- Netten; Anto- nla, dv J. Montenij en P, Kop. OVERLEDEN: Maria T. de Backer B7 jr; H. E. Dorsman, 69 jr, echtge. v.'W. van Hemert; T. J. Molenaar. 43 jr, echtge. v. J. P. van HengeL Advertentie LM.) Als het voor U niet veel uit maakt erf U vijf erf zes gu Wen voor een meter gordijnstof betaalt..., dan is dit géén aanbieding voor U. Maar als U dezelfde gor dijnstoffen werkelijk moof vindt,maar vijf erf zes gul den te 'yeél ..v.; aarzel dan ril et,hnaa rneem morgen bijtijds een trammetje naar de stad en koop dan die zelfde stoffen voor nog géén twee gulden Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop, de laatste aan b i edi ng In deze Oprui mi ng, van de hele partij gordijn stoffen, 120 cm breed, door eikaar voor één prijs, per meter voor bouw was geheel gevuld en ver heugend voor het NW is dat de aanwezigen de leeftijd :,van om en. nabij de twintig" bezaten. Voorzit ter Kees Schewe spraJ; het ope ningswoord, terwijl, de leider van het scholingswerk, Joost Molen kamp, een korte propapndaspeech hield. Dc tweehonderd leden van J.S. hebben aan het bal de nodige aandacht geschonken. Het v(jfentw!nt!g-jarig bestaan van de toneelvereniring „Amicitia" is zaterdagavond feestelijk gevierd met een cabaretavond In Arcade. De voorzitter van de feestcommissie, de heer J. A- W. de Geer heeft namen» de vereniging een woord van waar dering gericht tot de datnes en heren van het bestuur, dat bjj deze gelegenheid zelf eens op de planken verscheen. De voorzitter van de vereniging, de heer O. Veenendaal. kreeg voor zijn talrijke goede diensten een horloge ten geschenke aangeboden, waarbü ook mevrouw Veenendaal in de nulde werd betrokken. Voor haar en voor de vrouwelijke leden van het bestuur waren er bloemen en een boodschappentas. De vereniging „Het Singelkwar- tier". voor wie „Amicitia" vaak heeft gespeeld, liet zich bij dit feestelijke jubileum vertegenwoordigen door de here B. Frederiks, die zijn dank uit sprak voor de prettige wijze waar op beide verenigingen steeds hadden samengewerkt en zijn woorden ver gezeld liet gaan van een fraai hloemstuk Een extra-pluimpje kreeg de heer J. van Hees, die in de drie jaar tijds dat hij de regie voert, een aanmerkelijke verbetering in het spel-peil heeft weten te be reiken. De heer O. Veenendaal sprak ten slotte een kort dankwoord. Een ca baret-gezelschap heeft de talrijke aanwezigen verder een prettige avond bezorgd met populaire mu ziek, aardige schetsjes, goocheltoe ren en sneltekenen. Na afloop was er een geanimeerd bal met medewerking van „The Jolly Makers".

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2