Sneeuwstormen braken de (vroege) lentezang af Schijnwerpers op de Schiedamse Sport C Mussen, als pinda-dieven, zijn mezen vaak te vlug af Australische zwemsters in nationale wedstrijden in Bad Groenoord Bekerhouder Kooy verliest van Broekhuizen Chauffeur bekent f 13.000 te hebben verduisterd partij Opening Sportschool Bishoff J Koeriersters ONZE VOGELS IN FEBRUARI Melkdiefstal Welvaartsplan voor de wereld WALDO RIJSCHOOL! Arbeidsmarkt in januari St. Homobonus breidt uit 200.000-ste paai na '45 geslagen Gestrand schip verkocht naar Nederland Woensdas: 5 februari 1958 Gedurende de eerste drie weken van het nieuwe jaar hebben onze gevederde vrienden het uitstekend naar de zin gehad. Zelfs de uerscFul- lendc soorten eenden en andere watervogels, zoals futen, dodaarsjes, meer koeten en waterhoentjes konden volop voedsel vinden, aangezien de wate ren niet met een ijslaag waren bedekt. Zij zwommen en doken naar harte lust en zagen er welvarend uit. Ook de vogels die de weiden bevolkten, kieviten, goudplevieren en wulpen hadden geen reden tot klagen- Het zag er dus alles even rooskleurig uit en. sommige optimisten spraken al van een fcirakkelttmiter en dachten dat we nu «>el zonder meer zo het voor jaar zouden binnen stappen. aere roep „tsjek-tsjek" te laten ho ren. Zowel de mannetjes als de wijfjes roepen. Vooits ontmoeten wij op onze tochten heihaaldeiyk een groene specht, die heel wat groter is dan zijn bonte broeder. Hij heeft onge veer de grootte van een duif en de giote bonte is, hoewel hij het woord „giote" in zijn naam heeft, nauwe lijks gioter dan een spreeuw. De overwinteraars onder de zang' vogels hadden evenmin moeilijkhe den met d» voedselvoorziening en dat bracht sommige van hen ertoe reeds hun zang te laten horen. Tal van houtduiven koerden op daken of in de kale bomen alsof het vol ledig lente was en in het centrum van Rotterdam hoorden we dag in dag uit een merel het hoogste lied zingen. Toen kwamen de beruchte sneeuwstormen van de 22ste januari. Ineens was het hele land in een soort noordpoolgebied her schapen en daarmee waren alle lente-illusies meteen voor onbe paalde tijd van de baan Plotseling verdwenen Waar de kieviten en goudplevie ren zo gauw gebleven waren zal al tijd wel een raadsel blijven. Kort voor de sneeuwstorm hadden we er nog vele gezien, maar daarna waren zij alle verdwenen. Het was trou wens voor deze vogels onbegonnen werk om door de centimeters dikke sneeuwlaag heen in de weiden naar voedsel te zoeken. Ongetwijfeld heb ben zij op hun vlucht voor de win ter heel veel moeilijkheden moeten overwinnen, teneinde een gunstiger klimaat op te zoeken, want de sneeuwbuien kwamen ditmaal juist uit het zuiden en zuid-westen, welke richting voor de vluchtende vogels eigenlijk de enige uitwijkrichting is. Wij zullen er in ieder geval het beste maar van hopen. Wulpen gaan voor het slechte weer niet zo gavw aan de haal. Zij zullen eerder enkele dagen aan stranden en slikken blijven hangen, waar zij, zoals bekend, steeds de nacht plegen door te brengen. Nu de sneeuw in recordtijd is weggesmolten, kunnen wij er zeker van zijn. dat zij weer in de weilanden present zijn. Het zelfde is bet geval met de krams vogels, die door de sneeuw meer in de richting van de bewoonde wereld werden gestuurd. Trouwens alle zangvogels kwamen toen veel dichter bij onze woningen en dat was bijzonder goed te mer ken als we regelmatig voor voedsel zorgden. Hef is gewoon verbluffend hoe snel de vogels dit in de gaten hebben. Zelfs in onze tuin telden we in die dagen soms 8 tot 10 soor ten vogels, nl. merels, spreeuwen, mussen, houtduiven, vinken, kepen, pimpel- en koolmezen en soms een roodborstje, een heggemus of een winterkoninkje. Er was dan ook voor elk wat wils; behalve brood kruimels werd er kokosnoot, pin da's, zonnebloemzaad, fijn zaad. lijs- tervoer zomede allerlei tafelafval geserveerd. Zoals men ziet, laten de vogels zich in geval van nood graag door de mens verwennen en in het bij zonder weten de mezen daar dank baar gebruik van te maken. Behen dig beitelen zij de pinda's uit de doppen en soms hangen er wel twee of drie tegelijk aan een snoer. We hebben het zelfs wel gehad, dat er een grote bonte specht aan bengel de. tueer moeten opgeven. Niettemin weten zij toch wel eens een nootje te pakken t- krijgen, doch dan ts het meer door list. Zij zitten dan in een heestertje of op de grond in de na bijheid van het snoer pinda's en wachten net zo lang tot een mees zo'n nootje eens niet goed te pakken heeft en dit op de grond terecht komt. Onder het roepen, van een soort oorlogskreet tjoep-tjoep vliegen mus of vink er snel op af, maken zich van het nootje meester en gaan er ylingsmee van door De mees in kwestie zit wel even ueteuterd te kijken, dat hij zich zo heeft laten beetnemen, doch pie kert er daarna niet langer meer over en gaat opmëuw aan de de slag. Voordat hij een tweede pinda te voorschijn heeft gehaald, zitten er al weer een paar mussen op wacht, maar het schijnt, dat de mees ten gevolge van zijn verlies opletten der is geworden, want tenslotte trekken de mussen teleurgesteld af, 't Is alsof zij weten, dat zij nu toch geen kans meer hebben. Zó hier, dan daar Nog steeds dolen er in onze con treien een paar grote bonte spech ten rond en het is met hen „zo zie je me hier, zo zie je me daar". Op de meest uiteenlopende plaatsen kom je ze tegen, zowel in het bos als in de bomen rondom boeren hoeven midden in de polder. Het voordeel is, dat je ze nog al gauw opmerkt, aangezien zij zo vriende lijk zijn zomer en winter hun hei- Mier en-j agers In het winterhalfjaar toont ook de groene zich een echte zwerver; an ders zou hij stellig niet in onze con treien voorkomen. Hy hoort thuis in bosrijke streken in het midden en oosten van ons land en in de bos sen aan de duinkant. In tegenstel ling met de bonte, die zijn voedsel, bestaande uil alles wat met insekten te maken heeft op bomen zoekt, daalt de groene dikwijls naar de grond om daar op insekten te jagen. Met zijn forse snavel bewerkt hij de bodem, die hij hier en daar hele maal omwoelt. Zyn specialiteit is echter mieren en als hij eenmaal een mierennest ontdekt heeft, rust hij niet voordat hij het wriemelende volkje tot de laatste mier naar bin nen heeft gewerkt Hij zal het met de sneeuw wel niet erg breed gehad hebben. Gelukkig maar. dat dit euvel weer vry gauw verholpen was. Dat was tevens een uitkomst voor de twee kemphanen die op een be sneeuwd grasveld eveneens naar in sekten zochten: de eerste dagen na tuurlijk zonder resultaat. Lentezang Het moet voor alle vogels wel een hele verademing geweest zijn, toen de sneeuw verdwenen was. Soinmi- gevogels zingen mi reeds hun len tezang en vooral de merel laat zich thans weer horen. Ook de houtdui ven hoorden we weer. Rood&orst en winterkoning zmgen eveneens en ook de koolmees laat ons van tijd tof tijd reeds van zijn heldere zang aenieten. In de polder kunnen toy, als het weer gunstig blijft, iedere dag de eerste veldleeuwerik horen en hem al zxngendde de ijle voor jaarslucht in zien schroeven. A. DE-JONG Nu definitief beslist Dievende mussen Mussen en vinken proberen het kunstje ook wel eens, maar zij zyn in geen tienen zo kwiek als de me zen, zodat zij drr hun pogingen Merel op voederplank Het Is nu definitief vastgesteld dat de nationale zwemwedstrijden in het Bad Groenoord te Schiedam ge houden zullen worden en wel op 8, 8 en 10 augustus. Zo heeft het bestuur van de Schiedamse Zwemclub, de organisatrice van dit evenement, gisteren officieel meegedeeld. Op vrijdagavond 8 en zaterdagmorgen 9 augustus worden de. series ver- zwommen., waarop zaterdagmiddag en zondag de finales volgen. Het is voor het eerst dat een der gelijk zwemevenement in Schiedam wordt gehouden; dit is mogelijk ge maakt doordat het wedstrijd-bassin van Bad Groenoord internationale afmetingen heeft. Uiteraard brengt de organisatie nogal wat moeilijkhe den met zteh en de SZC rekent dan ook op de medewerking van het soorriievend publiek om dit toernooi tot een succes te maken. Zo moeten o.a. tweehonderd zwemmers en zwemsters gedurende drie dagen in Schiedam en omgeving onderge bracht worden. Als speciale attractie zullen, naast alle Nederlandse cracks, Ook een tiental Australische zwemsters aan de wedstrijden deelnemen Het is nog niet helemaal bekend wie er al lemaal zullen komen maar het is we] zeker dat Lorraine Crapp en Dawn Fraser er toe zullen behoren. Ook het dertienjarige meisje Iisa Konrad, dat m Australië tijdens het bezoek van Cocky Gastelaars en Corry Schimmel de aandacht heeft getrokken door haar formidabele tijden, zal van de partij zyn. De Australische meisjes nemen eind juli deel aan de Empire Games in Engeland en dan komen ze naar Nederland. Zij zullen hier_ slechts deelnemen aan de wedstrijden in Schiedam, mogelijk zwemmen zij in. een plaats ver van Schiedam nog demonstratiewedstrijden. Er woidt echter verwacht dat de meisjes op augustus m Nederland arriveren en dat zij' op zondag 10 augustus Om de Van de Waterbeker naar Berlijn zullen vertrekken. De gasten zullen aan alle series uiteraard buiten mededinging deelnemen en zij moeten dus ook trachten de finales te bereiken. De wedstrijden zijn extra belangrijk omdat deze nationale zwemwedstrij den gelden voor de uitzending van de groep van veertien deelnemers, die Nederland by de Europese kam pioenschappen in Boedapest zullen vertegenwoordigen Op zondagavond 10 augustus woidt m Schiedam aan de hand van de resultaten dit na tionale team samengesteld. Tegen de muren ran de katholieke Singelkerk zijn de laatste dagen stel lingen geplaatst, want de muren van deze kerk, kortgeleden nog geres taureerd, moeten weer gerepareerd worden In de stenen is nl. een schim melsoort werkzaam, de steenkankerwaardoor deze stenen verbrokkelen en verpulveren. De zieke" plekken moeten uitgebikt en door nieuwe stenen vervangen. De werkzaamheden zullen niet al te lang duren. j. van de We ge overleden In de leeftijd van bijna 65 jaar is te Overschie overleden de heer J. van de Wege, oprichter en fir mant van de jacht- en. sloepemverf 's Gravenhuize, aan de Schiekade te Kethel. De teraardebestelling zal vrijdagmiddag plaats vinden op Hofwyck in Overschie. Been gebroken bij slippartij De 26-jarige bromfietser L. van der K. slipte gisteravond op de Hoogstraat over een oliespcor en viel. waarbij hij het Imker onder been brak. Door de G.G. en G.D, is hij naar het Gemeenteziekenhuis gebracht Na ddar behandeld te zijn is hij naar zijn woning vervoerd. De bromfiets werd licht beschadigd. f A dvenentte IM.) Bellen bij ongeval: G.G. en G.G. Tuinlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer 64666. Apothekers nachtdienst: Apotheek fa. Van. Westendorp, Singel 81 Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven. Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 4 30 uur en iedere avond (behaive woensdag en zaterd. g) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 tot 430 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 7 tot 8 30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 12 tot 5 uur. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur; Strijd tegen verdovende middelen", Monopole, 2, 7 en 9 uur: „De Hei van Silverrock". DIVERSEN Irene, 8 uur; Wijk IH NHG. To neelavond. Musis Sacrum, 8 uur: R.K. Midden- denstandsbond. Carnaval Wijkcentrum Nieuwland, S uur: P.v. Fontyne. Lezing. Afrekeningen waren niet volledig (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse recherche heeft gisteren een chauffeur van een wijn en bierhandel te Schiedam aange houden, die inmiddels reeds heeft bekend ten nadele van zijn werkge ver een bedrag van Jertïenduizcnd gulden te hebben verduisterd. De man, de 27-jarige A. van der V., was reeds geruime tijd werkzaam b(j de firma J. T. In de loop van de laatste jaren heeft hij misbruik ge maakt van de moeilijkheden die zyn werkgever had met het controleren van cliëntenbonnen De chauffeur, die na het afleveren van zijn hestel lingen bonnen en geld ontving, knoeide met zijn papieren. Op die manier slaagde hij er lange tijd in vrij grote bedragen achter te houden. Bij een routine-controle van admi nistratieve gegevens, bleken er ver schillen te zijn, die ten slotte hebben geleid tot de aanhouding van Van der V. De lo-jarige W. F. A. en de 20- jange J. van der W, zijn gisteren aangehouden, verdacht van diefstal van. enige tientallen flessen melk van de melkhandetaar Van G Zij stalen melk, wanneer de melkhan delaar in de schafttijd de fabriek waar zij werkten langs kwam. De lege flessen werden ïu de melkwa gen teruggezet of kapot gegooid. In totaal zijn op deze manie*- meer dan honderd flessen melk verdwe nen. ROTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) De bekende Rotterdamse maat schappelijke werker W. K. Petersilka werkt sinds enige tijd aan een We- reldwelvaartsplan. Zijn ideeen daar over heeft hjj In een brochure neer gelegd, waarvan de eerste exempla ren aan HJtf, de Koningin en minis ter-president dr. W. Drees ter kennis name zijn toegezonden. Voor dit Wereldwelvaartsplan wil de heer Petersilka een fonds stichten ten behoeve van het sociale en cul turele werk in de onderontwikkelde landen, een fonds dat wordt gedra gen door alle mensen zonder onder- scheld van ras, geloof of politiek Daarnaast een fonds voor hulp bij natuurrampen, vluchtelingen, monu mentenzorg en bijzondere noden. Elk land zal één persoon moeten afvaar digen in een commissie die gemeen schappelijk besluiten neemt welk oroject het eerste voor uitvoering in aanmerking komt. Er zal worden geappelleerd aar. elk individu, en dus niet aan regeringen, om maandelijks een kleine bijdrage te storten. De actie voor het Wel vaartsplan zal in verschillende lan den van de wereld worden gevoerd, waarbij men zich vooral richt tot de jeugd, kunstenaars en sociaal voelen de werkgevers. Dit zal gebeuren on der auspiciën van het Internationale Studie Centrum, waarvan de heer Petersilka voorzitter is. Voor de eindivedstrxjden om de - Van de Waterbeker, zijn gisteravond een drietal partijen gespeeld. De eerste partr ging tussen Kooy en Broekhuizen. Eerstgenoemde was niet bijzonder op stoot, waardoor zyn tegenspeler, die slechts 120 ca ramboles tegen 215 moest maken, in de 19e beurt reeds 80 noteerde tegen Kooij pas 59. Toen Broekhui zen hierna enkele malen achtereen poedelde passeerde Kooy hem wel, doch niet voldoende om de voor- fift van 95 weg te werken. Broek- uizen won dan ook de partij. Broekhuizen 120 120 32 19 3.75 2 Kooij 215 142 32 17 4.44 0 In de volgende partij heeft Van Duyl zyn kunnen wederom gede monstreerd met een serie van 103. Deze serie kon Van Duijl uitste kend gebruiken om een achterstand in caramboles weg te werken, Stig ter was blijkbaar door de hoge se rie van zijn tegenspeler wat uit evenwicht geraakt, althans hu poe delde enkele malen achtereen, waar na van Duijl nog series van 16 en 64 voor zich liet noteren, waardoor da stand 245-51 werd. Stigter speel de hierna een verloren partij. i Van Duyl 400 400 23 103 17.39 2 Stigter 220 97 23 16 4.22 0 De laatste partij ging tussen Ei kenbroek en Van Duikeren. Eerst genoemde speelde met een voorgift van 30 caramboles. In bet begin ging het met naar wens met het spel van Van Duikeren; hy poedel de nogal. Pas in zyn 25e beurt maakte hij een goede serie van 30 waardoor hü op 108 kwam. Eiken broek antwoordde met 19 en kwam op 131. Hierm ging het spannen Van Duikeren kwam op 112, Eiken- broek op 140. Laatstgenoemde bracht het tot 146; Van Duikeren kwam op 117, waarna Eikenbroek zyn par tij uit maakte, v. Duikeren 120 117 29 3 0 4 03 0 Eikenbroek 150 150 29 30 5.17 2 Om Rembrandtbeker In het kader van wedstrijden om de Rembrandt Libre beker zyn nog een tweetal party en gespeeld. De uitslagen zijn: Den Dunne 42 42 39 6 108 2 Meijer 49 32 39 5 0 82 0 Den Dunne v. d. End 42 S6 33 5 1 09 (l 43 43 33 5 1.30 2 Reeds eerder schreven wjj dat de Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging een opmerkelijke activiteit ten bate van het Schiedamse sportleven ontwikkelt. De groep de SVV behoort dan ook tot de beste in het land. Binnenkort echter zullen de scheidsrechters hun activiteiten nog meer gaan uitbreiden en de ideeen van de SSV verdienen zeker aller aandacht Met spelregeltestwedstry- den ts het de SSV gelukt onder de sportbeoefenaren meer begrip en kennis voor de spelregels te kweken. Er is echter een grote groep, die toch ook veel invloed heeft op de sfeer van de sportbeoefening, die nog niet profiteert van de mogelykheid meer van de spelregels te leren. Daarom gaat de SSV openbare demonstraties organiseren. Het pu bliek dat by de voetbalwedstrijden is toont dikwijls onvoldoende kennis van de spelregels. In samenwerking met Schiedamse sportveremgirgen. zullen de Schiedamse scheidsrechters nu over enkele maanden bij de wed strijden enkele demonstraties met toelichting geven. Voor de aanvang van een wedstrijd zullen junioren van een voetbalclub een bepaald spel- regelprobleem op het voetbalveld uitbeelden en de deskundigen van de SSV geven dan via de microfoon de toelichting. Uiteraard zullen aan deze manifestaties junioren van de clubs medewerken, die op dat moment voor de demonstraties in aanmerking ko men en de SW heeft geen voorkeur. Elke club, die voldoende publiek trekt en over een geluidsinstallatie kan beschikken kan voor het uitvoe ren van dit aantrekkelijke idee zich wenden tot de SSV. Over enkele maanden belegt de SSV tevens een grote sportavond voor de Schiedammers. Bekende sportfiguren zullen daaraan hun me dewerking verlenen. Op 't program ma staat o.a een spelregelwedstrijd tussen zes Schiedamse voetbalcracks en zes sportverslaggevers Stadgenoot en trainer Piet Smit. nu oefenmeester van Neptunus, is weer hersteld en hy hoopt volgende week woensdagavond in de kantine van Martmit een lezing te houden over zijn hobby en zyn arbeid: het voet bal. Smit, die o.a. binnenkort met Neptunus een week naar Frankrijk gaat, stelt nch veel voor van het hernieuwde contact met zijn sport- minnende stadgenoten. Er blijft een grote trek naar de clubs uit het lagere voetbal bestaan. In- Excelsior '20 blykt Jan Gudde een goede steun te zyn, terwijl Leo Jansse in het volgend seizoen een versterking voor de derde klasser gaat betekenen. Bij Schiedam zijn Van der Most en Barendregt de ver sterkingen. die het blauwwit voor 64 65 0 nn Geesink demonstreert Zaterdagmiddag om vier uur zal de Sportschool Bishoff aan de Westvest het zwartwit verruilen Sportleider i „(fideel geopend worden. De be. Berry Jansse. die het steeds drukker I kende judoka Anton Geesink, Euro- krijgt met het beneer en de leiding pees kampioen, zal ter gelegenheid van zyn sportschool heelt nu ook te van ieae „peóint; de' eers(e kennen gegeven jn Schiedam te wil- school voor Judo en Jiu Jitsii in Jen voetballen. Op het ogenblik reist Schiedam een demonstratie komen Berry zondags nog door het Brabant. geven. Tal van genodigden zullen se land. Hij is een gecontracteerde deze offldele Ingebruikname van de profspeler van Longa, die hem van sportschool, die zoals wij reed, eer- SVV overnam. De sportschool eist der uitvoerig hebben bericht door echter zoveel aandacht en tijd van 1 leerlingen van de heer Bishoff volko. de atletische sportman, dat Berry men is gebouwd en ingericht, bij- Jansse met Ui staat is in Tilburg te wonen gaan trainen Daarom zal hij aan hetNaast gemeentelijke autoriteiten, eind van dit seizoen de amateur- sportleiders uit de omgeving, de dl- status hernemen. Voor het vijftig- i recteur van het Centraal Instituut jarige Schiedam, dat op 10 mei m f voor Opleiding van Sportleiders, dr. Musis Sacrum het gouden jubileum i w. Dooyes. zullen ook de voorzitter viert, betekent dit een goede aan- van de Nederlandse Judoraad, de winst. j lieer.. K. van Hellemond: de voorzitter w i,van de Nederlandse Judobond. ïr. rtiS ljfoa1 Vv frSSmii Pingen, directeur van Gemeentewer- aan+J? ifwniSfnnikt ken m -Amsterdam; bestuursleden f thi 1 te van de Nederlandse Vereniging van Fk t?.? i J' Judo en Jiu Jitsuleraren. functiona- tmit 5, Dit laatste team liet voor dc rissen van de districtsraad en de tweede maal verstek gaan en zal dus j coach van het Nederlandse Judoteam uit de competitie worden genomen j de opening bijwonen. Helaas blijkt het dus met mogelijk Dit is Vo0rhet eerst dat de Judo dat de Schiedammers zonder kleer-1 crack Anton Geesink in Schiedam scheuren, door de competitie komen. komt demonstreren. De sportschool I Bishoff beschikt over de grootste judomat van Nederland. Dat is dus Ia s-\ j voor Geesink een geschikte gelegen- .v.A.u.-programma i heid om zyn^ arsenaal van grepen Produktie van de Willem Barendsz AMSTERDAM Op 28 januari j I had de „Willem Barendsz" geproduceerd 27957 barrels (4659 tons) traan, tegen 24942 barrels (4157 tons; traan in het seizoen 1936/57 over een nagenoeg 2e- j lyk aantal produktiedagen. Voor sperm- I olie zijn deze cijfers: 7983 barrels (1330 tons) en 3469 barrels (577 tons). Hierbij valt op te merken, dat de jacht op pot- j vissen in 1937 begon op 10 december e in 1936 op 23 december. De jacht op balemiv alvissen was toe- j gestaan met ingang van 7 januari j L, j met uitzondering van blauwe val vis en i bultrag, waarop eerst van 1 februari 3f mag worden gejaagd. Wat de buitruggen r betreft slechts gedurende vier dagen ïn I bet seizoen 1936/57 was dit evenzo, aldus j deelt de Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart mede Zaterdagavond om acht uur wordt m de Vredeskerk aan de Leede weer een zang- en orgeluur gehouden. Medewerking verlenen het Delfsha- ven's Kerkkoor o.l.v. Jac. de Graaf, en de organist Bram Sintnicolaas. Door het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, wordt deze maand m de cursus over toerisme op dinsdag 18 februari m het Volksgebouw een lezing gehouden over „Zuid-Lim burg en de Ardennen". Inleider is de heer GoJs uit Den Haag. Verder wordt op zondagochtend 23 februari een excursie gemaakt naar de tentoonstelling over Brazilië m het Maritiem Museum in Rotter dam. Burgerlijke stand GEBOREN: Gerrit z. v. C. Sla en H. de Jager; Chnstiaan Ez v. J. Hoefman en J. M Beek; "Ar nold us J. M., z. v. T. J. J. Cerhch en A. M. van Vonderen: Elizabeth M- d. v. H. C. van Gerven en L A S, Westbroek; Hermanus. z v H. Steens en E. Hendriks; Jacobus H.. z. v. J. W. Nooteboom en J. L Peters: Paul M., z. v, W. Bongers en W. Hooykaa9. OVERLEDEN: J J Buurman, oud 3 weken; L. P. Verhoeven, oud 53 jr.; J. van Hogerlmden, oud 67 jr. echtg. van J. Heeren; B Haarmaim, oud 88 jr. eehtg, van H. Etman. op een aantal tegenstanders te tonen. Na afloop van de gebeurtenis wordt in Musis Sacrum een receptie gehou den. Op 30 december 1957 stonden by het Gewestelijk Arbeidsbureau Rot. terdam nevenbureau Schiedam in geschreven 253 mannen en 54 vrou wen, van wie er resp, 225 en 44 ge heel werkloos waren. Het aantal inschryvingen gedu rende de maand januari 1958 be droeg 358 mannen en 100 vrouwen; geplaatst werden 162 mannen en 32 vrouwen; afgevoerd werden 137 mannen en 55 vrouwen, zodat op 30 januari 1958 nog ingeschreven ston den 312 mannen en 67 vrouwen, van wte er resp. 289 pn 33 geheel werkloos waren Gedurende de versiagmaand wer den ontvangen 136 nieuwe aanvra gen van werkgevers voor mannen en 100 voor vrouwen, terwijl op 30 januari nog 1271 aanvragen voor raannen e» 108 voor vrouwen al» onvoldaan stonden, geboekt. Geen goedkoop bier voor Weense politie WENEN De Weense hoofdcom missaris van politie heeft een order afgekondigd waardoor het goedkope glaasje bier voor de Weense poli tiemannen tot het verleden behoort. Een protest van de Weense Ka mer van Koophandel, dte bezwaren had tegen het feit, dat verscheidene brouwerijen de politiebureaus van bier voorzagen tegen groothandels- prijs was oorzaak van het decreet. HAMBURG. De Duits-Ne derlandse Kamer van Koophandel is van plan een Nederlandse weck m Hamburg te houden voor de eer ste week in september 1958. Eerste paal geslagen (Van een onzer verslaggevers) Dr. W. L, Groeneveld Meyer, directeur-generaal voor de Midden stand heeft gistermiddag onder grote belangstelling de eerste paai ge slagen voor de uitbreiding van „St Homobonus". Zoals wjj al schreven wordt het gebouw van de r.k. coöperatieve ïnkoopvereniging. dat sinds 1939 op de hoek van de Wa~ lenburgerweg en de Statemveg staat, belangrijk vergroot. In een korte toespraak wees dr. Groeneveld Meijer er op van hoe veel belang de inkoopvereniguig voor de middenstand is geweest en is. Hij meende dat dit instituut voor al in Nederland zo is ingeslagen, omdat het de zelfstandigheid van de middenstander onaangetast laat Onder de huidige omstandigheden moeten volgens de directeur-generaal grotere eisen aan de ondernemers- kwaliteiten worden gesteld. Gelet moet worden op de inkoop en op bevordering van de produktiviteit. In beide gevallen, kan de inkoop vereniging veel betekenen. De heer J. D. Jongma, directeur van St. Horaobomis, wees op de uit breiding, die de Werkzaamheden m de loop der jaren hebben onder gaan. Door de grotere mogelijkhe den van een ruimer gebouw hoopt men de vleugels nog verder te kunnen uitslaan. Architect van de nieuwbouw is de heer J. A. Lelieveldt; het werk wordt uitgevoerd door de Aarni. Mij. J. F. van Eesteren. Cijfer is een gokje ("Van een onzer verslag gevers) De eerste paal voor de dit- breïdlng van St. HomobonuB, die gistermiddag werd gesla gen, wa« de tweehonderddui zendste, die na de oorlog in Rotterdam de grond in ging. Dat althans is de veronder stelling van de N.V. Aans. Mij. J, P. van Eesteren. Of de feestelijke aanwijzing op de betonnen paal „200.00C lang zal die leven" terecht werd aangebracht, is met een-twee-dne na te gaan. Toch is de afdeling Goed keuring Werken en. Weder opbouw van de Dienst van Stadsontwikkeling na het no dige speurwerk in archieven wel in staat om het aantal geslagen pa]en bij benadering op te geven. Het zal binnen kort worden bekend gemaakt. Dan zal dus blijken of Van Eesteren. er een goede naar heeft geslagen. LONDEN. Een Nederlandse scheepssloopbedry" heeft de 19 519 ton grote „Neptunia", die 3 maan den geleden bij Cork in fcuid-Ter- land aan de grond liep voor onge veer a00.000 gulden gekocht. Het schip ligt in de haven van Cork te wachten tot het naar Nederland gesleept zal worden. SCHIEDAM By de Gem. Vervoer-, Eeïniffings- eii Ontsmettings- dienst Schiedam kunnen geplaatst worden: a. EEN CHAUFFEUR-WERKMAN c.q. CHAUFFEUR-MONTEUR Vereist: rijbewijzen B t.m. E. Gewenst: E.V.O.-chauffeursdiploma. Loon naar leeft, en ervaring, max. resp 7872 en 84bruto per week, excl. compensatie huurverhoging b. ENIGE ONGESCHOOLDE WERKKRACHTEN (reiniger veegdienst, ophaaldienst enz.). Loon naar leeftijd en geschiktheid, max. 72 SS bruto per week, excl. compensatie huurverho ging. Schriftelijke sollicitaties met volledige gegevens te richten aan de Directeur van voornoemde Dienst, Buitenhavenweg 154. T« koop aangeb. Nieuwste slaapkamers. La qué, moderne kleurcombina ties. Compleet met 2 deurs- kast 415.— (betaling m overleg). Plate. Grote Markt 19—21, Schiedam. Foto, film, optiek Voor pasfoto's naar K. van Vuuren. Hoogstraat 106, tele foon 66726. In spoedgeval desgewenst to 1 uur klaar. Rolfilms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K van Vuu ren. Hoogstraat 106.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2