Den Briel en Oostvoorne vol zomerse plannen Man gedood in schakelstation Blij dorppleinen wel in gebruik, maar nog lang niet definitief gereed Vijftien winkeldieveggen tijdens januari-uitverkoop betrapt Kruininger Gors krijgt kinderzwem bassin Brandweer in 1957: 2000 maal alarm Van alle kanten komt verkeer hier samen Uitverkoop is lang niet tegengevallen Schiedamse taxichauffeur op zitting gevangen Dronken achter stuur; gevolgen: 2 botsingen genomen Tien mensen slachtoffer van zakkenrollerij Schipper bij aanvaring verdronken Nieuwe verkeersweg naar Brielse Meer SIEBEL VOOR HEDEN VOOR MORGEN BIOSCOPEN APOTHEKEN Steekvlam van vier meter Vijf jaar voor R'dammer die banken overviel Huizenveiling Meer materieel op komst TUSSEN BRUGGEN NOG HOOG VIADUCT Boeken vormen uitzondering Drinkwater voor Botlekgebied en Europoort OP VERZOEK VAN OFFICIER: Donderdag 6 februari 1958 5 (Van een onzer verslaggevers) Wie Voorne kent van de zomer, voelt er zich in de winter als een kat in bijzonder vreemd pakhuis. Op een sombere februaridag is het er volkomen anders dan in de vakantiemaan den: de door de regens gegeselde asfaltwegen, die van hei ene stille dorp naar het andere leiden, zijn donkere strepen in het land; de schottenwaarachter de ramen van de zomerhuisjes schuil gaan, zijn verveloos; de stranden en de duinen zijn voch tig en onbegaanbaar; de zee is een grauwe massa, koud water. Zelfs de R.T.M.-tram is anders dan in de zomer. Op de bal kons en achter de ruiten ziet men geen vrolijke vakantiegan gers, maar slechts een paar slaperige reizigers, die echt niet voor hun plezier op stap zijn. Tóch denkt men si aan de zomer in deze streek. Zo als in Hoek van Holland wij schreven daar enige tijd geleden over is men bijvoor beeld ook in Brieile en Oostvoorne aan de slag gegaan, Brieile, dat vriendelijke, oude stad je met zijn schatrijke historie, wordt in de zomermaanden meer en meer het trefpunt van vakantiegangers, die in de omgeving logeren of kamperen en die, ais het weer hen van het strand jsagt, naar de stad van Kop- pelstok komen om er inkopen te doen. het museum te bezichtigen of oude gevels te bestuderen. Prachtige ligging Maar Brieile wil méér zyn dan al leen maar een stadje met historischs juweeltjes. Het wil andere gasten hebben dan alleen raéar gelegen heids-dagjesmensen. De prachtige ligging, dichtbij het Brielse Meer, kan van Den Briel een groot water- sportcentrum maken. Sen paar fikse stappen om het ze ver te krijgen, zijn al gezet: een goede jachthaven logeer- en kampeergelegenheid in het kamp De Meeuw, waar stoere bun kers meer co-mfort bieden dan men zou vermoeden. De Meeuw is nu al volgeboekt. Voor de schaarse pen sions en hotelkamers blykt de2e zo mer ongekende belangstelling te be staan. Er is, zo bleek ons, ia Den Briel groot gebrek aan logeerruirote Gebrek aan grond Brieile zou er een lief ding voor over hebben ais het de gelegenheid had pensions of bungalows te bou- (Advertentie t M f VERLQYIfiGSfUHGEK DE- MOOISTE COILECTIE MUZIEK Rotterdamse Schouwburg, 20.15 uur: Rott. Philh. Orkest o.Lv, Ber nard Haitink, soliste Johanna Mart- zy, viool. DIVERSEN De Lantaren. 20 uur: Toon Her mans „One-man-show". Luxor Theater, 20 uur: Snip Snap met „Daar zit muziek in". Riviêrahaï, 20 uur; Sterrenparade, tb.v. Sa.Zonnegloren. Museum Boymans, 20 uur: Dr. J, C. Heyligers over moderne Vlaamse meesters. MUZIEK Rotterdamse Schouwburg, 20.15 uur: Rott, Phijb. Orkest 0-1 v, Ber nard. Haitink, soliste Johanna Mart- zy, viool. DIVERSEN De Lantaren, 20 uur: Toon Her mans „One-man-show". Luxor Theater, 20 uur: Snip en Snap met „Daar zit muziek in'. Zaal Ilammerstraat, 20 uur: Caba ret „De vrolijke Rotterdammers". Flevozaal, 20 uur: Alliance fran- Caise, Norbert Casteret. Arena 2, 7, 9.30 uur: Trouwen Is Hou'en. CapitaJ 2, S.15 uur: High Koon. Cer'raa» 3, 7, 9.15 uur; Heer ser zonder kroon. Cineac 9,30, 11.30, 130, 330. 5 30, 7.45, 10 uur: Razzia op i Montmartre. Colosseum 2. 7. 9,15 üur: Onveilig signaal Harmonie 2. 7. 9.15 uur: Du bist Musik, Lumlëre 2.15, 7, 9.30 uur: Een echte Pari- sienne. Lntusca 2.15, 7, 9.30 uur: Jeugd van vandaag. Metro 2, 7, 915 uur- Sènécbal de geweldige Mono- Pole 2, 7, 9.15 uur: De hel van Silverrock. Passage: 3.15 uur: Strijd tegen verdovende middelen. Prinses 2.15, 7, 9.30 uur: De maniak. Rex 2, 7, 9.15 utir: Terugtocht der helden. Scala 2 en 8 uur: Bastogne. Thalla 2.15, 7, 9.30 uur: De 12 ge zworenen. 't Venster 2. 7, S.15 uur: The smallest show on earth. Victo ria 2 en 3 uur: Onveilig signaal. van IS8 uur Rechter Maasoever: Beker &Berg- huys, Math.Iaan 400, tel. 34405; Bltf- derpapotheek, Statenweg 189, telet 46422; Cohen, 's-Gra ven dijk wal 93, tel. 33608: Ejder, Noord plein 51, tel 41288; Dr. van Senus, Av Concordia 300 tel. 123807; Stutterheim, Wester- singe) 119, tel, 122143; Verdam, Berg- selaan 133, tel 42455; Vos, Math dyk 36, tel. 30262; Zeeit, H. de Groot straat 10, tel. 136061. ITberg-Schiebroek: Plocg-Groot, Jeroen Bóschlaan 46, tel. S5S37. Linker Maasoever: Dr Coben, Van der Takstraat 32, tel 138126; V. d, Laan, Bloemfonteinstraat 97, telef. 73766; De Lange, Dorpsweg 360, tel 76073; Wolff, Breeplein 6, tel. 72888. Hoogvliet, Perais, Tuindorp, Hey- plaat: Pemis, Burg. van Esslraat 25, -l 72367. wer.. Maar er is groot gebrek aan grond. Annexatieplannen zijn er wel, maar de goedkeuring ontbreekt. De enige gelegenheid om iets te bouwen bestaat in Noord-Meeuwenoord, «iet ver van het Brielse Meer. Er Is een plan goedgekeurd om daar 102 huizen neer te zetten, waar van ér achttien bungalows, bestemd voor het toerisme, zullen z(jn. Het is een druppel op de gloeiende plaat. Brieile zal het dus, wil het meer profijt trekken van de vakantiegan gers, voorlopig in nog belangrijker matd moeten hebben van de dagjes mensen. Een grt p ingezetenen heeft dat ingezien en stichtte de „Delta-Ka mer''. een commissie, die thans de oprichtingswerkzaamheden achter de rug heeft en die zich zal beijveren om Den Briel een ruimere bekend heid te geven bij de duizenden die de Delta werkzaamheden bezich» gen De Delta-Kamer zal onder meer trachten Den Briel opgenomen te krijgen in de routes, die excursie-Ontwerpen zfjn er al gemaakt, bussen deze zomer bij tientallen te-een definitieve beslissing is nog niet gelijk zullen nemen. 1 genomen. Het Brielse Meer recreatiegebied bij uitstek, zal nog attractiever ge maakt worden zodra alle jachtha vens. die thans in de plaatsen er om heen in aanbouw zijn, gereed zijn. Bovendien Is het de bedoeling een nieuwe weg aan te leggen van Heen- vliet naar dit recreatiegebied. De weg wordt zeven Kilometer lang en zal vooral de Rotterdamse automobilisten een flink eind omrij den besparen. Van belang is voorts, dat er bij deze weg een ruim par keerterrein komt en er bovendien aan de kant van Heenvliet, tachtig zomerhuisjes gebouwd zullen wor den, De kosten hiervan worden ge raamd op 96.000,De bedoeling is hiermede nog dit jaar te beginnen. Oostvoorne Oostvoorne hóeft geen grote plan nen voor deze 2omer. Men zal uiter aard proberen een attractief vakan tie-programma op te stellen en men wil allerlei kleine voorzieningen treffen aan de strandoutiilage. voor pensions en kamérs blijkt, zoals over al, ook hier nu al veel belangstel ling te bestaan. Kruininger Gors Plannen genoeg zijn er bij de lei ding van het Kruininger Gors. dat brok Rotterdam aan de Brielsche Maas, De directeur, de heer I, van Hennik, vertelde ons. dat er aan de 1500 zomerhuisjes nog dit voorjaar 50 toegevoegd zullen worden. Boven dien koestert men het plan otn. ook nog dit jaar, een kinderzwembad aan le leggen. De Heidemaatschappij maakt biervoor een ontwerp. Mot de uitvoering van bet grootste plan van de heer Van Hennik en de zijnen zal evenwel nog wel enige tijd gemoeid zijn. Het bestuur van het recreatiecentrum Kruininger Gort" waarvan de Rotterdamse wethouder A. J. van der Vlerk voorzitter is, droomt nanv-lijk van een heus open luchttheater midden in 'n houten dorp. (Van één onzer verslaggevers) In bet GEB-bijkantoor „Hoog vliet" aan de Petroleumweg te Rotterdam-Hoogvliet is gister morgen om vier minuten over acht een ongeluk gebeurd, dat aan een man, de 63-jarige voor man-monteur J. de Poter uit de Nolensstraat. het leven ge kost heeft. De 42-jarige monteur J. A, A Meijnders uit de Grondherenstraat moest met ernstige brandwonden naar het Havenziekenhuis worden vervoerd. Voor zijn leven wordt ge vreesd. Een functionaris van de GEB deel de ons mee, dat de slachtoffers, die in dienst zijn van de Electrostroom N.V., tezamen met enkele arbeiders het GEB in het schakelstation werkzaamheden verrichtten. Hoogst waarschijnlijk is één hunner tijdens die werkzaamheden in aanraking ge komen met de spanning die 25.000 volt bedroeg. Er ontstond een steekvlam van vier meter. De beer De Poter, die op een trapje stond, werd er door gedood. De heer Meijnders, die op zijn knieën op een platform werk te, werd zwaar gewond. In de ruimtê waar de mannen werk ten een betonnen cej van twee bij drie meter, die ongeveer vier meter boven de begane grond ligt ont stond brand waardoor instrumenten werden vernield. De muren werden zwartgeblakerd. De brandweer, die direct na het ongeluk uitrukte, be hoefde bij aankomst echter geen diensten meer te verlenen. Op het moment dat het ongeluk gebeurde zagen vele Rotterdammers het licht itt hun huiskamer verflauwen Naar het GEB ons meedeelde duurde de storing slechts kort. maar zij was toch voldoende om in veel fabrieken de machines te doen afslaan. Een gedeelte van het BPM-terrein zou geheel stroomloos rijn geraakt. Omstreeks tien uur was de' stroom toevoer weer normaal. De officier van justitie en hoofdcom missaris van politie H. M. C, A Staal hebben ter plaatse een onder zoek ingesteld. CVan ortze correspondent) DEN BOSCH. De Rotterdam mer P. S.. die op 22 januari voor het Bossche gerechtshof terechtstond wegens overvallen op de boeren leenbanken te Wijk en Aalburg en te Biest Houtakker, is door het nof Coftform de eis van de procureur- generaal, veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek, van voor arrest en terbeschikkingstelling van de regering. Openbar® Verkoping van Onroerende Goederen door de N.V. Notarishui», op 5 februari 1S38, In de Blauwe Zaal van de Koopmansbeurs te Rotterdam. Definitieve afslag. Not, W. Robert te Viaarchnren an Not, J. K. Warmenlio- ven: l pand en «rf- v. d. Schelling- straat 15, Inzet f 11600.—, afslag 11.800.2 pand en erf v. d. Schel- Hngstraat 17, inzet 12,000.—, afslag 12.000.—. "Not, L, A, 3. Schuurs en Tb. 3. 3. M. Ra venmans: 3 pand en erf Nieu- wenhoornstraat 116, i pand en erf Nleuwenhcomstraat 11$. inzet 33,500, afslag 40.100. Not. F. L. Wlchtmn te Haarlem en Not, J. Hupkes: S pand en erf Beukelsweg 20. inzet 24.600, afslag 25 800. Not. J. Hupkens: 6 pand on erf dr. Zamcnhof straat 21. Inzet 11.400, afslag 12,500. niet gegund. De verhouding tussen beroeps- en vrijwillige brandweer is in Rotter dam vorig jaar aanzienlijk verbe terd. Tot deze conclusie komt de president-hoofdman, de heer 3. J, (Van een onzer redacteuren) Als in het begin van mei het gemotoriseerde wegverkeer eindelijk bezit mag nemen van twee gloednieuwe Blijdorpbrug- gen, betekent dat niet dat er dan. voor eens en voor altijd een eind is gekomen aan de activiteiten van Gemeentewerken in deze omgeving. Integendeel: de twee bruggen met hun aan sluitende wegen vormen eigenlijk nog maar een begin van een enorm complex van vele kunstwerken. Dat ingewikkelde geheel van Lxuggen, viaducten, pleinen, op- en afritten is nodig, omdat het Blijdorp plein in de toekomst één van Rot terdams allerbelangrijkste knoop punten voor het wegverkeer wordt. Misschien wel hèt belangrijkste. Het Blijdorpplein, of eigenlijk de twee Blijdorppleinen aan weerszij den van het Schie-Schiekanaal, Ver werken nu al het gehele verkeer tussen Deri Haag (rijksweg 18) en Rotterdam (Stadhoudersweg en Abraham van Stolkweg). Straks komen op deze pleinen ook nog andere verkeersstromen samen. Die nlt de richtinf Westlatid en Vlaardingen, via een hoog viaduct door" de Spaanse Polder. En die uit de richting Dordrecht en Gouda, voor zover het doorgaand verkeer betreft. De auto's uit Dordrecht kunnen het centrum van Rotterdam dan vermijden door de Maas over de brug bij Van Brienenoord te krui- (Van een onzer verslaggevers) „Wy zUn bepaald niet ontevreden." Dit was het eenparig oordeel van een aantal Rotterdamse winkeliers en vertegenwoordigers van groot- winkel hedryven over de uitverkoop. Algemeen werd ook geconstateerd, dat er hoegenaamd geen verschil be. stond met andere jaren en In het bijzonder met de uitverkoop in januari 2957. Wat de textielzaken betreft, dese hebben over de gehele linie goede zaken gedaan en van enkele hoor den wij zelfs, dat de vijftiende janu ari, toen de uitverkoop begon, een topdag is geweest. Wel vielen er kleine structurele veranderingen en wijzigingen 6e constateren in de vra'ag naar bepaalde artikelen, maar nu men de balans opmaakt, ziet men soms tot zijn genoegen dat, ter wijl een enkele de uitverkoop öp 15 pet. minder dan verleden jaar had getaxeerd, deze nog iets meer heeft opgeleverd dan toen. Nu moet hierbij we! in aanmer king worden genomen, dat de beste dingsbeperking zich in het najaar heeft laten voelen. De omzetten wa ren lager dan normaal en men kan zich in deze branche dan ook niet aan de indruk onttrekken, dat het publiek in de uitverkoop een moge lijkheid heeft gezien zich van koop jes te verzekeren. Van het laatste was men ook over. ttiigd in zaken die galanterie en huishoudelijke artikelen verkopen. Maaf ook daar heeft men geen re den tot" mopperen en is men de me ning toegedaan dat de bestedings beperking er de oorzaak van kan zijn dat het publiek in de opruiming zoekt naar iets wat goed, praktisch en bruikbaar is. Alleen in de boekhandel is de uit verkoop bepaald minder geweest dan in andere jaren. Maar. 2egt men, er was ook niet zoveel. Het afgelo pen jaar is voor de boekhandel een goed jaar geweest en er waren dus naar verhouding weinig stroppen. Samenvattend kunnen wtf zeggen dat noch de prijzenslag die in de cember heeft gewoed, noch bet feit dat de officiële uitverkoop dit jaar twee weken was verschoven, merk baar van invloed zijn geweest op de gedragingen van het publiek. Alles is naar wens gegaan. sen. Ze rijden laags het Krahngse- bos naar een plein waar ook rijks weg 3 uit Gouda op aansluit. En van daar gaat het evenwijdig aan het Noorder Kanaal en het Schie-Schie- kanaal verder naar het Blijdorpplein. Bij de aanleg van de twee Btïj- dorpbruggen die nu bijna klaar zijn is met die latere aansluitingen nog vrijwel geen rekening gehouden. Als ze eenmaal tot stand gebracht wor den, moeten onder het plein ten noorden van het kanaal vrije krui singen worden gemaakt met nieuwe op- en afritten. Het wegenpatroon ziet er nu al gecompliceerd uit. maar het wordt nog veel ingewikkelder. Er naast Gelukkig zijn de wegen naar de bruggen zo gebouwd, dat latere kunstwerken er naast kunnen worden gebouwd. Al te veel hinder zal het verkeer dus niet meer van die werk zaamheden ondervinden. Over het allergrootste £en -kost baarste) object schreven we nog niet. Dat is een hoog viaduct, dat te zijner tijd rijksweg 13 rechtstreeks met de Stadhoudersweg zal verbin den. Zonder hinderlijke zijwegen zal het over de twee pleinen en over bet kanaal doorgaan. Die derde Blij- dorpbrug komt dan tussen de twee andere te liggen. Dit alles is toekomstmuziek. Voor-' lopig verhindert de bestedingsbe perking zeker verdere werkzaam heden aan het Blijdorpplein. Ook met de twee nu gebouwde bruggen is het verkeer echter pi zeer gebaat. Goed besteed In 1956 heeft Stadsontwikkeling eens geteld hoeveel auto's er gemid deld per dag de smalle ophaalbrog passeerden. Het waren er negentien duizend. Daaraan zjjn een paar bete re bruggen zeker besteed. Die ophaal-Blijdorpbrug dateert uit 1928. Het was een tijdelijke oeververbinding, die twintig jaar dienst zou moeten doen tot men kon bekijken wat op den duur de beste oplossing zou zijn. De brug heeft het inderdaad twin tig jaar uitgehouden. Maar toen deed toch de slechte bodemgesteld heid haar invloed gelden. Enkele jaren geleden moesten speciale maat regelen worden getroffen om te voorkomen dat de brug te veel in de slappe bodem zou wegzakken. Nu is het leed spoedig geleden. De oude Blijdorpbrug wordt door Ge meentewerken afgebroken en zorg vuldig opgeborgen. Zij kan uitste kend ergens anders opnieuw worden gebruikt. Gedacht is al aan de Rotte, ter hoogte van de door te trekken Juliana van Stolberglaan. Klinkers Het nieuwe Blijdorpplein wordt niet geasfalteerd; de bruggen krü, echter wel een asfaltdek. De aan- en afvoerwegen worden voorzien van een laag hoogovenslakken met een klmkerbestratvng. Tot die wegen hoort ook de Abra ham van Stolkweg, nu nog smal en gevaarlijk. Het ligt in de bedoeling haar zo spoedig mogelyk van dub bele rijbanen te voorzien. VI» een nieuw viaduct onder de spoorlijn RotterdamSchiedam zal deze weg later een goede aansluiting geven op de Aelbrechtskade. WARSCHAU. Ruim 85 procent van de Poolse kiezers heeft zondag deelgenomen aan de verkiezingen voor de volksraden. Van de ruim Iö'-ï miljoen stemmen waren er bij na vijftigduizend ongeldig. Bijna vijftien miljoen stemmen, of 96.62 procent, werden uitgebracht op de kandidaten van het onder commu nistische leiding staande eenheids- front. Os ter jr.( in rij a overzicht over 2957, dat gepubliceerd ia In het or- gaa*i „De Brandweerman". De heer Oster ia van mening, dat de verbe tering voor een belangrijk deel to danken is aan bet werk van de „ge schillencommissie", die enkele con flicten naar genoegen van de be trokkenen heeft behandeld. Op 31 december van het vorig jaar bestond de Rotterdamse brand weer uit 977 vrijwilligers (een jaar daarvoor 11515, en uit 164 man be- roepsperaoneci (142). Het aantal vrijwillige bevelvoerders 1b nog steeds groter dan de brandweer- verordening toestaat. Dit jaar zuilen de hogedruk-n«- velspuitcn worden aangevuld met de zogenaamde N-aerie. Dit «fjn Volkswagens, waarvan er ree de één aan de post Zaagmolenkade aanwe zig is. Bovendien wordt overwogen nog twee gereedschapswagens van het ja gebruik zijnde type aan te schaften. Do reorganisatie van de alarm centrale moest worden uitgesteld, omdat de gelden ontbraken om een nieuw alarmsysteem te bouwen. De heer O ster besteedt daarna aandacht aan de bluskringen Ua- setmonde en Hoek van Holland. „Deze kringen functioneren nog niet, zoals wenselijk mag worden geacht Beschikbaarstelling van mauw materieel voor Usselmonde zal daar wellicht tot een verbete ring ïn de organisatie leiden," merkt hij op. Het aantal brandmeldingen aan de alarmcentrale bedroeg vorig jaar 2150, tegen 2689 in 1956. Er is drie keer groot-, 79 keer middel- en 2072 keer klein-alarm gemaakt. Uit de post Zaagmolenkade is 903 maal uit gerukt en uit de post Overschje 96 keer. Zodra de bruggen aan het Blijdorpplein gereed zijn, zal een deel van het noordwesten van Rot terdam bjj brand aangewezen zijn op de hulp van de post Blijdorp plein. Tenslotte deelt de heer Oster me de, dat op zes dagen van het vorige jaar geen enkele brandmelding ont vangen is. Daarentegen was er een dag met maar liefst 48 meldingen. (Van een onzer Gisteren zijn in de 275 meter brede Botlek, ter hoogte van de se cundaire dam in de Brielse Maas, de twee zwaarste sleepzinkers ge legd, welke ooit te Rotterdam ge zonken zijn. Het betrof hier twee elk 50 ton wegende, 350 nieter lange stalen buizen, waardoor In de toekomst 't drinkwater van Rotterdam naar de bedrijven in het Botlekgebied ca bij Europoort zal worden geleid. Met het slepen van de eerste zin ker werd omstreeks 9,30 uur be gonnen. Het zinken nam precies één uur in beslag. Ook ae plaatsing van de tweede zinker verliep vlot. De waterleidingbuizen liggen, op een diepte van 28 meter beneden de gemiddelde waterspiegel en hebben een nuttige doorsnede van ,300 mm. Het werk werd uitgevoerd „nder leiding van de heer P. Burgerhout, chef afdeling kabels en buizen van Gemeentewerken. (Van één onzer verslaggevers) Opnieuw is tijdens de zitting van de Verkeerskamer een ver- (Van een onzer verslaggevers) Vijftien winkeldieveggen werden tij dens de januari-uitverkoop in Rot terdam op heterdaad betrapt. In' het algemeen werden de waren- huisdief stallen gepleegd door vrou wen. die geen redelijk motief van baar daad konden opgeven. Op merkelijk was. dat de meeste vrou wen het gestolene gemakkelijk hadden kunnen betalen. Zij bleken by haar arrestatie voldoende geld op zak te hebben. Slechts een en keling verklaarde in een plotse linge opwelling, die «Ij niet nader kon verklaren, artikelen te heb ben Weggenomen, die varieerden van een stukje zeep tot een japon. Het waren dan ook hoofdzakelijk ge legenheids-dieveggen, die d.oor wa renhuis-detectives of verkoopsters in haar kraag werden gegrepen. Beróepsdieveggen opereren ge woonlijk niet tijdens de uitver- koopdrukte, omdat zij weten, dat dan de controle is verscherpt. Opvallend was. dat er bij deze uit verkoop talrijke vrouwen war op, die de prijskaartjes van japonnen verwisselden, in de veronderstel ling, dat het winkelpersoneel dit niet zou merken. De truuk was heel eenvoudig. Men verdween met_twe« japonnen, één van 50.— en één van f 20.in de paskamer. Zodra de gordijnen waren geslo ten, werden de prijskaartjes ver wisseld, waarna de klant met de japon van 50.die nu- volgens het prijskaartje 20.— ko3tte, naar de verkoopster stapte en haar ver zocht hiervoor een kassabon uit te schrijven. Meestal zag de verkoopster echter onmiddellijk, dat er met d'e kaart jes geknoeid was. Een enkele maai werd de politie in de zaak gemoeid, maar het was voor haar moollijk de klant pögiotf tot oplichting ten laste te leggen. Want als deze merkte, dat de zaak'mis liep; be weerde zij met een stalen gezicht, dat fber, zij de japonnen paste, de kaartjes eraf waren gevallen. Op goed geluk had zij de kaartjes er weer op bevestigd, dus; meneer d« rechercheur moest goed begrij pen.... De politieman wist dan wel hoe laat het was. Het had geen zin de' vrouv/ mee naar het bureau te nemen. Tijdens de januari-uitverkoop kreeg de recherche ook te -maken met za ken. waarbij winkeldieveggen te vroeg door het winkelpersoneel werden gepakt. Dat was bijvoor beeld het geval met een vrouw, afkomstig van de eilanden, die een kindertrui uit een vak pakte en die in haar tas stopte" en zich on middellijk verwijderde. Tien meter verder werd zij echter door een verkoopster, die de vrouw had ga degeslagen, in haar kraag gegre pen. De. politie werd gewaarschuwd, die dè vrouw' in het kantoor van de chef verhoorde. De laatste hield echter vol, dat zij de kindertrui niet i had willen stelen. Volgens Haar verklaringen had zij op het moment, dat rij de trui in haar tas stak geen verkoopster gezien, zo dat zij besloot eerst haar andere boodschappen in het warenhuis te doen en dan later terug te komen om de trui te betalen. En daar de vrouw een paar honderd gulden op zak had, zat er voor de rechercheur niets anders op. dan haar te laten lopen. De winkel diefstal was niet bewezen. Dit was alleen mogelijk geweest, al 5 de vrouw was aangehouden, op het moment, dat zij de deur van het warenhuis achter zich had dicht geslagen. Tijdens de januari-uitverkoop kwa men er tien aangiften van zakken rollerij bij de politie binnen. En hoewel rechercheurs en vrouwe lijke politie-agenten in burger in de warenhuizen surveilleerden ge- Jukte het niet een zakkenroller te arrestéren. Meestal bleek, dat de bestolene het de gauwdief wel erg gemakkelijk had gemaakt. Bij het rondkijken naar koopjes had men de tas. waarin de portemonnaie zat soms open en bloot bovenop een stapel boodschappen achte loos in een hoekje neergezet. dachte op verzoek van de offi cier van Justitie gevangen ge nomen. Gistermiddag over kwam dit de 31-jarige Schie damse taxichauffeur J. van E., die in de nacht van 1 november 1.1. dronken achter het stuur van zijn wagen is gekropen. De gevolgen waren niet mis. Eerst botste hij met een vaart van ongeveer zeventig kilometer tegen een in de Mathenesserlaan gepar keerde Volkswagen. Een paar minu ten later knalde hij op de Schie- dsmseweg tegen een stilstaande truck met oplegger op. Een 24-jarige bnffetjuffrouw, die bij Van E. fn de wagen zat, werd by de laatste botsing ernstig ge wond. Met ze$ gebroken ribben, een hersenbloeding eti een hoofd wond moest z0 naar een zieken huis worden vervoerd. Van E. leek aanvankelijk ongedeerd, maai tater constateerde men een hersenschudding. De botsing met de oplegger was zó hevig geweest, dat het linker stel achterwielen was weg geslagen. Verdachte kon zich op de terecht zitting niets meer herinneren van zijn dolle rit. Wel wist hij. dat hij di« avond ongeveer zeven glazen je never en vijftien flesjes cola heeft gedronken. Flauwte „Wat denkt u: is de drank de oor zaak van alle ellende?" vroeg dé pre sident. mr. F. F. E. Bloemarts. ..Ik durf haast te zeggen van niet" antwoordde de verdachte. „Ik denk dat ik een flauwte heb gehad". Een politieman beweerde echter, dat verdachte naar drank had ge- -roken en dat hij „ver afwezig" was. De buffetjuffrouw, die Van E, reeds lang kent. verklaarde daarentegen, dat de taxichauffeur niet onder in vloed was. Wonder Voor de officier van Justitie, mr. J. C. Louèt Felsser, staat hei vast: Van E. was dronken. .Het is een wonder, dat er geen doden zijn ge vallen. In een stad als Rotterdam zUn ook 's nachts vele mensen op straat", zei hy, HU eiste een jaar ge vangenisstraf, drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en onmiddel lijke gevangenneming. De verdediger gelooft, dat de cafe ïne in de cola er oorzaak van is ge weest. dat zijn cliënt achter het stuur is gaan zitten „soezen". Hij achtte niet bewezen, dat Van E. „een gevaar voor de weg" was. Hij pleitte voor een voorwaardelijke straf. Na raadkamer beval de president echter gevangenneming van ver dachte De uitspraak volgt over veer tien dagen. Bü een aanvaring tussen een sleep en motorschip op de ri vier, ter hoogte van de scheeps werf De Jong en Smit te IJs- selmonde, is gistermorgen om streeks 7.13 uur de 64-jarige schipper A. Snijders verdron ken. De schipper stond met zijn knecht op een modderbak, die werd ge sleept door de sleepboot „En Avant'* en kwam uit de richting van Dordrecht. Ter hoogte van bovenge noemde scheepswerf moets de kapi tein van de sleepboot plotseling uit wijken voor het 670 ton metende motorschip „Koningin Juliana", dat plotseling een onverwachte manoeu vre maakte, om niet in botsing te komen met een tegenligger. Het gevolg was echter, dat de „Ko ningin Juliana" tn aanvaring kwam met de modderbak. Door de schok viel de schipper overboord en ver dronk.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 4