Anton Geesink smijt snel 13 judoka's op de mat... m Alleen Schiedam levert een opmerkelijke prestatie Als opening van de Sportschool Bis hoff Tekort begroting '57 moet aangezuiverd Drie KDO-orkesten gaven uitvoering Gulf Oil-installatie wordt nog uitgebreid aars- wandeltocht Höme-referee beïnvloedt Strijen-Martinit 1-0 Mat spel van „Dilettant" Gevallen van I salnionellose in Schiedam ongemeubileertie zit-sfaapkamer Vriendenfeest van WK Gedeputeerde Staten hebben nog geen goedkeuring verleend WALDO RIJSCHOOL w* 64.65.0 VOETBAL DIT WEEKEINDE „WAT EEUWIG LEEFT" NIEUWE KANTINE 'T BEGIN O.a. met vier grote tanks Martinit verliest DEH—SFC 2—0 SVDPW—BEC 1—4 RAVASchiedam 0—2 Zeven patiënten in Gein. ziekenhuis Poortu gaalDRZ 0—3 Burgerlijke stand Schiedammers aten D.F.C.-koek Esperantisten bijeenkomst Agent beschermt automaat rörriCiEEL NIEUWS 1 Inschrijving naam politieke groepering Binnen 24 uur roofoverval opgehelderd SCHIEDAM Maandag 10 februari 1958 3 Met een bijzonder aantrekkelijke Judodemonstratie is zater dagmiddag de Sportschool Bishoff aan de Westvcst officieel geopend. De beroemde Judo-crack Anton Geesink was zo be- retdwillig enkele staaltjes ran zijn kunnen in Schiedam, te tonen en de vijftig toeschouwers hebben meer dan verbaasd gestaan. Een betere propaganda voor deze sport dan het uiter mate behendige optreden van de Utrechtse reus is niet denk baar. Sportleider-Wout Bishoff vertelde in zijn inleiding aan de genodigden, dat hij verheugd was op deze voor hem bijzondere dag de Europese Ju dokampioen Geesink in „zijn. eigen school" te kunnen begroeten. Met dankbaarheid memoreerde hij de hulp, die hij vaneen groep leerlin gen had. gekregen bij de restauratie en de verbouwing van de oude ke gelzaal achter Musis Sacrum. Bishoff vertelde hoe hijanderhalfjaar ge leden met Berry Jansse in de Kè- thelstraat het werk was begonnen. Al spoedig bleek dat de Schiedam mers grote belangstelling voor de sportschool hadden en daarom zijn nu reeds vergevorderde plannen voor een derde sportschool irr uit voering, Nu. Bishoff het werk in een eigen school gaat beginnen start hij reeds met 150 leerlingen. Dat'zijn lessen aantrekkelijk zijn meende hij te moeten bemerken uit het geringe verloop, dat nog slechts drie leerlin gen omvat. Ongekende luxe Schiedam heeft nimmer dë luxe gekend van het bezit van sportscho len. Er waren en. zijn. wel hier en daar lokalen waar onder leiding een tak van sport beoefend wordt, maar scholen met deskundige leiding tel de Schiedam nog niet Toen Jansse en Bishoff als gediplomeerden van het Centraal Instituut voor Opleiding van Sportleiders hun arbeid in Schiedam begonnen bleek hoe groot de behoefte in Schiedam aan des kundige leiders was en zaterdag kwam Schiedam reeds aan de tweede sportschool. onder leiding van een. eiOS-sportman, terwijl aan het eind van 't jaar Dries Pettte, Berry Jansse en Wout Bishoff in goede harmonie als oud-ClOSleerlIngen in drie Schie damse sportscholen les zullen geven in velerleisporten. Trots op leerlingen De directeur van het bekende in stituut CIOS inOverveen, de heer W. Dooyeg, was trots dat drie van zyn leerlingen in Schiedam zoveel succes hadden. Hij heeft ervaren dat zijn pupillen onaer moeilijke om standigheden weten aan te pakken. Het is voor een sportleider niet ge makkelijk zich te vestigen, hoewel hij de mdruk had- dat er behoefte Sedert jaren ia de Voetbal Vereni ging Kethel een hechte vrienden- gexueenschap. De WK treedt niet veel naar buiten op omdat een aan tal leden in de wintermaanden voet balt als lid van één der andere plaat selijke voetbalverenigingen, maar in de zomermaanden is het steeds een en al bedrijvigheid op de oude Pie terman-terreinen. Eenmaal per jaar wordt voor die Kethelse voetballers een feestavond belegd en dat zijn altijd gezellige bijeenkomsten. Zaterdag waren de leden van WK. cn' hun huisgenoten naar Tivoli ge togen waar het gezelschap van John nie van Heyst een uitstekend variété programma heeft; verzorgd. De zieke conferencier had zich laten vervangen door broer André van Heyst cn deze deed nesbs-t niet onder voor het populaire familielid. Do- RcMi, de muzikale down, oogstte ccn groot succes. Het accordeonduo The Melody Makers speelde vlotte melodieën en verder traden op het zangduo Jossi én- Co en het Zuid* amerikaanse trio: Las Cobana's. Voor de dansmuziek 2orgden de Padirys. Voorzitter H. Wessel kon wegens omstandigheden niet het-woord voe ren, maar het bestuurslid de heer i A. van Mill verving hem bekwaam. Ook uit zijn welkomstwoord viel op te merken dat het WK goed gaat1 bestond aan gezonde sportbeoefe ning Dat er'nu reeds in Schiedam aan de bouw van een derde sport school wordt begonnen was voor hem een teken dat,die behoefte be stond. De directeur van het CIOS vond dat men waardering moest heb ben voor de ondernemingsgeest van deze- jongelieden. „Slechts met ener gie zijn resultaten te bereiken". Hij was overtuigd dat de gemeente van Schiedam de sportleiders zou steu nen bij hun acties. De heer J. van Gorseï uit Vlaar- dingen sprak daarna als bestuurslid van de Nederlandse Vereniging van Judo- en Jlu Jitsuleraren. Jn het op leidingsinstituut was hij partner van de heer Bishoff en nu is hij eigenaar van een florerende school in. Vlaar- dmgen. „Wanneer je elkaar zoals in Overveen dagelijks over de heup zwaait dan word je vriend". Als vriend van Bishoff was hy verheugd dat deze nu een eigen school had. Hij vond het niet belangrijk dat de school nog niet geheel aan alle eisen voldeed. „Er is maai: één manier; „goed lesgeven". En dat Bishoff goed les geeft constateerde hij. Uit de snel le groei van.de school. Rap gevloerd" Eén twaalftal leerlingen van de heer Bishoff, waaronder twee jon gens, hebben enkele demonstraties gegeven. Duidelijk werd getoond dat het valbreken een. belangrijk onder deel i» van deze sport. Tenslotte heeft Anton Geesink tegen de twaalf Schiedammers cn hun sportleider Bishoff (die zwarte bander Is) strijd geleverd. Twee jongens droegen gele slippen en de overige tien leerlingen zijn dragers van de gele band. Het werd een enerverend gevecht, want reus Geesink velde zoals het In. de oude indianenverhalen gebeurt zijn tegenstanders met verbluffend ge mak. In vier minuten en twintig sé conden belandden de dertien Schie dammers op de Judomat. Ook sport leider Bishoff behoordde ondank» zijn fel verzet tót de verslagenen. AU9 n eik „Ik heb eerlijk getracht te win nen", zet hij na afloop nog hijgend, „maar Geesink is. een eik". Bishoff heeft over de judosport een korte explicatie gegeven. Hij deelde tevens mee dat de burgemeester. Mr. J. W. Peek verhinderd was aanwezig te zijn en dat wethouder Mr. P. van Bochove: wegens omstandigheden de school niet heeft kunnen openen.'De heer Bishoff was dankbaar „voor de medewerking van de gemeentelijke autoriteiten. - Tenslotte .was er voor sportfunctionarissen eh autoriteiten eën gezellige receptie in de Judozaaï, Mét een soepele', beenworp laat de judoretts Antoon Geesink een van de leerlingen van Wout Bishoff op de schuimrubber Judomat (de ■grootste „do)o" van Nederland), belanden. lroor de-interparpchlale R.K. Jeugdvereniging „Tot Ons Plezier." is zondag het nieuwe clubgebouw officieel geopend en in gebruik genomen. Dit TGP- gebouu? is gevestigd in het voormalige Broederklooster, (later vestiging van het: WitrGele-kruis) naast de Frankenlandkerk, Het was burgemeester mr. J.W. Peek die deze opening verrichte door symbolisch het bord met sleutels te overhandigen aan de TOP-leider, „batjuio" A.Datnen (op de foto afgebeeld'. Dit geschiedde tijdens een door ouders en belangstellenden zeer. druk bezochte bijeenkomst in het nieuwe gebouw. Tevoren is er een H; .Mis opgedragen in de St. Liduinakerk, gevolgd door een gezamenijk ontbijt De leden hebben de opening uiteraard feestelijk gevierdop hun eigen wijze. Want in dé gymnastiekzaal beneden het TOP-gebouw is gister avond een vrolijk feest geweest, waarbij üe leden.ran TOP hebben laten sien dat ze best in staatzijn een aardig cabaret-pro gramma in elkaar te zetten. De begroting 195? van de ge meente Schiedam is nog steeds niet door Gedeputeerde Staten goedgekeurd, aangezien zij een groot nadelig saldo vertoont en het niet te verwachten is, dat dit door een verhoogde bijdra ge uit het gemeentefonds zal worden weggenomen. Zo be richten b. en w. aan de gemeen teraad. Dit nadelig saldo bedroeg aanvankelijk 1.007.725.35 en is door de gemeenteraad later teruggebracht tot 809.444.65. Nu het jaar 1037 verstreken is, kan dit tekort nog aanmerkelijk worden verlaagd voornamelijk door verschil lende inkomsten, waarep bij de be groting niet mocht worden gerekend, zoals een na-uitkeribg wegens on dernemingsbelasting en een verho ging van het .percentage der belas tin guitkering van 132 tot 140. Ook kam de post onvoorziene uit gaven met f 88.000.worden ver laagd. doordat als gevolg van de in- vesteringsbeperking minder kapi taalsverken worden uitgevoerd. Het dan nog overblijvende tekort van 395.156.09 kan worden gedekt door een bijdrage uit de saldi-reser- ve. Deze reserve bedraagt ultimo de cember 1956 1.478.408.79. Het is te verwachten, dat het uit eindelijke tekort van de rekening. 1957 lager zal liggen, omdat de be- stedihgs- en de investeringsbeper king ook invloed op de bedrijven uitoefenen, zodat mag -worden, aan genomen, dat de bedrijfsresultaten gunstiger zullen zijn dan bij de op stelling van de begroting mocht wor den geraamd. B, en W. vertrouwen er op dat Ge deputeerde Staten na deze wijziging de goedkeuring wel zal willen ver lenen. De accordeonvereniging KDO heeft Zigcur.er lager'' van M. Oscheid wer- binncu een kort tjjdsbetek een aan- den met aandacht en overgave ver- uilvoerlngen gegeven die alle op een hoog peil stonden en ook zaterdagavond u as er weer een der- tolkt door de leden van het A-or kest. De komische noot in. dit program- relijk concert in gebouw Arcade.] ma werd verzorgd door Nico Schoo- uaarbH het feestelijke karakter nog lenberg. die het publiek overrom- werd vergroot donr een uitstekende pelde met een fantastische cen- i-mansshow door Nico Schoolen- berg. Met de uitvoeringen voor de ont- mansshov; waarin hij o-a. op eert fiets zittend accordeon speelde, staande in de zaal geblinddoekt spanningsvereniging Vcgla heeft schoot naar een doel op het toneel pij men in de afgelopen dagen handen vol werk gehad, maar dit kon voor KDO alleen maar een stimulans zi n om op dé ingeslagen weg voort te gaan. Dit temeer, daar men nu de eer geniet om. in. landelijk verband in- dë afdeling Uitmuntendheid te mogen spelen. Naast de dirigent, de heer P, van Hassel, heeft meu thans ook -een reserve-dirigent n.I. de heer H. Jung. Hét optreden van het Jeugö-ór- kest is bij het talrijke ^publiek uit stekend in de smaak gevallen. Het tienjarig solist je Ansjë Zwaals kreeg een daverende ovatie voor haar jo- del-zartg in het muziekstuk „Alpen bal" van R. Verba, terwijl ook de jongelui van het orkestje rijkelijk beloond werden met applaus: voor hun opmerkelijke prestaties by de uitvoeringen van .werken als „Wien bleibt "Wien" en „Ouverture Ans". Het B-orkest moet vooral vermeld worden om de uitvoering van „Ko ning en Nar", een werkje van diri gent P. van Hassel en De post koets" van Jos Cleber. „Im Reiehe des Indras" van Paul Lincke en „lm een voortreffelijke parodie weggaf in een wedstrijd Schiedam—Rest van Europa. Met een gezellilg bal is deze fees telijke KDO-avond besloten. tAdvertentte I.M1 In de serie Voorjaarswandeltoeh- ten, georganiseerd door de NCWB, is zaterdagmiddag in Schiedam de tweede tocht gehouden. De organisatie was in handen, van de nog jonge, wandeisportvereniging SDS, die wel een extra pluim, toe komt zowel voor de uitgezette par- coursen als voor de vlotte afwer king bij de inschrijvingen en bij de terugkomst van de wandelaars/Ook de controle langs de parcoursen was prima in orde. bij de twee onbe-, waakte overwegen; bevonden zich dubbele posten. Een inschrijving van ruim 400 wandelaars is zeker nietslecht te noemen, gelet op de weersomstan digheden van de voorgaande dagen. Ér werd gestart vanaf het ge bouw voor Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven. De beide parcour sen resp, 10 en 15 km voerden via Vlaardingerdijk .naar de. Vijfsluizen- verder via- Vlaardlngen-Oost naar Kethel. Polderweg, Oudedijk terug naar Damlaan en Lange - Haven. De toneelvereniging De Dillettant lingé en Maartje Klepfce als een ac- De Schiedamse voetbalclubs zijn niet tot gunstige resultaten gekomen. Slechts Schiedam le verde weer een opmerkelijke prestatie door van het sterke RAVA te winnen en het is jam mer dat de jubilerende zwart- witfen niet eerder in deze com petitie aan de goede start zijn begonnen, want het zal moei lijk worden alsnog leider BEC te benaderen- SFC en SVDPW De officiële opening zaterdagmid dag van de nieuwe kantine op het terrein van de installatie Schiedam van de N.V. Gulf Oil (Nederland) J* slecht» de voorloper van een reeks veranderingen en uitbreidingen van öe Schiedamse Installaties. Door de Mhknop van het aangrenzende ter rein van de firma Th. J. L, van den Berg, eveneens aan de Adm. de Ruy- terstraat gelegen, heeft de Gulf Oil Sn? ^oiplac em ent verkregen van '000 vlerk, meter, zodat dit ioch LeeJ*8 grootste distributiepunt van de Gulf Oü, zich nor verder kan uit breiden. Op het nieu w-verworven terrein komt een magazijn en de opslag plaats. Daardoor is het oude maga zijn afgebroken kunnen worden en OP de plaats daarvan ziet men nu reeds de bouwput voor de vier tanks van 7uö a lOOQ ton elk, bestemd voor «e opslag van benzine, olie. enz. Hierdoor zal de totale opslag In wordt voorraadmagazyn, terwijl ér een nieuwe garage-ruimte ingericht zal wórden, compleet met een auto reparatie werkplaats, een. pomp station, enz. Architect W. de Valk zal er voor zorgen/ dat niet alleen het uiterlijk van de nieuwbouw modern wordt, maar ook dat de inrichting zeer mo dern zal zijn. De aannemersfirma Ku ij pers :.te Schiedam 2al trachten een en ander over een jaar gereed te hebben. Kantine-opening Wat de opening van de moderne kantine betreft, deze werd verricht, in aanwezigheid van tal van Gulf Oil-officials door de directeur Th. J. de Veer, die er zijn voldoening uitsprak dat de oude, weinig aan trekkelijke plaats voor samenkom sten van het personeel nu geruild is voor zo'n moderne inrichting. De voorzitter van de bedrijfskern, de heer L. Troost, onthulde dewand schildering van Rien Bout, een ge- scheuk van het personeel. En de voorzitter van de personeelsvereni ging „Gulf '55", de heer Sonnevelcl. verloren verdiend. DRZ be haalde in Poortugaal een over winning en Martinit verloor te gen de verhouding in van Strijen. Met twee invallers, voor de steun pilaren van de verdediging, Schrumf en Vermeulen, scheen Martinit toch een grote overwining te zullen be halen want voortdurend is Martinit in de aanvat geweest. Scheidsrechter De Geus uit Dubbeldam toonde-zich echter een „homereferee". Enkele malen, werden Van Vuuren en Fa- brie bij de benen vastgehouden, maar een strafschop werd niet toe gekend. V Uit een pass van Fabrie doelpunt te midden voor. J. Nijs, maar hoewel Nijs achter Fabric liep werd het doelpunt wegens' buitenspel, afge keurd. Toen de keeper op de grond lag schoot W. Bos in. De .linksach ter van Strijen hield de bal met öe handen, maar de scheidsrechter had dit niet bemerkt Ook na riis-t was Martinit de gevaarlijkste, steeds weer echter werd de aanval wegens buitenspel geremd. By de Schiedammers speelde I. Broere een gave partij als spil. In de laatste minuut speelde het nood lot Martinit parten.- Bij een hoek schop werd doelman Den Dyl in zijn bewegingen gehinderd en de bal verdween in het net. Er werd niet meer afgetrapt. Tegen een fel DEH heeft SFC het niet kunnen bolwerken. -Nuheeft DEH nog goede kampioenskansen,, het is voor het gehavende SFC zonder de doelman Wim. den Haan een eervolle nederlaag geworden. Voor rust hadden de Rotterdammers- het initiatief geheel. SFC kon zich echter staande boude1"; '.er.- kwar tier voor rust reageerd sL :elman niet op een verschot (1 .j, In dé tweede helft speelde SFC uitstekend en de gelijkmaker werd venvacht Toen de spil van DEH hands maakte in het beruchte ge bied werd geen strafschop toege kend en SFC raakte gedeprimeerd. De aanval van SFC was weinig ge- dankte, de directie voor de verbete- wKBio» .1, i ring. speciaal namens de chauffeurs vaarlyk daarna en DEH profiteerde Tanks gebracht kunnen worden opvan de tankwagen-vloot van 25 van het slechte wegwerken van de b a 1000 ton. tankwagens (totaal inhoud 270 tonD. bal. De Schiedamse achterhoede verder zal een oude loods omge-idie sotris op onmogelijke tijden de miste en de Rotterdamse rechtsbin- oouvvd worden tot -een smeerolie- olie-produkten door. heel Nederland nen scoorde. Linksbinnen Vrauw- verwerkingsbedrijf met een „stoom- moeten distribueren en die nu blij deunt wd het slachtoffer van het eenheid" voor het verhitten en zui- zijn met zo'n prachtige kantine als harde spel, hij moest zich laten ver- veren van de olie. De huidige garage i rustplaats. I vangen. De SVDPW-ers hebben dé aan hang teleurgesteld. Na het goede voetbal van de laatste weken werd verwacht dat de. leider BEC aan SVDPW 'n harde kluif zou krijgen, maar cle maaltijd is de Delftenaren meegevallen. Voor rust streden de Schiedammers goed. Toen de Delftse rechtsbuiten in de vijftiende minuut een doelpunt had gemaakt kon de zwoegende Van der Windt tien mi nuten later nog gelijk maken. Door een misverstand in de achterhoede werd het tien minuten daarna ech. ter 1—2. Even nog kwam SVDPW tot een fel offensief, maar geleide lijk kreeg het harde BEC het hoog ste woord. Bij de stand 1—3 brak de Schiedamse weerstand en vijf mi nuten voor tijd werd het 1—4. heeft, zaterdagavond in Musis Sa crum voor een wel zeer kLeln pu- pliek een voorstelling gegeven yan het toneelstuk „Wat eeuwig leeft" van Wim Duihont. De schaars be zette zaal is voor de spelers onge twijfeld een handicap geweest, waar door er over het algemeen niet biy zonder enthousiast gespeeld werd. Voor het begin van de voorstel ling lietregisseur Job Koldewijn het publiek beslissen of er al of niet een „draaiboek" zou worden ge speeld, d.w.z. dat de spelers één voor één een zinnetje uit hun tekst zeg gen en zich zodoende aan het pu bliek voorstellen. Dé reacties van de aanwezigen tijdens dit draaiboek waren niet altijd gepast, maar toen de voorstelling eenmaal begonnen was, heeft men toch mét aandacht gekeken en geluisterd, Dit stuk werd door De Dilettant jn 1954 al eens vertoond cn behan delt het conflict van een kunstschil der die verliefd wordt op zijn leer linge, maar daar niet aan toe wil geven, omdat hij al geti-omvd is. De kunstschilder werd goed gespeeld door Ben Vredebregt, terwijl een collega-schilder een rol was van M, GouRa. Vermelding verdienen ook Mary Willems-Overheul als de leer- (Van «en onzer verslaggevers). SCHIEDAM. Onder de patiën ten van het Gemeenteziekenhuis te Schiedam hebben zich zeven geval len van „Salmoneilose" een para- tyfns-aehtige darminfectie, voorge- daan. Ook vanuit de stad ls één de voorsprong te vergroten. Vijf verdacht geval opgenomen. Bij ver- minuten voor tijd doelpuntte Rinus der onderzoek bleken ook enige B« partijen warengoed tegen el kaar opgewassen, hóewei de goede 'combinaties van Schiedam voor de beste aanvallen' zorgden. Paal en lat en de uitstekende doelman van RAVA voorkwamen doelpunten. Na twintig minuten kreeg RAVA het beat© van.het.spel en de Schiedam se veste kwam geducht in 't nauw. Middenvoor Jan Ozephius doel puntte mot een keurig schot. Schie dam startte de tweede helft viot. Na" tien minuten slaagde T. van. der Zwan erin met een keurige hooghal Vis. maar deze goalwerd afge keurd, Drie minuten later meende verpleegsters te zijn besmet. Deze zijn voorlopig geïsoleerd, zo maakt Schiedam recht te hebben op een het gemeentebestuur bekend- strafschop, maar de referee Üet .doorspelen.Schiedam kwam met 02 aan de verdiende winst in een prettige wedstrijd. In Poortugaal kwam DRZ tot een goed resultaat. De thuisclub werd aqor de roodwitten op regelmatige wijze een nederlaag toegediend. Geboren: Johanna, d.v. C. J. Lerrt- son en J. M. Keijmel; Gerbrand z.v. G. Ketelaar en D. Hibels; Elisa beth M. d.v. A, Nico laas en E. C. Thjjssen; Leonard J. C. z.v. L. J, C. van Dijk en A. J. Lanamers; Anita M. d.v. D. Bak en L. Nuis; Petro- nella W. M., d.v. W. van der Vel den en p A. M. M. Gerse. Overleden; J. P. C. van der Hei den. oud 66 jr. wed, van J. J. JVIielo. Alle noodzakelijke maatregelen te gen een verdere uitbreiding binnen het ziekenhuis zyn getroffen. Hier door zal o.a. dg opname van nieu we patiënten tijdelijk moeten wor den beperkt. In samenwerking met de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst en het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid wordt naar de in fectiebron gezocht, die waarschijn lijk buiten het ziekenhuis is gele gen. Alle patiënten maken het op het ogenblik redelijk goed, zodat er geen reden is voor bijzondere on gerustheid. trice. Na afloop van de voorstelling was 1 er een geanimeerd bal met mede werking van Maarten Slavenburg. Deavond werd geopend door voor zitter T. Brouwer, die ook gehin derd werd door de half gevulde zaal en daarbij niet direct tegemoet ge komen werd door het publiek. Drie Schiedamse- heren hebben zich gisteren tijdens de voetbalwed strijd SW-DFC in de kantine op het SW-terrein te goed gedaan aan koek cn andere versnaperingen, die bestemd waren voor DFC-bestuurs- leden. Tegen het elfjarig dochtertje van esn der bestuurders, dat in de kan tine bij 'öe telefoon de wacht hield, zeiden zij van DFC te zijn. Toen zij even later verdwenen, en daar bij een koperen sierstulc meenamen, i waarschuwde het meisje de terrein chef en de politie. Deze begaven zich naar het station, om de „DFC- ers" op te vangen, maar dit had geen resultaat. Op de terugweg werden de boosdoeners in de Oran jestraat ip hun kraag gepakt- Het waren de 25-jarige M., die het or namentje bij zich droeg, de 24-ja- rïge G. G. H. en de 26-jarige M. S., allen uit Schiedam. In het weekend is schade toege bracht aan het motorjacht van de heer A. B., dat 'in de Nieuwe Haven ter hoogte van de Schoolstraat ge meerd ligt. De maniUatros, die langs de scheepswand bevestigd was. werd op drie plaatsen beschadigd. Da schade is waarschijnlijk ontstaan door een aanvaring.: Bellen by ongeval: G.G. en G.G. Tuinlaan 80, .telefoon 69290. Pol itie-alarmn ummer 64666 Apothekers nachtdienst: C. Jansen, Swammerdamsingel 41 en Nieuwland-apolheek, Dr. Wi- bautplein 17. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven. Ge- - opend Iedere werkdag (behalve maandag! van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterd; g) van 7 tot S30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag! van 9.30 tot 4.30 uur en'iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 7 tot 830 uur. Zondags gesloten. StedeRjk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen van 12 tot 5 uur, BIOSCOPEN Passage, 2 en 3.15 uur:'„De trots en de hartstocht". Monopole, 2, 7 en 9 uur: „Even af rekenen, heren!" DIVERSEN Irene, 8 uur: B.B. Uitreiking di ploma's. Arcada, 2 uur; R.K. Bejaarden en Gep. Cabaret, Het bestuur van het district Zuid- Holland van de Bond van Arbeider» Esperantisten heeft zondagtnotgen in het Wijkcentrum Nieuwland een cul turele vergadering gehouden, byge-': woond door een dertigtal belang stellenden. De voorzitter van het hoofdbestuur heeft bij die gelegenheid gesproken, o.a. over de vooruitgang van het Es peranto. Men moet de zaak niet zien in een. eng nationaal verband, die staat en valt. indien het in één land niet marcheert zoals het moet of kan, 20 merkte hij op. Een verenigd Europa wordt immers ook niet over al even sterk gepropageerd. Ook merkte hü op, dat tot op heden niet overal de gewenste medewerking werd verkregen, „maar als Esperan tisten wanhopen we niet". Daarna heeft de heer Sens in hefc Esperanto enkele stukken gedecla meerd van Multatuli en Annie M. G. Schmidt, GEMEENTE 1 (SCHIEDAM Een politieagent zag gisteren dat een ruitje van de sigarettenauto maat bij de winkel van mevrouw E. in d.e Prof, Kameritngh Onneslaan gebroken was. Volgens omstanders was de eigenares in Dén Haag. De agent heeft toert zekerheidshalve de automaat leeggehaald om diefstal "te voorkomen. Öe 37 pakjes sigaretten heeft hij op het hoofdbureau, ge deponeerd. Dat noemen w« service! V erkiezing gemeenteraad De burgemeester van Schiedam brengt op grond van het bepaalde in artikel G 3, lid 1. van het kies wet, ter openbare kennis, dat poli tieke groeperingen kunnen verzoe ken ten behoeve van de op 28 mei 1958 te houden stemming ter ver- kiezing van de leden van de raad dezer gemeente, waarvoor de kan- didaatstelling zal plaatsvinden op 15 april 1953. hun naam, een aandui- ding daarvan of beide in te schrij- ven- in een register, dat door het centraal stembureau voor de ver- kïezing wordt aangelegd. Het verzoek daartoe moet schrif- telijk worden gericht tot het een- i traal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad dezer ge. j meente. gevestigd ter secretarie van deze gemeente, binnen acht weken, j doch uiterlijk zes weken voor de dag der kandidaatstelling (dus na 17 februari en vóór 3 maart 1958). Wanneer een politieke groepering j gebruik wenst te maken van een naam of aanduiding welke ten be hoeve van deverkiezingen van de leden.van de tweede kamer der Stal ten-Generaal bij de kiesraad is ge registreerd, moet bjj haar verzoek een verklaring worden overgelegd vanwege de rechthebbende groepe ring, dat de eerstgenoemde groepe- nng gemachtigd is, de inschrijving f van die naam of aanduiding te vra gen. 1 RIDDERKERK Binnen 24 uur Is de politie erin geslaagd de bru tale roofoverval op te helderen, di« zaterdagavond werd gepleegd op de 75-jarige alleenwonende weduwe Do Jong Toen er gebeld werd, had zy nietsvermoedend de deur ge- opend. Twee mannen drongen bin nen en voor de bedreiging, niet moord zwichtte de weduwe ten slotte, en vertelde waar zij haar geld zegge en schrijve f 30,- rei borgen had. De overvallers bonden haar on een stoel vast en verdwenen. Toen do weduwe zich na een half uur bevrijd had, alarmeerde ze de po litic, die ze slechts een zeer vaas signalement kon verstrekken. Met behulp van een tip die de recherche te Dordrecht hoofdinspecteur Kooy verschafte, kon deze al spoedig de 27-jarige P. S. uit Zwjjndrechü en diens vriend, de eveneens 27-jarige W, van D. uit Dordrecht arresteren. Hoewel ze beide ontkenden, bleek dat een knoop die men in de wo ning van. de weduwe had gevonden, van verdachte F. S. was. VERPLEEGSTER zoekt tegen eind maart, (omg. Gem; Ziekenhuis) Brieven onder nr. S 037 aan het bur, van dit blad. J T» koop atmgeb. j Keukenstoelen 11.50 13.50 en hoger. Bezoekt Plate. Grote Markt 19—21. Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2