Problemen rond vorming supra-communaal orgaan Intussen ook studie voor stadsgewest W oningbou w-contract ook voor 1959 veilig Weinig belangstelling nog voor het Boek m C. van Duikeren wint y. d. Water-toernooi Prettige ouderavond A. H. Gerhardschool Schijnwerpers op de Schiedamse sport Koeriersters Moet u eens horen! Uiteenzetting Burgemeester Peek: WALDO RIJSCHOOL v*r- 64.65.0 *m NYV-Yrouwen rond bet Boek Ongemakken bij bejaardenflats Bouw-verenigingen moeten wachten Mr. van Kinderen opent Boekenweek Contact oml-leden CJ.M.V.-C.J.V.F. „Cefa" vertoont: „Verbroken tralies" Prima cabaret voor leden van Grafische Bond Maar ook pasop percentage COMMISSIE BEGINT GOED KNVB-voorzitter bij junioren Geladen voordracht Johan Lauxstermann Liclitstoet op 5 mei Inentingen tegen kinderverlamming Vergadering van Jeugd-gemeenteraad Brokken gemaakt met bromfiets Snelle brommer na ongeval bekeurd Motorfiets gestolen Werk van Benner in Stedelijk Museum Burgerlijke stand Schippersvrouw in de Waalhaven verdronken Zolderbak kapseisde, roerganger verdronk SCHIEDAM GEM,ETAGE Woensdag 5 maart 1958 (Aduerterctie IJWJ „1>e intercommunale samenwerking tussen de 27 gemeenten In hel gebied var de Nieuwe Waterweg schijnt slechts zeer moeilijk op gang te komen en ik geloof dat we ons hierover niet hoeven te verwonderen", zo heeft burgemeester mr. J. V'. Ceek op vragen van mr. Engelsman en ir. v. d. Toorn in de gemeenteraad antwoord geven. Voor een dergelijk veel omvattend en in dc autonomie der gemeente sterk ingrijpend probleem zal moeilijk op korte termijn een bevredigende oplossing te vinden zijn. Over dit probleem dan heeft bur gemeester Peek in de raad verder een uitvoerige uiteenzetting gege ven, die we hier, gedeeltelijk woor delijk, weergeven. Allereerst greep mr. Peek terug op een uiteenzetting van Rotterdams burgemeester mr. Van Walsum, ge geven op de eerste bijeenkomst van 27 gemeenten. „Wanneer er ooit een supra-communaal orgaan zal moeten worden ingesteld, dan betekent dit veel voorbereiding en heel veel overleg. Het college van B. en W. an Rotterdam is van mening dat het nodig is het oog te houden op de uiteindelijke mogelijkheden, maar Een aantal leden van de Vrouwen bond van het NVV heeft dinsdag in zaal 8 van het Volksgehouw een ge noeglijke avond beleefd. De secreta ris van de PvdA, de heer A. Bakker blijkt ook een bekwame verteller. Uit het boek „Hout" van A. Vik- sten heeft de heer Bakker voorgele zen en omdat het niet mogelijk is op een avond een geheel boek uit te lezen heeft b»j gedeelten in zijn eigen woorden weergegeven. Met aandacht hebben de dames naar het verhaal met een sociale strekking over het leven van de „vlotters" m Scandi navië, die het kostbare hout stroom afwaarts naar de bedrijven en kust plaatsen brengen, geluisterd. Goed heeft de heer Bakker laten horen hoe moeilijk het werk is in de noor delijke landen en hoe ook daar de strijd is geleverd voor de lotsver betering van de arbeiders. Uiteraard heeft de spreker de humoristische gedeelten uit het boek eveneens ge memoreerd. De bijeenkomst was ge opend door de voorzitster van de Vrouwenbond NW in Schiedam mevr. A. Brand-Dijkhoffs. In de gemoenteraads-vergadering heeft mevrouw A. Molt-Lips de ou den van lagen in de twee bejaarden flats willen helpen met een verpleeg- ruïmte. Hoewel ik deze poging vind toe te juichen, vraag ik mij toch af wat dit zal moeten kosten. Door de laatste huurverhoging en de daarop volgende stljg'ng van de bijkomende kosten, betalen we thans ongeveer per vlerkante meter woonruimte; daarmee zijn we aan de grens gekomen van ons kunnen. Zou het niet beter zijn om eerst eens wat oude grieven en ongemakken uit de weg te ruimen? Hoewel ik in het bezit ben van een goed radio toestel, heb ik radio-distrublie moeten nemen, door de storing die de liften veroorzaken. Volgens de PTT is dit te verhelpen, maar de ge meente zwijgt. De dirhtst-bijzijnde telefoon-cel bevindt zich op de Vlaardlngerdijk; waarom geen cel geplaatst tussen de beide fla's? Vanuit de flats is er geen contact met de huismeesters. Wan neer de lift weigert en we opgeslo ten zitten, zyn we van de buren af hankelijk on. de klacht daarover door te geven. Het bus-verkeer is on regelmatig eu er is geen gelegenheid tot schuilen. Bij sneeuwval of gladde wegen laat de bus verstek gaan en rijdt dan over de Vlaardingerdijk. De toegang tot de flats s slecht. Tot slot: waarom het uitzicht niet wat opgevrolijkt door het plaatsen van bloembakken? Op het Wibaut- plein zijn ze overdadig opgesteld. Een flatbewoner ook dat daarvoor, dus in de tussen periode, gezocht moet worden naar vormen die eens samenwerking zo efficient mogelijk maken. Een onder scheid dus tussen een tussen-pericde en een definitieve periode". Later heeft burgemeester Van Walsum nog als zijn mening gege ven dat op het ogenblik de gemeen ten zich nog heel behoorlijk kunnen redden zonder het bovengemeente- lijke orgaan. Dat speelt dus pas in de toekomst. BEREIDHEID Daarna hebben alle vertegenwoor digde gemeenten zich in principe be reid verklaard tot die samenwerking. Wat dc vorm van deze samenwer king betreft, aldus mr. Peek, is be sloten tot de instelling van twee commissies, één voor de bestuurlijke problemen en één voor de ruimtelij ke ordening. Deze commissies heb ben verschillende malen vergaderd. .De studie-commissie, benoemd uit de commissie voor de bestuurlijke pro blemen, heeft in januari van dit jaar een voorstel ingediend tot het creë ren van een samenwerking op grond van de Wet gemeenschappelijke re gelingen met als taak: het scheppen van een structuurplan voor het ge hele gebied van de samenwerkende gemeenten. Dit voorstel heeft de algemene in stemming van de Commissie niet kunnen verkrijgen, zodat het overleg en de studie moeten worden voort gezet. Bovendien kwam de wens naar voren om inmiddels af te wach ten het rapport van de door de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten ingestelde studie-commissie over de bestuursvorm voor de grotere agglo meraties, waarmede men dan doelt op het zogenaamde „stadsgewest". ESSENTIEEL VERSCHIL Het verschil tussen deze twee vor men van samenwerking is essentieel. B\j een gemeenschappelijke regeling bestaat het bestuur uit de vertegen woordigers van de samenwerkende gemeentebesturen. Bij het zg. Stads gewest zal het bestuur waarschijn lijk worden samengesteld door rechtstreekse verkiezingen. De vraag dringt zich hierbij naar de mening van mr. Peek op, of wan neer het bestuur wordt gecreëerd door rechtstreekse verkiezingen, waarbij dan natuurlijk de inwoners van dc grote stad de overgrote meerderheid der kiezers vormen, het karakter van vrijwillige samenwer king wel voldoende tot zijn recht komt. Komen wij dan niet te staan voor een soort annexatie, niet van het gehele territoir maar van be paalde bestuursbevoegdheden der verschillende gemeenten? Wanneer wij dit aspect van het vraagstuk be zien, is bet een gelukkig verschijn sel dat het bestuursprobleem thans iets minder actueel schijnt te zijn geworden, zodat er nog voldoende tijd ts voor studie en overleg. Deze studie zal allereerst moeten betreffen het nauwkeurig omschrijven van de taak, die een eventueel toekomstig supraeommunaal orj ian zal moeten worden toebedeeld. Wij zullen er voor moeten waken, dat die taak te ruim of te eng wordt omschreven; zowel het een als het ander zou be denkelijke gevolgen hebben, De autonomie der gemeenten is door de ontwikkeling in de laatste jaren al dusdanig verschrompeld, dat verdere beperking slechts als uiterste nood zaak kan worden aanvaard. NIET DWINGEND Bij verschillende gelegenheden heb ik ei steeds weer op gewezen, dat meerdere vraagstukken ook door vrijwillige samenwerking kunnen worden opgelost zonder dat hiervoor een publiekrechtelijk orgaan met dwingende bevoegdheden nodig is. zo verklaarde burgemeester Peek. Zo de bilaterale overeenkomsten, die tussen Rotterdam, Spijkenisse er Rozenburg zijn aangegaan, waar door de uitvoering van de grootse plannen voor het Rotterdamse ge bied en de Europoort op korte ter mijn is mogelijk geworden. Is het territoir van de 27 gemeen ten met te beperkt gehouden? Het begrip Randstad omvat toch een territoir, groter zelfs dan de gehele provincie Zuid-Holland. En hierbij dringt zich tevens de vraag op welke taak hier de Provincie kan vervul len. Door de publicatie van de voor studie „Randstad en Delta" hebben Gedeputeerde Staten een gelukkig initiatief genomen, dat voor de toe komst onze provincie de zegenrykste gevolgen kan hebben. LICHTE TAAK Bü de aanbieding van de studie Randstad en Delta heeft de Commis saris der Koningin dc gemeentebe sturen verzocht om nu binnen het getrokken raam hun eigen vakjes te gaan invullen, dat wil zeggen ge meentelijke structuurplannen te gaan ontwerpen. Voor Schiedam zal die taak veel lichter zijn dan voor verschillende zustergemeentcn, die nog voor een onbeschreven lei staan. Ons structuurplan is voor het over grote deel reeds gerealiseerd en dat op een wijze waarover wjj voldaan kunnen zjjn. Wü hebben slechts de aangevangen studie over het verder uitbouwen van het tuindorp Kethel tot een goed einde te brengen en ln overleg met andere instanties een bevredigende oplossing voor het spoorvraagstuk te zoeken. Aldus burgemeester Peek. Met hooggestemde verwachtingen heeft het gemeentebestuur van Schiedam in 1056 met het bouw- en aannemingsbedrijf Muys en de Win ter het vijf-jaren contract voor de woningbouw gesloten, in de hoop dat voortaan 800 woningen per jaar gereed zouden kunnen komen tegen daarvoor 700 nieuwe woningen in drie jaar. Maar medio 1957 is de bestedingH-heperking ingezet en de ze heeft ook op de woningbouw in vloed gehad, Wat is er nu overgeble ven van het optimisme? Op deze vraag heeft wethouder mr. M. J. M. 7an Kinderen antwoord gegeven in de gemeenteraad. Hieruit blijkt, dat de toestand, hoewei niet meer zo rooskleurig, toch ook niet slecht is. 1957 is een top-bouwjaar gewor den, daar er 957 woningen gereed kwamen. Dit cijfer is echter ietwat geflatteerd, omdat daaronder ook de drie torenflats begrepen zijn. Op 1 januari 1958 waren er 948 voor de Aziaten" boren, waarbij hij het dilemma schetst van de inlanders, die zich vrij wensen te vechten van het Nederlandse bewind, maar die zich op velerlei wijze gebonden voe len aan Nederland en de Nederlan ders. Het verhaal van de tweestrijd komt reeds in de aanvang tot uiting. Opening De avond werd geopend door de wethouder van Culturele Zaken, mr. M. J. M. van Kinderen, die zei dat voor hem het genoegen van de ope ning van deze avond zeker niet viel weg te cijferen omdat de Schiedamse boekhandelaren in harmonische sa menwerking deze avond hadden ge organiseerd. Hij had de cijfers woningen in uitvoering, maar ook dit cijfer is geflatteerd, omdat daar onder begrepen zijn de 206 wonin gen die zullen komen boven de gro te winkelgalerij met de vier toren flats aan de Mgr. Nolenslaan. Nu is de afspraak dat van dat complex wel de funderingen gelegd zullen wor den maar de woningen zelf zuilen later in -premie-bouw opgetrokken moeten worden. Blijft dus over 742 woningen. Aangenomen mag wor den, zo verklaarde de wethouder dat het contingent van 500 woningwet woningen ook in 1958 gerealiseerd zal kunnen worden. Daarnaast zijn nog 116 particuliere woningen in uitvoering, waarvan hij niet kon zeggen of die allemaal dit jaar nog gereed zullen komen. Bellen bij ongeval: GG en G-D„ Tuiniaan 80 telefoon 6929U Politie-alarmnummei 64666 Apothekers nachtdienst: Apotheek fa. Gouka. Hoogstraat 29. Gemeen let üke Openbare Leestaal en Dlbliotheek: Lange Haven. Ge opend tedeie werkdag lüehaiv* maandag) van 9 30 tot 4.30 uur en iedere avnnd (behalve woen*rt4.£ en zaterdag van 7 tot 8.30 uur Zondags eesloten ItK. Leeszaal en Bibliotheek, Dam Geopend iedere dag (behalve maandag) van 9.30 toi 4 30 uui en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 7 toi 830 uur. Zondags gesloten Stedelijk Mu&eum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur: zondagen -an 12 tot 5 uur Start-tentoonstel ling t.m. 13 april. BIOSCOPEN Passage: 2 on 8.15 uur: „De Ontem- baren." Monopole, 2, 7*> en 9 uur: „De straat der geverfde lippen". DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: Kodak. De monstratie. Broersvela 55. 8 uur: Rennersclub Schiedam. Film. R.K. Ver. Gebouw, (Kethel) 7.45 uur: L. T. J. Lezing. Irene.-8 uur: Bidstond v. h. gewas. Ned. Herv. Geref. Evang. De C.J.M.V. „Martha" en de C.J. M.V. „Westerkwartier" beleggen op zaterdag in de zaal onder de Op- standingskerk een bijeenkomst voor de oud-leden. Sprekers op deze avond zijn ir. B. Wilton, de heer E. J. M. Faber en de heer H, Meyers, de beide laatsten als bestuurslid van de CJ.M.V. Onderwerp van de avond is het jeugdwerk. De mond- accordeonverenigmg „Bravo" speelt muzikale intermezzo's. Aanvang acht uur. De Stichting Christelijke Filmac tie geeft op vrijdag en zaterdag in gebouw Irene een voorstelling van de film „Verbroken tralies". Voor niet-donateurs is de film alleen te zien op vrijdag. De voorstellingen beginnen om acht uur. Een vrolijke „reis om de wereld" hebben de leden van de Algemene Nederlandse Grafische Bond gister avond gemaakt In Musis Sacrum, waar hun een uitmuntend cabaret- programma werd aangeboden. Allerlei soorten amusement van de hele wereld werden in een pro gramma van enkele uren op de planken gebracht. De volle zaal ge noot van een uitstapje naar het oude Wenen evenzeer als van een trip naar Londen om daar even in de sfeer van de Music-hall te verkeren. Het was hier de alom beroemde To by Rix die het publiek daverende lach-salvo's ontlokte met zijn ko mische imitaties van George Form- by en zijn vreemde gescharrel met muziekinstrumenten waaruit hij de raarste klanken tevoorschijn kon toveren. De avond werd geopend door voorzitter G. Immerzeel, die wel heel blij was met de volle zaal, maar de leden vroeg om voortaan ook de vergaderingen wat drukker te bezoeken. De heer J. Schipper, tweede secretaris, sprak hierna een kort propagandistisch woord. De bromfietscursussen die door de Vereniging voor Veilig Verkeer in samenwerking met de politie wor den gehouden, beginnen morgen avond om acht uur in de kantine van het Hoofdbureau van Politie In de Lange Nieuwstraat. C. van Duikeren van de biljart-ver eniging Het Noorden Is uiteindelijk en na veel strijd winnaar geworden van bet Van de Watertoernool. Ei genlijk gold het een jubileum-toer nooi daar het voor de tiende maal is gehouden. Is het misschien daaraan te wijten, dat het verloop zo span nend is geworden en de beslissing pas viel in de allerlaatste wedstrijd? In deze finale heeft J. van Duyl hot hoofd moeten, buigen, wat eigen lijk nog niet eens zo erg is want hij had liefst een voorgift van 240 ca ramboles van zijn tegenstander moe- De ouderavond van" de A. H. Ger hardschool die gisteravond in de grote zaal van het Wijkcentrum in Nieuwland Is gehouden, kan in alle opzichten geslaagd worden genoemd. Het was de tweede maal dat vele van de ouders van de ongeveer tweehonderd leerlingen bijeen wa ren gekomen en de zaal was tot het genoegen van het schoolhoofd en de voorzitter van de pas gevormde oudercommissie geheel gevuld. De heer Brouwer hield als voorzit ter van de oudercommissie een inlei ding over het voorbereidende werk dat reeds dor de commissie is ver richt en vroeg de ouders om sug gesties aangaande de vrije-tijdsbe- steding van de kinderen. Op dit ge bied zag de oudercommissie, als schakel tussen school en thuis, een belangrijke taak, om de leerkrach ten te steunen. Ook het innen van geld voor het schoolfonds e.d. kon belangrijk gemakkelijker worden gemaakt, dank zij overleg tussen de school en de afgevaardigden van de Contingenterinj Voor 1959 wordt de situatie veel moeilijker, omdat Schiedam het con tingent zal moeten putten uit het totale contingent van 5.500 woningen die voor Zuid-Holland (buiten Rot terdam en Den Haag) zijn toege wezen. Het aandeel van 500 wonin gen voor het vijf-jaren contract met Muwi liep dus ernstig bezwaar- Maar in een onderhoud dat mr. Van Kinderen met de Minister heeft ge had is gebleken dat de Minister zijn instemming zal geven aan het nale ven van het contract, zodat Schie dam ook voor 1959 mag rekenen op 500 woningwet-woningen. In de par ticuliere sector komen daar dan nog 44 woningen bij. Met wat dan nog over is blijven staan van 1958, mag dus verwacht worden dat in 1959 weer zo'n 800 a 850 woningen gereed zullen komen. Een verheugend resul taat, vond mr. Van Kinderen. Geen verenigings-bouw Er Is echter ook een schaduw-zü- de: de twee complexen van elk 200 woningen die door de twee woning- bouw-verenig-ingen in voorbereiding zijn genomen zullen niet in 1958 en waarschijnlijk ook niet in 1959 in aanbouw genomen kunnen worden. In Kethel zal dus de woningbouw, afgezien van de kleinere complexen, blijven stil staan. De wethouder sprak de hoop uit dat deze woning- houw-verenlgingen toch het aange vangen voorbereidende werk zou den willen voortzetten, opdat wan neer het gety weer keert, direct begonnen kan worden met de reali satie. Tenslotte deelde mr. Van Kinde ren mee dat er nog steeds geen be slissing is genomen over de woning bouw volgens het systeem Coignet. Maar morgen zal daar een bespre king met do minister over worden gehouden, ouderG. Hoewel er nog gewerkt moet worden met vijf klassen van ge middeld ongeveer veertig leerlin gen, kon het hoofd van de school, de heer P. J, Mulder, aan de ouders meedelen, dat alles daar nu normaal verloopt, terwijl ook de slechte om geving zand- en kleiveldjes zienderogen verbetert. De samenstel ling van de oudercommissie achtte de heer Mulder voortreffelijk, waar voor hij een complimentje richtte aan de ouders. Op II maart is er een contact avond voor de ouders, waarop zy in. de school het werk van hun kin deren zullen kunnen bekijken. Later op de avond werden er door de heren. L, van de Heiden en K. van Z wieten een tweetal films vertoond, over het leven van de dieren in de diergaarde „Blijdorp". De heer Van Zwieten hield een inleidend praatje met tal van humoristische en soms ook wel tragische anecdotej. Als voorbeeld van dit laatste willen we zijn opmerking vermelden, dat de meest voorkomende doodsoorzaak van deze dieren het „doodvoederen" door het publiek is, dat dikwijls scheermesjes, glasscherven e.d. als voer aanbiedt. De films en de gegeven toelichting pasten dus wel geheel in het kader van deze avond, waarop men zich bezig hield met de opvoeding. De voorzitter van de KNVB de heer A. L. M. Schroder, die zoveel belangstelling heeft voor de bevor dering van de jeugdsport, zal op woensdag 12 maart in gebouw Tivoli een causerie voor de junioren van de Schiedamse voetbalclubs houden. Deze avond wordt belegd op initia tief van de Schiedamse Scheids rechters Vereniging. De heer Schro der zal tevens de prijzen van de junlortestwedstrijden uitreiken. Na de prijsuitreiking en da causerie zullen enkele films, o.a. „Koning Voetbal" worden vertoond. Ook se niorleden zijn welkom. De boekenwcckavond 1938 Is voor de organisatoren, de zes samenwer kende boekhandelaren iu Schiedam, een teleurstelling geworden. Slechts een honderdtal stadgenoten waren dinsdagavond naar Irene gekomen oiu dg Amsterdamse voordrachts kunstenaar Johan Lauxtcrmann het werk „Setoewu de Tijger" van Johan Fabricïus in bewerking van de heer Lauxstermann te horen declameren. De roman van Fabricïus behandelt de problematiek van de blanke, die zich aan zijn tweede - ader!and Iu de ,lS.e°»T Sun?atral gebonden our™ v»n ue OU.L-. llï w»t<>e»temmingvm scta). trak gïien en toc„ had hiJ gecon. ver heeft de voordrachtskunstenaar statcwd dat er nog een grote taak was il"1? 3cmMl5t Jvo°b e£n op het gebied van het culturele werk l'„d,e lWe1Ul;i 11 ?c dat de verspreiding van het boek rs, kn?; v-.f h ,'m "n beejt do strek- Eon derde deel van de Nederlahders Dn I™. verhaal met aangetast. „n boek meer na het verlaten J de SIS'" hoDnbe" ffn°Aai r" van de lagere school. Zeventien pro-1 P'êesi hoon ei mi? voordracht Geladen. t bMlt"geen boeken De helft van rmTho™J n Idgennge nuance- s (l0 ..andarbSders en boeren leest geen ring. Jir: dc heer Lauxstermann de i,n<»L-rtn zaal meelevers in de zielestrijd van dc man die als controleur te lans door hei vrije land in Sumatra heeft gczwoiven om nog tciug l" kimren gaan naar dat onbekende vaderland in Europa. Met een Nederlands-» k;Jk op de -v- schokkende gebeurtenissen laai Fa- dauw bevolking als cr geen verdie- O' icius ook zijn visie op het „Azië ping van geest mee zou samengaan- Het ligt in de bedoeling van de Schiedamse Scheidsrechters Vereni ging om zondag voor de aanvang van de wedstrijd SW-Vitesse een nieuw experiment uit te voeren, waarbij een beroep op de spelregelkennis van 't publiek zal worden gedaan. Reeds lang wordt gezocht naar een moge- orgamscem naa ae e™van jy^eld om meer begrip voor het het Centraal Bureau van dc Stalls- fha, .„.....„eis te kweker, „We kennen nu het modewoord vrijetijdsbesteding." aldus mr. Van Kinderen, uiaar hij vroeg ?ich af of vrije tijd zonder racer wel bevorder lijk was. Hij meende dut veel vrije tijd funest '/au zijn voor dc Schic- octbaj en de spelregels te kweken, Het is nog niet mogelijk gebleken om het publiek in contact te brengen met de ingewikkelde voorschriften van het spelregelwezen. Het is ech ter wei gebleken dat tallozen de j meest eenvoudige spelregels nog niet kennen De acties van de SSV zullen j heel wat misverstanden kunnen weg- j werken en bovendien lijkt ons het idee van de 3SV zo goed dat het ze- 1 ker in andere plaatsen in ons land zal worden nagevolgd. Het novum van dc actieve Schie damse Scheidsrechters is een voet baldemonstratie met Schiedamse ju nioren Zondag zullen voor beide doe len zodat het publick de gehele dcmonstialie goed kau overzien t op het hoofdterrein van SW enkele junioren een spelmoment uit een fic tieve wedstrijd tonen. Via de luid spreker zal een toelichting op de de monstatie worden gegeven en aan het publiek zal worden gevraagd zyn visie op de spelbeeldsituatie te ge ven. Voor de belangstellenden, die het goede antwoord zullen inzenden, zijn prijzen beschikbaar. Ook op het terrein van HDVS zullen in de toe- komst voor de aanvang van semi- dam" beeft in het vijftigste levens jaar niet over gebrek aan belangstel ling te klagen. Bij de nieuwe leden heeft zich nu ook Nico Huét gevoegd. Deze voorhoedespeler vierde triom fen in het eerste team van Excelsior '20. daarna in VFC en nu hoopt hij over enkele weken in het eerste elf tal van Schiedam te kunnen spelen. Nog steeds moet Huet in een goede conditie zijn zodat de vierde klassers weer een aanwinst in hun gelederen krijgen. Ook het nieuwe zomerseizoen zal de stad Schiedam het met enkele be drijfsvoetbalcompetities moeten doen. Er^vaa sprake van een fusie tussen de twee grote bedrijfsvoetbalorgani saties, de Vegla en de Schiedamse Bedrijven Competitie. Deze samen werking zou ongetwijfeld vele voor delen hebben. De bundeling van krachten organisatoren, seheids- ten wegwerken en dat op 120 ca ramboles! Enfin, Van Duyl verloor en kwam daardoor gelyk te staan met Van Duikeren met 14 punten. Het percentage heeft toen moeten beslissen. Dat was bij Van Duikeren met 99,67 beter dan bij Van Duyl met 96,53. Van Duikeren is bovendien geen gemakkelijk tegenstander. Hoewel een Van Duijl zich hierdoor niet laat beïnvloeden, was zijn spel gister avond quahtatief veel minder, dan anders. In zijn 5e beurt kwam hij wei na series van 48, 24 en 12 op 85, doch van Duikeren antwoorde hier op met zijn hoogste serie in deze partij, één van 40, Hierna heeft de voorzitter van I et District Schiedam van de KNBB, de heer J. van Dam, gememoreerd, dat de inschrijvingen voor het Van de Water-toernooi steeds groter worden, waardoor dit toernooi tot één van de meest bekende toernooien in bet Dis trict gerekend mag worden. Er is voortdurend zeer sportief gespeeld, terwijl de laatste partij, zelfs een percentage, moest uitmaken, wie de winnaar in "het jubileum jaar zou zijn. Hij complimenteerde de heer var» Duikeren met het behaalde suc ces, en hoopte, dat hij een volgend jaar deze beker zou komen verdedi gen, waarna hij hem de Van de Wa ter beker overhandigde. Ook voor de overige spelers waren er prijzen. De eindstand in dit tournooi is: 1 G. v. Duikeren 14 957 146 56 6.55 2 J. van Duijl 14 3089 139121 22,23 3 P. v. d. Water 10 1068 152 35 7.02 4 R. v. d. Stigt Th. 8 1709 135 92 12 66 5 G. Buijtenhek 6 1671 164 81 10.79 6 P. Eikenbroek 6 914 172 38 5.31 7 G, Broekhuizen 6 697 160 34 4.36 8 W. Stigter 6 752 195 27 3.85 9 M. Kooij 2 1040 174 53 5.99 profwedstrijden dergelijke instruc- j rechters e.d, zou alleen al winst tieve en interessante demonstraties zijn, maar bovendien zou de leiding worden gehouden. Het bestuur van de rennersclub „Schiedam" is teleurgesteld. Wegens omstandigheden zal het dit jaar niet mogelijk zijn op Koninginnedag een wielerronde te houden. Met de kam pioen Frans Mahn in hun midden ziet de rennersclub nog meer perspectie ven voor de wielersport in deze om geving. maar onder de huidige om standigheden vrezen de renners dat het beloofde wielerbaautje een droombeeld is. De voetbal- en honkbalclub „Sehie- excessen gemakkelijker kunnen voor komen. Bij een enkele Schiedamse organisatie zou de eerstgeplaatste ook werkelijk de Schiedamse be drijfsvoetbalkampioen zijn. Dit jaar echter starten de twee organisaties weer als vanouds, want de bespre kingen hebben geen resultaat gehad. Beide groepen hebben geen reden voor pessimisme, want er moesten zelfs teams worden afgewezen om het programma niet te overladen te maken. De SBC hoopt op 6 mei te beginnen met d» wedstrijden. Door een commissie uit het bestuur vim de Vereniging Nat. Feest- en Gedenkdagen (v.m. Oranjevereni ging) wordt de organisatie van een oj; de avond van 5 mei a.s. (bevrij dingsdag) te houden grootse llcht- stoet voorbereid. Er wordt op gerekend dat hieraan wordt deelgenomen door vele bedrij ven, middenstanders, particulieren, jeugd- en sportverenigingen en de schooljeugd. De deelnemers zullen worden in gedeeld in vijf groepen. Voor de beste inzendingen, te be oordelen door een deskundige jury, zullen in de verschillende groepen een aantal prijzen beschikbaarge steld worden, Op maandag 10 maart beginnen ïn Schiedam weer de inentingen tegen poliomyelitis. Waren het in november 1957 de kinderen geboren, in 1955, ditmaal komen zy die geboren zyn in 1952, 1953, 1954, 1956 en 1957 aan de beurt. In verband met het grote aantal zullen de inentingen ditmaal plaats vinden in de Koopmansbeurs aan de Dam. Alle ouders ontvangen deze week een schriftelijke oproep, behalve die genen van kinderen geboren ïn de cember 1957. Deze komen pas in april aan de beurt. Ieder wordt verzocht stipt op het oproepuur te verschijnen teneinde onnodig wachten te voorkomen. Ouders, die voor meer dan een kind een. oproep hebben ontvangen kun nen met alle kinderen, desgewenst op een van de oproepdagen ver schijnen. Gezien het grote belang van de inenting wordt aangeraden toch voor al deze gelegenheid niet le verzui men. Meent men ten onrechte geen op roep te hebben ontvangen dan wen de men zich tot de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, Tuinlaan 80, telefoon 69290. Het politiek Jongeren contact Schiedam houdt op maandag 10 maart in het Stadhuis weer een vergadering van de Jeugd-gemeen teraad, Deze staat onder voorzitter- schap van de heer H. W. Metaal van i de J. 0--K.V.P. Op de agenda staat een voorstel tot heffing van belasting op het hou- den van katten, zulks als tegenhanger van de hondenbelasting Verder het voorstel tot een „gemeentelijke ver ordening" op het reglementeren van plaatsing van t.v.-antennes. Tenslot te zal gediscusierd worden over de wenselijkheid van de instelling van een klachten- en advies-commissie, die de wensen van de a.s, huurders van nieuwbouw-woningen kan ver zamelen en doorgeven aan de ont werpers en bouwers. Interessant on derwerp dit laatste. Na de finale in het biljart-toer nooi Om de Van dc Water-beker wenst finalist J. van Duyl (Rem brandt) de winnaar C. van Dui keren f?eluk met de overwinning. Tussen hen in de fel-omstreden trophee. Op het kruispunt Langehaven— Appelmarkt is gisteravond mej. D. H. aangereden door een bromfiets, bestuurd door een onbekend geble ven jongedame. Mej. H. liep ver wondingen op aan haar kaak en dijbeen. De eigenaar van de brom mer, die het meisje ook naar huis heeft gebracht had de bromfiets uitgeleend aan de bestuurster, die waarschijnlijk nog niet genoeg rij ervaring had. De politie heeft dt» zaak nóg in onderzoek. Dc achtjarige Ineke van D- uit de Waranda is gisteravond in de Lange Nieuwstraat aangereden door een bromfietser, toen zij de weg overstak. Zij kreeg een wond aan het achterhoofd en is met een jeep van de politie naar het Gemoentezi® ken huis gebracht, waar zij is be handeld. Tegen de zeventienjarig» bromfietser A. L. K. is procesverbaal opgemaakt, omdat hij te snel reed. De heer C. L. G vermist zijn BSA-motorrijwiel, dat hy gister» avond voor een pand aan de Grote Markt had neergezet. De hoofdconservator van het Ge meentemuseum in Den Haag, de heer K. E. Schuurman, opent op dinsdag avond 11 maart om kwart over acht in het Stedelijk Museum een ten toonstelling van schilderijen, goua ches en tekeningen van Gcrrit Ben ner, Overleden; D. van der Zijde, 75 jr. Geboren: Petrus R., z. v. H. da Bruyn en A, T, van Gysel. Lena, d. v. M. Jeup en S. J. de Reus. Frede rics, d. v. F. J. Ooms en W. Jonker. Dirk, z. v. J. A. van Schajik en D. S, van 't Wout. ROTTERDAM. Dinsdagmiddag is in de Waalhaven te Rotterdam de 29-jarige mevrouw Ch. van Gorkum- 31ok, tijdens afwezigheid van haar man. van het Rijnschip .Flamingo" over boord gevallen en verdronken. Toen haar man uit de stad terug keerde, zag hij haar vele meters ver der in het water drijven. Hij slaagde er in haar met behulp van andere schippers op het schip te brengen. Een ijlings te hulp geroepen arts kon echter slechts de dood constate ren. ROTTERDAM. Dinsdagavond is op de Nieuwe Maas een 38 ton me tende zolderbak, die getrokken werd door de sleepboot „Sonja", gekap seisd. Daarbij is de roerganger J. Stapel uit de Tweebosstraat te Rot terdam te water geraakt en verdron ken. TE HUUR GEVRAAGD omgeving Rotterdam, Schie dam of Viaardingen, Brieven aan DAHOHST, Bestevaerstraat 1983 Amsterdam-West Foto, film, optiek Voor pasfoto's naar K. van Vuuren Hoogstraat 108, tele foon 88730. In spoedgeval desgewenst in i uur klaar. Rolfilras verbeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K. van Vuu ren, Hoogstraat 106,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2