Een te smalle overweg SIMS slank worden mm. Jeugdgemeenteraad vermaakt zich met „kattenbelasting" ANMB heeft moeilijk jaar achter de mg „Königswtilzer", sprookje van de mooie uniformen Om biljart-kampioenschap eerste klasse libre Maar bleef steken in een woningbouw-commissie Goede film voor Wijk 2 Biljart uitslagen Koeriersters 131153 Nu kunt' U gemakkelijk Jaarvergadering v. Chr. Besturenbond JAARVERSLAG 1956-'57 Jaarverslag Mercurius Ouderavond van de W ilheiminasehool MONOPOLE VERTOONT 30.000 sigaretten gestolen aan boord van Italiaans schip Burgerlijke stand „Ontmoeting met de kunst" in Museum Met bromfiets tegen jeep gereden Fietsendief gepakt Wie heeft iets verloren? Lustrum-wandelmars van SWS OV Knaap van vlot gevallen en verdronken Meisje bij val uit raam gedood Schoorsteenbrandje A. J. Hes overleden i Op Voorne onderzoek van vegetatie door Rotterdams bioloog SCHIEDAM weer Dinsdag 11 maart 1953 r yj<t, (Advertentie LM.) KOM ONGEHINDERD KljKEN ZULT VERBAASD ZIJN UNIEK IN NEDERLAND De Christelijke Besturenbond te Schiedam houdt op dinsdag 18 maart in bet Gebouw voor Christelijk So ciale Belangen zijn jaarvergadering. Op het programma staat o a, een be stuursverkiezing. Aftrederd en niet herkiesbaar secretaris is de heer P. v. d. Spek. De vergadering begint om acht uur. Dezl fceu-'cakfe overweg in de Kerklaan te Keikei zal binnenkort door de Nederlandse Spoorwegen worden geautomatiseerdZo is in de ge meenteraad kenbaar gemaakt. Maar niet alle raadsleden waren er en thousiast over. Het is namelijk een zeer onoverzichtelijke spoor kruising, j«wt daar tvaar de weg een vreemde bocht maaktVeel uitzicht is er niet en wat er nog kan zijn wordt weggenomen door het spoorwachters- i huisje lin/cs op de foto, want de weg ioopt met een bocht achter dat 1 huisje om. Maar de ^overweg sol verbreed, en gemoderniseerd worden door de N.S., waarbij de gemeente moet bydragen in de kosten van de aanleg van de aansluitende wegen. Dat het hter allemaal wat ruimer wordt is echt geen overbodige luxeMomenteel is het verkeer er niet 1 druk, maar dat zal in de toekomst beslist anders worden als Kethel l wat verder wordt bebouwd. Het is zelfs waarschijnlijk dat het een hoofdverkeersweg wordt van Vlaardingen naar de Spaanse Polder. Door de afd. Schiedam van de Alg. Ned. Bedrijfsbond voor de Metaalnij verheid en de Elektrotechnische in- lustrie (A.N-M.B.) is het jaarver slag over de periode oktober '56 september '57 uitgebracht. „Het heeft de bond in die periode niet meegeze ten," zo wordt in dat verslag opge merkt. Vele leden, die in de span nende dagen rond de verlenging van de CAO toegetreden waren, verlie ten de bond weer, omdat de verbe teringen, die tot stand kwamen niet gevolgd werden door nieuwe. Daar naast kwamen nog de economische moeilijkheden, die tot gevolg hadden de bestedingsbeperking. Men begrüpt niet, of wil niet begrepen, dat de weg naar verbetering niet altjjd op waarts gaat zo zegt het verslag. Hierdoor is het aantal leden in de verslags-periode wat gedaald, van 2.850 tot 2.852. De afdeling verloor vijftien leden door overlijden, waar onder de oud-bestuurder Jan Hart- koom. In het verslag wordt verder een overzicht gegeven van de activiteiten van het bestuur en de andere orga nen en van de ledenvergaderingen, district en kader-bijeenkomsten. Wat de propaganda-bijeenkomsten betreft, wordt opgemerkt dat de in februari en maart gehouden bijeenkomsten m het Passage-theater wei zeer slecht bezocht waren. De afdeling heeft er 1.400 op moeten toeleggen. Dit kan in de komende jaren niet meer en het zal voortaan eenvoudiger gedaan moeten worden, De filmavonden hebben overigens relatief veel grote re belangstelling getrokken. Ook bij de „Scholing en Vorming", waarbij de vertegenwoordigers van de bond in diverse organen een op leiding krijgen in de diverse proble men, was de belangstelling niet zo (Advertentie l.M.) Als de bestedingsbeperking Uw begroting in de warstuurt, wil dat dan zeggen dat U zich niet meer moet was sen... Neen, U heeft als de oude badhanddoeken versle ten zijn evengoed nieuwe nodig. Maar dan ook kopen als de prijs het laagst Is, kwaliteiten die tot de beste uit Twente gerekend worden, voor een prijs die bijna de helft ft van de normale... voor nog géén twee gulden. En morgen doet U dat, maar slechts één dag. Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze grote partij baddoeken w.o. wit met gekleurde rand, ge streept In felle kleuren en hl moderne fantasie-dessins, door elkaar voor één prijs, voor groot als gewenst is. Dit ondanks het enthousiasme van bestuur en ge- sprekleiders. In het verslag staat ook vermeld dat in de verslags-periode onderne mingsraden werden gesticht bij de N.V. Bato, de N.V. Swarttouw, de K.A.VA en de N.V Anker en Ket- tingfabriek Gusto, Hoek's en Wilton- Pijen oord hadden al zo'n raad Met volledige overeenstemming werden c.a,o.'5 afgesloten voor Smeden en me- taalbewerkingsbedrijf, Carosserie- en Wagenbouw-bedrijf, Loodgieters en fittersbedrjjf, goud- en zilver-nij verheid. centrale verwarmingsbedrijf, rijwielkleinbedrijf, elektrotechnisch- bedrijf en automobiel-, garage- en motorenrevisie-bedrijf. Door het Bureau voor Arbeidsrecht werden 38 gevallen behandeld, ter wijl op de „klachten-avonden" 52 klachtenformulieren werden inge vuld. Van de Alg. Bond „Mercurius" (N.V.V.), de bedrijfsbond van werk nemers in de handel, het bank- en verzekeringswezen en de vrye De- roepen, is het jaarverslag over 1957 verschenen, In dit 28 pagina's tellen de rapport wordt een uitvoerig over zicht gegeven van hetgeen in de be- drijfs-takken en onder-bedrijis-tak- ken is verricht en welke acties ge voerd zijn of nog aan de gang zijn. Het blijkt dat het ledental iets is terug gelopen en op 31 december 1957 304 bedroeg, In de slot-beschauwing wordt nog opgemerkt dat door, een kleine kern van bestuurders zeer veel werk plaatselijk werd verricht en dat het noodzakelijk is dat deze kleine groep wat wordt uitgebreid. De Koningin Wilhelm masch ooi houdt morgenavond in gebouw Irene een ouderavond. De leerlingen voe ren op deze avond een „musical" op: „Blote voeten". Voorts staat op het programma het optreden van de school-mondaccordeonclub. De bij eenkomst begint om half acht, Wie een sprookjesachtige kleuren film wil zien kan in Monopole te recht. Daar draait de film „Könfgs- walzer", waar u beslist niets van zult opsteken, die u geen problemen ter overdenkeng geeft, die u niet op windt en ook niet van de ene scha terlach. in de andere doet vallen, hoe wel er wel wat humor in is. Het is een typisch Duits romantisch produkt met aardige meisjes, knappe, maar ook wat zoetige jongemannen, „Hoheiten", Prinzessmcn", „Herren Minister", uniformen in rood en blauw en goud, balzalen, een restau rant en alle verwikkelingen die men met deze ingrediënten zo gaarne ver zint aan de Oostzijde van onze grens. De „Liebe" staat daarbij natuur lijk in het middelpunt. Een knappe officier vormt daarbij de ene partij, de dochter van een caféhouder (de charmante Marianne Koch) de ande re. Maar meteen „elkaar krijgen" is er in zo'n film niet bij. Eerst moet het wat ingewikkeld gemaakt wor den. Het zusje van het beminde meis je is bar ondeugend, en vertelt om interessant te lijken, dat ze door een knappe officier is lastig gevallen. Dat is natuurlijk dezelfde jongeman van daareven. Iedereen, de koning van Beieren incluis, oordeelt, dat die of ficier nu vanwege de moraal maar meteen met het meisje moet trouwen. Van het Italiaanse schip „Albaro", dat bij de Werf Wilton-Fijenoord ligt, zijn 29.760 sigaretten gestolen, ter waarde van 250 gulden. Het slot en de verzegeling van de voorraad kamer waren verbroken. Van de dader(s) ontbreekt ieder spoor. Geboren: Martinus J. P.. s.v. M. A. Tieleman en A. E. A. Weijgertze; Henriëtte M. J„ d.v. J. C. Hoorman en M. M. Clausing; Anita B, J. d.v. C Kerwig en A. A, Zweers; Eva C.. d.v. J. M, de Jonge en H. Klop; Man G. z.v. M- G. Wapenaar en H. L. Klos; Karin d.v. M. v. d. Tas en A. F. T. Rijntaïder; Yvonne, d.v. W. den Toom en D. van Velzen; Jeroen z.v. J, K. Buisman en T. T. Meijer; Albert z.v. W. de Kloe en W. J. Dekker. Overleden: B. Dieperink 78 jr. wed. v, E. W, van Beek; S. C. Tee- ken. 61 jr; C. E. M. Bóckling, 75 jr; G, Vroeg in de Weij, 90 jr. wed. v. A, Hoenderdos. Maar de officier loochent het alle maal en wil de ander hebben. Het zou een ramp geworden zijn als de stoute bakvis haar vader met had opgebracht dat zij haar romance maar had verzonnen. Dan klaart de hemel voor de twee geheven op en kan ook een nichtje van de Beierse koning rustig met de keizer van Oos tenrijk trouwen. Een zwierig verteld sprookje dus, maar waarom nu persé weer zoveel uniformen? De laatste bijeenkomst in de serie „Ontmoetingen met kunst" wordt vrijdagavond 14 maart om kwart over acht in een der zalen van het Stedelijk Museum gehouden. Enige elementen en figuren uit de kunst van de nieuwste tijd komen dan aan de orde. Na de pauze is de avond ge reserveerd voor bet stellen van vra gen. De „Ontmoe lingen met kunst" trok ken op de vorige drie avonden ge- dellen ongeval: GG. en GJJ„ Tulnlaan 80 telefoon 89290. Pohtie-alarmnummer 64686 ApothekcTs nachtdienst: Apotheek M. M, H. Evers, Lange Haven 81, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Glbüotheek; Lange Haven. Ge. opend tedeie werkdag tbehalve maandag) van 9 30 tot 4 30 uur en iedere avond (behaJve woensd&e en zaterdag van 7 tot 8.30 uur. Zondags Besloten KK Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend Iedere dag behave maandag) van 9 30 tot 430 uui en tedere avond cbehaive woens dag en zaterdag', van 7 tot 8 30 uur. Zondags gesloten dtedeltjk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 5 uur; zondagen ,-<m 12 tot 5 uur Start-tentoonstel ling t,m. 13 april. BÏOSUOPEN Passage, 14 en 20.15 uur: „Silk Stockings." Monopole, 14, 19 en 21 uur: „Kanigs- walzer". DIVERSEN Stedelijk Museum, 8.15 uur: Opening tentoonstelling schilderijen van Gerrit Benner. Chr. Soc. Belangen, 7.45 uur: Verga. dering Expogé. Jeugdhuis NPB, 8 uur: Bespreking P*;d A-Ideeën bus. Musis Sacrum, 8 uur: Hr. Ms- Karei Doorman. Toneel. Parochiehuls Rijnstraat 8 uur: Film. R.K. Ver. Geb. (Kethel), 8 uur: LTB, KAB, KAV, Lezing. Op de Bokeïweg is gistermiddag omstreeks vyf uur mejuffrouw T van D. met haar bromfi ts aange reden door een 3eep, bestuurd door de heer H. A. G. uit Rotterdam. Zij had niet voldoende rechts gehouden en was toen ingereden op de jeep. die van tegenovergestelde richting kwam. Mej- van D. kreeg letsel aan de linkerhand en -voet. De G G en G.D. heeft haar naar het Ge meenteziekenhuis gebracht, waar haar wonden zijn gehecht. Daarna kon zij naar huis keren. De politie heeft de 22-jarige C. C. aangehouden, verdacht van diefstal van een rijwiel. Ongeveer een maand geleden had hij de fiets ge stolen. Hij reed er lustig mee rond, tot de eigenaar zijn karretje her kende en de politie waarschuwde middeld honderd belangstellenden per bijeenkomst, een resultaat dat museum en culturele sectie van de Schiedamse Gemeenschap zeker niet hadden durven te verwachten. Tijdens de laatste „Ontmoeting" hebben de bezoekers vrije toegang tot de tentoonstellingen „Start" en Gerrit Benner. Voor het persoonlek kampioen schap le klas libre, district Schie dam, hebben zich slechts een zestal kandidaten opgegeven, zodat geen voorwedstrijden gespeeld behoefden te worden. Na een tweetal speelavonden heb ben alle spelers 2 partijen achter de rug, waarm P. Eikenbroek (Plein- zicht) en K. Dijkshoorn (Oosten) geen enkel puntje hebben behaald. De jongste deelnemer, de DKC'er J. v. d. Velde, is 't gelukt van Eiken broek te winnen, zaj het met een verschil van slechts 16 caramboles, terwijl L. v. d, Lee de partij tegen zijn clubgenoot Dijkshoorn won. De olie winst werd behaald door de Luetor-speler A. v. Buuren en M. Oostveen van Het Oosten. Over het algemeen genomen waren de moyennes niet aan de hoge kant; v. d. Lee kwam in één party precies aan de 5. terwijl van Buuren de kort ste partij maakte in 30 beurten en een moyenne behaalde van 6.66. Gedurende een jaar heeft het Poli tiek Jongeren Contact Schiedam nu de Jeugd-gemeenteraad georgani seerd en bjj de vergadering van dit jonge college op gisteravond, de eer ste samenkomst van het nieuwe jaar, heeft de voorzitter-van-deze-keer, de heer H. Metaal van de J.O.K.V.P. even de balans opgemaakt. Heeft het resultaten opgeleverd? Ja, gaf hy zich zelf ten antwoord. De jongeren hebben elkanders standpunten In di verse zaken leren kennen en ze zijn tot de ontdekking gekomen dat de vraagstukken, waarin ieder voor zich haast van zelf sprekend een eigen standpunt in heeft aangenomen, ook van een andere kant en via andere standpunten benaderd kunnen wor den. Dit is een positief voordeel voor de jongeren, die hun voetstapepn wil len zetten op het heel glibberige po litieke pad. Daarnaast heeft de heer Metaal ook een blik op de toekomst geslagen en plannen uitgestippeld voor dit ko mende jaar. De Jeugd-gemeenteraad moet ook aandacht schenken aan het kortelings gepubliceerde (door ons reeds besproken rapport) van het Jeugd Onderzoek Schiedam, zo was zijn standpunt, Want er zitten vele waardevolle elementen in die de aandacht van de jeugd wel verdie nen. Ook wilde de beer Metaal aan dacht besteed zien aan de „democra tische gedachte", daar dit van belang kan zijn wanneer in een groter ver band gewerkt zal worden. Verboden toegang Na deis infcidine bij de opening, ging de'raad over tot de-behandeling verduren aan hatelijke opmerkingen, even zotte vragen. En tegen zijn fractie-genoot P. C. Tijsen heel listig informeerde waar dat geld van die kattenbelasting voof zou moeten dienen, wist hy niets beters te vin den dan de bouw van een openbaar toilet .desnoods een kattebak" voor te stellen. W oning-advies Bij het volgende voorstel tot dis cussie werd een wat netelige kwestie aangesneden en ook een heel moei lijke, zodat de Jeugd-raad er niet he lemaal uit is kunnen komen. Het betrof een klachten- en adviescom missie waar huurders In de nieuw bouw terecht zouden kunnen, om wensen voor wat hun woning betreft kenbaar te maken en ook om klach ten te berde te brengen. Een kwestie dus. die ook in de wereld der groten speelt. Waren de „fracties" het in de grond wel eens over de wenselijkheid van zo'n advies-commissie, over de uit voering en ook de samenstelling lie pen de wensen sterk uiteen. De een wilde meer huisvrouwen in de com missie en de ander meer middenstan ders, een derde vroeg om deskundi gen en de vierde wilde ze er juist uit houden. Het schema zat dan ook wel wat erg los en verward m. elkaar en de verdediger, de heer Metaal, raakte zelf in de problemen verward, zodat hij uiteindelijk maar besloot het voorstel terug te nemen en gewijzigd nog eens ter tafel te brengen. Maar bij dit al is het toch wel goed dat de jeugd van nu de huurder van morgen) zich bezint op de problemen van de woningbouw- en -inrichting De Jeugdraad praat zich graag uit en komt daardoor nogal eens in tijd nood. Zo ook gisteravond. Niet de ge hele agenda is afgewerkt kunnen worden, maar dat geeft ook met, het me verdediger, L. Verhey (Nieuwe I resterende deel kan volgende keer Koers) kreeg dan ook heel wat tabest aan de orde komen. van de agenda. Van het jeugd-raads- lid A, M, Sunderman waren vragen binnengekomen over het in dit blad reeds gesignaleerde feit dat er een politie-verordening in Schiedam be staat, waarbij het aan meisjes be neden de achttien jaar verboden «is inrichtingen tot het gebruiken van eet. en drinkwa-en te betreden na 6 uur 's avonds. Inderdaad een mooi onderwerp voor een Jeugd-gemeen teraad. Opvallend was wel dat bfj de be spreking bleek, dat geen van de frac ties eigenlijk erg geporteerd was voor een algehele opheffing, maar dat een „verruiming" wel gewenst werd geacht. b.v. tot een later tijd stip. Ook de discriminatie tussen jongens en meisjes werd veroor deeld waarmee men de jongens ook maar in het verbod wilde laten delen! Eerst toen de voorzitter (kennelijk goed ingelicht) uiteen zette dat dit gewraakte artikel in de politieveror dening was gejlopen in 1942 om de jonge meisjes te beschermen tegen de leden van de toenmaals bezetten de macht, werd unaniem besloten dat dit beperkende artikel maar weer opgeheven moest worden. Grapjes Daarna kwam een dwaas voorstel ter tafel, n.l, om een katten-belasting in te stellen, Een mooie gelegenheid om veel grapjes op te maken, hetgeen dan ook prompt geschiedde. De ar- De uitslagen van de gespeelde par- tijen zijn: A. van Buuren Jr. 200 200 51 21 3.B3 P. Eikenbroek 200 99 51 10 1JT4 K. Dijkshoorn 200 159 40 18 3.97 L v. d, Lee 200 200 40 30 5.00 J v. d. Velde 200 72 30 10 2.40 M. Oostveen 200 200 30 44 6.66 P. Eikenbroek 200 184 51 13 3 60 J v. d. Velde 200 200 51 12 3.92 A. van Buuren 200 200 38 19 5.26 K, Dijkshoorn 200 154 38 29 4 05 M. Oostveen 2(H) 200 44 37 454 L. v. d. Lee 200 158 44 15 3 59 Op jaarvergadering De Vereniging tot beheer van ei gendommen van Wykgemeente II heeft gisteravond In gebouw Irene haar jaarlijkse bijeenkomst gehou den. Voorzitter J. de Pater opende de vergadering en kon met tevreden- Lc'd constateren, dat de Opstandings- k„fk in het afgelopen verenigings jaar gereed gekomen ïs. Er blijft voor de vereniging nu nog ae eervol le taak, om ook te zorgen voor ecu nieuw en passend wjjklokaal. De heer L. Snikkers, secretaris, las het jaarverslag voor en bracht hulde aan de kerkmeesters voor al wat zij voor de nieuwe kerk hebben gedaan. De penningmeester had tenslotte de verheugende mededeling, dat er een batig saldo genoteerd kon worden. Het ledental van de vereniging is de laatste tijd echter achteruit gegaan, door verhuizing naar een andere ge meente, terwijl dit verlies zelden ge compenseerd wordt. Tot besluit van de vergadering werd de heer A. Son ne veld herkozen als lid van het be stuur. Na de pauze werd een prachtige sociale film vertoond, ni. ,„Het gro te geheim", het verhaal van een jon gen die in de havenwijken van Man chester m aanraking komt met een jeugdbende en lange tijd vergeefs worstelt om hieraan te ontkomen. Hoe deze jongen al vechtende achter het grote geheim van de godsdienst komt werd overtuigend verfilmd, zonder te vervallen in het gemakke lijke melo-drama. In het voorprogramma werd een journaal vertoond. De vergadering was vrij goed bezocht. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9 12.30 uur en 2—6 uur: zwarte regenbroek; hoedje in zak; aktentas met inhoud; zijschot van vrachtauto; Te bevragen bil de vinders: lp, wollen gekleurde kinderwan ten, P. Zyleman, Lange Singelstraat 8; lp, glacé dameshandschoenen, A Maas. Grote Markt 4; brum glacé he renhandschoen (R), Voorwald Oost singel 67; bruin glacé herenhand- schoen <R), J. Rij kuiter, v. Mus- schoenbroekstraat 10b; grijs wollen want, R. Venzelaar, Rotterdamsedijk 255b; bruin glacé dameshandschoen (L>,_J. Montfoort, Parallelweg 250a; glacé herenhandschoen (R), Bel, Co- pernicusstraat 5; blauw wollen da meshandschoen, D. Krommenhoek, Tollensstraat 5; 2 zakken gewassen aardappelen, v. d. Brink, Westmolen- straat; doos met appelen, G. Jacobs, Westerkade 8; zakj'e met aardappe len, W. de Reuver, Ribeslaan 3 Ke thel; dekzeiltje, L. de Heij, Rietvink straat 20 Rotterdam; spiegeltje van bromfiets. F. Putters, Nieuwe Haven 297; sponsrubber zadeldek, J. A. Rot ter, Jacob Mansstraat 7a; kinderpor temonnee met inhoud, J. Martens, Nieuwe Buurt 3; damesportemonnee met inhoud, J. Stolk, Rotterdamsche- weg 28 Vlaardingen; rode portemon nee, F. v. Giezen. Korte Smgclstraat 5a; damesportemonnee met inhoud, v. Beesten, Troelstralaan 78; dames- paraplu, v. d. Vlies, kiosk B,K.-laan; kettinkje, Th. v. d. Minne, Brugman- straat 27; gouden vijfje, H. Heems kerk, Hofstedestraat 15 Rotterdam; zilveren kettinkje met hanger. M. Carree. Koemarkt ld; kinderjack, P. Valk, Mesdaglaan 24b; kinderwagen dekentje, Bezemet, Vondellaan 32a; rood-wit-blauw mutsje, J. Windhorst, Parallelweg 228a; balpen, v. Dijk, Th. a Kempisstraat 32: lipssleutel, "W. Rost. v. Marumstraat 10b; huissleutel, Meulstee, Maasdamsestraat 17; ring met sleutels, J. de Nijs, Huijsmans- straat 81a; vulpotlood, J, Engering, Jan Steenstraat 22. Het komende jaar zal voor de Schiedamse Wandelsport en Önt- spanmngs vereniging een beiangryk jaar v/order daar zij 5 jaar bestaat en ter gelegenheid hiervan op 18 en 19 october een wandeimars uit zal schrij ven. Verder zal aan veel marsen wor den deelgenomen. Ook door verschei den o leden aan de Vierdaagse te Ny- megen. Aan de afdeling ontspanning zal extra zorg worden besteed. Zo be staat het plan oir. per rijwiel naar de bollenvelden te gaan. Verder zul len verschillende musea bezocht wor den. Mensen die aan de Internationa le Vierdaagse willen deelnemen en onder deskundige leiding willen trai nen kunnen zich opgeven bij A. B. Ozephius, Prof. Kamerling Onnes- laan 107b Schiedam. ROTTERDAM Gistermiddag is de achtjarige B, A. A, Heil uit de Van Noortwyek- straat in de Delfshavense Schie ver dronken. Het ventje speelde op een vlot en vièl in het water, toen hij het vlot van de kant wilde duweru Een bewaker, die dit zag gebeuren, probeerde tevergeefs hem to red den. De politie werd gewaarschuwd, die het stoffelijk overschot van de knaap na tien minuten dreggen uit het water haalde. Gistermiddag ts de vyfjarige Li- duina Peters uit de Brigantijnstraat uit een raam op de derde verdie ping van haar ouderlijke woning ge vallen en op slag gedood. Het meis je. dat m de huiskamer speelde, schoof in een onbewaakt ogenblik het raam open en boog zich naar buiten. Zij verloor haar evenwicht, stortte naar beneden en kwam op een noodtrap terecht. OM DE LUIFEL BEKER In poule 1 van de Luifel Beker serie werden in het clublokaal van Entre Nous gespeeld de partijen tus sen Entre Nous a—RES a. F. Gouka 140 140 53 18 J, de Grijs A. Vos G. F rederiks A. Vos W. Bakker G, Sehewe J. Frederites 140 130 53 13 2.45 76 42 13 1,80 BO 42 16 2.14 72 39 10 1,84 70 39 16 1.70 57 45 6 126 50 45 9 1,11 W. v. d. Steen I., van Lingen P. van Buuren G. Scholten T van Dui keren H. Bekkers P Mouthaan J. Bouman H. van Wolde W Droge J. Prein A. Tjaden M. Leyte A. v Rynderhof H Kempers F. Fraterman 150 106 44 14 2.40 130 130 44 12 2.05 90 64 38 8 1.68 110 110 38 12 2 82 70 66 38 14 1.72 60 60 38 5 157 50 25 29 6 0.86 50 SO 29 13 1,72 Voor poule II werden gespeeld bij de B.V. DKC de partijen. F. v. d. Laar 130 130 38 19 3 42 W. Hemsbroek 150 138 38 28 3.57 G. Michels 100 91 31 10 1.78 3. Schra 90 90 51 11 1.76 80 49 12 163 56 49 5 1.14 50 41 7 lil 32 41 4 0.78 Voor poule III speelden bij RES: RES c—DKC c 120 113 44 14 2 56 150 150 44 15 3 40 60 57 50 5 114 60 60 50 8 1JZ0 H. Kempers 60 60 44 6 1.36 H. de Groot 50 41 44 3 0-93 Voor poule II werden gespeeld bij de B.V. RES: RES b—Entre Nous o. 130 130 39 13 3 83 130 94 39 19 2 41 In het portiershokje van Gemeen tewerken aan de Westvest brak gis terochtend een schoorsteenbrandje uit. De brandweer heeft het vuur met de ramoneur verwijderd. Er is geen schade van betekepts. Van wie is dat hondje? In het dierenasiel in de St Anna- zusterstraat is een bond (teef) van onbekend ras opgenomen. Het dier heeft een bruin-zwarte kleur en heeft witte voorpootjes. De eigenaar kan het dier komen ophalen. Zondag overleed de heer A. J, Hes, in leven bootbouwer te Over- schie. De overledene, wiens zaak gevestigd was aan De Zweth had een uitstekende reputatie als bou wer van wherry'5 en soortgelijke bo ten. Hij was bekend in sportkrin gen. Ook in. het wij kleven heeft de overledene zich niet geheel onbe tuigd gelaten: vele jaren is hij lid van het bestuur van de Coöp. Brandwaarbore Mij te Overscbie ge weest Het stoffelnk overschot van de heer Hes, die 72 jaar is gewor- 1 den. zat woensdag om 14.45 uur op Hofwijk ter aarde worden besteld. j Duinen en schorren De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft het Instituut voor ÖecoTogisch Onderzoek van de Koninklijke Ne derlandse Akademie van Weten schappen. een subsidie verleend voor een onderzoek inzake de vegetatie van duinen en schorren. Dit onderzoek zal verricht worden door dr. M. J. Adrian! te Rotterdam, hoofd van de afdeling Voorne Tan bovengenoemd instituut Financieel wordt dit onderzoek gedragen door de Koninklijke Nederlandse Aka demie van Wetenschappen, maar door de ZWO-subsidie is men in staat gesteld zich reeds nu de me dewerking van een analyst te ver zekeren. Het onderzoek betreft de duin- en schorrenvegetatie op het eiland Voorne- Het omvat een veld en een laboratoriumonderzoek. Dit laatste zal geschieden op het biolo gisch station „Weevers' Duin" te Oostvoorne. Het oecologisch vegetatie-onder- zoek van de schorren zal bij de noordkant van het strand van Oost voorne worden gedaan, juist tegen de aldaar gelegen strekdam. Diversen Alles op net gebied van gia» in lood. Aa-Ve Glas-m-lood- bedrijf. West Frankelandse- straat 16. telefoon 662R0, Te hour aemgeb. Autobox te huur. Schiedam- sedyk 33 bij de Vijfsluizen. W. Zonne. Te koop aan geb. Verbrugge A. Weeland j. van Haasteren G. ScheUsbeek 120 50 70 41 63 41 22 34 50 34 8 1.53 5 064 8 147 Om de Vrije Volk-beker werden ge speeld bij de B.V Bellevue Maassluis. W. Pieterse 150 150 40 18 3 75 J. Bakker 130 89 40 18 2 22 J. van Tielen HO 110 51 13 215 A. de Wit 90 73 51 13 143 H Kloosterman 70 70 39 11 179 G. van Dijk 60 36 39 4 0 90 J. Buitelaar 45 40 51 5 0 78 J, V. d End 50 50 51 5 0 98 I Bh de B V HOV de partijen. HOV Volksgebouw a H Zeebregts 130 130 23 24 "5 BS Van Rossen 130 88 23 19 3 86 J Drop 80 68 31 7 2 19 B Schippei 60 60 31 9 1 93 J Visser 45 45 17 16 2 64 M. Smit 50 35 17 7 2.11 Spoed! Te koop: huiskamer- ameublement. Old-fmish. Prof, Aalberselaan 74. Clubstellen vanaf 425.—, 4 massief eiken stoelen en 2 clubs massief eiken en wol len stof bij Plate. Grote Markt 19—21, Schiedam. Personeel geer. Sportfondsenbad Schiedam vraagt hulp machinekamer, leeftyd 1420 jaar. Aanmel den donderdagavond van 20 tot 20.30 uur of na telefoni sche afspraak nr. 69600. uw OMZET VERGROTEN ADVERTEERT DAN IN ONS BLAD Grole vorderingen En de pharmaceuU- sche wetenschap Stank worden Is nu geen probleem meer. Gradal werkt zeker, doo-rdat het de oor* zaa-c van dikte be strijdt. boor het vol komen veilige: car* boxy methyl cellu lose kan iedereen GraciaJ gebruiken en i er baat bij vinden. [ATTENTIE: Breng gdén verandering s Uw maaltijden. Drink tijdens Uw kuur met Gractal j weinig moge lijk. Reeds na hot eerste fles» eiultUïich prettiger voeten en reeds treppanto resultaten also. Tob niet langerl Haat Graclall Word weer slaak! pef dpo-d» 7.98 Vermagering* dragées bi] Uw apotheker on droplet

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2