Zeshonderd rode potloden klaar voor verkiezingen 75 m 1957 een gunstig jaar voor Groene Kruis C J 350personen nodig om de stembureaus te bemannen uitslagen Stilstaande bus als steen des aanstoots Af s& Zelf 'n caravan gebouwd Koeriersters Organisatie rond de „stembus" VOOR DE KANTONRECHTER Tweemaal in de zelfde kuil Lasclub Schiedam zag velerlei filrns Harriet Freezer sprak voor ..Gusto" over Het Boek Oud voor uw tijd hh 11 "T" 110 «"-iwi ■«dm Ti jr*' Kleine RAI in zaal Harmonie Jaarvergadering NVV Vrouwenbond Lijdensmeditatie in het Wijkcentrum komt bij Heimes VERSLAG VAN AFDELING KETHEL: Gezinszorg werd uitgebreid Vespa-cluh Schiedam Filmavond van NVV trok volle zaal Burgerlijke stand Vluchtelingen gast bij Herv. Vrouwengroep Duitse autodieven in Blerik gegrepen Toneelavond in Spes Kanowedstrijden op Koninginnedag Pieter v. Aschschool wordt uitgebreid Schoonheidsinstituut Msvr. J. VAN SLUiS-R00S eb. j Donderdag 20 maart 1958 S G.D., Hoofdbode H. W. Bos van bet Stadhuis heeft zeshonderd rode potloden van een mooi scherp puntje voorzien. Dit zijn dan de potloden waarmee op woensdag 26 maart de Schiedammers het witte rondje in het zwarte blokje zullen invullen om zo kenbaar te maken, wie zij als lid van de pro vinciale staten willen zien. Zeshonderd potloden, dat is dan twaalf voor elk van de vijftig stembureaus In Schiedam. Een heel karwei, dat aan scherpen, ook al gebeurt het met 'n machientje. En toch is dit maar een heel klein deel van al het voorbereidende werk dat verricht moet worden om de verkiezingen organisatorisch vlot te doen verlopen. De kiezer, nog steeds wat apatisch gestemd omdat het immers „maar" de verkiezing be treft van dat wazige lichaam, de Provinciale Stalen, heeft er zo geen weet van, welk een werk verzet is moeten worden voordat zij de ingevuld© stembiljetten in die stembussen kunnen doen verdwijnen. „Och. routine....", oordeelt laco niek de heer J. van Heerde, amb tenaar op het secretarie, die de leiding heeft bij het voorbereiden de werk. Maar hij heeft dan ook alle verkiezingen in Schiedam sinds de oorlog georganiseerd. Hij kent dus wel het klappen, van de ver- kiezings-zweép. Nu. is het ook wel zo dat het om vangrijkste werk buiten hem om gaat. n-I. het vaststellen, wie van de 73.000 en zoveel Schiedammers wèl het recht hebben om te kiezen en wie niet. Dat werkje wordt n.l. op geknapt door de afdeling Bevolking va» de gemeenfesécretarié. En sinds deze afdeling de beschikking heeft over een citograaf. gaat dat erg vlot. De bemanning Maar er bljjft nog genoeg. ander werk ter organisatie over. Bijvoor beeld de „bemanning'1 van de vüf- tig stembureaus. Deze bestaat uit een voorzitter (dit is, zover de voor raad strekt, een Hd van de gemeen te-raad;, twee leden en een bode, die o.a. tot taak heeft om de orde te bewaren op het bureau. Verder moeten twee plaatsvervangende le den beschikbaar zyn en ook een „hulp na zeven, uur" meestal een ambtenaar, die een handje komt helpen bij het drukste werk: het tellen van de stemmen, na sluitings tijd. Dit maakt dat de heer Van Heerde er voor moet zorgen dat vijftig maal zeven is 350 personen op de dag van de verkiezingbe schikbaar zijn voor het werk. Nu is het natuurlijk wel zo dat er zich in de loop der jaren een S,vaste_ kern" heeft gevormd,, maar mutaties doen zich altijd voor en dan moet er toch maar wéér voor een vervanger worden gezorgd. Waslijst. Een ander chapiter is de „mate- riaals-voorziening" van de stembu reaus. ookzo'n zorg. Denk vooral niet dat de leden voorzien worden van een stapel blanco stembiljetten en verder niets. O, neen, zó een voudig is het beslist-niet. Er is zelfs een minutieus samengestelde „was lijst" van benodigdheden. De stem biljetten zijn er natuurlijk ook bij, maar, verder een heel .ander, sy steem van kaartjes, vormende het 'uittreksel uit het kiezers-register. Hiermee wordt gecontroleerd welke kiezers wèl en welke niet zijn ko men opdagen. Wettelijk verplicht is ook de aanwezigheid van een exemplaar van de Kieswet op het stembureau. Aan de hand hiervan, kan dan eventueel een kiezer uitgelegd wor den waartoe hij nu eigenlijk ver plicht is bij deze gewichtige daad van het stemmen. Het komt uiterst zelden voor dat een kiezer een de bat begint over zijn rechten, maar het kan voorkomen en de wet laat niets aan het toeval over. Dan is er nog een uitvoerige handleiding ten behoeve van de leden van het bu reau. Van de resultaten 'en de be vindingen op het stembureau moet een officieel proces-verbaal worden opgemaakt, zo eist 'de wet. Daar moet men niet te min over denken, want dit wordt voor elk bureau een zeer lijvig document. Maar daai staat dan ook letterlijk alles in. Voorziening De bedoelde „waslijst" van mate rialen vermeldt verder ook de en- veloonen. waarin de wel en niet ge bruikte biljetten na afloop in weg gesloten moeten worden. Verzegeld, worden ze. Dies is er een stempel tje met het gemeentewapen van Schiedam bijgesloten. En een stuk lak èn een eind kaars om de lak te smelten èn ook een doos lucifers om die kaars aan te steken Zei den we niet reeds dat niets aan bet toeval wordt overgelaten? Al deze materialen zijn al zorg vuldig bijeen gezocht en zullen la-' ter, per stembureau in een gesloten kistje verpakt op de dag voor de stemming op de plaatsen waar de bureaus zijn gevestigd, worden afge leverd. Een ploef van- Gemeente werken is dan al bezig: om dé zwa re stembussen utt de opslagplaats te halen, evenals de bekendever plaatsbare stemhokjes, om ze over te brengen- naar de bestemde plaat sen. En na één dag van gebruik kan de boel weer afgebroken wor den en het materiaal weer opge borgen. De tweede maal Niet voor lang echter, dit jaar. Want over twee maanden., op 28 mei, zal er immers wëér gestemd moeten worden. Voor de eigen ge-, meenteraad. Dan kan hetzelfde spel van moeizame voorbereiding /op nieuw gespeeld worden. Dit geeft de heer Van Heerde wat-extra- kop zorgen, omdat de voorbereidingen dit jaar wat door elkaar -löpeni De ene verkiezing is nog niet gehouden of er,moet weer aan de ander ge dacht worden. Bovendien Is de vcrkiezlngs-or- ganisatie voor.de>gemeenteraad ieta ingewikkelder, ómdat er dan. In Schiedam een eigen hoofd-stemhu- reau gevestigd moet worden, waar van dan de burgemeester ambts halve voorzitter is. bijgestaan door vier raadsleden. Dan zal de uit slag van' de stemming ook bier vastgesteld moeten worden. Het feit echter dat Schiedam kortgeleden tot één kies-district is geworden! voor de verkiezing van de gemeen te-raad, vereenvoudigt het werken overigens wel aanzienlijk. Bellen bfl ongeval: G.G. Tuïnlaan 80, telefoon Politie-alarmnummer Apothekers nachtdienst: Anotheek fa. Gouka Co., Groeneïaan •V- 127. - - Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Lange Haven. Ge opend iedere werkdag (behaivé maandag) van 9,30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woensdag en zaterdag van 7. tot 8.30 uur. Zondass eesiótén R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. Geopend tedere dag tbenaivt maandagt van 9.30 tot 4 30 uui en iedere avoud (behalve woens dag en zaterdagr-van. 7 tot 83U uur. Zondags gesloten stedelijk Museum: dagelijks geopend caD 10 tot 5 uur:...zondagen -an 12 tot 5uur Start-tentoonstel ling t~m. 13 april Werken van Gerrit Benner tm. 21 april. BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur: „Het rijk .van de-zon".;-; Mónopole, 2, 7 en 9 uur: „Een vrouw als lokaas". DIVERSEN Musis Sacrum, 7.45 uur. Vegla. To- - -- neél. Amstelhron. S uur. Mob. Kruis. Con- 'tact.' Irene, 3 uur: CHU-kiesver. Lezing. Arcade, 8 uur: St. 'Vincentius ver. .Ouderavond. Passage. 8' uur: Concert O.B.K, ën filnj. Om de Luifelbeker: R.E.S A—Entre Nous Vos SO 72 49 9 1.46 Frederiks 50 50 49 3 1.02 Vos 80 30 43 7 1.86 Bakker 70 69 43 14 1.60 Eggelmeljer 90 90 33 8 2,36 G. Frederiks 90 72 38 11 1.99 de Grijs 140 140 37 20 3.76 Gouka 140 117 37 11 3.10 Quanjel 90 81 50 15 1.62 de Groot 110 110 50 10 2.20 Driebanden Poule 1: Buitenhek 35 23 64 4 .0.390 Seheffers 35 35 64 3 0.546 Ruggenberg 45 45 67 4 0.671 de Jonge 35 23 67 3 0.343 de Jonge 35 SS 75 5 0.466 Eikenbroek :- 35 21 3 0^80 van Soelen 45 35 75 3 0.4B6 Scheffers 35 35 -75 3 0.466 Poule 2: Kreuger 15 25 71 4 0,352 Smit 25 20 71 3 0.281 Vermeulen 25 18 59 3 0.305 Slobbe 25 25 59 2 0.423 Kreuger 25 25 32 4 0.480 Dries 25 '14 52 3 0.269 Kuijpers 25 18 56 3 0.321 Eggelmeijer 25 25 36 3 0.446 Poule 3: Slootweg zs 25 79 2 0316 Bleiksloot 25 11 .79 2 0.139 Simons Slootweg Poule 4: de Grijs. Weeland O.B.K. B—Sunlight 3—6 J. J". v. Dorssen de Winter 130 13^ 129 130 55 55 13 13 2.32 2,36 V7 H, Hartóg Kalisvaart 90- 110 90 40 39 39 9 6 2.30 1.02 B. L. v. HeijnJngen 70 v. Noord 70 62 70 46 46 4 8 1.34 1.52 P. K. v. Opstal v. Hees 50 50 38 50 40 40 8 11 D.95 1.2S Ll C. de WaalVolksgebtfuw C Hofman 130 107 54 Klas 130 130 - 54 2— 13 15 1,98 2.40 A. E. Redert Gast 90 90 .90 77 41 41 13 9 2.19 1.87 P. C. Steenbergen Ken ti e 60 70 35 70 41 41 5 6 0.85 t 70 A. J. Nieuwijk Helntich 50 60 40 60 45 45' 4 6 tl!! Ruim dertig personen kwamen woensdag naar het gebouw van het kantongerecht om hun late donatie te leveren voor het feit dat 7.Ö enkele maanden terug zich niet hebben herinnerd, dat het goed- Nederlandse spreekwoord zegt: „Haastige spoed is zelden goed." Snel le reders boven de maximumgrens en chauffeurs, die botsingen hadden veroorzaakt, wisselden elkaar in vlotte eentonigheid af. De Ylaardingse uitvoerder F. J. V. was in de Burgemeester Knap- pertlaan zelfs tweemaal tegen een auto opgebotst, maar „hij reed" ach ter een weifelaar". Dé weifelaar was bij de Veeiantstraat en bij de over steekplaats even stil blijven staan en telkens was V, tegen zijn auto gereden. „Ik heb geen remafstand gehouden, zo heet dat," zei V. tech nisch, maar mr. Cos noemde het ge val „tweemaal in dezelfde kuil dui kelen". De uitvoerder betaalt voor zijn haast tweehonderd gulden scha de aan eigen auto, vijftig gulden schade aan de auto van zijn voor ganger en als boete vijfentwintig gulden. De derde man Soms maken, rijders" brokken en dan zoeken zij als schuldige een der de. In dit geval waren op 12 decem ber om half elf twee auto's op de Broersvest bij .de- kruising tegen el kaar gereden cn als schuldige was buschauffeur Van G. van lijn 43 ge- dagvaardigd. De RET had tevens als verdediger mi'. Steenbergen meegezonden,, maar eerst wérden uitvoerig de getuigen gehoord. De "Vlaardingse ir. K. was van Vlaatdingen naar het Sehi- damse station gereden. Hij had het idee dat bus 43 van de standplaats naar links wilde rijden. „De chauf feur zag'mij aankomen, want hij moest op wonderlijke wijze stil staan." K. was langs, de bus gereden en tegen een auto, die uit de zij straat kwam, opgebotst Hij had de auto niet kunnenzien doordat de buschauffeur binnen tien meter van de hoek geparkeerd stond. Achter hem bad getuige 2. in zijn auto ge reden.: De bus stond stil," zei deze getuige „en evenwijdig langs de trottoirband". De getuige a dechar ge J.;:F. A. zat in de bus op de eerste bank. recht achter de chauf feur. Hij was net ingestapt, de bus reed niet. De bus stond een meter voorbij de halte én er slapten pas sagiers in. Hierna merkte de officier O; M. op dat een buschauffeur moeilijk de schuld kon krijgen van botsingen als hij normaal zijn plicht deed, maar daarop werd ook verdachte "Van G. gehoord. De fc;.lme, reeds grijzende heer deelde mee dat hij altijd met bus 43 rijdt. Hij was nor maal aan het werk. Hij hoorde plot seling een klap en op. vijftien meter afstand reden vrachtwagen en per sonenwagen tegen elkaar. Hij bad het voorwiel van zijn nieuwe wagen gelijk gezet met de halte van de paal, maar cr waren meer wagens dan er op dat moment plaats was, alle mogelijke ruimte moest dus worden benut. De officier merkte tenslotte in zijn requisitoir op dat er dus inderdaad bewezen geacht kon .worden dat de bus bin nen tien meter van! de hoek stond. Verdachte gaf het min óf meer toe, maar mr. R. A. Schimmel meende dat de buschauffeur in de onmoge lijkheid verkeerde anders te hande len. Er is soms een veelheid van bussen en deze kunnen niet naast eikaar staan. Conform werd ver dachte ontslag m van rechtsvervol- belanghebbenden nog wat verder gediscussieerd. Voor de bij het on geval betrokkenen wacht weer een nieuwe oproeping, want uitgemaakt dient wie er dan. schuld heeft. Kerstdrukte We kerstdrukte heeft voor menig middenstander nog lang gevolgen. De bedrijfsleider A S. had voor zijn bakkers, firraa .W,op zondag 22 december 'een dertiental arbeiders aan het werk gezet, omdat hij be merkte dat de bestellingen, niet op tijd gereed zouden komen. Er was echter geen vergunning en dus was de bakkerswet en de arbeidswet overtreden. „Het kort niet- -anders' zei verdachte, „het was werk voor de kerstdagen". „U weet tóch dat de kerstdagen komen," zei mr. Cos met gerechterlijke logica. 7. De officier M.. mr. R. A. Schim mel drukte; zich: echter forser uit Hij memoreerde dat verdachte nu voor de .derde maal voor een over treding van .de arbeidswet zqu .wor den veroordeeld en.dat .Ai S. nu wel op zijn tellen moet. gaan passen, want het wordt zo langzamerhand tijd voor hechtenis, tenminste dat eist de. wet. self. Gezien het feit dat de dertien ar beiders in het bedrijf niet op zon dag mochten werken eiste mr. Schimmel vóór de laatste maal als straf een geldboete! Conform von niste rar. P. B. Cos: dertien maal een geldboetevan tien gulden of dertien maal vier dagen hechtenis. Een gevarieerd filmprogramma was er gisteravond in het - Gebouw voor Christelijke Sociale Belangen voor de leden-van de Lasclub Schie dam.. - Er. werd een film over de warmte behandeling van aluminium ver toond door de Soudemétal NV Elec- trodenfabriek uit "Den Haag en de aanwezigenkonden verder genieten van een tweetal aardige tekenfilmp jes entwee algemeen culturele films. De voorstelling was goed bezocht. Op 4 juni maken de leden van de Lasclub een" excursie naar de DAF- fabrieken in Eindhoven. De bekende journaliste en schrijf ster Harriet Freezer heeft gister avond in de grote zaal van gebouw Irene voor een wel zeer klein aan tal leden van de personeelsvereni ging „Gusto'. een gezellig, babbeltje gehouden over de wereld van het boek. Onder het motto „Door vreem de ogen", praatte zij zo "wat o.ver de mogelijkheden die het boek. schept, óm dé wereld eens door een andere bril te bekijken. Zonder gevulde boekenkast of., boekenplank „en zonder biblio theek waar men enigszins thuis is, bestaat het gevaar, dat men altijd maar de dingen van zijn eigen mi lieu ziet en dè buitenwereld vanuit één bepaalde gezichtshoek. De mo raal van het simpele babbeltje was dus: kruip met een boekjein- een - (Advertentie l.M.) T"1'u ha Krijgen. inzinking. NCMdlnK»K'"8Popc™u„r„„ zult ondervinden, da, Kinj; u houdt Ki::* gezond de natuurlijke verkwikking (Van een onzer verslaggevers) VLA AHDINGEN. Vanmorgen mr. 10 uur werden de deuren van zaal Harmonie, voor de daar inge richte tentoonstelling van Rènault- at-iomobielen', opengesteld. De ten toonstelling is tot en met zondag dagelijks geopend van 10 tot 22 uur. De Vrouwenbond van -het NVV, afdeling Schiedam, houdt op dins dag 25 maart in. hét Volksgebouw haar- jaarvergadering. Óp dé. agen da staan een bestuursverkiezir - de benoeming van een penningmees ter es en van een lid van de kas- controlecommissie. Nn de pauze -vertoont de heer C. v. d. Hoek lantaarnplaatjes in De eerste bezoekers hebben tér- j-k'éuren van zijn bezoek aan- Italië. stond hun bewondering geuit voor de fraaie opstelling, van .tienver schillende typen, .van dit automo- bielmerk, waarvan N.V. „Unique" uit Schiedam de, dealer is voor Schiedam, Vlaardingen,- Maassluis en een groot gedeelte, van het West- land. V Op de tentoonstelling ziet men niet alleen de. alom bekende kleine Renauitjes, -maar ook de grotere agens, zoals b.v. de vol-automati- sctiö Transfluide. Voor een uitstekende voorlichting draagt Unique met een grote staf zorg;., morgen. .en zaterdagavond wtrót bovendien een verklarende bedrijfsfilm van Renault vertoond. BEKROONDE KAPPERSBEDIENDE Wederom is een Schiedamsefi garo landskampioen in het haar knippen geworden. Het is de, heer L J. van Anrooy die dinsdag op v i - -het te Zeist gehouden concours van hoekje en de wereld gaat voor u de Ned. Bond van Technische Clubs op*n; j - a in het Kappersbedrijf de eerste prijs Ook de heer K. Norel. schrijverwegsleepte, van o.a. .Engelandvaarders", sprakNu heeft hij echter wel zijn'baan op de avond een woordje mee, ter-i mee. want hij is werkzaam bij de wij] de aanwezigen verder de gele-kapper H, de Groot jr. in de ,Lo- genheid handen om eens wat in boe-! rentzlaan en deze is voor hij zelf ken .té snuffelen, want de boekhan- eet' kappersbedrijf begon, tweemaal 3n *-'!eUwcn "had een kleine j de beste kappersbediende van Ne- coliectie tentoongesteld. derland gebleken, n.l. in 1955-en .'56, De vergadering begint om 8 uur. De vüfde van de zes overden kingen van het lijden van Christus, onoer auspiciën van de plaatselijke Oecumenische Raad van Kerken, alhier, zal worden gehouden door pnstoor C. P. v. d. Berg, van de Oua-Katholieke Kerk. op vrijdag 21 maart a.s. des avonds om half acht, in het .Wijkcentrum, Nieuwland, Dr. Wibautplein 129. (Advertentie l.M.) ROTTERDAMS TONEEL i 1 iat«rdaa 2ï-maart, 8 onr GOEDE REIS - Biljgpal tob Jocqu*» De vat Tcedag 23 mant, 8 uur DE BOOM&AARD ToóééltpBi.wan Bolt. DE NIDEEtANDSCHE OPERA maandag 2* maart. 8 uur DE VIER HUISTIRANNEN Cp«ro »an Wall-Ferrari vriendschappelijk IN BRA AK.IN SCHOOL In de nacht van dinsdag.op woens dag is ingebroken in de Mater Dai- school. in de Schoolstraat. De in dringers kwamen binnen door een ■-toegangsdeur aan' de speelplaats te forceren. Alle lokalen werden door zocht; Uit de kamer van het hoofd der school wordt een ball-point ver mist. Omdat deschool gisteren ge sloten was. kon men niet nagaan, of ei nog meer is gestolen. Van het feit, dat beide verenigm- j r. gen vrjj zijn voor de competitie Groene Kruis te Kcthel heeft wordt'gebruik gemaakt i-m zaterdag r!"®, ^^,v0 \D Ark een vry middag om half vier aa i-de Dam-?oed bezochte ledenvergadering ge- laan een interessante wedstrijd te spelen. HDYS ontvangt dat het Rot- Op .dinsdag 25 maart zal er in de bovenzaal van hotel Beyers bergen terdamse Sparta en het Schiedamse publiek krijgt hierdoor de gelegen heid om van nabij, een vooraan staande club uit de Ére-divisie aan het werk te zien. Sparta vat deze wedstrijd zeer se rieus op. Het kómt dan ook ïn de sterkste samenstelling, n.l.: van Dijk; Visser, v.d. Lee, a; Verhoeven Terlouw, de Koning, m; van Ede, de Vries, v.d. Gijp, Bbsselaar, Zaal, v, HetmesDVS heeft slechts één wijziging in het elftal, dat zondag j.l de overwinning behaalde en is als volgt samengesteld: Van Dienst, d: de Groot, v. d. Sloot, a;.Eijkenbroek, Jan Rijkse, van Herwaarden, m; Jacobs v. d. Burg, Boot, v;d. -Tuyn; Mijnsbergen, v. HermesDVS 2 krijgt zondag B.V-.V. .2 op bezoek, het 3e elftal gaat Van 5,?> hiaar dit daalde in het afge- rtrr» Vr-ilf" Wt-Ja t,oiJj*1,4- o Inn&n iaa>* Int 49R houden, waarop als nieuw lid. van de kascommissle de.heer D. Foot werd! benoemd, terwijl mevrouw Den Hol- een bijeenkomst worden" gehouden lander—De Wit aftrad als bestuurs- -i..k lid, om plaatn te maken voor me- vrouw Wcvcrilng. i Na 'een vlotte afhandeling van de agenda werd een prachtige kleuren film van cie Shell over insectenbe- strijding vertoondèn ook een film over de watersnood in 1853. In haar jaarverslag over 1957 noemt het bestuur van het Groene Kruis de belangstelling voor de con sultatiebureaus eri voor de moeder cursus verheugend groot. Op de vo rige jaarvergadering kon melding worden gemaakt van een ledental om half 'drie naar Sliedrecht 2 het 4e elftal speelt om 10 uur op het terrein aan de Poldervaart tegen Flakkee 2. Voor zijn winkel, op het trottoir in de Groeneïaan, is de heer A. v. d, Stuia dezer, dagen, als het'weer dat maar even toelaat, bezig met'de afwerking van een zelfgebouwde caravanSamen met gyn vriend, de heer W. Noordhoek, ontwierp hij dit sierlijke wagentje en hoopt nu tegen de Paasdagen daarmee klaarte .zijn, om een tocht door Neder- land te gaan maken. Er moeten natuurlijk npgde nodige papieren worden aangevraagd en ook het interieur.moet Ttag ingericht worden, maar het doet ons toch goed, dat iemand met zoveel enthousiasme reeds werkt aan een middel voor ontspanning in voorjaar en zomer... In de caravan komen vier opklapbare slaapplaatsen, een keukeninrich ting, een badcel en een toilet; verder een butagas-installatie en twee watertanks. En nu rnaar duimen dat ket mooie Paasdagen wordenvoor hem, voor u en oris allemaal. lopen jaar tot Een nauwe samenwerking tussen dokter, wijkverpleegster en bestuur wordt van het grootste belang ge acht en het Groene Kruis in Kethel kan zich gelukkig prijzen met de be staande teamgeest. Ook de samen werking met andere kruisverenigin gen wordt met vreugde geconsta teerd; er werd onlangs een Groene- en Wit-Gele Kruis Commissie inge steld onder voorzitterschap van dr. P, v. d. Kuy, waarin ook de samen werking bij de kruiseollecte werd besproken. De gezinszorg heeft zich in de loop der jaren aanmerkelijk uitgebreid. In 1957 waren er 3 gediplomeerde gezinsverzorgsters en 6 gezinshulpen. Voor dit w;erk kreeg men. behalve van rijk en gemeente, ook steun van de Hervormde Kerk in Kethel en de Gereformeerde Kerk in Schiedam. De wijkverpleegster legde In het af gelopen jaar in totaal 3709 bezoeken at. Het aantal consulten voor zuïge- lingen bedroeg 948, voor kleuters 492. Het bestuur van het Groene Kruis t« Kethel Is thans als volgt samen gesteld: J. Korpel, voorzitter; J. M, Schmidt. 2e voorzitter; C. Dubbeld, secretaris; E. van der Pas, penning meester. De grote zaalvan het Vólksge bouw was gisteravond geheel gevuid met leden van de NV? Bestuurders- bond. toen de Arfi-filmdienst. van het NVV daar de bekende en in Schiedam reeds eerder vertoonde film „Mabdy" draaide.' het ontroe rende verhaal van een doofstom ge boren meisje- In het voorprogramma werd een al leraardigst filmpje over het kranten- bedrijf vertoond. *s Middags waren er twee voorstellingenvoor de kin deren geweest, die eveneens uitver kocht waren.' tot oprichting van de Vcspa-elub „Schiedam", De club zal zich dan aansluiten bij de srotere organisa tie. de Vespa-club Holland. Op bedoelde bijeenkomst zat de heer J. Laane spreken over. het doel van deze clubs, terwijl er enkele films zullen worden vertoond. Se cretaris van de club zal-zijn de heer L. van Dijk, Boerhaavelaan 7a.. GEBOREN: Leendert, z. van L. v. Bennekom en C. J. H, Hoeks; An- nemarie, d. van H. van Hemmen cn G S. Teffer; Anja, d. van J. Bar- zilaij en A. Leentvaar; Carolus W., z. van C. "W. de Bus en G. P. Mo lenaar. OVERLEDEN: J. H.,de. Wit, 75 jr. Tien Oostduitse vrouwen uit het vluchtelingenkamp Wentorf bü Ham burg zijn deze en volgende week de gast van de kring Schiedam van do Hervormde Vrouwengroepen. Deze vrouwen leven in Duitsland in troosteloze woonkazernes, en om tenminste ééns uit. de sleur van dit leven te kun ten geraden hebben de sociale werkers in deze kampen, de Duitse Young Men Christian Associa- tion, contact opgenomen met do Christelijke. Jonge Vrouwen Fede ratie. Verleden jaar verbleven er reeds in. verschillende plaatsen van ons land een aantal meisjes uit de vluch telingenkampen voor de duur van zes weken, en de ervaringen hier- 'vrhee waren zo gunstig, dat mén dit 'ook voor volwassenen organiseerde. De vrouwen zullen tot 1 april bij de verschillende gezinnen te gast blij ven.' ROTTERDAM Dank zij R'damse politie Irt de Guido Gezellestraat te Ble rik werd in de nacht van maandag Op dinsdag een auto gestolen die woensdag door de Rotterdamse po litie werd opgespoord. Tevens wist men de daders bij de kraag te grij pen. Het bleken vier jonge Duit sers te zijn in léeftijd variërend van 1622 jaar. De jongste van de ze Duitsers had een pistool bij zich. Zü waren uit München-Gladbach afkomstig en wilden er eens op uit trekken. In hun woonplaats hadden zijreeds een auto gestolen om er mee naar de Nederlandse grens tot Venlo te rijden. Daar had men de .wagen laten staan, aangezien er geen papieren bij waren. Bij het onder- zeek kwam aan het licht, dat het gezelschap plannen had om overval len te doen op benzinepompstations. De gestolen wagen is inmiddels naar Blerik teruggebracht. De daders be vinden zich in arrest. Gisteravond -hield de Ontspan ningsvereniging voor Invaliden in 't Alge-meen in Spes een toneelavond; De toneelvereniging „G.A.S."' bracht daar. het blijspel van Lang- ;:ley: Kleine kinderen worden 'groot" ten tonele. „G.AS." staat be kend als een goede toneelvereniging. Dit is ook gisteravond weer geble ken De volle zaal beloonde de spe lers n'a afloop met een hartelijk ap plaus. Th. Krouwel, Riet Krouwel, H. van den Barseiaar, Trudi Koning, Gusts Rogier, F. van Vlerken en Kanny Vermeulen hebben dit ap plaus zeker verdiend. De regie was in handen, van A. W. Bras. Koninginnedag zullen onder auspi ciën van het Rotterdamsch Comité ter Behartiging van Nationale Belan gen kanowedstrijden worden gehou den in het Haagseveer. De afstand bedraagt 180 meter. Men kan deelne men in de volgende klassen: ris, ki, toerkano's en Canadese kano's. De inschrijving staat tot 15 april a.s. open bij de heren J. van der Meulen, schilderstraat 59 c. telefoon 121889 en J, ,A. Doejaarden, Qm- moordsestraat 10 a. Bij K. B. is de eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau, in zilver, verleend aan da heer S. ten Katen te Rotterdam, schipper in dienst van de N.V. handels- transport maatschappij „Vulcaan". Woensdag :s de eerste .paal gesla gen voor de uitbreiding van de Pie ter vanAschschool aan de Pieter van Aschstraat met vier-lokalen en een dokterskamertje. Uitvoerder van het werk is de aannemer de heer C, van den Berg te Overschie, de plan nen zijn van de architect A. van Rut. Bij K.B. is de ere-tnedai31e, ver- benden aan de Orde van Orajije- Nassau, in brons.verleend aan W. van der Wal, sous-chef van de kof fiebranderij bij de "Kon. Tabaksfa briek J. en A. van Rossem te Rot terdam. SCHIEDAM SCHOONHEIDSVERZORGING - LICHAAMSCULTUUR Elektrische verwijdering van storende huid afwijkingen. Haarverzorging Manicure Diverse bestralingen Behandeling volgens afspraak SCHIEDAM - JAN STEENSTRAAT 15 TELEF. 67867 Ontwikkelen van rolfilms, des morgens gebracht des avonds klaar. K, v. Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam. I Divers®», Leesbibliotheek met mime keuze, o.a. romans, detecti ves, wild-west enz. Steeds voorzien van nieuwe uitga ven. Geen inschrijfgeld. Leesbibliotheek en kantoor boekhandel Modem.. Boer haavelaan 124, tel,. 68415. Te huurgevraagd j Droge kleine' winkel of ruimte gevraagd voor atelier of dergelijke. Br. onder no. S 646 bur. van dit blad; Jongeman zoekt net, volledig kosthuis met eigen kamertje, liefst omtrek R'dam <W.). Overschie of Schiedam, Br, onder no. S 645, bur, v.d bi. Te koop aongeb. Clubstellen vanaf 425.—4 massief eiken stoelen en 2 clubs, massief eiken én wol len stoffering bij Platè! Gr. Markt IS—21, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2