Gemeenteraad werkte snel een korte agenda af Park zal na 1960 in glorie herrijzen Eerste paal voor de Pr. Bernhardschool lijmt kond alle hout! Mr. Spanjaard over de wereldpolitiek Doris Day in: Wat gebeurde met Julie" Nieuwe visie op bouwplan voor gemeente-ziekenhuis CETAFLEX WK? Het handbal- programma Spanning in hoofdklasse Finalisten damtoernooi Voor jou heb ik gezondigd „Klempunt" in de schotennood AGENDA Tweehonderd donors bij plasma-actie ..Animo" koos uniform KERKDIENSTEN VAN LOENEN VOOR LIJSTEN Moet gereed voor de nieuwe cursus CAUSERIE VETERANENLEGIOEN Artsen op zondag Huisvrouwenver. in april Burgerlijke stand Vergadering van Hermes her-1*- *- Kampioenschap le klas libre Zangver. Excelsior viert elfde lustrum Geslaagd PASSAGE VERTOONT Bevolkingsloop in februari IN MONOPOLE: Huiskamer en keuken in brand Vier auto's botsen Wie heeft iets verloren? Hond gev onden Om de Rembrandt Libre-beker „S.O.S." geeft een cabaretvoorstelling Raad akkoord met krediet Int. Tuinbouwtentoonstelling Motorrijder ernstig gewond bij botsing met vrachtauto Zaterdag 29 maart 1958 Voor de verjjatlerin- van gister- it vond van de Gemeenteraad van Schiedam was maar een heel korte agenda samengesteld. Dit is niet zo verwonderlijk, gezien het feit dat nog sian het begin van deze maand de hegrotings-vergaderftig is gehouden, die toen bovendien ook nog gevolgd Is door het afhandelen van een „ge wone" agenda. Het accent is gister avond dan ook gevallen op de tiiteen- Rettïngen, die de architect Westerhout tijdens «e» bf "loten vergadering heeft gegeven, over een nieuwe visie op de bouwplannen voor de uitbrei ding en de modernisering van het Gemeente Ziekenhuis, Muur-vergelijking Tijdens de openbare vergadering zijn enkele principiële kwesties op gerakeld. Mr. H. B. Engelsman (PvdA) was wat ontstemd over de nota die B. en W. aan de raad heb ben gestuurd inzake de huurverho ging per ,1 augustus 1957, waarin werd gesteld dat er geen aanleiding is om op de toenmaals gedane voor stellen terug te komen. Toen het huurverhogingsvoorstel in juli vorig jaar aan de orde was, heeft de socialistische fractie er tegen ge protesteerd dat als vergelökings-ba- sis voor de huurverhogingen alleen was genomen een klein blok wonin gen in de Klein-Babberspolder. Een te smalle basts, had de fractie toen i gevonden. Maar het bescheid van B. en W. was geweest dat de circulaire van de Minister van Volkshuisvesting j en Bouwnijverheid geen ander ver- gelijk toestond. Maar bij een ministeriële circulaire van november 1957 werd wél een vergelijk met voor-oorlogse wonin gen toegestaan en zelfs wenselijk ge acht. Waarom is nu dan de mogelijk heid van de door 4e PvdA zo ge wenste bredere vergelijkings-basis niet onderzocht? Zo vroeg mr, En gelsman. Wethouder mr. M. 5. M. van Kin deren voerde echter aan dat er wel degelijk gezocht was naar een bre dere vergelijktngs-basis, zoals in de ministeriële circulaire was aanbevo len. maar dat er in Schiedam geen complexen voor-oorlogse woningen gevonden zijn, waarmee de Nieuw- land-woningen vergeleken kunnen worden. Bij het waarderen van de woningen zou men steeds correcties hebben moeten aanbrengen en dit zou zeer subjectief zijn geweest. Van daar dat B. en W. zijn blijven vast houden aan de Klein-Babberspolder- huizen als basis. Overigens, zo deel de de wethouder nog mee, is het ad vies van B. en "W. over de huurver hoging nog stseds niet door de mi nister aanvaard. Wijziging is dus nog mogelijk, maar niet erg waarschijn- Mr. Engelsman was niet geheel bevredigd over deze uiteenzetting, maar wilde de zaak niet op de spits dryven. De hoge renle Zoals gewoonlijk was de hoge rente Ui.1. 6 en p-iTi) die de gemeente moet betalen bij het aangaan van leningen weer een reden voor de heren W. Kok (CHU) en J. J. van Woerkom <V.y.D.) om te vragen of het wer kelijk niet goedkoper kon, vooral daar de rente-voet nu verlaagd is. Deze fracties kunnen het blijkbaar 1 men zich afgevraagd. Met wat meer van Nederi. Gemeenten, die de ver kregen leningen weer doorgeeft aan de gemeenten. De Rentspaarbrief- lening keert nu eenmaal een rente van 6% uit en daar heeft de ge meente zich maar aan te houden. Set lenïngs-voorstel werd tenslotte toch aangenomen, evenals alle andere voorstellen van B. en W. Het ziekenhuis Daarna kreeg de bijeenkomst een besloten karakter om de heer Wes terhout gelegenheid te geven zijn vernieuwde visie op de plannen voor de verbouwing en modernisering van het gemeente ziekenhuis toe te lich- tem Einde 1956 heeft de gemeenteraad reeds de voorlopige plannen voor de verbouwing goedgekeurd, maar bij de vele besprekingen met commissies en hogere instanties, zjjn weer nieuwe ideeën naar voren gekomen. Is men bij de vorige plannen niet wat te zuinig geweest met geld en ook met de bestaande bebouwing? zo heeft maar moeilijk verkroppen dat een hogere instantie voorschrijft tegen xvelke rente de gemeente moet lenen. Ditmaal was het echter vnr. Engels man die de beantwoording van zijn kosten zou men een organisatorisch veel beter ziekenhuis kunnen krij gen. De heer Wësterhout had nu een nieuw ontwerp dat in enkele onder delen verschilde van het ©orspron- fractie-genoot, wethouder mr. P. van i kelyke plan. Het gedachte bedden- Bochove overnam, door het stand- huls apn wat lager kunnen zijn en punt. van zijn fractie uiteen te zetten, waaraan mr. Van Bochove maar wei nig had toe te voegen. De gemeente mag nu eenmaal op eigen houtje geen leningen aangaan tegen de hui dige. wel verlaagde maar toch altijd nog t<. hoge rentevoet. Deze taak is nu overgenomen door de Bank de keuken zou een andere plaats krijgen, enz. Het voordeel is ook dat de bouwdpur met anderhalf jaar ver kort kan worden. Binnenkort zijn voorstellen van B, en W. over deze kwestie te verwach ten, die dan in openbare discussie genomen kunnen worden. Beller bij ongeval: G.G. en G-D„ Tuiolaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer 64666, Apothekers nachtdienst: Aootheek fa. F. H. Backer, St. Liduinastr. 53. Gemeentelijke Openbare Leeszaal er Bibliotheek: Lange Haven. Ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve woc udsg ec zaterdag van 7 tot 8,30 uur). Zondags gesloten, RJL. Leeszaal en Bibliotheek. Dam. Geopend iedere dag (behalve maandag> van 9.30 tot 4.30 uur eD iedere avond (behalve woens dag en zaterdag} van 7 tot 8 30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot. 5 uur: zondagen van 12 tot 5 uur Start-tentoonstel ling tm. 13 april Werken van Gerrit Benner tm. 21 april. BIOSCOPEN Pasage, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur: „Wat gebeurde er met Julie?". Monopole, 3.'5, 7. 9 uur: ..Voor jou heb ik gezondigd". DIVERSEN Musis Sacrum. 7.45 uur. Vegla-toneel. Tïvolï, S uur: SMHV „Symhonia". Contactavond. Sportfondsenbad. 6.30 uur. Ned. Pad. vindersgilde. Zwemwedstrijden. Volksgebouw, 7.30 uur. Zangver. Excelsior. Cabaret. Chr. Bel. (Kethel) 7.30 uur. Herv, Jeugdraad. Contactavond. Sted. Museum, 8 uur: Ver. Vrienden y.h. Museum. Concert. Voor de Bloedplasma-actie van het Roode Kruis in Schiedam heb ben zich donoerdag 97 en vrijdag 197 donors gemeld. Dit is minder dan verwacht en gehoopt werd. Ge zien het belang van deze plasma actie is het dan ook te .hopen, dat in de toekomst meer stadgenoten zich als donor willen melden. Advertentie IM.) De Christelijke Gymnastiekvereni ging „Animo" heeft donderdagavond in Kethel een vergadering belegd, waarop o.a. de verenigingskleding werd vastgesteld. Voor de dames en meisjes is dat een blauwe rok met j witte blouse, voor de heren een witte broek en een wit shirt. Uit het kwartaalverslag van de secretaresse bleek o.m. dat de ver eniging begonnen is met 50 leden en er thans ruim 140 telt. Ook het finan cieel overzicht van het eerste kwar taal van dit jaar is gunstig te noe- mer«. j By de bespreking van het zomer- programma kwamen de deelname J aan de turndag te Woerden, de i adspirantendag en dc kinderwed- i strijdmiddag ter sprake. Het bestuur overweegt nog meer activiteiten voor de komende zomer, j De heer H. Voorbach heeft de bij» eenkomst gesloten. Ned Herv. Gemeente: Grote Kerk: 10 uur: da. A. Hoffman (bevestiging r.ieuive lidmaten); 5 uur: ds. J-G. Jan sen. Bethelkerk: 10 uur: ds. J-D. Smida ibevest. nieuwe lidmaten); 3 uur: ds, 3T. W. Hemmes (bevest. nieuwe lidma ten). Opstairdfngskerk10 Uur: dr. L, J. Cazemier fbevest. nieuwe lidmaten); 7 uur: ds. J. D. Smid? (H. Avondmaal). Vredeskerk; 9 en 19.45 uur: ds. J- Gras ibevest. nieuwe nieuwe lidmaten): 7 uur: dr. "L. J. Cazemier. Kethel: 10 uur: da. Brummelkamp en 7 uur; dr. F. de Graaff, Rotterdam. Ned. Herv. Geref. Evang.: Gebouw Irene: 10 en 4 uur; eerw, heer K. Aa- nuts, Zwijndrecht. Evang. Luth. Gemeente: 10 uur; ds. S. G. v, d. Haagen (bevestiging nieuwe leden). Ned. Vrot Bond: Westvest 92: 10.80 uur: ds 'J. A. Hebly (bevest. nieuwe leden). Wijkcentrum (Nieuwland)7 uur: ds. J. B. Schouwink. Jehova's Getuigen: Voïksgebouw: 6.30 uur: wachttorenstudie. Woensdag 7.30 uur: dlenstvergadering en theocratische bedieningsschool. Donderdag 8 uur; „Het vieren van het Avondmaal des Heren". Oud-Katti. Kerk: Dam 28: 10 uur: Hoogmis. Chr. Geref. Kerk; Kerkgebouw Wa rande. hoek E.K. Laan: 10 en 5 uur: ds. G. W. Alberts, em. pred. te Vlaardingen, Chr. Gefef. Gemeente: Volksgebouw: 10 en 4 tiur: ds. M. J. Middelkoop. Oud-Geref. Kerk: Jeugdhuis Lange Haven 97: 10 en 3 uur: ds. F. Luyties. Baptisten Gemeente: Kekzaal Lange Haven 39: 10 uur: ds. J. Sikkema uit He mis en 7 uur; d3. H. Ruiling uit Rot terdam. Lutherse Kerk; zaterdagavond 7.30 uur; Avondgebed. Leger des Helle: Langs Haven Zi: 10 uur: helligingssamenkamst en. 7.30 uur: verlossingssamenkomst. Gerrit Vcrboon- «traat: 6,30 uur; openluchtsamenkomst oj.v. majoor en mevr. J. H. Drentje. Ziekendienst Gemeenteziekenhuis: 7 uurcis. J. B. Smids. Geref. Kerk; Oosterkerk 10 uur: ds. G. Koenekoop; 5 uur: ds. G. Brinkman. Elantagekerk: 9.30 uur: ds. J. Nawyn; 4.30 uur: ds. W.A. Krijger. Julianakerk: 10 uur: ds. G. Brinkman; 3 uur: ds. J. Na wijn. Kethel: 9.30 uur: ds. W- A. Krij ger; 2.30 uur: ds. J. Nawijn. (Advertentie LM.) JnlijslCri vai» foto's, platen.enz. Ï)\M «1—4Ï--".TELEFOON 66192 Gisteren heeft de heer C. van Daa ien, administrateur tevens oudste lid van het bestuur van de Vereniging tot Bevordering van het Christelijk Onderwijs te Schiedam, de eerste van de 42 hei-palen geslagen voor de christelijke Prins Bernhardschool voor lager onderwijs, die zal verrij zen aan de Burg. van Haarenlaan, recht tegenover de kruising met de Schiedamseweg. En terwijl het hei blok kletsend op de metalen buis neerdreunde, waarin volgens het „fl- bro"-systeem de betonnen hei-palen gegoten zullen worden, stonden voor de ramen van de naast-aan gelegen houten kleuterschool de kinderen te kijken. Het betrof immers de bouw van hun school, het gebouw waar zij later school zullen gaan. "Architect C. van der Vlies heeft het ontwerp vervaardigd voor deze eenvoudige acht-klassige Pr. Bern hardschool, In twee lagen komen de lokalen vier aan vier naast elkaar aan een gang te liggen, die dan weer uitkomt op een kleine hal en trap penhuis, waaraan ook het vertrek voor het personeel (boven) en de rijwielstalling (beneden) grenzen. Het langgerekte. 36 meter lange ge bouw krijgt zo enigszins een L-vorm, Voor dit weekeinde is een volle dig handbalprogramma samenge steld; alleen DWS heren 3 is vry. Dames 1 van. Wilton heeft thuis weinig kans tegen het sterke Athe ne 2 uit Den Haag; hier dreigt een afzakken naar de laatste, plaats. Dames 1 van Wilton, stevig op de eerste plaats, krijgt het thuis toch niet gemakkelijk tegen- Minerva, waartegen in Den Haag werd ver loren. Het moet nu beter kunnen. Heren 1 van Wilton zal de winst wei naar Olympia zien gaan, voor al daar de binnenspelers L. Boer en H Overheul door ziekte verste* moeten laten gaan. Jammer in Den Haag werd gewonnen. DWS heren 1 zal alle zeilen bij moeten zetten tegen het constant spelende GONA; maar - de Schiedammers zijn nu goed op dreef. Bit TJVG maken d^ dames in de afdelingsklas een goede .kans op winst tegen Actief, terwijl ook de heren, minder constant dan de da mes, ook niet kansloos zijn tegen Rotterdam 2. De heren hebben de punten overigens hard nodig. Naar Den Haag trekken DM S da mes 2. vrijwel kansloos tegen Hel las 2. en Wilton heren 2. Voor de ze laatsten zit er zeker winst in de ontmoeting met VODO 2. Ook Wil ton dames 2 kunnen winst halen op Snelwiek. Heren 3 van Wilton zal spelers moeten afstaan aan de ho gere teams en zo zelf weinig kans hebben tegen Activitas 2. Voor leden van het Veteranen Le gioen Nederland, heeft mr. W. J. Spanjaard, lid van het hoofdbestuur, gisteravond in de bovenzaal van „De Atnstelhrbn" eèn causerie gehouden onder de titel „Al te goed is buur- mans gek". Het is een scherpzinnige, maar dik wijls ook wat eenzijdige analyse ge worden van de internationale poli tiek. waarbij ook problemen aJs Niemv-Guinea en Ambpn ter sprake kwamen, zodat de nationale politiek ook aan bod kon komen. De spreker zag in de ontwikkeling van de wereldpolitiek na de laatste wereldoorlog een voortdurend falen van het Westen. Was er tot voor enkele jaren een gesloten ring van militaire kracht rond de Sovjet-unie, thans is deze er in geslaagd de om singeling te doorbreken en hetzelfde te doen met Europa. Het Algerijnse conflict werd door mr. W. J. Span jaard als een verholen communis tische omsingeling gezien. Dit falen van het Westen komt dan vooral door het gebrek aan samenwerking en eenheid tussen de V.S en zp Europese bondgenoten. Een juiste po litiek van Europese kant zou voi- eens de spreker zijn, wanneer men SS stelle aan de V.S. als tegen- prestatie voor het vestigen van ra- ketbases op eigen gebied. De voorzitter van de afdeling Schiedam-Vlaardingen, de heer J. H. Weverling, leidde de spreker in en zette de doelstellingen van het V.L.N. uiteen. Men bedrijft geen tick,:maar ziet het als een recht om zich te bemoeien met het landsbestuur, daar men eens met de uitvoering daarvan belast fe Het V.L.N. is voor behoud van Nienw-Guinea en herstel van de "UlAr°pan« en**!. flint «ver Vnrchill.ua. MtlnWten MO bot VX.N. vertoond. waardoor er ruimte overblijft voor een speelplaats. Ook deze school zal het bekende „open" uiterlijk krijgen daar een groot deel van de buitenwanden zal bestaan uit glas, waardoor de lokalen heerlijk licht en luchtig zullen zijn. Voor de front-gevel zal gele steen aangewend worden, terwijl in het trappenhuis kunst-steen wordt ge bruikt. Deze christelijke school zal ivat uiterlijk betreft veel overeen komst vertonen met de recht daar tegenover gelegen openbare Gerhard. schooL Het is de bedoeling om na het ge reedkomen de Pr. Bernhardschool met de kleuter-school tot één com plex te verenigen. Deze kleuterschool is indertijd als noodschoot opgetrok ken, om de leerlingen op te vangen die nu in de Gerhardschool een plaats hebben gevonden. Spoed gevraagd De aannemer, de firma 3. van den Tempel Zoon, zal zeer veel spoed zetten achter de bouw van deze school. Zoals b(i de behandeling van de gemeente-begroting uitvoerig is uiteengezet is de bouw van deze christelijke school het ..klem-punt" van de erg dreigende scholen-nood in Nieuwland. Wanneer dit gebouw in gebruik genomen kan worden om streeks de aanvang van de nieuwe cursus, dan zal veel ongemak voor het onderwijs voorkomen kunnen worden. Dat is echter over vijf maanden, een wel wat heel krappe periode voor de houw van een school- Er zal echter naar gestreefd worden om de school tegen die tijd klaar te hebben. In spoed gevallen kunnen tijdens het weekeinde de volgende artsen geraadpleegd worden: J. A. H. yan den Berg. Lange Nieuwstraat 175. tel. 68381; J. J G. de Maeyer BH. Laan 30, tel. 63163; H. J. Óvmel. Singel 76. tel. 68230 en G. W. Ormel. Schoolstraat 5. tel. 64244. Geopend is apotheek F. H. Backer. St. Liduinastraat 58. die ook gedu rende de volgende week de nacht dienst waarneemt. Heropening van café Donderdag 3 april wordt het ge heel gerestaureerde café van de heer J, Heinsbroeb aan de Vlaardinger- dijk 1 weer in gebruik genomen. De heropening vindt plaats om 3 our. De Schicdamse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huis- 1 vrouwen heeft nu ook een tennig- clubje gevormd. Dinsdagmorgen 8 april om half tien begint de „com petitie" op de tennisbaan Spierirsgs- hoek. Aanstaande donderdag wordt het gebruikelijke koffieuurtje gehouden in hotel .JDe Kroon" en wel om half elf. In Maison Westhuis houdt me vrouw mr. J. Fokkemavan Gent op maandag 14 april een causerie over ..De positie van de vrouw in de maatschappij, vroeger en nu." Aanvang 2.15 uur. De Algemene Vergadering wordt op donderdag 24 april in Haarlem gehouden. GEBOREN: Teunis W„ z. van J. Esschendal en J. A. Waarde; Paul, z. van M. van Brugge en J. J. Vis ser; Heilko L„ z. vanP. W. E. Koop man en C. Vrij; Jacobus M. F., z. van W. F. Koeken en W. J. Nieudorp. OVERLEDEN: S. Wetsteijn, oud 77 jr. wed. van D. de Kok,* J. Schellevis. oud 43 jr: B. den Ouden, oud 68 jr;. G. Kleinekoort. oud 86 jaar. De ledenvergadering van liermes- DVS, die op 11 april zal worden gehouden,, zal een belangrijk karak. ter dragen want op die vrijdag avond zullen de biauwwitten o.a. de plannen voor het nieuwe clubge bouw bespreken, waarbij tevens de voorstellen zullen worden gedaan voor een lening door middel van obligaties. Verwacht mag worden dat deze ledenvergadering druk be zocht .zal worden omdat HDVS in de komende periode de steun van alle leden nodig beeft. Hoewel zowel HDVS als SVV! hebben deelgenomen aan da enquet. i te voor de clubs in het betaalde: voetbal over de fustevoorstellcn van de heer Martens betekent dit niet dat de Schiedamse clubs zich heb ben gebonden aan enigerlei voor stel. In de eerste plaats was het karakter van de enquette slechts informatief cn wat belangrijker is: de ledenvergadering heeft uiteraard te beslissen in deze belangrijke: -- kwestie,. Bii d, besturen van beide j clubs wordt op het moment echter niet aan fusioneren gedacht omdat er beslist geen sprake is van „niet- rendabele" organisaties. De clubs zijn beide kerngezond, er wordt ook niet gedacht aan terugkeer naar het amateurisme. Zoals wij reeds eerder berichtten organiseert de ont spanningscommissie van HDVS maandag een tafeltennistoernooi in de Korenbeurs- I Biljarten Op de voor-laatste speelavond om het persoonlij k kampioenschap hoofdklasse Jibrc in het district Schiedam heeft koploper Buijtenhek aan Kooij een gevoelige nederlaag toegebracht. Buijtenhek is hierdoor nog vaster op de bovenste plaats ge komen. met slechts één veriiespunt uit vier gespeelde partijen. De enige concurrent voor Buijtenhek is nog van Stigt Thans, De uitslagen van gisteravond zijn: Van SocJen 250 236 38 28 6.21 0 v. Stigt Thans 250 250 38 40 6.57 2 Kooij Buijtenhek 250 165 19 74 3.68 250 250 19 41 13.13 v Stigt Thans 250 148 19 50 7.7S 0 Kooij 250 250 19 64 13.15 2 De volgorde Stigt Thans Kony v. Soelen Na de voorronde om het damkam pioenschap van Schiedam, welke een spannend verloop had, hebben zich de volgende personen voor de finale geplaatst, l. »T. de Wilde; 2, A. W. Blokland: 3. A. v, Otterïoo; 4. C. W, Sleeuwenhoek: 5. A, v d. Moei*; 6. J. Blokland; 7. A. Struik; 8. J. C. Onink. Deze personen kampen in een en kele ronde ten einde uit te maken wie de damkampïoen van Schiedam voor 1958 zal worden. De winnaar van deze wedstrijd krijgt naast de 'titel Kampioen van Schiedam als herinnering een fraaie beker aangeboden. Voor de 2de prijs winnaar werd een beker beschik baar gesteld door de Schiedamse Gemeenschap, terwijl de derde aan- 2' r v'h ihh" »*an de spelers is: 4 1000 1000 127 7.874 5 1250 1122 170 '8.606 5 1230 1134 133 3,217 4 1000 879 133 #.519 Voor het persoonlijk districtskam pioenschap le klas libre, zijn than» vijf speelavonden achter de rug, *n 4 april zuilen de laatste partijen ge speeld worden. De tot nu toe behaalde, resultaten van de meeste spelers zijn beneden verwachting gebleven. Slechts twee spelers, A. van Buuren van de bil jartvereniging Luctor et Emergo, di* uh vijf partijen de volle winst be haalde en M. Oost veen van de bil jartvereniging Het Oosten, met slechts één verloren partij, kwamen boven het vereiste gemiddelde respectievelijk 6.007 en 5.601. De uitslagen De «tand na 5 sis x-o!gt: 1. A. v. Buuren Jr 2. M. Oostveen 3. L. v. d. Lee met van de gisteren zijn: 200 72 24 17 3,00 200 200 24 30 8.33 200 200 43 20 4.SS 200 147 43 25 3.41 .200 200' 23 43 4.44 200 164 25 21 3.64 Bespeelde partijen is 1000 1000 1S3 S.007 1000 941 IS3 3.801 1000 901 190 4.742 1000 762 184 4.142 1000 733 185 3.962 1000 634 233 2.725 In het Volksgebouw zal de zang vereniging „Excelsior" zaterdag avond op feestelijke wijze het elfde lustrum vieren. Er komt een caba retgezelschap en The Melodie Sere. naders van Cor Goos zullen prettige wijsjes spelen, terwijl na afloop van het feest wordt gedanst tot twee uur. Tevens zal medewerken de be kende muzikale clown André Gil bert. Ook Excelsior heeft de laatste tijd last van de verminderde be langstelling, zodat er weer plaats is voor zangers en zangeressen. De kleine teruggang verhindert echter niet dat het vijfenvijtigjarig bestaan op gezellige wijze zal worden ge vierd. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen klassieke taal. en letterkunde de heer E. D. Vermeulen te Schiedam. ALS een opgejaagd stuk wild vlucht Doris Day voor een krank zinnig jaloerse echtgenoot, die een beroemd pianist en een onbekende moordenaar Is- Een voorproefje van zijn. afvrt'Lngen geeft bij ai. wanneer zijn vrouw naar zijn smaak iets-te lang met een vriend heeft geconver seerd. De auto, waarin ze huiswaarts keren, laat hij bijna te pletter rjjden. Op volle sterkte woedt zijn moord lust pas, als hij Julie bekent haar eer ste echtgenoot, louter udt jalouzie, te hebben gedood en zij in paniek weg vlucht. De regisseur Andrew L. Stone heeft de spannende geschiedenis onder con trole weten te houden, door zich niet teveel op zijpaden te begeven, en de interessante actie In haar meest kern achtige momenten te volgen. Jullie zoekt bescherming bij de politie, die bij gebrek aan formele bewijzen ech ter niet tot actie kan overgaan; Al leen haar trouwe vriend Cliff (Barry SulUvan) helpt haar, zoveel hij kan. De maniakale echtgenoot, die gezwo ren heeft haar te zullen vermoorden, volgt haar als een speurhond, ook als Julie een andere naam heeft aange nomen en als stewardess ondergedo ken is bij een,luchtvaartmaatschappij. EINDELIJK maar dan moet eerst Cliff nog door de dolle pia nist neergeschoten worden gaat de politie er zich mee bemoeien. Het is dan reeds tamelijk laat, want de ja loerse moordenaar heeft inmiddels plaats genomen in het vliegtuig, waarop Julie dienst heeft en men kan weinig anders doen dan afwachten wat de engerd gaat uitvoeren. Dat is niet weinig. Eerst schiet hij de bemanning overhoop, dan is zijn vrouw aan de beurt. Natuurlijk komt. het juist niet zo ver, dodelijk getrof fen zakt hij ineen. Maar nog is de el lende niet voorbij voor de geplaagde Doris Day. Zij moet eerst nog de pi- lootloze machine veilig aan de grond zetten. U raadt wel, dat ze dat voor elkaar brengt. Jammer,-dat deze vliegstunt nog zo extra-lang aan de toch heus al ge noeg spannende intrige gebreid moest worden. Het is een wat kunstmatige climax in een verdienstelijk filmver haal, dat overigens consequent en zorgvuldig is opgebouwd. Doris Day blijkt uit het goede actricehout ge sneden te zijn, Louis Jour dan. speelt zfjn ongunstige rol beheerst en ver beten. 5? Op 1 maart telde Schiedam 78.429 inwoners, dat is HO meer dan op 1 februari. Deze toename is toe te schrijven aan een geboorteoverschot van 76 en een vestigingsoverschot van 34. Er werden namelijk 133 kin deren geboren, terwijl er 57 perso nen overleden, In Schiedam vestigden zich .313 mensen van buiten de stad (meren deels uit Rotterdam en Noord-Hol- land) en er vertrokken 279 personen (meest naar Vlaardingen. Rotterdam of naar het buitenland). In februari werden er 48 huwe lijken gesloten. Slechts acht van de jonggehuwde paren kregen een eigen woning. De anderen wonen in bij ouders of familie of leven geschei den. Een drakerige geschiedenis speelt zich in Monopole af om het ziekbed van een jongetje dat aan een bloed ziekte lijdt. Het laatste redmiddel voor hem Is een Inspuiting met het bloed va» zijn vader. Maar dan blijkt zijn vader de échte vader niet te zyn. Een handenwringende moeder vertelt dat zij tijdens de oorlog, op de voor avond van de executie van haar man, deze losprijs aan de strafkamp- bewaker heeft betaald, zodat haar echtgenoot kon ontvluchten. Dan begint een speurtocht naar de werkelijke vader. dier na de vondst, nog steeds een rasschurk blijkt te zijn. Vlak voor zijn dood echter be keert hij zich en geeft zijn bloed, waardoor het kind wordt gered. „Voor jou heb ik gezondigd", dat probeert de moeder een film lang al weeklagend en schreiend duidelijk te maken aan haar man. die het nut hiervan r.iet in wil zien en alsmaar bokkig door ziekenhuisgangen ijs beert. Een actieloze film, gebaseerd op een smakeloos gegeven met zeer middelmatig spel, Petroleumkachel viel om De huiskamer en de keuken van de familie R. in de Mariastraat zijn gistermiddag uitgebrand. De brand ontstond doordat de huisvrouw een brandende petroleumkachel van de kamer naar de keuken wilde bren gen. Toen z|j hem optilde klapte het onderstel om en het oliereser voir viel op de grond. Een steek vlam schoot omhoog en de vrouw vluchtte naar buiten nadat zij eerst haar kind uit de slaapkamer had gehaald. Buren konden uit een andere ka mer nog het een en. ander redden. Toen de brandweer mét drie wa gens arriveerde, onder leiding van Ir. S. Moesker, kon de brand met twee nevelspuiten spoedig bedwon gen worden. De bewoners zijn ver zekerd tegen brandschade. De bene denwoning. van de heer P. G. W. kreeg waterschade. Vier auto's kregen, gistermiddag materiële schade bij een gecompli ceerde botsing op de Rotterdamse- dijk. Een personenauto, bestuurd door de heer W. A. O. haalde een autobus in. die in de richting Rot terdam reed. De personenauto kwam daarbij op de tramrails te recht, begon te slippen en. raakte twee geparkeerd staande auto's. De autobus week toen uit naar rechts en raakte een van de stilstaande auto's en daarna ook nog de slip pende personenauto. De carrosserie van de auto's werd beschadigd. Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9 12.30 uur en 2—6 uur. Grijs kinderjasjes, kussensloop, breiwerkje. Te bevragen bij de vinders: Autoped, Grashof. Dr, Kuijperlaan 233; bedrag aan geld. mevr. Boog, Kon. Wüheïminaflat, Vlaardingerdijk 162: speelgoedauto. Verwaal, Middel- hamissestraat 1; bug. koffie, J. Mo lendijk, Oosterstraat 103 b; rol be hang. R. Schuitman. Edisonst, 36 b; 1 P. grijze wollen wanten, Geurtsen, A3eidastraat 25; glacé herenhand- schoen (1.). C. Schuilen, Dr. Wibaut- plein 68; blauw-zwarte dames glacé handschoen (1.) W, Janse, Hoogstr. 15: 1 p. witte kinderwintjes. A. v. d. Heijden. Oude Maasstraat 11 b; zw. glacé dameshandschoen (r.)f C. van Asten. Ant. "Muysstraat 52; 1 p. he renhandschoenen. Vermaat, Graaf Florisstraat 11. Tel. 63085: 1 p. brui ne glacé herenhandschoenen. De Ko- tere, Populierenlaan 26. Kethel; wit baby wantje, v. d. Brink, Lange Nieuwstraat 115; portemonnaie met inhoud, v. Veen, Sav. Lohmanlaan 4; kinderporterrmonaie, A. Grobbe, C. v. d. Lindenlaan 77; kinderportem. met inhoud. H. Wigmans. Viilastraab 13: kinderportemonnaie met inhoud. Speijer. VIaardingerstraat 35; knip- portemonnaie, mej. Hchaper, Rotter- damsedijk 319 a; kinderportemonnaie A. Hazewindes. prof. Kamerlingh Onneslaan 94 a; sleutels en sehroe- .mdraaier. H. Schaap, Singel 207 a, ring met sleutels, M.' v. d. Burgh. Boylestraat 60; ring met sleutels. Kuipers. Buijs Ballotsingel 69 b; kin- derbriJ. v. Walsum, Mgr. Nolenslaan 187: vulpen. H, Brok. ïuinlaan 52; ring met sleutels. Prins. v. Ruys- daellaan 64 a; vulpen in etui, J. v. d. Broek. Oosterstraat 34: ring met sleutels. Keljzerwaard, Rotterdamse- dijk 198 c; 2 zwembroekjes en hand doek. R. v. Embder). Buijs Ballot- singel 3 a: jongensschoen. A.'Haze- wïndes. Prof. Kamerlingh Onneslaan 9te; rode sjaal. Valeseck, Ant. MuIjs- straat 47; jongenspet. Verwaal, Mid- delharnissestraat 1; kinderpantoffel, A. v. Selers. Aleidastraat 86; kinder- jasje, Bogerd, Mariastraat 10 b. S.G.-toneelwedstrijd Lutona speelde - als laatste - „Aili" De toneelvereniging Lutona heeft gisteravond in Musis Sacrum de achtste en tevens laatste voorsteling gegeven in het kader van de toneel wedstrijd, die is uitgeschreven door de sectie toneel van de Schiedamse Gemeenschap. Opgevoerd werd „Aili" (Wolven om de Duivelskloof), een stuk dat speelt in de onherbergzame wouden van Noorwegen, tijdens een barre winter. De hoofdrollen werden vertolkt door Mieke Bakkes Jan Kramer en Henny van Marie-Lub, De prijsuitreiking vindt plaats op 18 april. Lezing voor „Tropica" Woensdag 2 april houdt de Aqua riumvereniging „Tropica" van de P,V. Gusto een vergadering in ge bouw Irene, waarbij de heer H. Beenen een lezing zal houden over ,J>e kleine wereld van de aquarium houder". De heer G. v. d. Berg geeft een korte inleiding over het maken van natuuropnamen en in het bijzonder aquariumfoto's. Aan vang acht uur. In het Dierenasiel in de St, Anna- zusterstraat is een loslopende boxer opgenomen. De hond. een reu, is erg vermagerd en draagt een rode hals band met het opschrift: ..Vaccinated against rabies. Dr, C. van Isaac. Port Arthur. Texas. 27-01-37." M. Leijte 120 105 53 9 158 P- de Brinker 130 130 53 9 2.50 M. Leijte 132 132 41 2.21 W. Hardinxveld 90 56 41 1.31 H. Kempcrs 60 54 56 5 0.96 W. Koens 50 50 56 5 0.39 80 56 52 6 1.75 50 50 52 5 0.96 70 70 41 5 2.70 J. van Wolde 80 79 41 16 1.92 G. Michel s 100 100 45 9 2.22 J. van Haasteren 120 111 45 15 2.4S C. Verbrugge 130 130 28 25 4.64 L. v. d. Laar 130 81 23 10 2.39 60 60 34 6 1.7S J. Heinsbroek 70 50 34 6 1.47 Op woensdag 9 april organiseert de afdeling Propaganda van de Cen- tenverenïging voor Blinden „Steunt Ons Streven" in Musis Sacrum een cabaretvoorstelling. Medewerking verleent het gezelschap ..Tophit onder leiding van Ad. Verhey. Na afloop is er bal m.m.v. „The Old Timers". Aanvang 8 uur. Vanmorgen is de eerste paai ge slagen voor de christelijke school voor lager onderwijs aan de Burg. Van Haarenlaan. bij het kruispunt met de Schiedamseweg. Het zal d» tweede christelijke lagere school in Nieuwland worden. BOTTERDAM Het gemeentebestuur van Rotter dam Is er van overtuigd dat het Park 1 er, na het houden van de Intema- tionale Tuinbouwtentoonstelling in 1960, beter zal afkomen dan na Ahoy* in 1950 en de E-55. Dït zei burgemeester mr. G. I'. van Walsum in antwoord op enkele kri tische vragen van raadsleden met be trekking tot het voorstel voor deze tentoonstelling een krediet te regelen op de begroting 1958. Voor het college van b. en w. was het niet eenvoudig geweest met dit voorstel te komen. Pas na lange tijd had men zijn aarzeling overwonnen. In de eerste plaats wel omdat men zich in 1956 in zekere mate aan de organisatoren van de tentoonstelling i had gebonden en de omstandigheden niet van die aard waren om de eens i gegeven toezegging in te trekken, i In dé tweede plaats omdat toch niemand kan overzien, hoe de finan ciële situatie van de gemeente in 1960 wel zal zijn. Buitenlandse ste den. zo verzekerde de burgemeester, hechten grote waarde aan het hou den van deze tentoonstelling; daarom is ze voor de stad van economische betekenis. Sluiting van het Park voor de duur van twee jaren, 1959 en 1960, leek hem onvermijdelijk wil men het Park aanpassen aan zijn nieuwe functie. Aan dït punt is hij bereid speciale aandacht te schenken, hoe- j wei hij niet geloofde dat het de be- doeling is de speelweide daarin te betrekken. Gebouwen en amuse- i mentsgelegenhedeit zullen cr niet 1 komen. Wat de financiële kant van de zaak betreft, deelde wethouder mej. Zee» lenberg mede dat de afdeling Con trole rechtstreeks aan b. en w. zal rapporteren. De kosten bedragen weliswaar ƒ3 miljoen uitgestreken over een periode van drie jaren. Daartegenover staat, dit in antwoord op bezwaren van wethoudex v. d. Vlerk, dat in dezelfde periode voor "kunst, sport en spel 20 miljoen wordt uitgetrokken. Het voorstel werd aangenomen met de aantekening dat de heren v. d. Vlerk en Van Dongen, beiden beho rende tot de fractie van de Partij van de Arbeid, geacht wensten te worden tegen het voorstel te hebben gestemd. Op de Nwc Binnenweg bij de Lage Erfbrug is vanmorgen de 62-jarige havenarbeider N. van Baaren van de Rijsdijk op zijn motorfiets aangere- den door een vrachtauto, die van de Aeïbrechtskade kwam. De man werd i tegen de straat gesmakt en moest in bewusteloze toestand, vermoedelijk met een zware hersenschudding, aanr i het Westerziekenhuis worden wr- f voerd.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2