Schiedam in oranjegloed bij Koninginnefeesten Spannende finales in schoolwedsti ij den SVV wint schot-arm duel van Volewijckers Ontploffing Piratenin strijd met Schiedam 1884 ..Brederode vierde feest met 'n klucht Ongewoon grote drukte bij feesten en op straat Zomer-feest Afscheid bij Havendienst De Beijer wint competitie 3 banden groot biljart ZONDER JAS DE ZON! AGENDA Onder zeer grote belangstelling Rijks-hbs slaat ulo-combinatie 't Werd vriendschappelijk 1-0 Met voet onder i eigen wagen j Avondgebed in mei Bij het inhalen aangereden - met kanon en grote sabels - Nooit goed V_ Hongerlijden in eigen huis LENTEFEEST bij zomers Wie heeft iets verloren? weer Jeud gemeenteraad Burgerlijke stand 7000-ste schip week later Donderdag 1 mei 1958 SCHIEDAM. Gisteren was het een dubbel feest! Allereerst natuurlijk de viering van de verjaardag van Koningin Juliana, maar daarnaast ook het feest van de eerste „zomerse" dag. Het samenvallen van deze twee feesten heeft natuurlijk gemaakt dat Koninginnedag gisteren op een vorstelijke uij/e gevierd is kunnen worden. Men zou, bij de ervaring van de laatste jaren al haast vergeten zijn, dat het ook zó kan! Hel „oranje" kwam ditmaal niet alleen van de wimpels, die de veel vuldig; uitgestoken vlaggen vergezel den. of van de versierselen die de kinderen in grote verscheidenheid en hoeveelheid ter opsiering hadden op gestoken, maar ook eens van het „oranje zonnetje", waar men zich nu eens lekker in kon koesteren. Was liet wonder dat het gisteren, vooral 's middags, druk was in de stad? En net alsof het bij onderlinge afspraak is geschied! de jassen waren alle thuisgelaten. Zo is het Koninginne- feest tevens een zomer-feest gewor den. Het is immers zo dat men de feest vreugde van de gezichten moet kun nen aflezen en niet van een program ma. Als het te koud of te guur is buiten om te lachen, dan is er ook geen vreugde. Gisteren kon de lach er royaal af en zo was er vreugde, zou er ook geweest zijn zonder het feest programma. Dit neemt niet weg dat de vele festiviteiten druk bezocht waren, als het maar in de openlucht was. Daar naast was het vol m de parken en plantsoenen. Zo was het op het Hoofd ook druk van de mensen die de aankomst wilden zien van de ver vaarlijke „Piraten" die de (voetbal) strijd zouden aanbinden tegen de ver tegenwoordigers van dc burgerij van Schiedam anno 1884. AUBADE De eigenlijke viering van. Konin ginnedag in Schiedam werd. gister morgen feestelijk' Ingezet met een mars door de stad van de drie mu ziekkorpsen O.B.K., Crescendo Harpe Davids, die al spoedig een heel gevolg achter zich aan kregen en daarmee, goed gemutst door het zo merse weer. optrokken naar de Gro te Markt, waar een aubade werd ge bracht, die door de burgemeester mr.- J W. Peek, de gemeentesecretaris mr. N. J, Post. de commissaris van politie K. Rijpma en de gemeente lijk inspecteur van het onderwijs, M Holl staande op het bordes werd aangehoord. Met een „Leve de Ko ningin!" van de burgemeester en een driewerf hoera uit honderden kelen werd de aubade besloten en de fees telijkheden ingezet. VOORSTELLINGEN Naar kinderen gesierd met feest- mutsen en dito toeters hoefde men in de stad niet lang te zoeken, en misschien waren de beide kinder voorstellingen in Musis Sacrum daar om zo slecht bezocht. Jammer voor de organisatoren zij hadden ver wacht dat de zaal misschien nog wel te klem zou zijn! maar beide ke ren was hu nauwelijks voor de helft gevuld. Het plezier dat de kinderen aan het variété-programma van Nel lie Soeters beleefden was er niet min der om. Men kon weer eens onge hinderd een flinke keel opzetten om te roepen van „achter jol", „kijk uit!" en dergelijke uitingen van oprecht medeleven met de gebeurtenissen op het toneel. Het aardigst was hier wel een voetbalwedstrijd, waarbij de bal natuurlijk op het toneel bleef, terwijl de zaal door trappelen, klappen en schreeuwen als scheidsrechter dienst deed. Wedstrijden Een traditioneel punt op het feest programma zijn de wedstrijden voor kinderen: ringsteken op al dan niet versierde fietsen in de Warande, be hendigheidswedstrijden op rolschaat sen in de Nassaulaan. en de Lange Nieuwstraat en de school-estafettes in de Pr. Bernhardlaan Gewaar deerde punten altijd, al neemt de belangstelling iets af. Zo traden bij het ringsteken maar 173 jongens en meisjes aan terwijl het aantal wel eens over de vierhonderd is geweest. Maar hoe dan ook, er is gisteren met animo hardgelopen, gefietst en gerol schaatst. De uitslagen zijn: Estefatteloop voor lagere scholen: 1 Klaas de Vnesschool B, 2 St. Thomasschooï, 3 Jan Ligthartschooï, 4 Erasraus- sehool (le ploeg), 5 Comeniusschool, 8 Erasmusschool (2e ploeg) Voor de middelbare scholen: 1, 2 en 3 "Willem de Zwijgerschool (die daarmee definitief in het bezit ïs van de wisselbeker). 4, 5 en 6 Technische school. Ringsteken. De best versierde fiet sen: 1 Theo Koogje, 2 Cor Kreft, 3 Mies Akkerman. 4 Rudi Jautze, 5 Kien van Beek. Eerste prijzen: A. v. Bommel, F. Klaasscn, C. Jansen en Smst: tweede prijzen: W, Verzey], A. de Bakkei, B, Doesburg eh Holle- mans, Derde prijzen: L. Ruts, M de Lange, Th. Mackay en Vredeveld. Vierde prijzen: M. Hersbach, A. Bijl, C Baanvanger en Semeyn. Vijfde De Koninginnefeesten werden gis teren. geopend met een „aubade" van drie muziekkorpsen op de Grote Markt. Uit de foto blijkt wel hoe groot de publieke belangstel ling daarvoor was. prijzen: A. Soeters, N. Pannekoek, H. Koogje en Pil. Rolschaatsen. Voor meisjes op Nas saulaan: 1. C. Groeneweg, 2. A. Dro ge, 3. S. Hoogwerf. 4. E. v. d. Water en 5. L. Schoonenberg. Van dè wed strijden in de Lange Nieuwstraat geen uitslagen ontvangen. Taptoe Mede dank zij het zachte weer, was ook de belangstelling in de avond uren voor de feestelijkheden zeer groot. Dit geldt voor de filmvoorstel ling op het Koolas. waar o.a. de tocht van Pr. Beatrix naar de West is ver toond. als voor het sluitstuk van de Koninginnedag, de grootse „taptoe" op de Grote Markt, waaraan door alle negen orkesten van Schiedam is meegewerkt, o.l.v. J. van Beurden. Het was eï-vol op de Grote Markt en, ook in de aangremeifdc straten toen ten.aanhore van Burgemeester en mevrouw Peek en het bestuur van de Ver. Nat. Feest- en Gedenkdagen, die op het bordes stonden, de pittige marsen en de koraalmuziek werden geblazen, beslaten met ons al-oude Volkslied. Een oude gewoonte, zo'n taptoe, maar er Is altyd belangstel ling voor. Het is dan ook een waar dig slot van de feestelijkheden, en komt zo eigenlijk beter tot z'n recht dan wanneer de „taptoe" de avopd te voren wordt geblazen, zoals het in voorgaande jaren het gebruik was. De finales van het Schoolvoetbal- en handbaltoemooi 1958 hebben woensdagmorgen een Interlandsfeer op de Boshoek gebracht. In dikke rijen heeft een talrijk publiek de vele wedstrijden gevolgd. Er werd goed gevoetbald en wat een verras sing is: er werd ook goed gehand bald. Speelden de meisjes in de vori ge wedstrijden technisch niet zo per fect, nu werd er aantrekkelijk ge speeld. De U.L.O.-combinatïe pres teerde het zelfs om het Rotterdamse elftal overtuigend met 93 te slaan! De Mater Deischool 3 won met 21 van de Huishoud- en Industrieschool. De,Jan Ligthartschooï mag blijkbaar nimmer ontbreken bij de prijswin naars -want ditmaal werd Jan Ligt- hart B eerste bij de lagere scholen, ook al was het een benauwde 10 zege op de St. AloygiusschooL De Willem de Zwijgerschool heeft ook al een abonnement op de prijzen. Bij dé reserve-U.L.O.-teams won Willem de Zwijger 2 met 3—0 van RK U.L.O. 3. Het eerste team van de Willem de Zwijger speelde tegen de Technische School om de eretitel. Het werd een heel goede partij voetbal, waarbij de Willem de Zwijger een zwaar be vochten 1—0 zege behaalde. Om half twaalf werden op de twee velden van, de Boshoek de „ere-wed- strijden" gespeeld. De aandacht con centreerde zich het meest op de voetbalwedstrijd van de U.L.O.-com- binatie tegen de Jongens van de Rijks-H3.S. Op het tweede veld speelden de elf Sehiedamse meisjes voortreffelijk handbal tegen het Rot terdams elftal. De U.L.O.-knapen voetbalden technisch beter dan de knapen van de R.H.B.S., maar de Hond gevonden In het dierenasiel in de St. Anna- zusterstraat is een Meehelse herders hond (reu), twee a drie jaar oud, op genomen, die dinsdag in Kethel werd aangetroffen. De hond droeg een ijzeren pnkband met riem. en GD. Tuiniaao 8Ü teieioon 69290 Folilie-aJarmnummet 64666 Apothekers nachtdienst: Fa. Gouka en Co, Gr oenelaan 127, Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek Lange Haven, ge opend iedere werkdag ibehalve maandag) van 9.3U tot 16 30 uur en tedere avond (behalve woens dag en zaterdag» van 19 tot 20.30 uur Zondags gesloten R.-R Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend iedere dag t behalve maandag) van 9.30 tot 18 30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Stedeljjk Mdseum: dagelijks geopend van 10 tot 17 uur zondagen van 12 tot 17 uur Karei Appel op i klein formaat, tot 27 met Wer- ken uit eigen bezit tot 13 mei. BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur: „De tijger valt aan". Monopolc, 2, 7 en 9 uur: „Het mon- ster. van- Venus",- ,t*t\ Passage. 8 uur: 1 meiviering. Caba- ret. Irene, 8 uur: Chr, Geref. Ver. voor 1 Meisjes. Jaarvergadering. Woensdag beeft de heer K, A. Brand, sluiswachter eerste klas af scheid genomen van de Havendienst te Schiedam wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Brand, die voor de oorlog bij Varekamp heeft gewerkt en ook een eigen bode-dienst heeft gehad, is direct na de oorlog via contacten in de ondergrondse beweging gelegd, bij de Havendienst gekomen. De heer en mevrouw Brand zijn woensdag op het hoofdkantoor ont- vangen waar ze afscheid hebben I kunnen nemen van de collega's, ter- r wijl de adjunct-havenmeester, de heer H, Groenhof de verdiensten va'n de vertrekkende sluiswachter heeft gememoreerd. Voor de heer Brand 1 was er, een mooi cadeau, terwijl zijn echtgenote bloemen geoffreerd kreeg. Het personeel Liet zich met onbe tuigd met een electrisch seheer-appa- raat. i De heer Th. v. d. G. uit Rot- terdam, bestuurder van een gemo- j toriseerde handwagen van de RM1 I is dinsdagmorgen in de Warande f met zijn enkel onder dat voertuig terecht gekomen, toen het kantelde De enkel is vermoedelijk gebroken j Door de G.G, en G.D. is hij naar i het St. Franciscus ziekenhuis te Rotterdam gebracht. Het ongeluk gebeurde, toen de bestuurder de koppeling te snei losliet, zodat de wagen met een schok vooruit schoot en omsloeg. i Het zaterdagavondgebed in de Lu- I therse kerk zal in de maand mei worden geleid door ds. J. D. Smids j op 10 mei. ds. E. J. Oomkes op 17 men dr, L. J. Cazemier op 24 mei j en ds. J. Nawijn op 31 mei. In verband met de dodenherden king zal op zaterdag 3 mei a.s. geen H-B S.'ers toonden meer doorzettings- avondgebed worden gehouden, vermogen en geleidelijk brak de weerstand van de jongere U.L.O.-jon gens. Wel wat tegen de verhouding in won de H.B.S. met 20. Op het rijwielpad in de B.K - laan is de wielrijdster mej. D B, uit Rotterdam dinsdagmorgen aangere den doör een bromfietser, toen deze haar bij het inhalen raakte. Bij het passeren kwam de wielrijdster onverwachts naar links, zodat haar stuur met dat van de bromfietser inhaakte. De wielrijdster viel en kreeg wonden aan haar linker knie eh handen en een. bloedwond aan haar hoofd. Het voorwiel van de fiets werd vermeld. Door de G.G. en G.D, is mej. B. naar haar wonir/ gebracht. Een ontploffing ,n het gasfornuis in de woning van de heer E. van V. in de Wesffrankenlandsestraat 94, heeft gistermiddag omstreeks half drie ernstige schade aangericht in de huiskamer en de keuken van dat pand. In beide vertrekken kwam het plafond gedeeltelijk naar beneden, terwijl door de enorme druk de rui ten uit de sponningen sloegen. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De ontploffing ontstond door een opeenhoping van gas. GEGADIGDEN VOOR SG-REVUE LIETEN ZICH HOREN Vele amateur-artiesten hebben dinsdagavond ln gebouw Arcade hun beste beentje vóór gezet, om een kansje te wagen voor een rol in de grote revue die tijdens de vakan tieweek zal worden opgevoeTd. Lou de Groot zal hierbij de alge hele leiding krijgen, evenals dat in de jaren *51, '52 en '53 bet geval was, terwijl het muzikale gedeelte voor rekening komt van de heer H. W. van Bynen uit Rotterdam, die m 1955 ook de operette „Het "Witte Paard" regisseerde. De bal- Letten zullen worden ingestudeerd door Phyllis Lightstone. De heer De Groot heeft dinsdag avond alle gelegenheid gehad om eens te zien wat voor vlees hij ir- de kuip had, zoals ook zijn bedoe ling was en nu zal hij zich aan het werk zetten. De naam en ook de hele opzet van de revue blijven voor ons dus voorlopig nog een geheim. De voorstellingen worden gegeven op 11, 12, 13, en 14 augustus. Het terrein van Hermes-DVS bood j woensdagmiddag plaats voor onge kende tonelen. De gekostumeerde voetbalmatch „PiratenSchiedam/ 1884" heeft de volwassenen weinig kunnen boeien, maar voor de kin deren was het een sensatie van de eerste orde. Telkens ais de „strij ders" op het veld een stunt hadden uitgehaald stormden troepen kin deren het veld op en het geheel werd daardoor wel wat onover zichtelijk. Vooral de piraten in hun vreesaanjagende kledij trokken veel belangstelling. Met de bloedvlag voorop en het „kanon" schotklaar trokken de der tien zeerovers de vesting van Her- mes-DVS binnen. De commentator stelde de beruchte mannen via de geluidsinstallatie aan het talrijke publiek Voor en tevens maakte hij de „mannen van 3884" bekend. Dat waren uiteraard namen uit Schie dams oudste industrie. De scheids rechter, in de toga van een rechter, maar in het dagelijks leven op per- schipper op Hr. Ms. Karei Doorman, begon al direct met schipperen. Enkele malen moest een zeer grote dobbelsteen in de lucht geworpen worden voor was vastgesteld dat middenvoor Neptunus van de pira- Het slot De prijsuitreiking, die daarna voor de kantine werd gehouden heeft uiteraard het nodige gejuich ontlokt. Burgemeester mr. J. W, Peek zei hierbij, dat deze schoolsportwedstrij den uitstekend passen m het feest programma. „We voelen ons een met Oranje, dat steeds een dominerende rol in de geschiedenis heeft gespeeld. We zijn verheugd dat de Koningin wederom voor een jaar Haar zware bestuurstaak heeft vervuld." De hon derden stemden daarna op verzoek met een driewerf roera m. Jongens en meisjes, als aanvoer der van him team, kregen daarna uit handen van de burgemeester fraaie bekers of medailles. De groep van de Willem de Zwygerschooi 1 kreeg ook een verzameling boeken, geschonken door ons blad. Prijswinnaars Voetbal: J Lagere scholen: 1 Jan Ligthart B; 2. St. Aloysius; 3. St. Thomas; 4. St. Henricus. f U.L.O.: 1. Willem de Zwijger 1; 2. Technische school. i Voetbal reserves UX.O.: 1. Willem de Zwijger 2; 2. R.K. UX.O. 2. Voetbal eerste klassen U.L.O.t 1, Willem de Zwijger 5; 2. St, Aloysius U.L.O. Erewedstrijden: U.L.O.-comb.-Rijks H.B.S. C2. De Rijks H.B.S. verovert met deze zege voor de fcwgede maal de wisselbeker. Hoewel het bestuur van de Ver. J Nationale Feest- en Gedenkdagen uiteraard ook wel blfj zullen zijn i geweest met het prachtige weer van gisteren, zat er toch ook wel een bitter kantje aan. Immers, na de droevige ervaringen met het weer :n de vorige jaren opge- daan. is dit jaar besloten Mn geen bijeenkomsten in de Plantage te houden en o.a. de kinderfeesten binnenshuis te houden En ziet: ditmaal het prachtigste weer! I Musis bleef maar half vol, want wie gaat by ro'n weertje nu bin- t nen zitten! Over onbetrouwbaar weer gesproken Op de laatste speelavond van het toernooi driebanden groot biljart, heeft het team van de B.V, De Beijer de competitie-titel behaald en zat dus op 17 en 18 mei a.s. in Rotterdam op de gewestelijke landdagen moeten uitkomen. Het beeft op deze laatste speelavond gespannen tussen De Beijer en het team van Rembrandt A. In de eerste partij kwam Scheffers (Beyer) tegen Van Duijl (Rembr. A) in de strijd. Laatstgenoemde toonde zich al di rect de meerdeie en had in zyn ISe beurt een voorsprong van 5 caram boles, met een stand van 127. welke voorsprong in zijn 30e beurt was opgelopen tot 13. Ook Valkestijn van Rembrandt A, weerde zich uitstekend tegen Kreu ger (Beijer), welke speler deze avond niet bijzonder goed op stoot bleek. Valkestijn had in 58 beurten zijn 30 caramboles byeen. terwijl Kreuger op 13 eindigde. De laatste partij tussen Buitenhek (Rembr. A) en De Jonge (Beijer) moest de beslissing brengen. Voor Buitenhek een bijzonder zware op gave, omdat hij in dit toernooi nog geen enkele partij had gewonnen. De Jonge slaagde er dan ook in om in 58 beurten zijn partij te winnen. De uitslagen zijn: Valkestijn Kreuger Buitenhek De Jonge 30 30 58 4 0508 30 13 58 1 0.220 30 21 58 4 0.362 30 30 58 4 0.517 Bij de gekostumeerde voetbal wedstrijd moest een kodde beier anno 1384 (geheel rechts) er met de blanke sabel aan te pas komen om de woeste pi raten duidelijk te maken dat het niet sportief is om het net unór de goal te hangen. Waarop deze woestelingen prompt een „dreigende" hou ding aannamen. Voorts werden nog gespeeld de partijen tussen de ploegen Piemzicht Rembracht B, waarvan de uitslagen Eikenbroek Ruggenberg Slootweg Bouman 30 30 319 119 114 114 0 316 0.476 0 252 0.227 0,264 0.175 Van Duijl Scheffers 30 30 61 4 30 21 61 2 0.491 0.344 Een kostelijke klucht heeft de R.K. toneelvereniging „Brederode" gisteravond in Musis Sacrum opge voerd voor een nagenoeg geheel ge vulde zaal. Het spel „Eigen haard is wel wat herrie waard" heeft wei nig om het iyr, maar een reeks van komische toneel-situaties en enkele Handbal: markante rollen verschaften de aan- U.L.O.-comb.Rotterdams elftaleen onbedaarlijk pleizier., (R H.B.S.Oud-Beljerland) 9—3, 'In het stuk gaat het om een jong Lagere Scholen handbal: 1. Maria een,paar. dat een huis cadeau krijgt Goretti; 2. Savornin Lohman; 3. Co- j van de moeder van de man. Van be menius B. Maria Goretti 2 eerste prijs reser ve-zeventallen. U.L.O.-handbal: I. Mater Dei 1; 2. Huishoud- en Industrieschool, twee de prijs. Sportiefste teams: Bij voetbal won het team van de Comenius B deze prijs en by handbal verwierf de St. Agnesschool de sportiviteitsprijs. De voorzitter van de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen heeft aan het slot van dit geslaagde school voetbal- en handbaltoemooi al le medewerkers dank gezegd. gin af aan zit het de jongelui nogal tegen, want de verhuiswagen komt niet opdagen, terwijl een bruggetje Het slot uan het Schoolooet- bal_ en handbaltoemooi: bur gemeester Peek overhandigt de eerste prijs voor handbal len aan een vertegenwoordig ster van de Mater Dei-school, terwijl een speelster van de 'Huishoudschool wacht op de tweede prijs. Onder geringe belangstelling heeft SVV woensdagmiddag een vriend schappelijk partytje gespeeld tegen Volewijckers. SW kwam met het zelfde team, dat tegen DWS heeft gespeeld en ook voor het overige droeg deze vriendschappelijke wed strijd hetzelfde karakter als de com- petitiestrjjd tegen de andere Am sterdamse club. SW was superieur aan Volewij ckers, maar de Schiedammers mis ten stootkracht. Corbeau was enkele malen dicht bij een goal, maar zijn schoten troffen lat en paal of gingen ten, wat hij met zijn rechtervoet ook beheerst m de linkerhoek deed. Bij de jeugdige Amsterdammers ontbrak het enthousiasme met, maar zij lieten het veldoverwicht aan de Schiedammers. Voor rust kreeg rechtsbinnen Kick een goede sco ringskans. In de tweede helft voor kwam linkshalf Looyen het tweede doelpunt door de bal van de lijn te trappen. Deze ontmoeting werd gespeeld in de sfeer van een genoeglijke oefen match. waarbij de uitslag (10 in het voordeel van SW) niet zo be over het doelgebied heen. Een kop- Jangryk is. Doelman Mouw (ex-Rapi. ba! van Jan Offerman had beter dttas» heeft kunnen tonen dat hy verdiend. In de 25e minuut van de i kwaliteiten heeft. Die kans heeft i eerste helft had Konemann in het Tap bijna niet gekregen omdat SVV i doelgebied maar voor het inschie-1 gewoonlijk in de aanval was. I over de beek, die het huis omringt, het begeeft. Voor het zover is, zyn dan eerst nog de schoonouders aan gekomen en ook een vriend van de vrouw des huizes en de chauffeur van de verhuiswagen met zijn vrien dinnetje de auto blijkt gestrand te - - drinken dreigt v. Diggelen 30 Zwanenburg 30 De eindstand is dus geworden: De Beijer: De Jonge 6 punten, Kreu ger 4 punten, Scheffers 2 punten; totaal 12 punten. Rembrandt A: Van Duyl 6 punten, Valkestijn 4 punten. Buitenhek 0 pnt; totaal 10 punten. Rembrandt B: Ruggenberg 6 punten, Bouman 2 punten. Zwanenburg 2 pnt; totaal 10 punten. Fleinzicht: Eikenbrock: Cl punten; Slootweg 2 punten, Van Diggelen 4 punten; totaal 6 punten. ten zou aftrappen. Dat was ook wel nodig, want tot grote hilariteit van het publiek liep Neptunus met bal en al het doel van 1884 in. Dat bleek mogelijk omdat de bal met een touwtje aan de voet van Nep- tunus gebonden was. Het namaak- kanon heeft daarna enkele vuur- werkknallen geproduceerd. Beurtelings maakten de partijen wat doelpunten, al of niet zich storende aan de interrupties van een trom petterende rechter, die werd bijge staan door een veldwachter als grensrechter, ook al met trompet. Dg marinemannen hingen het net voor de goal zodat geen doelpunten konden worden gemaakt, waarop de Schiedammers de piraten weg lokten naar een geweldig vat bier. Terwijl de rovers aan de drank wa ren scoorden de mannen in hun pandjes jassen triomfantelijk. Het „geschut" in de vorm van het pseudokanon werkte zo meesterlijk dat soms enkele medespelenden zich op de grond lieten vallen als de koperen loop niet op hen gericht was. Een van de zeerovers moest na een botsing een arm laten ampu teren en het bebloede lichaamsdeel (afkomstig uit het abattoir) werd voor de overdekte tribune met ere begraven! Besloten werd met een. weelderig rookgordijn voor het doel van de piraten, waarna beide par tijen tevreden naar het kleedlokaal gingen. Na afloop van het spektakel, dat ge handicapt werd door een goede regie, waren beide partijen van mening gewonnen te hebben. De uitslag kan met worden gegeven, omdat nog niet bekend is of de onreglementair gescoorde doelpun ten moeten worden meegeteld. De voorstelling werd o.a. bijgewoond door de burgemeester R. J. W. Feek, commissaris K, Rijpma, de heer A. de Groot en bestuursleden, van de VNFG. Voor deze gekostu meerde strijd was er serieus gevoet bald door het elftal van Hr. Ms. Karei Doorman tegen een H-DVS- combmatie. Het was een pittig par tytje. Uitslag 2—1 m het voordeel van H-DVS. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9— 12 3D uur en 26 uur: Blauwe herenregenjas. Te bevragen by de vinders: Autoped, J. Witjes, Prof. Treub- laan 10; autoped, T. Bruinsel, v. d, Elststraat 6a; lederen bal, D. Jong man, Prof. Treublaan 7; kinder- schop, R. Ligtermoet, MeSdoornlaan 14, Kethel; nikkelen wieldop. Van Krcgten, Rotterdamsedijk l4Sb: au tokussentje, J. Knook, Rotterdamse- dyk 258b; passer. Dekker. Den Bom- melsestraat 14; batpen. Dingenouts» Nun.ansdorpsestraat 12; 4-kleuren potlood, A. van Geene, Rïdderkerk- se-straat 10b; ring met sleutels. JU v. d. Pluijm, Broersvest 86; bril in koker, P, Hamerslag, C. v. d, Lin- deniaan 81; armband. C. de Reuver, Mekkerstraat 4; bedrag aan geld, Sprong, Hagastraat 24: kralenket ting. Mac Lean, Geraniumstraat 19, Vlaardingen; bedrag aan geld in en veloppe. Den Brinker, Julianalaan 96; langharig zwart hondje, S. Groenhorst, Nieuwsticht N.Z. 2; klein zwart-wit hondje, C. Luister burg. Houtstraat 28; aktentas met inhoud, T. den Breejen, Von&eUaan Sta; Plastic tas, B. Uittenhiwk, Ga- tromsche" floret door gaas prikken hleistraat 85bportemonnaie met m- (wat een héél vaste hand vereist), J "oud. C. Maltha, Fabristraat 55; da- enz.: daarnaast enige consumptieten- j mestas met inhoud, ULnch, banket ten. Maar het aardige was, dat dezaak> Gernt Vcrboonstraat 2; he- meisjes ook vele demonstraties ga- renportemonnaie met inhoud, J. ven en spelletjes deden. Het talrijke I oudenberg. Maasdijk 112b; porte- publiek heeft zich zo dus best kun- monnaie v. d. Heijden, Steenstraat neh amuseren,- met de jeugdige ac- zv*"ar^ lederen motorhandschoen feest, i (L.), Molenaar, B. v„ Wassenaar- Het „Lentefeest" dat het Neder landse Padvindsters Gilde afd. Schie dam gisteren gehouden heeft by de padvindersboerderij achter de Vijf sluizen, heeft die naam met ere ge dragen, al zou „zomerfeest" in dit geval ook niet misstaan hebben. We zagen thans vele heren bij het heer lijke weer de colbertjes uitdoen om zo in het pittige zonnetje te genieten van het weer en van de jeugdige be drijvigheid van de verschillende groepen. De padvindsters en hun leidster hadden voor deze gelegenheid op het ruime terrein een aantal kramen neergezet, waar men allerlei verma kelijkheden. kon beoefenen, zoals pijl-en-boog schieten, touwtrekken, met een ring vissen, met een „elec- zijn. Zonder eten of iedereen op de hongerberg om te komen, maar gelukkig heeft de vriend van het vrouwtje een paar boterhammen by zich. Een prachtig stukje toneel was de scène waar de boterhammen ver deeld moeten worden over de hon gerige magen, maar zo waren er zo vele dolzinnige situaties. Het jonge echtpaar werd uitste kend gespeeld door mevr. C. Gruv- ÏÏSTS? lïz™Idde "a vDJ:tivitelim op dit genoeglijl waten toneelschrijver voor, die hoopt r in •*i«n nianu'P Vniic insnintin i- v„n_ 1 besloten is met een groot kamp- In zijn nieuwe huis inspiratie te kun nen opdoen. De kordate schoenmoeder was een creatie van mevr. N. de Gooyer— Van Beters, terwijl haar botaniseren de echtgenoot een uitnemende rol van de heer W. Middendorp was. Nic van Seters, de man die in 1845 de stoot gaf tot de oprichting van „Brederode" (twaalfeneenhalf jaar geleden), speelde de rol van de vriend des huizes. Aantrekkelijk spei leverden ook de overige medewer- ke'nden, mej. B. Sparla, mej. T. Oos trum, en de heren J. Hemsbroek en P. v. d. Horst. De regie had K. Tub bing. Tot besluit van de avond was er een gezellig bal. vuur, waarbij de padvindsters blijk 1 gaven goede amateur cabaret-arties ten te zijn. GEMEENTE 'SCHIEDAM straat 3ób: 1 paar zwarte glacé da meshandschoenen, Gerritsen, B K.- laan 220; 1 paar zwart lederen mo- torfcandschoenen, L. v. d. Pluijm, Broersvest 86; een paar bruine mo torhandschoenen, Rijsoort, Keen- vhetsestraafc 4; een rok en een lap stof. Droppert, v. d. Helmstraat 49, Vlaardingen; blauw jongensjack. Oosterman, Boerhaavelaan 111 (2e Het Politiek Jongeren Contact i fml-6?"' sln'öJi Schiedam houdt de tweede zitting 1 JSï^Sïf t jongens- van de Jeusdgemeenteraad op.vrij! S?f.-erf(S3e'SEVlaardmget. dagavond 2 mei, ditmaal onder voor- 1 ^yk~ 155?; VS™ MMerjaae. Va: ziiterschap van de heer L. Verhey van de Nieuwe Koers. Op de agenda staan een herzien voorstel voor de instelling van een klachten- en ad viescommissie, een regeling voor het plaatsen van TV-antennes op huizen, de verkoop van een perceel voor de bouw van een crematorium en een voorstel voor het beschikbaar stellen van ruimte voor verkiezingsborden GEBOREN: Johanna L, M. d. fOFFfCÏEEL NIEUWS 1 Dodenherdenking 3 mei In verband met het karakter van de Nationale herdenking op zater dagavond 3 mei as heeft de burge meester besloten, dat op die avond in de café's na zes uur (18 uur) geen muziek mag worden, gemaakt en dat Vieeschdraager op die avond geen vermakelijkheden 1 OVERLEDEN: A. Jansen, 85 j.; C, dijk 155a; groen kinderjasje, Oudheusden, Dr. Boslaan 3; ross sjaal. Overwater. Prof. Aalberse- laau 35; wit babysokje, Verweij, Marconistraat 12a; Landmacht-baret (infanterie). Moerman, Cartesius- straat Ha. Een week later dan vorig jaar ar* T -- riveerde gisteren het zevenduizend- J, M. van der Meer en P. M. M. van ste schip in Rotterdam. Het was de Bohemen: Robert ,z v. A. van Groot- Nederlandse coaster Wulp die met veld en T. J. de Ruyter; Frans, z. v. E, Mast en W. N. Planken: Margarita, d, v. J, J. Voogdt en A. J. Foppen; Mira C._ d. v. W„ Son en J. M. mogen worden gehouden. H. Etman, 80 j.; A. J. Noordyk, 84 j. i duizendste schip. stukgoed vaor rekening van de N.V, P. A. van Es en Co. uit Manchester kwam cn B k.tos bij Korte Vaart m de Merwehaven. Vorig jaar was de Duitse Delphin IV, die toen op 23 april binnenkwam, het zeven-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2