Clubs in afdeling zijn met overwinningen begonnen Ook op zaterdag goede resultaten TIMCO Hermes-DVS werkt aan het jubileum Jongen, vastgebonden aan boot, verdronk CJMV Dilëttand vertoont: Spel met een droom raBBBaSI Een regen van doelpunten bij SFC-'s-Gravenzande Kinderfeest B.Y. ..Gusto'' Zwak slot bij Schiedam Eigen show opgevoerd Volleybal toernooi Mannequins toonden bont op concours Iiippique Koeriersters VOETBAL IN SCHIEDAM Demos-DÓK 2-1 Florissant-Ursus 1-5 S-boys-S'kwartier 7-1 UW WINTERGAROEROBE GEHEEL GRATIS! 4 DAGEN GEHEEL GRATIS TE KOPEN! HEïMODEMflGAZiJN AGENDA N.LH.-avond WALDO RIJSCHOOL w 64,65.0 -w 20 sept. opening nieuwe complex NA BREKEN VAN RIEM /9S f»-*- Vluchtelingetje door brandweer gegrepen Oranje Getrouw in de Lantaren „De Parallelweg Kosteloze inenting Burgerlijke stand Jong PPSC zonder stootkracht PPSC-Rozenburg 0-5 Aug. W. van Gils jubileerde NV Practiseh opende showroom GSS-DOS '32 5-2 NSVV-HBSS 2-2 Trein uit Brussel had vertraging Besprekingen over graanvervoer via Antwerpen SCFIFDAM A. L. WELY GTB-VVOR 4-1 Van fiets gévallen j Maandag 8 september 1958 In de afdeling Rotterdam zijn de Schledamse teams met overwinnin gen begonnen. Ursus won overtui gend van het sterke Florissant/ORR. Demos had moeite met het stugge DOK en Schiedamse Boys verplet terde Singelkwarticr. Na een matig begin slaagde De mos er in de tweede helft in het doel van DOK voortdurend te be dreigen. De Rotterdammers verweer den zich echter vinnig, zodat de doelen beurtelings onder schot kwa men. De middenvoor van de rood zwarten scoorde tweemaal, terwijl de linksbuiten van DOK voor het te- genpunt zoi'gde. De Schiedamse ver dediging hield voortreffelijk stand. In deze wedstrijd ontliepen de krachtsverhoudingen elkaar niet veel. Het samenspel was bij Demos echter beterverzorgd, terwijl het uithoudingsvermogen van de rood zwarten eveneens beter was dan de kracht van DOK. dat daardoor dan ook voor Demos moest capituleren. Demos 4 won met grote cijfers (14—1) van SOAG 3, Ursus heeft reeds kwaliteiten be wezen door een fel Florissant/OBR, dat vorig seizoen in de top eindigde, te overklassen. De Rotterdammers voetbalden wel energiek, maar het spelpeil van de Schiedammers was Plantage-bijeenkomst „Schiedam voor Christus" Enkele honderden belangstellen den hebben zaterdagavond de vvan- gelisatïesamenkomst, georganiseerd door het Comité .Schiedam voor Christus", in de Plantage bijge woond. Op het Plantagepodium was een groot wit doek gespannen, waar door alle aanwezigen de korte film „Een zekere hove'ing'' duidelijk heb ben kunnen, zien. In deze bijbelse film wordt getoond, welke macht het woord van Jezus Christus heeft Deze Engels gesproken rolprent geeft een aantal scènes te zien uit de Bij belse verhalen met als apotheose de genezing van de zoon van de hove ling. Het UE-koor. het Geref. Evang. koor en het koor van de Ver. van Gelovigen hebben voor het podium enkele psalmen gezongen. Ds. W. A. Krijger heeft in een korte toespraak gewezen op de kracht van het ge loof, De samenkomst duurde drie kwartier. beter. Middenvoor Marie Huigen verrichtte voor de rust een hat trick. In de derde minuut voor rust 3—0. Florissant 'OBR kon in de laat ste minuut van de eerste helft de stand op 3—L brengen, wel werkte de Schiedamse doelman de bal nog weg, maar daarna was hij uit posi tie gespeeld. De nieuwe" aanvoerder van Ursus K. Mulder leverde in de tiende mi nuut zijn aandeel (41). Joop Mon ster presteerde het tien minuten voor tijd een strafschop wegens hands te stoppen. Het was daarna M. Huigen, die de stand vijf minuten later op 5bracht. Volgende week komt Ursus met de overschrijving Sut- torp versterkt het nieuwe terrein aan de Poldervaart in gebruik ne men. Na een minuut had Singelkwarticr door de middenvoor de leiding, maar J. Jongeneel maakte er met een fer me kopstoot al spoedig 1l van, Na rusf bleek dat de oude faam van. Singelkwartier volkomen vervaagd is. Lustig scoorden de Boys. Door J. Bonte was het al spoedig 4—1, de middenvoor bracht de stand op 51, de spil nam het zesde doelpunt voor zijn rekening en Bonte scoorde num mer zeven. (Advertentie IJd.) In het tijdvak van 5 september tot en tnet 4 oktober 1958 stellen wij n in de gelegenheid Mocht u tot de gelukkigen behoren, dau krijgt u tegen inlevering van uw kassabon het gehele door u bestede bedrag in contanten terug. BROERSVEST 55 Dit geldt ook voor onze afdeling confectie. Bellen btf ongeval: G.G. en G_D Tuin laan 80. telefoon 69290. Politie-aiarmnuramer 64666. Apothekers nachtdienst, M. M. H, Evers, Lange Haven 31. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam Geopend iedere dag, (behalve maandag) van 8.30 tot 16.30 uur en Iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20,30 uur. Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. Zondags gesloten, Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 17 uur zondagen van 12 tot 17 uur elke avond van 20—22 uur. 2omertentoonsteI- ling „Man en Paard'1 (tot en met 10 september). BIOSCOPEN Monopolc, 2, 7 cn 9 uur: „Mannen zonder wet". Passage, 2 en 8.15 uur; „Trouwen is Hou'en". DIVERSEN Iiene, 8 uur: Chr. Onderwijzers- Ver. Contact-avond. De laatste vriendschappelijke wedstrijd voor dc grote strijd be gint is door SFC op fraaie wijze met grote cijfers gewonnen. Een resultaat dat vertrouwen mag wekken- De tegenstanders konden slechts spora- een korte toespraak j jjsej, gevaarlijk worden. na- vijfde minuut was het A. Kriek, die op beheerste wijze doel puntte. Boon maakte daarna voor 's-Gravenzande een punt, maar SFC hield het offensief. Bij een door braak van Bosman kon rechtsbuiten In de benedenzaal van café ..De Amstelbron'' houdt de aquariumver eniging „Natuurgenot in Huis" woensdag een contactavond Belang stellenden zijn welkom. Dr. J. D. van Ramshorst zal op deze eerste bijeenkomst in. het nieuwe seizoen spreken over; „Water- en moeras- planten". Hij zal bij zijn lezing een aantal diapositieven vertonen. (Advertentie LM.) De oudste voetbalvereniging van Schiedam, Hermes DVS, tevens een der oudste voetbalclubs van Neder land zal op 1 april 1959 75 jaar be staan. De beginjaren van BDVS hebben in het teken van het cricket gestaan, terwijl in de volgende jaren de blauwwitte» ook steeds een „hoge voctbaltoon" hebben aange- sl—*en. Het jubileum zal volgend jaar sober worden gevierd. Dit is althans het plan van de commissie van voorbereiding, die gevormd wordt door Aad Stout- handel, Aad de Jong en Jaap van der Griend. Op een bijeenkomst, die op 13 oktober zal worden gehouden, zullen de plannen een definitieve vorm krijgen. Voorgesteld wordt 'n jubileumblad uit te geven, op 31 maart zal een oudejaarsavond in De Oranjebuurtvereniging „Gusto" is een oude vereniging met een al even oude traditie. Ondanks de ver minderde belangstelling voor uit voeringen e.d. blijft „Guslo" met energie doorgaan met de activitei ten. Zaterdagmiddag werd de jaar lijkse bijeenkomst Irene voor de jeugd gehouden, georganiseerd ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Wïlhelmina. Voorzitter A. van Bedaf toonde zich in zijn welkomstwoord ver heugd over deze goede belangstel ling. De kinderen hebben een. pret tige middag gehad. De dames zorg den dat het de jeugd niet ontbrak aan koek en limonade en de clowns op het podium hebben de kinderen hard doen lachen en enthousiast hun commentaar gegeven. Een jeugd orkest De Frendo's speelde viotte melodieën, er was een zingende cow boy, de humorist André vertelde leuke mopjes. Een jongleur, die be hendig op zijn fiets over het toneel manoeuvreerde, liet het jonge pu bliek griezelen door een vlijmscherp mes op de punt van zijn neus te zet ten. Op 24 oktober wordt de bijeen komst voor de honderd senior-leden gehouden. Naaldwijk-Schiedam 1-3 De zwartwitten kwamen opgewekt uit het Westland terug. Ook de laat ste vriendschappelijke wedstrijd, tegen Naaldwijk, is door veelbelo vend spel in winst omgezet. (13). Bevcisbcrgen (vanouds het HDVS- honio worden gehouden, op 4 april een teceptie met een avondje voor de reünisten en op 11 april een soi ree-dansante. Op 5 april zullen de monstraties voor de jeugd worden gegeven, tevens zün er nederlaag- series voor het tweede elftal (aan de Damlaan) en de. lagere teams (aan de Poldervaart), terwijl voor de A- cn B-junioren toernooien worden ge organiseerd. De C-junioren en de pupillen nemen door middel van onderlinge wedstrijden deel aan de feestviering. Het eerste elftal speelt een erewedstrijd 'op 5 april, mits de KNVB toestemming geeft en HDVS dan uitstel voor het spelen van een competitiewedstrijd krijgt. Opening Hermes DVS zal het eerste gedeel te van het gebouwencomplex op de nieuwe terreinen aan de Poldervaart op zaterdagmiddag 20 september of ficieel in gebruik nemen. Voorzitter A. Stouthandel zal bij deze feeste lijke gelegenheid 's middags om drie uur het woord voeren. Er wordt een ruime belangstelling van de Her mes-aanhang verwacht. Bij de betaalde afdeling van Her mes DVS is weer een „mental trai ner" aangesteld. Het bestuur van HDVS meent dat het eerste elftal mentaal niet sterk genoeg Is, daar om is een beroep gedaan op de me dewerking van de heer A. de Jong, die zich reeds eerder op dit gebied bij HDVS verdienstelijk heeft ge maakt. Het bestuur heeft voor het komen de seizoen de aanvangstijd van de thuiswedstrijden van het eerste elf tal gebracht op twee uur. De wed strijden beginnen dus niet meer om half drie zoals gebruikelijk was. Vrauwdeunt zijn club de leiding ge ven en na een half uur scoorde Vrauwdeunt weer bij een scrimma ge. Vijf minuten na de rust ver kleinden de gasten de achterstand door Boon met een. fraaie kopbal. Uit een hoekschop bracht Bosman met een kopstoot de stand op 4—2, waarna Kriek een solorush succes vol besloot. Enkele minuten voor het einde passeerde Kriek met een hard schot de doelman kansloos. Rechtshalf Verdam tekende met een zevende doelpunt het overwicht van Honkbal Het honkbalteam van Schiedam heeft de competitie niet succesvol besloten. Schiedam miste de wer pers Reynïerse (geblesseerd) en Oosterman. Bovendien ontbraken dam aan de Poldervaart het zwakke nog twee honkballers, zodat Schïe- Blue Lions met vier invallers tege moet ging. Piet Tettelaar en Jantje van Amen hebben als pitchers bewezen geen slechte vervangers te zijn. Toch heb ben de bezoekers van de handicaps kunnen profiteren. In de eerste in ning kwamen, de Lions op 2—0, maar door een tweehonkslag van Tette laar en enkele malen vier-wijd werd het 2—2. In de derde inning scoorden de bezoekers vijf punten. De score werd in de vierde inning nog ver hoogd door The Lions, die twee punten lieten noteren. De Wolf sloeg zelfs een homerun. Schiedam bracht de 9—2 achterstand in de vijfde inning terug op 94 door een driehonkslag van Tettelaar, waarbij Frans Naterop zorgde dat Tettelaar op een stootslag over de thuisplaat kwam. ROTTERDAM (Van onze correspondent) bandmeester G. T. Kors te behan- ALBLASSEKDAIVL Dc achttien- j delen heeft gekregen in de twee jaar jarige Pieter Perk nlt Alblasserdam dat hij de pulmotor heeft, konden er is zaterdagmiddag in de zijarm van j zeven in leven worden gehouden. f Advertentie l.U.) van /L25" het riviertje de Alblas verdronken, toen een riem, waarmee bij achter een roeiboot was gebonden, brak. De jongeman hing samen met een broer achter de roeiboot, die door een derde broer werd vcortgeroeid. Omdat Pieter Perk niet kon zwem men, had men hem met een riem vastgemaakt, maar deze veiligheids maatregel werd juist zijn ongeluk, omdat de oplettendheid van de an deren verzwakte. Toen de riem was gebroken zonk de jongen onmiddellijk. Zijn broers slaagden er niet in hem boven wa ter te brengen. -Tenslotte werd een aan het rivier tje wonende boer te hulp geroepen en na geruime tijd vond men het stoffelijk overschot. Het toepassen van kunstmatige ademhaling, waar bij gebruik werd gemaakt van een zogenaamde pulmotor, mocht niet baten. Deze pulmotor, bediend door de verbandmeester van de Nederlandse Kabelfabriek te Alblasaerdam, is een apparaat waarmee bij drenkelingen het water uit de longen kan wor den gezogen, waarna steeds nieuwe hoeveelheden zuurstof kunnen wor den binnengebracht. Van de acht drenkelingen, die ver- Voor de ouders vatt Pieter Perk betekent dit ongeluk een zware slag. Het was de tweede maal binnen twee jaar dat een van de elf kin deren van het gezin door verdrin king om het leven kwam. De* bijeenkomst welke zaterdag avond in gebouw „De Lantaren" aan de Gouvernestraat door het be stuur van de Rotterdamse christe lijke oranjevereniging „Oranje Ge trouw" werd georganiseerd, kon bij zonder feestelijk zijn. Nietalleen werd de verjaardag van prinses Wïlhelmina gevierd, doch bovendien werd het feit herdacht dat zij zestig jaar geleden tot vorstin werd gekroond. De derde aanleiding voor dit feest was het tienjarig re geringsjubileum van koningin Juli ana. Nadat de voorzitter van „Oranje Getrouw" de heer C. van Kranen burg de inleidende woorden had ge sproken, gaf de christelijke toneel vereniging „Door Inspanning Ont spanning' 'een aardige opvoering van het blijspel van A, Bromet „Men sen in pension". Het was de tweede maal dat regisseur Koos v. d. Bos en zijn toneelgroep voor d§ leden van „Oranje Getrouw" optrad en ook nu weer werd het een sueas. .5.' „De Parallelweg" is één van de weinige buurtverenigingen ïn onze stad die het tot op de dag van van daag hebben kunnen bolwerken en ook nog steeds kunnen rekenen op SFC aan. maar 's-Gravenzande kwam een aantal enthousiaste leden. Met op 7—3 in deze fors gespeelde wed-j eigen krachten kan er elk jaar nog strijd door een strafschop wegens een jaarfeest worden georganiseerd De Federatie van Schiedam CJMV's heeft zaterdag in het Volkspark het jaarlijkse volleybal-toernooi gehou den. georganiseerd door de afdeling „Oud-Mathenesse". Zeven afdelingen hadden hiervoor ingeschreven, wa?r- by ook het dagelijks bestuur met een ploeg op de proppen kwam. Jammer alleen dat HBSS, wegens het begin van de voetbal-competitie, verstek moest laten gaan en zo de Federatie- wïsselbeker niet kon verdedigen. De finale werd gespeeld tussen de afd. „Ontmoeting" en de Jongeleden- club, daar de eerste uit 4 wedstrijden 8 punten en de tweede uit 3 er 6 had. Er werd flink gespeeld, maar „Ont moeting" bleek, met 15—13, 153 toch de sterkste. Federatie-voorzitter W. F. de Wolff heeft daarop aan het slot „Ontmoe ting" de wisselbeker uitgereikt en ook een „blijvende" medaille, „Oud- Mathenesse" kreeg een pluim voor de goede organisatie en afd. Centrum ook, aangezien deze afdeling de jong ste ploeg had opgeleverd. Zij ont vingen ook als tweede prijs een me daille Met dit sportieve toernooi is 't zomerwerk van de CJMV afgesloten. j en zaterdagavond was dat voor de I dertiende maal en wel in zaal Tïvoli. i Er werd een aardige muzikale show ten beste gegeven, waarin o.a. zeemansliedjes, muziek van'de Zuid- zee-eilanden en accordeonmuziek ten gehore werd gebracht. Het publiek, i dat de zaal bijna geheel vulde, ver- j maakte zich met dat alles best, ook f Een uiterst klein aapje, een ou- met het bal waarmee de avond be- stifi. veroorzaakte zaterdagmiddag sloten werd. Dat ging dan met denogal wat opschudding op de muziek van het eigen orkest „The 1 markt aan de Binnenrotte. Het dier- Op vrijdag 12 september bestaat er gelegenheid tot kosteloze inenting voor kinderen beneden het jaar in het wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wi- bautplein 129. De pokkeninenting zal geschieden tussen 15.30 en 16 uur; die tegen dif terie, kinkhoest en tetanus tussen 16.15 en 16.45 uur. Gelieve trouwboekjes of geboorte bewijs mee te brengen. Geboren: Janny, d. v. A. van Loe- nen en C. Zag wijn; Marianne, d. van M. van Popermg en H. Lammers. De toneelvereniging „De Dilettant" heeft zaterdagavond in IVIusis Sacrum een opvoering gegeven van Hans Nesna's toneelspel „Spel met een droom". De zaal was ongeveer half gevuld en zelfs degenen die er wa ren ziju niet voortdurend één en al aandacht geweest voor het gebeuren op het toneel. Waarschijnlijk verleid door het warme weer liep men ach terin de zaal vrü druk heen en weer om verfrissingen te halen, wat de mensen op de planken wel moest hinderen. Anderzijds werd er op het toneel te veel gepraat en te weinig gedaan, zodat men er al moeilijk aandachtig bij kon blijven zitten. Het stuk gaat dan over de jonge vrouw Suzanna, die meent dat haar vader.een molenaar, verongelukt- is door toedoen van de knecht, die later ook de molen In handen kreeg. Zij concentreert zich zó op dit denk beeld, dat zij geïsoleerd raakt en als „abnormaal" mag gelden. Tot zij ern stig ziek wordt, alles een verrassen de draai neemt en zij ook huwt. Degene die het meest serieus to neel speelde was ongetwijfeld mevr. M. Willems-Overheul die de rol van Suzanna speelde. Zij maakte werke lijk iets zichtbaar van innerlijke spanningen bij het zoeken naar de waarheid omtrent haar vaders dood. De heer J. Overgaauw speelde de mo lenaarsknecht, een geduldige en be dachtzame figuur die langzaam maar zeker op zijn doel af gaat. B. Nijs was zijn zoon. Mevr. D. de Wolf- Henten gaf een fraaie typering van een huishoudster. W. Vlugt verving de heer J. Henten als de veehouder. De avond werd geopend door re gisseur J. Nijs, die tenslotte ook het bal leidde waarmee de avond beslo ten werd. Op de bijeenkomst van. „De Red dingboot" op woensdagavond om 7.30 uur In het gebouw aan de Linker Rottekade 99b. zal de heer Hollan der demonstreren met het kleinste Rotterdamse draaiorgeltje. Zuster M. P, C. Haaijer spreekt. I 8 I I Dinsdagmorgen... dan moet U cr bil zijn, want dan begint de verkoop van de eerste aan- j bieding in deze cocosslag! Honderden rollen Srco en cocos, in lopers en tapijt, ge- maakt van dc allerbeste cocos- B garens, Een complete collectie van I 50-70-85-100 cm tot 2 meter breed io de meest moderne dessins en kleurstellingen. 8 Precies Uw breedte of de kleur die U wenst... U vindt het tn I 1 I 8 Eén van de vele voorbeelden: i deze collectie... voor een prijs... die beslist minder is dan de helft die U, in welke zaak dan ook. ervoor betaalt. Dinsdagmorgen mag U met I ontbreken, want dan begint de I verkoop van honderden rollen j I van deze Stco-loper, 50 cm breed, per meter van 4.25 voor nog géén twee guldem Tussen de kleurige mengeling van luchtig geklede bezoekers op hef conoours hippique zag men tydens het week-elnd een viertal In bont gehulde mannequins paraderen. Z\j toonden de nieuwste collectie bont mantels en -stola's van Nico Nachte- gall, die ook dit jaar weer zijn win- ruime keus uit korte en 7/8 jasjes in bever, nertz en persianer. Heel pit tig staat de persianer sarok, een 7/8 mantel, met een grote nerfczkraag. Mimy de Graaf zorgde voor de hoeden deze keer. die opvielen door run artisticiteit. Vooral de vlotte antïlopehoeden uit één stuk ge- Old Timers' De avond werd geopend door voor zitter H. Schriek. Van hem verna men we ook dat er bij de leden veel belangstelling bestaat voor de reis- veremging, die deze zomer naar Am sterdam en omstreken een uitstapje heeft gemaakt- Volgènd jaar hoopt men twee dagen naar Valkenburg te gaan. tje ontsnapte aan zijn eigenaar en vluchtte de bomen in. Omdat niemand kans zag hem daar te -achterhalen, werd de hulp van de brandweer ingeroepen. Een grote gereedschapswagen rukte «ft naar het marktterrein en brand wacht J. Teijn slaagde er na veel moeite in de kleine vluchteling te grijpen. De clubs in het zaterdagvoetbal zyn goed gestart. HBSS speelde in Numansdorp gelijk tegen het sterke NSW. Op de Boshoek liet PPSC voortreffelijk voetbal zien, de degra danten hadden echter pech bij de af werking van de aanvallen, terwijl Rozenburg bij de uitvallen zeer schotvaardig was. GTB begon met een 4—1 zege goed in de nieuwe om geving. Ook GSS beschikt weer over het oude elan. DOS '32 werd over speeld. Zelden zal een voetbalteam zo on gelukkig zijn gestart als PPSC, Op de Boshoek waren de Schiedammers zaterdag superieur aan. Rozenburg, maar hoe vaardig en hoe fraai de stadgenoten ook speelden doelpun ten bieven uit. Wel scoorde Rozen burg en zelfs zó vaak dat de uitslag de krachtsverhouding zeer geflat teerd weergeeft. Reeds in de eerste minuut scoorde middenvoor G. J. van «Koten op aan vechtbare wijze en twee minuten later doelpuntte L. "W. Breukel zeer fraai. Toen nam PPSC het initiatief maar het haperde bij de afwerking van de aanvallen. Het doel bleef van Rozenburg op gelukkige wijze voor doorboring gespaard. Hetzelfde spelbeeld ontstond vlak na de rust. Na een kwartier echter scoorde rechtsbinnen J, van 't Hof bij een uitval, hetzelfde deed mid denvoor Van Koten drie minuten la ter en toen was PP een geslagen ploeg. Twintig minuten vo'or tijd doelpuntte linksbinnen J. Westdijk, PPSC gaf nog wel goed partij, maar het felle verzet ontbrak. Technisch voetbalde het jonge-PPSC zeker be ter dan Rozenburg, maar de stoot kracht van het stevige Rozenburg bleek doeltreffender. keltje in het Strodorp had betrok- maakt, zonder naden, oogstten veel ken. 5 bewondering, evenals de coquette Hoewel de bontcouture een geheel kleine turbans, eigen stijl heeft en zich moeilijk laat vergelijken met die van de textiel- mode men koopt nu eenmaal.niet ieder seizoen een nieuwe bontman tel is er toch een. zekere invloed van de Italiaanse en Franse stromin gen merkbaar. Op bescheiden wijze heeft Nico Nachtegall de Italiaanse zwier ge volgd: hij vervaardigde een persia ner mantel in empirelijn. Voor het overige vindt men veel de klassieke modellen, hier en daar met een kleine interpretatie zoals afstaande kragen en ruime in plooien vallende ruggen. Een bijzonder fraai voor beeld van de laatste was een naturel Russische petit-gris, waarvan de vallen in de breedte waren ver werkt. Nertz is heel populair: er zijn on noemlijke veel variaties en kwali teiten in. Tegenwoordig gebruikt men alles van het huidje, tot staart, voor- De heer Aug W. van Gils heeft dezer dagen zijn veertigjarig jubi leum als Rotterdams onderwijzer ge vierd. Al die jaren diende hij het openbaar onderwijs met uïtzonde- ring van een periode van enkele jaren, waarin hy werkzaam was op het gebied van het jeugdvermaak. j De jubilaris werd o.m. toegespro ken door de heer Aug. Weiss, rijks inspecteur voor het l.o., door de heer N. Benier, als vriend en als verte genwoordiger van de Ned. Onder- - wijzers Vereniging, en door de heer en achterpootjes, kelen en p. Mourik, die als hoofd van de afvalstukje toe. Een noviteit voor Helyanthusschooï de huldiging leid- Nederland is de diadeemnertz, een j dc. Aan het feest ging een bijeen- van de kostbaarste soorten. Nachte- -*'11 maakte er een paar stola's van en verwerkte het verder in kragen en manchetten op persianermantels. Van brcitschwanz toonde hij een lange witte mantel, met grote zak ken en een afstaande grote kraag. Een van de eigenschappen van deze bontsoort is dat hij vederlicht is (deze mantel weegt slechts 80ü gram) en zeer slank afkleedt. Er is te maken meubelen, heeft de N.V. Handel maatschappij Practiseh dezer dagen op de Hoogstraat een showroom ge opend. De „doe het zelf'-knutsclaars kunnen er hun hartje ophalen. Nu hebben ze het -echte voorbeeld voor ogen, hetgeen een tekening uit een Schiedamse middenvoor voor de tweede maal. Na de rust ontstond hetzelfde spel beeld. Beide verdedigingen werden zwaar op de proef gesteld. Uit een goed voorbereide aanval schoot de linksbuiten van GTB de bal hard m de rechterhoek. VVOR gaf de strijd niet op, de bezoekers kregen de beloning voor hun volhouden (3D. Het opdringen van de bezoe kers had echter tot gevolg dat de linksbinnen bij een uitval enkele te genstanders kon omspelen, waarna hij de keeper geen kans gaf (4—1). De Gustomannen waren zaterdag veel sterker dan hun gasten. Het tempo van GSS was hoger. Het duur de echter tot de twintigste minuut voor rechtsbinnen S. van der Heide kon scoren. Vijf minuten later maak te hij ook de tweede goaL Vijf mi nuten voor rust kon DOS een tegeu- punt scoren. In de tiende minuut van de tweede helft liet Van der Heide zün hattrick noteren. Vijf mi nuten later werd het door G. Smits 4—1 en binnen vijf minuten daarna had GSS de strijd volkomen beslist (5—1). Zes minuten voor het einde brachten de bezoekers de stand op 5—2, Spil Ooms was de uitblinker bij de Schiedammers. In Numansdorp heeft HBSS een prachtige prestatie geleverd. In de eerste tien minuten waren do ver houdingen gelijk maar daarna werd Nico Mulder bij een hoekschop tegen beschermende graanooUUek dei- komst met ouders en teerlingen vooraf. Schilder- en grafisch werk van de heer Van Gils was geëxpo seerd. ROTTERDAM. Een trein van de Nederlandse Spoorwegen met Expe- bezoekers is gisteren op de terugweg lussen Barendrecht en Dordrecht blijven steken, doordat de remmert n. j i vast hepen. Teneinde haar postorder klanten m Hct torinvcrkcer op de oude lijn de gelegenheid, te stellen zich te I ondervond ernstige vertraemv Na- oriéntoren over de zeil te maken gentig minuten later dan het spoor boekje aangaf kwamen de reizigers uit Brussel thuis. Feike Asma geeft zaterdag- avond 13 september een orgel folder toch nooit geven kan. Boven- I concert in de Wilhelminakerk aan. dien staat de heer J, H. Hoenderop, die de ontwerpen maakt, altijd klaar om advies te geven. De onderdelen worden bij verschillende fabrieken besteld en de klanten ontvangen een keurig kant-en-klaar-pakkel, dat in minder dan geen tijd in een stoel, tafel of wandrek wordt veranderd. Een gedeelte van de grote toon zaal, die 130 m2 beslaat, is gereser veerd voor de administratie, waar over de heer F. Sandhóvel het be heer voert. de Oranjeboomstraat. Het program ma vermeldt o.a. de suite „Water- music" van G, F. Handel. Aanvang 8.15 uur. Een Antwerpse delegatie heeft f zich zaterdagmorgen naar Brussel i begeven, om er met de minister van economische zaken, Scheijven, be- sprekingen (e voeren over het graan- j vervoer via de haven, dat sterk is j achteruitgegaan. j De belanghebbenden menen, dat 1 die teruggang een gevolg is van de Kinderarts Schiedam AFWEZIG tot 15 sept. Te koop aemgeb. J Rotan, Rotan banken, club in hout en staal. Het betere soort. Kijk eens by Plate, Grote Markt 1921 Schie dam, Keus uit 60 stuks, Diversen Reeds na vijf minuten had GTB gering en do vrachtendïspariten ten opzichte van Rotterdam. De delega- t tie stond onder leiding van burge- j meester Craeybeck. de grond gelopen. Aanvoerder Chris Scheffers schoot de strafschop in, HBSS kreeg toen nog heel wat kan sen, maar NSVV's middenvoor Van der Plas maakte een doelpunt. Bij een snelle uitval een kwartier, na rust bracht Van der Plas de stand op 21. daarna had NSW lang een overwicht. Maar toen ondernam ge- heel HBSS een aanval. Via een voor succes. De rechtsbuiten zette goed zet van Groen kon Mulder inkoppen. rj voor, waardoor de middenvoor kon j (22). Tien minuten voor tyd kreeg van haar fiets gevallen. Zij kreeg scoren. Hoewel VVOR fel aanviel, i NSW een strafschop toegewezen, een lichte hersenschudding en een was de afwerking van de aanvallen maar de penalty werd naast gescho- buil op bet achterhoofd. De G.G. en zo slecht dat de defensie van GTB ten. Vlak voor tijd scoorde de ju- G.D. beeft haar naar de Dr Nolet- geen moeilijkheden ondervond. In I mor Ferry Groene weg voor HBSS, I stichting gebracht en vandaar naar de twintigste minuut doelpuntte de maar dit doelpunt werd afgekeurd. huis. Het vijftienjarig meisje A. Van der S. is zaterdag in de Lange Kerkstraat Rnkershocst en ochteudhoest geneest u spoedig met Dom proost. 40 tabletten 1.45. Bij apothekers en drogisten. Ruimteschip ballons. De grootste kind er-attractie van Schiedam. Gloednieuw uit Engeland. Een ruimteschip ballon wat na opblazen 18 mtr. sttgt en geluiden uit stoot. Iets moois - iets groots cn volkomen onschuldig voor kinderen. Steeds te herhalen! Verkrijgbaar van af a.s. vrijdag alleen bij Het Masker te Schiedank, Broersveld 125, Prijs slechts 35 ct.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2