J. J. Beljon opent expositie „De gesel van de oorlog Meesterlijk spel in: De brug over de Kwai Originele film over i rech t bij de co wboys AbonneertU op dit blad IN STEDELIJK MUSEUM Waarschuwing tegen de krachten in onszelf biJ Grote buit inbraak in sportzaak Meer huizen in Nieuwland Bit de eerste divisie Graafschap bij SVV Hermes bij Vitesse Het handbal programma Berenploeg nam afscheid Schied. Kunstkring viert IletZv,anc Paaul geen feest bij jubileum Autobedrijf „Victoria in Spaanse Polder geopend HASCO Koeriersters Bedreiging IN PASSAGE-THEATER KERKDIENSTEN AGENDA Restauratie Geref. Kerk Burgerlijke stand Artsen op zondag Kind bewusteloos na aanrijding IN MONOPOLE: r EXTRA OPGELET! "Komfort en welstand Dansschool A. SGHILPER00RD Zaterdag 20 september 1958 De heer J. J, BeJjon, directeur van de Koninklijke Academie Beeldende Kunsten in Den Haaf, heeft gisteravond voor een talrijk gehoor in één der zalen van het Ste delijk Museum, een inleiding gehou den tot de tentoonstelling „Gesel van de oorlog" en deze daarmede tevens voor geopend verklaard. Volgens de spreker zou men kun nen constateren, dat de oorlog ons a31en min of meer is ingeschapen, gezien de geschiedenis van de mens heid. Enerzijds verafschuwen we de ze oorlog, omdat hij doodsgevaar met zich brengt, anderzijds zien *ve hem vaak als een „oplossing", of uit weg uit een moeilijke situatie. De Westerse kunstenaar, die de oorlog uitbeeldde, deed dit veelal als buitenstaander. Hij vertelde een „verhaal", en drong niet door tot de kern van het conflict, die in de mens is. Dit laatste is echter het onderwerp van de moderne kunstenaar, ovenals het dat was van de primitief, die de oerkrachten in de mens verbeeld de. Goya is één van de eerste „mo dernen" die het innerlijke oorlogsge beuren uitbeeldt. Deze ontwikkeling zette zich voort, om voorlopig in Pi casso een apotheose te bereiken. Onze cultuur is nauw verbonden Bij het Sporthuis A. R. in de Oranjestraat is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken Er worden 36 damêsoverhemden, vier windjacks, vijf paar voetbal- kousen en. een aantal voetbalshirts vermist: in totaal 875 gulden waard. Daarnaast werd 37 gulden aan wis selgeld gestolen. De dader heeft de buit vermoedelijk vervoerd in etn canvas weekend tas, die hij ook uit de winkel meenam. Hij was 't pand binnen gekomen langs een klein raampje aan de achterzijde en verliet het pand weer door de tuin van het Rovvallenhuis. Van daar ging hij naar de Nieuwe Ha ven en roeide in een bootje naai de waL B. en W. stellen de gemeenteraad van Schiedam voor te besluiten tot de bouw van 412 woningen, in Nieuwland ten oosten van de Dam- ïaan, horende tot een complex van 884 (904) woningen en vallende on der het vijf-jaren plan voor de con- tinubouw. Bij beschikking van de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid van 2 september is daarvoor de jaarlijkse bijdrage uit 's Rijks kas vastgesteld op 170.p75.20. Dit complex is ontworpen door architect E, F. Groosman te "otter dam en omvat vier woningen met één slaapkamer: 192 met twee, 176 met drie, twaalf met vier en 28 met vijf slaapkamers. De bouwer is het Bouw- en Aannemingsbedrijf Muys en De Winter. De stichtingskosten van het hele 10.481.333,83 en wel voor grondkosten en complex van 412 woningen bedragen voor de bouwkosten. met reglementering, zoals in de mili taire maatschappij, en voldoet daar mee aan een menselijk verlangen, maar daarnaast is er in de mens ook nog een vrijheidsdrang, een verlan gen om zich te kunnen uitleven. De oorlog wordt daarom ook ge zien als een verschijnsel dat aan bei de verlangens tegemoet komt. Het belang van deze tentoonstelling is. volgens de spreker, een duidelijke waarschuwing te zijn aan de mens in onze maatschappij, die door deze diepliggende krachten steeds weer bedreigd wordt. De heer P. E. A. Janssen, conser vator van het museum, leidde de spreker met een kort woord in. De tentoonstelling „Gesel van de oorlog" vormt een bekroning op het streven van een klein plaatselijk museum als het Schiedamse. om in samenwer king met andere musea, een belang wekkende expositie voor een uitge breid publiek te brengen. Voor de wijze waarop de Neder landse Kunststichting de tentoon stelling heeft samengesteld, hadden zowel de heer Beljon als de heer Janssen woorden van lof. De expositie „Gesel "van de Oor log" omvat werken van Callot, Goya, Dix, Picasso en Moorc, en blijft te bezichtigen tot 19 oktober. Daarna gaat de 'entoonstelling nog naar Am sterdam, Arnhem en Eindhoven. Voor het vierde achtereenvolgende seizoen zün SVV en De Graafschap tegenstanders, waarbij uit de zes ge speelde wedstrijden SVV vier over winningen en twee gelijke spelen >vist tc behalen. Alleen hierdoor al en zeker niet minder door de slech te start in deze competitie van de Doetinchemmers, kunnen de rood groenen rekenen op „geladen" te genstanders. SVV heeft in vergelijking met vo rig jaar aan speelkracht gewonnen en er wordt naast behoorlijk voetbal een goede wedstrijdmentaliteit opge bracht waarmede men zowel tegen DFC als tegen Wageningen de pun ten wist te bemachtigen. Het groot ste-probleem voor trainer Arie de Vroet blijft echter nog de linksbui tenplaats waarop zondagmiddag de jeugdige Henk Lupker zal debute ren. Ook het hcroptreden van Piet Romein in de SW-verdeöiging wordt met belangstelling tegemoet gezien. De wedstrijd vangt aan ora 2.30 uur en staat onder leiding van de heer M. Schings uit Kerkrade. RESERVES. SVV 2 gaat op bezoek bij DFC 2 een lastige uitwedstrijd voor ,de rood-groene reserves, die echter na de zondag behaalde 71. overwin ning, op ADO met meer zelfvertrou wen tegemoet gezien kan worden. SW. 3 ontvangt om 10 uur aan de Poldervaart het Vlaardingse VFC 2, terwijl SVV 4 aan de Essenburg- singel RFC 3. ontmoet. Met een' ongewijzigd elftal gaat HermesDVS zondag naar Arnhem, om daar de voornaamste club van die stad te bekampen. HDVS begon de competitie met een overwinning, Vi tesse met een ruime nederlaag. Vites se is vooral thuis een moeilijke tegen stander en daarom zullen de blauw- witten goeddoen op hun tellen te passen. Het elftal is dus: Van Diest, De Groot, V .d. Sloot, Eijkenbroek, Jan Rijke, Van Zuylekom, Groenewegen, v. d. Burg, V. d. Tuyn, Mijnsbergen, Ten Braak. Het 2e elftal speelt reeds haar 3e wedstrijd. Na 2 overwinningen krijgt het nu om 2 uur aan de Damlaan BW 2 op bezoek. Er is hier een, goede kans op een gunstig resultaat. Het 2e is: Van der Tuyn, Cameron, Baas, Westdljk, Ris. Van Herwaarden, Van der Zee, Jacobs, Beb Kleyn, Kees Rijke, Wiïlems. Leerdam 2 is de gastheer van het 3e elftal. Het 4e is vrij. Zaterdagmid dag om 3 uur heeft met een beschei den officieel tintje de ingebruikne ming plaats van de nieuwe kleedlo kalen aan de Poldervaart, 1.906.042,01 ƒ8.575.291,82 „The bridge on the river Kwai" is een welhaast klassieke tragedie van een man die ontspoort door de le venshouding, die hem als de enig ware was meegegeven. Die man is de Britse kolonel Nicholson en de tragedie voltrekt zich in de Birmaan- se jungle. De kolonel en zijn bataljon worden door de Japanners als krijgs gevangenen naar een kamp langs de Birmasponrlijn gevoerd. Zij zullen moeten helpen hij de aanleg van een brug over de Kwai. Kolonel ntcholson is een magistrale rol van Alec Gum- ness. Deze Britse officier is geen col laborateur of een slappeling. Inte gendeel, hij is een voortreffelijk sol. daat, doordrongen van de moraal, die Sandhurst hem had meegegeven. Hij geloofde onvoorwaardelijk in be schaving, in het recht en in krijgs tucht. Hij was als Brits officier ver- antv oordelyk voor zijn bataljon, niet de een of andere Japanse kampcom mandant en als die Japanner het recht wil schenden, dan i§Nichol son bereid daarvoor te sterven als het nodig is. Een wereld zonder recht kan hij niet begrijpen Hij is een soldaat,-die de consequenties van oorlog niet beseft. Hij verafschuwt de lijntrekkerij van zijn troep bij de bruggenbouw en hij zorgt dat het anders wordt in naam van de krijgs tucht en om de Jappen te tonen, dat hij en zijn mannen superieur zijn onder alle omstandigheden. Hij slaagt volkomen op dat punt. De Ja panse commandant heeft al tot zelf moord besloten, als hij door Britse commando's wordt neergestoken, maar Nicholson heeft nog steeds niet beseft, dat zijn morele overwinning schijn is, en dat hij uit naam van de orde de krijgsmachme van de vijand staat te smeren. Als hij merkt, dat het Britse commando's zijn, die het op zijn brug vooraien hebben, dan stort zijn wereld in. Hij is dood, voordat hij is gestorven. JJIT verhaal wordt in al zijn letig- .te toch sober verteld door David Lean, HU weet de karakters op te bouwen en naar de dramatische hoogtepunten te voeren met. grote terughoudendheid en simpele midde len. De rol van Alec Guinness is bij zonder echt, en dat is ook die van de Japanse kampcommandant Sessue Hayakawa, Zwakke rollen zal men trouwens vergeefs zoeken in deze voortreffelijke film, die terecht bij zonder veel lof ten deel ïs gevallen. De Schiedamse handbalteams spe len zondag in totaal 19 wedstrijden, nl. 14 thuis en 5 uit. Dames 1 van Wilton speelt thuis tegen GONA uit Den Haag. Het meest waarschijnlijk is hier een gelijk spel, gezien de re sultaten van de vorige wedstrijden van deze clubs. De dames van DWS krijgen bezoek van Animo en zullen het tegen deze club wel moeilijk krijgen. Heren 1 van Wilton speelt om 12.45 uur aan de Maaskant tegen Turnlust uit Den Haag. Wilton heeft het nadeel, dat er vijf jonge spelers 2ijn. opgesteld, die nog op elkaar moeten inspelen. Wil ton zal er waarschijnlijk niet tegen opgewassen zijn. Dames 2 van Wilton speelt in Rhoon tegen WCR. Voor hen zit er wel een overwinning in. Heren 1 van DWS (2e klasse) krijgt bezoek van AHC '28 uit Den Haag, waarvan zij kunnen winnen. Heren 2 van Wilton speelt thuis tegen ACH 2. Heren 2 van DWS speelt tegen VODO 2. He ren 3 van DWS gaat naar Dynamo 4 in Rotterdam. Heren 4 van DWS krijgt bezoek van St. Lodewijk 2, Ned. Herv. Gemeente. Grote Kerk, 10 uur ds. H. W. Hemmes en 7 uur ds. D. Broers, Amsterdam (Open Deur Dienst). Bethelkerk, 10 uur ds. J. Gras en 5 uur ds. L. van Hartingsveld, Maassluis. Op stand jngskerk, 10 uur dr. L. J. Caze- mier en 7 uur ds. H. W. Hemmes. Vre- deskerk, 9 en 10.45 uur ds. M. J. W. Zevenboom, Heerenveen en 7 uur ds. J. Gras. Kethel, 10 en 7 uur ds. BrummeU kamp. Ned. Herv. Geref. Evang. Gebouw Ire ne. 10 en 4 uur ds. J. 3, Timmer. Woer den. Evans. Luth: Gemeente, io uur ds. S. G. v. d. Hangen. H. Avondmaal. Ned. Prot. Bond. Westvest 92, 10.30 uur ds. J. A. Hebly. Jehovah's Getuigen. VoSksgebouw, Tuinlaan 6.30 uur wachttorenstudie, onderwerp: „Wees in alles evenwichtig". Woensdag 7.30 uur dlenstvergadering én theocratische bedieningsschool. Outi Kath. Kerk. Dam 28. 10 uur hoog mis. Chr. Geref. Kerk. Kerkgebouw Wa. rande, hoek B.K. Laan, 9 uur ds. I. de Bruijne, Rotterdam en 3 uur ds. J. OrentU, Oversehte. Oud-Geref. Kerk. Jeugdhuis Lange Ha ven 97, 10 en 5 uur ds. F. Luytjes. Lutherse Kerk, zaterdagavond 7."30 uur Avondgebed ds. S. G. v. d. Haagen. Baptïstengenieente. Kerkzaal Lange Haven 59, 10 uur ds. B. Posthumus, Rot terdam en 7 uur ds. R. Reijing. Rotter dam. Leger des Heils. Lange Haven 27, 10 uur heiiigingssamenkomst en 7.30 uur verlossingssamenkomst. Gerrit Verboon. straat 6.3D uur openluchtbij eenkomst, o.l.v. majoor en mevr. M. Souverein. Chr. Geref. Gemeente. Volksgebouw, 10 en 4 uur ds. M. J. Middelkoop. Plantage. Zaterdagavond 7.30 uur straatprediking, met film. Spreker maj. M. Souverein. Dienst Gemeenteziekenhuis, 7 uur dr. L. J. Cazemler. Geref. Kerk. Oosterkerk, 10 uur ds. J. Lever. Vlaardingen en 5 uur ds. E. J. Oomkes- Plantagekerk. 9.30 uur ds. W. A. Krijger en 4.30 uur' ds- H. van.Ben- them, Leeuwarden. Jullanakerk, 30 uur ds. H. van Benthem cn 5 uur ds. W. A. Krijger. Kethel ..De Ark" 9.30 uur ds. E. J. Oomkes en 2.30 uur ds. W. A, Krij. ger. Bellen bl) an geval: G.G. en G.D TulnJaao 8U. telefoon Ö9290 Poütie-aJarmnummer 64665. Apothekers nachtdienst: F. H. Backer, St, Liduinastraat 58. K.K Leeszaal en Bibliotheek, Dam Geopend tedere dag. (behalve maandag) van 8.3b tot 1630 uur en iedere avond (behalve woêns- dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal e» Bibliotheek. Lange Haven: ge opend Iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 1630 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. Zondags- gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 17 ui» zondagen van 12 tot 17 uur. Tot 19 oktober: Tentoonstelling „Gesel van de Oorlog". BIOSCOPEN Monopole, 3, 5, 7 en 9.15 uur: „De wet van de prairie". Passage, 2 en 8 uur: „The Bridge on the River Kwai", Zondag: 1.15, 4.3Ó en 8 uur. DIVERSEN Musis. Sacrum. 7 uur: P.V. „De Pijp". Feestavond. Arcade, 8 uur: K.J.C. Lezing. Irene, 8 uur: Het Zuiden. Toneel. Sursum Corda, 8 uur:. Passé Par- tout- Volksgebouw, 8 uur: Vriendenkring. Jaarfeest. Liberty, 8 uur: Reisver, Devo. Con tact. Maandag a.s. zal een begin wor den gemaakt met de restauratie van de Gereformeerde kerk op de hoek van de Burg. Knappertlaan en de Warande. De ramen zullen worden ver nieuwd. terwijl de achtergevel aan de binnenzijde opnieuw moet wor den bepleisterd. Over een nieuwe doelmatige verwarming heeft men nog geen besluit genomeji. De kerk zal aan de binnenzijde geheel wor den geschilderd. De restauratie zal ongeveer drie weken duren. Intus sen wordt onderhandeld over een kerkruimte voor het houden van de dienst tijdens de restauratie-werk zaamheden. Vanmorgen heeft de „Berenploeg" afscheid genomen van het Bad Groenoord en van het badseizoen. Officieel wordt het bad pas zon dagavond gesloten, maar daar de ploeg op zondagochtenden nief zwemt, is men vanmorgen voor 't laatst bijeengekomen. Deze onverschrokken ploeg heeft het hele seizoen niet alleen op war me zomerdagen maar ook in de gu re mei-ochtenden elke dag vroeg in de morgen het water opgezocht. -Opvallend is ook, dat de ploeg, die aanvankelijk alleen uit heren be stond, nu aanvulling heeft gèkre- gen van tal van dames en van nog meer kinderen. Zij zijn er allen dol op om de dag te beginnen, met een frisse duik in het Bad Groenoord Ter gelegenheidvan het afscheid heeft vanmorgen baddirecteur Peti te aan de nestor ..van de „beren", de heer Bijl, een fles verwarmend Schiedams vocht aangeboden. Geboren: Hiltjc d.v. H. Bouman en E. Eerdtsieck; Janneke C. d.v. L. C. Pieters en A, van der Hoest; Roe land P. z-v. J. T. Dijkstra en M. G. T. Stoffels; Petronella d.v. J. K. Schculler en W. P. C. Bouter; Ca- tharina M. L. d.v. J. S. Steens en H. J. M. Winkelman; André R. z.v. A. H. Balvers en C. Wiersma. Overleden: M. C. Persoon 74 jr echtg. van P. J. A. van Krugten; F. J. van Gerwen, 77 jr. Gedurende het weekeinde zijn in spoedgevallen de volgende artsen te raadplegen: J. J. G. de Maeyer. B. K. Laan 30, tel. 68163; W. T. P. Njjen- huis, B, K. Laan 154, teL 69880 en G. in 't Veld, Willem de Zwijger laan 23, tel. 68599. Geopend is apotheek F. H. Backer, St Liduinastraat 58, die ook gedu rende de volgende week de nacht dienst waarneemt. (Advertentie LM.) Komende week in Libelle: Een persoonlijke groet van Gina Lollobrigida Aan. de lezeressen van Like!U met veel sympathie") Hoe is Gïha Eollnhfjgida in werkelijkheid? Lees volgende week de ervaringen van Libelle's redacteur Dick Hendrikse, die Gina in haar zwaarbewaakte droomvilla interviewde. Zie in. Libelle dé schitterende foto's in kleuren en zwarr-wit. genomen door Gina*s „Hoffotograaf**. Hij alleenmocht de2e intieme opnamen maken! Loot u heerlijk verwennen door N*s«upleio 3 - Husrlem ropn ij-rkrYrct^llin Ide ver§adering om de contributie lieert OOI bieiim gvn j voorlopig niet te verhogen. -j De aan de beurt van aftreden door amateurs jïM®,„voomuSr d. IC. Schoonhoven en R. J. Limburg Het zilveren jubileum van de i werden bij acclamatie herkozen. Schiedamse Kunstkring, dat in de- Bij de rondvraag kwam het voor- cember 39o9 valt, zal niet gevierd i stel dat de Kunstkring, evenals de worden. Geen recepties of feesten en i Katholieke kring dat doet, de Schic- ook geen extra-voorstelling; moge- j dumsc amateur-toneelspelers in do lijk echter dat omstreeks die tijd j.gelegenheid zou stellen een voorslel- een uitvoering niet een feestelijk j Ung voor de Kunstkring-leden te ge- tintje omkleed zal ivorden. Maar ven. Het bestuur toonde zich niet meer dan dat laat de kas met toe. Dit heeft voorzitter D. C. Schoon hoven medegedeeld op de jaarver gadering van de Kunstkring, die donderdag is gehouden. Het afgelo pen jaar is gunstig geweest. De ge boden uitvoeringen stonden op goed peil en dit peil zal in het juist aan-, gebroken seizoen gehandhaafd kun nen blijven. Uit het jaarverslag van secretaris H. Kiijn Hzn. bleek dat het leden tal wat is teruggelopen en dat de oude wachtlijsten zijn verdwenen, maar dat dit seizoen toch voor vol le zalen gespeeld zal worden. Pen ningmeester Holm moest echter een somber geluid laten horen: voor. vol gend jaar moet gerekend worden op een nadelig saldo. Toch besloot De uitslagen van de wedstrijden voor de huishoudelijke wintercom petitie van de schaakvereniging „Het Zwarte Paard" zijn; J. Henkelman- Bomrriel 1—0, H. v. d. K^aan-C. van Kampen afgebr.. H. Kerkhof-J. Zwart 01. J. Moeier-J. Witlox af gebr., Meeuwse-A v. d. Wal 01, P. Paulu5-J: van Mourik 1—0, C. Mee rei) donk- S. N. Go uk a 0—1. C. Fau- Ïus-M. van Veen 10. K. Wester- Offevman 01. Twee jongensfietsen zijn gister middag gestolen. Die van de jonge» H. F. stond niet op slot voor de Comeniusschool aan de Singel, die van J. van I/. stond voor de Groen van Prinstererschpol. eveneens aan de Singel. erg enthousiast. In het verleden is gebleken dat de Kunstkring-leden j -1 het niet op prijs stellen om ama- j die ook in hun soort mogen zijn. Het teurs aan het werk te zien, lioe goed aruorstel werd niet overgenomen. werden gesteld. De lichten floepten aan cn met'loeiende claxons werden drie auto's op de doorsmeerbruggen De zesjarige Paul Hesselman uit de hoogte iin gehesen, de Cort van der Lindelaan -1- (Van een onzer verslaggevers) Vanmorgen heeft burgemeester J. W. Peek van Schiedam officieel het niemve en zeer 'modern ingerichte autobedrijf van „Victoria N.V." aan Strickledeweg in de Spaanse Polder in gebruik gesteld met een druk op j "een knop, waarop de elektrische in- T,. "&SZ op welwillende medewerking van a& clientele en van de medewerkers, die dit bedrijf hebben grootgemaakt. De hebben het Rotterdamse bedrijf int te breiden met deze r.ieuwe Schie damse afdeling. Hij zag goede pers pectieven voor dit vooral in de toe komst zo dichtbij de rijksweg 20 ge legen bedrijf, dat voor Schiedam een welkome aanwinst is. Ook directeur A. H. Willebrands termiddag in de P. J. Troeistralaan aangereden door de 12-jarige fiet ser J. G. K.. toen hij plotseling van achter een. geparkeerde auto de straat- overstak. Het kind bleef be wusteloos liggen. De G.G. en G.D. heeft hem naar het Gemeentezie kenhuis gebracht en vandaar naar huis. Het had slechts lichte verwon dingen aan het gezicht. Burgemeester Peek loofde in zijn rede de ondernemingszin van de gebrs. Willebrands. die het in deze toch niet zo gunstige tijd aangedurfd Het front van het- nieuwe auto bedrijf van „Victoria" N.V. aan de Strickledemep in Schiedam, - dat vanmorgen of fideel door bur- gemeester mr. J. W. Peek is ge opend. oudste werknemer, de heer J. Reich- hardt, reeds 25 jaar bjj „Victoria N V." in dienst, bood namens het per soneel de directie enkele geschenken, aan. waarna de kinderen van de fa milie Willebrands een allegorisch spelletje opvoerden. In de zeer ruime •bedrijfsruimte hebben de aanwezigen daarna nog de nieuwstemodellen Mercedes- Benz cn.Simca kunnen bewonderen, die daarin een show waren ten to on- gesteld. °eS-BEN2 0 Soms is er Ineens ïn bet genre Western een film, die ver uitsteekt boven het gemiddelde dat gewoon lijk wordt bereikt in deze afdeling der cinematografische industrie. Een dergelijke film is „Tribute to a bad man", een schijnbaar tegenstrijdige titel, die echter alleszins de inhoud van de rolprent dekt. De Nederland se titel De wet van de prairie is even nietszeggend als afgezaagd. Dat de film zo uitsteekt boven het gemiddelde is te danken aan de voor treffelijke kwaliteiten van de ene bekende en de twee onbekende hoofdrolspelers, aan de uitstekende fotografie (in goede kleuren en met vaardig gebruik van het Cinema- Scope-principe, bovendien) en aan het verhaal dat echt wei anders-dan- anders 'is. De regie schoot slechts in zoverre tekort dat de handeling at en toe vrij traag is, maar hinderlijk is dit niet. De bekende hoofdrolspeler is James Cagney, de onverwoestbare, de ver beten en fel acterende Oldtimer; nu in de rol van de keiharde paarden fokker Jeremy, die stellig meent goed tc doen door het recht in eigen handen te nemen. Ook nu. weer is Cagney's spel zodanig dat het tot in elk gebaar boeit. Don Dubbins en Irene Papas vervullen de andere hoofdrollen, en beiden geven vertol kingen van uitstekend gehalte. waar- bij de wérkelijk mooie Griekse wat een. tegenstelling met de gebrui kelijke. vulgaire glamour nog net iets meer presteert dan. de overigens verdienstelijke Dubbins. Irene Papas is de vriendin van de keiharde fokker (een echte Cagney. figuur), die tenslotte toch bij hem blijft, als de man heeft ingezien dat op eigen gezag dieven opknopen nimmer geoorloofd is. Dubbins is de jonge, onervaren cowboy, die de „bekering" van de fokker bewerk stelligt en daarmee de kans 2èlf hef meisje te kunnen trouwen te niet doet. Na een langdurig, moedig en geduldig gedragen, lijden ging van ons heen onze lieve schoonzuster Mevrouw WILHELMINA MARG ARETHA ANT ONI A VAN DIJK, geboren Dorsman op.de leeftijd van 48 jaar, Schiedam, 19 september 1958 Uit aller naam:- N. VAN DIJK De overledene ligt opgebaard in het Gemeentezie kenhuis, Nassaulaan 75 te Schiedam. Bezoekuren rouwkamer om 11 uur v.m. en 6 uur n.m. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Alg. Begraafplaats te Schiedam op dinsdag 23 september a.s. omstreeks 11.45 uur. Vertrek woonhuis 11.30 uur v.m. Thans nieuwste model Grundig tv-toestel 1959 met bronzen beeldscherm; type 239/43 cm voor C85. Op alle andere voorradige tv-toestellen en combinaties Grundig en Loewe Opta 100.—EXTRA KORTING op onze toch reeds lage prijzen, i jaar garantie en service. Zeer gemakkelijke betaling!! Profiteert van deie unieke aanbieding!! Voorts leveren wij huishoudkoeIkasteii( o.a. de merken: AEG, Alaska, en Emerson beneden elke prijs, evenals bandrecorders, wasmachines en centrifuges. Ook enkele inruil Philips TV-toestellen be schikbaar, evenals schitterende Grundig radiO'platenwisselaar-bandrecorder- combinatie^ Inlichtingen: Singel 153a Schiedam Tel. 63453 in bedden en meubelen U thuisbezorgd door I U thuisbi Broersvest 66-64 Telefoon 67920 Zie ook onze benedentoonïalen. Rembrandtlaan 105 A Schiedam - Telefoon 67338 AANVANG DER NIEUWE LESSEN IN SEPTEMBER Diversen Aparte bankstellen van fabri kant, die als model gediend hebben 550.—, 675. S750.—ƒ875.—. ƒ975.—. Ge bogen modellen met losse kussens. Te zien zaterdag, zondag tot en met donderdag de gehele dag, ook 's avonds. Villa Slamat Da tang, Nieuwe Parklaan 115. Den Haag. te lefoon 55.16.80. G. IL Mast, Groenelaan 65, telef: 67708, Uw adres voor de beste bromfietsbenzine a 64 ct. per liter. Verkrijgbaar vanaf 's morgens 6 uur tot 's avonds 6 uur! Tevens was benzine, verf ver dunner, lijn olie, siceatief, stopverf, pla muur, grond- en glansverf, rijwiellak. afbijtmiddel, plas tic waterverf, accuzuur, ge- ditilleerd water, ammoniak, zoutzuur, lodaline, bleekwa- ter.enz. Laat uw spiraal vermaken tot modem opklap- of kan- telbed. Prima afwerking, als niemv terug. Het goedkoop- .Ste adres DÜK, Groenendal la (Broersveldpaö)tel. 67028 <na 6 uur telef. 66789). Ledi kanten, hutledikanten, kam- peerbedden enz. Kom eens praten. Schilderen, witten, behangen. Vakwerk, Nu reeds tegen ge reduceerde winterprijzen. Zend briefkaart. Lacroix, Ruemeensesuaat 10B. Rotter dam (Oud-Mathenesse). Alles op het gebied van glas tn lood. Aa-Ve Glas-Sti-lood- bedrijf, West Frankeïandse- straat 16. telefoon 66280. Te huurgevraagd Te huur gevraagd per 1 ok tober voor 3 maanden kamer in Schiedam of naaste om ge ving-voor dame b.b.h.h. Brie ven onder nummer S 684 bu reau van dit blad. Foto, film, optiek Rolfllms vergeten? Automaat staat voor u klaar. Alle soor ten films. Foto K, van Vuu- ren. Hoogstraat 106. Voor pasfoto's naar K van Vuuren. Hoogstraat 106.' tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Permanent Wave öélène Permanent met toe stel, het beste wat er is, com pleet 5.-; stroomloos 7.50. Op vertoon van deze adver tentie/ 1.—. korting! Dames- en herenkapsalon .Jiélène", Rembrandtlaan 22, .telefoon 67170.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2