Krachtig slot-offensief brengt Rotterdam naast Antwerpen Stap voor stap van Brussel naar Rotterdam (150 km) Magistrale Rik Coppens blaast stedenstrijd nieuw leven in Athene heeft weinig moeite met Wilton Twee minuten voor t einde zorgt Schouten voor 3-3 Lim sterkste in Overschie en Den Hoed op Nenijto nou Zege van Spartaan '20 op De Musschen (2-1) HHIJC en Delftse Studs rehabiliteren zich Zwaluwen Y in kopgroep via 0-3 zege op Ornas Wandelevenement van jubilerende R WV In Beerschot-stadion wreven 20.000 kijkers ogen uit Reglementaire zege voor F. Gordij n Kansen Coppens in vorm Tennistoernooien in Rotterdam Rotterdamse renners boeken succes Hoogenhuis wint Dusseidorp-beker Sportmiddag van padvinders FC Köln in stadion kunt een gelukskind zijn op „ie dagen". Maandag 29 september 1958 Om, provinciale damtitel LEIDEN. In da vierde ronde van het toernooi om het persoon lijk provinciaal damkampioenschap kwam de Haagse matador F. Gordijn op gemakkelijke wijze aan de over winning na een overigens boeiendo partü met J. Zwetsloot uit Noord- wijk. In een bijzonder ingewikkelde stelling vergat tegen de tweede tyd- controle Zwetsloot na zijn 45e zet te hebben gespeeld, de klok In te drukken. Aldus overschreed Zwet sloot do bedenktijd, terwijl Gorslyn zat na te denken en kwam laatstge noemde aan een overwinning, die voor bet bord waarschijnlijk niet gemakkelijk tot stand zon zijn ge komen. Boeiend was de klassieke partij tussen Terlouw (Bodegraven) en De "Vries (Rotterdam). "Waarschijnlijk heeft de Rotterdammer in het mid denspel op een gegeven moment de sterkste voortzetting verzuimd, waarna Terlouw iets in het voordeel kwam. Een dreigende doorbraak naar dam verzekerde De Vries even wel altijd van'een puntenverdeling. De Kluyver heeft zich enigszins hersteld na zijn twee nederlagen. "Visser (Sliedrecht) koos in het mid. denspel een te dure doorbraak naar dam, waarna De Kluyver resoluut naar winst afwikkelde. Zijn club genoot van Constant (Rotterdam) Geerling doet het minder. Deze verloor via een bekende 3lagzet van v. d. Zwan uit Leiderdorp, De Rot terdamse kampioen Bastemeyer trof Goud uit Rijsoord in een slechte conditie en kon binnen het tiur de overwinning op zijn naam schrijven. Voorts eindigde het duel tussen Van Mourik (Nieuwland) en. v. d. Wouden (Gouda) in remise. De par ty Boer (Alblasserdam)Boog (Den Haag) moest worden uitgesteld. Na vier ronden gaan. met zes matchpunten aan de leiding Baste- tneyer (Rotterdam), Gordijn (Don Haag) en Terlouw (Bodegraven). Dan volgt op de vierde plaats Van Mourik uit Nieuwland met 5 punten, Op de vijfde plaats volgt Boog met 4 uit 3. Met 4 punten uit 4 partijen volgen Goud, Kluyver, De Vries en v. d. Wouden. Op -de tiende plaats volgen Visser en Zwetsloot met 3 punten. Boer heeft er twee, maar |én. partij minder gespeeld. Van der awan heeft nu 2 punten en Geer- hng sluit met één matchpartij de rij. te gaan. Wederom had Coppens hot voorbereidende werk verricht om Vliers in staat te stellen de score tot 31 op te voeren. Omdat de beslissingen van arbiter Renard niet altijd de juiste waren en de spelers* niet goed meer wisten wat wél en wat niet mocht, werd het spel- beeld er niet fraaier op. Vliers moest na een botsing met Lagerwaard het veld verlaten. (Van. onze sportredactie) - ANTWERPEN. De traditionele stedenontmoeting tussen de beide grote havensteden van Nederland en België aan de vooravond van de grote interland zou zo aantrekkelijk kunnen zijn, als beide stedenteams in sterke formaties zouden uitko men. De laatste jaren heeft het hieraan nogal eens gemankeerd, met als'onvermijdelijk gevolg, dat het geheel aan een zijden draad kwam te hangen. Zaterdagmiddag is van Antwerpse zij de een geslaagde poging gedaan het faillissement voorlopig op te schorten, want de Sinjoren brachten een ploeg in het veld met figuren als Mees, Huysmans, Gernaey, Vliers, Verbruggen en last but not least Rik Coppens, een team, dat een slordige 20.000 kijkers naar het Beerschotstadion trok. Vooral „den Rik11 zoals hij wordt genoemd heeft een magistrale wedstrijd gespeeld. Tegenover de Antwerpse overmacht zette Rotterdam noodgedwongen een zwakke vertegenwoordiging en het pleit voor de mannen uit de Maasstad, dat zij met een krachtig slot- offensief de gapende 31 voorsprong van de Antwerpenaren tot een 33 score terug wisten te brengen. Jammer, dat Sparta in Polen aan het toeren was en SW moest beke ren want daardoor werd de keuze voor bet Rotterdams elftal ernstig beperkt. Jammer, dubbel jammer, dat de K.N.V.B ook niet de minste me dewerking verleende en bijvoorbeeld Kees Rijvers als reserve voor het nationale elftal aanwees. Juist een man als Kees Rijvers had de Rotter damse voorhoede die aroma kunnen geven, welke nu ontbrak. Henk Schouten, die met Fauke Meyers de linkervleugel vormde, deed goede dingen Met scherpe pas ses betrok hij onder meer Tonny van Ede en de HDVS'er v. d. Burg in de aanval. Omdat de Spartaan Allart de. overigens zeer 7.wakke, rol van terug getrokken middenvoor vertolkte, be zat de Maasstedelijke voorhoede hoe genaamd geen stootkracht. Niettegen staande dat kwam Rotterdam na 12 minuten toch aan de leiding, toen Schouten de bal in het «et deponeer de. nadat eerst doelman Gernaey de baj uit een schot van Aliart wel had gestopt, maar niet onder controle had kunnen krijgen. Rotterdam viel meteen terug. Dc achterhoede werd zwaar op de proef gesteld, omdat Coppens ook in te ruggetrokken positie met. naar- zuivere passes en fantastisch indivi dueel spel voortreffelijke aanvallen opbouwde. Het is vooral aan de uil- stekende doelman De Hertog van Ex celsior te danken dat de kogels van Vliers en Coppens nog geen succes hadden. Dat kwam na 26 minuten. Coppens, die voor de zoveelste maal de zeker niet grootse defensie, waar in overigens spil Walhout sterk speelde, uit elkaar trok. De bal kwam voor de voeten van Vliers, die 2owe1 van Bak en als van Lagerwaard te veel vrijheid genoot. Het klimmende schot van diens voet sloeg De Hertog kansloos. Zes minuten later lanceer de Coppens rechtsbinnen Vliers we derom precies op maat. Resultaat 2—1. Kort na de hervatting dreigde Rot terdam een zware nederlaag tegemoet Rotterdam begon toch beter te draaien. Rechtsachter Jansen (Fortu- na Vl.) kreeg meer vat op de snelle Maertens en Gerrie den Hartog dwong Coppens tot minder intensief werken, Allan trok met enkele breedtepasses het spel open. Henk Schouten 'en Tonny van Ede moesten zich beperken tot individueel spel, omdat het verband in de aanval al lesbehalve stevig was. Toch ontston den kansen. Allart kreeg er twee en ook Schouten faalde op het kritieke moment. Een krachtig slotoffensief bracht toch, wat niemand had, verwacht. Zes minuten voor bet einde schoof Schouten de bal voor de schoen van Van Ede en diens schuiver was voor Gernaey houdbaar geweest (32) Twee minuten voor het einde span den Schouten en Van der Burg nog eens extra hun krachten in. Van Ede kwam er ook aan te pas. Diens boog- bal ging over de handen van doel man Gernaey, maar rechtsachter Go- ris kopte de bal uit de doelmond pre cies op de schoen van Henk Schou ten De Feijenoorder zorgde voor een krachtig remboursement en jui chend snelde hij langs de tribune naar de middenlijn. De stand was ge lijk- (33) een resultaat waarmee Rotterdam wellicht iets te veel ge honoreerd werd. Na dit sensationele slot (waarin de zeker schijnende overwinning plotseling te niet werd gedaan), zinnen de Sinjoren op een revanche. Mede door de grote belang stelling in Antwerpen menen we te mogen constateren, dat in ieder ge val in de Scheldestad de traditionele stedenstrijd nieuw leven is ingebla zen. Laten we hopen, dat de volgen de keer Rotterdam niet achter 2al blijven. ROTTERDAM: De Hertog (Excel sior); Jansen (Fortuna VIj en La gerwaard (Excelsior); De Hartog (Excelsior), Walhout en Bak (beiden Feijenoord):Van Ede (Sparta), v. d. Burg (HDVS). Allart (Sparta). Schouten en Meyers (beiden Feijen- oord). ANTWERPEN: Gernaey; Goris en Sch roeyens; Huysmans. Vets en Mees; Op de -Becq, Vliers. Coppens, Verbruggen en Maertens. Het stralende herfstweer heeft er toe bijgedragen dat het besluit san de tennistoernooien op de Rotter damse tennisparken kon worden be reikt. Op enkele 'partyen na konden thans overal de eindstrijden worden gespeeld. Op de Neuijtobaan zege vierde Den Hoed en op het tennis park ln Overschie was B. Lim (LIM) de sterkste speler. NENIJTO-TENNISPARK. A-toernoni. Hcrrn-enkclspel. Halve eindstrijden Den Hoed versl. Aaldcrs 6—4 5—7 6—4. Van Toor versl. Koenen 26 6—3 75. Eindstrijd: Den Hoed versl. Van Toor 6—1 3—6 6—1, Dames-enkelspel Halve eindstrijden, mevr, J. Hennlnk-Versteege versl. mej. Venema 64 61, mej. H. Ver stee ge versl. mej. Roolker 6—4 62. Eindstrijd wordt later gespeeld. Heren-dubbelspel. Halve eindstrijden: Aalders en Cune versl. Den Hoed en Lagendaal Jt 64 6—4. v. d. Berg en Bsstiaan.se versl. Stoop en D. V. d. Broek 6—1 4S 7—S Eindstrijd wordt later afgespeeld Gemcngd-dubheispei. Halve eind strijden: mej. Venema en Cune versl. mevr. J. Hennink-Vorsteege en Hcn- nink 3—6 63 61 mevr. Roolker en Sfhram versl. mej. H. Versteege en Koenen 63 46 75. Eindstrijd: mevr. Roolker en Schram versl. mej. Venema en Cune 7—5 63. B-toernool. Heren-enkelspel. Halve eindstrijden; Esseveld versl. De Jong 61 108. Bastlaanse versl. De HTeer 75 10B Eindstrijd: Esseveld versl, Bastlaanse 2—6 6—1 6—3. Dames-enkelspel. Halve eindstrijden; mej. WynJa wint van mevr. Lagendaal zonder spelen, mej. Valk versl, mej. A. Lagendaal 6—3 4—6 64. Eindstrijd: mej. Valk versl. mej. WynJa ff—4 10—8. Hcren-dubbelspei, Eindstrijd: Boek hout en Lagendaal Sr. versl. D. c» M. V d Ende 6—1 6—0. Gemengd-dubbelspel, Eindstrijd: mej Voorderberg en T. v. d. Broek vers], mevr. Middenrlgh en Lagendaal Sr. 7—5 6—4. C-toeiDool, (Eindstrijden). Heren-en kelspel; Bakker versl. Posthuma 03, 6-3, Dames-enkelspel. Mej. C. Schudde- boom versl. mej. v. d Made 4—6 11—g 6—4, Heren-duOheispel. Galen en Posthuma versl Bakker en Sutadi 61 46 8—3, Gemengd-dubbelspel. Mej. Schudde- boom en Havdenberg versl. mej. Mooyen en Smissaert B—2 9—7. Dames-dubbelspel. Mevr. Rottinghuis en mevr. v. Tricht versl. mej. Schud- deboom en mej. de Soeten 7—5 6i TENNISPARK OVERSCHIE A-toêr- nool. Heren-enkelspel. Halve 'eindstrij den; B. Lim versl, Tchai 6—4 6—2. Dümpel versl. H. Lim 4—6 88 61. Eindstrijd; B. Lim versl. Dümpel 6—3 7—5. Dames-enkelspel niet gespeeld. Heren-dubbelspel. Halve eindstrijden: Krull en Tchai versl. Dümpel en Gillet 63 ff3, D. v. DJjk en Knupker versl. B Lim en R. Teurlings 2—6 6—1 11—9. Eindstrijd; Krull en Tchai versl. D. v. Dijk en Knupker 63 7—5. Gemengd-dubbelspeL Halve eindstrjj- Rotterdamse of bij een Rotter damse club aangeslotenen renners hebben zondag in nationale wieler wedstrijden opmerkelijke resultaten geboekt.. Swaneveid boekte In de Ronde van Wouw z'n tiende over winning, terwijl Maarten Breure te St. Mich els Gestel voor de vijfde maal de bloemen veroverde. In Wouw. waar Werner Swane veid won, eindigde Manus Brinkman als derde. In St, Michels Gestel kreeg de zege van de jonge Maarten Breure bijzondere kleur door de macht waarmee hij in de laatste fase van een alleszins enerverende strijd de rest z'n wil oplegde. Bij die rest behoorde o.a. een Piet Steenvoorden, een gerenommeerde onafhankelijke, die met circa honderd meter achter stand tweede werd, terwijl Gerrit van Straten en Arie Jongejaa resp. derde en vierde werden. den: mevr. Verloop en D v. Dijk versl. mevr. Girmscheid en N. Teur lings 2—6 61 10—8. mevr. Cohen en Dümpel versl. mevr, Kruytzer en De Rooy 2—6 6—2 7—5. Eindstrijd; mevr. Cohen en Dümpel versl. mevr Ver loop en Van Dijk 7—5 6—1. B-toernool Heren-enkelspel. Halve eindstrijden:" N. Teurlings versl. Feyper 6—4 6—2, d. v. Dijk versl. J. v. d. Torre; 7—5 5—7 6—4. Eindstrijd: Teur lings versl v. Dijk 6—4 S4. Dames-enkeispel. Halve eindstrijden: mej. C. Teurlings versl. mevr. Girm scheid 6—3 63 mej. Spruyt versl, mej. Sluyter 7—5 4—6 6—0. Eindstrijd: mej. Spruyt versl mej. Teurlings 6—2 7—5. Dames-dubbelspel. Eindstrijd: mej Sluyter en mej. Teurlings versl. mevr. Girmscheid en mej. Spruyt 1—6 $—3 6—4 C-toernoo! (Eindstrijden). Heren-en kelspel. Wittopkoning versl. De Rouy IS—10 3—6 6—2. Dames-enkelspel. Mej. Wefers versl. Sikkelerus 6—3 6—1, Heren-dubbelspel, v. Breemen en Smehk versl Grootes en de Winter 2—6 6—2 6—3. Gemengd-dubbelspel. Mej Sikkelerus en Krull versl. mej. Krythe en Fonse 6—4 6—3. TENNISPARK „IWOO" (Eindstrij den). Heren-enkeispel. Kraal versl. Hoogcndoom 6—2 06 7—5. Challenge Round; H. Goris verst. Kraal 6—0 6—0. Dames-enkelspel. Mej, v. Kuyk versl. mej. v Urk 61 6—1. - Hcren-duDbolspei^ j. Goud en Kroe ze versl. Senn en* H. Goud 7 6—2 9—7. Gemengd-dubbelspel. Mej. A. Jansen en Senn versl mej. Kraal en Kraal 7—5 2—6 7—5. Dames-dubbelspel, Mej. Kraal en met. v. Urk versl mevr. v. d. Peppel en mej. v d. Hoek 4—6 75 62. Dat het in het voetballeren soms bijzonder raar kan gaan is veel «afeet neergeschreven dan in dit lied wordt gedaan. Wat in Antwerpen gebeurde was daar een exempel van waar ons voetbalteam mee geurde en de Belg om treuren kan. Atle kansen op de glorie waren voor de Belgen schoon, maar helaas, in de historie spant het toeval vaak de kroon. Starme, die een strafschop miste, zocht de grasmat tot besluit waaruit fuj de halmen miste, als een groene klaagmuur uit. Nee, laat ik het maar herhalen; «jat door ons werd gepresteerd was een ronduit-vierkant falen en dat zie ik niet verkeerd. Steeds weer was de combinatie van de uaavalsvijf uau honk, daaronder leed de. prestatie, die dus geen voldoening schonk. Die het zag en die het hoorde trok wat rimpels in zijn hoofd wijl het voetbal' niet bekoorde al heeft elk zich uitgesloofd er het beste van te maken, maar de stemming was gedrukt, al wist men de roos te raken zeg ik toch; het is mislukt. Als ik nu nog mag verklappen dat ik voor dit knalgeweldf!) 't is niet om te ginnegappen vijftien piek heb neergeteld, wordt door mij (in variatie) deze droeve zucht herhaald: Met dit geld wordt door de natie voetbal toch wel duur betaald PHIDA WOLFF Jr. (Nadruk verboden). Als laatste wedstrijd van het sei zoen organiseerde de Rotterdamse Zeilvereniging zaterdag en aandag «Ie strijd om de Van Dnsseldorp- beker voor 12 Voetsjollen op de Kralingse Plas. Zaterdagmiddag werd slechts één wedstrijd gevaren daar door gebrek aan wind de baan afgekort werd tot één ronde. Zondagmorgen werden twee wedstrijden gehouden en be haalde J. W. v. Weel in totaal 60 punten door tweemaal als eerste cn éénmaal als tweede te eindigen. Het zag er naar uit dat J. W. v. Weel glansrijk de beker zou winnen, maar de middagwedstrijden brachten een totale verandering. Ër moesten nog drie wedstrijden worden gevaren, voor een definitief resultaat werd bereikt. Van Weel raakte «sen boei en haalde maar 3 punten J. J. v. *t Hoo genhuis kwam als eerste aan en bracht zijn totaal op 60 punten. In de vierde wedstrijd was F. J. "W. Daniels eerste, J. W. v. Weel vijfde en Hoogenhuis derde, zodat Hoogen huis op 72 en J. W, v. Weel op 71 punten werden geklasseerd. De laat ste wedstrijd moest de beslissing. J. J. v. 't Hoogenhuis kwam als eer ste binnen en bereikte een totaal van 93 punten. J. W v. Weel werd tweede met 86 punten. Aan de Linker Maasoever werd, ondanks de traditionele voctbaliler- by der lage landen, die In de Sin jorenstad werd gespeeld, toch oog voor de competitie gevoetbald. Spartaan '20 speelde tegen Be Musschen, welke derby voor 2B door de thuisclub met 21 werd ge wonnen. Spartaan kwam hierdoor aan de eerste zege en voor De Mus schen betekende dit daarentegen de eerste nederlaag. Nochtans voor de Spartanen geen zege om buitenge woon prat op te gaan! daar een pun tenverdeling de krachtsverhouding beter zou Hebben weergegeven. Het waren de gasten, die hét eerste suc ces boekten, toen De Kok uit een scrimmage de bal via verdediger Panen achter de verraste Bijker de poneerde. Het evenwicht kwam nog voor rust. teren na een half uur spe len debutant Schuurmaos de bal goed opbracht en middenvoor Van Zijl een pracht kans tot scoren bood. Zeer beheerst werd doelman Schei- laars van dichtbij tot capitulatie ge dwongen. Het winnende doelpunt scoorde Spartaan na rust, toen we- gens hands van' Visser Gacmtman een. strafschop op juiste wijze behandel de, 2—1. Het verwoede slotoffensief van De Musschen kon de Spartaanss defensie niet ten val brengen. OvermaasRDM (3—1) was bet enige duel In de derde klasse. De eerste fase ging vrijwel gelijk op, doch toen moest de verdediging van RDM zwichten en kon Adriaanse uit een solo-actie de'eerste treffer tus sen de ovale doelpalen boren, L0. Wat later stelde Peiger met een han dig boogballetje Mulder in staat voor nummer twee te zorgen en nog voor de eerste helft was verstreken liet Mulder de groenwitte aanhang opnieuw juichen, toen na een han digheidje van Adriaanse, Van As de bal op maat voor doel bracht, waar Mulder met een fraaie kopbal d» zaak afrondde. 3—0. In de tweede helft zakte het tempo en geen van belde teams kwam nog tot grootse daden. Kort voor het einde slaagde RDM erin de eer te redden. Tegen de drie treffers, die de overigens uitstekende doelman Vermeer aan Overmaas moest toe staan, stelde Jansen er één tegen over, waardoor Overmaas een al met al ver«iiende 31 zege behaalde. (Van onze hockeymeöewerker) In de Westelijke eerste klasse bij de hockeyers heeft alleen Kampong na twee wedstrijden nog geen punt veroverd. De andere verliezers van vorige week hebben zich enigszins gerehabiliteerd. HHIJC bereikte een waardevolle 11 tegen Be Fair en Delftse Studenten deed het nu vee! beter door TOGO met 42 naar huis te zenden. BMHC bracht Kampong zijn twee de nederlaag toe (21), SCHC en Laren, twee ploegen die het elkaar dit seizoen waarschijnlijk zeer moei lijk zullen maken in de hogere re gionen, kwamen gisteren tot een compromis; 11. Het is wel weer (Van onze handbalmedewerker) Het debuut van de Wiltondames in de districts le klasse is tot op heden nog niet erg succesvol geweest Na nederlagen tegen Animo en Gona moesten de Schiedamsen ditmaal in Athene Z hun meerderen erkennen. De Schiedamsen deden wel hun best, doch zowel dc voor- als achterhoede waren niet tegen hun taak opgewas sen. Athene had dan ook niet al te veel moeite om een 51 zege te boe ken. Ook DWS kon het ditmaal niet tot een zege brengen Hellas, waar de DWS'ers te gast waren., speelde dan ook een voortreffelijke partij en de zebra's hebben het voornamelijk aan doelvrouwe Veldhoven te danken dat de nederlaag niet groter geworden is. Actief zal, wanneer het zo doorgaat ook in de 2e klasse tot de zwaksten gaan behoren. Deze keer verloren de discipelen van Van Oeveren met 8—2 van Hercules. Schutters deed het daarentegen heel wat beter. In Gou da werd Vires met 4—0 verslagen. Dynamo verloor met 10 speelsters van het Haagse Kranenburg, (36) Daar de Haagsen, naar verluidt, met een ongerechtigde speelster zijn uit gekomen zal het wel tot een nieuwe ontmoeting komen, waarin we de Dynamo's bij voorbaat sterkte toe wensen. Roda leverde eon knap stuk je werk. door het sterke Phoenix in eigen huis een 6—4 overwinning af te dwingen. Bij Schutters gingen de vlaggen uit. toen dc heren de eerste over winning in de districts le klasse had den behaald. En wat voor een zege! Her Haagse Turnlust werd met niet minder dan 1912 verslagen. Bij Schutters was het vooral Henk Hoek, die een uitstekende partij speelde. Zowel verdedigend, als aanvallend wist hij zich prima op te stellen en menige aanval te onderscheppen, res pectievelijk doelpunt te scoren. Ook Slim en Nijdam namen een aantal doelpunten voor hun rekening- "Wil ton ging zoals reeds werd voor speld tegen Hellas 2 kansloos ten onder (17—7). In de 2e klasse besloten DWS en Wings de punten le delen, echter i nadat er lang. doch vruchteloos door beide partijen was getracht een be haalde voorsprong te behouden. Het resultaat was 1212. Meeuwen stond er in de rust tegen het sterke Animo nog goed voor (09). Na de thee was er echter om onverklaarbare redenen een aantal wijzigingen in het team aan gebracht, die rechtstreeks naar de ondergang in dit geval de 1912 nederlaag leidde. Vooral het in de voorhoede opnemen van Knetemano die achter voortreffelijk werk deed was een mislukking. Actlvitas slaag de er in de eerste punten te verove ren, door het Haagse "Vodo een 74 overwinning af te dwingen. Snel- wiek had hét volkshuisfeest kennelijk nog in de benen. Het speelde tegen het fors verdedigende Phoenix ten minste een vrfj matte partij, al slaag de de oranjeblauwen er nog net in de zege te bemachtigen (8—5). typerend dat al na 2 wedstrijden geen enkele ploeg hier 2onder ver- liespunten zit1. In de promotieklasse behaalde Victoria een vrij gemakkelijke zege van 4—2 op Kieviten, in een wed strijd die juist met enige scepsis werd tegemoetgezien, ook al omdat niet op volle sterkte gespeeld zou kunnen worden. Wim Kodde doel puntte echter al vrü spoedig en Louet Feiser gaf Victoria opnieuw de leiding, nadat de Kieviten te genwoordig zonder Ancion ge lijk waren gekomen. Na rust konden de Rotterdammers het vrij kalm aan doen omdat Kieviten bijzonder zwak tegenspeelde. Wim Kodde scoorde opnieuw en Reuss later nog eens uit oen strafcomer. Kieviten maakte er toch nog 4—2 van. Aeolus in de an dere afdeling verloor wederom, nu echter maar met 01 van Groen Geel. Hiermede kreeg Aeolus echter wat te weinig, want een strafbully werd er gemist en een mooi doel punt was niet geldig. Vlak voor rust maakte Smulders het doorslaggeven de doelpunt voor Groen Geel. "Een wat rommelige tweede helft gal wel kansen aan beide zijden, maar deze leverden geen doelpunten op. In de promotieklasse verloor As- vion eigenlijk door een verkeerde tactiek, die TOGO II uitbuitte. Bij rust stonden de Schiedammers met 10 achter, waarna TOGO zover werd teruggedrongen, dat de ruimte voor een goed opgezette aanval ver loren ging. Bij een enkele uitval maakte TOGO er aan het eind zelfs nog 2—0 van. BBC zegevierde op nieuw. nu over SV '35 (20). Beide doelpunten kwamen door ver door gevoerd samenspel tot stand door Sperenberg en Van der Velde. MRHC won op het nippertje van HGC II (I0). Victoria II ontmoette een snelle, goed spelende ploeg van HLC en verloor daardoor met 20, Spirit had het op zijn heupen: met 7—0 kreeg HDS een gevoelige les, waarin H. ter Braak met vijf tref fers een zeer werkzaam aandeel had. ARC heeft Quick Boys in de twee de klasse van het zaterdagvoetbal de maximum winst kunnen onthouden. Met 4—0 behaalden de landskam pioenen hun vierde zege. Zwart Wit '28 heeft, na het mis stapje van verleden week tegen Spijkenisse, weer het juiste pad ge vonden en na een 2I zege op Ex celsior M. volgen de Linkermaas- oeverbewoners met 7 uit 4 de lei ders op de hielen. Hoogvliet heeft het juiste spoor ook weer helemaal te pakken en daarvan werd ditmaal Kozakken Boys met 1—6 het slacht offer. Ter Leede blijft op de derde plaats met 6 uit 4 volgen, nu RVVH in eigen huis een 0—2 nederlaag werd opgedrongen. Spijkenisse blijft in het spoor van de kopgroep na een alleszins keurige 31 zege op 's-Gra- venzande SV. In 3 A staat Zwaluwen V er gun- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Stap voor stap! Tweehonderdduizend maal. Tweehon derdduizend stappen op een rij tussen Brussel en Rotterdam. Zó de 150 km tussen Brussel cn Rotterdam te moeten overbruggen Is inderdaad een gigantische wandcltaak. Een dapper meisje en 37 mannelijke wandelaars brachten deze taak tot een triomfantelijk einde. Deze triomf tekende zich reeds af by „Rysoord" met het einddoel Rotterdam binnen reikwijdte, de laatste pleisterplaats voor de dapperen. Allen, die dc middag er voor, te Brussel op pad waren gegaan, bereikten deze „oase" in de best mogelijke welstand. De laatste zware loodjes werden vooral bij het binnenkomen van de havenstad aan de Maas mee gedragen door een bijzonder enthousias te ontvangst. De laatste rust bij Rijsoord deed vanzelf wonderen. Hei gestelde cloel was bijna bereikt. De 135 reeds ver slonden kilometers waren ergens toch wel slopende kilometers gebleken, ook al waren zij dan onder bijzonder fraai weer gelopen, toch hadden ze de ruggen van de wandelaars van vermoeidheid lichtelijk gekromd. Maar daarvoor was het ook de zo befaamde lange afstandsmars ..Brus selRotterdam": slechts binnen het bereik van de allerdapperste» onder de wandelaars. Och, misschien wordt niet door ledereen de „Brussel—Rotterdam" als een serieus sportevenement be schouwd. Doch dat pretenderen mis schien nóch deelnemers, noch orga nisatoren. Tenminste niet. wanneer het gepast zou moeten worden in het raam. van een steeds scherper gestel de wedstrijdmentaliteit. Wandelen ligt in een. bijzonder sfeer en de „Brussel—-Rotterdam'' ligt in een al heel bijzondere sfeer. Het wandelfeest begon ook deze 18e tocht reeds bil de „inscheping" van de deelnemers voor de bustocht naar België's hoofdstad. De zorg voor de bagage, proviand en wat dies meer zij wordt door de ijverige mejuf frouw Herrijgers gedragen en dat be tekende dat de deelnemers van deze zorgen volkomen ontheven waren. Toen dan ook-,s middags om 1 uur te Brussel de karavaan zich in be weging zette, was de stemming zoals 2ij behoorde te zijn: primal BrusselMecbelen (een stukje eten en. een verkwikkende dronk) Ant werpen (de warme maaltijd en twee zoekgeraakte deelnemers, die door de gedienstige Antwerpse gendarmerie bij de meute worden teruggebracht) en. dan, beveiligd met reflecterende banden, de tocht naar de Nederland se grens, geromantiseerd door het nachtelijk; duister. Er worden ..leeuwen losgelaten, die niet in derlui hemden behoeven te blijven staan" en we zijn voor nie mand bang; zeker niet voor voetbal lende Belgen. Dat nemen de Belgen gemoedelijk, want na al die jaren zijn de „Brussel—Rotterdamwande laars" goede bekenden bij onze zui derburen geworden. Het goede weer tijdens de tocht overdag is de conditie van de wande laars ten goede gekomen en de waak zame E.HIB-O.. onder leiding van de heer Albers, kon zijn activiteit tot een minimum beperken Na de grensoverschrijding gaat het dagen. Dat bevordert de goede stem ming en na Breda begint het einde van de taak voorstelbaar te worden. Enkele rusten, goede verzorging en de wij tot volbrengen doen de rest. Het zal nu niet meer aan de deel nemers liggen wanneer de 18e „Brus selRotterdam" van de dit jaar ju bilerende KWV geen grandioos suc ces wordt. Maar dat wordt deze marg wel. Juichende mensen in de straten van Rotterdam: trotse familieleden en bloemen voor de dapperen. Voor de enige vrouwelijke deelnemer, de 18-jarige mejuffrouw Peters, was er nóg meer hartelijkheid. Maar daar voor was het voor haar dan ook de eerste maal en had zij zich bijzonder flink door de moeilijkheden heen ge- slagen. stiger op dan we eerder vermeldden, daar de ontmoeting tegen Woudri- chem destijds geen 5—2 nederlaag, doch een 25 winst opleverde. De Vlaardingeia hebben recht op het „ere wien ere toekomt". Er is het afgelopen weekeinde opnieuw een fikse zege behaald en wel met 6—3 op Ornas. DOTO is er hier niet in kunne» slagen in het' kielzog van. leider VVGZ te blijven, daar met 1—2 werd verloren van de leiders. Capeiie is niet-Zwaluwen en Noord- wijk op de tweede plaats aangeland door met 24 van de laatste te winnen. In 3 B moet Zuidland z'n leidende positie nu delen met SHö, waar het met 2—1 van verloor, en Excelsior P. dat met dezelfde cijfers over HBSS de baas bleef. Alle drie hebben nu 6 uit 3. TOGR kwam tot z'n eerste zege en wel met 43 op Aalburg. SSSDe Zwerver en Groote Lindt— NSW eindigtien allebei in 2—2. De vierde klasse C moet zich voor alsnog buigen voor de hegemonie van Heerjansdam.dat tegen Pelikaan via een 1—5 score op 8 uit 4 kwam. Unicum kwam op 6 uit 4 door met 23 van Melissant te winnen en TSB tot dezelfde cijfers via een 21 zege op Oranje Wit. Met Zwervers is het, na het eerste succes, immer bergafwaarts blijven gaan. Nu weer werd met 3—0 van HVO verloren. DE AFDELING Barendrecht en Rozenburg, de lei ders in de eerste klas van de Afde ling Rotterdam, kwamen zaterdag tegen elkaar binnen de lijnen, De situatie is onveranderd gebleven, daar het duel in Rozenburg met een 11 stand werd afgesloten. PPSC profiteerde hiervan door via een 2—4 zege op SNS tot op één punt (6 uit 4) te naderen, GTB deed precies hetzelfde door met 3—1 van ZBVH te winnen. Met RSM blijft het ver keerd gaan; nu weer een 3 neder laag tegen ZWSH, dat hiermee de eerste punten binnen haalde. Het district Rotterdam van de Ne derlandse Padvinders heeft zaterdag op de terreinen aan het Langepad z0n jaarlijkse sportmiddag gehouden, waar de winnaars van de voorwed- strijden in de onder districten hun krachten hebben gemeten. Bij de welpen werden de beste prestaties geleverd door horde 48, bij de verkenners door de troepen 29 sr 41, die een gelijk aantal punten be haalden, Groep 43 legde beslag op de wisselbeker voor de beste groeps- prestatie. De finale van de trefbalcompetitie voor welpen die al in de winter van het vorige jaar begonnen was, werd gewonnen door horde 30. Nummer 2 en 3 werden respectievelijk de hor den 42 en 71. De demifinales van de voetbalcom. petitie voor verkenners namen door gelijke spelen, zoveel tijd in beslag dat de eindstrijd pas over enige we ken zal kunnen worden gehouden. Schórsch Stollenwerk is de rechtsachter van FC Köln en het Duitse nationale elftal. Hd komt dinsdagavond met Köln na ar het stadion om te tracit- ten i» een lichtwedstrijd het Feijenoord zo lastig mogelijk te makenm de strijd om de V rieiid schaps beker, ln de competitie om deze beker, die Feijenoord oorig jaar heeft gewonnen, nemen dit seizoen deel: Spora en Jeurtesse d'Esch (beide LuxemburgRC de Paris en FC Sedan beide Frankrijk), Andertechs en Beerschot (bei de België), Fortuna en Köln (beide Duitsland) en pSV en Feijenoord. Het elftal van Köln telt drie internationalst. w. Sturm, jRöfirig en StollenioerJc. AL CRAMP, de Surinaamse bokser, zal 11 oktober te Milaan uitkomen tegen de Italiaanse zwaargewicht Bozzano in een wedstrijd over tien ronden. BRUNO ROSSI, de voorzitter van d« Italiaanse boksbond, is gisteren bij een autobots'ng op de verkeersweg van Florence naar Lucca om het le ven gekomen. .MIHIR SEN, een 27-Jarige advocaat uit India, is na twee mislukte pogingen eerder in dit Jaar Het Kanaal over gezwommen in 14 uur 45 minuten. (Advertentie LM.) U zult een wonderlijks ontdekking doen wanneer UTampax sanitair» bescherming gaat gebruiken. Hebt XJ we! eens gewenst tUt U met een toverstaf kon zwaaien en al d:« dingen kon verdrijven die U zo'n Ia*t veroorzaken op „die dagen"? Wel, dat kunt Ul V kunt zich zo heel anders voelen, dat U haast niet kunt geloven dat U de zelfde persoon bent. Probeert U een» inwendig gedragen Tampax. In plaats van schrijnen en irritatie hebt U be scherming, die U niet eens kunt voelen ais zij eenmaal op haar plaats zit, In plaats van een gprdel-jpelden-ver- bar.d harnas hebt U die gerieflijke Tampax met handige huis voor het in brengen, welke beide gemakkelijk kun nen worden weggedaan. Tampax is werkelijk een wonder. Koop nu Uw pakie bij de apotheker, drogist of spe ciaalzaak. Er zijn 2 absorptiegradenr Regular en Super. De voorraad voor een maand gaat gemakkelijk in Uw tasje. Vraag proef verpakking. BON Stuur m'j °nder fcIanco 7"" omslag een proefverpak- king van Tampax, Ik sluit hierbiy in 40 ets aa« postzegels. Mevr./Mej.: Straat: Plaats: A.u.b. in een als brief gefrankeerde enveloppe zenden aan Tampax, Afd. R, Nassaukade 373, Amsterdam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 4