C 5J t Singelkwartier eigen zaal i Schijnwerpers op de Schiedamse sport Veerdienst FLAKKEE misschien korter Bewaker sloeg alarm bij achtervolging Instorting van twee panden voorkomen D Twee jubilea en twee maal afscheid bij Gemwerken Wijziging in ophaaldienst van huisvuil Verdacht van poging tot oplichting Koeriersters O UDE WENS IN VER VULLING Marijke" voor 5 jaar gepacht Mooie bazar van fer des Heils -GEN DA Lege Bert Garthoff bij de NYV- - bestuurders aankoop dubbe I.V.A.O. biedt aantrekkelijk programma BOTEN REEDS VOLGEND JAAR NAAR KUNSTMATIGE EILAND Burgerlijke s tancl Let op de ratel! Branchveerscliool in Amsterdam Zendingsexpositie in Overscliie Diefstal uit keet LOCOMOTIEF GREEP AUTO Sliedrechts raad tegen VVD-beleid WALDO RIJSCHOOL WF* 65.63.7 SCHIEDAM ACTIEVE KANTOORBEDIENDEN gevraagd, te huur of ie koop Voensdag 1 oktober 1958 Het was gisteren een zeer bijzon dere dag voor de wykvereniging „Het Singelkwartier" een mijlpaal in de geschiedenis van de vereni ging, zo men wil. Jarenlang had het bestuur moeite gedaan om een eigen zaal te krijgen, en sinds gis teravond heeft men die dan in Feest zaal Marijke in het Broersveld. De ingebruikneming ging vanzelf sprekend met enig ceremonieel ge paard. De voorzitter van „Het Sin geikwartier," de heer A. Teerds, legde er in zijn openingswoord nog even de nadruk op, dat de vereni ging géén buurtvereniging is, zoals er zovele zijn ontstaan na de be vrijding en die nu merendeels z|jn verdwenen maar een vereniging die al bijna 27 jaar bestaat. De vereniging werd opgericht met minimale middelen. Leden van het bestuur moesten soms geld voor schieten, om de gemaakte onkosten te kunnen vergoeden eri moesten zo soms maandenlang .wachten vóór zij hun geld terug konden krijgen. Het saamhorigheidsgevoel van de leden hield de vereniging echter springle vend, getuige het jongste succes. Het bestuur genoot steeds het volste ver trouwen, wat wel tot uitdrukking komt in de zeer lange zittingsperi oden. De zaal Marijke heeft men nu te gen billijke condities gepacht van. de heer Van Wijk, en wel voor de tijd van vijf jaar. De tijd dat men telkens met hoop en vreze moest uit kijken naar een gelegenheid om de bijeenkomsten van de vereniging of van haar onderafdelingen te. houden,, js nu wel voorbij. De .zaal kan on-, geveer honderd personen bergen, en' biedt dus pokgelegenheid,dat ;de verschillende' afdelingen'.gézamënr; lijk daar komen,' waardoor het on derling contact alleen maar kan groeien. In de toekomst is een uit breiding van het aantal afdelingen' ook niet uitgesloten. De wanden van het zaaltje zijn van heldere kleuren voorzien en ook de vloer rnaakte een frisse, gezellige in druk. Beheerder van het zaaltje wordt de tweede voorzitter, de heer M. v.d. Steen. Voorzitter-Teerds besloot zijn toe spraak met het geven van'de ver zekering, dat niemand te klagen zal hebben over het onderhoud van de zaal en hij dankte'de heer Van Wijk voor'de medewerking van zijn kant. Tot slot bracht het hoofdbestuur met de besturen van de onderafdelingen een dronk uit. De inventaris, zoals tafels, stoelen en een piano, heeft „Het Singel kwartier'' in eigendom. Op de avon den dat men de zaal niet zelf no dig heeft, zal de vereniging deze kunnen verhuren. De vereniging, die nn ongeveer 900 leden telt, heeft nu nog één grote wens op haar pro gramma staan. Een speeltuin te njo- gen maken in Sehiedam-oost. Maar tot nu is het daartoe niet gekomen door ruimtegebrek. De heer A, Teerds, voorzitter van Het Singeikwartier (rechts), dankt hier de heer Van Wyfc voor. de ondervonden medewer king. Bellen by ongeval: GIG. en G.D. Tuinlaan 80, telefoon 69290. Poli tie-alarmnummer 64666, Apothekers nachtdienst: Rembrandt- apotheek, Rembrandtlaan 5. RJL Leeszaal en Bibliotheek, Dam Geopend iedere dag, (behalve maandag) van 9.30 tot: 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag 'en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend iedere werkdag (behalve maandag)van 9.30 tot 16.30 uur. en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, zondagen van 12 tot 17 uur. Tot 19 oktober: Tentoonstelling „Gesel van de oorlog". BIOSCOPEN Monopole, 2; 7 en 9.15 uur: „Achter docht". Passage, 2 en 8 uur: „The Bridge on the River Kwai". DIVERSEN Grote Kerk, 8 uur: Orgelconcert. Chr. Soc, Bel., 8 uur: NCBB. Le zing. Chr Soc. Bel., 8 uur: Chr, Bedr.gr. Centrale. -Voorlichting. Musis Sacrum, 8 uur: Voetbalver. Vegla. Feestavond. Leger des Heils,. 7.30 uur: Bazaar. Vangstberichtcn uit zee van beden: VI 14 5 kantjes; 'VI 56 3; VI-78 200 (40); VI 79 2; VI 97 40; VI 112 5: VI 114 30- VI. 115 40; VI 131 70; VI 132 40- VI 172 17: VI 197140; VI 199 100: VI" 203 12; VI 208 thuis varend; VI 216 14. Marktnotering- trawlharing volle en maatjes ƒ39 tot 41,70; volle haring ƒ46,10; ijle 37.60 tot 37,80; steur- haring ƒ31.90 tot ƒ36,50. Makreel 37.60 tot' 38. Mede dank zy de welwillendheid van een groot aantal Schiedamse winkeliers heeft het Leger des Heils ook dit jaar weer een interessante bazar kunnen samenstellen, In de grote zaal van het Leger des Heils- gebouw aan de Lange Haven staan op lange tafels een groot aantal ge bruiksartikelen en snoeperijen uitge stald, waar het publiek rustig kan rondkijken en een nummertje kan kopen om één van de artikelen mee te kunnen nemen. Ook de leden hebben verschillen de artikelen voor de bazar gemaakt en het geheel is zeker, zo goed als voorgaande jaren. Zondagmiddag hebben verschillen de jonge Heil-soldaten een zang-uit voering gegeven in het Zonnehuis en de verpleegden daar bedacht met het gebruikelijke fruitgeschenk. Ook aan andere verpleegden is maandag fruit geschonken. De bazar is vandaag open van 3.30 uur tot 5 uur en 's avonds van 7.30 uur tot 10.30 uur. De besturen van SVV en Her mes DVS hebben een voor de bejaarden prettig besluit genomen. Het is voor vela. bejaarden in deze tyd moeilijk de volle toegangsprijs te betalen voor de toedstrtfden van onze semi-prof- clubs. Daarom heeft het bestuur van de Algemene Bond van Ouden van Dagen een verzoek aan de betrok ken clubs gedaan orn reductie te verstrekken aan die personen, die niet in staat geacht worden het vol ledige entreebedrag te betalen. Be jaarden, die voor deze reducties in aanmerking willen komen kunnen zich wenden tot de secretariaten van de verenigingen, voor 'Hermes DVS is dat de heer D. LubeekBurge- meester van Haarenlaan 1517 Schie dam en voor. SVV: de heer T. Smidh, ProfKeesomstraat 14c té Schiedam, Schiedam heeft een goede oplos sing gevonden om ook in het.(don kere) winterseizoen voort te kunnen gaan aan de bouw van de kantine. De firma Sneep was. ?.o welwillend bedrijfsruimte af te staan en nu ma ken de Schiedammers in. deze ruim te bouwelementen kiaar, waarna t.z.t. deze elementen in elkaar worden ge zet voor de vorming- van de kantine, ophet nieuwe veld. Aan het eind ntenvdéze maand houdt Schiedam een algemene ledenvergadering. De christelijke korfbalclub „ODl" gaat in het winterseizoen spelregel cursussen houden voor de leden. Dit met de bedoeling om meer kennis van de spelregels bij te brengen en eventueel voor het geval een lid van ODI als arbiter zal moeten fungeren. De Plantsoenendienst heeft op ver zoek een grondige afzetting gemaakt tussen de gemeenteterreinen ten wes. ten van ae Poldervaart en de ter reinen, die door'clubs als HDVS in volledige huur zijn genomen. Zo loopt langs het veld dat door Ursus en HBSS aan de ené zijde en het terrein van HDVS aan de andere kant'in gebruik is eern stevige afzet ting van. palen en ijzergaas. Dit ont siert de prachtige groengordel wel. De autoriteiten vinden deze afslui- Iedereen is wel benieuwd naar het werk „achter de schennen" in een radio-studio en het was dan ook geen" wonder dat het Volksgebouw gisteravond goed gevuld was met le den van de Bestuurdersbond van het NVV. toen Bert Garthoff daar kwam vertellen over de samenstelling van zijn programma „Weer of geen weer." zondagmorgen voor de VARA. De gezellige verteltrant van Bert Garthoff viel best in de smaak bü de toehoorders, die dan ook ruim schoots werden onthaald op de meest verrassende details van zijn beleve nissen. De spreker wees vooral op de bijzondere moeilijkheid die er. bestaat, als men een programma van te voren moet opnemen en tóch le vendig houden. Rekening houden met bijzondere gebeurtenissen fver-: heugend of tragisch) die algemeen in de belangstelling staan, is dan bv. wel geboden, wil de „stemming" van het programma er niet finaal naast zijn. Interrupties van de zijde van het publiek waren geen zeldzaamheid, wat wel bewijst hoezeer men in één en ander geïnteresseerd was. Na de pauze konden er vragen worden ge steld. Voorzitter A. M. v.d. Wel leid de de spreker in. In de aula van Gemeentewerken aan de Korte Haven zal zaterdag morgen afscheid worden genomen van de heren J. Lips en B. v. d. Graaf. Bovendien zal zoals we eer der schreven, de heer X C. van Meurs gehuldigd worden wegens zijn 25-jarig dienstverband, terwijl het 45-jarig dïenstjubileum van de heer H. de Bruyn in het vooruitzicht is. De heren X Lips en B. v. d. Graaf verlaten de dienst wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Lips, hoofdopzich ter van de afdeling Onderhoud, kwam op 2. juli 1928 als tuinman bij gemeentewerken. In 1948 werd hij bevorderd tot voorman, in '49' tot baas, in '52 tot opzichter, in '54 tot opzichter A en in '57 tot hoofdop zichter. De heer B. v. di Graaf trad in 1906 in dienst van gemeentewerken, waar hij in 1917 als smid werd aange steld op de afdeling Smederij- In 1920 volgde zijn bevordering tot voorman, in *45 tot baas en in '47 tot werkmeester van de smederij. Sinds '55 is de heer v. d. Graaf opzichter op de smederij. Naast het personeel van de res pectieve afdelingen zal zaterdag de directie en waarschijnlijk ook wet houder Th. J. L. y; d. Berg in de au la aanwezig zijn. Op 6 oktober herdenkt de baas van de smederij, de heer H. de Bruyn - het feit, dat hij 45 jaar in dienst is. Hij startte in 1913 als smid en werd in '47 en '55 bevorderd tot resp. voorman en baas van de sme derij. ting ook weinig fraai, maar de clubs zijn er mee gediend. Er is hoop dat deze afzetting tijdelijk zal zijn omdat het sportcomplexeen enigszins an dere indeling krijgt, wanneer de nieuwe velden meer naar Bad Groenoord toe gereed komen. De heer J. C. uan Meurs zal het nieuwe terrein van GSS aan de Pol dervaart wêkelijki keuren, de vel den aan de Schietbaanstraat, de z.g. Pietermanterreinen blijven onder controle van de heer Bergeyk. De Schiedam se - Scheidsrechters Vereniging, zal deelnemen; aan de landelijke spelregeleompetitie van de GOVS. Vorig jaar boekte stadge noot Lou Ravens (die zondag zijn, eerste wedstrijd in de eerste divisie zal „blazen": KFC—RB CL een. groot succes- door' districtskampioen te worden. Ditmaal zijn ér gèen.indivi- duele wedstrijden.- Elke vereniging zal een teamafvaardigen. De SSV zal in 'een ondérlinge.competitie-uit maken welke groep van 'de beste Schiedamse spelregelkenners de eer van onze stad gaat verdedigen. Op woensdagavond 29 oktober zal de bekende topfunctionaris van de KNVB, de grote propagandist voor goed jeugdvoetbal, Frits van Veen komen spreken voor de.: SSV'in de benedenzaal van café „De Amstel- bron" over het onderwerp: „Plaats en taak van de jeugdleiders en be stuurders in het huidige jeugdvoet bal". Alle bestuursleden en jeugd leiders van Schiedamse voetbalver enigingen worden op deze lezing ver wacht'. (Advertentie LM.) In het maandbericht van de af deling Schiedam van bet Instituut voor Arbeidersontwikkeling wordt In de eerste plaats aandacht gevraagd voor de mogelijkheid om de expo sitie „De gesel van dc oorlog" In het Stedelijk Museum in groepsver band te bezoeken. Op dinsdagavond 14 oktober 's avonds om 8 uur, wordt die moge lijkheid geboden. Conservator P. Janssen zal een toelichting geven op de tentoongestelde werken. Verder wordt gewezen op de filmavond, die dr. X M. Lodewijks op donderdag 23 oktober, 's avonds om 8 uur. zal verzorgen in het Volksgebouw. Dr. Lodewijks was een jaar lang in de Verenigde Sta ten en.-is in september terugge keerd. -Heet vande naald zal hij dus een programma bieden van zijn indrukken van een jaar ver blijf in Amerika. De entreeprijs is voor leden 50cent' én. voor niet- leden 75'cent. Onder de .titel .„Ontmoetingen met kunst" is in het winterprogramma een cursus vanvier avonden aan gekondigd. De eerste cursusavond is op woensdag 22 oktober en wordt gehouden in hetStedelijk Muséum, aanvang: 6 uur.. Behandeld wordt „De 17e eeuw", zoals de politieke toestand in die tijd was. Middels dia's zal een indruk gegeven wor den van het leven van de zonne koning Lodewijk XIV en bekende schildeers uit -die periode (Rem brandt), terwijl het geheel omlijst wordt met muziek uit die eeuw. Kosten voor ds hele cursus ƒ2,—, per avond 0,75. Op een filmoch tend van de Federatie Rotterdam in het Luxor Theater op zondag 26 oktober, aanvang 10 uur, zal „De nachten van Cabirja" vertoond wor. den. In het voorprogramma Fieter van der Staak (gitaar). Het ziet er naar uit dat er eerder Holland zorgt voor verbetering van Nachtelijk Schiedam opgeschrikt Een snerpende fluit, een vluchten de man, een achtervolger en een legertje politiemannen hebben dins dagochtend in alle vroegte veel con sternatie verwekt in de omgeving van de Dr. Noletstichting te Schie dam. Bewoners uit de omliggende straten werden uit hun slaap gewekt en belden de politie. De man, die al deze opschudding veroorzaakte, was de 38-jarige gla zenwasser Hi. van W. uit Vlaardin- gen, die in het nachtelijk duister op verdachte wijze het tuinhek binnen, ging van de woning aan de Louise de Colignystraat nr 26, bewoond door de familie Zoetmulder. Bij werd gesignaleerd door mevrouw Van A. die van een feestje op weg naar huis was. Het kwam haar verdacht voor, dat de man om bet in het donker gehulde huis heenliep en zij besloot de .politie te waarschuwen. Op weg naar de telefoon ontmoette mevrouw Van A. de waker M. de Boer, van. de Eerste Schiedamse Be wakingsdienst, die onmiddellijk het initiatief overnam. Hij begaf zich in de tuin waarin de man verdwenen was, en moest aan de achterzijde van de woning een zware kaakslag in casseren van Van W„ die daarna de benen nam. De bewaker zette de achtervolging in door de Charlotte de Bourbonstraat, terwijl hij om de politie te alarmeren voortdurend op zijn fluit blies. Bij de tuin achter de Dr. Noletstichting verloor hij de vluchteling uit het oog. Collecte in Schiedam Bijna 9000 voor Kon. Wilhelminafonds De collecte van het Koningin "Wilhelminafonds voor de kanker bestrijding heeft dit jaar /8..7?6,38 opgebracht in Schiedam. Dank wordt gebracht aan de schenkers en aan allen, die hebben meegewerkt om dit mooie resultaat te bereiken. Geboren: Denis, z. v. D, Lagarde en D. C. van der Vaart; Annette M., d. v. J. A. van Gaaien en M. J. Vrauwdeunt: Honoré L.t z. v, L. Hoppel en W. Zilver: Antje J., d. v, D. Boven en H. Pelgrim; Peter F,, z. v. G. F. A. A. van Leeuwen en A. van Os. Overleden: H. Steenbergen. 77j.; G. Kreuk., 73 j,. echtg. van A. van der Zouwen: W, van Hoften. 54 j„ echtg. v. A. H. Verkouw: M. M. Langèlaa», 74 j., echtg. v. L. X van Koppen. Inmiddels waren er al heel wat telefoontjes naar het politiebureau gegaan van mensen uit de omgeving. Met drie wagens rukte de politie uit. Vijftien politiemannen omsingelden de tuin van de Dr. Noletstichting. waarin de man kennelijk was on dergedoken. Tenslotte werd de zich hevig verzettende Van W. onder een struik overmeesterd. Hij is. in het Schiedamse hoofdbureau van politie opgesloten, verdacht van poging tot inbraak. In verband met een reorganisatie van de huisvuilophaaldienst zal met een belangrijke wijziging zal komen in de wijze waarop dc verbïndinr gen van Goeree-Overflakkee met de vaste wal onderhouden worden dan werd vermoed. In het Hellegat is "men al enige tijd bezig met het opspuiten van zand Voor de vorming van een kunstmatig eiland, waarop, in het kader van de uitvoering van het Deltaplan, hét verkeersplein zal ko men, dat als knooppunt zal functi oneren voor de Zoomse weg eh de aansluiting van. Flakkee op die weg. Op dit eiland zal vermoedelijk ook de brug van de Hoeksche Waard worden aangesloten,. Er is sprake van dat Rijkswaterstaat 'het- eerst de aansluitende dam van dit. eilandje naar Flakkee zal maken, waarna de thans varende veerdiensten van Den Bommel naar Numansdorp eh van Ooltgensplaat naar Dinteïsas, naar het eiland zouden kunnen varen. - VDe verbindingen, die nu resp.: een uur en een half uur varens vergen, zouden aanzienlijk verkort worden. De afstand van het eilandje naar.Nu-' mansdorp en naar b.v. 'Willemstad zou in ongeveer tien minuten geva ren kunnen worden. En daarmee kan een veel. grotere frequentie.van dè veerdiensten gepaard gaan. Op het kunstmatige eiland zal wel spoedig de rotonde kunnen worden aangelegd. De verbinding door een dam van het eiland met Flakkee.zal ook geen grote moeilijkheden 'ople veren, omdat zich vele, al hoog op- geslibde, platen ter plaatse bevin den. De enige resterende voorwaarde voor het sneller verkrijgen van de verbinding is dus, dat waterstaat overgaat tot aanleg van een ver keersweg over de dam en dat de provinciale waterstaat van Zuid- (Van een onzer verslaggevers) De recherche heeft de 37-jarige verzekeringsagent W. P. uit IJssèl- muiden gearresteerd, omdat hjj ge poogd zou hebben een veehande laar van de Oudedyk te Rotterdam op te lichten voor een bedrag van f 2000. De veehandelaar. die als bemid delaar optreedt bij het verstrekken van vee aan boeren op krediet, kreeg in augustus j.l, bezoek van P., die hem om een bedrag van f 2000 verzocht. Hij beweerde, dit geld nodig te hebben voor een boer in de omgeving van Rotterdam, wiens zoon in moeilijkheden was geraakt. Volgens de verzekerings agent was de boer een goede rela tie van hem, zodat hij zich ver plicht voelde hem te helpen. De veehandelaar, die de zaak niet. ver trouwde, won informaties in, waar bij spoedig bleek dat de boer de verzekeringsagent niet om geld had ingang van maandag 6 oktober a.s. gevraagd. Ook bleek zijn zoon niet het huisvuil in verschillende gedeel ten of straten van de stad op andere dagen en/of lijden worden opge haald. De voornaamste wijzigingen zijn: 1. In het gedeelte van Schiedam- Zuicl (Gorzen) met Lange Nieuw- straat. Tuinlaan, Plein Ecndragt, Oranjestraat, Gerrit Verboonstr. enz- wordt de ophaaldienst ver schoven van dinsdag en vrijdag naar maandag en donderdag. In het gedeelte van Nieuwland waar tot nu toe het huisvuil werd opgehaald op maandag en don derdag, zal dit voortaan geschie den op dinsdag en vrijdag. De industrieterreinen aan weers zijden van de Schie worden ver zorgd op dinsdag en vrijdag in plaats van op maandag en don derdag. Het huisvuil van de oneven zijde Aleidastraat, vanaf Westfranke- landsestraat tot Vlaardingerdijk wordt inplaals van op woensdag en zaterdag gehaald op dinsdag en vrijdag. 6. De evenzijde van de Aleidastraat, vanaf St. Liduinaplein tot West- frankelandsestraat. wordt ver zorgd op woensdag en zaterdag inplaats van op dinsdag en vrij dag. Buiten de bovengenoemde wijzi gingen van de ophaaldiensten zal het ophalen van het huisvuil in verschil lende stadsgedeelten en/of straten op een andere tijd geschieden dan tot moeilijkheden te verkeren. De veehandelaar wendde zich toen tot de politie, wat tot de arrestatie van P. leidde. Burgemeester mr. G. van Kali heeft gistermiddag in Amsterdam een opleidingsschool voor bevel voerenden bij de brandweer ge opend. Het is de eerste school in ons land, waar leidinggevende per sonen van de vrijwillige brandwe ren een opleiding kunnen ontvan gen Door de grote technische ont wikkelingen in de laatste jaren en dooi de gewijzigde woningbouw bestond reeds geruime tijd behoefte aan een dergolyke opleiding. Do cursus duurt twee jaar. De oplei ding is reeds voor geruime tijd vol geboekt. Uitgaande van het Zendingsge nootschap der Evangelische Broe dergemeente in Zeist, wordt in het verenigingslokaal aan de Overschie- se Dorpsstraat 98 op dinsdag 7, - woensdag 3, donderdag 9 en vrijdag dusver. Men wordt daarom verzocht}. 10 oktober een tentoonstelling ge goed acht te slaan op het ratelen, dat houden van het zendingswerk in Su- zoveel mogelijk vóór en tijdens het riname en van de zeden en gewoon- ophalen zaj geschieden. I ten der bevolking van dat land. cie wegen, die op het eiland op de dam zuilen aansluiten. Hierover wordt thans druk gecon fereerd. Naar'wy vernamen is het niet onmogelijk, dat reeds volgend jaar een en ander tot stand kan ko men. Uit de voetbalkeet van G.TJ3. op het terrein aan de Havendyk zijn vijftien flesjes chocomel en 38 flessen limonade gestolen. De daders, die door een tuimelraam naar binnen klommen, dronken ter plaatse een gedeelte van de flesjes leeg. Bestuurder ongedeerd Op de Reedijk te Rotterdam-Zuid is gisteren de locomotief van een treinstel, bestaande uit 31 oliewa gons, in botsing gekomen met een personenauto, waarin alleen de be stuurder, de 52-jarige A. van Os uit Rotterdam, zat. De auto trachle op een onbewaak te overweg nog voor de tretn langs te komen, maar werd bij deze ma noeuvre gegrepen en ongeveer tien meter meegesleurd. De bestuurder kon zyn auto. die-van achteren bij na totaal vernield werd. ongedeerd verlaten. De locomotief werd niet beschadigd. (Van onze correspondent) SLIEDRECBT Na scherpe dis cussies die gericht waren tegen het beleid van de WD-tractie is in de Sliedrechtse gemeenteraad een door de PvdA ingediende motie van af keuring met 14 tegen 2 stemmen aan genomen. Het betrof hier de wijze waarop de VVD-fractie achter de raad en B. en W. om een schrijven had ge richt aan Ged. Staten, waarin speci ale aandacht werd gevraagd voor een in juli genomen raadsbesluit tot aan koop van percelen- grond van de heer M. Broere en waarbij behalve de grondprijs een bedrag van 11 mille was vastgesteld als zijnde winstder-" ving. De heer Broereexploiteerde namelijk op de betreffende percelen een hoenderpark. (Advertentie l.M:) (Van een onzer verslaggevers) Na een nacht van hard werken bjj het licht van een paar flinke schijn werpers is personeel "van de aan nemingsmaatschappij Van Waning en Co er in geslaagd twee panden in de Boomgaardstraat en, dicht daarbij, de Een drachtstraat voor instorting te behoeden. r Het gevaar, dat de twee oude éta gewoningen' in puin zouden 'vallen was; niet denkbeeldig, nadat er deze week grote scheuren in de muren waren ontstaan en plafonds het be geven hadden. De misère is begonnen toen ten behoeve van de uitbreiding van de NRC halverwege beide paral lel lopende straten enige percelen ge sloopt werden. De huizen, die deze week op in storten stonden, waren daardoor hun steun kwijt: muren trokken scheef, het hout begon te werken. Men heeft nog geprobeerd met stevige houten stutten erger te voorkomen, maar be gin deze week moest tot nog drasti- ser maatregelen besloten worden. De bewoners van de twee panden kregen van de bouwpolitie te horen dat zij hun woningen moesten verla ten. Zij \verden ondergebracht in een hotel in de buurt. Gistermorgen is Van "Waning en Co begonnen met het aanbrengen van een stelling van buizen.' Daar is van nacht aan doorgewerkt en in de loop van de dag zou deze stelling klaar zijn: Gevaar voor instorten bestaat er dan niet meer. De bewoners van de ontruimde panden kregen inmiddelsreeds be richt dat zij tegen de avond hun wo ningen weer kunnen betrekken. Unaniem zijn zjj evenwel van me ning, dat de toestand nog steeds ge vaarlijk is. Zy wijzen op de grote scheuren in öe muren en vrezen, dat hun uit het lood gezakte wo ningen, die overigens mettertijd toch gesloopt zullen worden in ver band met de doorbraak van dé Westblaak, nog niet voldoende be veiligd zijn. Aannemer en bouw politie zijn echter minder pessimis tisch. G Voor ons nieuwe moderne kantoor zoeken wij GEROUTINEERDE STENO-TYPISTE, j Uitstekend op de hoogte met de NederL taal Soil, schriftelijk J N.V. SCHIEDAMSE CARTONNAGEFABRIEK ft Burgem. Honnerlage Gretelaan 159 - Schiedam HANDELSBUREAU SCHEEPVAART- EN INDUSTEIEBKANCHE heeft plaats voor Opleiding HBS. Vlot kunnende typen Brieven onder no. 7770 bureau van dit blad. SRANDARIS HAARDEN TER BRAAK Grote Markt 3, Schiedam Meisjes en vrouwen ge vraagd voor fris en helder werk in de pers- en mancel- afdehngen. p 9r... Aanmelden: Wasserij Nico Nïjman, Stad- nouderslaan 1—9, Schiedam. Heer zoekt gem. zttslaapk. met volledig pension te Schiedam. Per i november. Brieven onder no. S 688 aan bureau van dit blad. Ontwikkelen van roMilms, des morgens gebracht des avonds klaar. K. v. Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam Stalen divan, nieuw, ƒ45.—, met verstelbaar hoofdstuk, lo jaar garantie, Te zien: Toonzaalslaapkamer bij Pla te, Gr. Markt 21, Schiedam. Voor pasfoto's naar K. van Vuuren. Hoogstraat 106. tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Foto, film, optiek Te huur gevraagd Personeel gevraagd Brieven onder nr. S-S86 bur. van dit blad. Eventmef fcernfoor of winkelruimte

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2