(3-1) Mislukte roofoverval op slagerij aan Hillelaan M ART IN IT wijst stadgenoot SVDPW terug Een dubbel afscheid bij Gemeentewerken Politie arresteert twee verdachten PPSG plaatst zich in de kopgroep ZATERDAGVOETBAL Derby SFC-DRZ bleef onbeslist (1-1) Strijd om de Maltha-raket duurde ditmaal te lang ugn 90 —i Filiaalinspecteur verjaagt dader Reserve-politie viert tweede lustrum VOETBAL IN SCHIEDAM UIT DE AFDELING Demos wint en staat nu naast Ursus Rudy Carrell bij Roelants Biljartwedstrijden 4e klasse WALDO RIJSCHOOL UT* 65.63.7 Filmavond voor Steeds Vooruit J. C. van Meurs gehuldigd AGENDA Lauweren voor r.k.-colonne Schiedam Been gebroken bij het voetballen WK besloot het seizoen Vijf concerten in Passage-theater Contactavond NIH Met fiets gevallen Kachel ontploft door flesje bier Gelijk spel voor HBSS ZWERVER-HBSS Burgerlijke stand SCHIEDAM KOERIERSTFRS Maandag 6 oktober 1958 Het Schiedamse lager voetbal heeft vele goede resultaten en verrassin gen opgeleverd in het afgelopen weekeinde. De prestatie van PPSC viel zaterdag vooral op door het voortreffelijk spel. De winst van Demos op Lrsus is een grote verrassing. De derby SFC-DRZ bleef onbeslist, terwijl Martinit op eigen terrein de baas bleef tegen stadgenoot SVDPW. In Gouda behaalde DHS een goed resultaat. Excelsior stelde tegen Cromvliet teleur Het merendeel van d< stadgenoten verblijft nu in de kopgroepen Hekelingen-Scliiedam: 1-2 Tegen wind in was Schiedam voor rust in een goed gespeelde wedstrijd steeds in de aanval. Er werd niet gescoord ook al werd Cock Reynier- se tien minuten voor rust bij een sco ringskans ten val gebracht. De uit stekend stuwende verdediging met De Koning, Van Buren cn Baren- dregt zag in de 25e minuut het werk beloond. De bal kwam bij rechtsbui ten Rinus Vis, deze mikte voor de voeten van middenvoor Nico Huët en het was 01. Tien minuten later was het weer de halflinie, die de grondslag legde voor een doelpunt. Nu was het linksbinnen Jan Oze- phius, die ineens inknalde. Geheel Hekelingen ging toen in de aanval en het werd zeer benauwd voor bet Schiedamse doel. Bij een scrimmage kreeg Hekelingen een strafschop toe gewezen en zo werd deze spannende strijd in de zevende minuut voor tijd op 21 gebracht, maar verder liet Schiedam het niet komen. W.Fijenoord-Saturnus: 3-2 Vanaf het begin was WF in de aanval en dit resulteerde in de zes tiende minuut in een doelpunt van linksbinnen Valentijn. Daarna ging deze sportieve strijd gelijk op Rechtsachter Broos kon uit een scrimmage in de 40ste minuut gelijk maken. Direct daarna echter trof middenvoor Schell het doel na goed opbouwend werk van rechtsbinnen "Van Unen. In de achtste minuut van de_ tweede helft omspeelde Schell drie man en het was 3—1. Het werd 3—-2 door middenvoor De Leeuw In de 32e minuut. Het verband in de Schiedamse aanval was het laatste kwartier zoek omdat er een wijzi ging in de opstelling moest komen nadat enkele" spelers waren uitgeval len. Saturmis kon daardoor het doel van WF in het laatste kwartier on der zware druk zetten. Scheidsrech ter De Klerk leidde goed. Martinit-SVDPW3-1 In het Volkspark was het zeer ge zellig zondagmiddag. De sfeer van een derby heeft hier een woordje meegesproken. Er is zeer sportief om de punten gestreden. Na een matig begin nam Martinit het heft in han den. Met snelle aanvallen tastte Mar tinit de defensie van de bezoekers af, maar toch kwam SVDPW het eerst gevaarlijk in de aanval. Het tij dig uitlopen van doelman Den Uyl voorkwam erger. Martinit verhoog de het tempo. Op links gaf J. Nijs een hoge voorzet, waarna Fabrie met een feilloze kopbal scoorde. Op een schot van Bos bracht de paal red ding Tien minuten voor rust gaf Fa- brie goed door aan Bos, waarna deze raak schoot. SVDPW drong Martinit in de tweede helft in de verdediging. Bij een misverstand tussen Vermeu len en Den Uyl kon A. van der Vlist de achterstand verkleinen. Martinit ontketende een tegenoffensief. Fabrie passeerde doelman Kooyman met een b oogbal, maar de bal ketste tegen de lat terug. Vele malen moest Kooy man handelend optreden. Tien minu ten voor tijd werd het werk van Martinit beloond. Met een onhoud baar schot stelde Bos de overwinning veilig. Het goede verdedigen van doelman Kooyman heeft een grotere overwinning van Martinit voorko men. In de afdeling Rotterdam heeft Demos zich naast stadgenoot Ursus aan de kop van la geplaatst door de derby UrsusDemos op verrassende wijze met 30 te winnen. Schie damse Boys blijft aan kop na een 1—1 gelijkspel (onder protest van de Boys) tegen WOH, UrsusDemos: 03 In deze hard, m«ar sportieve plaatselijke ontmoeting heeft het enthousiasme van Demos de door slag gegeven. Door twee missers van het linker verdedigingsblok werd het 0—2. In de twaalfde minuut was het rechtsbuiten H, Heeksloot, die van zulk een misstap profiteerde. Wel belaagde Ursus het doel van Demos, maar de aanvallen van Ursus waren weinig geïnspireerd- Ursus miste datgene wat Demos de over winning bracht. Zeven minuten voor rust glipte linksbuiten C. Tetteroo langs de linkerkant: 0—2. In de tweede helft werd het doel van De mos fel belaagd. Bij een doorbraak m de dertigste mmuut werd het door Tetteroo 03. Toen betrad ge heel Ursus de helft van Demos, maar niets gelukte. Demos bleef met goed resultaat het laatste kwartier in de verdediging. De match stond onder de goede leiding van arbiter H. Overweel. GSV-DHS: 1-4 De gastheren hebben een fors par- tijtje gespeeld. DHS stelde daar goed technisch voetbal tegenover. De snel le aa'nvallen werden in de vijftiende minuut beloond toen Van Haagen na goed aangeven van Van Unen twee spelers omspeelde en daarna beheerst inschoot. Het Goudse doel werd sterk onder druk gezet, maar de defensie hield stand. De tegenaanvallen wa ren zelfs niet ongevaarlijk. GSV trok zeer verwoed ten aanval in de twee de helft, er werd te fors gespeeld. Het was DHS dat in de vijfde minuut door Degeling uit een vrije trap via het lichaam van de Goudse rechts achter kon scoren. Tien minuten la ter was het Krommenhoek, die een door De Jager genomen hoekschop ineens inschoot. Steeds harder speel de GSV, maar DHS gaf goed ver weer. In de 17e minuut liep Berg man een pas te ver met de bal, waar na de Goudse middenvoor de vrije trap kon inschieten. Vijf minuten la ter veroorzaakte rechtsachter Gudde een strafschop, die door Bergman werd gestopt. DHS bleef in de aan val. In de 38ste minuut werd het I4. Gudde schoot een vrije trap even buiten het strafschopgebied keihard In. Cromvliet-Excel. '20: 3-1 In het laatste kwartier nam de thuisclub de overwinning nadat de Schiedammers vele malen voor het doel van Cromvliet waren geweest. De Schiedamse defensie speelde goed, de aanval voetbalde echter te indivi dueel, waarbij bovendien de afwer king van de aanvallen slecht was. Steeds is Excelsior in de aanval ge weest, maar elk offensief mislukte voor het doel van Cromvliet. Bij de eerste aanval na rust gaf Leo Jansse een goede voorzet, Ooms kopte in, het leer ketste ven de lat terug en Martin van. der Ven scoorde. Het leek erop of Excelsior de verdiende winst ging behalen, maar vijftien mi nuten voor tijd trapte de Schiedamse rechtsachter over de bal. De links buiten van Cromvliet kon daardoor de gelijkmaker scoren. Cromvliet nam toen het initiatief, vlak voor het einde werd het 21. Theo Bierhui zen kreeg nog de kans op de gelijk maker. De doelman van Cromvliet trapte daarna ver uit, waarop de middenvoor net voor het eindsignaal de stand op 13 bracht. SFC-DRZ: 1-1 De plaatselijke rivalen DRZ en SFC hebben elkaar niet veel toege geven. DRZ ging eerst in de aanval, maar de verdediging van SFC hield stand. Daarna ging SFC in de aan val. maar ook dit offensief liep op niets uit. Een kwartier na de rust kwam DRZ aan een voorsprong door de technicus Joop Molendijk. Bij een schermutseling voor het doel plaat ste deze de Bal taktiscb in het net. De blauwzwarten ontketenden toen een zwaar offensief. Twintig minu ten voor het einde maakte de rood witte achterhoede een fout en deze werd door middenvoor A. Kriek af gestraft. Beide partijen ondernamen nog felle aanvallen, mahr niets ge lukte. De uitslag geeft de verhouding van deze spannende derby goed weer De leden van de personeelsvereni ging van de N.V. Kon. Ned. Boek drukkerij H. A. M, Roelants hebben zich zaterdagavond in gebouw Musis Sacrum kostelijk geamuseerd met het eabaretprogramma „Het laatste nieuws" van Rudy Carrel. Rudy Carrel zelf was de gehele avond wei favoriet als conferencier. Als „steun" had hij hierbij een een voudige bezem, waarmee hij echter heel wat komische effecten bereikte, zoals b.v. in zijn imitatie van de slotscène van resp. een Franse, Duit se en een Engels film. Een accordeon-duo speelde vele oude bekende melodieën en ook po pulaire songs-van-de-dag. Een origi neel decor was gemaakt als een grote verzameling aaneengeplakie kranten. De zaal van Musis Sacrum was bijna geheel bezet. Voor deelname aan de voor-wedstrijden 4e klasse Ixbre, in het District Schiedam van de KLN.B.B. hebben 35 personen in geschreven. De deelnemers spelen in 5 groepen, welke als volgt 2i)n ingedeeld: Groep 1: Mouthaan, Droge (de Sluis), Spror.kers, v. d. Have (LEV), Smit (Bel- lev e). Oostendorp (Pleinzicht), Gerrit sen (MES). De organisatie wordt verzorgd door de B.V. „LEV", terwijl gespeeld wordt in het verenigingslokaal van „MES" Schie- damseweg 17, Vlaardlngen. Groep 2 speelt bij de BV „Entre Nous" Vlaardingerdijk 1, Schiedam. De deel nemers van deze groep zijn: Heinsbroek, Krabbendam (EN), Ken tie, Helmich (VGB). Hovener (Confiance), De Wit (Luctor). Greep 3 speelt bij DKC Rotterdamsche Dijk 36, Schiedam en bestaat uit de vol gende spelers: Hardingsveld, Vos (EN), Gast, Smit, v. d. Meijden (VGB), de Jong cn Dodewaard (DKC). Bij groep 4 spelen: van Wijk, de Bruij- ne (Confiance), Verbeek en Meijer (VGB), v. d. Énd, Brederveld en van Dijk (Luctor): deze groep speelt de voorwedstrijden bij „De Confiance" Markt 0. Vlaardlngen, Groep 5 speelt bij de BV „De Sluis", Lekstraat 1, Schiedam: in deze groep komen uit: Penning (Karseboom), v. <3. Berg (Het Zuiden), Schipper en v.d. Linden (VGB), van Duikeren, Hagen en Kmkman (Sluis). De speelavonden van de voorwedstrij den zijn vastgesteld op de maandagen; 6, 13, 20 en 27 oktober, 3, 10 en 17 no vember. De acht hoogst geplaatsten in deze voorwedstrijden komen in de eindwed- strijd. (Advertentie r M.) De partijen, vrijdag gespeeld, om ries, o.a. van 21 en 36 op 206 geko- de „Maltha Raket" in het clublokaal van de b.v. Entre Nous, duurden zo lang, dat de derde partij tussen Van Duijl en Kooij, wegens tijdgebrek met een 337177 stand moest afge broken worden. In de eerste partij tussen Van Duijl en Van Soelen konden beide spelers aanvankelijk niet in hun spel komen. Laatstgenoemde speler, die met 15 was gestart, noteerde in zijn 7e beurt, waaronder 5 poedels pas 17, waar tegenover Van Duijl slechts 13 kon stellen. Toen Van Soelen nogmaals miste, antwoordde Van Duijl met 47 en kwam. op 60. Met Van Soelen ging het slecht, tot in zijn 14e beurt noteerde hij slechts één goede beurt, n.l- van 21 en kwam op 55 waarop Van'Duijl op 176 kwam. Hoewel Van Soelen met een serie van 60 zijn „kunnen" nog had gedemonstreerd en op 115 was gekomen, antwoordde Van Dujjl met 67 en kwam op 283. Hierna werd de voorsprong van Van Duijl steeds groter en toen Van Soe len nog diverse malen miste werd het voor deze speler hopeloos. In 21 beurten had Van Duijl zijn 400 vol, waar tegenover Van Soelen slechts 132 kon plaatsen. Van Duijl 400 400 83 21 19.04 2 Soelen 300 132 60 21 6.28 0 In de volgende partij, tussen Van Stigt Thans en Buijtenhek, scheen eerstgenoemde recht op een over winning af te gaan. Toen in de 9e beurt Van Stigt Thans een serie van 68 maakte en op 117 kwam, noteerde Buijtenhek pas 44. Toch het Buijten hek zich met ontmoedigen, ook al was zijn tegenspeler met goede se- V VOHS'damse Boys 1-1 De ontspanningsvereniging „Steeds Vooruit" heeft zaterdag in de giote zaal van het Volksgebouw een film avond gegeven. De opkomst van le- In een gelijke strijd werden aan den en donateurs was helaas een te- beide kanten kansen gemist. Vijf mi- j leurstelling, er was een geringe be- nuten na rust liep de middenvoor i langstelling. van de thuisclub de bal in doel. Di-Voorzitter N. Barto' sprak een kort reet daarna sprong doelman Ab Zui- welkomstwoord. Hij deelde mee aat dema op een bal. Een tegenspeler „Steeds Vooruit" op 29 november hot schopte op hetzelfde moment, waar- i jaarfeest zal vieren. Dan zal o.a. rar. door Zuidema werd geraakt. HijDoodle aan het programma meewer- rooest nöar het ziekenhuis worden t ken. Als voorprogramma draaide za- vervoerd. Na de hervatting bracht1 terdagavond een klucht van Charlie J- Pasztjerik de stand op 11, Even i Chaplin. Daarna trad Frankie Lame voor tijd kreeg Schiedamse Boys een op met Conny Haines- Voor de pauze strafschop toegewezen. Twee verde- werd besloten met de documentaire digers stonden in het strafschopge- f „Koning Voetbal" De stadgenoten bied toen deze penalty werd naast {zagen „onze" Jan van Schijnael en geschoten. Schiedamse Boys protes- j Cock van der Tuyn in het Neder- teerde tegen deze overtreding. Na j lands elftal tegen Finland, de wedstrijd werd de strafschop Hazel Court speelde in de hoofd- overgenomen. H. Koedoot schootfilm „Contraspionage", die na cie to^n raak. Nu dient de beslissing van pauze werd vertoond. Het is het ver- de protestcommissie te worden af- haal van een accountant, die in een gewacht I spionageaffaire wordt betrokken. men en hij zelf het pas tot 110 had gebracht. De Rembrandt-speler bleef niettegenstaande zijn achterstand rustig door spelen en kwam "beter op stoot, en liep geleidelijk zijn ach terstand in. In de 30e beurt noteerde Van Stigt Thans reeds 244, doch Buijtenhek had het intussen tot 208 gebracht. Toen Van Stigt Thans hier na enkele malen, poedelde passeerde Buijtenhek zijn tegenstander, zodat in de 35e beurt de stand 272262 was in het voordeel van Buijtenhek. Hierna kwam Van Stigt Thans op 270, doch in zijn volgende beurt maakte Buijtenhek met 28 zijn 300 vol. Buijtenhek 300 300 36 38 8.33 2 Van Stigt Thans 300 270 36 68 7.50 0 (Advertentie LM.) De aula van Gemeentewerken aan de Korte Haven is zaterdagmorgen tot tweemaal toe gevuld geweest met het personeel van deze dienst, de eerste niaal toen de heer J. C- van Meurs gehuldigd werd in ver band met het feit, dat hij 25 jaar in dienst is (nu als opzichter bij de Plantsoenendienst) en. de tweede maal. toen men afscheid nam van de heren J. Lips en B. v. d. Graaf. De jubilaris werd toegesproken door wethouder Th, J. L. van den Berg, die later ook bij het afscheid nog korte tijd aanwezig kon zijn, en verder door de directeur ir. J. van den Akker en tuinarchitect J. J. Schipper, welke laatste een com plete werphengel aanbood. Daar naast waren er fraaie bloemstuk ken voor mevrouw Van Meurs. De heer B. v. d. Graaf is meer dan vijftig jaar in dienst van Ge meentewerken geweest en het af scheid nemen van deze man (hij was opzichter van de smederij) was zowel voor de directeur van Gemeentewerken als voor de wet houder geen onverdeeld genoegen. Beide sprekers uitten hun spijt over dit vertrek, al vertrouwde mén wel, dat de heer v, d. Graaf ook tijdens zijn pensionering nog nuttig werk zal doen. In dezelfde geest liet ook ir. S. Moesker, voor zitter van de personeelsvereniging, zich uit. De heer J._ Lips, hoofdopzichter van de afdeling onderhoud, kreeg van de personeelsvereniging een fraaie schets van het Zakkendra gershuisje. Voor de heer v. d. Graaf was er een cadeau onder couvert. Namens zijn afdeling werd hem ook een enorme sleutel, gevuld met sigaren aangeboden. De heer Lips ontving van het personeel een Smaakvolle schemerlamp. Daarbij kwamen nog enkele mooi opge maakte bloemstukken. Bij de zaterdagmiddag ill Voor burg gehouden wedstrijden voor de kring Zuid-Holland heeft- de Schie damse Rode Kruis-colonne op op merkelijke wijze getoond, wat zij kan presteren. Een groep van vier dames onder leiding van helpster le kl. mevr. E. J. C. Mak-v. d. Brugge behaalde de 2e prijs met de 3e Com- mandantsprijs, terwijl een groep van vijf heren onder leiding van j sergeant P. A, Boes de le prijs met wisselbeker en de 2e Commandanls- prijijs wist te veroveren. Deze laatste groep gaat nu op 18 oktober a.s. naar Goes om aldaar bij de landelijke wedstrijden te trachten nog meer lauweren te oogsten. Geen wonder was het dan ook, dat de Rode Knus-familie in de beste stemming zaterdagavond om half twaalf uit de autobus stapte. In de bestuurskamer van bet Rodo Kruis- gebouw aa de Lange Nieuwstraat werden de overwinnaars met hun vele supporters op alt late avonduur ontvangen door enige bestuursleden van de afdeling, de colonnecomman dant en de beide administrateurs van de afdeling en de colonne. Eerst de klokslag van middernacht maakte een einde aan de vele gelukwensen, de geïmproviseerde toespraakjes, de vrolijke gesprekken en het bekijken van de overwinningstrofeeën, die op de bestuurstafel stonden uitgestald. Tijdens de voetbalwedstrijd SV DPW 4-CW 12 op het terrein bij de Parallelweg heeft de 22-ja- rige SVDPW-speler G. H, op E. gistermiddag het rechterbeen gebro ken, toen hij over de bal_ schopte. Hij is naar het Gemeenteziekenhuis en vandaar naar zijn woning ge bracht. G.D. De voetbalvereniging WK heeft sedert jaren veel weg van een hechte familiekring. Traditioneel is na afloop van het winterseizoen een feestavond. Zaterdagavond wa ren de leden met hun dames weer gezelMg bijeen in de bovenzaal van Beyersbergen. Er werd opgewekt gedanst, er werden schetsjes ver toond en spelletjes gedaan en een viertal musici zorgde voor vlotte melodietjes. Voorzitter H, Wessel sprak een kort openingswoord. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest geeft ook dit jaar weer een vijftal Toonkunst-concerten in het Passage-theater. De concerten zijn op 30 oktober, 11 december, 15 janu ari, 19 februari en 16 april. Medewer king verlenen; Cor de Groot, piano) het Rotterdams Blaastrio; Toos On- derdewyngaard, piano; Sylvia Rosen berg, viool; Pierre Jetteur, viool en Dick de Vos, altviool. Ieder die vijf nieuwe abonnemen ten voor deze serie kan opgeven krijgt van Toonkunst een gratis abonnement. Woensdag houdt de aquariumvcr- eniging „Natuurgenot in Huis" een contactavond in de benedenzaal van „De Amstelbron". Ditmaal zal op de ze maandelijkse bijeenkomst het woord niet worden gegeven aan een deskundige voor een_ causerie, maar zal een oriënteringsbijeenkomst wor den gehouden voor onderlinge be sprekingen over het houden van de juiste contactbijeenkomsten. Tuinlaan 80, telefoon 6929Ó. Politie-aiarmnummer 64866 Apothekers nachtdienst:fa. Gouka, Hoogstraat 29. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam Geopend iedere dag, (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, zondagen van 12 tot 17 uur. Tot 19 oktober: Tentoonstelling „Gesel van de oorlog". BIOSCOPEN Monopole, 2. 7 en 9.15 uur: „Een hel op zee". Passage. 2 en 8.15 uur; „The Bridge on the River Kwal". De 9-jarige Jan E. Dorsman is zaterdagmiddag met zijn fiets geval len in de Vondellaan. De jongen brak daarbij het rechter-onderheen Ht; is naar het Gemeentezieken huis gebracht, daar behandeld en daarna naar huis gebracht. Bij de familie O. aan het Broersveld te Schiedam is gister middag de kachel kort na het aanmaken uit elkaar geploft. Nie mand van de aanwezigen werd gewond. Mevrouw Van L„ die er op visite was, bluste het begin van de brand met drie emmers water. De politie stelde eeu on derzoek in en daarbij bleek dat er een flesje bier in de kachel had gestaan. Niemand had daarvan ook maar het flauwste vermoe den. (Advertentie IM.) nu... beduidend goedkoper Jacquard overgordijnstof» breed 120 cm., is een begrip geworden voor het moderne interieur en de fraaie weefeffec* ten in het volmaakte licht-dichte weefsel (dat geen licht doorlaat is even bekend als de prijs W3fl 4.25 per meter. Maar nu koopt U dezelfde over» gordijnstof „beduidend goed» koper". Duizenden meters van deze jacquard overgordijnstof, een extra zware kwaliteit van 4,25 per meter, nu voor nog géén twee gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze partij jacquard overgordijnstof, in moderne dessins en éSf y kleuren zoals groen. Jm uMk terra, bruin, blauw B van 4.25 voor B 4 (Van een onzer verslaggevers) De heer S. Sehuijf uit Schiedam, filiaalinspecteur van de „N.V. Goed en Goedkoop, Mij. voor de verkoop van vlees" heeft zaterdagavond een roofoverval op het filiaal aan de Hille- laan 34 kunnen voorkomen. Hij slaagde erin de overvaller op de vlucht te jagen, die met een auto verdween. Daar een voor bijganger de tegenwoordigheid van geest had, het autonummer te noteren, had de politie spoedig de eigenaar van de wagen te pakken. Het was de 28-jarige schilder F. J. die beweerde niets van een roofoverval af te weten. Wel gaf hy toe in de vooravond met een vriend, de 30-jarige schilder H- W. v. d. M. een ritje in zyn auto te hebben gemaakt. Toen de laatste met de heer S. Sehuijf werd gecon fronteerd, herkende deze hem als de man, die hy op de vlucht had ge jaagd. V. d. M. ontkent echter per tinent in de slagerij te zyn geweest. Beide schilders zijn in arrest gesteld. Het onderzoek duurt voort. Zaterdagavond, kort na zeven uur, werd aan de gesloten deur van de In 't zaterdagvoetbal heeft het jon ge PPSC zich in de kopgroep ge plaatst na een goede overwinning op GTB. Tegen De Zwerver kwam HBSS niet verder dan een gelykspel, GSS moest in Groen Wit R de meer dere erkennen. PPSC—GTB: 3—0 Deze derby heeft zaterdagmiddag grate belangstelling getrokken. Voor rust had PPSC al een licht overwicht en in de tweede helft overspeelden de ex-KNVB-ers hun bezoekers. Bei de teams kwamen m de eerste helft dicht bij doelpunten. De jonge voor hoede van PPSC faalde en de non chalante doelman Van der Gaag had veel geluk bij enkele gevaarlijke aan vallen van GTB. Overigens hield stopper Jan Teeuw middenvoor Gobi Dries voortreffelijk in bedwang. In de tweede helft speelde PPSC steeds beter. De combinaties werden zuiver uitgevoerd en soms kwam geen te genstander aan de bal. In de 21e mi nuut van de eerste helft schoot rechtsbinnen Bij] bij een felle aanval tegen de onderkant van de lat. de bal ketste terug waarna linksbinnen Piet van Veen de bal via de onderkant van de Jat in het doel zond. In de tweede helft was het de jonge Van Veen, die een ieder m verbazing 1 Groen Wit R. bracht. Op links passeerde hij zoveel spelers van GTB dat hij tenslotte bij de doelman belandde (2—0), Vijf mi nuten later kreeg Gerrit Boertje teruggetrokken middenvoor zijn kans. Behendig liet hij de rechtsach ter van GTB langs zich glijden en met een keihard schot passeerde hij toen van ver de goede doelman van GTB. Daarna kreeg PP nog enkele kansen, Boertje schoot nog enkele malen zeer hard, maar het bleef 3—0 ook al probeerde stopper Flip van Kan zijn aanval te versterken. De po gingen van de vroegere SVV-crack hadden tegen het vaardige PP weinig succes. Met een verbluffende zeker- hied en rust bleef PPSC zeer goed voetballen. Als het jonge team dit peil blijft handhaven is de weg naai de KNVB weer gevonden. Groen Wit RGSS 31 Met enkele invallers voor spelers, die in militaire dienst zijn. kan GSS tegen de jonge Rotterdamse ploeg het goede spel niet ontplooien GSS had geluk doordat Putters in de twintigste minuut scoorde. Daar na had Groen Wit R steeds een over wicht Vlak voor rust werd het 1—1. De middenvoor van Groen Wit kwam In de tweede helft in botsing met de Schiedamse doelman. Groen Wit mocht daarvoor een strafschop ne men (21> en GSS voelde zich de geslagen ploeg. Aanvoerder Smits stuurde Schop het veld uit. waarna het team weid omgezet Tién minu ten voor tijd werd hét 3—1 voor In een rommelige strijd, waarbij het publiek op wonderbaarlijke wijze heeft „meegespeeld", heeft HBSS Weer geen overwinning kunnen be halen. De Schiedammers, die twee maal de leiding namen, waren ten slotte tevreden met het gelijke spel, want spelers van HBSS zyn in het onvriendelijke Kinderdijk gemo lesteerd en na afloop van de match stroomde het publiek zelfs het veld op om hardhandig de Kinderdykse mening kenbaar te maken. De grens rechter van HBSS heeft zich in noodweer met een grensrechtersviag tegen het publiek moeten verdedi gen. Er werd proces-verbaal opge maakt. De sfeer in deze harde strijd was zo onaangenaam dat de scheids rechter vele aanvechtbare beslissin gen heeft genomen. In de dertigste minuut kwam HBSS door Mulder op 10. nog voor rust werd het 11. Nico Mulder gaf zijn club in de tweede helft weer de leiding en daarna ontstonden talrijke moeilijk heden omdat De Zwerver zeer on deskundig uit de standenlyst dacht slagerij aan de Hlllelaan gemorreld. De winkelchef, die zich op dat mo ment met een knecht in de zaak bevond, ga£ de laatste opdracht de deur te openen. Er stond een man buiten, die toestemming vroeg om te telefoneren. Toen de knecht hem binnenliet draaide de andere zich plotseling om, smeet de deur dicht en beet de* winkelchef en diens knecht toe: „vlug achter de toonbank, jullie en geen geintjes." De onbekende wachtte, totdat beide mannen achter de toonbank hand in de zak deed een paar passen naar voren. „Ik moet vijf „rooie rug gen" (ƒ5000) hebben," zei hij tegen de winkelchef. Op- dat moment trad de filiaal- inspecteur, de heer S. Schuyf bin nen, die verbaasd opkeek, toen hij de winkelchef en diens knecht met verschrikte gezichten stokstijf tegen de rauur zag staan. De man voor de toonbank trad dreigend op de heer Schuyf toe en commandeerde: „Jij ook achter de toonbank." Hoewel de fihaalinspecteur de indruk had, dat de onbekende een wapen in de zak van zijn jas ver borgen had. bedacht hij zich geen moment. Hij sprong naar voren en gaf de andere een duw, zodat deze tegen de toonbank viel. Plotseling schoot de man langs hem heen en rende de deur uit. Toen de heer Sehuijf buiten kwam zag hij de vluchteling in een auto springen, die met draaiende motor aan de rand van het trottoir stond. Er zat een man achter het stuur, die de wagen snel liet optrekken, toen de andere naast hem had plaatsgenomen. Nader vernemen wij nog. dat toen de recherche zich 's avonds aan de woning van F. J., de eigenaar van de wagen vervoegde, deze niet thuis bleek te zijn. Later op de avond meldde hij zich bij de politie en vroeg op hoge toon, wat men van hem wenste. Dit werd hem spoedig stonden. Toen stak hij zijn rechter-duidelijk gemaakt. Achthonderd vrijwilligers van de gemeentepolitie uit 23 gemeenten in Zuid-Holland hebben zaterdagmid dag voor het stadhuis gedefileerd voor de commissaris der koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, de locoburgemeester, J. U. Schilthuis en de hoofdcommissaris van politie, H. 31. C. A. Staal. Dit défilé stond in verhand met het feit, dat tien jaar geleden de eerste leden van de re- serve-gemeentepolitie in Zuid-Hol land onder contract werden genomen. Een groot aantal burgemeesters en politieautoriteiten sloeg op het bor des van het stadhuis het voorbij trekken van de vrijwilligers gade, die onder commando stonden van in- specteui J. W. Donkersloot te kunnen opmaken dat HBSS welj Rotterdamse politie Medewerking gemakkelijk zou zijn te slaan. Toen j aan dit défilé verleenden de Rot ter- dat al voetballend met gelukte nam damsc politieharmonie „Hermandad" men andere middelen te baat. Der- en de drumbands van de Haagse en tien minuten voor het einde liet de {Goudse reservc-gemeentepolitie. arbiter de gelijkmaker in buiten-Mr. J Klaasesz. die later op de speipositie scoren. middag de achthonderd vrijwilligers en hun dames op een bijeenkomst in de Ahoyhal toesprak, noemde dit de- filé een demonstratie van eensgezind heid en trouw Hij wees op de bui tengewoon zware taak van de vrij willigers, die zich moeten bekwamen voor een situatie, waarvan een ieder hoopt, dat die zich nooit zal voor doen. Het aantal leden van de raserve- gemeentepnlRif» m Zuid-Holland be draagt thans (467 man. dat is 40~ van het toegestane nnvimum De heei Klaasesz bedankte inspecteur OVERLEDEN: C. J. Kapel, 68 jaar. t J, W. Donkersloot, voor de uiterst GEBOREN: Alfred F. z. van J. van Nteuwenhuijze en J. I. Kriek; Roe land J. H. M, z. van S. T. L. Kloos en C. A. M. Vollebregt; Maria E. F., d. van G. J. Landsbergen en M. P, J, Reherman: Veronica M., d van A. G. J. van Vliet en A, M. J van Tienen. correcte wijze waarop hij het défilé had geleid. De commissaris der koningin werd ingeleid door hoofdinspecteur J. W. F. Dorteijn van de Vlaardmgse po litie. De viering van het tweede lus trum werd besloten met een boot tocht door de Rotterdamse haven, waaraan de 800 vrijwilligers en hun dames deelnamen. Diversen Rokershoest en ochtendhoest geneest u spoedig me; Dom. pi oost 40 ia biet ton 1.45. Bij apothekets en drogisten. Nieuw lands Bergmeubels en dressoirs Komt dat zien, u krijgt KES zegels bij Plate - Grote Markt 21, Schiedam. WoningruH Wontngruil. Aangeboden in R'dam-Zuid: 4-kamerwomng met tuin en vliering. Ge- vi.usgd jets kleiner huis in nieuwbmnv Schiedam, v. d, He.vde, Langt» Geer 144, Rot- tercldm-Zuid.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2