Het IJS-BALLET is een groot en mobiel bedrijf Schijnwerpers op de Schiedamse sport Jeugdsparen nu reeds succes bij Spaarbank Kinderen van 7 en 8 ingeënt tegen polio Met dansersmecaniciens maar ook kleermakers AGENDA Koeriersiers IJSFEESTWEEK EUROPA S GROOTSTE iJSSHOW Het ijstheater is heerlijk verwarmd!!! <zê Eigen ijsfabriek zorgt voor de baan Zingende boom AL 300 DEELNEMERS Grootste toeloop t. oet nog komen Bromfiets gestolen Bestuursproblemen rond Nwe Waterweg WALOO RIJSCHOOL 65.63.7 IN ADRES AAN B. EN W. Rembrandtlaan-bewoners protesteren tegen plan voor week-markt Samenwerking op losse schroeven Bij oversteken tegen auto gelopen Dé leeftijd die niet flauwvalt Zitting Jeugd Gemeenteraad Veertigjarig zaken jubileum Vergadering van PvdA- Vrouwengroep Sigarettenaansteker ontplofte bij proef van 17-23 oktober alleen in Schiedam „HET BALLET DER VIER JAARGETIJDEN" „DE ONSTERFELIJKE WALS" IJSFEESTWEEK alleen in Schiedam van 17- 23 okf. „Hei ballet der vier jaartijden" „De onsterfelijke wals" IJSFEESTWEEK v, 17 tot 23 oki. „Hei ballet der vier jaargetijden" „De onsterfelijke wals" Woensdag 15 oktober 1958 Op het drassige voetbalveldje naast de twee gTote bejaarden-flats onder aan de Vlaardingerdijk, zijn gisteren vier zware en byna twintig meter lange stalen palen opgericht. Zij zijn de duidelijke tekenen dat op dit terrein, dat met een herinnering aan voorbije tijden wordt aan geduid met „Officierstuinen", een groot bedrijf, de tenten zal neerzetten, Letterlyk zo. Dit bedrijf mag dan de sierlijke naam dragen van ,JJs- ballet van Maxi en Ernst Baier'', het'is niettemin een bedrijf met een uitgebreide technische outillage en een grote technische staf, die weet wat bedrljfs-organisatie ia. Dat heeft de heer J. Kersten, de Nederlandse manager van dit Dnits gezelschap ons wel duidelijk gemaakt. wat genoeg is om een dorp te ver lichten, Deze stroom kon men van de GTB niet krijgen in de zandvlakte, de gebruikelijke plaats voor amuse ment-in-een-tent. Daarom is als standplaats gekozen het bedoelde terrein onder aan de Vlaarüingerdijk. De heer Kersten is er niet rouwig om%„Sinds Drachten heb ik de koorts van de wind". En wind staat er wel in het Sterrebos. Duizend costuums Da vaste staf van het IJs-ballet, Dat moet ook wel. Immers, het hart van de hele onderneming is de ijsbaan. Een grote klomp ijs met een oppervlakte van 400 m2, waarop de tachtig artiesten, hun nummers dansen. Maar dit ijs- komt er niet vanzelf in dit zachte herfstweer, het moet kunstmatig vervaardigd wor den. Daarvoor brengt het ballet-be drijf dan ook een eigen mobiele ijs fabriek mee. Een gevaarte van 42 toni Hiermee wórdt de amoniak on derkoelt, die dan door een buizen stelsel met een totale lengte van km lengte onder in de ijsbaan ge legd, wordt geperst. Het amoniak. moet daarbij een temperatuur heb ben van liefst 28 graden onder nul' Dit is nodig om de ijsbaan kei-hard te houden terwijl de lucht daarbo ven verwarmd wordt ten gerie ve van de bezoekers, die immers wel naar ijs willen kijken maar niet in de kou gezet willen worden. Het leggen van die ijsbaan is vrij ingewikkeld en vergt bovendien veel tijd. Hoewel de eerste voorstelling pas vrijdag gegeven zal worden, zal reeds morgenmiddag begonnen wor den met het invriezen van de baan. Een uiterst secuur werkje daar de ijslaag bij milimeters tegelijk opge spoten moet worden. Om het niet al te lang te laten duren, (de ijslaag moet minsten 6 cm dik zijn) wordt er gewerkt met een onderlaag van gestampt ijs» tussen de bevriezmgs- buizen gestort, dat verkregen wordt uit een ..normale" ijsfabriek. Dubbele uitrusting Om snel en efficient te kunnen werken en om geen tijd verloren ie laten gaan, heeft het Ijsballet op de toemee door Nederland een dubbele uitrusting meegenomen. Twee ijsba nen dus en twee tenten. Pecht heeft de onderneming achterhaald, want in de standplaats Drachten is bjj een hevige storm één van de tenten aan flarden gescheurd. Een strop van. S 180.009! Er kan dus maar met één tent gewerkt worden. Deze staat nu in Velsen bü de hoogovens. Van daar dat men thans in Schiedam wel bezig is met het oprichten van het geraamte van de tent en met de ijsbaan, maar dat het tentzeil eerst later zal volgen. Een mooie zilverkleurige tent ove rigens met een doorsnede van. liefst 60 meter. De;heer Kersten vertelde nog dat door de bespuiting met alu- minium-verf het in de tent, die 3.500 toeschouwers kan bevatten, overdag bijna net zo donker 2al zijn als 's avonds. - De verlichting moet n.l komen van 42 grote schijnwerpers met ge kleurd licht en niet van de zon. Een goede belichting is erg belangrijk voor de show, zo verklaarde de heer Kersten. Door dit alles, de verlichting en de ijs-fabriek heeft het IJs-ballet veel elektriciteit nodig. 150 kw per uur. Schiedam is sinds enige weken i een Ringende hoorn" rijk. Deze staat aan de Lange Havenvlak bij de Appermarktbrug.'Weiswaar i geeft deze rijzige boom zelf geen peluid, maar de zwerm spreeu- ia en, die er in is neergestreken des te meer. Voorat by het vallen van de avond, vanaf een uur of 1 °ijf of, stijgt er een opgewekt ge- twetter en getsjilp tussen het ge- bladerte op. Dan zijn de vogels i van htm vluchten „thuis" geko- i men en heffen een codeert aan. Het kan ook zijn dat ze vechten. Dat is zo niet te horen. Waar de zerm vandaan komt? Wie zal het zeggen. Ze zijn er. Mogelijk 'n ,jtfgescheiden" groep van de zwerm die in het pomp- station aan de Rotterdamsedijk huist. Overigens trekken de lieve i dieren zich niets aan nan hef ver keer, dat in hun concerttijdert voor óns het spitsuur, daar bij I de Appelmarktbrug toch vrij la- i waaiig is. Maar voor de voetgan- s gersdie onder de boom coor- lopen, is het een verrassing het vogel-concert zo boven het hoofd te horen. bestaat uit 125 man. waarvan er tachtig de dansers en danseressen „op hét ijs" komen. Daarnaast dan de vele elektriciens en mecaniciens- Voorts de achttien leden van het or kest en vier kleermakers! Deze hebben een dagtaak aan het op peil houden en het nieuw vervaardigen van. de'meer dan duizend costuums. Want daarin is nogal variatie. Het programma kondigt als hoofdnum mer aan ,,De vièr jaargetijden" en dat betekent eigenlijk .dat er vier verschillende shows gegeven zullen worden, in verschillende costuums. Als slotstuk is genomen „De onster felijke wals", een nummer, dat het volgens de heer Kersten altijd, bést doet in Nederland. Daar tussendoor dan nog een aantal intermezzi, o.a. van een Brits komieken paar. De solisten in dit ballet (en het zijn er tien) zij» bijna allen schaat sers die nationale of Internationale titels in het schoonrijden op hun naam hebben staan. Een uitgelezen gezelschap dus en daaraan heeft het IJs-ballet van de ond-wereldkam pioenen Maxi «n Ernst Baier (die overigens zelf niet meer optreden en alleen de artistieke leiding in handen houden) de Europese repu tatie te danken. In sommige kringen van de KNVB schijnt men een controverse te be merken tussen amateurclubs en semi-pr of vereniging en. Het lijkt zelfs-wel of men die tegenstelling wenst, waarhij dan duidelijk ver geten wordt dat alle sportvereni gingen hetzelfde doel dienen. Het is daarom verheugend dat de ver houdingen in Schiedam tussen de sportclubs zo goed zijn. Wanneer er samenwerking nodig is wordt die belangeloos gegeven. Er wordt door tegenstanders van het be taalde voetbal op gewezen dat de semi-profs de amateurs zouden schaden. Afgezien van het feit dat de voetbalclubs (door de voetbal toto) nog nooit zo goed bij kas hebben gezeten als tegenwoordig, valt het ook met de belangstelling en de actieve deelname wel mee. Als we de activiteiten van de Schie damse clubs bezien dan komen we tot de conclusie dat 't voetbal nog hooit zo heeft gefloreerd als te genwoordig. Kwantitatief zijn allo clubs zeer sterk uitgebreid, kwali tatief kunnen alle clubs in hun afdelingen bij de top behoren. Het zal ons dan ook niet verwonderen als ook dit jaar de promotiereeks in successie wordt voortgezet. Se dert 1950-1951 kent Schiedam een onafgebroken reeks van, kampioen schappen van standaardteams en de verwachtingen zijn zo gunstig dat verwacht mag worden dat die prettige traditie niet wordt on derbroken. Schiedam is ook een van de'voetbal steden waar veel aandacht wordt geschonken aan de jeugd. Een groot aantal clubs in de afdeling zowel als in het betaald voetbal zag het eerste team versterkt door het opstellen van „jongens uit ei gen kweek". De vooruitgang van het Schiedamse voetbal is t edan- ken aan een samenspel van facto ren. Het pupillenvoetbal dient als eerste basis, de intensievere trai ning dan voorheen van de senioren geeft de stoot voor de eerste re sultaten. Dit jaar is de toename van junioren groter dan ooit te voren. Bijna driehonderd jongens passeerdende letterkeuringi Dat betekent dat in Schiedam een 23- tal juniorteams aan het grote to taal zijn toegevoegd- Excelsior'20 bracht zelfs een C-9- team in het veld, Demos en GTB starten deze competitie voor het eerst met juniorelftallen. Ook de animo bij de senioren is verheu gend. Werd enkele jaren geleden maar nauwelijks getraind, waarbij dan enkele voetballers een uurtje per week in een gymnastiekzaal rondsprongen, tegenwoordig oefe nen zelfs veel leden van de clubs uit het lagere voetbal meer dan eenmaal per week in de buiten lucht Die veldtraining (met de noodzakelijke baloefeningen) geeft de Schiedamse voetbalclubs on herroepelijk een voorsprong op de clubs uit de omgeving waar véld- training niet of bijna niet moge lijk is. Daarom valt het te hopen dat de stem van de voetbalwereld voor de verbetering van de trai ningsgelegenheden tot de instan ties doordringt. De prachtige oefengelegenheid met de goede veld verlichting van HDVS heeft de (sportieve) jaloe zie van velen gewekt. Een groot aantal afgevaardigen van voetbal- Het sparen volgens de jeugdspaar- wet die op 1 oktober in werking trad, blijkt bij de Spaarbank Anno 1820 een groot succes te zijn. De directeur, de heer J. D. Holtkamp, noemde de actie zeer geslaagd, daar gisteren de driehonderdste deelnemer werd in geschreven, Dit betreft dan nog al leen de jeugdige spaarders, die recht streeks naar de spaarbank gaan, om daar een contract te laten opmaken. Aan 125 Schiedamse bedrijven heeft de Spaarbank Anno 1820 ook een circulaire gestuurd waarin de mogelijkheden voor het jeugdsparen via de loonadministratie of de socia le afdeling van een bedrijf worden uiteengezet Van 52 bedrijven beeft de spaarbank al de toezegging ont vangen. dat het personeel op deze wiizt? benaderd kan worden. De loonadministratie int dan de eerste inleg en maakt het contract op, dat dan door de spraavbank aan de hand van de rentekaart wordt ge controleerd. De Spaarbank Anno 1820 venvacht dan ook, dat het grootste aantal deelnemers aan het jeugdspa ren nog moet komen, via deze rege- ling. Verheugd over het mooie resultaat is men ook, omdat er nu een catego rie jeugdige spaarders ontstaat, die men vroeger moeilijk kon bereiken. Het sparen op school is er voor hen af, en aan sparen voor een huwelijk zijn ze nog niet toe. De heer Holtkamp was van me ning. dat Schiedam met het jeugd sparen heel gunstig afsteekt bij an dere gemeenten. Een verklaring hier voor is moeilijk te vinden. Bij de Rijkspostspaarbank in Schiedam loopt het echter voorlopig nog niet storm. Gisteren hadden daar pas 32 spaarders een contract gete kend. Gezien de grote voordelen die dit jeugdsparen biedt, vindt men dit ook daar erg weinig. Maar in dit op zicht erkent men de. positie van de Spaarbank Anno 1820. clubs hebben al -bij HDVS een kijkje genomen. De vertegenwoor digers van Fortüna en RKWIK uit Viaardingen hebben zich voorge nomen het voorbeeld van HDVS te volgen. Op de Bondsvergadering van de KNVB, die zaterdag 25 oktober in Amsterdam wordt gehouden, staat onze wethouder van sportzaken, mr. P. van Bochove weer kandi daat voor het lidmaatschap van de Commissie van Beroep van de KNVB. een functie die de heer Van Boehovè al enige tijd be kleedt. In Beatrix, Lange Kerk straat houdt Demos zondag de maandelijkse contactavond voor alle voetballende leden met hun dames. SFC heeft een contact- avond in Tivoli op 31 oktober. Het secretariaat van DRZ: C, van Rooyen. Burgemeester Knappert- laan 213 is nu telefonisch aange sloten onder no. 62509- G.D. Van Bellen bij ongeval: G.G. Tuinlaan 80, telefoon bazau Politie-alarmnummer 64666. Apothekers nachtdienst: fa. Westendorp, Singel 81. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam Geopend iedere dag, (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en -iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven: ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9,30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur. Zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, zondagen van 12 tot 17 uur. Tot 19 oktober: Tentoonstelling „Gesel van de oorlog" BIOSCOPEN Monopole, 2, 7. en 9.15 uur: „Ont snapt aan de guillotine". Passage. 2 en 8 uur: „The Bridge on the River Kwai". DIVERSEN Musis Sacrum, S uur: Schied. Toneel voor Vegla.f Grote Kerk, 8 uur.' Orgelconcert. "Wijkcentrum (Nieuwiand) 8 uur: Maria Gorettischool, Ouderavond, Volksgebouw, 8 uur: De Vriend schap. Klaverj as-concours. Chr. Soc. Bel., 8 uur: PCB. Feest avond# Opstandingskerk. 8 uur: Bijeen komst opening Pr. Bernhard- school. Van de heer M. W. D. is gister avond de bromfiets gestolen, die hij niet op slot had neergezet voor een pand aan de Lange Haven- DEN HA AG De minister .van Binnenlandse Zaken heeft in over leg met gedeputeerde staten van Zuid-Holland een commissie inge steld ter bestudering van de be stuursproblemen in 't gebied van de Nieuwe Waterweg, welke een ge meenschappelijk standpunt van gede- puteerde staten en de regering moet voorbereiden betreffende de 'voor 'i gebied van de Nieuwe Waterweg te nemen bestuurlijke maatregelen. Van de instelling dezer commissie zijn de 27 gemeentebesturen, die destijds met Rotterdam samen over leg gepleegd hebben over deze vraagstukken, op de hoogte gesteld. Voorzitter dezer commissie is mr. J, Klaasesz commissaris der Koningin in Zuid-Holland. (Advertentie I.M.) Door een aantal bewoners van de bewegen, die nog vernauwd worden, Kembrandtlaan in Schiedam is een i.door de dan daar geparkeerde auto1" actie ingezet tegen de plannen van de gemeente om in de Kembrandt laan een tweede week-markt te be ginnen ten behoeve van de bewoners in het westelijk stadsdeel en Niéuw- land. In een uitvoerig artikel heb ben wij enige tijd geleden deze marktplanncn al belicht. Een actie comité heeft nu een adres opgesteld dat door 227 bewoneTS van de Kem brandtlaan is ondertekend- Een dele gatie heeft dit adres aan het college van B. en ff, aangeboden. Hierin wordt gesteld dat volgens een eerder genomen besluit de Kem brandtlaan uitsluitend is bestemd als woonstraat. behoudens een zeer be perkt aantal winkels. Het instellen van een week-markt nu zal in grote tegenspraakzijn met de opzet, het doel en het karakter van de straat. Immers, zo wordt in het adres ge steld, op dè markt worden de arti kelen luid aangeprezen, wat lawaai veroorzaakt. Er worden eetwaren vervaardigd wat onaangename geu ren en rook oplevert, en het gevolg van die markt is. dat er grote hoe veelheden afvalstoffen op de plaats achtergelaten worden. Deze moeten dan, zo wordt gesteld, tot Iaat in de avond opgeruimd worden. Het verkeer zal moeilijkheden on dervinden. Vele bewoners van de laan bezitten auto's die nu zonder bezwaar op de binnenstrook gepar keerd kunnen worden. Tijdens de markt zal dat echter niet kunnen. Verder zal het verkeer, zo wordt in het adres opgemerkt, wanneer de Kembrandtlaan wordt afgesloten, zich door de nauwe zijstraten moeten Structuurplan M-V-M (Van een omer verslaggever») VLAARDINGEN Het door d» raden van de gemeenten Viaardin gen. .Maassluis en Maasland op 23 oktober 1957 aanvaarde structuur plan voor de drie gemeenten, dat bedoelde een basis te zijn voor ver der overleg en samenwerking bU het voorbereiden en ten uitvoer bren gen van de planologische en stede- bouwkundige richtlijnen van dat - structuurplan, is praktisch gesproken de aantasting van het karakter van geheé| Van de baan. de laan in waarde zullen, verminde- 5 M k(jrj na de aanvaarding bleek, ren, zeer ten nadele van de huis- j Maassluis zich volkomen los van eigenaren. i het structuurplan M-V-M. achtte met Om deze redenen verzoeken adres- betrekkmg tot de bebouwing ten santen met klem B. en W. om geen f ^gien van Maassluis. De gemeente uitvoering te geven aan de plannen J besturen van Maassluis en Maasland tot instelling van ae week-markt in j jrOUden dit onderling behoren te re- van de marktkooplui en de.Rem brandtlaan-bewoners. De buslijn 39 zal hierdoor ontwricht worden. Tenslotte wordt nog in het adres opgemerkt dat de woonhuizen dooi de Rembrandtlaan. De achtjarige Th. van der H. is gis termiddag tegen het achterspatbord van een personenauto opgelopen, toen hij plotseling dé Archimedes- s tra at overstak bij het verlaten van de school.'De jongen kreeg diepe vleeswonden aan zijn rechterbeen. De GG en GD heeft ïtem naar de Dr. Noletstichting gebracht waar de wond is gehecht. De automobilist heeft van het gebeurde niets ge merkt. Het was gistermorgen niet voor het eerst, dat er tientallen kinderen met hun ouders verschenen tn het gebouw van de G.G. en G.D. in de Tuinlaan, om daar te worden inge ënt tegen kinderverlamming. Dit keer betrof het jongens en meisjes van zeven of acht jaar en het ver schil met vorige keren, toen kleu ters „een limonadeprik" kregen was wel opvallend. Voor de mensen die bergen werk moeten verzetten voor zo'n serie in entingen was het een gunstig ver schil, want de leeftijdsgroep die de ze week aan de beurt is, is al door het vuur van een aantal inentingen geweest en dus „gehard."Met een grote gemoedsrust en kalmte gaven zij zich over aan de G.G. en G.D.- arts Buysert, die de naald hanteer de. „Deze leeftijd valt niet flauw," vertelt de vrouwelijke arts dr. J. A. van Haaften ons. „Voor de iets ouderen zullen we in de toekomst zeker wel een bank moeten klaar zetten, want onder hen zijn er al tijd wel enkelen die daar aan toe komen," Het Politiek Jongeren .Contact „Schiedam" houdt op vrijdag 17 ok tober weer een zitting vandeJeugd- gemeenteraad in de raadzaal van het Stadhuis. Deze bijeenkomst staat ditmaal onder voorzitterschap van de heer E. Schade van Westrum van de JOVD. Het dispuut zal ditmaal gaan over de bestrijding van de onmaatschap pelijkheid. ingeleid door de heer Joh. H, M. Ham van de onmaat schappelijkheid, ingeleid door de heer Joh H. M. Ham van de JOKVP, Hij zal in zijn betoog drie punten aanstippen, n.l. de preventieve zorg, waarbij het vrye clubhuiswerk ge subsidieerd moet worden, alle nieuw- aangekomen gemeentenaren een Ge- meentegids verstrekt moeten krij gen, terwijl het gezinshelpsterswerk gestimuleerd moet worden. Verder wil de heer Ham een vast bureau voor de bestrijding van de onmaat schappelijkheid, terwijl hij poneert dat 5% van de nieuwgebouwde ge meente-woningen aan de Dienst So ciale Zaken toegewezen dient te worden voor huisvesting van maat schappelijk onaangepaste gezinnen. Op vrijdag 17 oktober viert de muziekhandel Hakkert. Hoogstraat en Groene la an 64, zijn veertig jarig zakenjubileum. Ter gelegen heid hiervan is er op die dag van 19.30 tot 21.30 uur een receptie in de zaak-in de Hoogstraat. Geboren: Martin z.v. A. C, En gels en L. C. Esseboom; Robert z.v. J. J, de Koning en J. A. Nodelijk.: Robert z.v. H. J, A. ten Brink en F. J. Grootenhuis. Overledt-n: C« C. Kerdel 67 jr: A. G. Versteege. 73 jr wed. van L. van Zon; J. Wissekerke, 59 jr. Ook vandaag en morgen wordt er nog ingeënt. In totaal gaat het hier om 3037 kinderen, geboren in 1959 of 1951. In één kwartier worden er ongeveer 47 kinderen behandeld en wanneer iedereen op tijd komt loopt alles op rolletjes. Gistermorgen is 84 pet van de op- geroepenen verschenen, een zeer gunstig percentage. In dit opzicht slaat Schiedam vrijwel altijd een goed figuur bij andere gemeenten vergeleken. Ook dit keer werd het werk vergemakkelijkt door hulp van personeel van Sociale Zaken, le den van het Vrouwencomité en hulp krachten van de Kruïs-verenigingen, De jaarvergadering van de Vrou wengroep van de Partü van de Ar beid heeft minder verrassingen op geleverd dan kon worden verwacht. Het huishoudelijke gedeelte kon dinsdagavond vlot worden afge werkt» want tot grote vreugde van de vrouwengroep zyn de voorzitster mevrouw G. Bosvan Ringen en de penningmeesteresse mevrouw Bieze, die zich niet meer herkiesbaar had den gesteld, in functie gebleven. In de plaats van de bestuursleden mevrouw Smolders en mevrouw Roggeveen, die eveneens wegens om standigheden zich niet meer herkies baar hadden gesteld, werden geko zen mevrouw Weergang, die deze functie reeds vroeger heeft vervuld en mevrouw Zagwijn. Besloten werd een propagandaactie te gaan voeren voor. bet blad „Wij vrouwen;" Een aantal dames gaan donderdag naar de Gewestelijke Jaarvergadering in Dordrecht. Onder de geroutineerde leiding van mevrouw Bosvan Ringen wer den de overige punten vlot afgehan deld. Aan het slot van de bijeen-- komst heeft de heer Noordemeer na mens de Samenwerkende Kinder organisaties verteld van het werk van deze verenigingen. Hij vertelde dat er nog zeer veel kinderen in erbarmelijke omstandigheden leven. In het begin van november wordt een actie ten .bate van deze „Sakor" gehouden. Tevens vertoonde hij en kele filmstrips, waardoor de dames konden zien hoe de kinderen leven in de inrichtingen en welke resulta ten er worden behaald doordat de Samenwerkende Kinderorganisaties de hulpbehoevende kinderen een vak laten leren, zodat zij .zich later in de maatschappij kunnen thuis voelen. GIETHOORN. Een zestienjarige leerling van het lyceum in Steenwijk heeft gisteravond een proef willen nemen met een door hem zelf ver vaardigd brandstofmengsel, dat hij daartoe in een sigarettenaansteker had gedaan. Toen hij het mengsel tot ontbranding bracht, vloog het tót projectiel geworden apparaat uit el kaar met het gevolg, dat de jongen ernstige verwondingen opliep. Hij is naar het ziekenhuis'va:* Meppel ge bracht, waar onmiddellijk operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. gelen. Een tweede verschil van inzicht ontstond met Maasland, dat onder tussen tot het standpunt was ge komen geen medewerking meer te verlenen om de gronden van het Maasterras aan de agrarische be stemming te onttrekken (zoals in het structuurplan was voorzien). Het voer, de o.m. ais motief aan, dat de woon- druk op de noordelijke oever van de rivier minder aanzienlijk zou zijn dan oorspronkelijk was veronder steld. Ondertussen heelt de Maas- landse raad in openbare vergadering zich uitgesproken zich niet langer gebonden té voelen aan het struc tuurplan. Inzake de bestaande plan nen om de actieve recreatie tot ver wezenlijking te brengen wil Maas land wel verder overleg met Viaar dingen. Nadat eerst Maassluis en Maasland zich tot de gedeputeerde staten heb ben gewend omtrent wijziging van de grenzen van die gemeenten, heeft nu ook Viaardingen zijn belangen naar voren gebracht bij dat college. Viaardingen wil namelijk zijn wes telijke grens verleggen tot aan da Boon er vliet. PRETORIA. Volgens de Zuid- Afrikaanse anthropoloög professo* Dart zijn er duidelijke bewijzen dar, er nog voor het 'Stenen tijdperk we zens, half aap en half mens, hebben geleefd, die uit beenderen vervaar, digde werktuigen en wapens ge bruikten. HUMANISTISCH VERBOND Donderdag 8 uur spreekt Mr. J. IN "I VELD over de betekenis van het Humanisme voor de Westerse beschaving. Zaal wijkgebouw Dr. Wibautplein VERENIGING VOLKSHUISVESTING Schiedam Het bestuur geeft hiermede kennis dat uitke- ringsbewijs no. 48 vanaf heden betaalbaar is gesteld bij de Rott, Bank N.V. te Schiedam. Foto, film, optiek Te koop aangeboden Ontwikkelen van rolfilms, des morgens gebracht de» avonds klaar. K. v. Vuuren, Hoogstraat 106. Schiedam Clubjes 37.50. Slechts 12 stuks met wollen stof 28.30 per meter zolang de voor raad sterkt, bij Blato, Grote Vlarkt 19-21. Schiedam. Voor pasfoto's naar K. "an Vuuren. Hoogstraat 108, tele foon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Diversen Autobanden te koop! Nieuw en gebruikt. Buitengewoon goede staat. 67015, 64013 xn 590—13. Garage Nassau. Prins Fred. Hendrikstraat 37, telefoon 67835. Trouwen? Dan Garage Nas sau. Nieuwe chevrolets. L. Zuidgeest. Fred. Hendrïkstr. 37. tel. 67835. Adverteer regelmatig Te koop aangeboden: Austin. Grofbaan 81, Schiedam. VLAARDINGEBDIJK MAX! EN ERNST BAIER presenteren onder persoonlijke leiding Productie 1958—1959 en AFSCHEID VAN NEDERLAND Ter gelegenheid van het afscheid van Nederland na een tournee van 6 maan den met onvergetelijk succes stelt de directie een "ieder in de gelegenheid door inlevering van onderstaande bon te genieten .van deze ongeëvenaarde show. BON geldig voor 2 personen voor de feestelijke première op vrijdag 1? oktober en voor de voorstellingen op zaterdag 18 en zondag 19 oktober. UITKNIPPEN- NORMALE PRIJS REDUCTIEPRUS Loge 5.75 4.59 Fauteuil 5.25 4.- Stalles 4,75 3A0 Parket 3.75 2,50 De voorverkoop van deze kaarten begint donderdag 16 oktober aan. de volgende adressen: N.V. Rotterdamseh Nieuwsblad. Broersvest 3. Schiedam, tel. 68091 N.V. Rotterd, Nieuwsblad, Smalle Havenstraat 1, Viaardingen, tel. K 1895—3229 en aan de kassa's van het ijsballet. VLAARDINGERDUK Maxi en Ernst Baier presenteeren Europa's grootste ijsshow en Speciale schooljeugdvoorsteiling De schooljeugd tot 16 jaar kan van deze onge ëvenaarde show genieten tegen de speciale prijs van 1.10 (normale prijs ƒ3.75 en ƒ4.73) op zondagmiddag 19 oktober 3 uur (volledig avondprogramma) De verkoop van deze kaarten begint donderdag 16 oktober aan de volgende adressen: N.V. Rotter damseh Nieuwsblad, Broersvest 3, Schiedam» tcL 68091; N.V. Rotterdamseh Nieuwsblad, Smalle Ha venstraat 1, Viaardingen, teL KI89&—3229 en aan de kassawagens van het ijsballet, hoek Vlaardinger. dijk» Vellevest, Schiedam. Hel üstbeater is heerlik verwarmd!!! alleen in Schiedam, Vlaardingerdijk Maxi en Ernst Baier presenteren Europa's grootste ijsshow Speciale regeling voor bejaarden Voor bejaarden bestaat de gelegenheid tegen een vergoeding van ƒ1.25 per plaats (normale prys ƒ4.75) van deze ongeëvenaarde show te genieten op vrijdagavond 17 oktober - 8 uur (feestelijke première) en op zondagmiddag 19 oktober 3 uur (volledig avondprogramma) De verkoop van deze kaarten begint donderdag 16 oktober aan de volgende adressen: N.V. Ho».ter- damsch Nieuwsblad, Broersvest 3. Schiedam, tel» 66091N.V. Rotterdamseh Nieuwsblad, Smalle Ha venstraat 1, Viaardingen, tel. K1898—3229 en aan de kassawagens van het ijsballet, hoek Vlaardinger. dijk, Vellevest, Schiedam. Het jjstheater is heerlyk verwarmd!!!

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 2