Feijenoord speelde alsof het les had gekregen van Piet van de Pol Actieve Cor v. d. Gijp 3 treffers) solliciteert naar oranje trui Slot-offensief levert Excelsior niets op Xerxes verdient meer dan 2-2 tegen Velox Hermes heeft moeite met Rigtersbleek Sparta wijst ook DOS met goed voetbal terug: 3-0 Defensie blijft het aanvalsspel van DOS de baas Willem II kon nederlaag slechts tot 6-1 beperken Henk Tap stuit Alkmaar s offensief en SW wint Receptie van „Rotterdam WEER ZES MAAL RAAK IN DE KUIP. CVY verliest van Gouda (1-0) Op rozen Microkorfbal in de Energie-bal Handbal Felle tegenstand van Snelwiek Sittardia wint geflatteerd Korfbal winst voor 't Zuiden Grote zege van Constant I Grote zege van RRC Superieur Gevaarlijk Beivegingsvrijheid Slotoffensief Maandag 27 oktober 1958 (Van een onzer verslaggevers) GOUDA. Ruim vierduizend toe schouwers zagen by GondaCW slechts in de eerste helft een goede en vrijwel geltfkopgaande strijd. Daarna werd het due] hard en onver biddelijk. Vergeefs trachtte CVV de 10 achterstand weg te werken. Reeds spoedig dacht de aanhang van CW te kunnen juichen: Kapsen- berg was de Goudse defensie gepas seerd, doch zijn schot ging naast Het spel golfde over en weer en zo moest kort na de mislukte attaque van de Rotterdamse voorhoede aan de andere kant doelman v. d- Berg naar de uiterste boek duiken om een kogel van rechtsbuiten Walthie on schadelijk te maken. Een Rotterdamse combinatie tus sen Groeneveld, De Blok en De Geus werd door laatstgenoemde met een schot besloten, dat echter naast ging. Kort na de hervatting hadden de Gouwenaars succes, toen doelman v. d. Berg een schot van Ravestein niet voldoende wegwerkte en de gra ge linksbinnen Frederiks zag kans zich van zijn belagers te ontdoen en met een ferm schot Gouda op 1—-€ te schieten. Een fel offensief van CW liep vast op de hechte Goudse verdedi ging, die zich met hand en tand ver zette. Het spel werd vrij stevig en herhaalde malen onderbroken voor het nemen van vrije schoppen. In de laatste fase slaagde Gouda er zelfs in opnieuw gevaarlijk te worden, doch ook de thuisclub kwam niet meer tot scoren. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Als we niet beter wisten, zouden we ge loven, dat Jaap van der Leek zich bij de wekelijkse training liet assisteren door Piet van de Pol. Als ware biljartmatadors schoven de Feijenoorders de bal over Bas van Krimpens groene graslaken. Driebanden, cadre of eenvoudig libre-spel. Het deer de de stadionmannen niet. Op alle wapens waren het groot meesters. Na Fortuna, Elïnkwijk heeft ook Willem II dit erva ren. Een evenals de ploegen uit Geleen en Utrecht, moest na het eindsignaal ook het dappere Tilburgse team tegen het cijfer „zes" aankijken. Zeséén voor Feijenoord, een resultaat, dat warme vreugde schonk"in de harten van de 45.000 kijkers. Rijk gevarieerd en spectaculair voetbal heeft de stadionclub het legioen voorgezet. Geen moment hebben de Feijenoord- getrouwen in de piepzak behoeven te zitten, zoals dit voor vier vijf weken steeds het geval was. De enige vraag, waardoor de toeschouwers tot het laatst in spanning werden gehouden, was: „Zou Henk Schouten een doelpunt maken of niet? Dat dit niet is gebeurd, komt, omdat Schouten zeer artistiek en be slist niet egoïstisch speelde. Hij schiep de kansen voor de an deren, die er dankbaar van profiteerden. Henk Schouten, Cor van der Gijp en Aad Bak vroegen deze keer bij zondere aandacht. Daarmee is niet beweerd, dat de anderen beneden de maat bleven. Allerminst, want Coen Moulijn, Kees Rijvers, Jo Waihout. Piet Steenbergen en Eddy Pieters Graafland, om er nog enkelen te noemen, staken eveneens in prima vorm. Maar Schouten verdient een extra pluim, omdat hij in het begin zo magistraal de openingen vond, waardoor Cor van der Gijp z'n enor me productiviteit kon uitleven. Van der Gijp groeit naar z'n oude vorm. Hij is de beweeglijke, sterk swit chende en daardoor moeilijk te be strijden middenvoor, die kennelijk van plan is zich andermaal aan te dienen als aanvalsleider voor het nationale elftal. Aad Bak deed, zo wel aanvallend, als verdedigend keung werk. Met de zwoegende Piet Steenbergen en de tactische Kees Rijvers beheerste hy het midden veld. Hoe wei Feijenoord over alle li mes toonaangevend was, moest Eddy Pieters Graafland er reeds na drie Het Itep aardig tegen tweeën en 't was druk voor 't Stadion waar de meeste mensen zeiden dat je 'n match verwachten kon die weer zó was, een genoegen dat tot grauwe kommer zwelt als men tegen kwart voor vieren hoos het tegendeel vertelt. Dik van rij stonden de mensen die naar binnen wilden gaan en de voorverkoop verzuimden, daarom vrij lang moesten staan. Dat ervoer je uit 't gemopper, ook al is dat eigen schuld, doch als men geagiteerd is heeft men nimmer veel geduld. Een meneer, die dik van omvang naast een dame stond in nertz, kwaakte, zot van malcontentie, 'n iijmq tied van Fussballschmertz. Hij had haast, daf kon je merken en hij mopperde geducht, zond een reeks van boze zinnen in de kerfstse regenlucht. Maak je toch niet zo te sappel, sprak een man die voor hem stond, we gaan allemaal naar binnen en het zaakje is gezond. Doch de dikkerd was nerveus en zei: Bemoei je d'r niet mee, en weldra was het de tweespalt die een duit in 't zakje dee'. 't Ene woord kwam na het ander, ach, er werd heel veel gezeid dat in klappen resulteerde, boordevol van narigheid. Hermandad wou sussenderen maar het werd een hele rel, waaruit men kon concluderen: Mies komt toch voor in 't spel.. J PHIDA WOLFF JR. j (Nadruk verboden) minuten aan te pas komen om Koo- pal het scoren te beletten. Hij wierp zich met leeuwenmoed op de schoe nen van de stoere Tilburgse links buiten, Even hield het legioen de adem in. Heel eventjes maar, want Feijenoord herstelde 2ich meteen. Henk Schouten zag in de tiende minuut het kleine gaatje, waardoor hij de bal precies voor de voeten van Coen Moulijn kon schuiven. De zwarte linksbuiten besloot een. kor te, snelle dribbel met een bliksem snelle pass naar de toestormende Cor van der Gijp, die op zijn beurt met een flitsende voetbeweging doel man Feyt verraste (1—0). Feijenoord kwam na 22 minuten op rozen, toen een soortgelijke situa tie zich herhaalde, echter met dit verschil, dat nu Schouten de weg van Moulijn bewandelde en vanaf de achterlijn met een strakke pass Cor van der Gup in staat stelde de zelfde voetbeweging te herhalen. Ook nu werd Feyt gepasseerd <20). Willem n zwoegde wat het kon. De Tilburgse aanval bezat echter geen stootkracht, omdat middenvoor Zaxo technisch knap speelde, maar te traag was en derhalve de attaques alle snelheid ontnam. Toch moest Pieters Graafland na een felle schui ver van Zaro zich tot het uiterste langs de grond strekken om de bal tot hoekschop te verwerken. Intussen had Kees Rijvers ook een proefballon opgelaten, doch 2|jn inzet werd door Feyt over de lat gestompt. Het legioen, dat gekomen was om het cijfer „zes" op het scoringsbord te zien, behoefde zich bij de rust daarover geen zorgen meer te ma ken. Coen Moulijn, na tactisch com bineren met Kees Rijvers, en een strakke schuiver van Pauke Meyers hadden toen de man aan het cijfer bord reeds nummertje „vier" uit de grote kist laten halen. Cor van der Gijp was tegen Willem II bijzonder produk- tief. Drie maal trof hij de roos. Hier gaat de eerste treffer. Uit een korte strakke pass van Coen Moulijn heeft Van der Gijp met een flitsende voet beweging de bal langs de wan hopig vallende doelman Feyt gejaagd. keer langs Feyt, nadat Matthijs een stug doorknikkende Steenbergen eerst had gestuit. Tot slot ontlastte zich een regen van hoekschoppen op het Tilburgse doel, waar glijdende en weg-is-weg trappende Willem II-ers een debacle voorkwamen. Sn tussen alle kruitdamp wandel de Henk Schouten als de grote stra teeg, die z'n naam althans wat de doelpunten betreft niet aan dit duel kon verbinden. Een ieder had het hem toch zo van harte gegund. Het programma voor de wedstrij den van dinsdag a.s. luiden: HPV— De Nationale; Trekvogels 4—Flamin go's 2; Eureka 3Unicum 2; Zwalu wenRozenburg 2; De Spartaan Schiedam 2—Het Zuiden 5Unicum; Flamingo's 2Eureka 3; HPV—Trek vogels 4; De NationaleUnicum 2; Rozenburg 2Het Zuiden 5; De Spar taan—Zwaluwen; Schiedam 2—Uni cum; Het Zuiden 4De Overkanters; Charlois 2OS CR 2; SchiedamVe lox 2; Trekvogels—Het Zuiden 3; Charlois—Eureka; VeloxWion; Ve lox 2—Het Zuiden 4; OSCR 2—De Overkanters: Charlois 2—Schiedam; Het Zuiden 3Wion; Trekvogels— Charlois; EurekaVelox. (Van onze bandbalmedewerker) Het was me voor de Snelwieksup- porters het wedstrijdje wei op Var kenoord. De ontmoeting tegen lijst aanvoerder HVL leek lange tijd in een Snelwiekzege te eindigen, doch juist voor tyd slaagde HVL erin kort achter elkaar tweemaal te scoren, waarmede alle oranje-blauwe hoop in rook vervloog. In het begin was Snelwiek de meerdere van de Leïdenaars. Doel man De Neef was weer verbazend goed op dreef en in de achterhoede was Koppenjan overal le vinden waar gevaar dreigde. In de rust stond het 2—3 welk resultaat Snelwiek o.ra. te danken bad aan het goede spel van Rinus Keehnen. Zoals reeds gezegd konden de volkshuizers ech ter het Leidse slotoffensief niet weerstaan en verloren met 5—4. Ook Actief verloor maar net op het nippertje van RK HVL. De Ae- tievelingen speelden met wat meer animo dan anders en een gelijkspel had o.i. beter op zijn plaats geweest. Meeuwen ging tegen Wings wel met flink verschil ten onder. Het werd niet minder dan 13—7. Bij de dames slaagde Wilton er tot grote verbazing in om DWS een ne derlaag te bezorgen. In een fris ge speelde wedstrijd wisten de rood- witten drie maal te scoren terwijl de zebra's slechts eenmaal het Wilton- doel konden vinden. ActiefSchutters bij de dames werd een 02 zege voor de zwart groenen, die zeker een klasse beter speelden dan de rood-witten doch dit verschil niet in doelpunten konden uitdrukken. Weinig had het gescheeld of de Meeuwendames hadden ditmaal het eerste puntje veroverd. Kort voor tijd dacht de Meeuwendoelverdedig- ster dat de scheidsrechter voor een overtreding blies en liet een vrij ge- (Van onze sportcorresponöent) SITTARD. Excelsior is tegen Sittardia niet gelukkig geweest. Juist toen de Rotterdammers aan een he vig offensief begonnen om hun technische- en veldmeerderheid in treffers te gaan uitdrukken, tenein de de lyO achterstand weg te wer ken, glipten de Limburgers kort voor het einde er twee maai, kort achter elkaar tussen uit en beide keren was het raak. Zo werd Sittar dia zeer geflatteerd met 30 win naar. Excelsior speelde het betere voet bal. De middenlinie beheerste het middenveld. Alleen de voorhoede kon niet tot daden komen. De san- valslmïe was niet fortuinlijk in het scheppen, van kansen. Alleen Slui kwam in een positie om van te wa tertanden. Doelman Pecrsroans ont nam hem alle illusies. Sittardia kreeg vrijwel geen kans. omdat vooral linksachter Lager waard voortreffelijk speelde. Toch kwamen de Limburgers aan de lei ding. In de twaalfde minuut na de hervatting scoorde Adang door de bal uit een hoekschop van Gruisen via de paal in het doel te deponeren. Excelsior trok verwoed ten aanval, maar zowel Corpeleyn als Slui zoch ten het doel op de verkeerde plaats. Ook een kopstoot van Slavenburg ging langs de (voor hem) verkeerde kant van het houtwerk. Excelsior wilde doelpunten for ceren. Het stuurde Dörr uit de mid- denhnte naar de voorhoede. Ook dit leverde geen resultaten op. Toen te gen het einde de Rotterdammers een alles-of-niets offensief inzetten, werd het „niets". Drie minuten voor het einde knalde middenvqor Smeets de bal in het Rotterdamse doel en een minuut later trof Gruisen de roos (3—0). makkelijke bal in het doel verdwij nen. Het fluitsignaal kwam echter van een ander sportterreinHet werd hierdoor een 54 nederlaag. Verrassend was de 2—1 nederlaag ™?TJSnelwiek in Vlaardingen tegen WIK leed. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Velox, dat in de korte periode dat z|j In de tweede divisie zetelt reeds een reputatie verworven heeft, had het niet ge makkelijk tegen een enthousiast Xerxes, Hoewel technisch beter dan de Rotterdammers en aanvallend in de meerderheid, moesten de Utrech ters toch met een gelijk spel (2—2) genoegen nemen. En zo er één ploeg was die nog winstkansen heeft ge had, is dit toch zeker Xerxes wel geweest. Hoewel Velox reeds direct met felle aanvalsstoten de Rotterdamse achterhoede uit balans trachtte te spelen, waren het toch de zebra's die hun aanhangers het eerst lieten jui chen. Uit een mooi opgezette aanval kreeg Wuyts op rechts de bal te pak ken, omspeelde handig linksachter In de competitie van de Rotter damse districtsdambond noteerde in de vierde ronde het eerste tiental van Constant een onwaarschijnlijk grote overwinning op RDG, dat en kele jaren geleden nog tot de meest gevreesde tegenstanders behoorde, maar dit seizoen kennelijk zijn ca dans kwijt is. Constant won met niet minder dan 191. Het Oosten won ook weer, maar deed het veel bescheidener. Tegen Vreewijk kwam Het Oosten name lijk niet verder dan 11—9, maar bleef door deze overwinning toch met acht punten uit vier wedstrijden de rang lijst aanvoeren. Constant heeft zes uit drie. De andere uitslagen waren: CDR Damlust. Gouda 11—0; VDV Vlaar dingen—Charlois 614; Schiedam— Pernis 5—15. Het Westen, RDG en Schiedam hebben nog geen enkel winstpunt behaald. (Van onze sportcorreepondent) ALKMAAR, SVV heeft een for midabele prestatie geleverd, niet al leen om Alkmaar in eigen huls een 20 nederlaag te bezorgen, maar om een langdurig Alkmaars offensief te doorstaan. Hiervoor komt alle hul de toe aan doelman Henk Tap, die op verbluffende wijze alle Alkmaar- se attaqnes wist te bezweren. Nadat de eerste helft zonder groot se momenten voorbij was gegleden, werden de Alkmaarders vijf minu ten na de hervatting woedend op zichzelf. Uit een mistrap van Pegge- man kreeg Slavenburg de bal, die deze meteen scherp voor het doel trok. Köneman en de uitlopende doelman Kaelemij kregen, geen van beiden de bal te pakken. De toe lopende Corbeau profiteerde hier doeltreffend van (0—3). Op deze te genvaller wensten de Alkmaarders hun woede te koelen. Een verwoed offensief werd ondernomen. Niet minder dan veertien hoekschoppen werden op het SW-doel afgevuurd. Maar Henk Tap doorstond dit bom- weerde hij elke Alkmaarse aanval. De gastheren raakten er van onder de indruk. Dit werk van Tap grens de bijna aan het ongelooflijke. Hij mocht evenwel ook niet klagen over de liefde van vrouwe Fortuna. Zo wel Kaas als Bult kregen droomkan- sen, die zij hardnekkig weigerden. Een half uur duurde dit Alkmaarse offensief, Acht Schiedammers ston den in de verdediging. Van Kampen dirigeerde de achterhoede. Romeyn maakte zich tot de held van de dag door op de doellijn staande een kop bal van Wagemaker te stuiten. Teen dit offensief was geluwd, trok SW alle technische registers open. Toen bleek ook, dat SW de betere ploeg was en uiteraard de meeste aanspraak op een overwin ning mocht maken. Die werd dan ook een feit. In de allerlaatste mi nuut wilde Corbeau doelman Kocle- mij weer gaan passeren, maar voor dat hij daarvoor de kans kreeg, werd hij in de rug aangevallen. Scheids rechter Lazeroms wees zeer terecht naar de elf-meter stip. Vandaar Sam beek en zette goed voor. Doel man Van Kooten greep mis en, het was voor A. de Boer een klein kunst je om voor 1—0 te zorgen. Xerxes trachtte door te stoten, maar Velox sloeg hard terug. Alleen lukte het de Utrechters niet tot tref fers te komen, want de Rotterdamse achterhoede was goed op dreef en wist elke aanval te smoren. Schoten van Adelaar, Wallenburg en More- lissen werden goed door doelman Vermeer gekeerd. Toch kreeg Velox loon naar wer ken, toen uit een goede combinatie Morelissen—Adelaar, de laatste voor de gelijkmaker zorgde (2—1). De schaarse Rotterdamse aanval len bleven echter gevaarlijk en na dat Molenbeek en A. de Boer enkele goede kansen hadden gemist, was het A. de Boer die, uit een pass van Molenbeek, Xerxes wederom de lei ding bezorgde (21). Ook in de tweede helft was Velox het meest aanvallend, maar het duurde toch nog vijftien minuten voor Van der Horst, die de bal in buitenspelpositie van D. Uittenbosch ontving, voor de gelijkmaker zorgde. Het is het laatste half uur een strijd geworden om de winnende treffer en het werd daardoor niet het mooiste gedeelte van de ontmoe ting. De strijd werd harder, zodat scheidsrechter Dg Lugt nogal eens handelend moest optreden. i (Van onze korfbalmedewerker) Het is zondag in de korfbalcompe- tltie geweest zoals We mochten ver wachten: de slaartploegen verloren en de twee ploegen uit het midden speelden gelijk tegen elkaar. Daar door is er in de onderlinge verhou ding geen wijziging gekomen. HKV had niet veel moeite met Spangen. Het vak onder leiding van Zwaanswijk was zeer beweeglijk en eerst mevrouw Zwaanswijk en daar na Van Krieken scoorden. In da tweede opstelling brachten Bos en mevr. Veltman de stand op 04. Bei de ploegen kregen toen de zwaksta aanvalsvakken voor de korf. Het duurde daardoor tot ver in de twee de helft eer het 06 was door doel punten van Troost. Daarna trof me vrouw Zwaanswijk nog eens doel en tenslotte redde Toepoel voor dö gast heren de eer: 1—7. Bij Het Zuiden zat er al evenmin veel vaart m het spel. Lubking, de beweeglijke man in de eerste aanval van Het Zuiden had eerst na ruim twintig minuten voor twee doelpun ten gezorgd en daar bleef het in da eerste wedstrijdhelft bij. Na de thee scoorden mejuffrouw Wagenmakers en De Wall ook eerst na 25 min. zo dat met de stand 0—4 werd gewis seld. In de derde opstelling werd het door Van Buuren en Winkelhuyzen 6—0 voor Het Zuiden. Zoals verwacht heeft Ons Eiber nest :n Leiden met flink verschil van Fluks gewonnen. De roodwitten kon den in de begin opstelling wel een poosje de stormlopen der groen wit ten keren, doch daarna liep Ons Ei bernest in snel tempo tot 17 uit. Na dc pauze hield Fluks wat beter vol en kon De Haas nog een tegen- punt maken: 27, waarna het door mejuffrouw Van Ruth 2—8 en Van Zee 210 werd. De ontmoeting tussen Die Haghe en Vicus Onentis was ook heel doel- puntenryk. De gasten kwamen met 20 voor en tot kort voor het pau zeren hadden ze nog met 54 de lei ding, maar bij de rust was de stand al a—o. Na de hervatting kwam Die Haghe met 7—5 voor, doch Vicus haaide weer tot 7—7 op. Berens gaf de geeltruien even voor tijd nog de leiding, maar door Kluts werd het toch weer gelijk: 8—8. Deetos 510 Vicus Orient. 5 5 HKV 5 8 Spangen 8 2 Het Zuiden 5 8 Fluks 6 2 Die Haghe 6 8 Ready 7 2 Ons Eibem, 7 7 Dat oud-internationaal Van der Burg weer bij de Rotterdamse Rug by Club van de partij is, hebben da Delftse Studenten gisteren gemerkt. De Rotterdammers wonnen met de aan duidelijkheid niets te wensen overlatende cijfers 34—3. bardement als een ware veldheer, schoot Hekman Jr. de Schiedammers Vallend, springend en stompend naar een 2—0 zege. Na de hervatting Kreeg Willem H iets meer bewegingsvrijheid. Begrij pelijk, dat de felheid van de Feije noorders niet meer zo intensief was. Niettemin werd het doel van Feyt steeds belaagd, omdat de technische suprematie de Rotterdammers daar. toe dwong. Spil Matthijs, de ex-Bel- giscbe international, schudde dan ook ontmoedigd het hoofd, als de kleine Moulijn voor de zoveelste maal langs z'n bewaker Verwijst glipte. Uit een hoekschop van de kleine Coen werd de vijfde treffer ontwikkeld. De bal danste op de zwarte krullebol van Cor van der Gijp en sierlijk verdween het leer in de rechterbovenhoek, over de grij pende vingers van Feyt in het ny« lonnet. Toen was Feijenoord aan galery- play toe. Willem II kon slechts als een jonge kittige keffende terrier terug vechten. In die periode was de cappe Van Eideren bij een scherpe voorzet van De Jong doelman Pie ters Graafland juist iets te vlug af (51). Omdat het halve dozijn vol moest worden gemaakt, kogelde Kees Rijvers de bal voor de zesde (Van onze sportredactie) UTRECHT. Elf hard werkende Spartanen hebben in het Utrechtse Stadion de sympathie van ruun twintigduizend toeschouwera gekregen. De Rotterdammers verdienden dat ook, want hun spel tegen landskam pioen DOS was imponerend. Gave combinaties brachten veel gevaar voor het doel van keeper De Munck, die door enige goede reddingen vooral na rust, de nederlaag van DOS tot 3—0 kon beperken. De Sparta-voor- hoede was een doorlopend gevaar. Vooral De Vries en Geel stichtten veel verwarring- De bparta-defensie was daarentegen rustig. Dat kwam hoofd zakelijk door het werk van stopper Schilder en doelman Van Dijk. Be kwaam en zonder enige onderschatting van de tegenstander bleven zii overeind. De gehele DOS-pIoeg vond in. Sparta een meester van erote klasse. 6 het doel van de Utrechters gaan uit oefenen. Alleen een schot van Van der Linden bracht even opluchting voor DOS, maar direct nam Sparta weer het initiatief in handen. Dat werd door keiharde schoten van Van Ede, Verhoeven en Van der Gijp bewezen. De Munck hield" echter stand. Maar na 36 minuten maakte De Munck een kostbare fout. Non chalant trapte hy de bal uit. Het zag er in de eerste minuten nog niet zo hoopvol voor de Rotter dammers uit, want direct kreeg de Nederlandse topscorer Lammers een goede kans, maar de Utrechtse middenvoor trapte in de grond. Van dat moment af, kwamen De Vries en Van Ede tot gevaarlijk attaques en kregen Van der Bogert en Temming op het middenveld veel werk. Zij konden dat slechts gedeeltelijk naar behoren vervullen. Enthousiast trok Sparta steeds ten aanval en na acht minuten had De Vries succes, toen de DOS-defensie uit positie werd gespeeld: 8—1. Sparta bleef volhou den en kon zelfs een zware druk op Even buiten het strafschopgebied kreeg de Vries de bal in zijn be zit en voordat De Munck in zjjn doel was teruggekeerd, had De Vries de bal al in het lege doel geschoten: 0—2. DOS gaf zich niet gewonnen, maar de voorhoede kreeg van Schilder, Van de Lee en Lugthart weinig be wegingsvrijheid. Lammers was kans loos tegen Schilder en Van der Lin den werd steeds door twee Rotter dammers bewaakt, terwijl De Ko ning en Verhoeven veel werk op het middenveld verrichtten. Daarom ging de DOS-rechtshalf Temming het proberen, maar Van Dijk ranselde de ballen uit zijn doel, terwijl Van der Lee eenmaal zijn plaats onder de lat had ingenomen. Wat verwacht werd, gebeurde na rust. DOS startte met een fel offen sief, maar de consequente dekking van Sparta gaf de Utrechters wei nig kansen, terwijl de uitvallen van de Rotterdammers in deze periode veel gevaar inhielden. Een kogel van Bosselaar wist De Munck keurig tot corner te venverken, terwijl Van Ede korte tijd later door goed uit lopen van de Utrechtse doelman een scoringskans werd ontnomen. Toch zou Sparta op 30 komen. Een voorzet van Van Ede werd door Geel afgewerkt: 83. De DOS-achterhoede stond opnieuw machteloos. Een fel slotoffensief van DOS le verde geen resultaat meer op, want de schoten van Ockhuijsen, Luiten, Van der Linden en Temming brach ten geen wijziging meer m de stand, te: wijl een schitterende kopbal van (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Hermes-DVS heeft tegen een fel Rigtersbleek niet de kans gehad het fraaie spel van vo rige week te prolongeren. Toch wa ren de Schiedammers technisch "be ter en ook de voorhoede maakte een beter gebruik van de kansen Zo werd het een 3—1 zege voor de blauwhemden. De voorhoede van Rigtersbleek met rechtsbuiten Trooster en mid denvoor Olde Rïekerink als uit- blinkers, heeft de Schiedamse ach terhoede zwaar op de proef gesteld. Daartegenover speelde de Schie damse aanval te individualistisch. Toch kwamen de blauwhemden het eerst aan de leiding Na een goede combinatie tussen Eykenbroek, Groe- newegen en Van der Burg kwam de bal bij Mijnsbergen terecht, die het leer langs de Rigtersbleek-doelman schoof (10). Rigtersbleek veerde terug, Aad van Diest moest in het Schiedamse doel handelend optreden. Maar ook Her mes liet zich niet onbetuigd. Cock van der Tuyn had bijna succes, doch z'n schot stuitte tegen de lat. In de 36ste minuut kopte Van der Tuyn de bal uit een hoekschop door naar rechtsbuiten Groenewegen, die op zijn beurt voor de tweede maal het Rigtersbleek-doel trof (2—0). Dit was de Rigtersbleek-maimen te erg. Vanaf de aftrap werd het Schiedamse doel belaagd. En - met succes. Olde Rïekerink gaf Trooster een niet te missen kans <2—1). Sensatie was er een minuut voor de rust. Trooster kwam in duel met doelman Van Diest. De bal rolde daarna voor de voeten van Nijhuis, wiens schot door Van der Sloot uit het doel werdgestompt Hoewel de officiële speeltijd reeds was verstre ken, moest de strafschop toch nog worden genomen. Linksbuiten J. Ol de Rïekerink was zo matig in z'n schutterskwaliteiten. dat Van Diest geen moeite had de bal te stuiten. Ook na de rust ontsponnen zich voor beide doelen gevaarlijke si tuaties. Er werd verwoed gestreden. Het was Hermes-DVS. dat zij het met moeite aan het langste eind trok. Een kwartier voor het einde kreeg Van der Burg de bal uit een dieptepass van Van der Tuyn, Hij omspeelde enkele Rigtersbleek-ver- dedigers. de doelman incluis, en toen stond hem niets meer in de weg de eindstand op 3—1 te bepalen. 5? In een als een bloementuin her schapen clubhuis van de schietbanen aan de Kraltngseweg, werd zater dagmiddag ter gelegenheid van het 75-jarig beslaan van de scherpschut tersvereniging „Rotterdam" een re ceptie gehouden. Tal van burgerlijke cn militaire autoriteiten kwamen het bestuur feliciteren. Onder meer waren aanwezig, de Kolonel der Ma riniers J. G. M. Nass, de Majoor der Mariniers A. F. van Vclzen. de voor zitter van de Koninklijke Bond van Scherpschuttersveren igingen Baron Van de Feltz, een deputatie van het Rotterdamse studenten korps en ook het oudste lid van „Rotterdam", de heer J. B. Krol, ontbrak met bij deze luisterijke receptie Aan het op dc r, j - - recpPtie volgend diner kon burge- De Vries door De Munck kort voor meester Van Walsum in zijn iafel- tyd nog fraai werd gestopt. rede mededelen, dat het H M de Na het laatste fluitsignaal van Leo 1 Koningin had behaagd de vereniging Hom, was dc hulde voor de Rotter- het predicaat „Koninklijke" te ver- damrhers een verdiende beloning, j lenen. Dit was wel het mooiste ca- voor het geleverde spel in het deau, dat de jubilerende vereniging Utrechtse stadion. J mocht ontvangen. Doelman Van Diest van Her mes-DVS nopt" tegen Rigters bleek een srra/s'cliop. Hij wordt hartelijk omhelsd door de ach terspelers Van der Sloot (links) en De Groot (rug nummer 2).

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 4