Binnen drie kwartier had Sparta NOAD volledig onder de duim Ondanks 'n veldoverwicht verliest Feijenoord: 3-1 Excelsior bevecht 2-0 zege in slotfase op RCH Vier treffers ruim voldoende voor gemakkelijke overwinning Kees Rijvers zwoegt tot laatste minuut Kampioenen-show van Postduivenbond vrmgm Geen hoogstaand voetbal bij SVV-VSV (1-2) Piet Slui en Lo Dörr zorgen voor doelpunten Nieuwe shirts brengen CVY geen geluk; UW wint Hermes-DVS geveld door in Almelo Heracles Moord itra a te fa RRC gelijk tegen Garrison Hook Twee treffers van Moolenbeek tegen Zeist Deetos slaat Die Haghe Diepe zuchten werden geslaakt „Club van 100 gaat vissen in Aboy'-vijver Rollen draaiden Topduel tegen Ajax brengt goed voetbal maar... Het lukte niet Biljarten om Parool-beker Micro-korfbal in Energie-hal Maandag 10 november 1958 7 I 'V 1. Éu> ÖNifctlWKJB (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Zoals te verwachten was, heeft NOAD het Sparta niet moeilijk kunnen maken. De Spartanen namen met een 40 score genoegen, doch met meer energie zouden hogere cijfers geenszins tot de onmogelijkheden hebben behoord. Het verweer van de Tilburgers was zwak, zó zwak, dat Sparta na de rust (toen de stand reeds 4—0 was) het spelpeil op zo'n laag pitje kon laten zakken, dat daarmee allerminst het Rot terdamse doel in gevaar werd gebracht. Een groot aantal van de 13.500 kijkers had er een kwartier voor het einde dan ook schoon genoeg van en toen reeds begon de rush naar de uit gangen, hetgeen altijd het beste bewijs is, dat de vertoning binnèn de witte lijnen weinig interessant meer is. Voor rust heeft Spatte aantrekke lijk gevoetbald. De voorhoede stuit te op niet al te veel tegenstand en 2odoende konden frivole aanvallen worden opgebouwd. Vooral Bosse- laar en De Vries namen bekwaam de bal van de stuwende midden spelers Verhoeven en de Koning over. Doelman Onderstal en. spil Rombout moesten enorme krachttoe ren verrichten om in de beginfase treffers te voorkomen. Toch moest reeds na vier minuten de NOAD-de- feasie capituleren. Verhoeven had in het middenveld de bal te pakken gekregen, zwierf er mee naar de rechtervleugel en loste kort buiten het strafschopgebied een felle schui ver. Via een Tllburgs been suisde de bal langs de verbaasde Onderstal. Het tegenoffensief van NOAD had succesvol kunrvu zijn als midden voor Meyer de bal niet eerst uit een vrije schop van Louer over het doel had gekopt en kort daarna niet over de bal was gestapt, nadat al weer Louer (de gevaarlijkste man bij de Tilburgers) het leer vlak voor Andries van Dijk had getrokken. Intussen ging aan de andere zijde het bombardeme1 rustig verder. Een schot van V van der Gijp werd door de Ti,, rgers met veel kunst- en vliegwerk tegen de staan- dej gedrukt en een vleugelschot van Bosseiaar scheerde de kruising van lat en staander Nadat linksachter Loosse de bal van de doellijn had gekopt (inzet van Geel), kwam Spar ta in de 32ste minuut op 2—0. On dersta! '*on slechts met z'n voet een schuiver van Wim van der Gijp ke ren, doch de opspringende bal kwam precies op het hoofd van de toestor mende Hans de Koning terecht. Twee minuten voor do rust trof een schuiver van Tonny vet» Ede, na veel geharrewar voor het Ttlburgse doel, voor de derde maal de roos en een minuut later zorgde Geel met een boogschot voor 4—0. hetgeen naar later bleek, de eindstand zou zun. De tweede helft kenmerkte zich door zeer slap voetbal. NOAD deed het meest z'n best. De Tilburgers maakten wel van energie, doch mis- v .stootkracht om Schilder en Van Dijk ernstig te verontrusten. Regen dreinde sikkeneurig uit een grauwgetinte lucht, alles leek er even treurig en de lach week voor een zucht, Als men naar de hemel blikte kwam een traan in veler oog waarna men verbeten snikte: t Is met Pasen nóg niet droog. Reel de wereld leek verzonken. »n een staag-bespetterd meer waarin alles was verdronken, ieder zat verwezen neer en de mensen achter ruiten tuurden naar de natte stad ojn deez1 jammerklacht te uiten: F oei, het is toch even watf Op een landje tussen sloten speelde men het laaiend spel dat uitstek wordt genoten en uoortdurend is in tel. Ondanks stage regenvlagen knalde men er vol élan om een vreugde uit te dragen die ik niet verklanken kan. Modder kleefde dik van lagen op de meeste spelers vast die alleen het leder zagen dat hun lust was en géén last. Vol fantastisch welbehagen ploegden ze door brij en slik want ze wilden niet versagen, iedereen was in zijn schik. Toen de fluitman signaleerde dat de wedstrijd was gedaan en zich daarna distianceerde Om per fiets naar huis te gaan k hij kletsnat thuisgekomen trv hl? wouw lief heeft gezeid: 'h :h het lekker waargenomen, is een moordmatch, beste meid PHÏDA WOLFF Jr. Nadruk verboden) Voor het doel van Ondersta! ont stonden benauwde momenten, want de Spartaanse uitvallen waren zeer gevaarlijk. Bosselaar, Wim van der G(jp en Geel kregen kansen, doch zij waren zö vrij deze te laten voor wat ze waren. Daa rom was het ver- standïg van degenen, die vroegtijdig het Kasteel verlieten, om een kwar tier eerder thuis bij de haard de koude voeten te gaan verwarmen. Zo kwam Sparta tegen NOAD op 20. De kopbal van de vallende Hans de Koning zal in het Tilburgse doel verdwij- nen. In eerste instantie, had doelman Onderstal de schui ver van Tonny van Ede met z'n voet gestopt, doch de te rugspringende bal kwam pre cies by De Koning terecht'. De Rotterdamse Rugby Club speelde gisteren op het terrein aan de Gotdelweg ten aanschouwe van een zeer groot aantal toeschouwers een boeiende en aantrekkelijke wed strijd tegen 41st Garrison uit Hork van Holland. Het werd een z- en voor de T*otterdammers moes wedstrijd, doch zij weerden zich - stekend en slaagden erin de Eng*.- sen een gelijk spel af te dwinger, van 00, ZEIST. Het is op de mooie grasmat van de Koeburg een matig partijtje voetbal geworden tussen hekkensluiter Zeist en Xerxes. Wel toonden de gasten met aardige com binaties een betere spelopvatting dan de thuisclub, doch net afgeven met korte tikjes zette tegenover de resoluut ingrijpende Zeistdefensie geen zoden aan de dijk- Met verre passes trok ook de paarswitte aan val meermalen ten aanval, doch het plaatsen was onzuiver, evenais trou. wens het schieten en daarbij wisten Libbink c.s. van ruimen. In_ laatste instantie toonde Vermeer zich een betrouwbare doelman- Na 32 min. werd het harde wer ken van de zwervende rechtsbinnen Moolenbeek beloond: snel zat hij achter een verre pass vanaf het middenveld met een. back op de hielen dreef hij even op en toen was het een uitstekend schot 9—1. Maar toen 10 min. later rechtsach ter Groeneweg een tegenstander op ongeoorloofde wijze van de bal liep, zag het er even donker uit voor de gasten, want scheidsrechter J. Grpe- newoud floot en wees naar de witte stip. Olthof nam rustig zijn aan loop en schoot zo zacht, dat keeper Vermeer zonder inspanning de bal kon keren. Xerxes kwam onderdruk te staan en Vermeer kon met uiter ste krachtsinspanning een schot van De Jong over de lat tippen. In de tweec'e helft pakte Zeist feller aan en veroverde een veld- overwicht, dat vrijwel tot het einde aanhield. Door energiek verdedigen enerzijds en slecht schieten ander zijds, konden de gasten hun voor sprong handhaven. Nadat linksbin nen Uyterwaal van Zeist even bui ten het veld was geweest om bij te komen van een botsing, bleef keeper Vermeer geblesseerd liggen, toen hij vallend een hard schot keerde. Invaller Nieuwveld nam zijn plaats in. Na 25 min. werd het door fraai solowerk van Moolenbeek 02 en dat werd ook de eindstand. Hoewel het er niet naar uitzag, dat er van het programma wat terecht zou komen is er in den lande alom gespeeld. Alleen in Rotterdam en Dordt werden nog al wat terreinen afgekeurd. Ook het veld van Span gen, dat echter in prima toestand ver keerde. Jammer, want hierdoor is Het Zuiden nu twee wedstrijden achterop geraakt en dat wreekt zich later In het seizoen altijd. In Den Haag heeft Deetos kans ge zien zich ongeslagen op de bovenste plaats te handhaven door met 6—5 van Die Haghe te winnen. Een mooie wedstrijd lieten Ons Eibernest en HKV zien, mooi en span nend, want de voorsprong van de Eibers moest HKV inlopen om ten slotte zijn kampioenskansen te behou den. En dat gelukte aan Zwaansdijk en zijn mensen, waardoor met 6—6 werd gewonnen. Dat Fluks niet tegen Vlcus Orientis opgewassen zou zijn, was te voorzien. Het werd dan ook 7—3 voor de gas ten. Voor de rust liep Vicus al tot 6—1 uit. Die Haghe 7 8 14 Ons Eibem. 8 7 12 Spangen '72 9 Fluks 8 2 8 Ready 8 2 De stand is: Deetos 7 HKV 7 Vicus O.' 7 Het Zuiden 5 (Van één onzer verslaggevers) SCHIEDAM. SVV heeft zjin aanhang in de wedstrijd tegen VSV danig teleurgesteld. Het voetbal, dat door de in het blauw-wlt gestoken Schiedammers werd gedemonstreerd, kon eigenlijk het best gekwalifi ceerd worden met een slap, onsa menhangend spel zonder enige fan tasie. De voorhoede vormde wel het grootste probleem; regelmatig ope reerde SW met een viermansvoor hoede waarvan bitter weinig stoot kracht uitging. Tot overmaat van ramp kon schakelspeler Jan van Schijndel, die nu als rechtsbinnen stond opgesteld, beslist geen vol doende halen. Slechts Frans v. d. Oever zaaide zo nu en dan enige on rust In de VSV-gelederen, doch de schoten van deze linksbuiten misten steeds de juiste richting naar het doel. Trouwens, ook de VSV-ploeg deed het niet best. In elk geval bouwden de mannen uit Velsen hun aanvallen met meer overleg op terwijl het dek kingssysteem goed werd uitgevoerd. De VSV-lxnksbuiten Post (zeker geen technicus) opende in Je twaalf de minuut de score toen hij plotse ling drie, vier Schiedam ners voor bij snelde. Zijn priem» nd schot bleek Tap te machtig en 't was 0—1. Tot vier minuten voor rust bleef die stand zo. Toen kreeg rechtsbui ten Köneman ver buiten het straf schopgebied een vrije trap te nemen; de overigens uitstekends doelman Geerlofs greep 'mis en hij kon de bal uit het net: vissen (1—1), Daarvoor had Van Kampen nog juist op tijd kunnen verhinderen, dat de actieve linksbinnen van VSV, v. d. Heyden, een tweede goal voor zijn club zou scoren..1 De tweede helft was nog minder boeiend dan de eerste, speeltijd. SVV bleef volharden in traag spel. In de 28ste minuut werd het vonnis over SW geveld, Tap kon een door Dol- der ingeschoten bal niet onder con trole krijgen; uit een wir-war van benen raakten de schoenen, van Dolder en Post.de bal, die lanzaam in het doel rolde (1—2), De laatste tien minuten- moest SW met tien man verder spelen, daar middenvoor Corbeau geblesseerd raakte en het veld.moest verlaten. Vooral tijdens de eerste helft zijn op de tribunes vele diepe zuchten geslaakt. Vele Excelsior-getrouwen vroegen zich toen af, of de reorga- (Van onze sportredactie) ALMELO We vermoeden, dat de eerste klap tegen Heracles wat te bard Is aangekomen, want toen de Almeloërs na achttien minuten al met twee doelpunten voorstonden, leek bet, of Hermes-DVS de moed wat liet zakken. Het duurde tot na de rust, voor men 't zelfvertrouwen terugwon. Er kwam nog 'n duidelijk Schiedams overwicht uit voort, maar geen èebt doelpunt, zodat de winst voor Van der Tuyn c.s. ongrijpbaar bleef. Overigens is er wei veel te ver klaren over deze nederlaag, hoewel het evenwicht in het veld de 10.009 toeschouwers een aantrekkelijk schouwspel bood. De vreugde was al spoedig aan Almelose kant, want na een- kwartier kroop de Zuid-Afrika ner Makone in het gat, dat bij een schermutseling was vrijgekomen en daar kreeg hij de bal op de goede voet om doelman Van Diest te ver slaan. Drie minuten later werd de situatie voor Hermes nog teleurstel lender, toen Vrielïnk langs De Groot rende en de uitlopende Schiedamse doelman beheerst passeerde. Hermes faalde met cj tegenaanvallen, omdat de kanthalfs te weinig steun aan de voorhoede gaven. Daardoor bleef het goede werk van Ten Braak, die op links goede voorzetten gaf zonder re sultaat. En daardoor hieven ook de ,55 De bekende hengelaarsvereniging „De Club van Honderd", waarvan tal van bekende artiesten lid zijn, komt vrijdagmiddag naar Rotterdam op uitnodiging van de Rotterdamse Studenten (in het kader van de lus trumviering) vissen in de vijver ach ter de Ahoy'-hai. Tci deze „Club van 100" behoren twee Rotterdam mers. n.l. Daan Hooykaas en één van de twee „Spelbrekers". De Rotterdamse rennersverenlffing „A polio" organiseerde zondagmor gen een clnbontmoetlng tegen „De Coureur" uit Vlaardingen. De strijd werd op de hometrainer gestreden en had het volgend resultaat; A-kl. 2x500 meter: 1. F. Rorijs <A> 40.9 sec.; 2. \V. Top (A) 41.3 sec.; 3. H Faber <A) 42.5 sec.; 4. fl. Ver- steege (O 42.8 sec.: 5. P. Heyster (C) 43.9 sec. B-kl- 2 x 500 meter: 1. M Dekker (A) 42.7 sec.; 2. J. Stuyts (A) 43.1 sec.; 3. C, Nulle (A) 45.8 sec.; 4. J. Smit (C) 46.8 sec.; 5. L. Schols (A) 48.2 sec. A-jun, 2x350 meter: 1, J. Sloot <C) 33.7 sec.; 2. A. Drop (C) 34.9 sec.; 3. B. Denie (A) 37,8 sec.; 4. J. Ruggenberg (A) 47.4 sec, B-ju». 2 x 250 meter: 1. P. Leen- sloot <C> 27.9 sec.; 2, B. Otterspeer (4) 29.3 sec.; 3. W. Dolman (A) 31 sec.: 4. B. Nulle (A) 32 sec.; 5. P- v, Dam (A) 33.5 sec. Veteranen, 2 x 500 meter; 1. F. Ruggenberg (A) 47.4 sec.; 2. P. v- d Broek (A) 48.7 sec. i kansen voor de Schiedammers maar heel schaars, afgezien van de beide doelpunten, die te duidelijk in buiten spelpositie werden gemaakt, om er enige hoop op te vestigen. Na de rust kwam bet vertrouwen bij Hermes te rug en werd de strijd boeiend. Van der Sloot kwam ver naar voren en stelde Groenewegen in staat een goe de voorzet te geven. Mijnsbergen had maar voor het inschieten, maar spij tig greep de Schiedammer naar het hoofd, toen de bal naast ging. Het siotoffensief was eveneens voor Her mes, maar spil Van Veen en zijn makkers waren sterk genoeg om het Schiedamse geweld in toom te hou den. (Van een o»zer verslaggevers) De nieuwe shirts die de CW-er» deze middag droegen, hebben geen geluk gebracht In de ontmoeting met UW. De Utrechters, die met 31 wonnen, hebben de fouten die de Wielewalers. In deze zeer aantrekke- Jijke wedstrijd maakten, terdege af gestraft. Het te korte apel der Rot terdamse voorhoede zette tegen de goede verdediging der Utrechters geen zoden aan de dUk en leverde slechts één treffer van Treuren op. De Rotterdammers startten het best en na een mooie aanval kon doelman Veth een schot van Groe- neveld juist over de lat tikken. Even daarna schoot Schippers hard tegen de lat. De Utrechters namen echter de aanval over en al spoedig bleek dat zij in huh rechtsbuiten Van Ede een goede aanvaller bezaten, Met open aanvallen stichtten zij veei verwarring in de niet helemaal op dreef zijnde CW-achterhoede. Na een kwartier was het raak, toen Haars hard tegen de lat schoot en Lansing de terugspringende bal in het CVV-doel deponeerde (0I). UW bleef doordrukken en menige gevaarlijke situatie werd door de CW-achterhoede met moeite opge lost. Een tweede treffer hi.-g in de lucht en deze werd in de 35e minuut werkelijkheid, toen Van Heekeren een verre pass naar Van Ede gaf. Deze omspeelde spil Kras en met (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Dank zij een bekekey doelpunt van de altijd attente Plet Slui en een knappe kopbal van routinier Lo Dorr heeft Excelsior ook in zyn derde thuiswedstrijd de volle winst kunnen binnenhalen. Maar hoe belangrijk dat ook Is, de 20 zege op RCH heeft toch niet veel vréugde in de harten der supporters hunnen brengen. Daarvoor was het spelletje, dat de rood-zwarten op de grasmat legden te povertjes. nisatie van het elftal wel een ver betering betekende. De voorhoede had door de opstel ling van Dörr als middenvoor en Verhulst als rechtsbinnen weinig aan stootkracht gewonnen en de achterhoede leek door de verhuizing van Den Hartog naar de halfiinie aan kracht ie hebben ingeboet Een lichtpuntje was het optreden van de debuterende rechtsachter Hoogenboom (19),.die. een opvallend rustige en technische partij vertolk- te- Gelukkig voor Excelsior .was ook doelman Den Hertog in prima vorm. Door hele en halve missers van zijn kameraden moest hij nogal eens handelend optreden. Door bliksem snel uit te lopen ontnam hij Kruyer, de beste man van de Heemstedena ren, een keer een prachtige scorings kans. Aan de andere kant miste Slui voor open doel, toen doelman Van de Voort door zijn eigen spelers volkomen uit positie was gesijpeld. De 00 score gaf in de rust weinig stof tot praten. Na de hervatting gingen de ploe gen met meer vuur aan het werk. De RCH-doelman kwam handen en voeten te kort. toen Corpeleyn en Slui kort na elkaar 2ijn heiligdom onder schot namen. Tot een kwar tier voor het einde hield RCH stand. Toen maakte aanvoerder Schoonen-, berg, die met een terrierachtige ver betenheid voor iedere bal streed, sen domme fout. Hij speelde de bal op zijn doelman terug, terwijl Slui dicht m de buurt was. De rood zwarte linksbinnen won de sprint een hard en ver schot bracht hij de stand op 02. Eerst vijf minuten voor de rust vond CVV een antwoord na een fel offensief. Er ontstond na een aanval een doelworsteling en al kon doei- raan Veth vooralsnog deze aanval afslaan, voor het schot dat Treuren loste, moest hij capituleren (1.—2). De tweede helft was minder dan de eerste en boewei CVV het eerste kwartier sterk in de aanval was, .ond het doelman Veth en spil Van Campen Ln zo'n ongenaakbare vorm. dat het overwicht geen treffers op leverde. Integendeel, zoals het dik wijls voorkomt, viel het doelpunt juist aan de andere zijde. Bij een uitval van de Domstadbewoners schoof midvoor Polman het leder naar Van Ede, die met een harde schuiver doelman Van de Berg sloeg (1—3). CW bleef volharden in het te korte spel en de Utrechtse verde diging had het dan ook niet moeilijk om de overwinning te consolideren. HOLTJER van Minerva eindigde tijdens de. in Dordrecht gehouden tiende Wanty-paHdoop op de vierde plaats achter de atleten Lith (Dordt), Bij- laard (H'sum) en Peterse (Gouda). Lith legde het 550 meter lange par koers af ln 15 min. 35.2 sec. Holtjer volgde op 25,6 sec. Bij de Junioren werd de Rotterdammer Zitman eerste met een tijd van 7 min. 21,4 sec. over de 2500 meter. (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM. Acht minuten zijn Feijencvvd tegen Ajax fataal geweest. Dat was na ongeveer een half uur spelen, toen Bleyenberg en Van der Kuil (2x) de Rotterdamse doelman Pieters Graafland passeerden. Het waren handige combinaties van de Amsterdammers, die hun een 3—0 voorsprong oplever de. De Feijenoord-defensie stond daar machteloos tegen, Maar soortgelijke combinaties wist Feijenoord gedurende de gehele wedstrijd op te bouwen, succes bleef helaas uit. Het spel stierf in schoonheid terwijl de Ajax-verdediging, af en toe met veel geluk, de aanvallen kon onderbreken. Het beslissende schot ontbrak ditmaal, ondanks de moedige pogingen van een actie ve Rijvers, die in Amsterdam weer een meesterrol vervulde bij de opvoering van dit top-duel uit de ere-divisie. Het zwoegen van Rijvers werd slechts met één doelpunt beloond. Van der Gijp scoorde deze treffer. De Rotterdammers waren bijna over alle linies sterker. Alleen de doelpunten-machine werd door re serve-keeper Hoogerman, de stugge oaeks Van Mourik en Ouderland en stopper Anderiesen uitgeschakeld. Schouten cn Van der Gijp kregen de eerste kansen, maar de schoten waren te onzuiver. Al snel bleek uit de Ajax-cbarges dat Walhout en Veldhoen moeilijke duels met mid denvoor Bleyenberg en rechtsbuiten Van der Kuil zouden krijgen te le veren. Feijenoord bleef echter aan vallen. Een schitterende actie va» Moulijn bracht de bal bij Van der Gijp, die de kans te slordig behandelde. Rij vers. Bak en Steenbergen waren de „waterdragers" voor de voorhoede, maar bij Ajax werden deze functies door de kleine Muller en de binnen- spelers Fransz en Snoek» goed waar genomen Dat leverde vry onver wacht» ha 31 minuten voor Ajax succes op. Een combinatie tussen Fransz. Van der Kuil en Snoeks bracht de bal bij de vrijstaande Bleyenberg die met een zuivere kepba] voor 1—0 zorgde, Feijenoord schrok van deze actie, maar vier mi nuten later trok Ajax er opnieuw tussen uit. Zuiver en snel samenspel tussen Bleyenberg en Van der Kuil eens een keer bood Van der Kuil een fraaie kans. I klasse! Pieters Graafland was verslagen: 2—-0. Drie minuten later dook de Rot terdamse doelman weer vergeefs. Op de Amsterdamse speelhelft streden Moulijn en Van Mourik één van de vele duels. Moulijn nam even een afwachtende houding aan. Plotseling verscheen de actieve Ajax-rechts- binnen Fransz tussen beiden en pik te de bal op. Een snelle rush volgde. De Feijenoord-defensie rekende niet op deze aanval, Bleyenberg en "Van der Kuil zochten elkaar reeds op en de combinatie die er toen opvolgde bracht de bal bij de slimme Van der Kuil. Dat betekende 30.^ Er was iets mis met Feijenoord. Het Jukte niet, want Meyers, Rijvers, Van der Gijp. Schouten en Moulijn zagen geen kans om te scoren. De Ajax-verdedlging bleef overeind- Ook na rust was dat het geval. Elke meter grond moest op Ajax worden veroverd. Dat lukte, door verfijnde combinaties, maar in het strafschop gebied was Feijenoord machteloos. Schouten was keeper Hoogerman reeds gepasseerd, toen stopper An deriesen hem nog een halt toeriep. Een schot van Rijvers vloog flitsend tegen de paal. Toch scheen het nu te Jukken, want na zestien minuten had een actie tussen Schouten en Van der Gijp succes. Van der Gijp schoot de vervelende nul weg; 31. De supporters vuurden Feijenoord enthousiast aan. Ajax vocht met de rug legen de muur. Bleyenberg stond eenzaam met Walhout in de midden-cirkel. De Feijenoord-combinaties bleven féaai, maar resultaat leverde het weer niet op. Feijenoord streed lot de laatste minuut Het baatte "iet. Dé Ajax-defensie loonde zich weel van uitzonderlijke met Van der Voort en met een strak schot bracht bij Excelsior op 1—0. RCH probeerde nog wel de score recht te trekken» maar Kruyer ge noot te weinig steun van zijn colle ga's. Vflf minuten voor het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Veld huizen voltrok Dörr het vonnis over RCH, toen hij, na een voorzet van Corpeleyn, met zijn hoofd Iets eer der bij de bal was, dan Van de Voort met z(jn vuist: 20. De traditionele biljartwedstrijden In Rotterdam-Zuid om de Parool beker :door clubs van het „Contakt LMO" zijn wéér begonnen. Beker houder De Bel begon direct met een overwinning van 6—2op RondeéL EVA speelde gelijk met de nieuwe deelneemster De Driesprong. Daar door nam De Bel de leiding ln dit toernooi. VOV, DES en Baltimore hebben nog niet gespeeld. Deze week worden de wedstrijden weer voortgezet. Het micro-korfbalprogramma voor dinsdag in de Energie-hal luidt: Het Zuiden JOSCR J. Poortegaal J— Spangen J, Charlois JOSCR J 2. TrekvogelsUSV, Wion 2—Succes, Spangen 2—Sperwers, Het Zuiden Poortegaal J, SpangenCharlois J, OSCR J—OSCR J 2, Het Zuiden A— Rozenburg; Wion 2Sperwers, USV Spangen 2. Spangen—Het Zuiden B, Actief—OSCR, Het Zuiden 4Char- lo,s 2, Schiedam—OSCR 2, De Over- kantersVelox 2, RozenburgActief, OSCRHet Zuiden B. Het Zuiden A —Spangen, Charlois 2Velox 2, OSCR 2—Het Zuiden 4, Schiedam De Overkanters. Lo Dörrr de aanvalsleider van Excelsior wordt hier door een RCH-verdediger de weg naar doelman Va» der Voort ver sperd. Toch zou tegen het ein de ran de ontmoeting de Rot terdamse middenvoor het Haarlemse doel doorboren. (Van onze duivensportmedewerker) Evenals vorige jaren heeft de Rot terdamse Postduivenduivenhouders Bond voor Rotterdam, het tentoon- stelllngseizoer» geopend met een klin kende kampioenenshow. In de foyer van de Arbeiderspers aan de Slaak stonden circa 600 dui ven van de onderscheid el ijkc kam pioenen van de fondclub. de bond en diverse verenigingen, keurig netjes opgesteld in afwachting van hun bekroning, waarvoor zij zich dit keer nu eens niet behoefden in te spannen. Prominente figuren uit de duiven sport hebben de duiven gekeurd en waren vol bewondering voor de supe rieure kwaliteit van het ingezonden materiaal. Dat dit laatste juist is, werd reeds bewezen door het succes dat door de leden van de Rotterdam se Bond werd behaald op de nationale concoursen. Zo werd o.a. op het grote nationale concours voor junioren uit Orleans. dl( jaar proeentsgewijze het grootste aantal pnj2en behaald. Voor waar een bijzondere prestatie. Het verschil in punten van prijs winnaars en niet prijswinnaars, was dan ook gering. Waarbij nog niet ge zegd kon worden dat de niet be kroonde hokken in vllegwaarde, voor hun confraters behoefde onder te doé». Ooykaas, Vitesse: 2. De Koning-t Hart. Noorderpost; 3- H. C. v. d. Karnp, Postduif; 4. L. v. d. Schelling, Reisduif; 5. P. Dekker, ld.; 6. B. Her mans, Onderl. Concours Club; 7. W. Flaes, Spangenbode; 8. D. v. Neuti- chem. Maas; 9, A. Damen, Oosten Combinatie: 10. C. Twigt, Vriend schap Kr. a/d IJssel. Van de gelegenheid dat men zoveel leden bij elkaar had, werd tevens ge bruik gemaakt om de kampioenen van het afgelopen jaar op waardige wijze te huldigen. A. M. Lindemans mag a!s eerste kampioen de fraaie zilveren wissclbeker voor een jaar bewaren, terwijl de overige kampioe nen werden verrast met een keurige zilveren standaard. De bokaal, symbool voor de beste prestatie op de stedelijke vlucht uit Orleans werd reeds eerder aan de winnaar, de heer Becht uit Overschie» uitgereikt. Bij welke gelegenhefd aan de leider van de VARA-speelgoed» actie, de heer H. Meijer, maar even tjes ƒ2500,— ter hand werden gesteld, zijnde de netto opbrengst van een vlucht welke dit jaar voor dit doel door de Rotterdamse Postduivenhou- dersbond werd gehouden. In aanmerking nemende dat dez# kampioenenshow door circa 300ö per- -onen bezocht werd, kan de Kotter» - ii utM'vut —CJ.U, T Tenslotte kwamen de bekroonde dainse Bond zeker op een geslaagde hokken als volgt uit de bus; 1, D.hoogtijdag teru# zien.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 4