getrouwen spanning over zege op m treffi Geen doelpunten bij Rapid JC -Sparta Henk Schouten en Cor v. cl. Gijp elk een keer de roos en SVV speelt klasse beter dan AGOVV HYC nam revanche op Excelsior 2-0 SCHC neemt leiding van Laren over Verlies voor Botwinnik in Rotterdam Xerxes heeft geen moeite met de Baronie (3-0) ODZ verslaat „Rotterdam" Hermes en Stormvogels komen niet tot daden GVY verliest van VCS Kobws bene... Microkorfbal in de Energiehal Piet v. Klaveren en Theun Brommer naar Noorwegen Haalt Spangen op tot 5-5? Dressuurwedstrijden van „Cavalcade" Maandag 17 november 1958 7 DEN HAAG. cw hoeft het ook tegen VCS niet kannen bolwerken. Mei 2—0 moesten de mannen uit Zuid capituleren voor de onderaan bengelende Haagse club. CW heeft een groot deel van deze ontmoeting een veldoverwicht gehad, doch de voorhoede was niet in staat dit doeltreffend af te ron den. Bij een plotselinge uitval nam VCS de leiding door linksbinnen Van Es, die met een kopbal de Rot terdamse doelman passeerde. CW beet verwoed terug, doch alle aan vallen werden door de stug verde digende Hagenaars gestuit De Rot terdammers hadden het geluk ook niet aan hun zijde, want een hard schot van Van Bokkum belandde te gen de staander. Vrij fortuinlijk kwam VCS door Fens op.2—0. De uitslagen van de ln de afgelopen week gespeelde biljartwedstrijden van het LMO-toemooi om de Paroolbeker luidden: Baltimore—de Bei 90. de Driesprong—VOV/DES 26, Rondeel— EVA +—4. De stand is thans: Baltimore 1 gespeeld. 8 punten, EVAR 28, Ron deel 2-6. VOV/DES 1—6 .de Bel 2—6 on de Driesprong 2—8. Na afloop van de zaterdagavond in het AP-gebouiv georganiseerde simultaan-seance - bracht wereld kampioen M. Botwinnik een gTOOt compliment aan de Rotterdamse schakers. Hij verklaarde na zijn (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Feijenoord heeftz'n getrouwen een ze nuwslopende middag bezorgd. Tot vijf minuten voor bet einde was het helemaal nog niet zeker, of de stadionmannén de strijd tegen VW tot een goed einde zouden brengen. De Rot terdammers hadden .weliswaar een 1—0 voorsprong, die zij tot ieders verbazing na de hervatting meteen ten koste van alles gingen verdedigen. Ruim 47.000 paar ogen hebben in de twee de helft de kille mist doorpriemd om (overigens met angst in het' hart) te kunnen zien hoe de Feijenoord-defensieven de fel attaquerendeVenloërs op afstand hielden. De omhaal, waar mee Cor van der Gijp vijf minuten voor het einde niet alleen de 2—0 eindstand bepaalde, maar ook alle spanning weg schoot, was zo verlossend, dat meteen de tribunes leegstroom den. Kees Rijvers .en Aad Bak waren vooral voor de rust de grote figuren bij Feijenoord. Zij zorgden ervoor, dat VVV met de rug tegen de muur werd gedrukt. Verder kwam het voorlopig niet, want de. Rotterdamse voorhoede combineerde .wel listig, doch was niet produktief. Er zat ook geen vaart in de aanval en zo doende konden de stugge VW-ver- dedigers Steegh, v; d. Hurk en (in het doel) Cordang alle Bevaar de baas blijven. Coen Moulijn draafde langs rechtsachter Lamberts alsof deze er niet stond, doch z'n werk werd onvoldoende afgerond. Henk Schouten kreeg enkele scoringsrijpe kansen, doch de bal lag dan voor z n linkerbeen en dat is niet de sterkste zijde van de Feijenoorder. Toen hij in de 22ste minuut'wederom uit een trekbal van Moulijn. het leer voor z'n rechter schoen 'kreeg, was Cor- dang tegen het klimmend schot met opgewassen. Dat.betekende dus 10, een score, waar Feijenoord kenne lijk zielsgelukkig mee was. Deze voorsprong werd in de watten ge legd, want na de rust bepaalden de Rotterdammers zich duidelijk tot verdedigen. Met soms zeven tot acht man werden de Venlose aanvallen, in de intussen sterk.opkomende mist, tot staan gebracht, Pieters Graaf land toonde z'n grote klasse en ook Walhout. goed gesteund door de achterspelers Kerkum en Veldhoen hielden de VVV-stormlinie in be dwang. Wel kwamen Sleven en Teeuwen samen tot een doelpunt, doch terecht annuleerde arbiter Bronkhorst dit,'omdat Eddy Pieters Graafland hierbij „in de kreukels was geraakt. Intussen draaide Coen. Moulijn bij plotselinge uitvallen evenals in de eerste helft soepel langs Lamberts, doch ook nu kwamen Schouten en Van der Gijp niet tot daden. De on vermoeibare Kees Rijvers Cdie m de eerste helft zelfs de bal van de Feyenoord-doellijn had gewerkt), Er toerei schitterend Bereden, menigeen werd rood en bleek als hij zag wat renners deden en naar hun prestaties keek Op de home-trainers gezeten trapten die zich in het zweet, wat geweldig werd geheten en 't is goed dat u dat toeet. Met genoegen en waardering keek, de gans-gevulde zaal naar de rappe tijdspassering van de ridders-van-'t-pedadl. Bijval klonk van alle zijden als er één gewonnen had en men vergeleek de tijden waarnaar men te kijken zat. Asse dat nou fietse hete zei een man, die naast me zat, sou ik welles wille wete wat de sport voor waarde had. Dat is immers töch geen renne, nee, als ik dat es most doen, 'k sou me eige kracht niet kenne, werd ik spoorslags kampioen. Toen de heats verreden waren kwam dé speaker voor ons staan om ons even te verklaren hoe de wedstrijd was 'vergaan Daarna bood hij aan degenen die dit wensten heel spontaan 'n hometrainritje nota bene voor de kennismaking aan. En de man die naast me toefde nam opeens een ren en zei dat hij dit dolgraag behoefde, dus die kans aanvaardde hij. 'k Sprak hem na z'n dolle race en hij bleek helemaal ontdaan En, vroeg ik. Hij sprak verwezen: Dat is eens, maar 'k zeg bij deze... Doch hy zweegwant 'k zag wol vreze hem abrupt voor Pampus gaan-...' PHIDA WOLFF Jr. (Nadruk verboden). probeerde het met enkele afstands schoten. want ook voor hem werd de spanning bijna ondragelijk. Het was tenslotte Cor :van der Gijp, die alle onzekerheid op zij zette. Vijf minuten voor het einde pikte Henk Schouten diep in de. VVV-dèfensie een verre trap. uit de Feijenoord-middenlinie op, lanceer de precies op maat een voorzet, waaruit Cor van der Gijp met een beheerste omhaal Cordang vergeefs in het klamme gras .liet,duiken. Het micro-korfbaiprogramma voor dinsdag in de Energie-hal luidt: Het Zuiden5—De Spartaan; Unicum—Ro zenburg 2; ZwaluwenSchiedam 2; Eureka 3—-HPV; Trekvogels 4—Dfi Nationale; Unicum 2Flamingo's 2; Schiedam 2Het Zuiden 5; De Spar taan—Rozenburg 2; ZwaluwenUni cum; HPV—Flamingo's 2; De Natio nale—Eureka 3; Trekvogels 4—Uni cum 2; Poortugaal—Actief2; Eureka 2Ahoyj .Wion 3—OSCR 3; Charlois Het Zuiden 3; VeloxTrekvogels; Wion—-Eureka; Actief 2Ahoy; OSCR 3—Poortugaal; Wion3Eure ka 2; Het Zuiden 3Velox; Trek vogelsEureka; CharloisWion. De eerste treffer van Feijen oord. Henk Schouten, zwaar gehinderd door Van der Hurk (rugno. 5) de sptl vari VVV, jaagt' de bal langs doelman CordangDe Feijenoorder werd tot dit schot ln staat gesteld door Coen Moulijn, die de bal keurig netjes vanaf de achterlijn scherp voor 't doel had getrokken. (Van onze sportcorrespondent) APELDOORN Twee blunders van AGOW's «pil Kruitbosch heb ben SW zondagmiddag 20 winst gebracht in een duel, waarin de Schiedammers zo superieur waren dat zonder overdrijving van een klasse verschil kon worden gespro ken. Wel kwam AGOW aanvanke lijk tot wat gevaarlijke offensieve bewegingen, maar het stuitte daar bij meer dan eens op de spectaculai re Schiedamse doelman Tap, die al les riskeerde,, maar geen treffers. Toen hij SW enkele malen voor een achterstand had behoed, kwa- AMERSFOORT. Vorig seizoen 1—0. Voordien had Brits geluk toen lukte het Excelsior tot tweemaal toe een kogel van Corpeléya juist over HVC een nederlaag toe te brengen, Zondagmiddag revancheerden de Amersfoorters zich door op 't sport park „Blxkhoven" ten aanschouwen van ruim 5.000 bezoekers een 20 zege te behalen. Deze overwinning hebben de roodwltten vrijwel uit sluitend aan hun aanvalsleider Wout Heinen te danken; hy nam belde doelpunten voor zijn rekening. Het was geen beste wedstrijd qua spelpeil. Doch levendig was dit duel zeer zeker en er werd bovendien in vrij hoog tempo gespeeld. Veel krachtsverschil was er niet tussen beide ploegen. Bij. Excelsior was .de opbouw van de aanvallen beter ver zorgd dan de afwerking ervan én bij HVC was juist het omgekeerde het geval. Daardoor is het doel van Den Hertog, die zich kort voor het einde wegens een blessure moest ten vervangen door Brouwer, ernstiger gevaar geweest dan het heiligdom van de Amersfoortse goa lie Brits. Tegen de verhouding in nam HVC in de 2Tste minuut .de leiding. Mar cus lanceerde een scherpe voorzet, die de bal op het hoofd bracht van de vijftienjarige linksbuiten Wery. Deze junior kopte door naar Wout Heinen, die eveneens met een kop bal Den Hertog kansloos passeerde. de lat ging. Nadat in de vrij slechte tweede helft. Slui de kans op de gelijkmaker voorbij had laten gaan. door van dichtbij hoog over te schieten, con solideerde wout Heinen in de aller laatste minuut de HVC-zege: 20. De uitstekende leidende De Boer liet zelfs niet meer aftrappen. men deSchiedammers in de 28ste minuut op 01, doordat een misluk te uittrap van 'Kruitbosch door Kö- neman werd opgevangen. Hij schoof door het centrum een pass naar Cor- beau, die om Kruitbosch heen een klimmend schot losliet, dat in de lin ker bovenhoek doel trof. En toen Kruitbosch in de 42ste minuut de bal verticaal omhoog schoot en Kan- selaar rciiste, kon Hekman zonder veel moeite een voorzet van; v. d. Oever tot een treffer ombuigen,0—2. Na rust heeft SVV weinig moeite gehad met het opvangenvan de stuntelige Apeldoornse, aanvallen. Het kwam zelfs nog tot een serie gevaarlijke acties, waarmee AGOW's defensie.erg veèl moeite had. Ruim 6000 mensen zagen dit duel, dat door de heer C. Brorifchorst werd geleid. De Rotterdamse boksers Piet van Klaveren en Theun Brommer zullen vrijdag 21 november xvedstrijden boksen in Oslo. Van Klaveren werd gecontracteerd voor een gevecht over acht ronden tegen de Noorse weiter- gewicht Leif Baggis Hansen, Brom mer krijgt de midden ge wicht Laak- sonen als tegenstander. Dit gevecht gaat over zes. ronden. (Van een ónzer verslaggevers) Geen van de circa 1500 toeschou wers zal wellicht vermoed hebben dat het treffen Xerxes—De Baronie in zo'n overtuigende 3—0 zege voor de Rotterdammers zou eindigen. De zebra's waren vooral wat betreft de achterhoede zo volkomen de kluts kwijt dat het een wonder was, dat de score in het eerste kwartier van de ontmoeting blank bleef. De Rotterdammers vonden echter hun evenwicht bfjtyds terug en met doel punten van A. de Boer voor rust W. de Boer en wederom A. de Boer na de panze is de zegeeigen lijk daarna geen ogenblik meer In gevaar geweest. Op; een zeer gelukkige manier is Xerxes het eerste kwartier van de wedstrijd doorgekomen. Missers van Groeneweg en Lebbink schiepen ge vaarlijke situaties voor het Rotter damse doel en het pleitte dan ook niet voor de Bredase aanvalsvyf dat geen treffers geboren werden. De Rotterdammers vonden echter na dit gevaarlijke kwartiertje weer vlug nun vorm terug en vanaf dit ogenblik lag de weg naar de over winning volkomen open. Het duurde echter nog tot de 28e minuut voor dat Xerxes, door een goede treffer van A. de Boer, die een pass van Rijshouwer hard inschoot, dit overwicht kon uitbuitten (10). Na de hervatting probeerden de Brabanders nog wel verandering in deze stand te brengen, maar de voor hoede was onmachtig om dé nu beter op dréef zijnde achterhoede yan de Rotterdammers te verschalken. Xerxes nam de aanval weer over en het was A. de Boer, die het eerst de kans kreeg, uit een pass van Mo lenbeek, de score te verhogen. Zijn schot ging echter via het lichaam van doelman Kuistermans naast. Na een half uur was het echter raak, toen W. de Boer de bal, uit, een hoekschop van Molenbeek, hard inschoot (2—0). Twee minuten later werd het lot van De Baronie beslist, toen Rijs houwer wat al te hardhandig ten val werd gebracht in het beruchte ge bied. De strafschop die 'scheidsrech ter Nieuwehof terecht toekende, werd door A. de Boer onberispelijk ingeschoten (30). (Van onze hockeymedewerker) De inhaalzondag in de hockey- compeiitie heeft SCHC geen wind eieren gelegd. Integendeel, door een kleine, maar nuttige zege op TOGO (1-0 liepen de Stichtenaren opnieuw een punt in op Laren, dat tegen de Delftse Studenten slechts een geluk spel kon bereiken (2-2). Aangezien beide ploegen nu in de dubbele cijfers zijn betand, n.l, 10 punten (maar SCHC heeft een wed strijd minder gespeeld) veroverden Zwier c.s. de leiding. De Utrechte naren beschikken inderdaad over 'n goed sluitend elftal, waarin vooral de aanval gevaarlijk is. BMHC, we memoreerden het reeds eerder, maakt dit seizoen geen sterke in druk. Gisteren werd weer eens ver loren, nu met 3-2 van Be Fair, waar door laatstgenoemde met slechts een punt achterstand op de twee leiders duidelijk heeft laten zien, dit jaar een hartig woordje mee te willen praten, waar het kampioenschap aan gaat. In de promotieklasse speelde Asvi- on op een zeer zwaar veld een moei lijke strijd tegen HHIJC II. De Ha genaars waren technisch wel beter maar in de aanval lukte het tegen de sterk verdefligende. Schiedammers niet best. Het bleef bij één doelpunt. Asvion kwam. schaarser in de slag cirkel, maar was daar veel gevaar lijker. Voor rust ontstond uit een goed genomen strafcorner het tegen- punt van de stick van Henneke, Het 2e team van Asvion behaalde een kostbare zege op HGC III (5-3), dat nu duidelijk' naar de onderste plaats is teruggewezen, terwijl Asvion II voorlopig veilig staat. Tempo '34 ver loor van de snelle VCL-ploeg met 32 Om de HTCC-beker speelden Vic toria en Amsterdam aan de Kraling- seweg een spannende wedstrijd, waarin pas in de laatste minuut van de verlenging de beslissingviel ten gunste van de hoofdstedelingen (1-2). Wim Kodde zorgde uit een strafcor ner voor het tegenpunt. Het 2e" team van Victoria verloor al evenzo van Amsterdam II (1-3). Tot enkele mi nuten voor tijd was de stand nog ge lijk, maar snel achtereen scoorde Amsterdam II tweemaal. RBC ver loor met 3 invaliers met 3^-0 van de eerste klasser Kampong. Zo bezien nog niet eens zo slecht. Wereldkampioen M.[ Botwinnik' tydens de simultaanseance in het A.P.-gebouw. ruim drie en een half durende rond wandeling langs de 25 opgestelde borden, dat dit de sterkste tegen- stand was geweest gedurende zijn gehele tournee door Nederland. Hoewel niet gezegd kon worden, dat Botwinnik -de strijd had aange bonden tegen de 25 sterkste scha kers van de RSB, was het wel zp, dat hij tegen 25 sterke schakers in het strijdperk moest treden, in vele gevallen de clubkampioen vari een bij de RSB aangesloten vereniging. Nadat hij vier tegenstanders tot capitulatie had gedwongen, legde op zijn beurt dc wereldkampioen zijn koning om tegen H. G. A. Mesman Zuiden), Drie rondgangen "later capituleerde Botwinnik ook tegen B, v. d. Graaf (SIO), maar daarna kwam hij niet meer in grote moei lijkheden. Alleen drs. J. H. J. San ders (Rotterdam) en dr. K. M. Bergsma (eveneens Rotterdam) snoepten hem nog een half punt af. Bijzonder produktief. was de we reldkampioen na zijn remise-resul taat tegen dr, Bergsma Slechts drie rondwandelingen had hij nodig om tien tegenstanders tot opgeven te dwingen. Hij had toen nog een kwartier nodig voor de vier over gebleven tegenstanders, dieook al len verloren, als' laatste de deel nemer J. Verweyen. Wereldkampioen M. Botwinnik, die, als steeds, vergezeld was van zijn echtgenote, die tijdens de si multaanseance naar man geen ogen blik uit het oog verloor, noteerde aldus het fraaie resultaat van 21 ge wonnen partijen 2 remise, en:slechts 2 verloren, een score van 88%. De heer J. v. d, Busse heeft Bot winnik met dit fraaie succes gecom plimenteerd en overhandigde hem een aandenken. Mevrouw Botwinnik deelde in de hulde. Bij de begroe ting was de heer Botwinnik .reeds het boek ..De stad van Erasmus" overhandigd, alsmede een speciaal voor deze gelegenheid vervaardigde fraaie speld. In zijn toespraak herinnerde we reldkampioen Botwinnik eraan, dat hij twintig jaar geleden ook in de Maasstad een 'simultaan speelde en bij die gelegenheid ook sterke te genstand had ondervonden. Voor de eerste klasse schaakcom- petitie van de KNSB(poule-b); ont ving Spangen gisteren zijn oude ri vaal Eindhoven. Bij het scheiden van de markt stonden de Brabanders met 53 voor, maar gezien de posities in de onderbroken partyen lijkt het waarschijnlijk, dat het slotresultaat 5—5, een gelijk spel dus, wordt.' In dat geval zullen Kunnen, Dries en Koevermans voor de volle winst hebben gezorgd. Aanvankelijk leek het,: er op, dat de Spangenaren met succes de hindernis Eindhoven in hun strijd om. opnieuw in de hoofd klasse KNSB door te dringen, zou den némen, Tegen het afbreken ver dwenen plotseling alle schone per spectieven. De bezoekers kwamen zelfs tot vijf punten en hebben op de terugreis ongetwijfeld uitvoerig zitten analyseren of ze nog niet een half puntje kunnen slepenuit' de twee afgebroken partijen Voor dezelfde klasse werd.voorts gespeeld:Delfts Schaakgenootschap Haarlems Schaakgezelschap 36 (voorlopig), Leids Schaakgenoot schapPhilips 6%3Ié, Dordrecht Res. Schaakclub 5ié4*4. In de hoofdklasse eindigde de wed strijd VASHilversum - in 3M> (voorlopige uitslag). In het waterpoiotoemooi om da „Vuyk-wisselbeker" speelde ODZ za terdagavond de eerste wedstrijd te gen de Vïaardingse dames van VZC. Leny v. d. Ree bracht VZC met een goed doelpunt op 1-—Ö, doch nog voor rust trok de fel doorzettende Willy van Dóoren de stand weer ge lijk. Tot ver in de tweede helft ble ven de verdedigingen meester van het terrein, doch kort voor tijd slaag de Corry Mackenbach erin ODZ een 21 winst te bezorgen. Het tweede duel ging tussen „Rot terdam" en DVZ (Den Haag). Twee treffers van Dinte Sluyter (Rotter dam) werden door de Haagse dames met eveneens twee doelpunten be antwoord, doorLcny Tas en Jo Schippers gescoord (2—2). Er waren hierna twee series strafworpen no dig, waarmee „Rotterdam" de finale bereikte. (In de finale tussen ODZ en „Rot terdam" kwam ODZ na *n vrij lang durige numerieke meerderheid we gens het. uit het water sturen van de Rotterdam-zwemster Gerda van Es, door Conny Verkade óp 1—0. Het werd zelfs 20, waarna Rotterdam via een. doelpunt van Betty de Gruyl óp 2—1 kwam. Nogmaals door Conny Verknde liep ODZ uit <31). doch Dinie Sluyter .wist opnieuw de ach terstand te verkleinen (3—2), waar mee echter het kruit van „Rotter dam" was verschoten en ODZ hier mee dus beslag legde op de trofee. Ook stond deze avond een zwém- rtummer op het programma, waarin Cocky Gastelaars met ruim verschil en in de tijd van.2,36.6 min. de 200 meter vrjje slag won: Tweede was Tineke Lagerberg (2.27.7), en derde Marian Heemskerk (2.30.2). Voor het diplomazwemmen werd van de 57 candidaatjes voor het eer ste diploma sléchts een meisje afge wezen Voor het tweede diploma slaagden 40 van de 44.meisjes.. SCHIEDAM Hermcs-DVS en Stormvogels na een zeer spannend, aantrekkelijk en levendig duel ztfn niet tot treffers kunnen komen. Toch hebben de aan\ralsllnies er meerdere malen de kans voor gehad. Het sehortte juist ln de afwerking in de voorhoeden van beide teams. Omdat bovendien de defensies bijzonder goed op dreef waren, Is hiermede de blanco stand geanalyseerd. In de eerste helft heeft Stormvo gels het voor het zeggen gehad. Tal rijk zijn de aanvallen, die op de Hermes-veste zijn ondernomen. Door het spectaculaire optreden van spil Rijke, rechtshalf Eykenbroek én in laatste instantie doelman Van Diest zat er voor de gasten weinig muziek in. Hermes kon zich niet aan de druk ontworstelen, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat we na 25 mi nuten. de eerste „volle" aanval van de thuisclub konden noleren. Na de hervatting waren de rollen omgedraaid. Toen speelde Hermes fris van de lever en hebben de ver dedigers yan Stormvogels alle zeilen moeten bijzetten om de rappe Schie dammers tot staan te brengen. Even als z'n IJmuidense collega Doorne- veld, kreeg ook de Schiedamse links buiten Ten Braak scoringsrijpe kan sen. Inmiddels belegerden de Her mes-aanvallen het doel van Storm vogels, waarin De Graaf al z'n ta lenten moest tonen óm het geweld te keren. Met de rug tegen de muur werden in de laatste twintig minu ten de mannen uit IJmuiden gedrukt. Linksachter Freriks, die overigens een goede partij speelde, kon zich niet beheersen. Hij trapte na en kreeg derhalve van scheidsrechter Roomers een officiële waarschuwing Alle krachtsinspanningen ten spijt bleven beide doelen voor doorborin gen gevrijtvaard. Een blanco eind stand dus, een, resultaat, waar beide ploegen precies naar waarde werden beloond. In de Manege Hillegersberg wer den. zondag dressuurwêdstrijdën ge houden voor nieuwelingen. Er wa ren twee groepen, een voor deelne mers tot en met 13 jaar en een voor jongelui van 14 tot en met 18 jaar. Voor beide afdelingen was een wis selbeker beschikbaar. De uitslagen waren; groep I (tot en met 13 jaar): 1. Simone Melaerts op Tonr.y, 87 pnt. (wissel beker); 2. Irene, Hardenberg op Tonny, 831* pnt.; 3. Ineke Savelkouls op Jelly, 80 pnt.; 4. Erik Deen op Blue Sky 79 pnt.; 5. Hetty Braat op Tonny 781* pnt; groep II (14 t.m. 13 jaar): I. Son je van Doorn op Rosita (S3 Vz pnt. wisselbeker); 2. Marian van Es op Moustaf 81 pnt.; 3. P. de Lange op Amanda 8014 pnt.; 4. Joh. Gras man op Tonny 79li pnt.; 5, Lou Cos- ter op Max 78 pnt. (Van..onze sportcorrespondent) KAALHEIDE Andries van Dfjk heeft vooral in de laatste fase van de ontmoeting RapidSparta spectaculair moeten optreden oin z'n doel voor treffers te behoeden. De kundige Spartaan slaagde hierin voor treffelijk, zodat de Kasteelclub de moeilijke wedstrijd tegen Rapid met een 0—0 score kon afsluiten. Een resultaat, dat Sparta ongetwijfeld vreugdevol gestemd zal hebben, want Dennis Neville was beslist niet met een gerust gevoel naar Limburg gegaan. De Spartaanse achterhoede was overigens het beste deel van het team, want behalve Van Dijk wanen ook Van der Lee, Schilder, Ver hoeven en De Koning ongenaakbaar voor de aanvalslinie van Rapid. In de eerste helft was het een vrijwel gelijkopgaande strijd. Veer tien minuten waren er gespeeld toen Lens een doelpunt maakte voor Ra pid, doch deze treffer werd geannu leerd wegens buitenspel van Bis- schops. Later kreeg Rapid een vrije trap toegewezen wegens een over treding van Schilder. Midvoor Hae- nen plaatste de bal over het muur tje van de Spartanen heen tegen .de onderkant van de lat. De bal stuit te tegen de grond en verdween het veld in. De Rapid-spelers appelleer den voor een doelpunt, doch scheids rechter Martens liet doorspelen. Aan de overzijde stelde Bosselaar Van der Gijp tweemaal in de gele genheid een hard schot af te vuren op doelman Jacobs, doch resultaten bleven uit. Ook De Vries kreeg een uitstekende schietkans, doordat linksachter Mommertz een steek liet vallen, maar zijn schot ging naast, In de tweede helft kreeg Rapid een licht overwicht en het was juist in deze periode dat de Sparta-ver- aedigjng haar uitstekende kwalitei ten kon tonen. Herhaaldelijk wist zij redding te brengen als het bin- nentrio van de Limburgers te dicht het doel van Van Dijk benaderde. Een misser van Van der Lee stelde Hanneman in de gelegenheid de bal. uitstekend voor het Rotterdamse doel te plaatsen, maar de Rapid- aanvallers wisten met deze onver wachte kans geen raad. Bij een aan val van Sparta beging stopper Smeets een overtreding tegen Geel. De toegekende vrije trap werd door De Koning hoog over geschoten. Bij een lastige kopbal van Haenen toon de doelman Van Dijk voor de zo veelste maal zijn uitstekende kwa liteiten. Voor het Rapiddoel probeerden de Spartanen door de Rapid-verde diging te komen, maar zowel Geel, Van der Gijp als De Vries lieten het tegen de achterhoede van de Limburgers afweten. Zonder 'dat er ook maar een treffer te noleren viel kwam het einde van deze spannen de ontmoeting. Het schot, dat Mij>\sbergen linksbinnen van Hermes afvuurt komt tegen 't lichaam wait de op de grond liggende Stormvogels doelman De Graaf terecht. Rechtshalf Luppens (rugno. 4) snelt ter bescher ming toe

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 4