Sparta drijft Elinkwijk naar 3-0 nederlaag Angstvallig Excelsior moet voorsprong prijsgeven: 1-1 Strijdlustig Feijenoord komt tot verdiende zege op DOS Meerman scoort enige goal in spannend duel Xerxes zet achterstand in fraaie 3-1 zege om Hermes DYS en Helmondia komen tot winstverdeling Kok (38 j.) blinkt uit en maakt voor KFC gelijk GYV kan tegen Spartaan ook niet tot daden komen Drink1 Leider „Spartaan "over Musschengestruikeld Rotterdamse successen in strijd op home-trainer Rotterdamse profs gelijk met A'dam Helmond-SVV °-l met,het hoogste rendement Te klein Hom e-trainen in Hammerstraat Elan-toernooi in twee delen Onpasseerbaar Sportuitslagen Verstekeling aan land gezet ontga Sedert 1912 WMkmmmmmmmmmmmmmMmm .4. van Herpen-beker voor Pedaalridders Zaterdag 27 december 1958 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Elinkwijk is voor Sparta een lastiger te genstander geweest dan verwacht werd- De Utrechters hebben het de Spartanen bijzonder moeilijk gemaakt. Eerst na de rust kon de Rotterdamse voorhoede tot indrukwekkende daden ko men tegen een toch verre van hechte defensie van. Elinkwijk. Het werd 30 en daarmee is de Rotterdamse meerderheid pre cies uitgedrukt. Sparta miste Ad Verhoeven, hetgeen vooral in de eerste helft merkbaar was. Toen gaven de Kasteelheren te veel het middenvéld prijs. Na de hervatting liet Hans de Ko ning z'n defensieve taak enigszins varen en kreeg hij gelegen heid het middenterrein onder z'n hoede te nemen. En zie, bin nen een kwartier was toen Elinkwijk een geslagen team. SCHIEDAM. Tot een kwartier wat vaart bi het spel- Een kwartier voor tijd ontbrak aan de wedstrijd Hermes DVSHelmondia '55 alles wat bij voetbal in de eerste divisie map worden verwacht. Het zwakke Helmondia had slechts enig- enthou siasme in haar wapenuitrusting en dit resulteerde dan ook een kwartier voor rust in een doelpunt van links buiten Stallen na een reeks van fou ten in de Sehiedamse verdediging. Gedurende meer dan een uur heb ben de Schiedammers hun technische overwicht op de ongevaarlijke tegen standers steeds weer teniet gedaan door het plaatsen van de bal naar de bezoekers. De gasten uit Helmond wisten ook geen weg met het leer, Rechtsbuiten Swanenburg verwierf het brevet van de" meest machteloze. Tweemaal trapte hij voor open doel met een enorme zwaai van het rech terbeen over "de bal. In de dertigste minuut gaven de HDVS-ers een pass aan de linksbuiten van Helmondia, waarna deze ongehinderd en van grote afstand langs een aantal Schie dammers kon inschieten. (01). Toen vijftienhonderd Schiedammers grijze haren en slaap dreigden te krijgen kreeg rechtsbuiten Coen Groene%vegen een kwartier voor het einde een hoekschop te nemen, Op zijn inzet sprongen doelman Dijk- rnans en linksachter Claus naar de bal. Scheidsrechter Veldhuizen meen de, dat Claus de bal had wegge- stompt. Keihard joeg linksback Wim van der Sloot de strafschop langs de doelman. (11). Toen kwam er, hoofdzakelijk door de loeiende aan moedigingen van het publiek, nog lang drukte Hermes DVS de tegen stander in de verdediging, maar slechts eenmaal behoefde Claus de bal van de doellijn te koppen. Naast het goedgerichte schot was KDVS deze tweede kerstdag ook het flitsende elan en het goede samen spel kwijt. Doelman Van Diest had zich voor de tweede helft wegens een gekneusde pink door Van der Tuyn laten vervangen» die vaardig de en kele schoten onschadelijk maakte. De eerste treffer van Sparta tegen ElinkwijkWim van der Gijp geeft met een flitsende schuiver doelman Kraak geen schijn van kans De profclub „Rotterdam" heeft tweede kerstdag op het sportterrein „De Berk" te Baarlo *n vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tegen de Amsterdamse „Dynamo's" De ont moeting, die naar schatting werd bij gewoond door 2000 kijkers, eindigde in een 2—2 score. De ruststand was 1—1. In het Rotterdamse team stond Zondervan in het doel en speelde de Hongaar Pingitzer linksbinnen. In de eerste helft is eigenlijk het enige spectaculaire moment de kop stoot van Daniels, die geheel buiten bereik van de uit balans gespeelde Piet Kraak tegen de lat ketste. Voor het overige hebben de Spartanen in series goede aanvallen tevergeefs ge. tracht het bolwerk Kraak-Mijnals te vermurwen. Dit lukte niet, omdat zoals hierboven reeds is vermeld de Rotterdammers zich weinig zorgen maakten over het midden veld. Sparta legde zich te veel op een verdedigende taktiek toe. Inder daad was er alle reden de beweeg lijke aanvalsleider Kruin te beteu gelen, want deze Surinamer zaaide met enkele „loeiers" paniek in het Rotterdamse verdedïgingsblok. Maar Andries van Dijk in het doel had kennelijk niet te veel van de kerst bout gegeten, want met atletische sprongen dook hij naar schoten van Kruin, De Jongh en Marbach, De tweede helft zou de ommekeer brengen. Bij afwezigheid van Den nis Neville injecteerde nu Jan Hes hof tijdens de rust de Spartanen met enkele taktische raadgevingen. Een daarvan was kennelijk de opdracht aan Hans de Koning, zich niet al leen defensief maar ook aanvallend met de zaak te bemoeien, Hans deed het zoals dit van hem werd ver wacht. Hy stuwde de' aanvaL Plot seling wist de "Utrechtse achterhoede geen raad meer met de bal. Er werd slecht geplaatst door de Elinkwijk- verdedigers en zo ontstonden slor digheden, die het eerste doelpunt tot gevolg had. Na zeven minuten speelde Mijnals te zacht op Piet Kraak terug en de aalvlugge Wim van der Gijp was juist iets eerder dan de vingers van de Utrechtse doelman. Met een flit sende schuiver verdween de bal in de touwen (10). Sparta ging door. Het bemerkte dat Elinkwijk aange slagen was. Vyf minuten later zaten de Kasteelheren op- rozen. Tinus Bosselaar trok vanaf de achterlijn de bal scherp voor het doel en daar stond Tonny van Ede klaar om van dichtbij met een klimmend scho-t Kraak kansloos te maken (2—0). De Rotterdammers bleven heer en roees ter in eigen huis, in weerwil van de felle attaques, die Kruin en z'n vrienden probeerden op te zetten. Steeds was Schilder, en xn laatste instantie Andries van Dijk, paraat om de gasten alle illusies tot scoren te ontnemen. Nadat Piet de Vries eerst tegen de lat had gekopt, voltrok hij na 37 mi nuten definitief het vonnis over Elinkwijk door de bal, die uit een hoge voorzet van Wim van der Gijp over het hoofd van Mijnals in het Utrechtse doelgebied belandde, be heerst langs Kraak te zenden. (Van onze sportcorrespondent) HELMOND De ontmoeting Hel mond— SW werd kennelijk beïn vloed door Kerstdiners. De prestaties van belde teams kwamen nauwelijks boven het middelmatige uit. De Schiedammers schoten in ieder geval beter dan hun tegenstanders en dat leverde hen een overigens dik ver-, diende 10 zege op. Drieduizend toeschouwers hebben zich in de eerste helft af staan vra gen in welke posities de spelers dan wel moeten komen om doelpunten te fabriceren. Vooral de Helmonders waren bijzonder slecht op schot. De afwerking liet aan beide zijden te wensen over en zo kregen de beide doellieden Scheepers van Helmond en Tap van SVV het niet bijzonder druk. Het enige spectaculaire is de tref fer, die SW drie minuten na de rust scoorde en waarmee de zege werd bewerkstelligd. Rechtsbuiten Köneman had de bal te pakken ge kregen, rende langs de lijn en lan ceerde een voorzet precies op maat voor middenvoor Corbeau. Diens schot was Scheepers te machtig. Het betekende de volle winst voor SW, (Advertentie l M.) DE HAARDOUE rohijnii.'meeï.^artnt'® (Van onze sportredactie) UTRECHT. De duizenden Rotterdammers die Feijenoord naar Utrecht hebben begeleid, zullen daar zeker geen spijt van hebben gehad, want in het Utrechtse stadion werd een „thril ler" opgevoerd, die tot de laatste seconde iedereen in 2ijn ban gevangen heeft gehouden en tenslotte voor Feijenoord een ver diende 10 zege bracht. Het spelpeil was daar nog niet eens de belangrijkste oorzaak van, hoewel Feijenoord ontegenzegge lijk beter speelde, kon de voorhoede dat echter maar in één doelpunt uitdrukken. Daardoor was er echter spanning en stopper Walhout en de backs Kerkum en Veldhoen hebben toch ook bergen werk moeten verzetten, terwijl natuurlijk ook met veel ontzag naar het niet te temperen zwoegen van Rijvers, Bak en Van Woerden kon worden gekeken. Het eindsignaal van scheidsrechter Leo Horn klonk voor de Rotterdam- (Van onze sportcorrespondent) HAARLEM Voor 1500 toeschou wers is Xerxes er in geslaagd EDO een 31 nederlaag toe te brengen, Een verdiende zege voor de Rotter dammers, die na een aanvankelijke achterstand nog voor rust een uiterst produktieve bul kregen en tot drie maa» toe scoorden. Deze 31 voor sprong is fn de tweede helft \'an de dikwijls zeer aardige wedstrijd niet meer prijs gegeven. EDO begon overdonderend en be laagde het doel van Vermeer met snelle en gevaarlijke acties. Na tien minuten namen de Haarlemmers de leiding toen rechtsbuiten De Vries van EDO een vliegend schot loste, dat achter Vermeer pas door het net gebroken werd. Xerxes was in het geheel niet terneergeslagen en ging verwoed in de aanval. De Rotterdam mers verhoogden het tempo en wel zodanig dat het net iets te hoog was voor de Haarlemmers, die bovendien even moesten uitblazen van het "ver moeiende begin. Zo werd het na 25 minuten door Rijsbouwer, die de bal met een boog over de uitlopende kee per Hurkmans in het doel plaatste, weer gelijk. In de 31ste minuut nam Xerxes een voorsprong. Rijshouwer zette de bal voor en Groeneveld deed de rest. Nog vonden de Rotterdam mers het niet genoeg. Kort voor de rust werd het door De Rot 13. Epo probeerde de achterstand na rust met een fel offensief in te halen. De Vries trof de lat, maar de overige schoten en kopballen waren 'n prooi voor de goed spelende Vermeer. Al- 1 Zondagmorgen worden in het Pa tronaatsgebouw aan de Hammer straat door TApollo" wedstrijden op de home-trainer georganiseerd. Apollo ontvangt dan de nieuwe- Jiagenpïoegcn van „Feijenoord'', „De Coureur", „Rotterdam", „De Pedaal ridders", .Sparta" en „de Rotter- -datnse Leeuw". Er wordt ook gereden door vete ranen-van „Sportief'. Aanvang -der wedstrijden om tien uur. lengs ging daarna de strijd gelijker, op. Voor EDO schoot Duivenvoorden nog een keer tegen de lat en voor Xerxes De Rot, maar doelpunten kwamen er toch niet meer. (Van onze medewerker) Het grote tafeltennis toernooi van de „Elan", dat in verband met de omvang in twee delen moest worden gesplitst, heeft de eerste winnaars opgeleverd, In de eerste klasse zege vierde Fred. Schaepman door in de finale Nellie Vischer met 2220,14— 21, 21—14 te kloppen. Bjj de derde klassers won D. van de Berg in de finale van A. Teygeman met 2527, mers tenslotte toch als muziek in de oren, want het wanhopige slotoffen- sief van DOS vroeg veel kwaliteiten, die Feijenoord bezat en daardoor werd een feitelijk te kleine 10 overwinning behaald. Reeds in de eerste minuten was het duidelijk, dat Feijenoord in dit topduel de beste kansen had. De DOS-defensie werd herhaaldelijk door de gladde combinaties tussen Rijvers. Van der Gijp. Moulijh en de zwervende Meerman uit positie ge speeld. Het schot ontbrak echter. Een schot van de DOS-rechtsbinnen Krommert, dat tegen de lat ketste, schudde de Rotterdamse voorhoede wakker en nog geen twee minuten later had Meerman succes. Cor van der Gijp bereikte hem met een fraaie pass en Meerman hoefde de bal al- (Adverteniie LM.) ik h!b;£&vdYloifees van QIUa/Ï* 2117, 22—20; in de junïorengroep A kwam J. Specht in de finale tot winst tegen J. Tuinenburg en in groep B. zegevierde M. de Bruijne aan het slot met 21—13, 2321 over J. de Jong. Het tweede deel van dit toernooi, waarbij zullen optreden de over- gangsklassers, de tweede- en de vier de klassers zal worden gehouden op maandag 29 december. Het totaal aantal inschrijvers bedroeg ruim tweehonderd. (Van een onzer verslaggevers) In drie minuten even zoveel doel punten, maar twee voor De Spartaan en één voor CW. Daarmee was eigenlijk reeds het lot van CW be slist. Ook deze keer heeft CW het niet tot een redelijk resultaat kun nen brengen. De Amsterdammers combineerden beter en bet Is aan de slechte schotvaardigheid van hun voorhoede te wijten dat de score niet hoger is geworden. Het zorgenkind bij de Rotterdammers bljjft de voor hoede en wanneer dit niet heter wordt, zal het voor CW een toer zijn zich in de eerste klasse te hand haven. Direct zetten de Amsterdammers de CW-achterhoede onder druk, maar de defensie van de Rotterdam se ploeg is met het slechtste dexi en die kon zich nog wel handhaven. Toch werd een felle aanval van de gasten de CW'ers noodlottig, toen in de tiende minuut een kogel van Kruisbrink (meer als voorzet be doeld) door doelman v. d. Berg ver keerd werd beoordeeld en in het net verdween (0—1). Een minuut later strafte Huisman een fout van de Amsterdammer Frits af en de stand was weer gelijk (1—1). De hoofdstedelingen kwamen echter terug en in de dertiende minuut was het weer raak, toen Derks voor de tweede maal voor een voorsprong zorgde (12) Het was daarna alles Spartaan wat de klok sloeg en het is een wonder, dat de vele kansen, die de voorhoede kreeg, zo slecht werden benut. Rechtsbinnen Valks faalde twee maal voor open doel. Ook in de tweede helft werden le gio kansen (deze keer aan beide kan ten) om zeep geholpen. Een hard laag schot van Van Arnhem kon doelman Volder nog juist t'e pakken krijgen. De Blok kopte rakelings langs de staander. In de 43e minuut werd het overwicht van De Spartaan beloond met een treffer van Kruisbrink (1—3). leen maar in het doel te lopen. Hij deed dat bekwaam en nam zelfs, op correcte wijze, ook nog Frans de Munck meet 0—1- Feijenoord wilde de veldmeerder- heid snel in meer doelpunten gaan uitdrukken, maar fraaie acties van Moulijn en Van der Gijp mislukten. Steeds weer stuwde Rijvers, die op knappe wijze als architect achter de aanval opereerde. De Éeijenoord- defensie behoefde dat alles niet wer keloos aan te zien, want Van der Linden, Lammers en een actieve Krommert zorgden voor voldoende gevaar. Door slecht wegwerken van Walhout kwam LammerS alleen voor Fieters Graafland, maar zijn schot ging naast, Dat was ook direct na rust het geval, toen Walhout onder de bal doorkopte. Ook nu profiteerde Lam mers daar niet van. Dat waren ove rigens de enige twee fouten van Walhout. want daarna bleef hij on passeerbaar. Door zijn stoer en kalm optreden op het middenveld kon hij steeds met de rustige passes o.a. Rij vers, Bak en Van Woerden bereiken. Daaruit ontstonden de vele gevaar lijke aanvallen en De Munck kon eenmaal alleen door snel uitlopen Van der Gijp een fraaie scoringskans ontnemen. Dat dos toch niet ongevaarlijk was, bleek wel uit de dikwijls harde, maar faire charges in het strafschop gebied van Feijenoord. Walhout en Kerkum gingen enige malen down, doordat zij met een kopstoot de „projectielen", afgevuurd door Van dor Linden, Luiten en Lammers keerden of uit hun baan brachten. Het slotoffensief had voor DOS geen succes. De techniek, 't veldspel en de strijdlust hadden terecht dui delijk in het voordeel van Feijen oord beslist. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Andries Kok heeft wel z(jn haren, maar nog niet z(jn streken verloren. Deze 38-jarige KFC'er, de op één na oudste speler in het betaalde voetbal, stak In de overigens zeer povere wedstrijd tegen Excel sior met kop en schouders boven vriend en vijand uit. 't Was een" lust om hem aan 't werk te zien. Z(jn techniek was nog even gaaf als weleer en op zijn conditie was maar weinig aan te merken: z(j was beter dan van menige jongeling. Hoe een doelpunt gemaakt moet worden toonde de kale Koger tien minuten voor het einde. Toen schoot hij op knappe wjjze Excelsiors voorsprong (Slui) aan gruzelementen (1—1). Opnieuw dus een ontgoocheling voor de Excelsior-getrouwen. De roodbroeken gingen deze keer ge bukt onder een zware zorg: de angst voor een nieuwe nederlaag, die hen in gevaarlijke regionen zou kunnen doen belanden. Met dit schrikbeeld voor ogen werd van stond af aan het accent op de verdediging gelegd. Delwei bleef angstvallig In de buurt van rechts achter Hoogenboom om assistentie te verlenen als dit nodig mocht blijken. Aanvoerder Den Hartog was belast roet de bewaking van Kok, wat een VOETBAL KWB Amateur» Tweede klas A HBSWassenaar 2—2; LTC—Roeden- burg O—t. Tweede kla» B 33CLSVW 3—7; De MusschenSpar taan 2—1. Vierde klas f" FSV/Fretoria—Rockanje 1—2 Vriendschappelijk Overmaas—Feijenoord 2 15. TAFELTENNIS KI. 1 A: Vanhessen—De Maasstad 8 8—2: Wffra 4—Xerxes 2 9—1. Mükst. 3 USV 3 4—6; GGDBTTC 5—5. KI. 1 B; Favoriet—Milkst. 2 6—4; Xerxes—Centrum 5—5; Zuidwijk—Fa voriet 55; De Maasstad 4Mllkst. 2 55; Germinal—Noad 2 4—8. KI. 1 C- De Maasstad 5Eendracht 2 5—4; Reflex—"Wifra 5 10—0; 21 Up— Bono 2 82; Insiüinde—Kaveka 3—7. KL 2A: Hagero—TOG 6—4Wilton 2 Germinal 2 28; Maccabï—Xerxes 3 3—7; Wlfra 6H&F 4—6; Shell 2— PHM 7—3. KI. 2B: Noad 3—BPTT 2 4—6; Cen trum 2De Maasstad 7 64- Tava 2 BET 3—7; JICSHPV 3—7; Fèyenoord— Eendracht 4 73. KI. 2C: "USV 4Gewaro 9—1: Strawe- ro—Wlfra 7 9—1; Feijenoord 2Tava 64; Favoriet,2Roteb 46. KI. 2D; HermandadPTTS 5—5; Ratio 4Steinweg 28; Eendracht 3BPTT 4—8; Germinal 3De Maasstad 8 5—2; Reflex—BTTC 2 3—7. KI. 2K: Elan 2—21 Up 2 1—9; Over- schie—IRO 82- CB—2uld 5—5; Tele foonNationale 4—6; FVABono 3 3—2. uiterst lastige opgave bleek te zijn. Slavenburg kreeg een ondankbare taak toebedeeld. Hij moest moeder ziel alleen het werk in het centrum verrichten. Op de steun van zijn binnenspelers behoefde hij niet te rekenen. Slui bleef, zoals altijd, in vooruitgeschoven positie en Verhulst is geen type voor het „vuile" werk. De Kogers grepen de kans om aan te vallen. Onder leiding van links half Koeman rukten zij op naar de veste van Den Hertog. Ai spoedig werd duidelijk dat ook zij weinig in hun mars hadden. Alleen Kok imponeerde. Hü for ceerde openingen, maar de kansen werden door zijn medespelers op erbarmelijke wijze om zeep gehol pen. Zo kon Excelsior toch nog e«n voorsprong nemen. In de 32e minuut rondde Slui een pass van Verhulst met een lage schuiver af (1-4)}. Excelsior zal na de rust wel feller van zich afbijten, dacht men, maar men kwam bedrogen uit. KFC bleef aandringen, maar moest tot tien mi nuten voor het einde wachten op de reeds gememoreerde gelijkmaker. Excelsior had inmiddels tal van kan sen, om de zege veilig te stellen, ver knoeid. De strijd kreeg als gevolg van aan vechtbare beslissingen van scheids rechter Godding een onaangenaam slot. Advertentie t.M.) 55' Het programma op tweede kerst dag was voor het amateurvoetbal tot het allernodlgst aantal te spelen wed strijden beperkt. Twee wedstrijden in de tweede klasse en twee i« de vierde klasse. Daarin echter werd slechts de wedstrijd FSV Pretoria— Rockanje gespeeld, welke de thuis club met 12 verloor. Hillesluls— SVDPW werd opnieuw uitgesteld. De twee wedstrijden in 2 B eindig den beide in een verrassende uitslag. De Musschen won met 21 van lei der Spartaan *20 een resultaat, dat wel iets tegen de verwachtingen uit viel en DCL maakte het nog bonter door met niet minder dan 3—7 van SVW te verliezen. De stand in 2 B is hierdoor: Spart. '20 11—13 Vr.densch. 11—13 Sükkerv. 11—13 DCL 10—9 Papendr. 11—13 HOV 11—9 RFC 11—13 Neptunus 11—9 DCV 11—12 Zwijndr. 11—9 SVW 11—12 De Mussch. 12—9 De Musschen—Spartaan '20 (21). werd in de eerste helft beslist, toen een fel aanvallend De Musschen de score tot 2—0 wist op te voeren. In de tweede helft was Spartaan welis waar het meest in de aanval, doch de defensie van de roodwitten wist de volle winst te behouden, Na een kwartier spelen in de eer ste helft was het Gerrit Dijkstra, die met een gloeiende kogel doelman Bij- ker passeerde, 1—0. Tot, enkele mi nuten voor rust bleef het zo» doch toen stelde Dijkstra met een hard schot de Spartaan doelman opnieuw voor een moeilijk probleem, een pro bleem. dat deze roet z'n vuisten trachtte op te lossen. Hij stompte de bal echter voor de voeten van mid denvoor Louw er s en die had geen moeite Musschens tweede treffer te laten noteren. Na rust was er niet veel meer over van De Musschen. Met een fel op dringend Spartaan hadden de ma»-. nen van Nijs alle moeite. Tè veel moeite zelfs en na een kwartier spe len in de tweede helft rondde Gaerfc. man een combinatie met een treffer af, 21. Spartaan rook op z'n minst een gelijkspel, doch alle aanvalsgol ven ten spijt bïeef de verdediging van de thuisclub meester van het terrein. DCLSVW (37) een koude dou che voor de Rotterdammers, die met winst tevens tot de koplopers zou den hebben behoord. Het leek er aanvankelijk helemaal niet op, dat het voor DCL zo'n debacle zou wor den. Weliswaar gaf Viveen SVW de leiding (01), doch uit een hoek schop kopte v. d. Gevel de gelijkma ker m en even later schoot v. d. Vel de DCL zelfs op winst. Voor rust nog kwam daar evenwel verandering in en de gebr. Viveen trokken de ba lans naar een 23 voordeel voor SVW. Na rust kwam DCL met een wat gewijzigde opstelling, die echter wei nig voldeed. Door Viveen» Vlasblom, Romein, alsmede door een treffer uit een strafschop, kwam de stand op 27 eer v. d. Gevel nog een groen witte kegel aan de mast liet hijsen, 3—73 DEN HAAG. Kort nadat don derdagmorgen het Panamese „Cap tain Theo" de Nieuwe Waterweg was uitgevaren, werd aan boord een verstekeling ontdekt. De „Captain Theo" stoomde terug naar de Wa terweg, waar een loodsboot de ver stekeling, een Griek met een Grieks paspoort en een Nederlands mon sterboekje, overnam. De man is in Hoek van Holland aan land gezet. Daar is hij door de grensbewaking van de marechaussee overgenomen. BChtO (Van onze sportredactie) De strijd op de home-trainer met als Inzet voor de clubs de A. van Herpen-wisselbeker, die de traditie getrouw op tweede kerstdag ln ge bouw „Odeon" werd gehouden, Is ditmaal een eclatant succes voor de Rotterdamse vertegenwoordiging ge worden. „Pedaalridders" veroverde de nieuwe wisselbeker, daar het Am sterdamse „Olympla" verleden jaar definitief beslag had gelegd op de oude. In het individueel klassement was ook een Pedaairidder de baas, name lijk Schalk Verhoef, die z'n voor naamste concurrent, Van Rossem van het Amsterdamse „Le Champion" met 0.3 sec, wist te verslaan. Als der de eindigde Sïem Verstraaten (Ped.), die 0.1 achter Van Rossem eindigde. By de clubs had „Pedaalridders" in de eerste helft een vrij veilige voor sprong genomen. „Apollo" en „Feije noord' namen toen reeds de tweede en derde plaats in. Rennersclub „Rotterdam" had zich in de eerste helft van de vierde plaats meester gemaakt, doch door een vrij slechte tweede helft zakte deze Rotterdamse ploeg naar de zesde plaats. De or ganiserende vereniging, „De Rotter damse Leeuw" was minder goed. be gonnen (6e na de eerst® ronde) maar kwam goed terug en klom via „Olympia" en „Rotterdam" naar de vierde plaats, „Olympia" kwam zwaar gehavend aan de start, want niet alleen moest het z'n rollenspecialisfc André Rein ders missen, doch bovendien lieten ook Daan de Groot en Peter Post. de laatste wegens een contractuele ver plichting in Kopenhagen, verstek gaan. Joop Caplem en Robby v. d. Ruit konden het tegen de specialis ten niet klaren, temeer, daar de re serves Ballanger en Douwes hele maal onder de maat bleven. De resultaten met tussen haakjes de tijden in de eerste helft gemaakt: Clubklassering: 1. „Fedaalridders" (■Rotterdam) met Schalk en Koos Verhoef, Verstraaten en Xolenaars 5.40.6 mm. (2.50.1); 2. „Apollo" (Rot terdam) met Graal, Van Iersei, Top en Rorijs in de eerste helft met (2.52.4,) een achterstand van 2.3 sec. in de einduitslag met 5.41.1 slechts 0.5 sec. achterstand; 3. .Feijenoord" met Muntz, Nieipants verdriet, Ver doorn en V- d. Leer 5,56.7 (2.57.6); 4. „De Rotterdamsche Leeuw" met Bra- venboer, Roeske, Hoogenes en Van Blooys 5.57.7 (3-01.9); 5. „Olympia" met Captein, v. d. Ruit, Ballanger en Douwes 5.58.6 (3.01.5)6. .Rotterdam" met Stroo, Van Schie, v, d. Ley en Zijlma 6.01.7 (2.57,9); 7. „Le Cham pion" (Amsterdam) met Eroekhoff. Buitink, Van Enter en Van Rossem 6.03.6 (3.03.5); 8. „De Coureur" (Vlaardingen) met Heyster, Sloot, Ter Stege en Koevermans 6.09.7 (3.06.4); 9. „De Germaan" .(Amster dam) met De Bruyn, Schutte, Van. Smalen en Quariento 6.24.5 (3.18,2). Individueel 2x1000 meter: 1, S. Ver hoef (P) 1.22.3 min. (41 sec.)2. F. v. Rossem (LC) 1.22.6 (41.2); 3. S, Ver straaten (P) 1.22.7 (41.9) Er was ook een rit voor dames, waarin de kampioene van Neder land, Wilma v. d. Wal met 0.8 sec, won van Annie Jelles. De 2x500 m. in 61.8 (31.5) en 62.6 (31.4). Dik Verdoom, de oud-kam pioen van Nederland op de korte afstand, was gisteren ook van de partij in de natio nale home-trainerwedstrijd in „Odeon". Het hem echter heel wat minder goed af dan de sprintwedstrijden op weg en baan. Zijn 1.29,3 min. over de 2 x 1 km bracht hem slechts een plaatsje midden in het individuele klassement

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1958 | | pagina 3