Over Noordvest komt een vaste, betonnen brug M GRATIS C D tien meter breed, eenvoudig van bouw Klaasesz bezocht Kan spookte Schiedamse politie „Volksonderwijs" wil andere beheersvorm Biljart-kampioenschappen tweede klasse libre In het Stadspark Kethel wordt druk geschaatst Biljarten om DKC-zuil Schade door baldadigheid liep terug IN MAART WORDT ER MEE BEGONNEN *WÉi Vul uw garderobe gratis aan Herenmodemagazijn TIMCO Man bekent zestal inbraken in villa's TIMCQ HERENMODES Kampioenschap dammen Vele facetten van hel iverk belicht Kind 20 meter meegesleurd door auto PvdA-vrouwen en verkiezing Ijs op Poldervaart blijft gevaarlijk WALDO RIJSCHOOL 65.63.7 -®t Burgerlijke stand Auto over de kop geslagen Keerzij van de ijspret MEDEZEGGENSCHAP VAN OUDERS Theo Huizenaar over Corbett BOEKENFEEST UITVERKOCHT Bij het oversteken aangereden Nieuwe sleepboot voor L. Smit en Co. SCHIEDAM LEERLING-VERKOOPSTER Koeriersters ispiiiiaiiiiii UW omzet vergroten Adverteert dan in on» bladf ÉaisÉN Woensdag 11 februari 19d9 3 Begin maart zal een aanvang wor den gemaakt met de bouw van de nieuwe Xoordvestbrug; verwacht wordt dat de bouw daarvan negen maanden zal vergen, zodat h openlijk nog in het eind van dit jaar de brug gereed komt voor het verkeer uit de binnenstad, dat dan via dé Ooievaars brug, het nog te verbeteren Spin huispad over de Noordvest naar Niemvland zal lopen om aan te slui ten op de Burg. van Haarenlaan. Hierdoor wordt een belangrijke toe gangsweg naar het nieuwste deel van Nieuwland verkregen, recht van uit het centrum van de stad. Zoals ook uit bovenstaande ont- werp-tekening bljjkt, wordt dit een vaste brug van eenvoudige construc tie, geheel uit beton opgetrokken en brede brug overigens, met een rij baan van 12 meter en een trottoir aan beide kanten van 1,50 meter elk. De lengte wordt 26 meter totaal, met een vrije overspanning, over het water van 12 meter in het midden, met aan de kanten overspanningen van zeven meter die gesloten wor den. De hoogte wordt 1.60 boven het water, maar deze brug zal dan ook circa anderhalve meter boven het huidige peil van de aanvoer straten liggen. De fronten aan weerszijden worden afgewerkt met metselwerk en natuursteen, terwijl er sierlijke ijzeren leuningen komen van vier kante buizen, zoals die ook gebruikt zijn in de Vijfsluizen brug. Het ontwerp van de brug (dat ove rigens reeds jaren geleden gereed rustende op betonnen palen. Wel een was, maar telkens, o.a. door de be- (Advertentie LM.) stedingsbeperking weer in portefeuil le is gehouden) is van Gemeente Werken zelf. Wie de brug zal bouwen staat nog niet vast. daar de aanbeste ding nog moet geschieden. DAM IN DE VEST De bouw za! enige voorzieningen vergen, daar er immers gedeeltelijk in het water gewerkt moet worden. Begonnen zal worden met het heien van de palen, hetgeen met behulp van een drijvende bok zal geschie den. Is het bei-werk gereed en de bok weer uilgelaten, dan wordt er een damwand in het water van de Noordvest geslagen. Hierdoor zal men het peil van het water in het westelijke deel van de gracht onge veer veertig centimeter kunnen ver lagen, via de uitlaat aan de Vlaar- dingerstraat, achter «Hotel Beyers- bergen. waardoor men de brug ver der kan afbouwen. Tevens zullen dan naast de brug korte stukken overbeschoeiing aangelegd worden. Is het werk gereed dan kan de damwand weer verwijderd worden en het waterpeil hersteld. Schepen van enige afmeting kunnen niet on der de brug door, zodat de Noord vest geheel een dood water wordt. Tegelijkertijd zal er ook gewerkt worden aan de aanvoerwegen naar de brug en de naastliggende straten. Op het ogenblik is men bezig de oude branderij van Bols en de Koning, recht tegenover de komende brug, te slopen. L»i\ oude pand heeft plaats moeten mak i voor de verbindings weg via hei Spinhuispad naar de Ooievaarsbrug. Het wordt een mooie brede weg, zoals men in de Vijgen- steeg reeds kan merken. Ook aan de noordelijke zijde van het water is een oud bedrijfspand van een metaalgieterjj afgebroken, om plaats te maken voor een weg. Deze loopt dan vlak langs bet com pels woningen van Wilton JFijen- oord. De Noordvestsingel (de straat wel te begrepen) zal in de omgeving van de brug aangepast worden aan dit woning complex. Zo zal de straat van het water gescheiden worden door een zeven-brede groenstrook. Advertentie LM.) In hét tijdvak van 9 februari t.e.m. 9. maart 1959 stellen wij u in de gelegenheid 4 DAGEN GEHEEL TE KOPEN Mocht u tot de gelukkigen behoren, dan krijgt tegen inlevering van uw kassabon het gehele door ube stede bedrag in contanten terug. BROERSVEST 56 SCHIEDAM Dit geldt ook voor onze afd. confectie De 25-jarige C. J. V.t die onlangs in Rotterdam werd gearresteerd in verband met ongeveer 85 inbraken, heeft tegenover de Schiedamse poli tie bekend, ook hier in een aantal villa's te hebben ingebroken. Toen de arrestant in een politieauto een ritje maakte door de stad. wees hij zó. zes villa's aan, namelijk in de B.K.-laah, Stadhouderslaan, de Sonderdanck- straat en de Anna van Burenstraat. (Advertentie LM.) 4 DAGEN GRATIS KOPEN BIJ Bellen bij ongeval: G.G. en G.D., Tuin laan 80, telefoon 69290. Politse-afarmnummer 64666. Apothekers nachtdienst: F. H. Backer, St. Liduinastraat 58. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend iedere dag (behalve maandag) van 9,30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag! van "19 tot 20.30 uur; zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven: ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond «behalve woens dag en zaterdag! van 19 tot 20.30 uur; zondags gesloten. Stedelijk Museum: gesloten t.m. 14 februari. BIOSCOPEN Monopole, 2, 7 en 9.15 uur:' ,.De vlammende cirkel". Passage, 1.30 en 7.30 Uur: „De tien geboden". diversen Musis Sacrum, 8 uur; 'W.K.-jour- na ai en cabaret. De commissaris der Koningin in Zuid-Holland Mr. J. Klaasesz heeft gistermiddag een werkbezoek ge bracht aan de Schiedamse gemeen tepolitie. In gezelschap van de chef van zijn kabinet, mr, H. A. ÏN\ Din ger van Krniningen en het hoofd van de afdelhig openbare orde "en justitiële zaken van zijn kabinet, mr. R/ M. Gallas, bezocht hy de diverse afdelingen -op henhoofd bureau van politie. Daar lïet.hii zich door commissaris K. Rijpma ook voorlichten óver de organisa tie van het korps. Burgemeester mr. J. W. Peek ont ving de commissaris der Koningin I omstreeks half twee op het stad- j huis, waarna men naar het hoofd- j bureau, van politie trok. Daar stond een erehaag van verkeersbrigadier- tjes opgesteld, temidden waarvan Temidden van een erehaag ver- keersbrigadiertjebegroette com missaris K. Ktjpnui gister mid deg voor het hoofdbureau van politie de Commissaris der Koningin in Zuid-Hollend mr. J. Klaasesz, die een werkbezoek bracht, gemeentepolitie van Schiedar. sr. die J an. - de »dam. 4 Zelden heeft de Buiten.-Soeiëtéit Lommerrijk zo'n goede keus gedaan als gisteren. Voor haar jaarlijks© avond had zij namelijk* het gezel schap Wint Kan uitgenodigd. dat versterkt met' de wereldkampioen goochelen Fred Kaps. de uitverkoch te zaal van Palace enige uren van verrukkelijke ontspanning bezorgde. Het hart van Engelen en Spoken was meer dan een bloemlezing uit dat laatste programma alleen...Het bracht tevens enkele oudere num mers, waarvan vooral De bestijging van de Zijpenberg het nog uitste kend bleek te doen. Corry Vonk, Sant Heyermans, Margriet de Groot, Vicka Borg, Hill de Vries; Jacco van Kênesse en Ru van Veen vormden het tableau de la troupe. In het programma voor de pauze vervulde Kaps een belangrijke, rol. Hij goochelde op ontstellend knappe en geraffineerde wyze. Zijn smaak volle en geestige optreden past won derwel in dit cabaret. - Na de koffie-was het de beurt-aan Wim Kan. Zijn spookuurtje.was ge kruid met vele grapjes uit zijn oude jaarsconference, Wat wrang vonden 1 we het mopje: Als je in Rotterdam komt. denk je meteen, dat is- de stad van de tunnel: het zand ligt er nog. i De komende verkiezingen én het Goede Heertje gaven aanleiding tot een reeks nieuwe, meesterlijke op- i merkingen, Het enthousiaste publiek beloonde de artiesten, die van het dankbare bestuur een zilveren .lepeltje kregen, met een langdurig, verdiend applaus. de heer Rijpma de commissaris be groette. In de loop van de middag maak te mr. Klaasesz een demonstratie mee van het werk in een mobilo foonwagen, die daarvoor op pad ging naar Kethel, waar ook de .werking van de zogenaamde ..blik ken brigadiers",, de politiemelders, werd uiteengezet. Ook sportieve ac tiviteiten van de politiemannen, zo als een volleybalwedstrijd en een judodemonstratie genoten de be langstelling van de commissaris, die In de Russischestraat is gistermid dag de zesjarige Maria van Dijk, die in "de kantine tevens een tnVvoe- J S Kt «n«e. schuwenden aan de rech- Gezelschap onder leiding heer M. Brilleman. Op het politiebureau ontving terknie en een opgezette neus, op, en i werd thuis door de GG en GD ver- 'bonden. De tol van..het meisje was De vergadering van de Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid, die dinsdagavond in het Volksge- Klaasesz 's middags de voorzitters j ouder de geparkeerde bestelauto gc- van de _drie vakorganisaties^in het j raakt en juist toen zij hem wilde j politiekorps, de hoofdagent M. Sla» ven burg. adjudant J. Korpel en hoofdagent M. J. Fransen. De^er.orme verkeersdrukte die el ke dag van vijf tot half zes in het centrum van de stad ontstaat, kon mr. Klaasesz waarnemen vanuit het verkeershnisje in de Gerrit' Ver- J bouw is gehouden, heeft in talTeïïK I "A?" 32' i ysn de verkiezingen gestaan. .Na het Jgg™ i pakken, stapte aan de andere kant de bestuurder 'in, die niets van het meisje bemerkt had, en reed weg. In haar angst heeft toen het meisje ver moedelijk de portierkruk vastgegre pen. Op gevaarlijke plaatsen in het ijs van de Poldervaart zijn nu waar schuwingsborden geplaatst. Vooral onder de spoorbrug en de voetbrug is het ijs erg onbetrouwbaar. De 12-jarige Herman Omen uit de Bommelsestraat zakte gistermid dag door het ijs op de vijver in de Siadhouderslaan, Een agent haalde de jongen er weer uit; Vannacht omstreeks vijf uur heeft een politieagent in de Ceisïusstraat de 24-jarige kok J, R. O. uil Den Haag aangehouden, toen hy daar mei een gestolen damesfiets liep. De fiets was in Rotterdam gestolen. tAdvertentie i.M.) IJe nog jonge L.E.V.-speler Van der Does, weert zich vinnig onder de veel oudere cotncurrenten om de kampioenstitel 2e klas libre in het district Schiedam van de KNBB. Al wilde het in het begin van zijn partij tegen de Tooegldo-speler Van der Veer niet goed lukken, toch bleef hij vechten. Hy moest 13 poe dels in 2S beurten voor zich laten noteren, maar wist daarna door se ries van 19. 14, 21, 26 en22 met 112 zijn verlies zo klein mogelijk te maken. Van der Veer maakte zijn partij in 28 beurten uit, welke In dit toernooi tot nu toe de laagste is. Bredius (Oosten! had het tegen v. d. Does moeilijk; want na een gelijk opgaand spel tot in de 20ste .beurt ging Van der Does in de aan val. Missen deed hij niet meer en liet zeer goede series voor zich no teren, terwijl Bredius slechts lage beurten maakte en nog énkele ma len poedelde. Toen Bredius 119 no teerde, maakte v. d. Does zijn 150 vol. Met het spel van de Entré Nous- speler Weeland gaat het ook niet van harte. In twee partijen moest hij een nederlaag incasseren: de eerste tegen Bredius van de B.V. Het Oosten. Het waren lage beur ten voor Weeland en slechts in zijn l.ic beurt kwam hij mei 11 in de dubbele cijfers. Tegen De Koning bracht Wee- tand het wonderlijk dicht bij de 150. Aanvankelijk had hij het zelf niét verwacht, want hij startte met 9 poedels achter elkaar, gevolgd door twee lage beurten. Toen no teerde De Koning 42. Doch hierna ging. het beter met Weeland; zijn beurten werden hoger, waardoor hij in de 31e beurt met 104111 dicht bij de Koning was gekomen. Tussen de beide clubgenoten, van Rijnderhoff en de Koning heeft het behandelen - van de gebruikelijke punten op de agenda heeft de voor zitster mevrouw G. Bos—Van Ringen het een en ander verteld over de komende acties. Er is veel animo voor de colportage met het blad „Wij Vrouwen". Voor het komende congres in april zal de afdeling geen voorstellen in dienen. Aangezien een aantal kandi daten uit de overige provincies niet voldoende in Schiedam bekend zijn zal de afdeling geen kandidaten voor het hoofdbestuur stellen. De secre taris van de PvdA, de heer A. Bakker heeft een-uiteenzetting gegeven over de werkzaamheden, die ten behoeve van de komende verkiezingen nodig tegenstelling met andere; zijn. De vrouwengroep heeft alie De damclub „Schiedam" organi seert ook dit jaar weer het persoon lijk damkampioenschap van Schie dam. Verleden jaar is na een span nend duel tussen de heren On ink en de Wilde laatst genoemde kampioen duchtig gespannen: aanvankelijk wil- 1958 geworden, terwijl ook een zgn. de het met het spel van van Rijn- thuisdammer 'n danig woordje mee- derhoff niet lukken*; slechts lage sprak en met een genne puntenver- series kwamen van zijn queue, waar- schil als nummer 4 eindigde. Het be- tussen nog enkele poedels waren in- stuur van de, damclub „Schiedam" gevlochten. De Koning liet, al poe- vond het in tegenstelling met andere delde hij-ook enkele.malen, behoor-jaren wenselijk dat de. kampioen steun toegezegd, vooral -in verband Hikfr SPtïpA vnoi* vif-Vi ^rlipiivPTi 7ii- 1 ..«v, i-,«iipnlnnrtaffpï pr» vpp5nrpïrfir>ffpn lijke series voor zich schrijven, dat in de 22e beurt de stand 4565 was in het voordeel van de Koning: Doch langzaam verkleinde van Rijn au 1958 gelegenheid moest krijgen om zijn titel te verdedigen, terwijl in vorige jaren ook de kampioen in I de voorrondenmoest meespelen, derhoff zijn achterstand en in zijn j waardoor deze soms niet in de fina- 32e beurt gejukte het hem met een i€ kwam. Het is te hopen dat de serie van 13 op 109 te komen waar-I schiedamse dammers het de heer door hij zijn tegenspeler was ge passeerd; De kleine voorsprong liet hij niet meer glippen, v. d. Veer v. d- Does v. d. Does Bredius de Koning v. d. Veer v. Rijnderhoff 150 de -Koning 150 150 28 28 5.35 150 112 28 22 4.03 150 150 33 13 4.54 150 119 33 13 3.60 150 15(1 38 19 3.94 150 135 38 20 3.46 150 150 42 14 3.57 150 132 42 16 3.14 150 150 36 15 4.15 150 "104 36 14 2.88 150 150 39 26 3.85 15a 101 39 11 2.59 150 148 42 22 3.52 150 150 42 17 3.57 de Koning Bredius Bredius Weeland Weeland de Koning GEBOREN: Johannes P.. z. v. H. Mar re vee cn G, J. Levering; Anna J- M., d. v. E, M. G. van der Burg en C. J. Lansbergen; Maria C-, d. v. A. M. Vogelezang en P. C. vander Sloot; Anna M„ d. v. B. Doornbos en P. F. Plu ij m. OVERLEDEN: W/C. van Heijnin- gen, 75 jr.; C. Koen, 79 jr. de Wilde lastig willen maken of zelfs hem zijn titel ontnemen. Men kan zich opgeven bij de se cretaris, de heer A. W, Blokland, Zwartewaalsestraat 30a of donder dagavond tussen 8 en 10.00 uur in het Viiri clublokaal Nieuwe Maasstr. (Wijk- Mandemaker 7 Bebouw der Ned. Herv. Kerk). Het j MaM™a!rer 1 inschrijfgeld bedraagt ƒ1.en ƒ1. cautie, laatstgenoemd bedrag wordt na het uitspelen van alle wedstrij-j den gerestitueerd. De inschrijving w;#»nwaard sluit op 19 febr. a.s. Er zijn evenals Mejjer 55 verleden jaar 3 prijzen beschikbaar, J terwijl voor de thuisdammer^ een aparte groep wordt gevormd. met colportages en verspreidingen. In poule 1 werden, voor. de DKC- Zuil gespeeld, onderstaande -partijen: Van Wijk 70 70 36 10 1-94 d. Vliet d. Berg 90 90 32 10 70 44 32 7 60 37 1.41 0.90 iilie, die hiervoor dan ook een „ke ten" van tien agenten moet or ga- niseren van de B.K.-laan tot de Broersvest en dé Rotterdamsedijk. I Samen met burgemeester Peek en conrmissarïs Rijpma volgde mr. j- Klaasesz geruime tijd het verloop i van dit benauwend drukke verkeer, j waarna hij zijn -werkbezoek besloot met een bezoek aan het posthuis op de Koemarkt. Burgemeester Peek wees erop, dat de uitbreiding van de stad een versterking van het póli tie-appa raat noodzakelijk maakt en dat ook i de behuizing van het politiekorps nog veel aandacht zal vragen. Mr Klaasesz beloofde, dat een en an* der steeds zijn aandachtzal heb ben. Evenals de burgemeestér liet de commissaris van de Koningin zich vol lof uit over het politie korps. Op rijksweg 3 is gisteravond dn 56-jarige Belgische artiest J. Brug man uit Antwerpen met zijn per sonenauto geslipt en over de kop geslagen. De wagen schoof door de haag rechts van de weg en kwam ondersteboven op de noordelijke ry- baan van de hoofdweg tot stilstand. De bestuurder en zijn dochtertje, dat naast hem had gezeten, liepen geen letsel op. De auto werd zwaar be schadigd en een paar betonnen vér- I keerspaaltjes langs de weg. werden vernield. (Van een onzer verslaggevers) 'iv Bij het ysje-piepen zakte gister middag de achtjarige Henk Ortgiea van de Gordel weg door het ijs van het Noorderkanaal hij de sluizen. Drie mannen brachten de knaap, die reeds enige malen kopje onder wu geweest, op het Jroge. Zij brachten de jongen haar ;d« woning van een der redders, waar De uitslagen van de in poule 2 ge speelde partijen zijn: De Wolde 75 75 SS Hovener 28 JACKSONVILLE. De beroemde Spaanse danser José Greco en vier leden van zyn balletgroep werden gisteren gewond toen hun gecharter de bus in een zeer dichte mist in een greppel reed. Er bevonden zich 18 personen in de bus. Greco en de andere gewon den werden naar het St. Vincent zie kenhuis gebracht. De 37-jarige dan ser liep een verwonding aan het beet; cn schrammen aan zijn ge zicht op- PARIJS. Een reorganisatie in i Penning de Franse verdediging plaatst gene- j De Jong raa] Paul Ely chef van-de generale staf voor de defensie, rechtstreeks v.d.Meijden 55 onder premier Debré. waarmee Ely Frankrijk, hoogste militaire autori teit en adviseur van de regering is geworden. De Graaf. Schra Smit 46 46 40 40 11 1.19 1.91 (Advertentie -l.M.) Er is al druk geschaatst in het recreatiegebied bi) Kethel en «anmjrfdap is daar dan toch een ijsboon geopend van de Schiedamse IJsvereniging. Het is allemaal nogal gauw in zijn werk gegaan en daarom irtag het er een beetje provisorisch uitzien, de pret behoeft er niet minder o-m te rijn. Dt baan is ongeveer 130 nieter lang en'80 meier breed. En 's avonds zal hij verlicht worden, zodat eigenlijk alles precies zo wordt als eens op de ijsbaan in de Spieringshoek. Een consiimptietentje en een muziekinstal latie zijn. ook aanwezig. Het staai nog niet vast of de ijsbaan ook definitie.r daar in de volgende jaren zal worden gevestigd, u'ant men denkt erover hieruoor een grotere vijver, meer in de In iv te liggend, £e gebruiken, die thans nog wordt afgewerkt. De ijsbaan zal door sproeien steeds moot ijs kunnen hebben. Hierbij de vermelding dat. deze het best te bereiken is via de Meeuwensinael, Een verandering in de beheers vorm van de openbare school is nog steeds het streven van de Vereniging Volksonderwijs, in samenwerking met de Nederlandse Onderwijzers vereniging en de Ouderraad. Ook tijdens de gisteravond in gebouw Mu sis Sacrum gehouden contactbijeen komst, werd dit door de heer J. Dui ker, bestuurslid van het hoofdbe stuur, nog eens duidelijk naar voren gebracht. Om de openbare school te maken tot de leidende onderwijsinstelling van het land, is het nodig, de mede zeggenschap van de ouders een wet telijke basis te geven. Als instituut van de verdraagzaamheid zou het openbare onderwijs op deze wijze mede komen te steunen op het ver antwoordelijkheidsbesef van de ou ders, aldus de heer Duiker. Wat er in de loop van de laatste 150 jaar wel is veranderd in de po sitie van het onderwijs, bleek over- duidelijk uit een advertentie van t omstreeks 1800, die de heer Duiker voorlas aan de aanwezigen. Daarin werd dan een onderwijzer gevraagd, maar de talrijke baantjes die hij daarnaast zou moeten vervullen, zou den een onevenredig groot deel van zijn tijd in beslag nemen. Spr. wees er dan ook op. dat het onderwijs toentertijd veelal op één lijn ge steld werd metarmenzorg. De avond werd geopend door de heer J. van der Kamp, voorzitter van de afdeling Schiedam van V.O., die onder de aanwezigen ook wet houder H. Sabel met zijn echtgenote welkom heette en ook vertegenwoor digers van de afdeling Kethel. de fe deratie Zuid-Holland en het bestuur van de Nederlandse Onderwijzers vereniging en de Oudei'raad. De Schiedamse Onderwijzers To neelvereniging voerde op deze avond het toneelstuk „Ik huurde deze ka mer" op. De -resultaten van een jarenlang geduldig werken van de Jeugdbri- gade van de Schiedamse politie wer den de Commissaris der Koningin gistermiddag uiteengezet aan de hand van vele cijferreeksen. Nog geen vijf jaar geleden richtte de jeugd in één jaar tijds wel voor-8000 schade aan, bij eigendommen van de genieen- schap. Niet alleen liep in de laatste- jaren de veroorzaakte schade aan- 1 zienlijk terug vorig.jaar tot ƒ1.890 j maar de politie slaagde er ook in i hiervan 1.863 te verhalen, mede doordat er indertijd veel -aandacht aan deze omvangrijke jeugd baldadig, held werd besteed in. dé pers, en de ouders er op gewezen werden, dat zij aansprakelijk waren voor de schade, aangericht door hun kinderen. ROTTERDAM In Cineac De bokspromotor Theo Huizenaar - spreekt vrijdagavond in Cineac over h™ hulp verleenden Na- ond-vereldkampioen boksen James SofJ;a kmderoeken- J. Corbett. Dit gebeurt tijdens de "Jf,. °a5er2°cht- werd naar laatste avondvoorstelling van de film ..Gentleman Jim", die om hall tien De negenjarige Reini van der Laait begint. de Catberinastraat raakte gister middag in de "Westersingel te. water, bij een poging een andere jongen t« redden, die door het ijs Was gezakt.' Aan de politiepost Wéstersingel werd hij van droge kleren voorzien. De andere knaap, die onbekend is-geble ven.- wist zichzelf te redden. Bij het schaatsen op de vijver in het Park kwam gistermiddag d* veertienjarige Willem Haverhala van de Willem Buytewechstraat te val len. Met een iinkerscbouderfractiiur De toegangskaarten voor het .Keest met het boek", een door de Rotterdamse boekverkopers georga niseerde Boekenweekmanilestatie die op 4 maart wordt gehouden, zijn werd hij in het Goolsingelziekenhuii uitvekocht. Met de eerste postbe-j opgenomen, stelling werden-al 500 kaarten meer aangevraagd dan'beschikbaar warén. De beschikbare plaatsen zullen wor den verloot. Op de kruising Wolphaertsbocht- Fleinweg zijn gisteravond de 22- jarige winkeljuffrouw A. M. Hoek van de Wolphaertsbocht en de 26- jarige metselaar L. van der Meij uit de Chalonstraat aangereden door een Volkswagenbusje. De winkel juffrouw liep vermoedelijk een ge broken rechterarm op en klaagde over hoofdpijn en werd naar het ziekenhuis, vervoèrd. De metselaar kreeg een pijnlijke rechterenkel. Bij een val op het - ijs liep gister, middag de dertienjarige Willy J. Kuik uit de Frans Bekkersstraat een hersenschudding op. Hy werd in het Zuiderziekenhms opgenomen. L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst heeft bij J. en K Smits Scheepswerven, en Machinefabrieken N.V, te Kinderdijk een nieuwe zee- slëepboot in aanbouw gegeven. Da Smit-M.A.N. motoren van deze nieu» we zeesleepboot'zullen een gezatnsn. üjk vermogen krijgen van 3250 pk. De sleepboot zal Mississippi worden gedoopt en in 1960 in dienst worden gesteld. N.V. Het Lingeriehuis vraagt voor één van haar filialen te Schiedam Sollicitaties aan het kantoor van de N.V.. Anna Paulownastraat 64, Rottex-dam. Foto, film, optiek "Voor pasfoto's naar K. van Vxiuren/ Hoogstraat. 106. te lefoon 66720. In spoedgeval desgewenst in 1 uur klaar. Ontwikkelen vu» rolfilms, des morgens gebracht,- des avonds klaar; K, v. Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2