SG heeft nieuwe pijlen op de oude boog genomen SS! gezondheid De Vakantiefeesten hebben nog wèl zin UIT HET JAARVERSLAG 1958 TiMCO Van laag jongens-tentje tot grote gezins-„combir Bazaar in Nieuwland voor piano in Opstandingskerk Afnemende leeslust M, Holl gaat vertrekken 490 verenigingen aangesloten! Judo-derby met onverwachte uitslagen Wie heeft iets verloren Bromfietser gewond bij aanrijding Zeeman stal fiets Jaarfeest Koor Opstandin gskerk Afsluiting spoorweg overgang Oudedijk Het sparen in Schiedam Burgerlijke stand Door Iierv. Darneskring WALDO RIJSCHOOL 65.63.7 Laatste Toonkunst concert J eu gel gem een t eraad gaat vergaderen Receptie Harmonie Filmvoorstelling van Kon. Wilhehnina- fonds Tentoonstelling in Kralingseveer A'CJC-toneel Pleidooi voor het Hiltlebrand- monument Zesduizend?Ie schip zes dagen eerder SCHIEDAM beha's Koeriersters LEIS Woensdag 5 april 1959 3 NATUURZUIVER „De belangstelling voor het Vakantie-feest was de laatste jaren tanende en men kan zich terecht afvragen of het Vakantie-feest nog in een be hoefte voorziet. De vraag stellen is haar beantwoorden. Het antwoord kan ,neen" luiden, wanneer men de zomerrecreatie in haar geheel beschouwt. Aan de andere kant zyn er toch verscheidene onderdelen, die voor hand having in een of andere vorm In aanmerking komen. Wij sterven bij voortduring naar een aanvaardbare oplossing en een verantwoorde vorm. Daarom is het verheugend te kunnen constateren, dat het Vakantie-feest 3958 geslaagd mag heten. Ook in financieel opzicht. Een inspiratie voor 3959, waarvoor de plannen op dit moment nog niet vaststaan". Zo wordt in het jaarverslag over 1958 van de Sticht Scniedamse Gemeenschap een wat netelige vraag aan 'de orde gesteld en in positieve zin beantwoord! Het organiseren van Vakantie-fees ten is dan. naar de mening van het S. G.-bestuur, ook geen dood streven. Immers, de grootste voldoening die de organisatoren hebben gehad is wel geweest dat in 1958 deze feesten voor de negende maal gehouden kon den worden. En dat terwijl in vele gemeenten deze zomer-activiteiten tot het verleden behoren. Het belangrijkste is echter o.i. wel dat uit dit voor ons liggende jaarver slag blijkt, dat er een wind van ver nieuwing blaast door de gelederen van de S.G., 'n streven om, naast het behouden en consolideren van het reeds bereikte ook iets nieuws te brengen, om nieuwere opvattingen ingang te doen vinden. Of dit in slaat? Men zou zeggen van wel. wan neer geconstateerd wordt dat 't aan tal aangesloten verenigingen geste gen is van 475 tot 490. Uiteraard wordt er in het jaarver slag grote aandacht besteed aan het Vakantie-feest 1958. Een enkele op merking willen we hieruit overne men. De zomertentoonstelling „Man en Paard" wordt „voortreffelijk en op hoog niveau staand" genoemd. Te betreuren is het dan ook dat deze expositie niet bij het publiek heeft „aangeslagen". De volgende zomer tentoonstelling zal, ook. naar de me ning van de conservator, populairder moeten zijn, meer ingesteld op de belangstelling van het grote publiek. Nieuwe punten Het nieuwe programma-punt, een tentoonstelling van „Hobbies en Bloemen" heeft verheugend veel be langstelling gehad, meer dan ver wacht was. In de sectie Culturele Ontwikkeling, is dan ook enthousiast voorgesteld om ook in 1959 een der gelijke tentoonstelling te organise ren. De mogelijkheden daartoe (zij het dan in geheel andere vorm) zyn nog in studie. De Hondenshow, ook een nieuw punt, was eveneens een succes en komt voor herhaling in aanmerking. Van de amateurrevue .Hit-parade" wordt opgemerkt dat het de beste re vue was, tot nog toe gebracht. De me dewerkenden en vooral de „motor" M. A. A. de Jonge, verdienen alle lof. Wat de Vakantie-school betreft, werden er voor het eerst na.de dag kampen in het natuurbad „De Wa rande" ook weekkampen - in het Schoolbuitenhuis. eveneens in Oos terhout, gehouden. De belangstelling was groot en het Schoolbuitenhuis alle drie weken volgeboekt. Daardoor daalde de deelname aan de dagkampen enigszins. Het opmer kelijke was hierbij dat voor het eerst geen afzonderlijke kampen voor openbare, katholieke en prot. chris telijke scholen zijn gehouden. Het te kort op de dagkampen bedroeg ƒ4775,08 (vori? Jaar. ƒ5.737,63), welk tekort voor de helft door de gemeen te wordt gedekt. Deze jeugd-uitzending voorziet in een behoefte, maar de hoge post ver voerskosten baart zorgen. Gezocht wordt naar een mogelijkheid om de ze vorm van jeugd-ontspanning in of by de eigen stad te houden. Contact is opgenomen met de Stichting Sport en Spel In Amsterdam, die mogelijk heden in die richting bestudeert en een plan zal uitwerken. Wat er in 1959 gaat gebeuren staat echter nog niet vast. In 1958 verscheen geen uitgave in de „Mimaturen"»reeks, hoewel enige onderwerpen daarvoor in aanmer king kwamen. Mogelijk dat in 1959 de onderbroken reeks wordt voortge zet. Teneinde de kring van belangstel lenden in het werk van de S.G. te vergroten is een speciale commissie samengesteld ('de heren A. S. H. A. Biaisse, B. Vincent en A. M. v. d. Wel) die de mogelijkheden van een wervingsactie voor donateurs bestu deert. - De S.G. ontving een gift van Voor het eerst is in Schiedam een ju do-derby gehouden eu wel tussen leden van de sportscholen van Kei nier Hulsker en Bishoff, op uitnodi ging van de eerste. Het Sport Cen trum Schiedam was uiteraard favo riet, omdat daar hoger gegradueerde bruine en. blauwe banders zyn, ter wijl de jonge sportschool Bishoff nog niet verder is dan de groene band. Tot ieders verbazing echter viel het anders uit. Bij de junioren kwam Hulsker uit met enkele jongens van dertien en veertien jaar, die makkelijk gelegd werden door de zestien en zeventien- larigen van Bishoff. Pas toen de eer ste in de revanche-wedstrijd Herman Kuyl, Engers en Geert van Dijk in- 2e|te had hij succes. Bij de senioren was de sensatie nog groter, want daar hebben de groene, oranje en gele banders van Bishoff op alle, nummers gezegevierd over de brume en bauwe banders van Hulsker. Sportschool Bishoff heeft zo beslag gelégd op de beker. 's Avonds waren er enkele speci ale competities. Hier kon men zien hoe de bruine bander Cock Visser door de zestienjarige oranje-bander Mcïndert Witzel in een heupzwaai werd genomen en voor een vol punt op de mat gelegd. De heren Reinier Hulsker en Joop Kleyheeg (sport school Bishoff) wonnen alle partijen. ƒ2.069,31, bestemd voor dc aankoop van een „bevolking" van. het recrea tie-oord bij Kethel, nJ- de levende have voor de kinder-boerderij en ook de inmiddels gearriveerde herten. Reorganisatie Jeugd Veel van het practlsche gemeen- schapswerk speelt zich af in de sec ties. waarin het verenigingsleven een trefpunt vindt. Ook hier ziet men, naast een voortzetting van het reeds ter hand genomen werk een streven naar vernieuwing. Zo heeft de sec tie Jeugd een reorganisatie-plan ter hand genomen. Deze zou moeten bestaan uit het samensmelten van de sectie Jeugd met de Ned. Jeugd Gemeenschap, welker (aak beperkt is gebleven tot het verdelen van de jaarlijkse gemeentelijke subsidie (verhoogd van ƒ1,tot ƒ2, Vrijwel alle jeugd-organisaties zijn afdelingen van landelijke organisa ties en hebben zo eigen richtlijnen, een eigen werkwijze en eigen proble men. Maar daarnaast hebben zij ook gemeenschappelijke vraagstukken op te lossen en dit laatste zou makkelij ke! kunnen gaan wanneer dat in één verband geschiedde. Nu de heer'A, M Sunderman is afgetreden als voorzitter zowel var» de sectie Jeugd als van de N.J.G. heeft de heer J. L. van Rooy de leiding bij het voor bereidende werk. De sectie Muziek laat enkele to nen in mineur horen. De plannen voor een cursus elementaire muziek leer, waarvoor besprekingen zijn ge voerd met de beer F. Moonen di recteur van de Toonkunst Muziek school, zijn bleven liggen wegens ge brek aan belangstelling. Mogelijk dat het in 1959 lukt. Het Schiedams Kamerorkest moest, eveneens we gens gebrek aan belangstelling, wor den ontbonden. De sectie Nat. Feest- en Gedenk dagen is er van afgestapt om de avond-bijeenkomsten in de Plantage te houden en dit is een duidelijke verbetering gebleken. Ook de ver zetting van de Taptoe van 29 naar 30 april bleek een winstpunt, ten minste voor wat de drukte in de binnenstad betreft. De Lichtstoet op Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912.30 uur en 26 uur: Zijden hoofddoekje; blauw wollen sjaal: hangklok; voetbal; ring met sleutels. Te bevragen bij de vinders: Schuif maat, Vollebregt, Boterstr. 85b; vulpotlood, Den Broeder, Slraatmakerswerf, Hoofdstraat; bos sleutels. Kool, Aleid astraat 72a: zak mesje, L. Mertens. Kamperfoelielaan 10, Kethel; nagelgarnituur, J. v. d. Steen. Boterstr&at 74; ring met sleu tels. Meerburg, Mariastraat 61b; knipmes, B. Stolk, D, A. de Jongh- straat 8d: ring met sleutels. A. Hee- ren, Arcliimedesstraat 9b; rijwiel sleutel, J. v. d. Steen, Boterstraat 74: grote speelbal. N. Aanraad. Put- tershoeksestraat 46; autostepje, Van Loopik, Daltonstraat 58c; autoped, Scliolte, Jan Steenstraat 5: tabaks zak. Krowinkeï, Marconistraat 43a; 1 p. beenbeschermers. A. Mes, Ant. Muijsstraat 57; portemonnaie met inhoud. Buurman, C. v, d. Linden- laan 71; .portemonnaie, H. Rond- fcerg, Fultonstraat 19c; portemon naie, K. Munnik, Oostsingel 60; grijze glacé herenhandschoen, J. Koeling, W. Frankelandsestraat 144 b; groene handschoen, J. v. d. Valk, lepenlaan 22, Kethel; 1 p. glacé he renhandschoenen. W. Zeeman, Boer- haaveplein 4a; 1 p. beige dames handschoenen. Den Broeder, Ti el- man Oemstraat 18: bedrag aan geld. Van Hoon. AV. Frankelandsestraat 75c; psarien halssnoer. Hendriks, Warande 2L7; bedrag aan geld, E, Er sick, Goeman Borgesiu slaan 18; goudenring, Damen, Mackaystraat 56; padvinderspet, Verhoef, Nieuwe Maasstraat 36a; bruin jongensjasje, Huisken s. v, S winden singel 4; grij ze wollen sjaal, Hijman, Prof. Treublaan 23; rood kindervestje, J, -x. d. Valk, Iepen laan 22, Kethel; gestreepte sjaal, Eiterman, Rotter- damsedyk 397a; geblokte sjaal. C. Haak, Aleid astraat 126b; 1 p. ny lonsokjes, Huizer, P. Potterstr. 4Öb; kinderpantoffeltje en sokje, Van 't Hoeft. Gasstraat 9. 5 mei is, voor het eerst zo groot ge organiseerd, een succes gebleken en zal in 1959 herhaald en verbeterd worden. Ook uit de verslagen van de an dere secties, door ons verder niet aangehaald, blijkt dat ook daar het gemeenschapswerk op bevredigende wijze voortgang heeft. „Zo gezien was 3958 een goed jaar," zo wordt tot beslui1: in het uit voerige jaarverslag van de Schie- damse Gemeenschap opgemerkt, maar verder ook „AVij mogen niet vastroesten aai. de resuliateti van tien jaar gemeenschapswerk. AA'fj moeten echter voorkomen dat de middelen, die wy aanwenden, tot doel verheven worden. Immers, het doel is niet het jaarlijks terugke rende .akantie-feest met attractie- centrum, ook niet de jeagdrecrea- tie en kinderui'zending en al die an dere evenmenten. Het doel is om door middel van dit alles te ontko men .an bet gevaar der vereenza ming, aan het individualisme. Om de gemeenschapsgedachte enigermate ingang te doen vinden in onze ste delijke samenleving." Op de Nieuwe Haven ter hoogte van de Sint Liduinastraat botste gis termorgen omstreeks half tien de 18-jarige slagersknecht G. M. G. van Hassel met zijn bromfiets tegen een personenauto, bestuurd door de heer J. F. S„ toen deze hem geen voor rang verleende. De jongeman liep een diepe vleeswond aan zijn linker been op, die in de Dr. Noletstichting is behandeld. Tegen de automobilist is procesverbaal opgemaakt. Op de Lange Haven is vannacht de 22-jarige Finse zeeman aangehou den. die daar reed op een gestolen fiets. De eigenaar kan zijn fiets ko men ophalen. Het is een. zwart he renrijwiel met een dubbele bagage tas. Het koor van de herv. Opstan dingskerk in Nieuwland houdt op vrijdag 10 april het jaarfeest en wel in Irene. Aanvang 8 uur, GEMEENTE (SCHIEDAM (OFFICIEEL NIEUWS"] Afsluiting Beui-sbrag De Betirsbrug zal in de nacht van donderdag 9 april op vrijdag 10 april, van 0.30 uur tot 6 uur zijn afgesloten voor alle verkeer, zulks in verband met de uitvoering van onderhouds werkzaamheden. In verband met de verlegging van de spoorlijn Schiedam-Delft zal de desbetreffende spoorwegovergang ter plaatse van de Oudedijk vanaf 9 april t/m 3 juni a.s. of zoveel langer of korter dan nodig mocht blijken zijn afgesloten voor alle rij verkeer Advertentie LM.J Herenmodes (Advertentie LM.) In maart overtroffen bij de Spaar bank anno 1320 Schiedam de in lagen met ƒ193.503,61 de terugbeta lingen. Het inleg-overschot van het eerste kwartaal kwam hierdoor op het ongekend hoge bedrag van ƒ987,039,51. Het inleggerstegoed bedroeg 'per 31 maart 24.825.532,42 (31 maart 1958 ƒ21.789.876.75), het aantal inleg gers 46-119 (31 maart 1958 44.135). Contact-bijeenkomst „In dienst der Kerk" De Herv. Mannen-organisatie „In dienst der Kerk" houdt de jaarlijkse contactavond op maandag 13 april in de grote zaal van de Opstandings kerk. Daarbij zal ds, H. J. Teutscher spreken over het bijzondere werk dat hij verricht in Rotterdam. Muzikale medewerking wordt verleend door Jan Poot, zang, Aad v. d. Hoeven, piano en Klaas Nieswaag, viool. SCHIEDAM GEBOREN: Anna M., dv F. A. J. Beukers en M. C. Kazenbroot; Jacobus J. M„ zv D. J. Rensman en M. A. F. Hofsteede; Jo hannes M„ zv G. C. Hilversum en A. M. G. Vrees van Nahuijs; Johan nes F„ zv J. P. Toonen en A17. van Daal; Adrianus, zv C. AV. J. Ruts en C. J. Gödde. OVERLEDEN: H. A. Maas, 71 jr. Voor het vele gemeenschapswerk den hebben veel van de ten verkoop aangeboden artikelen, kinder-kleding e.d. zelf vervaardigd, terwijl boven dien dank zij een grote medewerking van diverse kanten enkele „stands" gevuld konden worden met huis houdelijke artikelen, levensmiddelen, enz. Verder zijn er tal van attracties als de grabbelton, een lootjes-boom, een sjoelbak-tent. terwijl er ook nog een jongedame jn een grabjpeijurk rondloopt.Iets héél apparts is ook de schilderij en-ten toonstelling met tal van uiterst originele inzendingen. AVij zullen niet verklappen welke kunstwerken daar te bewonderen zijn. maar men mag deze expositie beslist niet overslaan. Voor de kinderen zouden er van middag bovendien in de dichtbij ge legen Pr. Marijkesehool drie poppe- kast- en een filmvoorstelling gege ven: worden. De presidente van de Dameskring, mevrouw L. Plant-van .der Zee is vol hoop dat met deze bazaar het bedrag van 650,- nodig voor de aanschaf van de piano, bijeen zal komen. Het kan, want .vorig jaar ia met een kleinere bazaar een gro ter bedrag bijeengebracht. dat er in de Opstandingskerk in Nieuwland wordt gehouden, is het bezit van een piano dringend ge wenst. De aanschaf is echter vrij kostbaar en om nu aan de benodigde gelden te komen heeft de Ned. lier- vormde Darneskring Nieuwland een bazaar georganiseerd in de beneden zaal van de Opstandingskerk. Deze is gisteren geopend geworden en zal ook vandaag nog te bezichtigen zijn. De dames hebben meer met dit bijltje gehakt en de bazaar is dan ook aantrekkelijk ingericht. De le- Advertentie LM.) De belangstelling voor het kampe ren als vorm van het sociaal toerisme is de laatste jaren sterk gestegen in Nederland en zo ook in Schiedam. Maar als men tegenwoordig spreekt over „kamperen" dan denkt men eigenlijk niet meer in de eerste plaats aan het kleine sheltertje dat men in de hei opslaat en dat men nog (net) op de rug kan meesiepen van kamp plaats naar kampplaats. Nee, het kamperen wordt meer en meer ver vangen door het internationale be grip „camping"; het zich gerievelijk vestigen op een mooi stukje in de vrije natuur en dan nog liefst in het buitenland. Bij „camping" hoort dan eigenlijk het kleine een- of twee per- soons kruiptentje niet meer, maar een <vrij> comfortabel en verplaats baar linnen huis. Dit blijkt dan ook duidelijk uit de Tentenshow die door de Schiedamse zeilmakerij fa. J. H. Mak momen teel in Sursum Corda wordt gehou den. Goed, het lage „jongens-tentje" ontbreekt niet, evenmin als het dak je met de veelzeggende naam „scoo ter-tent". Maar daarnaast ziet men bij de in twee vertrekken opgerichte show toch vooral ook de grote „com binatie gezinstent", die wel enkele honderden guldens kost maar dan ook heel geriefelijk onderdak garan deert bij het ..kamperen". Een luxe bedrijf als men zo al die makkelijke kampstoelen en tafeltjes, de plastic rustbedden of opblaasbare luchtbed den ziet. waarmee die grote tenten zijn „gestoffeerd-. Verder heeft de fa. Mak er al die kleine dingsigheid- jes bij uitgestald die het „kamperen" zc erg aangenaam kunnen maken. Deze Tentenshow, die elke avond van 7.39 tot 10 uur en zaterdag (voor het laatst) van -2.30 tot 10 uur ge opend is, zal vele kampeerders, was echt of niet, het water in de mond brengen. De Gemeentelijke Bibliotheek heeft in de maand maart minder uitgeleend dan in dezelfde maand van het vorig jaar, n.l. in totaal 24.969 boeken tegenover 28.797. Voor de romans, studiewerken en kinder boeken zijn deze aantallen resp, 10.460, 6583 en 7926. De centrale bibliotheek aan de Lange Haven leende 9376 boeken uit (v.j. 10.530). Voor de filialen Dwarsstraat, Lorentziaan en Dr. Wi- bautplein zijn de aantallen: 2042 (v.j. 1945). 3483 <v:j. 4572) en 4832 (v.j. .4844). Het aantal uitgeleende boeken bij de jeugdafdeling da^ .de van 4088 tot 3059. Er zijn nu 5509 houders van leeskaartcn. tegenover 5424 in maart 1958. Hel boeken- bezit liepterug van 58.244 tot 57.974. Deze maand Is de benoeming te verwachten van de heer M. Holl ge meentelijk inspecteur van het onder wijs te Schiedam tot rijksinspecteur voor het lager onderwijs in Zaan dam. De heer Holl zal zijn nieuwe functie op september van dit jaar aanvaarden. Het vertrek van dc heer Holl be tekent niet alleen een groot verlies voor het onderwijs in het algemeen in onze stad. dit is eveneens het ge val voor de Stichting Schledatnso Gemeenschap, waarvan de heer Holl IIoll in 1948 de oprichter is geweest en waarvan hy nu bijna elf jaar lang voorzitter is. Het laatste abonnements-conceri van Toonkunst in dit seizoen wordt op donderdag 16 april in het Passage theater gegeven. Ditmaal niet door het Rotterdams Philharmonisch Or kest maar het Brabants Orkest met Hein Jordans als dirigent. Solisten zyn Pierre Jetteur, viool en Dick Vos, altviool. Uitgevoerd worden: J. Chr. 3ach Sinfonia in Bes, W. A. Mozart Sinfonie Concertante in Es voor viool, altviool en orkest K. V. 364 en L. van Beethoven „Eroica". Op vrijdag a.s. vergadert de jeugd- gémeenteraad in de raadzaal van het stadhuis. De leden van het PJCS zullen van gedachte wisselen over de uitslag van de verkiezingen, waar na twee voorstellen van de heer II. AV. Metaal, betreffende de ruïne Oud- Ma thenesse en het houden van Bur- gerdagen. De heer Tijsen stelt voor om introductie-bijeenkomsten te or ganiseren. Aanvang acht uur. Ter gelegenheid van de herden king van het dertig-jarig bestaan van het Tamboers- en Pijperkops „Harmonie" zal het bestuur op za terdagmiddag 25 april van 3 tot 5 uur recipiëren in het gebouw „Jeugd- haven" aan de lange Haven. Op vrijdag 10 april wordt door het Kon, AVilhelminafonds in ge bouw Arcade de film „Er is een tijd van komenvertoond, over de kankerbestrijding. Afoorts' is er dc film „Madame Curie". Aanvang acht uur. De toegang is gratis, maar ui sluitend voor personen boven acht tien jaar. ROTTERDAM Tijdens de wijkraadsvergadering in Kralingseveer werd door de se cretaris meegedeeld, dat de gemeen te Rotterdam zal zorgen voor het op ruimen van de poel langs de IJssel- dijk, nu is komen.vast te staan dat het gemeentelijk eigendom is. De oude visserswoning aan de IJsseldijk wordt onbewoonbaar verklaard er Volkshuisvesting zal trachten een an dere behuizing voor dit gezin te vin den, Waarschijnlijk zal vah 25 tot en met 30 mei een tentoonstelling wór den gehouden van. werken uit het Museum Boymans-Van Beunangen. De secretaris van de Commissie Vakantiebesteding voor de Jeugd, de heer K. van. Driél, gaf op deze ver gadering de wens te kennen, dat-de Raad van L.O. het bijzonder op prijs zou stellen indien ook deze wijkraad zijn medewerking zou willen verle nen aan het vormen van een wijk- comité voor de Vakantiebesteding. De leden gingen hier in principe mee akkoord en er zal worden getracht hierin spoedig te voorzien. Er werd Bellen by ongeval: G-G. en G.D. Tuïnlaan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer: 64666. Apothekers nachtdienst: fa. A. Gou- ka. Hoogs traat 29. ILK. Leeszaal en Bibliotheek, Dam: geopend iedere dag (behalve maandag) van 9-30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag» van 1.9 tot 20.30 uur; zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Lange Haven; ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag)van 19 tot 20.30 uur: zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks ge opend, van 10 tot 17 uur, zondags van 12 tot 17 uur; tentoonstelling „Ach tijd waar ben je gebleven" en „Moderne expressionisten". Foto-expositie van Ed. van dér Elsken (tot 18 mei), BIOSCOPEN passage, 2, en 8.15 uur: „Pikant var lof in 'Parijs". M nno pule, 2. 7 en 9.15 uur: „Fren- chie van De Rode Engel". DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: Geron. ToneeL Volksgebouw. 8 uur; ANMB. Hul diging jubilarissen. Café Liberty. 8 uur: Reisyer. Ds Geer.. Contact. De Vrijzinnig Christ Olijke Jeugd Centrale geeft op zaterdag 11 april in het Volksgebouw een toneelavond. Opgevoerd zal worden de klucht „Do eenzame heer uit Shanghai". Aan vang acht uur. Een achttal museumdirecteuren en kunstenaars, onder wie mr. L. J. F. Wijsenbeek in Den Haag, archi tect dr. J. J. P. Oud te Wassenaar, dr. L. Brummel in Den Haag en J. C. Ebbinge AVubben te R'dam heeft zich tot B. en W. van Haar lem gericht met een brief, waarin wordt gezegd dat de strubbelingen rond het HUdebrand-monument de ogen niet mogen doen sluiten voor het feit, dat het hier gaat om een kunstwerk van de nestor van de Nederlandse beeldhouwer ter ge dachtenis van een nationale figuur. Zij dringen bij het. college aan op het bevorderen van een spoedig tot stand komen van het monument. Zes dagen eerder dan in 1958 ar riveerde vanmorgen het zesduizend- ste voor Rotterdam bestemde schip bij Hoek van Holland. Het was met kolen geladun „Zwijndrecht", die uit Baltimore kwam en ligplaats koos in de Waalhaven. Cargadoor is Van Ommeren, Het zesduizèndste schip van vorig jaar kwam toen binnen op 14 april, het was de Duitse „Erika'V nog opgemerkt, dat de attracties voor de jeugd, hoofdzakelijk in ds openlucht zuilen wordengehouden, daar Kralingseveer een schromelijk tekort heeft aan zaalruimte. Tenslot te werd de jaarrekening 1958, di» sluit met een batig saldo van ruim 195 gulden, vastgesteld en de begro ting 1960 goedgekeurd. GEMEENTE SCHIEDAM aan de politiepost in de v.m. gein. Kethel en Spalnnd kan EEN WERKSTER worden geplaatst voor minstens 18 werkuren per week. De bezoldiging bedraagt: a. voor personen beneden de 19-jarige leeftijd 0.80 p. uur b. voor personen van 19 en 20 jaar 0.85 p. uur e. voor personen van 21 en 22 jaar ƒ0.91 p. uur d. voor personen van 23 jaar en ouder 0.96p. uur nevens een tijdelijke toelage van 6%, een compensatie van premien ingevolge de algemene ouderdomswet van 5,67*, een vakantietoeslag van 47J en event, een huurcompensatie. Sollicitaties dienen binnen 3 dagen na verschijning dezer advertentie te worden ingezonden aan de commissaris van politie. Lange Nieuwstraat 55 te Schiedam. ROULETTE beha 4.« met V-halj S.« voorgevormd ó.4* met V-hals 7.9$ ScKi«d*m;Oranjogalef»j Vlaardingen: G«d. Bi*r*loot hoek Korts Hoogstraat Rotterdam: 5 flliaUw Foto, film, optiek tuur pasioius tiaar tv. van Vuuren. Hoogstraat 106, te lefoon 66720. In spoedgeval desgewenst Sn 1 uur klaar. Ontwikkelen van rolfiltns, des morgens gebracht, des avonds klaar. K. v. Vuuren, Hoogstraat 106. Schiedam Personeel gevraagd Gevraagd nette jongeman, rca 18 jaar, om opgeleid te worden tot kokos we ver in fabriek Spaanse Polder ge meente Schiedam (ploegen dienst), Pientere kracht zeer goede vooruitzichten. Aan melden dagelijks of heden avond lussen 6.30 en S.3Q uur Firma M, Presses sen, Schie- kade 114, Rotterdam. AVij vragen enkele nette jon gens. niet ouder dan 17 jaar, voor alle voorkomende werk zaamheden in kokosmatten- fabriek in Spaanse Polder, gemeente Schiedam. Schoon, droog en gezellig werk. Aan melden: dagelijks of heden avond van 6.30 tot 8.30 uur. Firma M. Press eisen, Schie- kade 114, Rotterdam. d# avonturen van KICK WILSTRA de wondermidvoar Prijs per deel 60 ct Bestel bij uw bs- zorger. boekhande laar of kiosk

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2