Bianus wist liet wel! MRW srm Scheuren in kademuren van Hellevoelsiuis SPINWIEL JONGE S23SB Geen beslissing over hoogovenplan Teddy Scholten won (ook) kort geding Tweede concert door het Loeiuenguth-kwariet Amateurtoneelcursisteii gaven demonstraties Gedeputeerde Staten: Bioscopen Voor heden Voor morgén Noorse reders zagen werven bij Rotterdam H.B.S. leerlingen in Palace Twee straffen geëist tegen jongeman Hogere winst bij Rijsdijk Rico Bulthuis sprak over poppenspel Apotheken Eis van zes maanden tegen fruitgrossier Illliül! JOVD viert tweede lustrumfeest Museum-concert „De Postduif" vloog naar Seppe „Atlantic" weer in de vaart ULO-leerlingen declameerden Schansivijcktoernooi Prijzen werden uitgereikt Arie de Vroet naar Be Quick NAPOLITAIN \^oens<ïag!5 april 1959 5 Van een onzer verslaggevers) De gedebuteerde mr, II. van Kic! (WD) heeft gistermiddag by de voortzetting van de behandeling van de nota betreffende de industriële ontwikkeling van Zuid-Holland door Provinciale Staten, in zijn repliek betoogd, dat ook G. S. grote bezwa ren hebben tegen het hoogovenplan op het eiland Kooscnburg, maar dat 7y_ gezien het feit, dat dit plan voor Nederland een nationaal belang kan zyn, van een o°rdcc! willen afzien. De heer van Riel achtte het buiten de bevoegdheid van G. S. liggen over zaken van landsbelang te beslissen. Bij zijn beantwoording van de ver schillende sprekers greep de heer van Riel herhaaldelijk op dit argu ment terug. ..Gedeputeerde Staten hebben een positieve taak," betoogde hij, „Maar de middelen, die ons ter beschikking staan zijn van negatieve aard.*' Hij achtte het zeer goed mo gelijk, dat bij een bepaalde Europese ontwikkeling het hoogovenplan een belang voor Europa zou zijn. Over de ondernemersvrijheid merkte hij op. dat er mogelijkheden zijn de economische aspecten van een plaats voor vestiging van industrie zo aan trekkelijk of zo ongunstig mogelijk tc maken, al naar gelang de industrie ter plaatse gewenst of niet gewenst is. De heer van Riel sprak zijn leed wezen er over uit, dat de hoogst noodzakelijke Beneluxtu.inel nog niet on het rijkswegenplan staat. Ook inzake tie problemen rond het vlieg- Arena, 2, 7, 9.30 uur: Professor Cupido, aX Capitol, 2, 7. 9.15 uur: Man of the west, 18 j. Centraal, 2. 7, 9.25 uur: De naakten en de doden, 18 j. Cineac, 9.30 IJ .30, 1.30, 3,30, 5.30, 7.30. 9.30 uur: Les Tricbeurs, 18 j. Colosseum. 2. 7, 9.15 uur: Tarzan vecht voor zijn leven 14 j; don derdag De vrouw met het ge schonden gelaat 18 j. Harmonie, 2, 7, 9,15 uur: Een *ijd van leven en van sterven, 18 j. Lumière, 2.15, 7, 9.30 uur: Geld is macht, 18 j. Lutusca, 2.15, 7, 9,30 uur: Verboden liefde, 14 j. Luxor, 2, 7. 9.30 uur: Hier bin ich - tuer bleib ich, aX Metro, 2, 7, 9.15 uur: Slavinnen van Carthago, 18 j. Monopole, 2, 7, 9.15 uur. De koning van de manége 14 j, Passape, 2 en 8.15 uur: Gigi, 14 j. Prinses, 2.15. 7, 9.30 uur: Slavinnen van Carthago, 18 j. Rex, 2, 7, 9.15 uur: In handen der roodhuiden, 14 j. Thalia, 2.15, 7, 9.30 uur: Kat op een heet zinken dak, 18 j. 't Venster, 2, 7. 9.15 uur: Rockets Ga lore, aX Victoria, 2 en 8 uur. Een vrouw ach- tralies 18 3; donderd. De helden 2ijn vermoeid. 18 j. '.otterdamse Schouwburg 20 uur, Rotterdams Toneel „Niets mee te te maken". )e Lantaren. 20 uur, V.C.J.C. toneel tg.v. 6e lustrum. Vroote Schouwburg-Zuid 20.15 uur, R.Ph.O. 0.1.v. Jan Outer, solist Stevan Askenase in le pianocon cert Van Beethoven, alensingelkerk 20 uur, Bartimeus- koor, liefdadigheidsconcert. otterdamse Schouwburg 20.15 uur, Nederlandse Comedie „Twaalf Gezworenen", ie Lantaren, 20.15 uur, Pianovoor dracht door Ton Hartsuiker. •Iuseumaula, 20 uur, Derde leerlin- genuitvoering Conservatorium, lector Bazendijk, 20 uur. Mevr. Ter Kuilé Scbolten over haar nieuwe boek „Kuise Tanagra", met kleurendia's over Grieken land. Exposities juwcentrum, 1017 uur, Europoort- Een Schakel; Afbeeldingen van werken van de Amerikaanse ar chitect Mies van der Rofte; be kroonde inzendingen studieprijs vraag voor een winkel. Je Brug, 9—18 uur: Vroeg Russische Ikonen. Gemeentearchief, 10—17 uur: Het circus van vroeger. Groothandelsgebouw, 1037 uur: Houtreliefs. constructies en gouaches van V, Holthe. Inst, Scheepvaart-Luchtvaart 10—17 uur. Schoonheid in Scheepslij- nen. Museum Boymans-Van Beuningen, 1017 uur: Schilderijen van Monticeiii. Mus. Ouders-Opvoeders. 1017 uur, Pop en Spel. Mus. Land- en Volkenkunde, 101' uur: Souq, een markt in Ma rokko. De Pijp, 10—21 uur: Schilderijen Th J. Legierse. Kunstkring, 1017 uur. Beeldhouw werken van Germaine Richicr en tekeningen van Dolf Henkes. Kunststichïng, 1017 uur: „Verant woording" Museum Schiedam, 10—17 uur: Fo to's van Ed van der Elsken. t Venster, 1022 uur: Tekeningen van Chris van Voorst. School Hillevliet 96, 17 april 19—23 uur. Werk van Rotterdamse ar chitecten. Kunstverzameling Willem van der Vorm, Westcrsingel 66, donder dag 101X30 uur. veld Zestienhoven wilde hij geen stappen doen, maar eerst kijken hoe de zaken liggen. „G, S. staan gunstig tegenover het streven van het vlieg veld Zestienhoven," 2ei hij, „Het feit dat van het vliegveld' vluchten tot duizend kilometer moeten kunnen worden uitgevoerd, is voor ons evi dent." Hij wilde echter aan het ge meentebestuur van Rotterdam over laten. Tevoren sprak de heer T. de Bruijn (PvdA) over het woningtekort, dat naar zijn mening in Rotterdam hel meest dringend was. De heer F. L. van der Leeuw (WD) bepleitte het tot stand komen van een district voor de Haagse agglomeratie, mede in verband met het tekort aan indus- triegrorid in Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) Een groep Noorse reders, 55 man sterk, is ai enige dagen in ons land om zich op de hoogte te stellen van de scheepsbouw op een aantal Ne derlandse werven. Gisteren en eergisteren hebben de Noren voornamelijk werven in en bij Rotterdam bezocht. Dinsdag wa ren zij bij de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij, waar zjj o.m. de in aanbouw zijnde Rotterdam be zichtigden, In de middag is het ge zelschap rondgeleid over de werf van Wilton Fijenoord, Gisteren was Verolme aan de beurt. In de ochtenduren bezocht men de machinefabriek in IJssel- monde, daarna de werf in Albrasser- dam, Met de Regentessepïaat van de Spido voeren de Noren en hun Ne derlandse gastheren naar Rozenburg. Aan boord", tijdens de lunch, werd uitgebreid van gedachten gewisseld over de Nederlandse .scheepsbouw en de belangstelling, die men in Noor wegen daarvoor heeft. Het gezel schap vertoefde geruime tijd op de VDSM-werf op Rozenburg en reisde tenslotte naar Den Haag, waar Verolme in de Witte Brug een diner aanbood. Vandaag zijn de Noren naar Ant werpen gegaan waar zij o.m. het Esso-bedrijf zuilen, bezoeken. Hun reis door West-Europa eindigt met een bezoek aan Duitsland. De leerlingen van de gemeentelij ke HBS voor meisjes aan de Meck- lenburglaan, de docenten en niet te vergeten de ouders van de leerlin gen vertoefden in de zaal van ge bouw Palace waar het behalve warm ook erg gezellig was. De wiskundegroep is het vorige jaar min of meer de doorslaggeven de groèp geweest om te komen tot „Prestatie-avonden", avonden dus waarop de leerlingen kunnen tonen tot welke „toneelprestaties" zij in staat zijn. Nu waren het ook de niet-wiskundigen die ten tonele ver schenen; in totaal waren cr liefst... 200 medewerkenden. Na de inleidende woorden van de heer li. de Lint ging het doek op voor een brokje historie, uitgevoerd door de leerlingen van klas 3A onder leiding van mej. dra. N, Daman. Het programma vermeldde voorts decla matie, zang (zeer goed), nieuwe modesnufjes, kortom een overstel pend aantal nummers. Dat het niet alleen:. de docenten waren die alles ontwerpen hadden maar ook de leerlingen zelf, was zeker te waarderen. Twee straffen: twee maanden ge vangenis en tien maanden met af trek, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar, eiste dè officier van justi tie gisteren tegen de 24-jarige J. S., die zich voor drie feiten moest verantwoorden. Op 3 december van hot vorig jaar stal hij een leren vest uit een kast op de scheepmakersafdeling bij de RDM, waar hij als classificeerder werkzaam was. Op 8 december stal hij ƒ100 bij een schillenophaler, waar hij onder dak had gevonden, nadat zijn gezin uiteen was gevallen en op 3 januari brak hij in in een erfé aan de Gaes- beekstraat. De buit bestond uit 23 gulden een dollar en een partijtje sigaretten. Het grootste gedeelte van het geld gaf hij terug aan zijn moe der van wie hij eerder ƒ25 had ge stolen. S. is al drie keer veroordeeld. Hij loopt nog in een proeftijd van een voorwaardelijke straf en bovendien moet hij nog een maand gevangenis straf uitzitten. Uit het sombere reelasserïngsrap- port bleek, dat het met S. is misge gaan, nadat zijn vrouw en kind hem in de steek hadden gelaten. De raadsman, mr. X. A. Schuit, drong er bij de rechtbank op aan het accent van de straf op '-et toezicht te leggen, Medewerking van een psychiater achtte bij noodzakelijk. Uitspraak over veertien dagen. Frank Hljsdijk's Industrieele Onderne mingen N.V. te Hondrik-ldo-Ambacht brengt over 1958 voor het eerst verslag uit gelijk met het kalenderjaar. De re sultaten stemmen tot tevredenheid. Het saldo van de exploitatierekening ligt niet 1.489.598 iets boven het peil van 1957: 891.711 (over acht maanden). Hiertegenover staat een verdere stijging van de algemene onkosten. Na andere voorzieningen resteert als saldo winst ƒ431:510 (ƒ261.041, over 8 maanden). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een dividend van 14 pert. (12 pet-, waarvan 2 pet. pit de dividendreserve). Doordat vele rederijen een groter aan tal schepen naar de slopersmarkt af voerden, was het bedrijf in staat regel matiger sloopobjecten aan te kopen. Dit had mede tot gevolg dat de produktie van staalschroot zowel als de afzet daar van konden worden vergroot. De verevenigingskas van de E.G.K.S. heeft opgehouden ie bestaan. Door het gever, van toeslag uit deze kas werden de sloperij bedrijven In het E.G.K.S.-ge- bted in staat gesteld sloopobjecten op de internationale markt aan te kopen. Tengevolge hiervan en mede door het feit. dat de landen in het Verre Oosten grote activiteit aan de dag leggen t.a.v. het aankopen van sloopschepen, ts de concurrentie aanzienlijk toegenomen. lüiii! ülüll! EEN MAAR!, dat er zo'n tic*- ===r- A hoefte zou bestaan aan een paar onschuldige grappen uit de oude doos! We hadden het nooit durven dromen dat daar heden ten dage nog zó smakelijk ora zou worden gegrinnikt Men vraagt om meer. Ja zeker, we zijn me daar 'n jz: lekke tapkraan Maar waarom zouën wij jtz- niet? Laat men zich gerust vijf minuten vergasten aan een paar onschuldige grapjes waar Ketter ij dam vToeger soms maandenlang Fi= genoegen mee nam. Daar hebt u bijvoorbeeld de geschiedenis van de bierknol in de oude grote schouwburg, de brouwerijknoi Bianus die zch vermat een oor- =--- deel uit te spreken over 'n opera. =5= "ri Italiaanse operauitvoering nog wel liefst. Italiaanse opera zou komen, onder leiding van cavaliere rir; Zus of cavaliere Zo, want in deze. op het gebied van opera's zwaar zü verwende stad zetten de Italianen AH, die broiL-werijpaar- den die voorheen zo talrijk loaren, al stappend en dra- vend voor de wagens met vroeger altijd hun beste beentje ter wereld van zou kunnen af- -f. voor De met veel bombarie en vallen. Men zou de bloedeigenste vazen en vaatjes ozer poeha aangekondigde voorstelling voerman van het dier meesturen, ging echter door een of andere 'n prima muziekgevoelig mens onvoorziene omstandigheid helaas Het paard heette Bianus. niet door. maar geen nood: de Paard en geleider presenteer- P JÊl cavaliere trommelde telegrafisch den zich op tijd bij „de achter- - pï(oi9" een in het Roergebied rondtoe- deur" (de artiesten- en materia- ^9'ev?®t Maar Rotterdam bleef rend tweede elftal op om de lentoegang). Hoewel de knol zitten, het zou misschien opkla- plichten van het eerste in de meer dan maximaal breed was, ren en oeter woraen Rotterdamse grote schouwburg na kreeg de geleider het dier door De bereden schoonheid moest te komen. En daar kwam het .ge- de nauwe gang de trappetjes op opkomen, havende tweede elftal opdagen, tot tussen de coulissen, alwaar Zij kwam op. versterkt met cracks uit het der- het snuivend, briesend én hinni- Zij hing aan de manen van het de (reserve-)team. Alleen één kend op z'n eerste prooi wachtte enorme bierbrouwerspaard. en ding hadden zij in hun dolle haast om z'ri operadebuut op z'n Ita- aan zijn staart hing z'n geleider, vergeten, nl. om een Italiaans liaans te kunnen beginnen. Het Zo klofte het lieve, muzikale dier paard mee te nemen, dat preciesde Bühne dreunend in het rond. Rechter Maasoever: Beker Berg- huys, Math.laan 400, tel. 34405; Blijdorpapoth., Staten weg 189. tel. 46422; Cohen 's-Gravendijk- wal 93, tel. 33608; Exler, Noord- plein 51, tel 41288; Dr. v. Senus. Av. Concordia 100, tel. 123807: Stutterheim, Westersingel 119. tel 122143; Verdam, Bergselaan 133, tel. 42455; Vos, Math, dijk 36. tel. 30262; Zeeit. H. deGroot- str 10, tel. 136061. H'berg-Scftlcbroek, PIoeg-Groot, V. Beethovensinge) 2, teL 85867. Linker Maasoever: Cohen, v. d. Tak- str. 32, tel. 138126; v. X Laan. Bloemfonteinstr. 97, tel. 73766; Mej. de Lange, Dorpsweg 160. tel. 76073: Wolf. Breeplein 6, tel. 72888. Hoogvliet, Pernis, Tuindorp, Hey- plaat: Hoogvliet, Max Havelaar- weg 2, teL 01807-477. (Van één on2er verslaggevers) De 62-jarige fruitgrossier C. K„ die bij de omvangrijke Iruitdiefstal- len in de haven betrokken is ge weest, hoorde gisteren zes maan den met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk tegen zich eisen. De man had tachtig kisten sinaasappelen geheeld. Hij had ze voor ongeveer f 1100 beneden de waarde gekocht van iemand die bij De geschiedenis van het poppen spel telt vele jaartallen. Achter het jaar 1682 staat: Jan Klaassen wordt te Amsterdam geboren. Het was Rico Bulthuis, romancier en poppenspeldeskundige, die dit jaartal gisteravond in het Museum voor Ouders en Opvoeders noemde tijdens zijn lezing „Van poppenspul tot poppenspei". De heer Bulthuis vertelde, dat de geschiedenis van het marionetten spel altijd is opgehangen aan pro fane figuren. In werkelijkheid ech ter was het poppenspel een reli- gieuse zaak: het werd dan ook in de kerk gespeeld. Langzamerhand veranderde het echter van struk- tuur en „raakte aan lager wal". De Comedia dell' arte verbeeldde er tenslotte zeer grove kluchten mee. Nadat het spel een tijdlang in Frankrijk verboden is geweest, gaf George Sand het weer enig aanzien. Sindsdien heeft het als serieuze kunstvorm snel opgang gemaakt en ook in Nederland is de belangstel ling voor het hanteren van mario netten vooral na de tweede wereld oorlog snel toegenomen. op tijd zou opkomen en zonder open doekjes uit te lokken zich weer bescheiden zou terugtrek ken. Het paard vervulde nl. een zeer voorname rol in het op muziek gezette drama, want het vervoer de prinsen-en-prinsessen. stelde de laaghartige vijandelijke ruite rij vol - vurige - listen voor, stortte "n smuigerd in het zand die de liefste der prinsessen wilde ontvoeren naar een zeerovershol eenmaal, tweemaal, vele malen, de schouwburg schudde er van. De muziek zweeg weifelend. Prinsesje van veertig en gelei der werden de coulissen ingeslin- gerd. Fier stapte het ors naar het souffleurshok, draaide zich onbe hoorlijk om, tilde z'n klassiek- wuivende straat op en deponeerde al z'n overwonnen plankenvrees boven op het souffleurshok dat zaken deed met 'n groothan- zou 'n jonge, vluchtende prinses .jfeLlf* del in blanke slavinnen, en ten- zlJn van amper twintig zuidelijke ™en klom op de stoelen en juich- slotte voerde dit duvelstoejagers- lentes die hij moest binnenbren- te- paard allerlei hand- en spandien- gen. waarvoor 'n buitengewoon Na een intermezzo van veger- sten uit. in één woord 'n won- goedgevulde primadonna van diep en-blik werd de snertvoorstelling derpaard. over de veertig was uitgekozen een daverend succes. zo'n „kopregister" dat bang is Maar de beste kriticus van de GOEDE RAAD was duur van weegschalen. stad schreef de volgende dag in Gelukkig was er 'n befaam- een droog regeltje: „Het oordeel de brouwerij in deze operazuch- I |E SCHMIERE deed z'n best. van uw kriticus refereert zich tige stad die, ter zake opgebeld, Maar alles rammelde,, was aan dat van. het brouwerijpaard meedeelde dat zij nog 'n fijne in- schor, „kon er niet bij", viel te Bianus" telligente viervoeter op stal had laat in. holde de dirigent en het Maandenlang heeft men hier- staan waarmee de Italianen zou- strompelige orkest voorbij, over na-gelachen met telkens den kunnen lezen en schrijven, schreeuwde vals in de stilten en nieuwe proestaanvallen. Men was een bovenstebest beestje, waar gaapte stomverbaasd juist wan- toen gauwer tevreden dan tegen- niemand met de venijnigste wil neer er een extra coloratuumum- woordlg, moet u niet vergeten! een fruitimporteur werkzaam was. De grossier beweerde niet uit winst bejag gehandeld te hebben maar om een verlies, dat hij kort geleden door een ongelukkige handelsaffaire had geleden, goed te maken. WAREN de leden der Kamermu- ziekvereniging na het concert van jl. zondag niet enigszins voorbe reid geweest op een lang niet ideaal concert door het Loewenguth-kwar- tet, het tweede optreden van dit ensemble in de Aula van Museum Boymans zou wel zeer teleurstellend zijn geweest. Misschien heeft dit uit Frankrijk afkomstige kwartet toch geleden van de veranderde samen stelling en tracht men de verbroken eenheid door een ruwe loonvorming te overspelen. Het is in elk geval niet aan te nemen, dat er met over tuiging zo weinig égards ten opzichte van het notenbeeld en dc intonatie worden in acht genomen. Het Loewenguth kwartet begon dinsdagavond met een heel onge lukkig gekozen werk, namelijk het zevende kwartet van Milhaud, dat geen enkele charme bezit en in het langzame deel zelfs Irriteert door de groezelige harmoniek, waarin met de beste wil geen logica zelfs niet in bitonale zin te ontdekken valt. Ondanks de rommeligheid van het werk zelf was hierin reeds te ont dekken. dat de zuiverheid van het ensemblespel momenteel een précair punt is en bü de vertolking van Mozarts dissonantenkwartet werd deze indruk nog eens bevestigd. Het kwartet in A opus 6 no. 6 van Boccherini leed eveneens onder een grove loonvorming, die principieel toch weinig strookt met het spel van de primarius, wiens klankenintensi teit menigmaal verrast. Wolfs Italienische Serenade, ge speeld ten besluite van het concert, was qua prestatie feitelijk het beste, hoewel ook weer niet zó fraai, dat de bissering ervan werd gerechtvaar digd. Men meet bet spel van de in ternationaal befaamde kwartetten nu eenmaal met strenge maatstaven en het Loewenguth-k^vartet bleek zich thans op dit niveau helaas niet te kunnen handhaven. ELLY SALOMÉ Een klein stukje Hellevoet- sluis is levensgevaarlijk ge worden nu de marine daar is teruggekeerd. Aan weerszijden van de Marinehaven zijn na melijk de kademuren flinke scheuren gaan vertonen. Pro visorische maatregelen worden getroffen om afbrokkelen of instorten van de muren te voorkomen. Vandaag is het historische con tact tussen de Koninklijke Marine en Hcllevoetsluis na een onderbre king van 27 jaar juist hersteld met de komst van een aantal mijnenve gers die Hellevoetsluis als thuisha ven zullen hebben. Heel Hellevoetsluis viert feest en in de stad hangen overal versierin gen. De komst van de mijnenvegers was ook aanleiding tot het grondig laten uitdiepen van de haven. Dit schijnt voor de kademuren echter een dragline is begonnen het zand achter de muren weg te scheppen. Zandzakken komen er voor in de plaats. Een in aanbouw zijnd café restaurant bij het begin van de ha ven schijnt niet te worden bedreigd. Men gaat althans rustig door met bouwen. Ook Hellevoetsluis stoort zich niet erg aan de verzakte kademuren. Het feesten ter gelegenheid van de terugkomst van de marine gaat er ongestoord door. SCHIEDAM De afdeling Vlaardingen-Schiedam 'van de Jongeren Organisatie Vrij heid en Democratie viert op 25 april haar tienj'arig bestaan. Ter ge legenheid daarvan is er op die dag een bijeenkomst in café-restaurant fatale gevolgen te hebben gehad, j Beyersbergen, waar 's avonds mevr. 1-1 g. V. van Someren-Downer, lid der Tweede Kamer voor de WD, een lezing zal houden over het onder werp „Waarom kiest de Nederlandse jeugd voor het liberalisme?" Tot slot bal m.m.v. het kwartet de „Vier Heemskinderen", Ambtenaren van de gemeentelijke technische cfienst constateerden eind vorige week grote scheuren in de murën. „De zaak is nog helemaal in on derzoek", zo deelde men op het ge meentehuis mede. Men weet nog niet hoeveel tijd de noodzakelijke herstelwerkzaamheden zullen nemen. Maar inmiddels heeft men maar borden met het opschrift „Streng verboden toegang, levensgevaarlijk" bij de bewuste kaden geplaatst Teddy Scholten heeft het kort geding gewonnen, dat zij aanhangig had gemaakt tegen de N.V. Overzeese Sigaretten- handel Maatschappij, die een foto van haar had gepubliceerd een advertentie voor de John Harris-sigaretten. De president van de Rotterdamse rechtbank, mr. J. G. L. Reuder. heeft beslist, dat de N.V. zich aan een on rechtmatige daad heeft schuldig ge maakt „door te profiteren van Ted dy's aantrekkelijke uiterlijk, al is het maar een beetje". Voor iedere overtreding zal de N.V. voortaan 1000,moeten beta len. De president heeft in z«n von nis overwogen dat uit de opmaak van de adverten tie blijkt, dat de foto van de eise res is gebruikt als blikvanger; dat aldus voor reclamedoeleinden gebruik wordt gemaakt van het aantrekkelijke uiterlijk en de po pulariteit van de eiseres; dat deze eigenschappen tot het. voe ren van een reclame-campagne van veel nut kunnen zijn en voor de bezitter ervan' de mogelijkheden openen tot het behalen van finan cieel voordeel, „mits de publikatie voor commerciële doeleinden een exclusief karakter behoudt; dat door de publikatie zonder toe stemming van de betrokkene dit exclusieve karakter wordt beïn vloed. De Ver. Vrienden van het Stede lijk Museum organiseert op zater dag 18 april in de Aula weer een Museum-concert, aanvang om 8.30 uur. Het Rotterdams Muziek-college o.l.v. dirigent Frans Moonen voert dan een programma uit van wer ken van Purcell, Bach (4e Branden- burgse concert), Vivaldi, Mozart, Haydn en Hindemith. Solisten zijn Wil Eisma (viool). Jeanette van Wingerden, blokfluit en Jan Dege- naar, blokfluit. Aan dit concert gaat de algemene ledenvergadering vooraf, aanvang om 8 uur, waarbij de verschillen de jaarverslagen 'uitgebracht wor den en een paar bestuursleden ver kozen. Aan de eerste wedvlucht van de Rotterdamse Fostduivenbond nam ook de SCV „De Postduif" deel en wel met 515 duiven. De combinatie I-I. v.d. KantBreur legde beslag op de eerste prijs, gevolgd door J. Lips, die een mooie prestatie leverde door vijf prijzen te verdienen. Derde werd F. J. Eijkenbroek. De duiven hebben het met deze eerste vlucht wel heel gemakkelijk gehad, dank de harde zuidwesten wind. De vlucht werd gehouden vanuit Seppe (44 km). AMSTERDAM Het Amerikaan se passagiersschip „Atlantic" van de Banner Lines, dat bij de Amster- damsche Droogdok-Maatschappij is gerepareerd, na op 3 april tussen de pieren van IJmuiden aan de grond te zijn gelopen, is thans ontdokt. Het zal na een proefvaart naar de VS vertrekken. De „Atlantic" (14.600 brt) had de schroefbladen beschadigd, toen bij het vlotkomen in IJmuiden de an kerketting verward was geraakt met de ketting van een boei. Onder auspiciën van de Stichting „Gemeentelijke Kunstcommissie voor de Jeugd" beeft gistermiddag een aantal uitverkoren leerlingen van Rotterdamse ulo-scholen in Palace gedichten en proza voorgedragen. De jongelui waren geselecteerd- tijdens voordemonstraties, die voor 'n jury, bestaande uit onderwijzend perso neel en leden van de Commissie, wa ren gehouden. Het programma van dinsdagmid dag morgen komen de middelbare scholen aan de beurt stond op behoorlijk niveau. Verdienstelijk was ook de omlijsting, die uit zangspel letjes, koorzang en muziek bestond. De leerlingen van de lagere klassen kwamen zeer goed voor de dag, ter wijl enkele ouderen opmerkelijke prestaties leverden. Het aantrekkelijke programma werd besloten met een voordracht door de declamator Jac. v. Elsacker, die met twee verhalen het talrijke jeugdige publiek voor zich won. In de afgelopen winter hield de biljartvereniging Schanswijckin Overschie een nederlaagwedstrijrj, waaraan tal van verenigingen uit Rotterdam en daarbuiten met een team van tien spelers deelnamen.' Dinsdagavond waren vertegenwoor digers van deze clubs uitgenodigd om de prijzen in ontvangst te ne men. Ter opluistering van deze prijs uitreiking gaven Fopeyns en Eichel- sheims 'n demonstratie. Zij. speelden eerst een wedstrijd klein biljart ka der 382 en daarna een party drie- banden. Aanvankelijk zou Teegeiaar de tegenstander van Fopeyns zijn, doch door een sterfgeval in de fa milie moest eerstgenoemde van. deel neming afzien, Arie de Vroel, de trainer van SVV, die enkele weken geleden ontslag nam, heeft opnieuw een contract ge tekend met het Groningse Be Quick. De Vroet was reeds eerder ais oefenmeester aan deze club verbon den. Twee jaar geleden verbrak hij dit contract, toen hij bij het Schie- damse SW in dienst trad. (Advertentie f*M.) Melk of puur Zwaar gevulde dozen i f 1.80 en f 3.- Los: per 100 gram. Een nieuwe attractie van de jaar lijkse sluitingsavond van het cur susjaar van het Vormingscentrum Amateurtoneel Rotterdam was een improvisatie-demonstratie van kin deren, die in de Rotterdamse Schouwburg een instructie volgen om met het toneel vertrouwd te raken. In de recreatiezaal van de Natio nale Levensverzekeringsbank beeld den de aspïrant-amateurtcneelspe- lertjcs dinsdagavond een fantasie situatie uit naar „gegevens", die door de aanwezigen in de zaal ver strekt werden. Het bleek een cy nisch sprookje te worden van een wonderviool, waar - hoe kan het anders in Rotterdam? verschil lende tussenpersonen grof geld aan verdienden. Deze eerste proeve van het werk, dat op instignatie van de vorig jaar ingestelde commissie Jeugdtoneel, ondernomen wordt, viel duidelijk in de smaak. De heer Herman van Luijk, directeur van de Rotterdam se Schouwburg, vertelde, met hoe veel animo de jeugd trouw de cur sussen volgt en verbond daaraan de verwachting, dat ze op deze ma nier ook voor de schouwburg en alles wat zich. daar afspeelt, ge wonnen zou kunnen worden. Tweehonderd kinderen zijn nu in verschillende groepen wekelijks van de partij, mogen zelfs soms een re petitie van Rotterdams Toneel bij wonen en worden aan het slot van de cursus op een rondleiding door het gebouw getracteerd. En de be langstelling is nog steeds groeiend. Minder vrolijke geluiden liet. de voorzitter van het V.C., de heer Jac. Thiel. horen over de ontwikkeling bij dit Centrum, Het. aantal deelne mers blijft constant; dit jaar waren het er-107. waarvan 26. die niet bij een vereniging zijn aangesloten. Be denkt men. dat Rotterdam zo'n 150 verenigingen telt met tezamen 1500- 2000 spelers, dan is het aantal cur sisten nogal pover. Mei een gevarieerd programma van demonstraties werd het overige deel van de avond gevuld; leerlin gen van Eva Hauck: spelvorrrung; leerlingen van Kommer Kleyn:' op-, voering van een fragment uit Heij- ermans' „Schakels"; enkele pupillen iian .Toscha de Jong:,; pantomime. Na de pauze leidde AnnaBlaman een soort literaire hersengymnastiek en. gaf een leerling z'n irrtpresaie* weer van de cursus.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 4