Sunil wast stralend wit Modern uitgeruste lokalen voor leerling-elektriciens Zuiderparkgordel: Verffabrikant over trad veiligheidswet PeekgCJoppenburg Kunstkring probeert n klassiek drama „Liedjesman"vrolijk cabaret voor Wilton ©n spaart uw linnenkast v.d, LEE DEN herenmode-lip j klein deel spoedig open Natuurlijk RADIO BLANKEN Op de Technische School Jongens hielpen zelf 'n handje bij inrichting VOOR DE KANTONRECHTER TWEKA badkleding 'T WOLHUIS Twee gewonden bij aannii Straatprediking in de Plantage f POLYESTER de wonderdas die de wereld verovert! PvdA-V rouwen sluiten het seizoen terlenka trevira teryLene terital Open Deur Dienst Havendelegatie uit Polen op bezoek Streektoernooi van de E.S.S. EEN VERTROUWD ADRES IS ALLES WAARD Pr. Marijkeschool Leerlingen op de planken als chique adel Hersenschudding na val met rijwiel VOOR DE MAN MET EEN EIGEN STIJL KREUGER Burgerlijke stand /AGENDA Hier is met Sunil gewassen,dat hemelsblauwe Sunil, waarin, al 't wasgoed stralend wit wordt, werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten, met Sunil hebt u min- de'r waswerk, minder te wrin gen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet.blijft alles veel langer nieuw, ook de wasmachine en wringer varen er wel bij 1 Neem meteen het voordelige reuzenpak Mm Donderdag 14 mei 1959 De Technische School voor Schie dam en Omstreken aan de Mgr. No- lenslaan zal vergroot worden, zo hebben we gisteren gemeld. Hoewel dit een vrij omvangrijke en kost bare verbouwing wordt is het echt niet de eerste uitbreiding aan dit pas enkele jaren oude schoolgebouw. Zo zijn enige ty'd geleden enkele lo kalen op de boven-verdiepïng van het hoofd-gebóuw toegevoegd, be- steund voor het elektro-techniseh onderwijs. Men is nu bezig met het leggen van de laatste hand aan de inrichting van deze leslokalen, waar bij ook de leerlingen van de school een stevig handje hebben geholpen. „Eigenlijk zouden de jongens meer ingeschakeld moeten worden voor dergelijk werk, het is zo leerzaam voor ze, doch het kan vaak niet," meende de directeur, de heer J. Pul leman. Het bijzondere aan deze nieuwste uitbreiding is, dat de Tech nische School voor de komende cur sus gaat beschikken over het aller modernste lesmateriaal voor elektro techniek. Schiedam is daardoor op vele scholen in de omgeving voor. Er zijn twee nieuwe lokalen geko men, een z.g. „meetlokaal" voor het meer theoretische onderricht en een „montage-kamer" waar de prac- tische vaardigheid wordt onderricht. Het bijzondere in dit meetlokaal is nu dat men er naast het gro te demonstratie-schakelbord (met draaistroom in verschillende sterk te, wisselstroom en gelijkstroom!, ook zeven meetkastjes met de zelf de stroomsoorten kan vinden op ze ven dubbele lessenaars voor de leerlingen. Deze kunnen dus in hun eigen banken „spelen" met deze elek trische stromen, hetgeen het onder- wijs zeer vereenvoudigt en aantrek kelijk maakt. In dit lokaal zal ook de radio- en televisie-techniek, (met aansluiting op een eigen antenne), worden onderwezen, echter niet aan de jongens van de T.S. maar aan de gevorderde leerlingen van de Nij. verheidsavondschool. In de montage-kamer vindt men de gebruikelijke elektromotoren, echter veel efficiënter en doelma tiger geplaatst dan in de oude les lokalen. Daarnaast de werkbanken voor het bewerking van non-ferro- metalen en o.a. plaatijzer. Twee han dige soldeerbanken (met formica bo venblad!) zijn er, naar eigen ont werp, geplaatst. Een nieuw en zeer handig snufje zijn echter de acht stellingen met de losse montage bladen. waar de jongens hun leidin gen, vertakkingen en alles wat er bij het elektriciensvak behoort, kunnen aanbrengen. Het voordeel is dat bij het wisselen van de klassen de losse borden uitgenomen •kunnen worden en vervangen door die van de andere klas. Deze instellingen nu zijn door dc leerlingen van de T.S. zelf vervaardigd. Knap werk. Men ïs momenteel deze nieuwe lo kalen nog aan het „uitproberen", maar directeur Pulleman was zeer tevreden met deze zeer moderne uit breiding van zijn school. De nieuwe montage-kamer in de Technische School. De jongens zijn aan het werk bij'de elektro-moto- ren, terwijl men links op de ach- tergrond de stellingen ziet met de uitneembare montageborden. (Advertentie LM.) (Advertentie LMJ in alle maten in alle kleuren in alle modellen in alle prijzen BROERSVEST i. Op het kruispunt Burg. Van Haa- renlaanDr. Schaepmansingel botste gisteren de scooterrijder F. I. J. v. K. tegen een personenauto, bestuurd door de heer W. de B. uit Rotterdam, toen deze bij het veranderen van richting de doorgang niet vrij liet voor hefc achterop komende verkeer. Hij liep bij de botsing ernstige schaafwonden op die in de Dr. Nolet- stichting zijn behandeld. De duopas sagier, L, C. van D. uit Rotterdam brak enkele middenvoetsbeentjes. Zeshonderd gulden boete eiste de officier van justitie mr. R. A. Schim mel woensdag voor het kantonge recht in Schiedam tegen de Vlaar- dingse directeur van de verf fabriek G. B. Deze had in zijn bedrijf in de van Leyden Gaelstraat gevaarlijk werk met benzeen doen verrichten waardoor een arbeider bij een on geluk brandwonden had opgei open. Benzeen is zeer vluchtig, giftig en heeft een laag kookpunt (80aC). Het kan' vrij gemakkelijk tot ont branding overgaan en er bestaan daarom speciale veiligheidsvoor schriften voor het bewaren van deze benzeen. In de fabriek van de heer B. te Vlaardingen had men deze vloeistof in kook" ■potten"verwurrfii om het oplossings; proces te versnel len. Dit vergroe >t uiteraard het brandgevaar. Bov endien had een kachel gebrand in de ruimte waar deze benzeen gebruikt werd. Ten derde bleek de afzuiginstallatie on deugdelijk. Voor deze drie overtre dingen (twee van de veiligheidswet en de slechte a zuiginstallatie voor de Hinderwet) eiste de officier een boete van zeshonderd gulden. De heer-B. verweerde zich door te zeggen dat zo sedert elf jaren was gewerkt. Toen het ongeluk was ge beurd. enkele maanden geleden, was het werk stop gezet. In september zou een nieuwe fabriek worden ge opend zodat de gemaakte fouten niet meer konden voorkomen. Mr. P, B. Cos, de kantonrechter, wees op het gevaarlijke karakter van dit product. Men. mag het niet in voorraad hebben en zoals het ge bruikt is in een ketel met stoffen die verhit zijn, kunnen ontploffingen voorkomen. Het is nu bij een grote steekvlam gebleven. Voor de over tredingen van de veiligheidswet kreeg de heer G. B. driehonderd gul den boete of een maand hechtenis en vijftig gulden boete of twintig dagen hechcnis voor de overtreding van de Hinderwet, Auto op hol De 35-jarige Schiedamse calcula tor J. v, d. V. had in de nacht van 8 januari nogal moeite gehad met het starten t m zijn auto. Hij wilde een dame naar hui.-; brengem Het galante gebaar werd toen een gênant avontuur. De heer V. ging naast zijn auto lopen, al duwende en met de motor in de 2e versnelling. Plots startte het voertuig wel. Hoe hard de heer V, ook liep hij kon niet meer door het geopende portier in zijn auto klimmen. Zijn relatie be zit echter geen rijbewijs en willoos liet zij zich door de Schiedamse Jan Steenstraat voeren. Het ritje duurde niet lang, maar angstig was het wel Eerst werd een regenpijp van een gevel geschaafd, eon fiets werd be schadigd en tenslotte stopte de auto tegen een lantaarnpaal bij de Van Ostadelaan. De heer V. heeft ƒ600 schade betaald. Hefc kostte hem veer tig gulden boete of zestien dagen hechtenis. Op het. Wilheïminaplein werd de Rotterdamse chauffeur D. v. d. G. in de nacht van 1 februari om uur kwaad op een vriend. Hij reed daar om op nogal vreemde wijze over het Schiedamse plein. Bij het achteruit rijden kraakte hij een gevel van een woonhuis. De schade viel mee. De chauffeur zou gedronken hebben volgens de Schiedamse politie. „Wel nee, wat limonade en vier glaasjes bier." „Toch niet de ideale gemoeds toestand om te chaufferen, zo met dat bier en het boos-zijn" vond mr. Schimmel. Veertig gulden, boe te en dan nog een civiele procedure van de Voorburgse huiseigenaar M. S. die nu nog onverrichter zake naar huis ging. Het comité „Schiedam voor Chris tus" organiseert a.s. zaterdagavond in de Plantage een speciale straat prediking. Aanvang negen uur. Van af half négen speelt het muziekkorps van het Leger des Heils. Ds. W. A. Krijger houdt een toespraak n.a.v. een korte film „De barmhartige Sa maritaan". De gezamenlijke Schie damse kerk- en evangelisatiekoren verzorgen de koorzang. De toegang is vrij. (Advertentie ÏM.) w «f{ kleurecht, De leden van de Vrouwengroep van de Party van de Arbeid heb ben woensdagavond in de grote zaal van het Volksgebouw een sluitings- bu'eenkomst gehouden, die geken merkt werd door de gezelligheid. Eigen leden hebben een „program ma" verzorgd. Zo vertelde de voor zitster mevrouw G. Bos-Van Rin gen grappige voorvallen uit haar er varingen met kinderen. Mevrouw Smolders, die steeds gastvrouw is voor de leesclubs, droeg ditmaal zelf voor en. wel een stuk prozri in het Brabants. Zij beheerst j har dialect nog zo vaardig dat de da; met genoegen naar deze voor- j drom; hebben geluisterd. Ook de leidster van de leesclubs mevr. J. Krikke-Hein heett een de clamatie in dialect, uit het oosten van het land gehouden. Tevens ver telde mevrouw Kr ikke hoe de Klap roos dag is ontstaan. J Tenslotte heeft K. van der Hoek een keur van diapositieven vertoond j met eigen opnamen van fraaie plaat sen in Italië, Zwitserland en ons land. wasbaar, kreukvrij. Op zondag 17 mei is er in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat een Open Deur Dienst, die zal worden geleid door ds. E. C. B. Kok, hery. pred. te Rotterdam. Onderwerp is „De heilige geest en de mensen". Aanvang zeven uur. Het cabaret-gezelschap van Benny Vreden bracht gisteravond in ge bouw Musis Sacrum een fris en vro lijk voorjaarsprogramma over het voetlicht voor de leden van de per soneelsvereniging van Wilton-Flje- noord. Samen met zijn vijf mede werkers presteerde Benny Vreden het, om elk onderdeel van het zeer gevarieerde programma een gunstig onthaal te doen vinden hij het vrij talrijke publiek. Kilty Knappert bracht met flair allerliand liedjes en songs, waarbij ook de ouderen hun hart nog konden ophalen aan enkele liedjes „van vroe ger". Steeds knap begeleid door Ben ny Vreden aan de piano gaf Syl via de Leur dans-parodieën ten beste, belcanto niet teleur hebben gesteld. De songs van het ogenblik werden gezongen door Louis Dusée, die hier mee vooral het jeugdige publiek een prettige avond bezorgd zal hebben. Alles bij elkaar was het programma „Liedjesman, koin es an" heel pret- tig om te zien en te horen. „Waterproef" was een muzikale ko- j medle van Benny Vreden. die a tie medewerkenden gezamenlijk hebben opgevoerd. Over de vrolijke geschie denis in een watersport centrum die daarin wordt, verteld, behoeven we weinig meer te zoggen, want velen zullen zich deze nog wel herinneren I als vader krijgt hij wroeging. „De ijsman komt" komt nïetj De Schiedamse Kunstkring had dit stuk van Eugene O'Neill, gespeeld door de Toneelgroep Theater, gekozen voor de laatste voorstelling van het seizoen op 21 mei in het Passage- theater. Maar wegens enkele moei lijkheden, o.a. met het omvangrijke dect r heeft het bestuur van dit stuk moeten afzien. In plaats van de Ijs man zal Theater nu met het nieuw ste stuk komen, dat eerst op 25 april de première in Arnhem heeft be leefd: het klassieke drama .Jphlge- nela in Aulis" van Eurpides. Het Kunstkring-bestuur wil hier mee een proef nemen: meesttijds worden aan het Schiedamse publiek lichte stukken geboden en nu is do vraag hoe zal dit publiek reageren op een zo zwaar Grieks drama. Da verwachtingen zijn hooggespannen, het is weer eens iets anders en sinds lange tijd is er in Schiedam geen klassiek stuk meer vertoond, althans niet voor de Kunstkringen. Mogelijk ook dat dit aanleiding is voor leerlingen van de hoogste klas sen van de middelbare scholen om de voorstelling bij te wonen; een beperkt aantal kaarten is nog ver krijgbaar. In deze „Iphigeneia" gaat het om de tweestrijd van koning Agamem non, aanvoerder van het Griekse le ger dat tegen Troje een strafexpe ditie moet ondernemen, maar dat door tegenslag in Aulis wordt vast gehouden. Van Agamemnon wordt nu gevraagd dat hij zijn dochter aan Artemis zal offeren. Als krijgs overste is hij daartoe bereid, maar Hij terwijl Liesbeth Lunow en Fons Dan- j opende de avond en heette de aan kaart de liefhebbers van operette en 1 wezigen hartelijk welkom. de televisie. heeft zijn dochter onder voorwend- De secretaris van de personeels- sel naar Aulis gelokt, maar probeert vereniging, de heer J. v. d. Broek, I haar daarna weg te houden. Zijn be- drag komt echter uit wanneer Iphe- geneia toch in Aulis komt. Aan zijn vlijmende tweestrijd komt eerst een einde wanneer het vaderlandslieven de meisje vrijwillig de offer-dood verkiest. Een zwaar stuk van gewe tens-conflicten dat van het toekij kende publiek wel het een en ander eist. Met dit klassieke drama, dat nog niet in Rotterdam is vertoond, sluit de Kunstkring dan op bijzondere wijze het seizoen. De plannen voor het volgende seizoen, waarin het zil veren jubileum wordt gevierd, zijn echter reeds gereed. Een voortreffe lijk programma overigens, waarbij de verkozen gezelschappen hebben toegezegd extra-goede stukken te te willen reserveren. De stukken zelf zijn echter nog niet bepaald. De Haagse Comedie zal het seizoen openen met een voorstelling op 1 ok tober en sluiten cp 28 april. De Ne derlandse Comedie komt op 12 no vember, de Hoofdstad-Operc'.!' op 21 januari, het Rotterdams Tmtvl op 25 februari en de Toneelgroep Theater op 31 maart. Het jubileum zelf zal dan herdacht worden tijdens een cabaret-avond op 17 december, waarbij het gezelschap van Wim Sonneveld optreedt. (Van een onzer verslaggevers! Een deel van de Zuiderparkgor del. waarin u-a. een grote zandbak ligt. wordt zaterdag over een week voor het publiek geopend. Na over leg met de Zuidwijkse Gemeenschap heeft de Plantsoenendienst tot deze vervroegde opening besloten om speciaal moeders met kinderen ter wille te zijn. De Zuiderparkgordel als geheel is nog lang niet zo ver gereed dat het publiek er kan worden toegela ten. De groenaanleg had op dit mo ment voltooid moeten zijn. maar de bestedingsbeperking heeft de uit voering van de plannen ernstig ver traagd. Sinds enige tijd worden er echter weer geldmiddelen voor de aanleg van de recreatiegordel beschikbaar gesteld, zodat het werk daar weer op gang kon komen. zandbak ook. een aantal omringend* gazons. Er zal speciaal toezicht, on der andere van de Zuidwijkse Ge nieenschap, komen, om het jonga groen voor vernieling te behoeden. AMSTERDAM. De directeuren, van de havens van Gdansk, Gdynia en Szczecin, alsmede de directeur van de haven afdeling van hefc Pool se ministerie van scheepvaart, die tot 21 mei in Nederland vertoeven, hebben gisteren enkele Amsterdam se ondernemingen bezocht en een rondvaart door de hoofdstedelijke haven gemaakt. Morgen vertrekt hefc gezelschap naar Rotterdam. Daarna zullen nog Het deel dat nu op 23 mei wordtenige industrieën elders in den lan- geopend, bevat behalve een grote de worden bezocht. De Eerste Schiedamse Schaakver eniging zal Sn juni voor de derde maal in successie een groot streek toernooi organiseren, Het ïs een tweejaarlijks toernooi, waarvoor grote belangstelling bestaat. Aan voorgaande toernooien, werd deelgenomen door 75 tot 100 scha kers. Hoewel de inschrijving nog niet is geopend, wordt er wederom een groot aantal deelnemers ver wacht tot ver uit de omtrek, zoals Rozenburg. Maassluis, Berkel, Dor drecht, Delft en .Rotterdam. Dit massale streektoemooi zal on der leiding staan van de competitie leider van de Rotterdamse Schaak bond, de heer R. H. de Jong. Voor de hoofdgroep worden zeer sterke schakers uit Rotterdam en omgeving uitgenodigd. (Advertentie J.M.) SORTERING PHILIPS GRUNDIG ERRES TELEFÜNKEN REMBRANDTLAAN (hoek Mesdaglaani SCHIEDAM TEL. 65734 Vele leerlingen van de Prinses Marykeschool voerden gisteravond in gebouw Irene titels, waarvoor men zou moeten buigen als een knip mes, want het was echt niet mis, wat daar allemaal op de planken verscheen als hertog, graaf, prins en baron. Gelukkig waren er ook nog „gewone" matrozen, elfen, „bezoe- DEN BOSCH. - Zes personen kers" en „bloemen", zodat het maat- j werden gewond, toen gistermorgen schappelijk evenwicht bewaard j op de Markt alhier een bestelauto, bleef, j waarvan de bestuurder onwel was Maar hefc werd een heel aardig geworden en de macht over het stukje toneel, dat de kinderen op- stuur had verloren, op een groep voerden voor hun ouders, nl. „Het j personen inreed, die btf een bus ivoren hartje", handelende over dc halte stond te wachten. druk bezochte verjaardag van de hertogin van Limona. Meer dan veertig leerlingen deden er aan mee, zodat het ondoenlijk is de acteurstalenten van een ieder naar behoren recht te doen weder varen. Maar grappig was het wel. en tussen de bedrijven door was er (vanwege die verjaardag) alle ge legenheid om te dansen op het toneel. In de pauze speelde een or kestje van oud-leerlingen. Het hoofd van de school, de heer 5. Kuiper, sprak aan het begin van de avond een welkomstwoord en dankte daarbij de ouders voor de aardige prijzen'ten bate van de tom bola. (Advertentie LM.) De 16-jarige Cornelia N. kwam gistermiddag op de Oversehicseweg met haar fiets te vallen, toen zij schrok van een achteropkomende auto en tegen de naast haar rijdende wïelrijdster botste. Met een hersen schudding is zij naar het Gemeente ziekenhuis en vandaar naar haar woning vervoerd. brengen wij: COLBERTS PANTALONS WEEKENDSHiRTS ZWEMKLEDING BADJASSEN in zomcrkwaUtcilcn, vanaf ƒ29.75 in Terlenka, licht gewicht kwaliteiten, vanaf29.50 Non-Iron en Terlenka, in de merken FABLO, KERK.O eii ELMIOR ioplin. in lastex en stretchnylon, merk Tweka AI deze zonnige kleding vindt u bij DE HERENMODEZAAK VAN SCHIEDAM BROERSVEST 6 Tel. 68206 GEBOREN: Roelof, z. van R. Ot- tens en E. van Mastrigt; Petrus W„ M., z. van M. G. R. van Hasséi en J. J. Lam; Richard P., z. van J. H. M. Korb en E. G. M. Boks; Jan P., z. van P. van Steenis en L. P. van den Berg; Pi eter W„ z. van A. Goudriaan en M. Pors; Jelle, z, van. J. C. Roodenburg cn T. Faber; Jan na W.„ d. van P. Kuiper en G. C. Rigters; Pieter. z. van A. D. Schip pers en W. Neus. OVERLEDEN: E. van der Raaf, 82 jaar, wed. van C. van Wyngaar- de. Bellen bij ongeval: G.G. en GTX Tuiniaan 80. telefoon 69290. Politie-aiarmnummer: 64666. Apothekers nachtdienst: fa. Gouka, Hoogstraat 29. R.K- Leeszaal en Bibliotheek. Daiwi geopend iedere dag tbehalvo maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur; zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal e» Bibliotheek, Lange Haven; ge opend Iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur: zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks ge opend van 10 tot 17 uur, zondags van 12 tot 17 uur; tentoonstelling „Ach tyd waar ben je gebleven" en „Moderne expressionisten". Foto-expositie van Ed. van der Elsken (tot 13 mei). BIOSCOPEN Passage, alleen 2 uur: „Ik wil lo ven"'. Monopole. 2. 7 on 9.15 uur: „4000 dollar beloning, dood of levend". DIVERSEN IvAO-jaarver- Katt. Toneel voor uur Volksgebouw, gadering. Passage 8 uur, Kath. Kring. Irene, 3 uur, Kerkkoor Grote Kerk. Feestavond. Volksgebouw, 8 uur. NW-Vrouwen bond, Sluitingsavond,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2