mis Plannen voor de oprichting van een schietvereniging Excelsior wint maar is nog steeds geen kampioen! C D fa Giant55, lang verhaal boeit in het begin Jubileumtoernooi van SVV-honkbal door Schoten gewonnen Voetbal in Schiedam W.F. degradeert naar de afdeling Rotterdam Na succes op Koninginnedag Prijsuitreiking Lichts toet IN MONOPOLE-THEATER akVtsetsandm hét mat tta échtê hmtiets zoéf U uit Fraaie propaganda voor die sport WALDO RIJSCHOOL W* 65.63.7 Jeugdclub Wijk 4 sloot het seizoen Pupillen- toernooi met 400 jongens Burgerlijke stand Auto-ongeluk trof doofstommen Kleinere stijging verkeersongevallen Tweede grendel op grens tussen Algerië en Tunesië Excelsior-Cromvliet 2—1 SaturnusWF 4-3 DHSOvermaas 2-4 DRZ—Pretoria 3-0 Bromfietsers reden onder invloed Agent blust brandje Hond beet meisje SCHIEDAM zaalruimte of bedrijfspand Foto Bam Koeriersters Kinderjurken met wifde rok Dinsdag 19 mei 1959 De schietwedstrijd, die op Konin ginnedag: in de Beurs is gehouden, Is zo goed in de smaak gevallen, dat de Vereniging Nationale Feest en Gedenkdagen hoopt, hiervan een vast programmapunt te kunnen ma ken, terwijl men ook een schietvere niging wil gaan oprichten in Schie dam. Dit vertelde de heer L. Kamp zaterdagmiddag in de benedenzaal van café-restaurant De Amstelbron, hij de uitreiking van de prijzen aan deelnemers van de genoemde schiet-, wedstrijden en van de Lichtstoet op Bevrijdingsdag. De prijswinnaars van de Lichtstoet hebben we reeds eerder vermeld. De heer J. v. d. Griend, voorzitter van de commissie die dit evenement or ganiseerde, was verheugd dat ook deze tweede lichtstoet een succes was geworden, maar graag zou men daar nog wat meer vertegenwoordigers van het grootbedrijf en de midden stand bij zien. Het toekennen van de prijzen was voor de jury een moeilijke taak, ook al, omdat het voornaamste punt ter beoordeling de verlichting was, terwijl vele deelnemers juist hun uiterste best gedaan hadden op versiering en aan kleding. Bij de organisatie voor een vol gende lichtstoet zal men in elk ge val nog vroeger beginnen, ook omdat het ideaal van de organisatoren blijft, om er een nationaal evenement van te maken. Voor de prijswinnaars wa ren er sierlijke bekers, terwijl een groot aantal kinderen persoonlijke prijzen kreeg, in de vorm van ge zelschapsspellen e.d. Bij de schietwedstrijd behaalde J. van Geloven 48 van de 50 punten en kwam daardoor in het bezit van de wisselbeker, beschikbaar besteld door.de fa. Nqordhoek en de per soonlijke prijs, een luchtdrukpistool, beschikbaar gesteld door de fa. Ter Braak. De heren K. J. v. Hartingsveld, J. Visser, J. Kunst en J. P. Dullaard behaalden 47 punten en kregen de medaille, die het gemeentebestuur hiervoor had uitgeloofd. Tien schut ters die 46 punten behaalden kregen ook een medaille. De dames M. Schuytvlot-Mak en C. Krabbendam-De Vries (resp. 45 en 43 punten) kregen ook een prijs, want de organisatoren vonden het toch wel aardig, dat er ook dames hadden meegedaan. Voor de schietvereniging kan men zich opgeven bij G, Rosman, Lange Haven 123, tel.- 67529 en bij P. J. Drenth. Burg. van Haarenlaan 946, tel. 63338. De heer J. v. Geloven (rechts) is de beste buks~schutter van Schiedam. Zo is gebleken op de schietwedstrijden - die door de V.N.F.G. op Koninginnedag in de Beurs zijn gehouden. Hij was de enige die een serie van 48 punten schoot. Daardoor mocht hij uit handen van de heer L. Kamp de beker èn een fraai luchtdruk- pistool ontvangen. i Advertentie LM.) Regisseur George Stevens* „Glant" is de uitgaaf in celluloid van Edna Ferber's succesroman van dezelfde naam. Het is een familie-epos; het geheel zou óók de naam Benedict Saga kunnen dragen. De familie Benedict bezit in Texas een kolossaal stuk land met kolos saal veel,vee. Blek Beuedict komt op de eenzame voorvaderlijke ranch een monsterlijk kitscherig geval thuis met Leslie, het meisje dat hij in Maryland huwde. En dat is zo'n beetje het begin van het stuk Benedict-familiegeschiedenis, dat de film gaat'tekenen. Verweven met de historie van het echtpaar is de geschiedenis van Jett Rink, een jonge vent die dank zij 'n. erfenisje van Luz, dé Kenau-van- een-zus van Blek, 'n stuk land krijgt, ijverig pompt en boort, olie vindt, en vervolgens verschrikkelijk rijk wordt- De man weet. dan niets be ters te doen dan de verschrikkelijke rijkaard .uit te hangen. Het eind van alles is. dat rijke Jett jammerlijk dronken is; dat veeboer Bick het niet neemt dat z'n schoondochter wegens haar bruine tint wordt beledigd, een restauranthouder te lijf gaat, afge ranseld wordt en tenslotte er vree mee heeft: dat Jordan Benedict IV niet helemaal blank is; en dat z'n vrouw Leslie hem een geweldige vent vindt. Het merkwaardige van deze film waarin eigenlijk Texas en de rij ke Texanen de hoofdrol spelen en een geduchte veeg uit de pan krij- Het jubileumtoernooi van de honk balafdeling van SW heeft zondag middag uitstekende honkbalwedstrij den te zien gegeven. Zoals te ver wachten was speelden de gastteams EHS en Schoten, die aan de kop van de hoofdklasse staan, enkele malen beter dan SW en Schiedam, 't Op treden van deze twee teams beteken de dan ook de verwachte propagan da voor de honkbaisport. Bij Scho ten speelden de internationaals Keu- lemans, Lukkink en Geurts mee. Bij EHS waren opgesteld de coach van bet Nederlandse negental Martin Jo- le. en Oosterbaan, Tromp, Houtkamp en Schuitemaker. Bij de aanvang hebben de teams zich op het veld aan het talrijke publiek voorgesteld. Namens EHS en Schoten werden aan het tienjarige SVV bloemen aangeboden. Stadgenoot Schiedam schonk een vaantje. De heer A. A. Fisser lid van het hoofdbestuur van de KNHB feliciteerde de jubilaris waarbij bij de wens uitsprak dat SVV door zou gaan met het maken van die goede propaganda zoals in de afgelopen tien jaar is geschied. Schoten verpletterde Schiedam reeds in de eerste innings. Na do tweede inning hadden de mannen van Henk Keulemans een 7—0 voor sprong. In de derde inning scoorden zij nog een punt. Het zwakke fiel den van Schiedam kon geen verweer bieden tegen het overwicht van Schoten. Ook SW moest daarna hei hoofd buigen. Wel behaalden de stad genoten onder veel gejuich in de eer ste inning een voorsprong, maar in de tweede inning werd de winst tot 2—1 gereduceerd. Eerst in de vier de en laatste inning echter kon EHS het sterke werpen van Hans de Lan ge bedwingen. Viermaal kwam een speler van EHS over de plaat zodat EHS met 71 won. Na de door SW aangeboden lunch kwam het duel om de derde en vierde plaats tussen de plaatselijke rivalen SW en Schiedam. De be zoekende club was op vele plaat sen zwakker dan SW. Herhaaldelijk werden fouten gemaakt. In de eerste inning scoorde SW eenmaal, in da tweede inning bereikten nog twee SVV-ers het thuishonk. Schiedam kon hier niets tegenover stellen. In de vijfde inning echter raakte Piel an Ruiven de bal op voortreffelijke wijze. De bal kwam bij de tribunes, Hij kon mede door de slechte vang van de midvelder en het zwakke aangooien onder veel gejuich langs alle honken draven. Schiedam had ondanks 'n matige tegenstand de eer gered. De laatste wedstrijd werd een duel van grote klasse. Schoten startte al direct zeer sterk. Twee man kwamen in de eerste en tweede innings over de plaat. In de laatste inning za gen de toeschouwers subliem slag werk. Klein lanceerde een homerun en Keulemans gaf een drie-honkslag. Achtmaal passeerden de honklopers het witte vlak. Schoten overtroefde de sterke rivaal met 121. Aan 't slot van dit geslaagde toer nooi dat meer dan vijf uur duurde heeft de heer W. H. Hooghuis de prijzen uitgereikt De eindstand is 3. Schoten, 2. EHS, 3. SVV, 4. Schiedam. gen is, dat de eerste anderhalf uur bijzonder boeiend zijn cn op hoog peil staan, maar dat daarna de kwaliteit van de film angstwek kend geringer wordt. De ganse lange aanloop is bijzon der, boeiend en knap, in vrijwel alle opzichten, van filmtechniek tot en met spel. Maar zodra de film het punt bereikt waarop de kinderen (ineens) groot" zijn, dan is de kwali teit ver te zoeken. En dat blijft zo tot het end. Nu speelt daarbij wel een rol dat men de figuren plotseling ziet ver ouderen, iets waartoe, een nogal op zichtige grijze haarverf aanzienlijk moet bijdragen. Vooral in het geval van James Dean is dat ouder wor den eigenlijk wat lachwekkend en nauwelijks aanvaardbaar. Ook in het eerste gedeelte kan men zijn spel af en toe niet bijster waarderen. Het berust al te veel op een maniertje. Maar dat is nog schitterend spel vergeleken bij z'n verschijning als deftige rijkerd, compleet met witte sjaal, zonnebril en handschoenen. Rock Hudson en Elizabeth Taylor, als het echtpaar, komen met de beste prestaties uit de bus; maar ook al weer moet dat vooral gelden voor het eerste deel van deze film. (Advertentie IM.) De leden van de gemengde jeugd club van wijk 4 van de Ned. Herv. Gemeente hebben zaterdagavond in gebouw Irene hun publiek (en zich zelf) best vermaakt met een geva rieerd programma, waarmee het zgn. winterwerk werd afgesloten. Het was een avond met sfeer een heel kameraadschappelijke sfeer want bijval en „kritiek" vielen de optre dende leden van de club ten deel en het gedempte rumoer en de be weeglijkheid in de zaal deden wel uitkomen dat men hier „onder el kaar" was. De band van de club oogstte ap plaus en geroep (om méér) na elk modern nummertje en conferencier Van Doorn was zó'n goede bekende, dat het jonge publiek zich wel eens gedrongen voelde ora hem te doen blijken dat men hem dóór had. „Rare gevallen" was een aardig toneelstukje over een jongedame dié vier dagen voor haar huwelijk nog op een journalist verliefd wedt en het huwelijk dan maar afzegt - een vrolijk verhaal dus, dat on erg veel deugd deed, maar dat oo*. erg onwaarschijnlijk was. Onder- regie van mej. L. Ëwjjstra werd er aar dig gespeeld, al was de rolkennis niet altijd perfekt. maar daarvoor had mej. Zwijstra ons bij voorbaat gewaarschuwd, want de leden zitten met hun examens. Ds. A. Hoffman opende deze fees telijke laatste bijeenkomst van het seizoen. Esperanto-agendo Jaudon, la 21 an de majo. Klubves- pero. Komima legado de „Sennaci- ulo" ce fam.: v. Gink, Floegstraat 19, Venu al Esperantujo minimume unu fójon. monate. Bellen bij ongeval- G.G. en GD. Tuin! aan 80, telefoon 69290. Politie-alarmnummer: 64666, Apothekers nachtdienst: fa. Van "Westendorp, Singel 81. RJL Leeszaal en Bibliotheek. Dam; geopend Iedere dag (behalva maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot.20.30 uur; zondags gesloten. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Lange Haven; ge opend iedere werkdag (behalve maandag) van 9.30 tot 16.30 uur en iedere avond (behalve woens dag en zaterdag) van 19 tot 20.30 uur: zondags gesloten. Stedelijk Museum: dagelijks ge opend van 10 tot 17 uur, zondags wan 12 tot 17 uur; tentoonstelling „Achtijd waar hen je gebleven" en „Moderne expressionisten". BIOSCOPEN Passage, 2 en 8J.5 uur. Jerry als babysitter". Monopole, 2 en 7.30 uur: „Giant*. DIVERSEN Volksgebouw, 8 uur; ANMB. Verga dering. De heer J- Bijloo, voorzitter van de afdeling Rotterdam van de KNVB zal woensdagochtend om half tien het eerste grote Schiedamse pupil- lentoernooi op het sportpark „Harga" openen. Aan dit tournooi nemen in zeven poules deel 23 pupillenteams van DHS. DRZ, HBSS, HDVS, GTB, SW, SVDPW, SFC, Martinit, Schie dam, Demos, Wilton Fyenoord en PPSC. Gespeeld wordt op drie vel den van Hermes DVS. Om tien over twee vangen de wedstrijden tus sen de gelijkgeplaatsten in de poules aan. Er zijn twee A-, twee B-, twee C- afdelingen en een D-afdeling. Om half vier heeft de prijsuitreiking plaats. Dit grote toernooi waaraan ruim 400 jongens zullen deelnemen, geldt als een afsluiting van de Schiedam se pupillencompetitie. (Advertentie LM.) Geboren: Gerardus J.. z. v. P. Pa5ztjevik en C. H. van Oosterhout; Reinoud. A., z. v. J. C. 't Hart en T. A. Vagevuur. Overleden: G. M. van der Neut, 77 jr., wed. van J. C. Groeneweg; A. C. Wasch, 91 jr.; S. Timmermans, 9 mnd.; J. Nijding, 72 jr. WOUDENBERG. Een verkeers ongeluk dat zaterdag op rijksweg 12 onder de gemeente Woudenberg (tussen Veenendaal en Maarsbergen) is gebeurd, heeft de politie van de post "Woudenberg voor niet geringe moeilijkheden geplaatst. Het onge luk gebeurde doordat .een uit Dortmund afkomstige auto werd" gesneden door een eveneens uit Duitsland afkomstige auto. De béide wagens raakten elkaar bij deze ma noeuvre en de ingehaalde auto sloeg over de kop. Daarbij werd de be stuurder de 26-jarige H. Neumeier uit Dortmund gedood. Een der drie passagiers liep een hersenschudding en letsel aan zijn linkerbeen op. Het onderzoek dat door de rijkspolitie van de post Woudenberg v/erd inge steld werd zeer bemoeilijkt door het feit, dat de inzittenden van de inge haalde auto allen doofstom bleken te zijn. Een vijftienjarig doofstom meisje, dat verpleegd wordt in „Ef- fatha" te Voorburg, maar dat de Pinksterdagen bij familieleden in Veenendaal doorbrengt, bracht uit komst in deze moeilijke zaak. Zij bleek onmiddellijk bereid, assisten tie te verlenen en toen had men de zaak snel rond. DEN HaAG In de periode van 153 tot 1956 is het aantal verkeerson gevallen jaarlijks met gemiddeld 14.000 toegenomen. Van 1956 op 1957 bedroeg de stijging echter nog geen 5000, De kentering moet vooral wor den. toegeschreven aan een vermin dering van het aantal ongevallen met vrachtauto's. Dit wordt becijferd in een statistiek van 't CentraalBu- reau voor de Statistiek. De afnemende groei van het aan tal verkeersongevallen wordt in de statistiek allereerst in verband ge bracht met de op 1 november 1957 ingevoerde snelheidsbeperking voor het gemotoriseerd verkeer in de be bouwde kom. Daarnaast wordt even eens gewezen op de recessie in de Nederlandse conjunctuur, waardoor met name de ontwikkeling van het vrachtautoverkeer werd afgeremd. ALGIERS Het Franse leger legt langs de onrustige grens tussen Algerië en Tunesië een tweede „do delijke versperring" aan, ten einde de Algerijnse rebellen in Tunesië ge scheiden te houden van het slag veld. Hooggeplaatste woordvoerders van het leger zeiden, dat het besluit om. de oorspronkelijke versperring te verdubbelen,, genomen werd omdat het duidelijk geworden was, dat de commando's der opstandelingen van uit hun Tunesische bases Algerië bleven binnenkomen. De bronzen eremedaille, verbon den aan dé'Orde van Oranje-Nas- sau is verleend aan de heer P. J. van Dongen te Rotterdam, loonad- ministrateur bij het Stuwadoors- en Controlebedrijf v.h. P. van Koe veren en Co. Nog geen vreugde, wel te leurstelling in het Schiedamse voetbalkamp. Na een verblijf van een jaar in de KNVB heeft Wilton Fyenoord de vierde klas weer verlaten. Hcfc beslissende duel met Saturnus werd ver diend door de Rotterdammers gewonnen. Saturnus blijft in de KNVB en WF gaat naar de eerste klas van de afdeling Rotterdam, DHS bood felle tegenstand tegen Overmaas dat de winst nodig bad om kampioen te worden van 3 D; De Rotterdammers vierden na veel in spanning het kampioenschap op Kethelse grond. Excelsior '20 had bij zonder veel moeite met de zwakke tegenstander Cromvliet. Tien minu ten voor tijd liepen jongens met een mededelingenbord rond waarop ver meld stond dat de rivaal Westlandia een achterstand bad van 10. Helaas voor Exeelslor '20 was de vreugde te vroeg, Westlandia won evenals Ex celsior *20 met 21 zodat er nu nog een beslissingswedstrijd op neutraal terrein (Vlaardingen of Delft) nodig is voor deze twee eerstgeeindigden in 3 B. In de vierde klas F won DRZ de voorlaatste wedstrijd, maar rivaal Hillesluis speelde weer niet, zodat de stand alsnog ongewijzigd blijft. Een bijzonder talrijk publiek heeft een spannende en enerverende strijd gezien. De Schiedammers waren zo nerveus, dat er van goed spel niets is terecht gekomen. In de vijftiende minuut had Martin van der Ven met een boog hard schot vanaf de zijlijn de aanhang doen juichen. De bal verdween langs de grijpende vin gers van de opspringende doelman. Zo is het heel lang gebleven. In de tweede helft kregen de te genaanvallen van Cromvliet daar door succes. Bij een ver doorgevoer de combinatie gleden enkele aanval lers langs de nerveuze spil De Groot en het was 1—1. Gelukkig voor de Schiedammers kwam prompt het antwoord. Geheel Excelsior '20 draafde naar het doel van Cromvliet, Bij een. hoekschop werd de bal door Van Oers ingekopt en via een schou der van een Excelsioraan en de voet van een Cromvliet-man ketste het leer in het doel (21.). Onder veel nerveuze spanning verstreken, de laatste tien minuten. Bij de aanvang kregen de teams voldoende kansen, die door nervosi teit niet werden benut. Het was rechtsbinnen Hoornweg die in de 20e minuut scoorde. Direct daarna echter gaf linksbuiten Rijken een goede voorzet aan middenvoor Van Unen (11). De snelle rechtsbuiten De Leeuw redde Saturnus met twee verre afstandschoten (31). In de tweede helft bedreigde "Wilton Feyenoord met wind mee doelman Kreuning, maar de stadgenoten hiel den te weinig rekening met de wind en bovendien stond Kreuning voort durend goed opgesteld. In de 15e minuut maakte spil Otter hands in het strafschopgebied waardoor Kor- pel de achterstand verkleinde (32). WF kwam dicht bij de gelijkmaker, maar doordat Ram viel maakte ook hij hands in. het beruchte gebied. Spil Hoornweg schoot de strafschop in. Met een prachtige snoeksprong bracht Van der Zwan de stand nog op 4—3, maar verder kwam WF niet. De eerste aanvallen waren voor DHS, waardóór reeds na twee minu ten Krommenhoek een voorzet van Roozen kon inkoppen. Overmaas overwon de. zenuwen. Op een voor zet van de middenvoor schoot de rechtsbuiten in dé tiende minuut in. Twee minuten later was het reeds 12 toen stopper Gouka te zacht terugspeelde en de snelle Rotter damse linksbuiten eerder bij de bal was dan de Schiedamse doelman.In dé dertigste minuut scoorde de Rot terdamse middenvoor. Het is daarna steeds DHS geweest dat in de aanval was, maar Krommenhoek en Van Unen faalden bij de afwerking. Bij een uitval van Overmaas maakte Gouka in de 24e minuut hands. Doel man Burger stopte de strafschop. Tien minuten later had zo'n spora dische uitval succes met een schot van de Rotterdamse middenvoor na dat de bal driemaal was ingeschoten. DHS hield vol. Vier minuten later benutte Roozen een pass van Dege- ling (2—4). De stadgenoten hebben ook deze lastige klip omzeild. Na dertig mi nuten. gaf Koos Wigmans een goede voorzet en goalgetter Joop Molen dijk kopte zuiver in. Vijf minuten later zette Piet Collee goed voor, waarna Koos Wigmans de stand op '2—0 bracht. In de tweede helft bleef DRZ in de aanval. Wel bleef FSV Pretoria pogen, het doel van DRZ te bedreigen, maar mede door de felle wind lukte geen enkel offensief. In de dertigste minuut werd het pleit beslecht. Piet Collee zette scherp voor, waarop de doelman van FSV Pretoria hard in. eigen doel trapte. Roekan je-Schiedam 4-0 De stadgenoten kwamen maandag avond veel te laat in Roekan je. Hun touringcar had bij de rotonde in Utrecht pech gehad zodat veel te laat uit Schiedam werd vertrokken. Ongeconcentreerd kwam het team in Rockanje op het (slechte) veld. Reeds bij de rust had Rockanje de zwakke verdediging tweemaal over troefd. De onsamenhangende aan- valslinie van Schiedam slaagde er nietjh het juiste verweer te vinden. Nogtweemaal scoorde het sterkere Rockanje, Verdiend won de thuis club met 40. Overigens waren de kansen van Schiedam door de winst van DRZ reeds verkeken. Martinit-Hekelingen 1-2 In het eerste kwartier belaagde Martinit het doe] van de bezoekers, maar hoewel Martinit een technische meerderheid vertoonde hield de stugge defensie van Hekelingen het doel schoon. De gasten namen zelfs het offensief. Uit een voorzet van de linksbuiten scoorde de midden voor na een half uur. Vijf minuten voor rust kwam de gelijkmaker na een fraaie combinatie tussen Wïm Bos én Aad van der Horst. In de twintigste minuut van de tweede helft wilde Ies.Broere een hoge bal onderscheppen. Hij raakte het leer met de hand. Uit deze vrije trap werd door de linksbuiten gedoel punt. Verwoed hebben beide teams daarna nog voor een goal gestreden, maar Martinit kon dit felle Hekelin gen niet bedwingen. PPSC-DVO'32 3-2 Op dé Boshoek heeft PPSC zater dagmiddag een goede laatste wed strijd gespeeld. In de tiende minuut scoorde Gerrit Boertje. Roel Ravens drukte nog voor de rust het over wicht met een tweede doelpunt uit In de tweede helft heeft DVO '32 getracht terrein te veroveren. Een tegenpunt werd hiervan het gevolg, maar de bekwame rechtsbuiten Bijl gaf zijn club weer een grotere voor sprong (31). Vijftien minuten voor het einde kon DVO nog een foutje in de achterhoede van PPSC be nutten (32). Demos-Puttershoek 1-2 Met uitstekend spel beeft ook De mos de competitie besloten. De stad genoten lieten zich niet intimideren door de. faam van de ex-kampioens kandidaten. Voortdurend ging de strijd gelijk op. Puttershoek nam ten slotte de wil.-' toen de bezoekers bij het windvooiel op vrij gelukkige wijze een tweede doelpunt konden scoren (12). De 21-jarige elektrisch lasser J. v. d. S, uit Vlaardingen Is zaterdag middag omstreeks vijf uur op de Lange Haven aangehouden, nadat hy daar een voetganger had aangereden. Hij bleek onder invloed van. sterke drank te zijn. De voetganger kreeg een lichte schaafwond. Zaterdagnacht omstreeks een uur is de 44-jarige aanhouder A. B. in de Vriendschapsstraat aangehouden omdat hij daar onder invloed op een bromfiets reed. In de houtmeel- en zaagselfabriek van de heer A. C. H. de Jong in de Nieuw Mathenesserstraat is zondag morgen omstreeks 11 uur een brand je uitgebroken in een hoeveelheid zaagsel en hout. Een agent ontdekte het vuur, klom over de omheining en bluste het brandje met enkele emmers water, die hem door omstanders werden aangereikt Er was geringe schade. Jongen (10) voorkomt automaat-diefstal Een onbekend gebleven jongen rukte zondag met geweld de auto maat van de winkel van C.'Jamin op het Dr. Wlbautplein open en haalde er twee pakjes Haagse Hop jes uit. De 10-jarige Piet van Dorst zag even later, dat de automaat de- jfect was, haalde de resterende 20 pakjes er uit en bracht die naar het politiebureau. De 6-jarige Ferrie Leenders werd zaterdagmiddag op de Hoogstraat plotseling aangevallen door een brui ne hond, toen zij daar lióp met een groep padvindsters. Het kind kreeg een beet in het voorhoofd. Een dok ter in do buurt heeft haai' behandeld. - De heer P. V. heeft aangifte gedaan van diefstal van een donker blauwe monfcy-coat uit zijn zeilboot, die in de Jachthaven ligt. Balletschool Peggy Lüske zoekt voor uitbreiding in Schiedam TE HUUR. Brieven te verzenden naar Joh, Campbuysstraat 212, Den Haag. De bejfe In en om rotlerdnm verzorgt... tW. 6INNENWEG 221 -T£L 3«J3 Diversen Alles op het gebied van glas in lood. Aa-Ve glas-in-lood- bedrijf. West Frankelandse- 1 straat 15, telefoon 66280. Huishoud- cn Industrieschool Schiedam en Omstreken. Le denvergadering op maandag 25 mei 1959 's avonds 7.45 u. in het schoolgebouw. Te koop aangeboden Borstclhangers 5.75. Nieuw ste modellen. Komt 'dat zien. Plate, t.o. Stadhuis Schie dam. Boekenplanken (staal) een delig 5,75; 2-delig - 3-delig is een setje, 17.50 compleet. Plate, Grote Markt 1921. Schiedam. Tel. 67762. Adverteer in dit blad a><><x><>c><><ck^ \riJd I Elke week.,.een ander voordeel leuk bedrukt, Franse katoen (leeftijd 4 jaar, kl. stijg. p. maat) t/m Zaterdag a.s

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1959 | | pagina 2